DE ARME GILLI DINSDAG 28 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Wielrijdster door auto aange reden. Zaterdagavond omstreeks tien uur had op den Rijksstraatweg te Rijsoord oen ver keersongeluk plaats. Eenige heeren, die van een danspartij kwamen en lichtelijk onder den invloed van sterkedrank verkeerden, reden de 18-jarige mej. G. V., wonende te Rijsoord aan, die op haar rijwiel in goede richting langs den straatweg reed. Zij werd met haar rijwiel als het ware „geschept". Het meisje werd over de kap van den auto geslingerd en kwam op de tramrails terecht. Met kneu zingen en in bewusteloozen toestand werd zij opgenomen en naar de ouderlijke wo ning vervoerd. Auto tegen een boom gebotst. Bij Roode Haan te Groningen is een auto, waarin gezeten was de heer K. uit Gronin gen met zijn zoontje, tegen een boom gere den. De auto werd zwaar beschadigd. De heer K. bekwam een diepe hoofdwonde en werd in ernstigen toestand overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis aldaar. Zijn zoontje kreeg sleohts enkele schaaf wonden. De politie van Noorddijk stelt een onderzoek in. Verdronken. Een 15-jarige jongen was in het Weste lijk Marlkanaal met anderen gaan zwem men. Bij het duiken is hij niet meer boven gekomen. De politie heeft zijn lijk na on geveer 1 uur dreggen opgehaald. Uit een derde verdieping gevallen en overleden. Te ongeveer zes uur is gistermiddag de 19-jarige P. uit de Minahassastraat te Am sterdam bij het sluiten van luiken uit de derde verdieping van een pakhuis aan het Prinseneiland no. 125 op straat gevallen. Door den Geneeskundigen Dienst is de jon ge man naar het Wilhelminagasthuis ver voerd, alwaar hij na aankomst is overleden. c Tusschen een dorschmachine. Maandagmiddag geraakte de arbeider J. Mooibroek, in dienst bij den landbouwer E B., te Uithuizen, met zijn voet tusschen cle stoomdorschmachine. Het been w-erd tot aan de knie afgeknepen. Het slachtoffer is naar een der ziekenhuizen te Groningen overgebracht. Uit een schommel getuimeld. In een speeltuin aan den Arnhemschen- weg te Apeldoorn is Zondagmiddag een veertienjarige jongen uit Deventer uit een schuitschommel gevallen. Nadat dr. Ha gen de eerste hulp had verleend, werd de jongen, die een hersenschudding had beko men, per auto naar zijn woning vervoerd. In beschonken toestand uit het raam gevallen? In de geheimzinnige affaire, waarvoor de politie zich Vrijdagnacht plotseling ge plaatst zag, is nog weinig licht gekomen. Zooals men zich herinnert, vond een nacht waker omstreeks vier uur in den nacht een ernstig bloedenden man voor pand 365 aaa den Bergstraat liggen. Deze man, die nu gebleken is te zijn de 25-jarige Noorsche zeeman J. A. O., was vermoedelijk uit het raam der tweede verdieping gevallen of ge worpen. Twee in de kamer aan de straat vertoevende handelsagenten werden in ver band hiermee in bewaring gesteld. De Noor is nu aan een verhoor onder worpen. Hij herinnert zich nagenoeg niets meer en kan geen positieve verklaringen af leggen. De beide arrestanten weigeren alle inlichtingen. De politie vermoedt dat O. in beschon ken toestand uit het raam geklommen en daarna gevallen is. FEUILLETON. T) Bijna iederen Zondag kwam de goede tante Sande! uit Altenburg. Haar bezoeken waren Gilli's grootste troost. Van haar vernam hij, wat hij zoozeer verlangde te weten: dat het zijn dierbaren goed ging. Moeder was in het gasthuis te Kaltern on dergebracht en een brave vrouw te St. Mi chel in Eppan had zijn broertje en zusje tot zich genomen. De voogd had het niet de moeite waard geacht, den knaap hiervan te onderrichten. Sandel bemerkte spoedig, hoe slecht Gil- li behandeld werd. Zij troostte hem met