LUCHTVAART KERKNIEUWS SPORT DINSDAG 21 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Inbraak te Rotterdam. Zondagmiddag is door eon der firmanten van de firma B. P. van Kleef, die te Rot terdam verschillende vleeschhouwerijen heeft, ontdekt dat in de zaak aan den Bin nenweg was ingebroken. Men heeft zich toegang verschaft via een leeg pakhuis aan de achterzijde, dat met een valschen sleutel is geopend, waarna op e>en klein binnen plaatsje een raamhor is verwijderd, en een ijzeren stijl verbroken. Uit een brandkast, die in het kantoortje stond, wordt 5800 vermist, waarvan 700 aan specie. De po litie tezamen met den fotodienst heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. De firma is verzekerd. Vijftienjarige inbreker aangehouden. Den laatsten tijd werden te Groningen in verschil lende schoJen inbraken gepleegd, zonder dat men de daders kon snappen. Zaterdagmorgen is wederom ingebroken, thans in het gebouw voor zwakzinnigen in de Violenstraat. Het is de recherche gelukt den dader te arresteeren. Het is de vijftien jarige W. B., wonende te Groningen, die ook de schoolinbraken op zijn geweten heeft. Hij is ter beschikking van de Justitie ge steld. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Door neerstortende aardmassa's gedood. Naar het Hongaarsch blad „A Reggel" uit Zala Egersze meldt, werden in het dorp Gutor- foelde bij grondwerken twintig personen door neerstortende aardmassa's bedolven. Vijf personen werden gedood, twee zwaar gewond. De vrouw van een der slachtoffers is waanzinnig geworden. Petroleumbron in brand. Bij Mount Pleasant in den staat Michigan is een petroleumbron in brand geraakt. Door de brandende petroleum werden zeven personen gedood, terwijl talrijke anderen ernstig gewond werden. Drievoudige moord. Uit Weiden (Bovenpaltz), wordt gemeld: Eerst thans wordt bekend, dat Zondagmorgen de caféhouder Schiedr en zijn vrouw in hun woning vermoord zijn gevonden. De schedel der vtouw vertoonde verwondingen die door bijl slagen waren toegebracht. De man was door vier bijlslagen op het hoofd gedood. Zijn lijk lag voor het bed. Het driejarig kind werd ernstig gewond aangetroffen en is naar het ziekenhuis te Neustadt overgebracht waar het Maandag aan de bekomen verwondingen is overleden. De broer van Schieder is gearresteerd als vermoedelijke dader. De man is naar de ge vangenis overgebracht. Hij heeft nog geen be kentenis afgelegd. Verpleegden in opvoedingsgesticht vermoorden een kameraad. In het Deensche opvoedingsgesticht te Braaskovgaard bij Horsens hebben twee pupil len die wilden vluchten een derden verpleegde door middel van bijlslagen van het leven be roofd. De beide jongens zijn gearresteerd. Massa-complot tegen Jack Diamond ontdekt. De politie van New-York) heeft acht man nen gearresteerd, die naar men zegt voorne mens waren Jack Diamond te dooden. Er wer den meer dan dertig mitrailleurs, geweren en revolvers in beslag genomen. Blank contra Zwart in een hotel te Boedapest. Dr. Ramon Costello, een Cubaansche kleur ling, had op een reis door Europa dezer dagen zijn intrek genomen in het hotel Gellert te Boedapest, een