Transpireerende UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 25 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE Van de 22e étappe van den rondrit, Metz Charlevile, lang 159 K.M., valt niets bijzonders te vermelden. Een peloton van 29 man kwam teglijk aan de eindstreep, en de Franschman Pelissier legde beslag op de eerste plaats van het dagklassement door den sprint te winnen. Tijd 5 uur 1 min. 14 sec. Tweede werd de Ita liaan di Pacco, 3. de Duilscher Sloepel, 4. de Belg Dewaele, 5. de Franschman Leducq en 6. de Duitscher Thierbach en nog 23 andern, al len in denzelfden tijd als Pelissier. Noch in het algemeene, noch in het landen- klassemenl kwam een verandering van belang. SCHAKEN HET TOURNOOI TE PRAAG De afgebroken partijen, die gisteren werden afgespeeld, gaven de volgende uitslagen: 12e ronde: DuitschlandZweden 22. 13e ronde: OostenrijkSpanje 31; Duitsch landZuid-Slavië 31; EngelandNoorwe gen 3%—y.. 16e ronde: Tsjecho-SlowakijeHongarije 3 1; Zuid-SlaviëRoemenië 31; Polen Zweden 22, Rubinstein remise met Stahlberg; LitauenSpanje 31; ZwitserlandAmerika 22, EngelandNederland 2y1 y, Note- boom remise met Yates; OostenrijkDenemar ken 31; LetlandFrankrijk 31; Duitsch landNoorwegen 3yy, Bogoljoebof slaat Hanssen. De stand na de 16e ronde luidt: Tsjecho-Slo wakije 41 y, Oostenrijk 40 y, Polen 40, Ame rika 39 y, Duitschland 39}.^, Zuid-Slavië 39, Letland 38!^, Zweden 37 y, Engeland 34, Hongarije 32 y, Nederland 31, Zwitserland 27 1JFrankrijk 27, Litauen 25y, Roemenië 22y, Italië 20, Denemarken 17 y, Spanje 12, Noorwegen 10J^. Gistermiddag werd de 17e ronde gespeeld met het volgende voorloopig resultaat: Oosten rijkLetland 11 (2): Grünfeld maakt remise met Mattison en Spielman met Apscheneeks; ZwedenDenemarken 2 y y (1); Amerika Spanje 1 y y (2); LitauenRoemenië 0 1 (3); Zuid-SlaviëPolen yy. (3), Pirts remise met Przepiorka; FrankrijkHongarije 10 (3), Aljechin slaat A. Sleiner; Engeland Duitschland 10 (3); NoorwegenZwitser land 02 (2); ItaliëNederland iy2 y: Rosselli slaat Wenink, MonticelliNooteboom remise, v. d. Bosch slaat Romi en Addicks slaat Heilmann. EUWE—CAPABLANCA De zevende partij remise Capa begon met 1. d4 en ditmaal koos Euwe na 1d5 2. c4 de Tsjechische verdediging, doch de Cubaan ging dadelijk met 3, e3 alle verwikkelingen uit den weg. Evenals in alle vorige partijen trachtte .Euwe hef initiatief te krijgen en men zal moeten erkennen, dat hij daarin uitstekend slaagt. Doch evenzeer moet men toegeven, dat het Capa wonderwel gelukt steeds zijn tegenstander te dwingen de kron kelige paden te verlaten en den breeden, rech ten weg te kiezen, welke wandeling Euwe en de vele toeschouwers lang niet zoo prettig vin den, doch die Capa des te beter bevalt. En van zijn standpunt is dat te begrijpen; hij heeft een voorsprong en voor hem is het voldoende dien te behouden. Het zal Euwe niet gemakke lijk vallen zijn tegenstander er toe te bewegen zijn kalme houding prijs te geven. Ook in deze partij dwong Capa reeds bij den 15den zet tot ruil der koninginnen en eeni- ge zetten later ging ook het andere zware ma terieel van het gevechtsterrein. Euwe had toen met zijn beide raadsheeren theoretisch wel het beste spel, maar het voordeel was niet van dien aard, dat daaruit practisch winst