UIT DE OMGEVING KERKNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Agenda HET SLAGEN ZATERDAG 25 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 De kunstschilder G. W. P. van Dokkum overleden. Op 60-jarigen leeftijd is te Utrecht na langdurige ongesteldheid overleden de kunstschilder G. W. P. van Dokkum. De heer van Dokkum was vooral be kend om het schilderen van Utrechtschc architectonische monumenten en was te Utrecht door zijn bestuurslidmaatschap van de vereeniging „Koninginnedag" een zeer geziene figuur. De teraardebestelling zal plaats vinden op Dinsdag a.s. des voormiddags te half twaalf op het Oude Kerkhof. Dr. Willem Mengelberg onderscheiden. Naar wij vernemen is dr. Willem Men gelberg door de Fransche regeering be vorderd tot Commandeur in de Orde van het Legioen van Eer. Het einde van de ZEVEN-MOGENDHEDEN-CONFERENTIE TE' LONDEN. MacDonald drukt Briand de hand na afloop van de laatste zitting in het Ministerie van Buitenlandsche Zaken te Londen. ren auito-eigenaars z>ail worden gevraagd ten dezen hum zeer gewaardeerde medewerking te verleenen door het gratis afstaan van j hum wagens en deze te willen c-hauffeeren j op de bedoelde reis. Door eenige jomge d<a- I mes zal kungs de huizen een bewijs viam in stemming met deze aotie worden gevraagd in den vorm van een gifltje, waarmede de noodzakelijk te maken kosten moeten wor den gedekt. Avis uitgaansdag is vastgeste'd 13 Aiugiust.us, vertrekuur nader mede te dealen. De reis »aJ gaan over Hffiegom, Heemstede, Aardenhoontsohe Bossohen en villapark en Bentveld, badiplaats Zand1 voort lamgs de boute vard, de nieuwe Zeeweg, Jangs Overveen en Bloeanendaail met het bekende Kopje, naar Haarlem met den Haarfemm e rihout. Gemeenitenaren. we rekenen op Uw spon tane medewerking omi omzien ouden vam dagen, die op grond vam hum leeftijd en o,p grond vam hum maatschappelijke positie daarvoor im aanmerking komen, enkele uren vam echte onvervalscbte levensvreugde te verschaffen. BENOEMINGEN Bij de Paters Jezuïeten Z. H. Exc. de Bisschop van 's Hertogenbosch heeft op verzoek van den Hoogeerw. Pater Provinciaal der Jezuïeten aan den weleerw. pa ter S. Jorna S.J. eervol ontslag verleend als assistent der parochie van den H. Canisius te Nijmegen en benoemd tot assisten aldaar den weleerw. pater J. R. M. Holtus S. J. tot assis tent der Rectorale Hulpkerk van den H. Jozef te Nijmegen den weleerw. pater H. A. van Ruth S.J. en tot assistent der parochie van den H. Canisius te Nijmegen den weleerw. pater E. H. Verhoeven S. J., tot dusverre Minister in „Huize Katwijk" te 's Gravenhage. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag en Vrij dag geen audiëntie verleenen. LETTEREN EN KUNST KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkeersbelemmering. Gisteren is hei bovendek vam de brug over het kanaal aam de Sa-ndtlaa-n nogmaals o-p een plek mid den op den brug bij hei passeeren vam een vrachtauto ingezakt, zoodiat men zelfs door de brug in heit waiter kon zien. Sp'oedig zijm de autoriteiten im kennis gesteld en zijm, om ongelukken te voorkomen, eenige stevige planken over het gat gelegd, waarna met de herste-'lbnigswerken is begonnen. Dit bovendek schijnt in slechten toestand te verkeeren» SASSENH El M. Te water. Gisteren genaakte het driejarig kind vam de fam. H. bij het naloopen vam een bal in de Zamdisloot. Het ongeval werd og jurist bijtijds door iemand bemerkt, waar op een Katwijker, diie in de nabijheid aam bet werk was, zich te water begaf en het kind redde. TER AAR. Veilingoverzicht. Plotseling staan we al- feer voor de boornen en augurkencampagne; de aanvoer gaat gestadig vooruit. Het artikel smijboonen bliijft met de prijs etabiell. Im het begin