NIVAite GRATIS REIZEN Agenda UIT DE OMGEVING DINSDAG 28 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 20o. Voorstel tot vaststelling van een rooilijn voor het gedeelte van de Kore- vaarstraat (Westzijde), gelegen tusschen het Levendaal en de Korte Raamsteeg. 21o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 31 Januari Ï018 (Gem. Blad no. 3), betreffende de wedden van ambtenaren in dienst der gemeente Leiden. 22o. Voorstel in zake veria-ging van de rente en opschorting van de aflossing van het bij Raadsbesluit van 29 Maart 1920 aan de vereeniging ,,'s Zomers Buiten" ver strekte voorschot voor den bouw van een dubbele vacantiewoning te Katwijk. 23o. Voorstel in zake de toekenning van een subsidie over 1930 en 1931 van ten hoogste 1000.aan de „Vereeniging tot verzorging van kleine kinderen", en tot be schikbaarstelling van de daarvoor benoo- digde gelden. 24o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de splitsing van het schoolgebouw aan de Duivenbode- straat en van het maken van een tweeden toegang tot dat gebouw. 25o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de aansluiting van wijk XII aan de Centrale noleering. 26o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden leu behoeve van de vernieuwing van het wegdek van het Koordeinde. 27o. Voorstel in zake de verbetering en gedeeltelijke demping van de Middelsre gracht, het verbeteren en hefbaar maken van de Middelstegrachtbrug, het verbree- den, verlagen en hefbaar maken van de Kwakelbrug, het verbreeden van de vaai- geui der Uiterstegracht, alsmede tot be schikbaarstelling van de noodige gelden voor die werken. 28o. Voorstel tot wijziging der begroo ting, dienst 1931, in verband met de meer dere uitgaven van de Gemeentelijke Com missie voor Maatschappelijk Hulpbetoon en van den steun aan uitgetrokken werkloo zen. 29o. Praeadvies op de voorstellen-Man- ders, in zake bestrijding van de werkloos heid en het verkrijgen van eigen woningen door minder-gesitueerden. DE LEIDSCHE HOUT. Toekenning subsidie. B. en W. geven den raad in overweging aan het „Fonds voor Aanleg, Onderhoud en Beheer van Wandelparken" voor het jaar 1931 een subsidie van ten hoogste 2500 en verder tot wederopzegging een jaarlijkscbe subsidie van ten hoogste ƒ5000 toe te kennen ten behoeve van het onder houd van den Leidschen Hout, met dien verstande, dat bij de bepaling van het uit te keeren bedrag, de contributies, geschat op 1100 per jaar, ten bate van de onder- roudsrekening zullen worden gebracht. VERBETERING N00RDEINDE. In 1926 is een proef genomen met as- phaheering van het Noordeinde, in dier voege, dat tusschen Rapenburg en Oude Varkenmarkt een z.g. Termacdek en tus schen Oude Varkenmarkt en Wittepoorts- brug een dek van z.g. Damanasphalt op de oude keibestrating is gelegd. Sedert is gebleken, dat deze proef als mislukt moet viorden beschouwd. B. en W. stellen den raad thans voor aan te brengen een asphaltdek, bestaande uit een deklaag van zand-klinkerasphalt, dik 3 centimeier, met een tusschenlaag van asphaltbeton, dik 4 c.M. op een gewalste puinfundeering ter dikte van 25 a 30 centi meter. Hiertoe geven B. en W. den raad in overweging 24.500 ter beschikking te stellen. VERBETERINGEN AAN DE MIDDELSTE GRACHT. Kosten ongeveer 122.000 gld. B. en W. schrijven den raad een uitvoe- rigen brief in zake de verbeteringen, die aan de Middelste Gracht dienen te wor den aangebracht. Aan den brief is het volgende ontleend: Toen in 1929 een gedeelte van de wal- muren langs de Middelste Gracht instortte bleek bij onderzoek, dat de toestand van het verdere gedeelte van dien aard was, dat afdoende voorziening noodig zou zijn. In verband daarmede rees de vraag, of het nu in elk geval ten behoeve van deze gracht omvangrijke en kostbare voorzie ningen noodig zouden zijn wenschelijk was de Middelste Gracht als vaarwater te behouden, dan wel of het geen aanbeve ling zou verdienen deze gracht te dempen. Demping zou uiteraard het groote voor deel meebrengen, dat