UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 28 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 RESTAURATIE ST. LAURENSKERK TE ROTTERDAM. B. en W. begrooten de kosten op „voorshands" 100.000 per jaar. De toren van de Groote of Sint Laurens- kerk te Rotterdam vertoont de laatste ja ren ernstige verzakkingen. In verband kiermede hebben B. en W. van Rotterdam zich tot. Rijk en Provincie gewend met het verzoek in de kosten van restauratie een bijdrage van 50, resp. 25 pet. in uitzicht te willen stellen. De minister van Onderwijs, K. en W. heeft dienaangaande zijn oordeel voorbehouden, in afwachting van 't resul taat van het door hem ingesteld onder zoek, of de financieele omstandigheden der gemeente een subsidie wettigen. Er bestond zijnerzijds nochtans geen be zwaar tegen, dat de gemeente, overeen komstig het door het college geuite verlan gen, intussohen in overleg met de Rijks commissie voor de Monumentenzorg naar een architect omzag, aan wien de leiding van het werk zou kunnen worden, opgedra gen. Op grond van de overtuiging, dat de betrokken dienst van de gemeente zelf over voldoende bekwame krachten be schikt voor het op waardige wijze doen uitvoeren van de noodige herstellingen, hebben B. en W. daarop de hoofdleiding gelegd in handen van ir. A. van der Steur, stadarchitect bij den dienst der Gemeente werken. Met deze kèuze gaat de Rijkscom missie voor de Monumentenzorg accoord. Ged. Staten berichtten, dat zij hun standpunt ten aanzien van de door B. en W. gevraagde provinciale bijdrage eerst zou den kunnen bepalen, nadat een plan met begrooting zal zijn ingediend. In bun uitvoerige nota aan den Raad betreffende deze aangelegenheid, zeggen B. en W. omtrent de financieele zijde van de restauratie, dat het h.i. aanbeveling zal verdienen, voorshands een bedrag te fixce- ren, hetwelk per jaar ware to verwerken en dat b.v., om te beginnen, op rond 100.000 zou zijn aan te nemen. Voorts merkt het college op, dat het niet doenlijk is om gevolg te geven aan den wensch van Ged. Staten om hun een be grooting van de kosten voor te leggen. £ulks is aan den minister van Onderwijs, K. en W. en aan Ged. Staten bericht, waar bij B. en W. nader hebben verzocht om het daarheen te leiden, dat in de jaarlijksche restauratiekosten van rijks- en provincie- wege wordt bijgedragen voor een percen tage, hetwelk zij, mede lettende op den moeilijken toestand der gemeentelijke fi nanciën, hebben gehandhaafd op 50, onder scheidenlijk 25. In afwachting van deze beslissing ge ven B. en W. daarom den gemeenteraad in overweging: a. aan de vorenomschreven wijze van handelen zijn goedkeuring te hechten; b. ten behoeve van de in eerste instan tie te verrichte* voorzieningên voor het loopende jaar een crediet van 100.000 be schikbaar te stellen en daartoe, er van uit gaand, dat door het rijk en de provincie m de kosten van herstelling zal worden bijge dragen, de begrooting voor 1931 te wijzigen. HILLEGOM. Afscheid F. Engel Pz. Vrijdagavond had in de groote zaal van het Nutsgebouw het af scheid plaats van meester Engel, jaren hoofd eener school alhier, die met pensioen het on derwijs verlaat en te Overveen gaat wonen. Dit heengaan droeg een officieel karakter. In de zaal waren de leerlingen der U.L.O.