viel te behalen. Aldus eindigde ook de 7de partij reeds vrij spoedig met remise. De stand is thans Capablanca 4 p. (1 gew., 6 rem.), Euwe 3 p. (6 remise). De achtste partij, welke a.s. Zondag in de Militiezaal te Amsterdam wordt gespeeld, be gint te 2 uur. BILJARTEN C. Th. Duivenvoorden kampioen van Lisse. In café „De Duif" werd de laatste partij gespeeld tusschen P. Duivenvoorden Jr. en C. Th. Duivenvoorden. Laatstgenoemde wist ongeslagen het kampioenschap van Lisse te behalen. De uitslag is als volgt: Pnt.Brt.H.S. Gem. C. Th. Duivenvoorden. 200 37 20 5.26 P. Duivenvoorden Jr. 138 37 25 3.63 De totale eindstand luidt Gesp.Gew. Verl.HS. C. Th. Duivenvoorden 4 4 0 31 P. Duivenvoorden Jr. 4 3 1 36 C. G. Degger 4 1 36 Ant. v. d. Berg 4 1 3 27 P. Duivenvoorden Sr. 4 1 3 27 LAWN-TENNIS HET JEUGDTOURNOOI TE NOORDWIJK Op het fraaie banencomplex van de Noord- wijksche Sportvereeniging is het jaarlijksche jcugdtournooi begonnen, dat heden' en morgen wordt voortgezet en waarvoor een zeer groot aantal inschrijvingen uit alle hoeken des lands is binnengekomen. Wedstrijdleider is de heer T. Toussaint, die er, dank zij het schitterende weer, in geslaagd is reeds thans ongeveer drie kwart van het omvangrijke programma af te werken. Ziehier de uitslagen: Heeren-enkelspel A, eerste ronde: J. A. Ja- cobson sl. B. Dros 36, 75, 64; J. Dolle man sl. H. van Toen 6—3, 6—3; E. den Hoed sl A. H. Bueno 63, 64; G. Edgar sl. B. Slnummel 63, 36, 63; H. J. de Koster sl. L. F. Dingemans 60, 06, 60. Tweede ronde: H. Borst sl. L. van Hamel 46, 63, 63; K. A. Schalekamp sl. B. de Groot 46, 64, 62; E. Kaufmann sl. B. Pfeiffer. 60, 60; A. Farbstein sl. H. Gaar- landt 62, 61; F. van der Graaff sl. J. M. Elink Schuurman 63, 75; J. van Hees sl. G J. Berkhout 75, 60; J. A. Jacobson sl. J G. Gleichmann 62, 61; E. den Hoed sl. J. Dolleman 62, 6—3; H. J. de Koster sl. G. Edgar 64, 62; O. Quarles van Ufford sl. M. A. van Lennep w.o.; J. B. Bos sl. J. C. van de Rivier 62, 60; H. Elink Schuurman sl. F. Overeynder 61, 75; H. Scheepens wint van H. Gardeman w.o.; J. van der Togt sl. H. van Beurden 60, 61; D. Teschmacher sl. T. Damsté 61, 63; H. J. van Hoogstraaten sl E. Kurpershoek 75, 16, 62. Derde ronde: E. Kaufmann sl. A. Farbstein 64, 63; F. van der Graaff sl. J. van Hees 62, 62; E. den Hoed sl. J. A. Jacobson 6—3, 6—3; Quarles van Ufford sl. H. J. de Koster 62, 75; H. Elink Schuurman sl. G. J Bos 86, 64; H. Scheepens sl. J. van der Togt 86, 64; D. Teschmacher sl. H. J. van Hoogstraaten 61, 63. Heeren-dubbelspel A, eerste ronde: H. J. v. Hoogstraaten en J. G. Gleichmann sl. v. d. Ri vier en H. van Beurden 61, 62; E. Kur pershoek en J. Broekema sl. B. Stumpel en A. Kettner 63, 60. Tweede ronde: D. Teschmacher en E. den Hoed sl. A. Farbstein en H. Elink Schuurman 06, 63, 61; B. Dros en L. Dingemans sl. R de Groot en S. de Vreede 62, 60; H. Borst en H. Scheepens w.o.; J. Dolleman en J. van der Togt sl. H. J. van Hoogstraaten en J. G. Gleichmann 63, 62; H. van der Toen en F. Overeynder sl. Kurpershoek en Broekema 61, 63; J. M. Elink Schuurman en J. A. Jacobson sl. G. J. Bos en A. Bueno 26, 6 3, 64; T. van der Graaff en B. Pfeiffer win nen van N. N. 57, 63, 86; Quarles van Ufford en E. Kaufmann sl. L, van Hamel en T Berkhout 63, 36, 62. Gemengd