in plaats van dit onooglijke en kwalijkriekende grachtje met zijn smalle en voor verkeer van eenigen omvang geheel onvoldoende rijwegen, een behoorlijke verkeerstraat zou worden ver kregen. Tegenover deze en andere door B. en W. opgesomde voordeelen, kwam te staan, dat de firma Tieleman en Dros, die aan de Middelste Gracht nabij den Ouden Rijn reeds gedurende lange jaren haar be drijf gevestigd heeft, tegen de demping ernstig bezwaar bleek te hebben, aange zien zij meende het vaarwater voor den aanvoer van groenten van den Ouden Rijn af niet to kunnen missen. Ook de conser- venfabriek „De Verwachting" voorheen E. J. Schoondergang-Speet had eenige wen- schen naar voren gebracht. B. en W. reke ning willende houden met de wenschen der industrie hebben met de belanghebbenden overleg gepleegd, hetwelk tot een overeen stemming leidde. In verband met een en ander stellen zij den raad ten slotte voor: over te gaan tot verbetering en ge deeltelijke demping van de Middelste Gracht en tot verbetering van de Middel ste Grachtbrug, waarvan de kosten worden begroot op 110.000, waarvan 5000 komt voor rekening van de firma Tieleman en Dros. Verder stellen zij voor over te gaan tot verbreeding van de vaargeul Uiterste gracht kosten 1000 en tot verbetering en beweegbaar maken van de Kwakelbrug (kosten 20.000), totaal 21.000, waarvan 5000 zal worden bijgedragen door de N.V. Schoondergang-Speet. De gemeente zal dus in totaal ongeveer 122.000 hebben uit te geven, welk bedrag uit een ning zal kunnen worden gevonden. DE RI0LEERING. B. en W. stellen den raad voor een be drag van 70.000 ter beschikking te stel len ten behoeve van de aansluiting van wijk XII (ten Oosten van den Zijlsingel tusschen Ouden en Nieuwen Rijn) aan de centrale rioleering. De historische verzameling van de Leidsche Universiteit. De curatoren van de rijks-universiteit hebben tot B en W. het verzoek gericht een collectie in het gemeente-archief aan wezige doubletten van boeken, pamflet ten, brochures, prenten, kaarten enz. be trekking hebbende op de Leidsche univer siteit, aan die universiteit in eigendom af te staan ten behoeve van haar Historische Verzameling. Noch bij de commissie voor het oud-ar chief, noch bij B. en W. bestaat tegen in williging van het verzoek bezwaar, aange zien het hier slechts doubletten geldt en de enkelen zich ook in het archief bevin den. In overleg met curatoren zijn echter van de bij het verzoek overgelegde lijsten eenige nummers geschrapt, aangezien de onder die nummers vermelde doubletten volgens den archivaris niet in de Histori sche Verzameling behooren. Verder acht de commissie het gewenscht en B. en W. gaan daarmee accoord dat de beide na te noemen voorwaarden aan den eigen domsafstand worden verbonden. B. en W. geven den gemeenteraad in overweging de desbetreffende doubletten aan de universiteit ten behoeve van hare Historische Verzameling in eigendom af te staan, onder navolgende voorwaarden: 1. dat bij eventueele opheffing van het Academisch Historisch Museum het door de gemeente Leiden afgestade aan haar zal worden teruggegeven 2. dat van de af gestane doubletten steeds op eerste aan vrage zullen worden teruggegeven die exemplaren, waarvan de gemeente de in haar bezit zijnde enkelen mocht komen te verliezen. Schenking aan „De Lakenhal". De commissie voor het stedelijk mu seum „de Lakenhal" deelt den gemeente raad mede, dat wijlen dr. Menno Rijke aan het museum heeft gelegateerd twee me daillons, voorstellende Petrus Camper en Adriaan Gilles Camper, een tabakspot van Jacob Geel en een buste gemaakt door ridder de Stuers. Overeenkomstig advies der commissie geven B. en W. den gemeenteraad in over weging deze voorwerpen met gevoelens van erkentelijkheid voor de belangstelling van den erflater in ons museum voor de gemeente te aanvaarden. Maatschappelijk hulpbetoon. De gemeentelijke commissie voor maat schappelijk hulpbetoon deelt mede, dat de uitgaven over 1931 vermoedelijk 50.000 meer zullen bedragen dan was