-school, ouders, oud-leerlingen, onderwijzend perso neel, ook van andere scholen. Van gemeente wege waren de beide wethouders aanwezig, terwijl later ook burgmeester Pont van zijn be langstelling blijk gaf. Personalia. Te Haarlem slaagden voor het en amen lingerie onze plaatsgenooten de dames Catharina Berkee en Petronella van Mar es. Beiden werden opgeleid door de Eerw. Zusters van O. L. Vr., huize Teresia, alhier. Onze plaatsgenoot, de heer L. Oudenaar de, brigadier-titulair der Rijksveldwacht alhier is bevorderd tot brigadier en vertrekt per 1 Augustus naar Oostvoorne. Brandmeester. In de plaats van den heer W. A. van El is (pt brandmeester benoemd de heer C. Meijer. Geboren: D. van Th. C. Hulsebosch Dobbe. D. van B. van der HulstVeenswijk. D. van W. C. ValkBussink. Getrouwd: C. Jongbloed en A. A. van Haastrecht. F. Verhoeve en C. Slot. Overleden: A. WalkersGijzen, vr. 70 j. LEI DSCHENDAM. Autorit ouden van dagen. Dinsdag a.s. zal te VeurLeidschendam ©en autorit voor ouden van dagen georganiseerd wor den. De verschillend© autobezitters hebben zich spontaan bereid verklaard hun auto dien dag ter beschikking te stellen, terwijl reeds giftep zijn ontvangen om den oudjes een gezelligen dag te bezorgen. Meerdere giften zullen hiervoor namens het Comité dankbaar en zeer gaarne in ontvangst wor den genomen door den heer A. J. Zandwijk, Voorburgsohe weg te Veur. LISSE. Geboren Lodewijk Frederik, zoon van D.*J. Steel en J. Knetch. Frederik Joseph, zoon van F. J. Steinbusch en C. Beljaars Maria Vincentiana, dochter v. «L Hoogkamer en M. J. Beik Theodora Maria, dochter van C. J. v. d. Zwet en N. Hoogkamer Martinus Theodoras, zoon van J. Burgmeijer en A. C. Brewe Hen- ricus Jacobus, zoon van H. N. Hoogen- boora en M. C. de Hollander. Gehuwd: J. A. Steenvoorden en C. M. Schrama P. Korsuize en E. Half- schepel. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Door den Architect E. Reitsma te Monster is ten behoeve van den heer H. van Tol aanbesteed het bou wen van een burgerwoonhuis met bloem- bollensohuur aan den Valkenburgsche weg. Ingeschreven was als volgt: Verkerk te Den Haag 18.500.Juriaan te Den Haag 15.695.Cool te Warmond 15.555 Jac. Th. Remmsrswaal te Katwijk aan den Rijn 15.475.J. P. Bekker A. Haas noot te Katwijk a. d. Rijn 15.273.J. Iterson Jz. te Rijnsburg 14.685.C. Aanhane Hz. en A. van Sohie te Katwijk aan den Rijn 13.511.50. Het werk is ge gund aan den laagsten inschrijver. NOORDWIJKERHOUT. Verbouw Zusterhuis. De uitbreiding van het zusterhuis van de St. Jozef-paro chie nadert zijn voltooiing. Bijgebouwd is een kliniek en een magazijn voor het Wit- Gele Kruis. OUDE WETERING. Zeilboot omgeslagen. Gistermiddag waagde zich een jongeman uit Amsterdam ondanks den hevigen vind toch met een zcilkano op het Braassemermeer. Verschil lende inwoners sloegen dit waagstuk reeds van den wal gade. Hetgeen menigeen reeds vermoedde gebeurde, op een gege ven moment werd het vaartiugje door een windvlaag gegrepen en sloeg midden op het meer om. De heer Jos. Penning de Vries, die juist met zijn motorboot wilde uitvaren, begaf zich zoo snel mogelijk naar de plaats van het ongeval en mocht het genoegen smaken den drenkeling, die de zwemkunst uitstekend machtig bleek te zijn, te kunnen redden. Het omgeslagen vaartuigje kon eveneens geborgen wor den. Zondagmiddag is op het Braassemer meer een klein zeilbootje, waarin twee jongelui gezeten waren, wegens den hevi gen wind omgeslagen. De beide inzitten den konden zich aan het vaartuig vast houden en werden uit hun netelige positie door schipper Van den Hoorn gered. OUD-ADE. Verzakt. Maandagmiddag is de vracht auto van de A.P.C. te