dubbelspel A, eerste ronde: mej. J de Graaff en H. Elink Schuurman sl. mej. J de Groot en R. de Groot 62, 62; mej. L Jacobson en B. Dros winnen van mej. S. F. van Riemsdijk en Quarles van Ufford w.o.; mej F Wagner en J. van Hoogstraaten sl. mej. Z. Stumpel en T. Damsté 61, 75. Tweede ronde: mej. L. Holle en J. Elink Schuurman sl. mej. Kappelhof en E. den Hoed 16, 119, 63; mej. De Graaff en H. Elink Schuurman sl. mej. Jacobson en Dros 62, 7 5; mej. L. van den Eelaart en D. Teschma cher sl. mej. J. J. Rens en J G. Gleichner 9 7, 60; mej. Wagner en Van Hoogstraaten winnen van mej. Alkemade en N. N. w.o. Halve eindstrijd: mej. Van den Eelaart en Teschmacher sl. mej. Wagner en Van Hoog straaten 64, 36, 60. Dames-enkelspel, eerste ronde: F. Wagner sl J. de Groot 63, 62; J. J. Rens sl. L. Jacobson 63, 63; L. van den Eelaart sl. S Noteboom 60, 61; J C. F. de Graaff sl. S Galema 64, 64; R. Alkemade wint van S van Riemsdijk w.o.; G. Kappelhof sl. Z. Stumpel 63, 63. Tweede ronde: F. Wagner sl. L. Holle 61, 61; J. C. F. de Graaff sl. R. Alkemade 62, 108, A. Frowein sl. G. Kappelshof 64, 63 Enkelspel B, eerste ronde: L. Heinz sl. F. Stenfert Kroese 46, 61, 63; R. de Brouw sl J. Andreoli 62, 62; E. Wils sl. B Tho- nus 61. 60; D. J. A. Hubert van Blijen- burgh sl. J. de Jongh w.o.; T. Evers sl. T. Al kemade 64, 57, 63; F. Visser sl. E. Klein 5—7, 6—2, 6—4; H. Wils sl. W. van Toen 6— 2, 62; T. van Rijssel sl. J. Loos 64, 64; O. Montagne sl. P. Voute 61, 61; A. M. Smit sl. F. Levenbach 63, 46, 63; W. F. van Leeuwen sl. I. Thonus 62, 60; S. H. Molijn sl. L. van Nierop 62, 62; E. Kett'nët sl. D. L. Galjaard 63, 61; H. Que sl. G. Dekker 60, 61; S. Cochins sl. K. Levisson 60, 60; H. van Ogterop sl. F. H. Hertzfeld 6—0, 6—0. Tweede ronde: R. de Brouw sl. L. Heinz 6 2, 6—2; E. Wils sl. D. J. A. Hubert van Blijen- burgh 61, 63; O. Montagne sl. A. M. Smit 63, 61; W. van Leeuwen sl. J. Thonus 62 64; H. Que sl. E. Kettner 62, 60. Dubbelspel B, eerste ronde: P. Voute en De Jongh sl. F. W. van Hertzfeld en J. Filippo 6 1, 75; W. F. van Leeuwen en A. van Os- terop sl. D. J. A. Hubert van Blijenburgh en J Aandeoli 62, 64; F. Stenfert Kroese en F Visser sl. M. Breedveld en J. de Vreede 62, 64; T. Evers en L. van Nierop sl. E. Klein en W. van Toen 4—6, 12—10, 6—4; H. Wils en E. Wils sl. B. Thonus en I. Thonus 62, 63; O. Montagne en H. Que sl. T. van Rijssel en E. Kettner 61, 64; D. L. Gal jaard en J. H. Molijn sl. G. Dekker en F. Le venbach 62, 4—6, 62. Tweede ronde: W. van Leeuwen en H. van Ogterop sl. P. Voute en De Jongh 60, 61; T. Stenfert Kroese en F. Visser sl. T. Evers en L. van Nierop 97, 62. UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Geboren: Willem, z. van J. Faas en N. M. Muilwijk. Jacobus, z. van T. G. van Gulik en J. M. de Vos. Arie Leen- dert, z. van A. van der Meer en A. J. M. Nelemans. Geertruida Jacoba, d. van M. Blokker en Q. A. Warmerdam. Ai- noldus ïïendrikus, z. van H. Dijkman en A. B. van Walstijn. Antonius Jacobus, z. van P. Bogers en P. Bus. Baukje, d. van S. Stammis en B. Martens. Catha- rina Barbara, d. van H. A. van Leeuwen en M. van Graas. Christina, d. van J. de Regt en N. Verdel. Hendrik Cornelis, z. en Hilligje, d., tweeling van H. C. Kemp en C. van der Blom. Levenl. d. van J. v. d. Laan