der meest mondaine huizen van de Hongaarsche hoofdstad. Dr, Costello bezocht daarbij ook het bij het hotel behoorende zwem bad. Nauwelijks had hij zich echter te water begeven, of er maakte zich een eigenaardige opwinding meester van een deel der overige bezoekers. Het duurde niet lang, of de bad meester wendde zich tot dr. Costello met het dringende verzoek het zwembad te verlaten. Hij verklaarde, dat eenige Amerikaansche gas ten te kennen hadden gegeven, niet met een kleurling in hetzelfde bassin te willen baden. Een protest van een toevallig aanwezig Hon gaarsch hoogleeraar, die tegen deze beleediging van een collega opkwam, had geen uitwerking. Sindsdien begeeft dr. Costello zich tweemaal per dag naar het zwembad, waar hem steeds weer de toegang geweigerd wordt, waartegen hij dan telkens opnieuw protesteert. De aan gelegenheid wordt thans in Hongaarsche krin gen druk besproken, en is nog niet ten einde, daar dr. Costello vast besloten is, tot in hoog ste instantie genoegdoening voor deze beleedi ging te zoeken. Britsche aviatrice verongelukt. Gistermiddag is de bekende aviatrice, mevr. Violet Baring, een nicht van den markies van Zetland, in de nabijheid van Aborfield (Berkshire) met haar begeleider, een directeur van de Lloyd-Bank, neerge stort. De beide inzittenden van het vlieg tuig waren onmiddellijk dood. Militaire vliegtuigen tegen elkaar gebotst. In de omgeving van Hartford (Connec ticut) zijn in de lucht twee militaire vlieg tuigen tegen elkaar gebotst. Twee inzit tenden werden gedood, terwijl twee ande ren zich konden redden door middel van parachutes. ST. JOSEPHS CONGREGATIE TE MILL HILL Benoemingen. Z. H. Exc. Mgr. J. Biermans, bisschop van Gargara, Generaal Overste der St. Josephs Congregatie voor vreemde Missiën (Mill Hill) heeft benoemd: Voor het bisdom Nellore (Britsch-Indië) de WelEerw. Frs. J. Boon, F. Groeliker an C. Hoogland. Voor het Vicariaat van den Boven-Nijl (Oeganda-Protectoraat): de WelEerw. Frs. Th v. d. Ven. P. Versteege en vier niet-Nederland- sche Fraters. Voor de Prefctuur van Basangkusu (Bel gisch Congo): de WelEerw. Frs. G. Bnam, Z. Krijgsman en W. Lamers. Voor de missie in de Philippijnen: de Wel Eerw. Frs. M. Boonen (tot nu toe procurator te Halen), H. v. Amstel en één niet-Nederlan- der. Voor de Prefectuur van Buae (Britsch Ka meroen): de WelEerw. Frs. Th. Bijnen (tot nu toe leeraar te Tilburg), M. v. d. Bosch en drie riet-Nederlanders. Verder, voor de Prefectuur van Sarawak (Borneo) de Maori-Missie in N. Zeeland de prefctuur van Kashmir en Kafiris- tan en de Prefectuur van Britsche Noord Bor neo respectievelijk één, één, drie en twee niet- Nederlanders. Voor het St. Josephs Studiehuis te Tilburg: de Weleerw. Frs. C. v. Berkel (tot nu toe leer aar te Hoorn), P. de Ruijter en P. Jacobse. H. H. Wijdingen. Op Zondag 19 Juli. diende Z. H. Exc. Mgr. J. Biermans, bisschop van Cargara, Generaal- Overste der St. Josephs Congregatie voor Vreemde Missiën, in de kapel van het St. Jo sephs College te Mill Hill de volgende H.H. Wijdingen toe: Het H. Priesterschap aan de Weleerw. Frs. H. v. Amstel (Utrecht), J. Boon (Lisse), M. v. d. Bosch (Oudenbosch), G. Braam (Heem sled), F. Groeliker (Doesburg), G. Hoogland (Lutjebroek), P. Jacobse (Alkmaar), Z. Krijgs man (Hoorn), W. Lamers (Roermond), M Nab- ben (Sevenum), L. Onderwater (Lisse), P. de Ruyter (Heemeskerk), S. Staats (H i 11 e g o m) P. v. d. Valk (Kwinthe'ul), Th. v. d. Ven (Bem- mel), P. Versteege (Noordwijkerhout) en aan twaalf niet-Nederlandsche leden der Con gregatie: Het Sub-diaconaat aan de Eerw. Heeren A. Antonissen (Stampersgat), S. v. Baars (Laren), P de Graaf (Haarlem), J. v. Haaren (Waal wijk), H. Hemmer (Geesteren), G. v. d. Heyden (Cuijk), C. Juffermans (Leiden), P. Nou- wens (Moerdijk), H. Kiens (Groenlo), P. v. d. Lans (Hillegom), Th. Nunnink (Wilnis), G Saraber ('sHage), C. Schreiner ('s Hage), J. Smit (Voorschoten), H. Verkaaik (Gouda), C. Wuts (Swalmen), J. Zuydervliet (Noorden), en aan elf niet-Nederlandsche leden van de Congregatie. 178 WIJDELINGEN TE CARTHAGO Pater Salam, een rasecht Arabieren-type. Men schrijft uit Carthago aan de „Msbd.": De 29ste Juni is de groote genadedag, de grootsche dag der H.H. Wijdingen in 't Scho- lasticaat der Witte Paters, te Carthago, ge weest. Het waren 178 jonge mannen, die uit allen rang en stand en stam en volk en taal, door den Geest Gods hier samengezonden wa ren, om soldaten te worden voor het sterke Christi-leger en met het ééne doel: de wereld te winnen voor Christus. Het witte wijdelingen corps was samengesteld uit 52 Nederlanders, uit Franschen, Luxemburgers, Zwitsers, Italia nen, Engelschen, Amerikanen en Canadeezen (België en Duitschland hebben reeds een eigen Scholasticaat). Na de wijdingen zijn er weer 38 priesters. Een zeer indrukwekkend oogenblik in iedere H Priesterwijding blijft altijd de oplegging der handen aan de toekomstige neomisten, door den Bisschop en door al de andere aanwezige priesters. En als ieder der priesters langs de wijdelingen gaat, terwijl ze hun gezalfde han den uitstrekken over de hoofden van hun toe komstige broedrs in het Priesterschap, om God te vragen, die jonge mannen te vervullen van Zijn H. Geest als ieder persoonlijk hun hoof den zal aangeraakt hebben, zal plotseling over hen een kroon van opgeheven handen zich vor men. Nóg sterker trad dit idee naar voren in de oplegging der handen, gedurende de H. Priesterwijding van dezen morgen. In de kroon der aanwezige priesters, die aan de toekomsti- neomysten de handen oplegden, kon men n.l. vertegenwoordigers opmerken uit de drie stam men, Sem, Cham en Japhet, die zich na den zondvloed over de aarde verspreidden. De stam van Sem had als vertegenwoordiger den Z. E. Pater Salam, bekeerd muzelman, die op 't oogenblik te Tunis met onvermoeiden ijver werkt aan de bekeering van z'n mohammedaan- sche broeders; de stam van Cham was vertegen woordigd door twee zwarte Baganda-priesters uit equatoriaal Afrika, die van Japhet door al de andere Europeesche en Canadeesche pries ters. De Z. E. P. Salam, een ras-achte Arabieren type, is afkomstig uit een achtbare, invloed rijke, Egyptisch-muzelmansche familie; nog zeer jong, ontvluchtte hij het ouderlijk huis en maakte z'n eerste studies