Leiden op den Lan- genweg alhier verzakt. De wagen kwam terecht in de geul, die ontstaan is dooi het leggen van de waterleidingbuizen, wel ke door de aanhoudende regens weer slap per was geworden. Na geruimen tijd op onthoud kon de wagen weer verder. SASSENHEIM. Gemeentefinanciën. De rekening van ontvangsten en uitgaven over het jaar 1930 sluit met een batig slot van 24.823.89 voor den Gewonen Dienst en met 20.874.81 voor den Kapitaaldienst. Zwemwedstrijden. De Sassenheimsche Zwemvereeniging heeft onderlinge Zwem wedstrijden georganiseerd, waarvan de uit slagen zijn als volgt: 150 M. schoolslag: 1. G. H. Kuylemburg 2 min. 57 1/5 sec.; 2. P. Ehrmann, 3 min. 6 1/5 sec. 40 M. rugslagK. van Lierop 48 4/5 sec. 75 M. hindernisbaan1. B. Arentshorst I min. 38 sec.; 2. P. Ehrmann 1 min. 43 4/5 sec.; 3. A. Reyneveld 1 min. 48 4/5 sec. Een der deelnemers was tot groot ver maak der aanwezigen zoo corpulent, dat hij met geen mogelijkheid door een boei kon kruipen, die op de hindernisbaan was geplaatst. Na afloop werden de medailles met een toepasselijk woord uitgereikt. Jubileum. Gisteren herdacht de heer J. v. Bakkum den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst kwam bij de firma Th. Reeuw ijk alhier, 's Morgens te half elf werd de jubi laris door den patroon ontvangen. Na ver schillende toespraken, waaronder een van den Pastoor der parochie, werd namens patroon en personeel den jubilaris een ruststoel aangeboden. Tevens werd hij in het bezit gesteld van verschillende andere cadeaux. Hij mocht zich dezen dag in ve ler belangstelling verheugen. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Vrijdagavond te 7.30 uur komt de raad der gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1 .Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde raadsleden. 4. Verordening als bedoeld bij art. 122 der Gemeentewet, (in ning watergelden.) 5 Financieele steun veld wachter M. Polderman. 6. Voorstel inzake Gemeenteverslag. 7. Verzoek P. J. Bergman te Wilsveen. 8. Voorstel naar aanleiding van art. 124 Gemeetewet. (Kasopneming Gem. Ontvan ger.) 9. Voorstel met betrekking tot art. 265 Gemeentewet. 10. Drie jaarlijksche afrekening (1925, 1926 en 1927) met besturen bijzondere scholen. 11. Voorstel tot aanvulling alg. Poli tieverordening. 12. Voorstel tot onbewoonver- klaring der woningen Achterweg nos. 36, 38, 40 en 42 en Stompwijksche Weg nos. 130 en 132 en 91, 93 en 95. 13. Voorstel tot overname van grond in verband met tot stand gekomen reconstructie Achterweg. 14. Voorstel wijziging Gemeentebegrooting, dienst 1931. 15. Vaststel ling kohier bedrijfsbelasting 1931. 16. Reclames schoolgeld 19301931. 17. Verder voorkomen de zaken. Geboren: Johanna Dorothea Elisabeth, D. van D. v. d. Linden en A. Boel. Gerrit, Z. v. R. v. Huijsstede en Chr. W. Haster. Johan nes, Z. van J. Kleijwegt en M. Kettenis. Wil- helmina Johanna Theodora, D. van W. C. van Eijk en C. J. v. d. Meulen. Teunis, Z. van M. J. Koese en E. M. Roos. Gehuwd: Petrus Wilhelmus Holtkamp en Theodora Jacoba Hendrika de Vreede. Johannes v. d. Bulk en Theodora Elisabeth v. d. Kraan. Overleden: Cornelis Theodoras v. Rijn, II mnd. Geer te v. Berk 32 jaar. De Raad dezer gemeente vergaderde Maan dagmiddag ten 2 y2 uur. Tegenwoordig alle le den. Voorzitter de burgemeester. Na opening der vergadering met het gebruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde de agenda: 1. Onderzoek geloofsbrieven der nieuw in komende leden. Als commissie voor onderzoek der geloofsbrieven worden door den voorzitter aangewezen de heeren Heemskerk, de Koning en van Dooren. De voorzitter schorst hierna de vergadering. Na heropening deelt de heer van Dooren als rapporteur mede, dat de geloofs brieven door de commissie zijn onderzocht ge worden en tot geen opmerkingen aanleiding geven. De commissie stelt dan ook voor tot de toelating der gekozen leden te besluiten. Met algemeene stemmen worden de nieuw gekozen leden tot raadslid toegelaten. 