en A. van der Avoirt. Ondertrouwd: P. J. Suikerbuik 23 j. en C. Kwaak 26 j. W. A. Huiskens 21 j. en M. Stolwijk 23 j. P. Wijnhout 27 j. en H. Imanse 25 j. H. Angenent 27 j. en J. van Arendonk 25 j. Gehuwd: N. Pasman 23 j. on T. Wijn 22 j. J. N. de Koning 27 j. en C. Vasten hout 21 j. C. Groeepnhoff 20 j..en A. He- melrood 17 j. J. Greveling 25 j. en J. M. de Vries 22 j. G. van Dam 30 j. en A Groenewoud 22 j. Overleden: Cornelia Jacoba, 10 j., ongeh., d. van J. Kroon en M. A. Weenen. oksels en vo#teiy behandele men met Purolpodjer. Dft is het afdoende middel daarvoor, t M Purolpoetfer I kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. NOORDWIJK. DE ELECTRTFICATIE VAN HET LANGEVELD. Woensdag, 29 Juli a.s. n.m. 3 uur, zal in tegenwoordigheid van den burgemeester van Noordwijk, raadsleden en verdere ge- noodigden de officieele in bedrijfstelling van het in het z.g. Langeveld onder Noord- wijk aangelegde electr. net plaats1 vinden. De inbedrijfstelling zal geschieden van uit het aan de Langevelderlaan (bij beton weg radiostation) gebouwde transformator station. UITHOORN. Ziekenhuisfonds Helpt Elkander". Het Ziekenhuisfonds „Helpt Elkander" vergaderde Donderdag 23 Juli 1931 des avonds 8 uur in café C. Fritsehy. Opkomst zeer schaarsch. Een half uur na gestelden tijd opent de heer Roubos, voorzitter, met een kort welkomstwoord. Hierna vaststelling van de gelezen no tulen en het jaarverslag van den secre taris. Dit verslag vermeldde het le lustrum, een 5-jarige periode van bloei voor de vereeniging. 550 gezinnen waren nu lid met 2180 personen, 912 beneden, 1268 bo ven de 16 jaar. Het reservefonds was ge stegen tot circa 2200. De uitgaven beliepen dit jaar 2479 tegenover 't eerste jaar 513 en 913 het 2e jaar na de oprichting. In de afgelopoen termijn waren 17 personen verpleegd, dat de vereeniging 1224 kostte. In de vorige vergadering had de regle mentswijziging plaats. Het bestuur, dat in zijn geheel aftrad, werd weder herkozen. De penningmeester zou in zijn werkzaam heden eenigszins worden verlicht. Het verslag van den penningmeester volgde nu. Hij boekte een totaal aan uit gaven van 1330.30, aan ontvangen con tributies 1776.25 en een totaal aan ont vangsten 1800.57. Het kassaldo bedroeg 12.4S^< en het banksaldo 3086.04 De commissie die de rekeningen had gecontroleerd, was niet aanwezig. Tot nieuwe commissie werden gekozen de heeren A. van Hilten, J. v. Grieken en W. de Horde. In de rondvraag wordt gevraagd of men nog recht op verpleging heeft, als men de gemeente verlaat en de premie geheel betaa'd heeft. De voorzitter zegt, dat 't oude reglement dit met ja beant woordde, maar in het nieuwe reglement was dit zoodanig gewijzigd, dat men geen recht meer op verpleging had. Men krepg het teveel gestortte terug. Hierna sluiting. Gemeenteraad. Raadsvergadering op Donderdag 6 Augustus a.s. zal de raad der gemeente Uithoorn des namiddags half drie in openbare zitting bijeenkomen. ZOETER MEER— ZEGWAART. Autotocht ouden van dagen. Onder begunstiging van prachtig zomer weer werd gistermiddag de autotocht voor ouden van dagen gehouden. Omstreeks half twee heers elite een ge zellige bedrijvige dirukte in de gemeenten, die gecentraliseerd werd op den Sohenkel- weg. Tegen twee uur stonden 43 luxe-auto's