de hoop op de toekomst. Vroeg of laat zou het toch wel ernst worden met het studee- ren, Onze Lieve Heer zou zeker daartoe helpen. Deze vrome woorden deden den knaap oongeblikkelijk goed, maar lieten hem ten slotte zijn treurigen toestand nog pijnlijker voelen. Als zij den boer trof, nam zij gee blad voor den mond. Hij had, wierp zij hem voor de voeten, het kind gestolen als een jood of zigeuner, maar Gods straf zou niet uitblijven. Benedikt haatte de oude vrouw, maai vreesde haar. Hij noemde haar de Alten burgsclie heks en scheen werkelijk te ge- looven, dat zij geheime kracht bezat. Drie maanden waren ongeveer voorbij gegaan, sedert Gilli op de pachthoeve woon de. Daar kwam op zekeren Zondag de tan te uit Altenburg om afscheid te nemen. BRANDEN. EEN TWEEJARIG KIND TE LEEUWARDEN IN DEN ROOK GESTIKT. Bij overhaaste vlucht vergeten. Gisterochtend ontstond ten huize van den banketbakker Frehe aan de Nieuwstad te Leeuwarden een begin van brand, door dat een vierjarig zoontje met lucifers had gespeeld. X>e brandweer beperkte het vuur tot de kamer, waarin de kinderen waren. Deze kinderen werden door twee door de moeder te hulp geroepen rijksveldwachters gered. Men verkeerde toen in de meening, dat alle 'kinderen buiten gevaar waren. La ter ontstond er eenige verwarring totdat bleek, dat een tweejarig jongetje nog in het huis moest zijn. Brandweer, politie en andere hulpvaardige menschen trokken op onderzoek uit, maar de verstikkende rook drong hen terug. Ook met gasmaskers was niets uit te richten. Toen het vuur was ge- bluscht drong een zwager van den heer Frehe door de verbrande kamer tot een ander vertrek door, waar hij tot de ont dekking kwam, dat het kind, gezeten in een kinderstoel, deor den rook was gestikt. Geneeskundige hulp mocht niet meer ba ten. Deze kamer was van buiten af over een balcon gemakkelijk te bereiken ge weest. Brand in een beschuitfabriek. Een arbeider zwaar gewond. Te Markelo is een gedeelte van de be schuitfabriek van de gebroeders Klumpers door brand vernield. De stoomspuit der ge meente weigerde water te geven. Met een particuliere spuit slaagde men erin de aan grenzende gebouwen te behouden. Een ar beider werd bij het in veiligheid brengen van paarden uit een stal zwaar gewond door het vuur. Alles was verzekerd. Een woning te Delden afge brand. Te Delden is het perceel van den heer Vrielink geheel afgebrand. De bewoners konden zich met moeite in veiligheid bren gen. Verzekering dekt de schade. Een boerderij in Koekange verbrand. Zondagavond is de boerderij van de wed. Jantinge te Koekange bij Meppel afge brand. De oorzaak is onbekend. De aan grenzende boerderij van Oosterhuis en d.c tegenoverliggende van Mulder vatten ook vuur, doch werden door de motorspuit uit De Wijk behouden. De afgebrande boerde rij was verzekerd. NOODLOTTIGE TWIST TE MAARTENSDIJK. Om een onbeduidende reden. In de gemeente Maartensdijk heeft Zon dagavond een hevige vechtpartij plaats ge had, waarbij de 23-jarige steenlosser De G. zoo ernstig werd gewond, dat hij gis teravond aan de gevolgen daarvan is over leden. Van de zijde der politie kon men ons gis teravond over het gebeurde nog geen inlich tingen verstrekken. Van andere zijde deelt men ons echter mede, dat De G., die als een goedhartige jongen bekend staat, om streeks halfnegen Zondagavond zijn woning verliet, tegen zijn moeder zeggend, dat hij nog even een glaasje bier zou gaan drin ken. Onderweg kreeg hij om een onbe duidende aanleiding oneenigheid met 'n ze keren v. d. W. en diens zwager. De twist ontstond namelijk over het oppompen van een fietsband. Van der W. ontstak op een gegeven oogenblik in woede en sloeg den ander met de