2. Wijziging reglement van orde voor de ver gadering van den Raad. De voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten hebben teruggezonden het reglement van orde met verzoek daarin nog eenige kleine wijzigingen aan te brengen. B. en W. stellen den Raad voor aan de gemaakte op merkingen tegemoet te komen. Na voorlezing van het prae-advies /an B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten aan de gemaakte opmerkingen tegemoet te komen. 3. Aanbieding gemeente-begrooting, dienst jaar 1930. De rekening door den gemeente^ ontvanger opgemaakt sluit in ontvangst en uit gaaf gewone dienst met respectievelijk 218.325.25 en 163.627.49, alzoo een batig saldo van 54.697.76. De kapitaaldienst sluit met een nadeelig saldo van 15.086.83. B. en W. hebben gemeend dit nadeelig saldo nog niet door geldleening tc moeten dekken, omdat de gemeente voldoend kasgeld heeft uitstaan, waarvoor slechts een rente wordt gegeven van Omtrent het batige saldo zullen B. en W in de eerstvolgende vergadering met een voorstel komen. Bedoeling is een zeker bedrag over te brengen naar de reserve. Tot leden van de commissie voor onderzoek der gemeentere kening en gemeentebegrooting worden gekozen de heeren J. N. Los, C. Bontje en G. H. Rotte veel. Genoemde heeren nemen op een desbe treffende vraag van den voorzitter de benoe- Wanneer moeten de winkels ge sloten zijn? 5. Vaststelling van de verordening tot afwij king van bepalingen der Winkelsluitingswet. De voorzitter deelt mede, dat van het mini sterie van Arbeid, Handel en Nijverheid bericht is ingekomen dat zeer waarschijnlijk de winkel sluitingswet op 1 Maart 1932 in werking treedt. De minister dringt er bij de gemeentebesturen op aan, dat de verordening als bedoeld in de artikelen 6 en 9 dier wet vóór 1 October a.s. ter goedkeuring worden ingezonden. B. en W, hebben omtrent het in het leven roepen van een dergelijke verordening het advies ingewon nen van de Middenstandvereeniging St. Maar ten. Mede overeenkomstig diens advies stellen zij voor toepassing te geven aan het derde lid van artikel 9, waar b:j de gemeenteraad be voegd is om ten hoogste 21 dagen in het jaar aan te wijzen, waarop de bij deze wet voor geschreven bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden of desgewenscht voor die dagen een later sluitingsuur dan bij deze wet aangegeven te bepalen. B. en W. stellen dan ook voor in het tijdvak van 15 Mei tot 15 Oct. en gedurende 21 achtereenvolgende Woensda gen 't sluitingsuur voor alle winkels te bepalen op 11 uur des namiddags. De heer de Koning wijst op artikel 9, le lid, waarbij den gemeen teraad de bevoegdheid wordt gegeven indien bijzondere omstandigheden afwijkingen van be palingen dezer wet gewenscht maken van deze afwijkingen gebruik te maken. Volgens de me morie van toelichting worden onder deze bij zondere omstandigheden mede verstaan sei- zoendrukte, zoodat spr. gaarne van den voor zitter zou vernemen of met