in 't College van de Broeders der Christelijke Scholen, te Alexan- drië. Hij onderging zóó hun invloed, dat hij zich op 15-jarigen leeftijd tot het Katholicisme bekeerde. Om dit onvergeeflijke feit, dat een groote verontwaardiging en bitteren haat tegen hem in z'n familie opwekte, zou z'n oudste broer, die hem reeds huis, familie en vaderland ontzegd had, hem levenslang vervolgen. Zoo kwam de Z. E. P. Salam terecht bij de Witte Paters en om de achtervolgingen van zijn fa milie van 't spoor te brengen, moest hij zijn theologische studies in de verschillende huizen van de Sociëteit der Witte Paters maken; maar ook daar liet zijn familie hem nog niet met rust en zoo zag hij zich genoodzaakt te vluch ten naar Midden-Afrika, naar Uganda, waar hij zijn studies voltooide en priester werd ge wijd en waar hij gedurende een twintig iaren als missionaris bleef werken aan de bekeering der Baganda-negers en vooral aan de vorming der klein-seminaristen. In 1925 werd hij naar Noord-Afrika teruggeroepen en sindsdien werkt hij aan de bekeering van zijn mohammedaan- sche broeders en aan de vorming der jonge mis sionarissen, die zich zullen wijden aan de be keering der muzelmannen. De twee Baganda-negerpiesters, over wie we boven spraken en van wie een reeds pastoor was in Uganda, zijn vorig jaar naar Rome ver trokken om Kerkelijk Recht te studeeren en na hun doctoraat behaald te hebben, zullen ze zich gaan wijden aan de vorming der groot-semina risten in Midden-Afrika. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. R.K. Sportvereeniging D.O.S. De D.O.S.-Junioren togen naar Leidenen wisten zoowaar een overwinning te beha len; van Hameren, van Zaale-m en Hooge- boom zorgden voor 3 doelpunten, terwijl Leiden één tegenpunt maakte. D.O.S. I moest spe'en om 3 uur voor de nederlaag, doch Lisse liet zeer ons.port.ief op zich wachten. KORFBAL Competitie-indeeling Zuid-Holland. Voor de indeeling der Zuid-Hollandsche clubs in de lagere afdeelingen vond gister avond te Rotterdam de districtsvergade ring van Zuid-Holland plaat®. Voorzitter was het Bondsbestuurslid K. J. Hevboer. Door de uitbreiding van de 2e klasssers van acht tot veertien, werd de 2e klasse tot twee afdeelingen uitgebreid. In iedere afdeeling zullen zeven twaalftallen spelen, waarbij de zes pas-gepromoveerden met no. laatst der huidige 2e klasse (A. L. O.) tezamen werden ondergebracht. De afdeelingen werden: C. Fluks of Ro zenburg; H. S. V.; die Haghe; H. B. S.; 0. S. C. R.: Het Zuiden II; Deetos II. D.: Regenboog; Gymnasiasten; Sellicha Spangen; H. K. V. IT; Rood Wit; A. L. O. Voor de 3e klasse had de vergadering te beslissen over drie afdeelingen van acht of vier afdeelingen van zes ploegen. Met groote meerderheid werden drie afdeelin gen van acht twaalftallen gekozen. De in deeling luidt: West ITI F.: Fluks II Vitesse II: O. D. 1.; H. S. V. II; Ons Eibernest II; Emma; Ready; Ter Gouw (Gouda). West III G: Velox II; O. S. C. R. II; Rozenburg III; Het Zuiden III; Spartaan (allen Rotterdam)D. W. S.; Quick, Re genboog II (allen Dordrecht). West III H.: Deetos III; T. O. V.; Quick (allen Dordrecht): Zuiden IV; Trek vogels; Rozenburg II; Vreewijk; Sperwers (allen Rotterdam). ATHLETIEK DIOC. HAARL. ATHLETIEKKRING. WEDSTRIJDEN D. E. M. Zes records verbeterd. De Zondag gehouden athletiekwedstrij- den door de R. K. Voetbal- en Athletiek- vereeniging D. E. M. te Beverwijk, zijn door de gunstige weersomstandigheden, ruime inschrijvingen en groote publieke belangstelling schitterend geslaagd. Niet minder dan zes D. H. A. K.