begroot. In verband met de stijging van het aan tal werkloozen zal het begroot bedrag voor steun aan uitgetrokken werkloozen ver moedelijk met 75.000 worden overschre den. Het totale bedrag van 125.000 zal vermoedelijk kunnen worden gevonden door verhooging van de begrootingspost: belasting naar het inkomen op welken post een hoogere ontvangst van ongeveei 127.000 wordt verwacht. Aankoop van grond. B. en W. stellen den raad voor in het belang van de Volkshuisvesting tegen den prijs van 2.50 per vierkante meter aan te kooppen eenige perceelen teelland en water ter grootte van 1.95.19 H.A., gelegen ten Zuiden van den Haagweg met inbe grip van de kosten van overdracht voor een som van 49.200. Verhooging subsidie. B. en W. stellen den raad voor, het sub sidie van 500 aan de vereeniging tot ver zorging van kleine kinderen over elk der jaren 1930 en 1931 te verhoogen tot 1000. Directeur Bank van Leening. B. en W. stellen den raad voor de be trekking van directeur van de gemeente lijke bank van leening in te deelen in de salarisrubrieken van ƒ4200 tot ƒ5000. Thans is deze betrekking ingedeeld in de rubriek 3800 tot 4400. Schoolarts. B. en W. geven den raad in overweging aan den heer J. A. Schreuder op diens ver zoek eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van stadsgeneesheer en uit die van schoolarts. ONGEWENSCHTE PRACTIJKEN IN DEN RADIO-HANDEL. Ter kennis van de Commissie ter be strijding van de misstanden in den naai machinehandel te Leiden zijn opnieuw ver schillende klachten gebracht, maar thans betrekking hebbende op den verkoop van radio-installaties. Gezien het met zooveel succes bekroonde resultaat van de actie tegen de thans tot het verleden behoorende uitwassen van het volkscredietwezen in den naaimachine handel, overweegt de Commissie ernstig om gevolg te geven aan den op haar uit- geoefenden aandrang om ook naar onoir- bare practijken in andere takken van han del een onderzoek in te stellen. Voor een grondig onderzoek is het ech ter noodzakelijk dat zij haar bemoeiingen voorloopig beperkt tot het afbetalingsstel sel in den radio-handel. Daartoe bestaat des te meer aanleiding omdat de klach ten, welke ons bereikten, juist die bran che raken en in een der gevallen tot de allerellendigste gevolgen heeft geleid. Wij volstaan met slechts één klacht van recenten datum te vermelden Een arbeider kocht een radio-toestel in huurkoop en onderteekende ten behoe ve van de credietgeefster verschillende ac- ten, waaronder ook een loon-cessie. Eeni gen tijd na de levering ondervond hij dat met UW HUISGEZIN 7363 PER TRAM naar KATWIJK, N00RDWÜK, e{ WIJ vergoeden U,de Leest de achterzijde e Tram kaartjes - HET NIETS Haarl.straat h. Donkersteeg 2-4-6 het toestel niet meer behoorlijk werkte en meende, na vergeefs bij den leverancier te hebben gereclameerd, de afbetalingen veilig te kunnen staken. De leverancier beteekende echter de acte van cessie aan den patroon, die, naar den in zijn bedrijf vastgestelden regel, den gehuwden werk nemer, die als een eerlijk en vlijtig werk man bekend staat, ontsloeg. De man is thans zonder werk en ontvangt boven dien geen kasuitkeering, op grond van de bepaling van de werkloozenkas, dat geen uitkeering mag worden verstrekt als het ontslag aan eigen schuld te wijten is. Alvorens een definitief besluit te nemen omtrent het al of niet met gepaste midde len bestrijden van dergelijke practijken, komt het ons gewenscht voor allereerst de meening van den radio-handel zelf daaromtrent te vernemen, met name of de radiohandelaren zelf zich in staat ach ten gevallen als hierboven genoemd te voor komen, en zoo ja, op welke wijze. Zoodra de Commissie zich uit de ant woorden een conclusie zal hebben kunnen vormen, zal zij hare houding nader kunnen vaststellen. Alle radiohandelaren, in het bijzonder die t-e Leiden handelen, worden daarom uitgenoodigd van hun gevoelen te doen blijken. Men kan zijn antwoord zenden aan een der leden van de Commissie, doch bij voorkeur aan den vooritter