het oog op de tuin derij, dat toch ook in hoofdzaak seizoenwerk is; art. 9, le lid hier van toepassing kan wor den verklaard. In de drukke campagne komt het geregeld voor, dat vrouw en kinderen al len op den akker werken tot laat in den avond, zoodat de tijd ontbreekt om tijdig voor 8 uur des avonds inkoopen te doen. De voorzitten ge looft niet dat hier voor de plaats van bijzonder- re omstandigheden gesproken kan worden. De cultures hebben zich de laatste jaren zoo ge wijzigd, dat bijna het geheele jaar in de tuin derij gewerkt wordt. Spr. heeft zich gehouden aan het advies van de Hanze, zoodat hij voor stelt momenteel te aanvaarden hetgeen wordt voorgesteld. Blijkt in de praktijk dat er be hoefte bestaat aan een regeling als neergelegd in art. 9 le lid, kan deze nog altijd gemaakt De heer de Koning wijst nog op het eigen aardige geval dat Zaterdags de winkels moeten sluiten om 10 uur en des Woensdag om 11 uur. De heer Rietbroek vindt dit niet zoo eigenaar dig, want op Zaterdag hebben velen reeds na 12 uur vrijaf, terwijl de overige vroeg naar huis gaan, zoodat er tijd genoeg is om voor 10 uur inkoopen te doen. Dit kan echter niet ge zegd worden van den Woensdag. De heer Rot teveel kan zich best met het voorstel van Bur gemeester en Wethouders vereenigen. De heer Horsman wijst op den ouden tijd, zoodat in de zomermaanden de winkels reeds om 7 uur ge sloten moeten zijn. De voorzitter zegt dat de raad slechts rekening heeft te houden met den wettelijken tijd. De ingezetenen hebben zich maar naar dien tijd te regelen. In Brabant heeft men nergens nog den ouden tijd. Z.h.s. wordt de verordening overeenkomstig voorstel van Burgemeester en Wethouders aan genomen. 6. Opzegging overeenkomst bestuur Veender- en Lijkerpolder tot het geven van een jaarlijk sche bijdrage tot behoud van den Mopmolen. De voorzitter deelt mede, dat voor eenige jaren met het bestuur van den Veender- en Lijkerpolder, den Googerpolder en deze ge meente een overeenkomst is gesloten waarbij een tijdrage per jaar werd toegezegd dienende voor waterverversching van de Nieuwe-Wete- ring. Nu de plannen voor watervoorziening der drie gemeenten in een dergelijke vergevorderd stadium verkeeren, dat eind 1931 alle percee- len aan de waterleiding kunnen worden aange sloten achten B. er W. het voortbestaan van VAN ALKEMADE deze overeenkomst niet meer noodzakelijk, om dat na 1 Januari 1932 het argument vervalt dat het water van de Nieuwe-Wetering moet ge bruikt worden voor huishoudelijke doeleinden en voor de zuivelbereiding. B. en W. stellen dan ook den raad voor de overeenkomst met ingang van 1 Jan. 1932 op te zeggen. De heer Rotteveel acht deze overeenkomst geheel over bodig geworden en deelt mede, dat het be stuur van den Googerpolder eveneens zal be sluiten de overeenkomst cp te zeggen .De om standigheden hebben voldoende bewezen dat de Mopmolen voor de bemaling van den polder niet gemist kan worden, zoodat continueering van de bijdrage ongemotiveerd zou zijn. 7. Benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. De voorzitter deelt mede, dat het spr. na heel veel moeite is mogen gelukken een geschikte candidaat te vin den, die bereid bleek te zijn een eventueele be noeming te willen aanvaarden. B. en W. stellen dan ook voor no. 1 van de aanbevelling n.l. de heer S. Strijk, aannemer te benoemen. Met algemeene stemmen wordt de heer Strijk be noemd. 