-records werden verbeterd, waarvan vooral de pres tatie van W. Kaptein bij het polsstokhoog springen (3.50 M.) genoemd mag worden. B. Blaisse, meer bekend als schaatsen rijder, voelde zich ook op de pikes thuis en bracht het 200 M. record op 23.8 sec. Ondanks ruime voorgiften slaagde ook ditmaal W. Vessies er in de 5000 M. te win nen in den nieuwen recordtijd van 16 min. 42 sec. Zijn clubgenoot Smit bracht de 1500 m. op 4 min. 26.4 sec., terwijl de derde D. E. M.'er Chr. Duyn het kogehtooten tot 11.46 opvoerde. De club van het Ignatius-college V. I. C. bracht de 4 x 100 m. terug tot rond 47 sec., een tijd die deze ploeg in de komende wedstrijden nog belangrijk kan verbeteren. De voornaamste uitslagen luiden: 200 meter: 1. B. Blaisse, V. I. C. 23.8 sec.; 2. F. Niehemers, V. I. C. 24.4 sec.; 3. J. D. Ronde, Holland, 25 sec. 5000 M., voorgift: 1. W. Vessies, D. E. M. 16 min. 42 sec.; 2. J. Walbeek, Bat. 16 min. 57.6 sec.; 3. J. Dubbelaar, Leonidas. 1500 M., (nieuw.): J. Burger. D. E. M. 4 min. 40.8 sec.; 2. J. Keizer, Wilskracht, 4 min. 42.2 sec; 3. A. Slingerland, Heerl.; 4. A. van Ooijen, V. I. C.; 5. A. Huijling, U. D. S. 1500 M.: cracks: 1. M. Smit, D. E. M., 4 min. 26.6 sec.; 2. W. Vogel, Holland, 4 min. 55 sec. 200 M. (nieuw.): 1. H. Mathot, A C. E. 25.6 sec.; 2. J. Houwkes, A. C. E. 25.8 sec.; 3. F. Hakkaart, Meerburg, 26 sec. Discuswerpen: 1. A. Slinker, D. E. M., 28.39 M.; 2. Joh. Mathot, A. C. E. 26.38 M. 3. Th. v. d. Wardt, Vitesse, 25.6S M. Hinkstapsprong: 1. B. Ronde, Holland, 12.93 M.; 2. P. Rippe. V. I. C., 12.49 M.3. W. Kaptein, D. E. M., 11.85 M. Polsstokhoog. cracks: 1. P. Slijkerman, D. E. M., 3.20 M.2. W. Kaptein, D. E. M. 3.10 meter; 3. F. Bakker, Holland 3 M.; Re- cordppging W. Kaptein, 3.50 M. 3 x 1000 M.: 1. D. E. M. 9 min. 4 sec.; 2. Leonidas 9 min. 36 sec.; Kogelstoóten cracks: 1. Chr. Duin 11.465 M.; 2. P. Rippe 11.28 M.; 3. M. van Hagen 9.36 M. 4 x 100 M. estafette: 1. V. I. C. 47 sec.; 2 Holland 48 sec.3. D. E. M. 49 sec. Verspringen (nieuw.): 1. B. Blaisse, V. I. C. 5.815 M.; 2. F. Oostermeijer, V. I. C. 5.66 M.; 3. A. Tervoor, D. E. M. 5.505 M. Kogeistooten (nieuw.): 1. W. Sol, Wils kracht, 9.59 M., 2. J. Klauwers, V. I. C. 9.41 M.; 3. D. Schram, D. E. M., 9.23 M. Speerwerpen cracks: 1. P. Rippe, V. I. C. 41 M.; 2. Chr. Duin, D. E. M. 31.50 M. „Msbd." DE KAAGWEEK 1931. MEJ. 0UDSH00RN WINT WEER DEN DAMESJOLLENWEDSTRIJD. Willem van d9r Meij eerste in de Regenboogklasse A. We schreven gisteren reeds, dat de vierde dag der Kaagweek weer heel slecht inzette. De belangstelling was mede daar door wel heel veel minder dan vorige jaren het geval was. Toch werd de dag van gis teren niet. zoo slecht als men des morgen