vam de vorige week was de prijs ruim 2 gulden. Op het laatst vam de week varieerde zij vam de 1.80 1.95 per 10 kilo. De aanvoer bedraagt dagelijks ongeveer 30004000 zak. Het schijnt dat de fabrikan ten er nog al idee iin hebben, waant het leeu wendeel wordt gekocht door hen; de markt daarentegen is nog lauw. Princess eb-oonen waarvan de aanvoer niet bijzonder groot is, kunnen gemiddeld noteeren voor de zak 2.30—2.60. Stamnboonen zijm de meeste aangevoerd en momenteel koant er nog sporadisch een partijtje aan de veiling, waarvoor besteed wordt 1.201.40. Donderdag werden de eerste witte pronkbennen aangevoerd. Daar het maar een paar kilo betrof, was de prijs 35 cent per zak. Komen we aan het aaide re prodiuct, de augurk, we constateerden dat de aJgeloo- pen week zeer ongunstig was, wat groo- tendee'is wel te wijten its aam de Duitsche finamoieele moeilijkheden. Voor het grof werden eoiorme slechte prijzen besteed, en de hamdel was flauw en traag op het eind vam de vorige week, doch gelukkig valt er nu weer een flinke ople ving waar te nemen. Het grof dat gedaald was naar 60 cent de zak, liep Donderdag naar de 1,35 en zij gingen graag weg; de aanvoer is nog bij zonder gering. Het basterd moest zich tevreden stolen met 1.301.50 per zak. De fijnere augur ken aooaJis fijm en fijmbasterd gaan ook van lieverlede weer stijgen. Door de slechte prijzen vam het. grof, zijn vele tuinders er boe overgegaan om .„fijn" te gaam plukken, ook door de slechte stand van de gewassen, want men hoort bij vele kagen, dat de augurken de laatste week geweldig hard achteruit zijm gegaan, door het ongure weer, zooals wind en regen buien. De prijs vam het fijn iis 7.007.70, iets minder in kwaliteit 6.007.00. Het fijmbasterd varieert vam 2.90 350. Vam de andere groenten-soorten bloemkool en peen, is de hoofdschotel weg, Een enkel partijtje bloemkool wordt er nog aangevoerd, wat opbrengt 311 cent per stuk. Peen kom zich nog verheugen met 69 cent per bos. Autotocht ouden van dagen. Een co mité heeft pliammen im ellkaar gezet voor het organic?eeren vam een autotocht voor ouden vam dogen uit de gemeente Ter Aar. Hee- Personalia. Voor liet toeliaitiingsexaanen aan het Seminarie „Hageveid" te Heem stede its ges'aagd onze plaatsgenoot de jomgeheer J. Uoogervorst Jzn. ALPHEN AAN DEN RIJN 15-jarig bestaan R.K. Metaalbewerkersbond. De R.K. Metaalbewerkersbond St. Eloy, her dacht gisteravond in het Patronaatsgebouw op feestelijke wijze het 15-jarig bestaan der af- deeling. Onder de talrijke aanwezigen waren o.m. de Hoogeerw heer Deken, Kapelaan Koopman, geestelijk adviseur der afdeeling, het bestuur van den R.K. Volksbond, benevens de hoofdbestuurder, de heer Abbevé. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer B. Rombouts, die in zijn openings woord een historisch overzicht gaf aangaande het bestuur der afdeeling, die aanvankelijk met 12 leden opgericht, thans haar aantal tot 59 zag aangroeien. Door de aanwezigen werd vervolgens gezamenlijk het bondslied gezongen Kapelaan Koopman nam vervolgens het woord, om in eenige welgekozen woorden be stuur en leden der afdeeling geluk te wen- schen. Hoofdbestuurder Abbevé sprak daarna een pittig woordje tot de aanwezigen, waarin hij vooral wees op het groote nu en beteekenis der katholieke organisatie. Een bijzonder woord van gelukwensch richtte hij tot den voorzitter der afdeeling, den heer B. Rombouts, die vanaf de oprichting deze functie steeds met veel ijver had vervuld. Tijdens de pauze had nog een kleine verlo ting plaats ten bate der kas. De heer A. Kerk vliet, die gedurende 14 jaar onafgebroken op voortreffelijke wijze de functie van penning meester had vervuld, werd een fraaie rook- standaard