8. De wijziging van de gemeentebegrooting wordt z.h.s. vastgesteld. Een 6 tal reclames tegen den aanslag in het schoolgeld, die bijna allen verband houden met verlaging rijksinkomstenbelasting worden afge handeld overeenkomstig voorstel van Burge meester en Wethouders. De verplichte aansluiting aan de waterleiding. Tot de ingekomen stukken behoorden o.m. een schrijven van heeren Ged. Staten waarbij zij goedkeuren de verordening betreffende de beschikbaarheid van drinkwater in woningen en werkplaatsen .De verplichte aansluiting is thans een feit geworden, zoodat een ieder bin nen de 100 M. gelegen van de buisleiding ver plicht is hun perceelen aan de waterleiding aan te sluiten. Spr. hoopt van harte dat elk lid van den Raad zal trachten de ingezetenen aan te sporen tot spoedige aansluiting aan de water leiding, zoodat niet tot dwangmiddelen zal be hoeven te worden overgegaan. Spr. heeft met zeer voldoening gelezen het bericht uit de ge meente Nieuwkoop, waar reeds 95 van de ingezetenen zich voor aansluiting aan de wa terleiding hebben opgegeven. Verslag van den keuringsdienst van vee en vleesch in de ge meente Alkemade over 1930. Naar aanleiding van dit verslag merkt de heer Bontje op of B. en W. reeds stappen hebben gedaan bij de Ver. van Ned. Gemeenten betreffende uitstel van de verplichting tot het hebben van een destructor. Voorzitter antwoordt dat reeds op 7 Juli het schrijven om uitstel is verzonden geworden. Voorts een verzoek van verschillende caféhou ders in deze gemeente om niet over te gaan tot wijziging van het sluitingsuur voor de ver- gunningslocaliteiten .De voorzitter deelt mede, dat in verband met de vraag van den heer de Koning of het niet gewenscht voorkwam het sluitingsuur te veranderen, B. en W. de demo cratische weg hebben bewandeld, door om ad vies te vragen bij belanghebbenden zelf. Het resultaat is, dat bijna alle caféhouders verzoe ken het sluitingsuur onveranderd te laten. B. en W. stellen dan ook den Raad voor in het slui tingsuur geen verandering te brengen. De heer de Koning merkt op, dat het verzoek in de vo rige vergadering gedaan is gekomen naar aan leiding van een onderhoud met een der grootste caféhouders hier uit de plaats. Zelfs kreeg hij na de vorige vergadering nog een dankbetui ging. Hoe veranderlijk echter een mensch is blijkt wel uit het feit, dat die zelfde persoon thans als eerste onderteekenaar staat op het adres. Toch is spr. van meening dat zijn gedaan voorstel nog niet zoo verkeerd is, want indien het gemeentebestuur een referendum zou hou den bij de ouders de meeste huismoeders er voor zouden zijn om het sluitingsuur des win ters te bepalen op 10 uur en des zomers om 11 uur. De heer Rielbroek is het volkomen met den heer de Koning eens, want hier staan zeer zeker hoogere belangen op het spel. Spr. vraagt dan ook of er niet meerdere leden van den raad r zoo over denken. De voorzitter acht het dan beter het voorstel van B. en W. in stemming te brengen, daar niemand stemming over het voor stel van B. en W. verlangd wordt z.h.s. het voorstel van B. en W. aangenomen, zoodat in het sluitingsuur voorloopig geen verandering komt. Wel. zullen B. en W. voor het volgend jaar overwegen of het gewenscht is in den Zomertijd de cafés open te houden tot 11^ B. en W. stonden vreemd te kijken. Op verzoek van het R.K. Kerkbestuur om beschikbaarstelling van de noodige gelden voor bijbouw van twee lokalen ten behoeve van de R.K. Meisjesschool wordt goedgunstig be schikt. De verzoeken om de noodige gelden