fietspomp op het hoofd. Bij de vechtpartij die hierna ontstond bekwam De G. ook nog een ernstigen schop tegen het hoofd. Hij moest in zorgwekkenden toe stand naar het ziekenhuis te Utrecht wor den overgebracht, waar hij gisteravond is bezweken. De dader is gearresteerd. „Tel. Een nieuw besluit der regeering had de sluiting der kerk te Altenburg bevolen en haar heerbroeder was naar Terlan Overge plaatst. Sandel moest hem' natuurlijk vol gen, maar indien het ging, zou zij Gilli toch eens in het jaar bezoeken en intus- schen moest hij haar nu en dan schrijven. Gilli was ontroostbaar over het afscheid van zijn tante. Bijna tegelijkertijd trad Jackel, de stief broeder der boerin, 'uit den dienst. Jackel was voor den kleinen Gilli goed geweest. Thomas, de nieuwe knecht, was geheel an ders. Hij dreef dikwijls op ruwe wijze den spot met Gilli en had pleizier, als hij ge straft werd. Soms echter, en dat was er ger, begon hij Gilli op overdreven wijze te prijzen, waardoor hij dén toorn van den boer tegen den knaap hoopte op te wek ken, wat hem ook dikwijls gelukte. Hoe treuriger zijn toestand werd, des te meer verlangde Gilli naar de zijnen. Het viel hem niet in, zijn oom verlof te vra gen, hen op te zoeken, Hij wist van te vo ren, dat hem elk verzoek geweigerd zou worden. Niet eens had hij in tegenwoor digheid van zijn oom de namen zijner dier baren durven noemen, maar des te meer dacht hij aan hen. Ontelbare malen des daags steeg de vraag bij hem op, wat zij wel op dat oogenblik zouden doen. Zij mochten nog zoo goed bezorgd zijn, ge lukkig konden zij zich zeker niet voelen, de armenZij waren zoo aan hun grooten broeder gewend!Als Gilli des avonds niet kon inslapen, dan weende hij zacht en lang Sedert Sandel weg was, waren zelfs de Zondagen treurig. Des- morgens bezocht Gilli het kerkje St. Jozef aan het meer. waar een oude priester een stille Mis las. Graag ware hij naar Kaltern ter kerke ge- Twee bankdirecteuren in arrest gesteld. Zaterdag namiddag heeft de Officier van Justitie te Maastricht de boeken der Zui- der Handels Mij. in beslag genomen. De tegenwoordige directeur H. en de vorige directeur R. werden aangehouden en zijn gistermorgen naar Maastricht overge bracht. De commissarissen der bank heb ben Zondag te Maastricht een langdurige vergadering gehouden om den toestand van de Z. H. M. te bespreken. „Tel." Hotelrat aan de grens. De gemeentepolitie te Roosendaal heeft nabij de Belgische grens, onder Nispen een goede vangst gedaan. De aldaar gestation- neerde brigadier der politie heeft n.l. aan gehouden en in verzekerde bewaring ge steld een persoon, die reeds meermalen in het Alg. Politieblad gesignaleerd stond en bij de politie boven den Moerdijk alge meen bekend was als een gevreesde hotel- rat. De man is Zaterdag naar Den Haag getransporteerd en daar ter beschikking van de politie gesteld, vanwaar hij nog naar verschillende plaatsen op transport zal worden gesteld in verband met elders gepleegde misdrijven. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. ERNSTIGE VERKEERSONGEVALLEN IN FRANKRIJK. 10 personen gedood; 36 ernstig gewond. Gedurende den afgeloopen Zondag heeft, het verkeer in Frankrijk niet minder dan tien dooden geëischt, terwijl bij verkeers ongevallen 36 personen zwaar gewond wer den. Het ergste ongeluk vond plaats in de na bijheid van Lyon, waar een autobus mer. veertig personen in een scherpe bocht be gon te slingeren en van de helling naar be neden dreigde te storten. Op het laatste oogenblik slaagde de chauffeur erin, het stuur om te gooien, waardoor de wagen in botsing kwam met den rotswand aan de andere zijde van den weg. De botsing was zoo hevig, dat alle