aangeboden. Mej. Kerkvliet werd met een fraaie bloe menmand vereerd. De avond werd verder aan gevuld door het komisch optreden van de hee- ren Haas en van der Louw, die de aanwezigen door hun komische en geestige voordrachten nog lang gezellig bijeenhielden. Het bestuur der afd. en hare leden mogen ongetwijfeld op een wel geslaagden avond terugzien. De lucht weer in. Het Pandervlie£tuig, van de Nat. Luchtvaarschool, dat gisteren al hier genoodzaakt werd een noodlanding te ma ken, is gisteravond plm. 7 uur, na ter plaatse te zijn gerepareerd, opgestegen en in de rich ting Schiphol verdwenen. Personalia. In den loop van deze maand slaagden de volgende leerlingen van de Mulo- school met den Bijbel (hoofd: A. Maaskant), voor het examen Mulo-diploma A: Truus Boot, Cornells van Elk en Ko Koolhaas; voor het diploma B: Jeanne Boot, Corrie Kroon, Wim van Leeuwen en Arie Spek; voor het toela tingsexamen Gymnasium te Gouda: Piet Nij- hoff, id. Chr. Gymnasium te Amsterdam: Wim Speelman, id. Chr. H.B.S. alhier. Te Breda slaagde voor het diploma B. onze plaatsgenoot J. Breukel. Bij de te Utrecht gehouden M.U.L.O.- examens werd het Mulo-diploma behaald door A. Joha. C, Noort, J. v. d. Mant, B. Fels, K. Visser, F. v. Zwieten en J. de Jong. De heer G. H. Schaap, directeur der Han delsavondschool alhier, is benoemd tot leeraar in het Duitsch aan de Middelbare Technische school te Haarlem. Naar wij vernemen blijft de heer Schaap voorloopig nog directeur der han delsavondschool. De autobus-halten. Gisteren 'werd een aanvang gemaakt met het plaatsen van bor den ten behoeve der autobushalten. Baldadigheid. Door W. v. d. B. werd aan gifte gedaan bij de politie, dat, toen hij door de Wilhelminastraat reed, van zijn auto een ruit werd stuk gegooid of geschoten. De politie stelt een onderzoek in. Gevonden voorwerpen. 1 paar beenkap pen 1 autoband met velg 1 zilveren speld met steentjes 1 portemonnaie met inhoud 1 paar heerensokken. BODEGRAVEN Personalia. Gisteren slaagden voor het M.U.L.O.-examen te 's Gravenhage, de dames R Becker, C. Pannebakker, R. Oppelaar, T. v. Dijk en de heer W v. d. Heijden, allen leerlin gen van het St. Joseph-Pensionaat alhier. HAZERSWOUDE (Dorp) Missie-tentoonstelling. j Wederom hield de Missienaaikring O. M. haar jaarlijksche tentoonstelling, waaraan ver- i bonden een fancy-fair. Woensdag 22 Juli werd de tentoonstelling geopend door de leidster mej. W. J. C. v. d. Pelt, die in haar openingswoord het doel van de club uiteenzette. Tevens wees spreekster eiop, dat na een jaar werken de kas der ver eeniging de bodem liet zien, en dat de men- schen door hun giften en gaven, liever groote dan kleine, de vereeniging weer in staat moes ten stellen voor het schoone doel, dit jaar weer te kunen arbeiden. Hierna werden dé talrijke aanwezigen de verschillende stands langs geleid om het ge maakte werk te bezichtigen. Schitterende bor duurwerken op het gebied van kerkelijke ge waden, waaronder eenige prachtige kasuifels, kleeren voor de heiden-kinderen, verband voor de zieken enz. enz., cfat alles gaf blijk van de arbeidslust en de missieliefde waarmede dit vervaardigd werd. Ruimschoots was er gelegenheid om dubbel tjes en kwartjes kwijt te raken aan de ver schillende geluksspelen, loterijen en rad van avontuur. De tweede dag 's avonds had weder een groote Amerikaansche verloting plaats, waarbij een ieder toonde, wat voor de missie over te hebben, en ruimschoots vloeide het geld voor dit schoone doel binnen. Met genoegen mag de Missienaaikring O.M. op deze tentoonsteling terugzien, en met fris- sche moed en een volle kas kunnen de dames het nieuwe jaar beginnen. De bruto-opbrengst der tentoonstelling heeft opgebracht 461.64. LEIDERDORP