vermoedde, want geleidelijk nam de Noor denwind in kraont toe en verdreef de re genwolken en de zon scheen het verder gedeelte van den dag zoo mooi als men maar kan wenschen. Dat nam echter niet weg, dat het frisch bleef op het water, den geheelen dag, maar de zeilers hebben des ondanks hun hart kunnen ophalen aan den stevigen wind. We memoreerden gisteren reeds in het. kort hoe mej. Gerarda Oudshoorn zich weer van de eerste plaats in de damesjollen- klasse had weten meester te maken. On getwijfeld een mooie prestatie, maar we weten niet, of zij zonder strijd den eersten prijs had weten te bemachtigen indien mej. de Visser niet te vroeg de startlijn ge passeerd was en tot tweemaal toe werd teruggeroepen. Van de laatste plaats bracht mej. de Visser het nu tot de tweede plaats met nog slechts ongeveer 2 minu ten verschil op mej. Oudshoorn. In de B-klasse ging mej. Romeijn met haar jol onderstboven. Toen men op de persboot doende was de jol te lichten en een „hulpvaardig" passagier het stuur van den kapitein had overgenomen werd num mer één uit de B. M.-klasse, de C'obi van den heer Van Ammers aangevaren, waar door het jacht lichte averij opliep, maar bovendien de eerste plaats verspeelde. Dat was het ergste. In de Regenboogklasse A won Willem van der Meij vandaag den eersten prijs, boewei het er aanvankelijk niet naar leek, dat het zop gemakkelijk zou gaan. Veld huizen toch met zijn Jan was er op het eerste gedeelte van de baan in geslaagd een mooi stuk uit te loopen en het eerst den boei te ronden. Daarna kwamen Ka ra kiet, de Leede T.II en Hollandia. Deze drie legden veel verder naar het Noorden door, ook Oppenhuizen volgde hen een eind, maar de anderen gingen spoedig over stag en verloren daardoor aanmerkelijk terrein. Op het Norremeer had Willem van dér Meij op fraaie wijze de leiding. Van Rijn volgde als tweede, van Staveren was vier de. In deze volgorde kwam geen verande ring meer. De Maas van de Goederen had blijkbaar de vlag van den boei op het Zweiland geraakt en keerde naar huis te rug. Even later gaf v. d. Steur, die last had met het fokkezeil, op. In de 45 M2. Kruiserklasse slaagde Piet Molenaar er weer in op don eersten prijs beslag te leggen. Koos v. d. Meer volgde met de Coppelstock als tweede, Piet Schieffer kwam als derde binnen. De wind hield intusschen den gaa> schen middag aan, zoodat ook de jollen- klassen het zwaar te verantwoorden kre gen. De verdere uitslagen luiden als volgt: Scheldejollenklasse: 1. Eu reka, stuurm. J. de Vries, in 1 uur 43 min. 19 sec.; 2. Rietepiet, stuurm. J. D. A. Hel- lema in 1 uur 45 min. 22 M2. Scherenkruisers: 1. Sperwer, stuurm. C. A. Vermaat, in 1 uur 29 min. 11 sec.; 2. Ha bi bi, stuurm. G. van Dusseldorp, in 1 uur 32 min. 33 sec. Regenboogklasse A: 1. De Lee de III, stuurm. W. Z. van der Meij, in 1 uur 32 min. 37 sec.; 2. Karekiet, stuurm. J. M. van Rijn, in 1 uur 32 min. 56 sec.; 3. Hollandia, stuurm. C. van Staveren, in 1 uur 33 min. 4 sec. Regenboogklasse B: 1. Westein der, stuurm. J. Sluizer, in 1 uur 37 min. 54 sec.; 2. El, stuurm. A. J. K. Hoekstra, in'l uur 39 min. 43 sec.; 3: Bruintje Beer, stuurvr. mej. C. J. de Vlieger, in 1 uur 40 min. 40'sec. Vr ij buiterklasse: 1. Jet, stuur man A. IJkema, in 1 uur 27 min. 5 sec.; 2. Kaper, stuurm. N. van de Wetering, in 1 uur 32 min. 51 sec.; 3. Dirk Duivel, stuur man W. Feitz, in 1 uur 33 min. 48 sec. Hand i ca p kla s s e D: 7. Zeepaard je, stuurm. J. Heijnen, in 1 uur 29 min. 17 sec. ber. tijd, 2. Butterfly, stuurm. J. Sieu- werts, in 1 uur 34 min. 13 sec. B. M.