pas sagiers van hun zitplaatsen tegen de zolde ring van den wagen werden geworpen. Een groot aantal hunner liep ernst'ge hersenschuddingen op en moest in een zie kenhuis worden opgenomen. Vier dooden bij auto-ongeval nabij Washington. In de omgeving van Washington heeft Zondagavond een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. In het donker reed een auto, waarin acht jongelui waren gezeten, in het water. Twee jongemannen en twee jonge meisjes vonden den dood. De overi gen werden gered. Ernstig auto-ongeluk bij Kattowitz. Op den straatweg van Kattowitz naar Nikolai heeft in de omgeving van Brynow een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij drie personen om het leven zijn gekomen. In een auto van den secretaris-generaal der Gemeengde Commissie, dr. Vetterle, maakten drie zoons van een hotelhouder uit Brynow een uitstapje naar Bielitz. On geveer 500 M. van hun woning reed de wa gen in volle vaart tegen een tolafsluiting, waarbij de auto twee malen over den kop sloeg. De auto werd totaal vernield. Twee zoons van den hotelier en de chauffeur wer den op slag gedood. De jongste zoon was reeds bij de botsing uit de wagen geslin gerd en bekwam zeer ernstige verwondin gen. gaan, graag had hij weer de plechtige or- geltoonen gehoord de woorden der Gloria en Prefatie, maar de kleine knecht moest om den anderen Zondag op het huis passen. Op Portiuncula-Zondag kreeg Gilli voor de eerste maal verlof, naar Kaltern te gaan. Alleen moest hij op tijd thuis zijn, om het vee te verorgen. Na het middageten begaf hij zich op weg. Een blijde hoop vervulde hem: hij hoopte in Kaltern zijn moeder te zien. Voor de deur van het gasthuis stonden twee kinderen, een meisje met een korf aan den arm en een kleine jongen, beiden netjes en zindelijk gekleed. Zij wendden nu het gelaat naar hem en met een vreug dekreet herkende Gilli zijn broer en zusje, Met stralende blikken beschouwde hij de weergevondenen. „Zijt gij het? Zijt gij het werkelijk?" riep hij verheugd uit. Een antwoord op deze vraag scheen zijn zuster overbodig. „Wij staan reeds een poos hier en heb ben al twee keeren gebeld. De dienstbode is zeker niet thuis." „Nu, dat is een vreugde, dat wij alle drie bij elkaar zijn, om moeder te bezoe ken jubelde Gilli. „En een koek brengen wij mee, en een flesch likeur," zei Trina, op haar korf Vij zend. ,.Dat heeft Gote gegeven." „Wie is Gnte?" vroeg Gilil verwonderd. „Dat is de boerin, bij wie wij wonen." „Is zij goed voor u?" vroeg Gilli be zorgd. „Ja, ja", antwoordde Hauser, maar hun vergenoegde bloeiende gezichten zeider meer dan woorderi. Gilli omhelsde zijn zuster en overstelpte haar met vragen over alles wat zij mots- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 29 Juli. Huizen, 298 M. Uitsl. NCR V-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.45 Gramofoon/pl. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0012.00 HanmoaiumspeJ. 12.00 Gramofoonpl. 12.30—2.00 Concert. 2.00 Graimofoonpi. 2.30 Lezen van Ohr. Lectuur. 3.00—4.30 Concert. 4.30—4.45 Gratmofoonipl. 5.006.00 Kiinderuuirtje. 6-007.00 Graanofoonpl. 7.00800 Ohr. Liederemuurtje door Joh. de Heer. 8.00—10.30 Concert. 9.00 Envoy A. v. Vlaardingen. „Mijn Jor- danertjes". 9.3010.30 Vervolg concert. 10.30 Vaz Dia6. 10.4011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M Uitsl. V AR A-Uitzending. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 9.30 Orge'-ispeJ dooi Fr. Uijtenbogaard. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Onze Keuken door P. J. Kers. 11.00 Gramofoonpl. 11.05 Mevr. J. StamDresselhuys„Kin deren in den turn". 11.3512.00 Gramofoonpl. 12.00 Poiitieber. 12.15 Concert VAlR'A-septet. 