Schietwedstrijden Burgerwacht. Gisteren hield de Kring Rijnland voor de eerste maal haar schietwedstrijd op de schietbanen te Kat wijk. Hier behaalde de Burgerwacht van Lei derdorp in klasse B 6 prijzen en in klasse C 5 prijzen, in de afdeeling personeel. Er werd ge schoten volgens het reglement van de Zuid- Hollandsche Schietvereeniging. Ook behaalde zij 4 prijzen op de vrije baan. Na afloop werd wederom een groote zilvere wisselbeker ver schoten, waaraan deelnamen een vijftal van Hazerswoude, Zoeterwoude, Benthuizen, Lei derdorp en Koudekerk. Bij den uitslag mocht de Leiderdorpsche Burgerwacht het genoegen smaken, de wisselbeker mede te nemen naar Leiderdorp. Hij werd gewonnen met 229 pun ten. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door burgemeester K. Brug, voorzitter van den Kring. Daarna gingen allen voldaan huiswaarts EEN TOCHT DOOR DE HAVEN VAN LONDEN. Kijkje in een entrepot voor ivoor en specerijen. De grootste wijnkelder ter we reld. Negen milliard liter ruim. Geweldige hoeveel heden wol, reusachtige rub- bervoorraden. Waar de goederen der aarde verdeeld worden. Fier staat aan de Theems de Tower van Londen, een kenteeken van de macht, wel ke Groot-Brittannië sinds eeuwen uit oefent. Daarachter ligt de groote Tower- brug en dan begint een gedeelte van Lon den, dat iedere reiziger nauwkeurig moet bestudeeren, als hij een indruk wil verkrij gen van het Britsche rijk, van de wereld omvattende macht van dit imperium. De dokken strekken er zich over vele K.M. uit. De handelsschepen worden met den vloed, welke de Theems tot Londen bin nendringt, in de have.n gevoerd. Ze brengen de tributen, welke de landen der aarde den Britschen veroveraar schuldig zijn. Alle schatten der aarde, worden hier uitgeladen en in de reusach tige entrepots geslcnt; voorraden stapelen zich op en wat L .and zelf niet kan ge bruiken, wordt op ue beurs, bij de veilin gen weer verkocht, gaat nog eens den aardbol rond. De wol, welke kort geleden nog op den rug van Australische schapen hing, de wol uit Nieuw-Zeeland, uit Vuur land, uit Siberië of van den Balkan, is in groote vierkante balen geperst. Kranen hef fen ze uit de schepen, werklieden vervoe ren ze naar zeven magazijnen. Elk bevat de producten van een ander gebied. Hier vindt men slechts inlandsche wol, welke uit Schotland, uit Ierland, uit Wales of uit het eigenlijke Engeland komt. Daar ligt de wol uit- de koloniën, in gindsch ma gazijn zijn Oost-Europeesche en Siberische producten ondergebracht, en weer op een aindere plaats hoopen zich de balen uit Zuid-Amerika op. De vaklui trekken de monsters uit elkaar, onderzoeken de kwaliteit, noteeren de num mers der balen, om op de verkooping een bod te kunnen doen. Zes keer per jaar ko men de handelaars op de wolbeurs bij elkaar en elke verkoop duurt drie weken. Meer dan anderhalf millioen balen worden verkocht. Reeds na 24 uur wordt elke baal wol den kooper thuis bezorgd. Een tocht door de haven van Londen is een wandeling voor de poorten der wereld. We blijven bij een groote opslagplaats staan. Uit Australische booten worden reus achtige hoeveelheden bevroren vleesch, bo ter, kaas, koren en wijn geladen. Uit Afrika komen huiden en tabak, de Bermuda's zenden rum en suiker, uit China en Japan worden soja, zijde, katoen, maar vooral thee en rijst gezonden en de handelssche pen, welke uit Indië binnenkomen, zijn met thee, rubber, specerijen, kokosnoten, schel lak, hennep, en jute beladen. Weer op een andere plaats heeft een banen boot aan gelegd, welke vruchten uit Jamaica brengt en daarnaast ligt een Zuid-Afrika-vaarder met ivoor, koper, zonnebloempitten. Onaf zienbaar zijn de houtvoorraden. Anderhalf millioen ton hout wordt, ingevoerd, naald hout uit Caaiada en de Ver. Staten, maho nie uit Afrika, hard hout uit Indië. Het meest indrukwekkend zijn misschien de massa's levensmiddelen, welke te Londen worden opgestapeld. En geland is het land van de thee. Maar welk volk kan meer dan 200.000 tin 400 mil lioen pond thee verbruiken? 