-k lasso: 1. Margotje, stuurm. J. Broeders, in 1 uur 43 min. 55 sec.; 2. Daph- nia, stuurm. G. S. van Dijk, in 1 uur 44 min. 9 sec.; 3. Cobi, stuurm. G. W. van Ammers, in 1 uur 44 min. 41 sec. 12 Voetsjollen klasse A: 1. Bern stuurm. B. Maas, in 55 min. 28 sec.; 2. Windekind II, in 56 min. 12 sec.; 3. Ree, stuurm. F. A. F. Gallé. in 56 min. 16 sec.; 4. Tulla, stuurm. S. de Wit, in 57 min. 5 sec.; 5. Bonzo, stuurm. P. J. J. Huybers, m 57 min. 8 sec. 12 Voetsjollenklasse: 1. Bana stuurm. M. de Jonge en Ans, stuurm. G. Landsman, in 59 min. 45 sec.; 2. Trinil, stuurm. L. V. Arnold, in 1 uur 5 sec.: 3. Wiedewiet, sturm. Tj. Bouma, in 1 uur 7 sec.; 4. Kliever, stuurm. J. Kranenburg in 1 uur 15 sec. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Pine stuurm. D. J. van Brummelen, in 56 min. 59 sec.; 2. Waterhoen, stuurm. J. de Vries, in 57 min. 24 sec.; 3. Gollywog, stuurm. W. Ecerts, in 59 min. 3 sec.; 4. Dwarrelaar, stuurvr. mej. Visser, in 59 min. 45 sec.; 5. Mamine, stuurm. W. A. van Dox-p, in 59 min. 49 sec. WATERPOLO Wedstrijden „De Zijl". De Zijl I—H. P. C. II en De Zijl II—H. P. C. III spelen Woensdagavond om 8.15 in de Zwem-Inriohting „De Zijl" vriend schappelijke wedstrijden. H. P. C. II speelt in de res. 2e klas; H. P. C. III speelt in de res. 3e klasse van den N. Z. B. en beide zeventallen staan bovenaan in hun afdeeling. WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. De achttiende étappe van Aix les Bains naar Evian (204 km.) heeft als hoogste punt de pas van de Arravis. Hier is ecliter geen steile helling, zoodat er geen verandering kwam in de situatie van de renners. Slechts in het allerlaatste deel van den rit wist de Belg Demuysero uit te loopen en arri-* veei-de te Evian heel alleen in 7 uur 57 min 13 sec. De hoofdgroep volgt op 1 min. 12 sec. in de volgorde: Leducq, Pipoz, Bulla, Goed'huys, Pelissier en 23 anderen. Hierbij zijn zoowel Magne als Pesenti, die num mer een en twee in het klassement zijn en blijven steeds gescheiden door vijf minuten 28 sec. Demuysere blijft derde en is met zijn winst van vaandag toch nog 7 min. en 4 sec. achter bij nummer twee. Bulla blijft leider van de toeristen en is nummer zeventien in het algemeen klasse ment, dat heden ook niet veranderd is, ter wijl eveneens het landenklassement blijft, zoo het was. Twee toeristen hebben van morgen opgegeven, zoodat er 42 renners overblijven: 30 eerste klasse en 12 toeris ten. SCHAKEN HET T0URN00I TE PRAAG. Gisteren werden de hangpartijen van het tournooi te Praag gespeeld: Resultaten 7de ronde: Tsjecho-Slowakije Italië 3.50.5, PolenSpanje 2.51.5, Ru binstein maakt remise met Golmayo, De nemarkenZwitserland 1.52.5. 