opgesteld, waarin buiten de chauffeur, drie ouden van da.g hadden plaats genomen, die allen van huis wanen ghaald. Alvorens de tocht werd aangevangen, kreeg het vrou welijk gedeelte een flesohje Eau de Cologne, het mannelijk eenige sigaren. Onder groote belangstelling werd. door Zegwaart en Zoetermeer gereden en over den Voorweg door Leidschendam, Veur, Voorburg naar Den Haag. Op deze grens stonden twee agenten met motor met zij span die de stoet de mooiste puniten van Den Haag Meten zien, vervolgens langs de Yisschershaven te Schevenmgen geredenen de strandboulevaird. Vandaar werd gereden naar Boschhek, waa-r een verfrisschmg werd gebruikt. Tot aan de grenis Den Haag, Was senaar werd de stoet geleid door de Haag- sohe Politie; op den grens werd de taak 0 v erg en ome n door de Wassenaarsehe, even eens met motor en zijspan. Over den Deijl werd de tocht vervollgens voortgezet naar Noordwijk-aan Zee. Gedurende dien rit, werd genoten van het natuurschoon, bebou wing van de duinen enz. Te Noordwijk werd de inwendige mensoh versterkt en eenige lafenis gebruikt. Hier werden eenige kieken gemaakt door de p la at sol ij ke foto,graaf Dekker. Bij den tocht hier heen had een dfer auto's een defect gekregen. De auto werd o,p" sleeptouw genomen en de passagiers ge plaatst in de reserveauto. Een der vrouw tjes werd iets onwel doch onmiddellijk was dokter Patlé bij de hand om de kwaal te verhelpen, bijgestaan door de wijkverpleeg ster. Toen de pauze was afgelioopen, kon zij weer meedoen. Initiiissehen was heit tijd ge worden den weg naar huis o,p te zoeken. Nadat nu was gereden over den straatweg Sassenheim, Voorschoten en een wafel en koffie gebruikt in oa-fé „de Wijkerbrug" te Voorburg, ging men naar huis. Op de grensscheiding P ij na-ck e rZeg waart stoaid de Harmonie vereeniging opgesteld op een trailoos van Blinkers Met vroolijke muziek onder overgroote belangstelling werd door de gemeenten gereden. Hoogst voldaan werden na de rondgang de oudjes thuis gebracht. Het was een fan tastisch gezicht de stoet van 43 auto's, alle met de voorgeschreven verlichting zeer Langzaam rijdend, voorbij te zien gaan- De commissie heeft eer van haar werk en met de chauffeurs, die hunne auto's be- sohiikbaar stelden en ieder komen '11 woord van lof en dlanik toe, voor deze aangenamen dag, de ouden ran dagen rara Zoetermeer Zegwaart bereid. ZEGWAART. Geboren: Evert Nicoilaas, z. van E. Verboom en rara C. G. J. van Exel Adri- anus Genardus Antonius. z. van A. C. Ar- kensteijn en van M A. Rade,maker. Ber- nardus, z. van J. Brinkers en van S. H. Mostent. Arie Jacobus, z. van W. Stout en rara H. M. Deroksen. O v e r 1 ij d e nL. Th. Schelilirxgerhouit, oud 22 j. te Benthuizen. GROENENDIJK. HET GOUDEN PROFESSIEFEEST VAN DEN PASTOOR. Den 7den Augustus a.s. hoopt den zeer- eerw. heer Pastoor J. M. Keulers zijn gou den Professiefeest te herdenken; dit feest zal gevjerd worden op den daaropvolgen- den Zondag 9 Augustus. Daar het volgende jaar Maart a.s. 25 jaar geleden zal zijn, dat Z.zeereenv. werd benoemd tot Pastoor on zer Parochie, wordt dit zilveren Pastoors- feest tegelijkertijd gevierd. Het zal dien dag zeker den zeereerw. Jubilaris aan be langstelling niet ontbreken. BODEGRAVEN. Personalia. Voor he.t toelatingsexamen Seminarie Ha.ge\eld zijn ges'aagd G. Stol wijk en G. de Wit; van Zunderen (CWme- lietenikLooster) C. Piket en P. Vollerimg, va.n Katwijk (Franciscanen) V. Kauling, aizoo gaan dit jaar 5 priesterstudenten ran onze parochie op studie. Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke ar beidsbeurs alhier staan heden als werkloos ingeschreven: 6 timmerlieden, 1 metselaar, 12 losse werklieden, 1. cementwerker, 2 grondwerkers, 2 pakhuisknechts, 1 chauf feur, 2 fabrieksarbeiders, 1 h ontdraaien, 1 machinist en 1 letterzetter. Inlichtingen aan heeren werkgevers wonden gaarne ver strekt. Slachthuis. Gedurende de maand Juni zijn in heit. gemeentelijk slachthuis geslacht 40 koeien. 84 varkens, 518 nuchtere kalve ren, 2 schapen en geiten, terwijl nog 15 varkens en 403 nuchtere kalveren voor ex port werden geslacht. Gevonden voorwerpen. Een voetijzer, een ceintuur van een mantel. Verloren: een rood kindertaschje, een licht grijs geblokte pet en een spatbord ran een fiets. Inlichtingen ter secretarie. Geboren: Albert us, zoon van J. van Gulik en A. de Kok. Elisabeth Lijntje Cornelis, dochter van S. Beije en C. J. Everweijn. Willhelniina Margaretha, doch ter van D. Hoornstra- en M. A. de Roon. Sjoertje, dochter van D. Riedstra en G. Pool. Trijntje, dochter van K. C. Bos en W Bosman. Overleden: Lijsje Verboom, 63 jaren. Gevestigd: P. Rademaker en echt- gen., Rijksve'dwachter van Utrecht. C. de Jong, winkelbediende van Sasseniheiim. J. van Gulik en gezin, koopman van Zwammerdam. - Vertrokken: D C. Zaad, kaashan delaar naar Brussel. J. C. Blaazer, dienst bode naar Lekkerfcerfc. KOUDEKERK. Van een steiger gevallen. De opperman M. de Koster alhier, had het ongeluk tijdens het verrichten van zijn werkzaamheden op een steiger van de in aanbouw zijnde woningen aan de Van Zon neveldstraat aan den Hooge Rijndijk, daar van af te vallen en waardoor een schou derblad bleek gekneusd te zijn. Hij is ter verdere verpleging opgenomen in het Acad. Zieeknihuis te Leiden. Personalia. Mej. J. M. van Rossum, onderwijzeres aan de Herv. school alhier, is met ingang van 1 November a.s. in ge lijke betrekking benoemd aan de Ned. Herv. school te Utrecht. Geboren: Wilhelmus, z. van Th. de Lange en M. Zandbergen. Gehuwd: A. Kroon 31 j. en J. Schel- lingerhoudt 31 j. NIEUWVEEN. Vaccinatie. Op Vrijdagmorgen, 31 dezer, te acht uur, staat ten huize van dr. B. Nout, de gelegenheid open tot kos- telooze inenting en herinenting. Z^ETERWOUDE. Geboren: Elisabeth Gijsberta, d. van J. W. van der Ploeg en H. J. van Leeuwen. Cornelis Petrus Leonardus, z. van C. W. de Jong en G'. I. Verkleij. Johannes, z. van Th. J. van der Heijden en N. van Leeu wen. Theodorus Johannes Maria, z. van Ph. J. van Benten en P. M. van der Hoe ven. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag. 'De groote zaal van het Bonds- gebouw voor ontspanning geopend vanaf 6 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 —8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Dinsdag Zitting bestuur R. K. Bouwvak- arbeidersbond St. Josef 7 tot 8 uur. Kantoor boven. Dinsdag. Bestuursvergadering Rederij kerskamer „Vondel", 8 uur. Woensdag. Buitengewone Bestuursraad vergadering, 8 uur. Donderdag. Bonnen verzilvering in de groote zaal voor de Bouwvakarbeiders 7 uur. Donderdag. Ledenvergadering Texlie!