1.45 Onderbreking. 2.15 Gnaanofoonpi. 2.30 Kmdermaitinee uit het Kurha/us te Soheveningen o.l.v. Henri Nolies. 3.35 „Dansen van versohilende voJiken" (Gramof o onplu) 4.30 Kinder ver tellingen door Ben Groe ne veld. 5.15 Ooncert VAR A-septet. 6.00 Radio-Bulletin van den Volikenbond. De Kalenderhervorming. 6.10 Vervolg concert. 7.00 M. J. Brusse: „Mijn leven onder de menschen". 7.30 Pobitieber. 7.45 Orgelispel door Fr. Uyttenbogaard. 8.00 Concert door een Ensemble uit het VARA-orkest o.l.v. Harry Wiggelaar. 8.30 Vervolg Orgelspel. 8.45 „Die diuivelsche Koelies", hoorspel in 5 klankbeelden van Fan Kwae. Door Het Groot Voilkstooneel. 9.15 Vervolg ooncert. 9.15 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Vervolg concert. 10.4012.0 Gramofoonplatenooncert. Ernstig bootongeluk. Op den Oder heeft Zondagavond een ernstig bootongeluk plaats gevonden. Door den sterken golfslag van de stoomboot „Merkur" sloeg een met zeven personen be zet bootje om. Alle inzittenden vielen in het water. Een vrouw en twee mannen verdronken. Ernstig ongeluk bij het zeilen. Zondag heeft op het Duemmermeer bij Osnabruck een ernstig ongeluk plaats ge had. Een zeilboot, waarin een 18-tal per sonen was gezeten, was op weg naar Dain- merbergen. Door den straffen wind sloegen de golven eenige malen ver over den rand van de boot, waardoor de 10 dames uit 't ge zelschap zoo angstig werden, dat zij heen en weer in de boot liepen, die daardoor steeds meer begon te slingeren. Plotseling I sloeg ten gevolge van een hoogen golfslag I een der zeilen los, waardoor de boot om- I sloeg en alle 18 inzittenden te water ge- raakten. Eerst na zeer veel moeite is hot. j gelukt 17 hunner aan land te brengen. Een I der meisjes kon des avonds eerst, als lijk, j worden geborgen. ten doen en of „Gote" ook vee en akkers had. Op zijn vragen kreeg hij ternauwernood antwoord. Toch moest Gilli tot de overtui ging komen, dat zij het zeer goed hadden. „Trinele", begin hij na kort nadenken aarzelend, „denkt gij niet, dat Gote mij ook zou kunnen gebruiken? Ik zou je graag volgen en flink werken." Trina keek hem verwonderd aan en ant woordde niets. Op hetzelfde oogenblik werd do deur ge opend. Toen zei ze: „Kom, Hauser", en trad binnen. Gilli had haar kunnen volgen, niemand hield hem tegen, en het was toch zijn plan geweest, zijn moeder te bezoeken. Maar be sluiteloos bleef hij voor de deur staan, als wachtte hij, dat iemand hem zou vragen, binnen te komen. Hij hoorde nog, hoe men van binnen den sleutel omdraaide, daarna trad hij langzaam van de deur weg. Hij trad in de nabijgelegen parochiekerk en liet de deur wijd open staanhier wil de hij wachten, tot zijn broertje en zusje terugkwamen en hen daarna nog een eindweegs vergezellen. Zi; hadden elkaar nogal veel te zeggen en to vragen. Maar «terwijl hij zoo stond te wachten werd het hem zoo vreemd om het har' Hij dacht weer aan het gesprek voor de gasthuis- deur, en de onverschilligheid van zijn ge lukkiger broertje on zusje deed hem pijn. Neen, zijn verlangden riet naar liern, zoo als hij naar hen Plotseling maakti hij de deur der kerk dicht. Waarom zou hij nog naar hen kij ken? Hij was hun immers overtollig! Hun niet minder dan zijn moe:T""\ O, hoe een zaam voelde hij zich! Veel eenzamer dan toenmaals, toen hij in den stillen nacht aan de vensters der hut geklopt en het Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. 1.05 Orgelconcert. I.50 Lichte muziek. Frasoati's orkest. 3.50 Symphonie-orkeet v. Bournemouth. 5.05 Concertorgel bespeling. 5.35 Kindcruurt je. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Rugbywedstrijd EngelandNieuw- Zeekund. 7.10 Moderne sonates voor cello en piano. 