van het Pro- testantsch Bureau voor Sociale Adviezen, den heer J. F. de Ren, Cobetstraat 66, te Leiden. Namens de Commissie voornoemd, De Voorzitter, Mr. Dr. P. G. KNIBBE, Secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Bijnland. De Secretaris, TH. VAN DER HEYDEN, le Secretaris van de Vereeniging „Protestantsch Bureau voor So ciale Adviezen" te Leiden. DE WETHOUDERSVERKIEZING. De S, D. A. P, wil twee wet houderszetels De rechter zijde staat afwijzend daarte genover. Door de Raadsfractie der S. D A. P. is aan elk der drie rechtsche Raadsfracties het volgend schrijven gericht: „De Sociaal-Democratische raadsfractie meldt U hierbij dat zij bereid is deel te nemen aan de werkzaamheden van het da- gelijksch bestuur der gemoente op voor waarde, dat twee der leden van de fractie zitting krijgen in het college van Burge meester en Wethouders en overeenstem ming wordt verkregen met de raadsfracties over het te voeren gemeentebeleid op de volgende punten: Het dienstbaar maken van het gemeen tebeleid in de eerste plaats aan de be strijding der werkloosheid door zooveel mogelijk productief werk van gemeente wege te doen verrichten, des noodig met uitbreiding van den dienst van gemeente werken. Het verstrekken van voldoende steun aan de werklozen, zoodat zooveel moge lijk wordt gewaakt voor het dalen van hun maatschappelijk levenspeil. Het bevorderen van den bouw van ar beiderswoningen, hetzij door rechtstreek- sche bouw van gemeentewege, hetzij door het verleenen van steun aan woningbouw verenigingen, ten einde stelselmatig en snel over te kunnen gaan tot afbraak va-n de vele nog in Leiden aanwezige krotwo ningen. Het zorgen, dat door Maatschappelijk Hulpbetoon voldoende wordt voorzien in de noodzakelijke levensbehoeften der nood lijdenden. Mocht uw fractiie naar aanleiding van deze meded'eeling een bespreking der raadsfracties gewensoht achten, dan ver zoekt de Sociaal-Democratische raads fractie daarvan zoo spoedig mogelijk be richt, in elk geval binnen een week, opdat deze bespreking nog in Juli, liefst op Woensdag 29 Juli, kunnen plaats hebben." Dit schrijven was geteekend door den heer J. H. Schüller als secretaris van de S. D. A. P.'sche Raadsfractie. Door de drie reohtsche Raadsfracties is hierop in een gezamenlijk schrijven ge antwoord. „In antwoord op uw schrijven d.d. 16 Juli hebben wij de eer U het volgende mede te deelen. U zult ongetwijfeld zelf inzien, dat wij bezwaarlijk kunnen medewerken gezien de partij-verhoudingen in den Leidschen Gemeenteraad Uwe fractie 2 van de 4 wethouderszetels te doen bezetten, terwijl zij slechts 11 van de 35 Baadszetels in neemt. Waar wij tegenover het toekennen van twee wethouderszetels aan Uwe fractie afwijzend staan, schijnt 't ons doelloos, over het verdere gedeelte van Uw brief van gedachten te wisselen". Dit schrijven was onderteekend door de heeren Huurman, Wilbrink en Wilmer. PROCESSIE NAAR BRIELLE. In het. mooie boek van Nils Beskow „Voor Gode Aanschijn" schrijft hij een ar tikel over „de Martelaren". „Indien iemand begin 1917 op de stille eenzame pastoriën in Finland zou gezegd hebben: „volgend jaar zal er een vervol ging zijn en velen van uw geestelijken zul len den marteldood sterven" zouden zij het niet geloofd heggen. De voorspelling van een bloedige ver volging zou met dezelfde ongeloovigheid ontvangen zijn door het Duitsche volk en door de popen in het groote heilige Rus land, die in kabne rust de Mis zongen en het oude Evangelie voorlazen in hun ker ken met vergulden ajuin-vormige torens. En toch het werd werkelijkheid. Na in Finland begonnen te zijn breidde de vervolging zich uit over de Baltische provincie over de verre - eindelcoze step pen van geheel Rusland. Zoo breekt iedere vervolging feitelijk uit als een storm, komt als een dief in den nacht, slaat in plotseling als een bliksem flits, ondanks het langdurig dreigen van het. onweer. Zóó is het ook ge-gaan in den tijd der Martelaren. In de 16e eeuw, waarin de Reformatie losbrak over