- arbeidersbond S uur. Vrijdag. Repetitiè R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" S uur. Zaterdag Spaar- en 1 bank 7—8 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Zitting Ziekenkas van 7S uur in zaal 1 Brandstoffencommissie 78 uur. Prijslijst op het kantoor aanwezig. Leden van de vakafdeelingen worden verzocht zich bij huil afd. bestuur zoo spoe dig mogelijk op te geven voor het Congres 6 Sept. te Utrecht. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Uien Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.3C tot 2.30 en van 7.tot 10.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Geen zitting St. Joseph Spaarkas. 1.30 uur bestuursvergadering Liedertafel. Na het Lof Prijsbiljart-en. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur cursus esperanto. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van S—10.15 uur. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.45 uur recollectie voor oud-retraitanten allen present en op tijd. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonie Frans Schweitzer. Van 811 uur turnclub Oranje-Zwart. Lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaari. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen: Gezellen be spreekt tijdig uw plaats voor de a.s. Re traite en zooveel mogelijk geregeld sparen. ST. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging Augustus 18S7September 1920). SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur H. Mis met predikatie 1010.15 uur ontbijt; 10.1510.45 uur bij zonder godsdienstonderricht ter voorberei ding voor de 1ste H. Communie, 10.15 11.30 uur recreatie afd. I, 6 uur nam. Lof en recreatie volgens gewoonte. Woensdag 6.45—7.30 zang; 7.30—8.00 Lof van 8.008.30 uur recreatie afd. I, II, III; afd. I tot 9 uur. Zaterdag 6.007.00 G3rmnastiek jongste afdeeling; 7.00—8.00 idem hoogste afdee ling; 8.0010.00 Recreatie, afd. I. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zonda-g en Woensdag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. R. K. DAMES GYMNAST IE K-VER EEN, „KLIMOP". Vrijdag. Vacantiè: Kleuterclubje adspi- ranten groep I. 7.309.Adspir. groep II en III en le den. Aangeven nieuwe leden Utrechtsche Jaagpad 1. DE GRAAL. Eiken avond tusschen 7 en S uur gele genheid om zich in te laten schrijven als lid van „de Graal". Voortaan zal het Graalhuis eerst om kwart voor acht open zijn voor de Graalleden. Dan kunnen ook „Wijze Miertjes'' geplakt worden. Maandag 8.009.30 uur Handwerken voor de kapel, reidansen, huisvlijt, spel in de open lucht. Dinsdag, 8.009.30 uur Tooneel en Volks zang. Woensdag 8—9.30 uur: Reidansen, too neel. Donderdag 7.309 uur: Tooneel, zang, reidansen, handwerken. 8.309.30 uur zang. Vrijdag 7.30—9.30 uur Naai- en Knip cursus op de Vakschool. Reidansen en Handwerken. Zaterdag 8.159.30 uur Volkszang en tooneel. In September begint er een cursus op de Vakschool in koken en naaien. Men kan zich nu reeds hiervoor opgeven. De kosten zijn gelijk aan het gewone contributie-geld Half Augustus zullen opnieuw Uniformen uitgereikt worden. Degenen, die hiervoor in aanmerking komen, kunnen zich opgeven. Zondag 26 Juli a.s. om 12.30 uur groep- leidstersvergadering.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14