635.000 Ton bevroren vleesch, 100.000 ton kaas, meer dan 2J4 milloen ton graan wordt inge- voerd, daarenboven 9 milliard liter rum en vijfmaal zooveel wijn. Niet alles kan ter stond. verbruikt wordeji. Het eene vat wijn na. het andere wordt uit de schepen gerold, in een grooten kring worde de honderden vaten opgesteld en vervolgens worden de monsters genomen. Uit ieder vat een flescn- je. Dan wordt het recht vastgesteld, han delaars, die hun zending niet terstond kun nen gebruiken, kunnen de vaten in de ba- ven opslaan. Met fakkels gaan we door den grootstcn wijnkelder der wereld. Het is stikdonker. De fakkel verlicht zwakjes het eindelooze gewelf. Hier ligt wijn uit Zuid-Afrika, uit Australië, uit Spanje en Portugal, vaat de Grieksche eilanden. Vaten met ouden Frati- schen wijn zijn reeds met zwammen over dekt. In lange rijen liggen er de vaten Rijnwijn, welke in Engeland zeer gewild is. De handelaar behoeft niet het. heele vat ineens te nemen. Hij kan zooveel aftappen als hij wil en hij behoeft slechts de rech ten voor de afgetapte hoeveelheid te be talen. Dichtbij staat een magazijn waarvan de benedenverdieping met ivoor gevuld is. De Londensche Gemeentelijke Aankondigingen GEMEENTELIJKE KWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERS EN ONDERWIJZERESSEN te Leiden, Oude Ve^t 35./ j Afdeelingen B/ en C. De cursus voor de hoófdakt% (afd. B) vangt aan den 8en September eA Uitslui tend schriftelijke aanmelding Sep tember, waarvoor formulilren, oralis aan de school verkrijgbaar zijnl g De cursussen voor de alrtery'Lol «ransch, Duitsch, Engelsch en WÉki^ide \afd. C.) gaan alleen bij voldoend^ ^jeelname door. Aanvang in de eerst$,#folle week van September. Aanmelding als boven. De Directeur, H. VAN SLOOTEN, Jr. Leiden, 25 Juli 1901. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius» Bibliotheek, geopend 's avonds van 7 30—8.30 uutv Woensdag 8.15 uur: repetitie R. K. Tooneel- club M.E.S.A. De geneeskundige Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: Hovens Gréve, Kors, Seret en Simons. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli a.s. waargeno men door apotheek: O. B. Duyster, N. Rijn 18, telefoon 523. rië werden opgegraven. Voor een museum? Nee, daarvoor zijn er te veel? Ze wouien verkocht als ander ivoor, 15 ton per jaai. Mammouthbeen is been, maar overigens :s het heel goed. Niet alleen de dierenwereld onzer dagen moet den rijkdom van den Britschen koopman vermeerderen, ook uit de reuzedieren, welker overblijfselen in het Siberische ijs vele tienduizenden jaren be waard zijn gebleven, is kapitaal te slaan. Up de eerste verdieping van dat maga zijn worden specerijen opgelegd. Muskaat noten, groote rollen kaneel, kruiden uit de Molukken, uit Sansibar, uit Java en Su matra. De kruidnagels, welke door de plan ters in Nederlandsch-Indië gezonden wor den, geven een betooverenden reuk af. Muskaatnoten werden te Singapore, te Pe- nang, op Madagaskar en in Wesblndië gesorteerd en in zakken klaar gezet. De groote kooplieden nemen monsters, verkoo- pen de geurige producten der tropische plantenwereld in zakken, ja zelfs met hecle scheepsladingen. De ontwikkeling der rubbermarkt is nergens duidelijker na te gaan dan in de Londensche haven. Toen de rubberplan- tages in Indië en op Ceylon steeds grooler werden, moesten te Londen telkens nieuwe magazijnen gebouwd worden. Gaat het den