Europa, 9tond Europa hoog boven de beschaving van het heidendom uit in ware veredeling van geest en hart: de woeste velden waren in vruchtbare ak kers herschapen, het ruwe leven der bar baren wa-s door vreedzamen toeleg op alle takken van nijverheid veredeld, lijfeigenen hadden zich opgewerkt tot vrije burgers en poorters; kunsten en wetenschappen bereikten een verbazend hoogen trap. Wie van de Martelaren van Gorkum dacht in dien tijd zoo omstreeks 1520 aan een vervolging en een martelaarschap? Toen de hervorming kwam in Duitsoh- land meenden zij zich veilig in hun pasto riën. Hier in Holland miste de zaak der hervorming den stoffelijken steun van vorstelijk geweld en de massa de-s volks was volstrekt niet van zin om een vreemde leer te aanvaarden, bij de overgroote meer derheid was het geloof nog onverzwakt. Toch kwam plotseling als een orkaan de vervolging losbreken en in 1572 stierven zij ergens buiten een vreemde stad in een turfschuur. Wie hunner had dat ooit ge dacht? Wij, katholieken, kunnen nooit pessimis ten zijn. Maar toch moeten we ook piet zeggen: „Rusland en Spanje en Italië en Mexico: 't is allemaal ver van ons bed"! De wereld blijft onder alle omstandighe den gelijk aan zich zelf, trots alle uiterlij ke fijne beschaving en schitterende cul tuur: dezelfde wereld, die vol haat en be dreiging is ook voor ons, zooals ze een maal Christus vervolgde. Zou onze processie naar on-ze Holland- sohe Martelaren niet kunnen zijn een echte bede -vaart, biddend voor de vervolgden in andere landen, biddend voor ons zelf, „den tijd uitkoopend, omdat de dagen boos zijn?" De Leidsche Processie vertrekt a.s. Don- DE BLIKSEMINSLAG IN DE PIETERSKERK. Een schade van 2200. Naar ons uit betrouwbare bron ter oore komt bedraagt, de schade, veroorzaakt door de b likseminslag in de Pieterskerk al hier, Zaterdag j.L 2200. Deze schade wordt door verzekering ge dekt. De Wethouder van Financiën, de heer T. S. Goslinga, zal deze week in plaats van Woensdag, spreekuur houden op Donderdag 30 Juli a.s., des namiddags 2 yt uur ten Gemeentehuize. Voor heit exaanen Fransoh M.O.A. is ge slaagd mej. H. Jaaiies. Te Bréda slaagde voor het examen M.U.L/O. onze stadgenoote mej. M. Sou- part, leerling van het Pensionaat St. Jo seph te Dongen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 347. Betonfabrieik „De Hoorn" v/'h Oosthoek k Zoon. Aiphen aan den Rijn, Bmimailaan 105. ilet vervaardigen van alle voorkomende artikelen in gewa pend en ongewapend beton, he-t uitvoeren van werken in gewapend beton en het drij ven van handel in bouwmaterialen aMes in ruims-ten zi-n des woord-s. Intr. N. Comm.: C. Groene weg, VGnavenliage. 1489. Coöperatieve Maai- en Dorsohver- eenigung de Tijdgeest. Benthuizen, no. 72. Malen en Dors-chen. Uittr Voorz.: P. van der Evk, Benthuizen. Jhtir Seor I. W. van Staaldninen, Benthuizen. Intr. N. Voorz. J. van der Eyk, Benthuizen. Initr. N. Secr.G. van Staalduinen, Benthuizen. Intr. N. Connm.P. J. van Eyik, Benthuizen. 405. Naaralooze Vennootschap Stoomgiisit- faibriek en Disti'leerderij „De Va'dk" voor heen T. H. Ritanan k Co. Leiden, Baatstraat 5 en 7 en Langegrach-t 95 en 97. Distilleer derij late klasseDe Statuten z-ijn gewijzigd. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vinoentiue- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Woensdag 8.15 uur: repetitie R. K. Tooneel- club M.E.S.A. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 J u 1 i tot e nmet Zondag 2 Augustus a.s. waargenomen door apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807. In de afgeloopen diagen zijn weer ver schillende fietsen ontvreemd; uöt de ge gevens van de politie over het geheel<e jaar blijkt, diat de meeste rijwielen ge-stolen wor den Langs Rapenburg en Broerstraat. Te 's-Gravenhage slaagden voor het examen hoofdacte mej. J. W. M. v. d- Drift en den heer P. J. Raaphorst beiden alhier. Dr H NANNIHÉKs reinigt mond en tanden. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad kwam in openbare zitting bijeen ten Gemeentehuie. Voorz.: de burgemeester, Jhr. K. W. L. de Muralt. Afwezig met kennisgeving de heer A. Kammeraat. De voorz. opent de vergadering, en leest op de gebruikelijke wijze het gebed voor. De secr. B. Hoogeboom leest de notulen van de vorige vergadering, welke zonder op- of aanmerkingen worden goedge keurd. Mededeelingen. De voorz. bracht ter ken nis, dat na ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat het gewenscht is dat de gemeente het. strookje grond nabij C. J. Kempenaar in eigendom krijgt, aangezien, plaatsing van een hek aldaar op grond, bezwaard met den last van hypotheek, voor de gemeente een onzekere toestand schept. Besloten werd, dat met den eigenaar van den grond nader overleg zal worden gepleegd. Vervolgens een schrijven, dat al6 ge volg van het beginsel-besluit van den Raad te dien opzichte, een commissie heeft gevormd voor een vereeniging voor tuber- berculose bestrijding. Vervolgens kwamen in behandeling: 1. Schrijven Ged. Staten betreffende het al- of niet uitbrengen van een jaar- lijksch Gemeenteverslag. Besloten werd om elke vijf jaar een verslag uit te brengen. 2. Schrijven van de R.-K. Vereeniging ter behartiging van het Landbouwhuis- houdonderwijs, verzoekende een besluit te nemen, dat het geven van Landbouwhuis- houdonderwijs in de gemeente noodakelijk is. Aangezien dit stuk eerst kort te voren is ingekomen, zullen B. en W. in de vol gende vergadering met voorstellen komen. Onderzoek geloofsbrieven. Alvorens tot onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde Raadsleden werd overgegaan, deelde de voorz. mede dat de heer P. Post geacht wordt zijn benoeming niet te heb ben aangenomen, daar de stukken door hem niet tijdig zijn ingeleverd. In zijn plaats werd aangewezen mevr. Post-— Uiterweer. Een hierop benoemde commissie, be staande uit de heeren v. d. Weijden, Kroon en Hoogervorst, rapporteerde bij monde van eerstgenoemde dat de stuken in orde waren bevonden, waarom tot toelating werd geadviseerd. Aldus besloten. Enkele verzoekschriften om ontheffing van schoolgeld en hondenbelasting werden ten deele ingewilligd. Hierna kwam in behandeling een ont- werp-verordening op de heffing en invor dering van begrafenisrechten. Na uiteenzetting van de strekking en inhoud der verordening werd deze door den Raad met algemeene stemmen vast gesteld. B. en W. stelden hierop voor om een bedrag van 300 uit te trekken voor on derhoud van de Begraafplaats en salaris van den doodgraver. Aangenomen. Het salaris van de doodgraver werd hierop van 125 op 150 gebracht. Na toelichting van den voorz. bepaalde de Raad de rooilijn langs den geprojec- teerden prov. weg langs het Aarkanaal op 20 Meter, gemeten uit het hart van den weg. Vervolgens kwamen B. en W. met een nader voorstel inzake het aanbrengen van straatverlichting langs de Geerdijk, waar bij de Raad in overweging werd gegeven een regeling met de gemeente Leimuiden aan te gaan voor 10 jaren. Volgde vaststelling vergoeding over 1928 ten behoeve van de bijz. lagere scholen op 8 49 per leerling, inbegrepen 50 cent voor administratiekosten. Een ontwerpwijziging gemeentebegroo- ting 1930 werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De gemeenterekening over 1930 werd hierna aangeboden. De gewone dienst geeft een batig saldo aan van 14093.05, terwijl de Kapitaaldienst een nadeelig sal do oplevert van 1365.05. Tot commissie van onderzoek werden aangewezen de hee ren Valentijn, de Boer en van Apeldoorn. Na een onbelangrijken rondvraag sloot de voorz. de vergadering. Afgesloten rijweg. Het rijverkeer langs de Gered ijk zal eenige dagen afgesloten zijn, met het oog op het leggen van water leidingsbuizen. Geboren: Margaretha Maria Anna, d. van S. P. Hoogervorst-Pieterse. Klazi- na Adriana, d. van Jac. Touw-Spring in 't Veld. Gehuwd: R. v. Zwieten 29 j. en A. M. Kenpenaar 23 j. Vertrokken: A. M. Kempenaar naar Zeist. S. Broere naar SteenwijkerwolcL

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2