9de ronde: Zuid-SlaviëNoorwegen 3.5 0.5, Vidmar slaat Hanssen, Hongarije Zwitserland 3—1, LetlandSpanje 40; ZwedenEngeland 22, LithauenAme rika 13, DenemarkenRoemenië 2.51.5 10e ronde: RoemeniëLethland 1.5—2.5 DuitschlandFrankrijk 3—1, Engeland Zuid-Sla vië 0.53.5, NoorwegenLithauen 13; NederlandOostenrijk 1.52.5, Ita lië-Zweden 13, PolenDenemarken 2.5 —1.5, Spanje—Hongarije 1—3, Zwitserland Tsjecho-Slowakije 12 (1). 11de ronde: HongarijeRoemenië 31, LithauenEngeland 2.51.5. Des middags werd de 12de ronde ge speeld. De aankondiging der Zuid-Slaven dat zij hun partners, de Nederlanders, dit maal met huid en haar zouden opeten, is niet in vervulling gegaan, daar v. d Bosch al reeds den jongen Pirtz sloeg. Weliswaar verloor Noteboom van Kostitzj, maar Wee- nink staat in zijn hangpartij tegen dr. Asztalos beter, terwijl Addicks met Koenig in een hangpartij gelijk staat. RoemeniëTsjecho-Slowakije 0.52.5 (l) Flohr slaat Erding, PolenHongarije 2 (2) Tartakower slaat L. Steiner, Rubinstein slat A. Stiner, DenemarkenLethland 02 (2), DuitschlandZwitserland 1.51.5 (l), Bogoljoebof maakt remise met Stahlberg EngelandAmerika 0.50.5 (3), Sultan Khan hangt tegen Kashdan en Yates met Marshall; ItaliëLithauen 01 (3), Zwit serlandOostenrijk 11 (2), Jo'hner maakt reise met Spielmann; NederlandZuid- Sla vië 11 (2), Spanje—Frankrijk 11 (2), Aljecin hangt tegen Golmaya. EUWE—CAPABLANCA. De vijfde partij. De vijfde partij van de match is giste renavond te Rotterdam begonnen. De ope ning was weder een Koninginnegambiet, echter ditmaal met de Tarrasch-verdedi- ging, welke door Capablanca met de Ru- binstein-varia.nt werd bestreden. De partij nam aanvankelijk een beloop zooals van vele bekende voorbeelden. Op den tienden zet vervolgde dr. Euwe niet de door dr. Tarrasch aangegeven versterking der naar hem genoemde variant nl. met den zet d2 d4. Nog even bleef toen de partij in be kend vaarwater, maar op den 13den zet week de Cubaan van den gebaanden weg af. Merkwaardig lang dacht hij na over zijn 14en zet en te verwonderlijker was dit wijl de voortzetting, die hij toen koos on middellijk er toe leidde, dat hij in moei lijkheden geraakte. Het gevolg daarvan was dat hij een pion verloor. Door zeci omzichtige verdediging slaagde hij er in verder nadeel te ontgaan en op den 32er op welken zet de partij is onderbroken woi hij zelfs den verloren pion terug. In d' stelling, waarin de partij is onderbroker heeft dr. Euwe echter een goede winst kans. Capablanca, Wit. Euwe, Zwart 1. d2—d4, 67—65; 2. c2—c4. e7—e6; 3. Pbl c3, c7c5; 4. c4xd'5, e6xd5; 5. Pglf.°. PbSc6; 6. g2g3. PgS—f6; 7. Lfl—g2, Lf8 e"8. 00 00; 9. d4xc5, Le7xc5; 10. Lel gö, dod4; 11. Pc3e4, Leoel; 12. Pe4 xf6t, Le7xf6; 13. dld2, Lc8g4; 14. h2 h3, Lf6xg5; 15. Pf3xg5, Lg4xe2; 16. Pg5xf7, Dd8e7; 17. Tfl—el, d4—d3; 18. Pf7—g5, Ta8dS; 19. Tal—cl. Pc6—d4; 20. h3—h4, h7—h6; 21. Pg5h3, De7—f7: 22. Ph3—f4, Le2—f3; 23. Tel—c3, Pd4xe2t; 24. Pf4xe2, d3xe2; 25. Dd2—e3. TdS—dl; 26. Tc3—cl, Tdlxcl27. Telxcl, Tf8—e8; 28. De3—d2, Lfvxg2: 29. Kglxg2. Df7xa2; 30. Tel—el Da2eG; 31. f2—f3. bT—b6; 32. Kg2—f De6h3; 33. Telxe2.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6