rubberplanters slecht, dan zijn de magazij nen vol. Komen er betere tijden, worden er meer auto's gemaakt en heeft men dus meer gummibanden noodig, dan zijn de ma gazijnen leeg. Moderne graanzolders vindt men overal in de wereld en de betreffende stapelplaat sen in de Londensche haven, hoeveel in druk ze ook niaken, kunnen wellicht niet met de graandepots in Amerika vergeleken worden. Als kolenhaven is Uardif belangrij ker, katoen wordt te Liverpool opgestapeld, koffie werd., althans vroeger, in veel groo- tere hoeveelheid naar Duitschland dan naar Engeland gezonden. Maar alles bij elkaar is de aanblik der Londensche haven over weldigend en een rondgang door de maga zijnen buitengewoon leerzaam. Londen is geen Europeesche hoofdstad, het is de me tropool van een wereldrijk, dat niet van zijn industrie in Engeland, maa rvan z;ja bezittingen in alle deelen der aarde leeïb. Onderworpen volkeren moeten hun kost baarheden op schepen laden en naar Lon den sturen. Gebieden, welke niet onder po litieke afhankelijkheid staan, hebben min stens geld van Engeland geleend en moe ten nu hun tributen in den vorm van belas ting betalen. Belasting, dat beteekent riiet banknoten maar handelsgoederen, wcike op de Londensche markt verkocht worden. De tributen zijn teruggeloopen, maar ze worden nog betaald, de vele duizenden schepen, welke in de haven van Londen hun goederen lossen, bewijzen het. De tweedui zend jarige geschiedenis van deze wereld- handelsplaats is nog niet afgesloten. Wie de haven van Londen gezien heeft, begrijpt* waarom het Engelsche volk zich zoo wei nig om de Europeesche zaken bekommert. Engeland's oogen zijn op de wereld ge richt. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll van de Groote Internationale Ontwapenings-Conferentie is ook afhankelijk van uw HANDTEEKENING onder het Petitionnement voor Internationale Ontwapening op de le pagina van het le blad '•M!iilll||||||||lllimi(!llll!l!IIIIU NIEUWKOOP Miltvuur. Bij een graskalf van den vee houder A. van der M. is miltvuur geconsta teerd. Het cadaver is onder politietoezicht vervoerd om vernietigd te worden. Waterleiding. Uit het ingesteld onder zoek naar de medewerking voor het aanleggen van de waterleiding is gebleken, dat ruim 95 van de bevolking vrijwillig tot aansluiting overgaat. NOORDEN Brand. Bij den veehouder Jac. Voorend ontstond gistermorgen brand in een hooiberg. De hooiberg met het aanwezige hooi en een I boerenwagen verbrandde, doch het huis met veestalling wist men te behouden. Het onroe rend goed was verzekerd, het roerend goed niet. Vermoed wordt, dat de brand is ontstaan door het spelen van kinderen met lucifers. ivoorveilingen zijn de belangrijkste der wereld. De meeste stoottanden der olifanten komen uit Afri ka, maar weinigen uit Indië, Ceylon of an dere Aziatische landen, waar de opbrengst- voor de plaatselijke behoefte slechts vol doende is. De olifantstanden worden in heb magazijn gewogen, waarbij eerst wordt on derzocht, of de negers in de holle tanden misschien steenen of andere zware voorwer pen hebben neergelegd. In den handel met 'exotische volkeren gebeurt het niet zelden, dat er een beetje gesmokkeld wordt. Het Afrikaanscke ivoor is bijzonder duur. De tanden worden naar hun waarden gesor teerd, sommige worden doorgesneden. We wandeleoi door dit merkwaardige tanden- magazijn, twee mannen heffen een tand op, welke bijna anderhalve centenaar weegt cn waarnaast de mensch een dwerg lijkt. Op rekken liggen neushoomtanden, ook kiezen van olifanten. Ze zijn niet veel waard. Elders bewonderen we sterk ge draaide tanden, die er als spiralen uitz'en. Het zijn mammouthtanden, welke ïr

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2