be schikbaar te stellen voor den aanleg van drink waterleiding in de scholen worden op voorstel van B. en W. aangehouden. De voorzitter geeft hierop een uitvoerige toelichting. Op 10 Juli j.l. heeft met de bijzondere schoolbesturen een conferentie plaats gehad over den aanleg van de drinkwaterleiding in de schoollokalen. Deze conferentie was belegd geworden op initiatief van de Bijz. Chris. School te Oude-Wetering Dit schoolbestuur achtte het beter dat deze aangelegenheid uniform zou worden geregeld. Het gemeentebestuur is zelf nog dank gebracht voor de wijze waarop het gemeend heeft deze zaak te moeten regelen, want de heer Oost- lander zag hierin een stap in de goede richting. Hoe meer overleg met het gemeentebestuur hoe beter. Op die conferentie is lang en breed be sproken hoe de installatie zou geschieden. De gemeente zou het sanitair zelf inkoopen, terwijl een waschbak in het lokaal van het hoofd der school voldoende bleek. Verder zouden er clo sets komen en urinoirs met waterspoeling en op de speelplaats een kraan met een gelegen heid voor de kinderen om te drinken. Toen de gemeente-secretaris Vrijdagmorgen in de school kwam om alles te komen opnemen, werd hem door het hoofd der school verteld, dat de in specteur van het lageronderwijs een geheel an dere regeling wenschte, terwijl het schoolbe stuur reeds een architect in den arm had geno men om de noodige teekeningen te maken. Het gemeentebestuur stond bij dit hooren vreemd te kijken, want men wist nog van niets. Het gemeentebestuur heeft thans een onderhoud aangevraagd met den inspecteur, ten einde de ware toedracht van de zaak te vernemen. B. en W. stellen dan ook den Raad voor nog niet op de ingekomen aanvragen te beslissen. De heer Rotteveel vraagt of de andere schoolbesturen al vast niet geholpen kunnen worden. De heer Los begrijpt van de zaak weinig, want de heeren Oostlander en van der Velden, die de conferentie hebben bijgewoond zullen toch wel volmacht gehad hebben. De voorzitter begrijpt ook weinig van de houding van het schoolbestuur. Het had dit bestuur in ieder ge val gepast kennis te geven van den 6tand van zaken. Z.h.s. wordt besloten de beslissing op de ingekomen verzoeken te verdagen. Rondvraag. De heer Rietbroek vraagt den voorzitter of in het contract tot levering van electriciteit door Leiden ook staat dat bij brand de bewoner van het perceel de electrici- teitsmeter moet vergoeden. Door Leiden is aan Hijzelendoom een kwitantie van 23.ge presenteerd geworden wegens verbranding van den meter. De voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Heemskerk bepleit het aanbrengen van een electrische kabel, tegelijk met het leg gen van de buisleiding door de Zevenhuizen. De voorzitter antwoordt dat deze zaak reeds lang geleden onderzocht is. De kosten waren zoo hoog, dat B. en W. met geen voorstel dur ven komen. Verder bespreekt de heer Heems kerk den weg in het dorp Rijpwetering die z.i. dringend herstelling behoeft. De heer Rotteveel wijst op de hoop steenen bij de Fransche Brug. Voorzitter antwoordt de beide heeren dat tengevolge van de waterlei ding vele gaten in den weg zijn gekomen. Men is thans druk bezig de gaten te herstellen. Nog deze week zal in Rijpwetering begonnen wor den. Wat de partij steenen bij de Fransche Brug betreft deelt spr. mede, dat na den aan leg van de waterleiding deze een bestemming zullen verkrijgen. De heer de Jong wijst op de zoo gunstige ligging van de watertoren en zou er veel voor voelen als van gemeentewege in den toren een electrische klok wordt aangebracht. Voorzitter voelt voor dit denkbeeld veel, doch wenscht eerst te informeeren naar de kosten. De heer Rietbroek dringt op spoed aan, waar op de voorzitter antwoordt dat B. en W. steeds de zaken onmiddellijk afdoen. Hierna sluiting. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Betaald werden voor rozen per bos van 20 stuks: Landia 5060 cent, Ophelia 5060 cent, Golden Ophelia 5060 cent, Miss Edith Helen 0.901.10 Butterfly 50J60 cent, Hadley 7080 cent, Perneb 3040 cent, Snijbloemen per 100: Pompon Dahlia's 70—90 cent, Groote Dah lia's 3.103.60, Asters 3040 cent, Con- vili's 7090 cent, Scabiosa 4050 cent, La- thyras 3040 cent, Zinnia 1.90—2.10, Godesia 3045 cent, Lelies wit 6.507, Lelies rood 6—7.50, Lange Static© 15—20 cent, Centaurea 1417 cent, Anjers rood en rose 1015 cent, Snijbloemen per 100 bos: Kopgodesia 26.0—3.20, Maloppen 3.003.50, Harde Statice 4.107. Gips 3.004.60, Riddersporen 3.00 4.00. Gladiolen: L'immaculee 0.401.10, Edison 60—70 cent, Voght 7090 cent, Odin 4050 cent, Vlaminzwart 6070 cent Jacoba 1.101.30, Oranje Brillant 6070 cent, Halley 2030 cent, Vivat 6070 cent, Wilbrink 2030 cent, America 3040 cent. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Adriaan Dammes, Z. van C. v. Dam en B. C. W. Uithol. Anne Z. van J. Smeding en J. Westra. Gerrit Z. van J. v. Beest en F. T. P. Jens. Cornelis Jacobus Z. an Th. H. van Holstein en M. H. de Koning. Arie Nico, Z. van H. R. Bardelmeijer en H. N. Kooy. Gehuwd: W. de Jong, 25 j. en G. de Jeu 20 j.J. Prins, 50 j. en W. M. Stapper, 40 j. Ingekomen van: Zwolle, J. van Hase- len en gezin, handelsagent. Zwammerdam, Gr. van Wijngaarden, zonder. Hazerswou- de,G. Marree, dienstb. Zoeterwoude, J. van Bemmelen, echtgenoote van P. L. Wols. Haarl.raeer, G. M. van Ommeren, broodbak ker. Velsen, G. Schavemaker, banketbak - kersbediende. Haarl.liede en Spaarwoude, Kinderen den Boer, zonder. Breda, E. de Jong, zonder. Leiden, G. I. Boot, zonder. Leiden, Marie van Frankfoort, zonder. Vertrokken naar: Moordrecht, Kinde ren Drost. Woubrugge, M. Griffioen. Arnhem, H. C. v .d. Ley. Leiden, M. J. van Reek. Soest, A. Verduyn en gezin. Leur, C. A. Janmaat. Utrecht, A. M. Hamoen. Boskoop, A. Schouten en gezin. Leiden, A. M. de Hey. Barneveld, D. Peters. Haar lem, J. van Aken. Haarlem, C. J. v. d. Ent- Braat. Arnhem, J. J. v. Es. Woubrugge, A. Langhout en gezin. Wassenaar, J. L. de Bruijn. Den Helder, J. N. F. Timmens. Amsterdam, J. P. van Veen. Gaskerland, J. v. Dam. BOSKOOP. Geboren: Adriana Elisabeth, d. van H. J. de Groot en M. E. Broekhuyse. Antonius Johannes, z. van E. A. v. d. Hoek en C. J. v. Rijn. Getrouwd: C. Koblenszwey, 44 j. en A. van Tol 31 j. J, Verwoerd, 23 j. en M. v. Eyk 22 j. Overleden: Jacobus Blom 16 j. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert op Woensdag, des voormiddags te 10J-4 uren (Zomertijd.) Onderwerp ter behan deling: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gem. rekening over 1930. 3. Aanbieding reke ning van het Waterbedrijf over 1930. 4. Benoe ming commissie tot het nazien der rekeningen. 5. Onderzoek der geloofsbrieven van de op 17 Juli j.l. gekozen raadsleden. 6. Wijziging be sluit tot vastelling van de rooilijn langs de Bruggestraat en Rijksstraatweg. J. Verzoek tot demping van een gedeelte der sloot in de To renstraat.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 8