7,30 Lezing. 7.50 Liederen van Whilte J. Robertson, tenor. 8.05 .„The wrecker", mysterie der zee van M. TaJÜbot. 9.20 Nieuwsber. 9.40 Causerie door Senator Marconi, uit vinder der radio. 9.55 Orkestooncert. BcB.O.-Orkest oukv. S. Robinson. De Wireless singers. II.0512.20 Dansmuziek. „Radio Paris", 1725 M. 8-05, 12.50, 1.25, 6.50 Gratmofoonmuziek. 9.05 vJean-Marie", radiotooneel. 9.50 Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Concert. Strijkensemble. 3.505.50 Concert. Instrument-Ensemble. 6.10 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Om/roeporkest. P. Kniuidv- sen, zanger. 9.55 Pianoconcert. 10.30 Symphoni ©concert. 4e symphonie, Mendelssohn. 11.1012.50 Dansen. Langenberg, 473 M. 7.25, 11.00, 11.55, 12.20 Graan of oonmuzie'k. I.25 Orkesitconcert. 5.206.20 Orkestooncert. 8.20 Wagner-Avond. Werga-orkest od.v. Buischkötter. E. Bettendorf, sopraan, M. Lorentz, tenor. 10.40 Gramofoonpl. II.2012.20 Dansmuziek. Brussel, 338,2 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Lezing. 6.50 Gramofoonpl. 7.35 Lezing. 7.50 Nieuwsber. 8.20 Gramofoonpl. 9.05 Gramofoonpl. 9.25 Populaire avond. 338,2 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonpl. 6.35 Lezing. 6.50 Gramofoonpl. 7.35 Lezing. 7.50 Nieuwsber. 8.20 Gramofoonpl. 8.35 Vocaal concert-. 8.50 Voorlezing. 9.20 Concert. Casino Knokke. Doodelijke ongelukken in de Alpen. Gisteren zijn in Zwitserland wederom eenige doodelijke ongelukken gebeurd. Zon is op den Frohnalpstock een dame uit Zu rich, in een afgrond gestort en omgekomen Bij een bestijging van den Faehlewand ver door een tourist bij het zoeken naar Edel weiss plotseling zijn evenwicht en viel 300 M. omlaag; zijn lichaam was geheel ver pletterd. Groote onweersschade in het Beneden Elbegebied. Zaterdag en Zondag hebben opnieuv eenige onweersbuien gewoed boven verschil lende deelen van het Beneden-Elbegebied, waar wederom ontzaglijke schade is aange richt. Hevige onweersbuien dreven boven de Wingst. De bliksem sloeg eenige malen in verschillende huizen in en richtte groote schade aa-n aan gebouwen. Vele boomen werden door den bliksen getroffen en neergeveld. huis verlaten gevonden had. Toenmaals had hij om hen gewend, wijl hij meende, dat zij naar hem verlangden, en dat zij hem hadden toebehoord als een stuk van zijn hart. Thans echter was het, alsof al les van hem week, als had hij op deze aar de niemand meer. Langzaam, als vanzelf, schreed hij door de kerk. Plotseling bleef hij staan. Zijn lippen open zich in stomme verbazing, hij sloeg de handen ineen. Hij stond voor het portret, dat in zijn kinderlijke droomen steeds voor zijn geest gezweefd had: de H. Franciscus Xaveriu*, de apostel van het Oosten, het kruis in de hoogte houdende. Rondom stonden de ge stalten der luisterende heidenen. Bonte veeren fladderden om hun hoofden, want de eenvoudige kunstenaar had er niets uitgemaakt, de Indiërs als Indianen voor te stellen. Een palmboom breidde zijn breede takkenkroon over de vreedzame groep. Gilli was betooverd. Vooral boeiden hem de bruine gestalten der heidenen. Hoe goed en vriendelijk zagen zij er uit, en hoe aandachtig keken zij naar den heilige Zijn sprookjesachtige toekomstdroom nam een tastbare gestalte aanHet jubelde in zijn hart: heden wil ik gaan, of morgen of ten minste spoedig, heel spoedig!... Wat had hij nog, dat hem terughield Van wien zou hem het afscheid zwaar vallen 'l Ja, hij wilde niet meer aarzelen, hij wilde studeeren en priester worden, en dan naai die goede wilden snellen, die er zoo vrien delijk uitzagen, zoo geheel anders dan dia valsche menschen, die hem hier omgaven. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5