Ëlttttt WIELERWEDSTRIJDEN A A.S. ZONDAG UIT DE OMGEVING VRIJDAG 17 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 op het A.S.C.-Teppein - Aanvang 2 uup DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging „A. S. C." Zoeterwoude Dorp. De gymnastieklessen zijn in den vervolge op Dinsdag, schooljongens van 67 uur. adspiranten jongens 7S uur, heeren 8—9 uur. Op Woensdag schoolmeisjes 67 uur, adspiranten meisjes 78 uur, dames 99 uur. (Nieuwe Tijd). Voor de verschillende wedstrijden zijn medailles geschonken o.a. voor de eerst» aankomende Leidenaar in de Schenkelloop en ook voor de eerstaonkomende A. S. C'er Na het sluiten van de inschrijving zijn nog vele aanvragen tot deelname ingeko men. Voor de goede organisatie is het ech ter niet mogelijk hieraan te voldoen. Uit alles blijkt dat er behoefte aan een sportdag bestond. WATERPOLO Zwemvereeniging „De Zijl". Wegens verhindering van Maas II zal Zaterdagmiddag tijdens de onderlinge wedstrijden van de Zijl een polowedstrijd van de Zijl I tegen H. Z. en P. C. II ge speeld worden, terwijl de Zijl II tegen H. Z. en P. C. IV speelt. SCHAKEN telkens over 4 K.M. (8 ronden) tusschen de Duitse hers H. Soenius, (kampioen van Duitschland) en C. Weinhöner, den Itali aan E. Quaglieni en den Nederlander H. Herkuleyns. Ie Rit: 1. Soenius, in 2 min. 11 4/5 sec.; 2. Quaglieni; 3. Weinhöner; 4. Herkuleyns (motordefect). Na dezen rit neemt Herkuleyns op advies van den dokter (aldus werd medegedeeld) niet verder aan den wedstrijd deel. 2e Rit: 1. Soenius in 2.14 3/5; 2. Quaglie ni; 3. Weinhöner. 3e Rit: 7. Soenius in 2.10; 2. Quaglieni; 3. Weinhöner. Totaal uitslag: 1. Soenius 3 p.; 2. Quag- lienni 6 p.; 3. Weinhöner 9 p. (Herkuleyns opgegeven). Wedstrijd op race-motoren over 10 K.M. (20 ronden): 1. Soenius in 5.30; 2. Wein höner; 3. Quaglieni (opgegeven). Wedstrijd met mo tor-ga ngma king, gere- d enin 2 ritten van 50 K.M. (100 ronden) tusschen den Duitscher E. Möller (wereld kampioen 1930), achter Carman, diens land genoot P. Krewer (Hesslich). De Fransch- man A. Paillard (kampioen van Frankrijk 1931) achter Querin, diens landgenooten R. Grrassin (Jubi) en C. Lacquehave (Bes- son) en de Nederlanders C. Blekemolen (Didder) en J. Sqhlebaum (Waser). Ie rit (50 K.M., 100 ronden): 1. Lecquhaye le rit (50 K.M., 100 ronden): 1. Lacquehaye 3. Krewer (190 M.), 4. Möller (350 M.), 5. Grrassin (875M.), 6. Schlebaum (900 M.), 7. Blekemolen (925 M.) 2e rit 50 K.M., 100 ronden): 1. Schlebaum 39 min. 56 sec., 2. Kerwer (50), 3. Lacque- haye (100), 4. Blekemolen (200), 5. Paillard 800), 6. Grassin (850), 7. Möller (1100). Totale uitslag: 1. Lacquehaye 4 punten, 2. Krewer 5 pnt., 3 en 4 Schlebaum en Pail lard 7pnt., 5, 6 en 7 Blekemolen, Grassin en Möller 11 punten. Om 11 uur waren de wedstrijden geëin digd. PAARDENSPORT gramamnummers van gisteren luiden: Eenspannen Dekhengsten, goedgekeurd landbouwtuigpaard. Eerste prijs groote zil veren medaille van Z. K. H. prins Hendrik, le pr. „Derenes'5 van D. van Wieringen te Abbenes; 2e pr. „Griedel" van D. van Wie- ringen te Abbenes; 3e pr. „David'5 van G. v. d. Grift te Houten; eervolle vermelding „Ienus55 van ver. „Ons Belang'5 te Nieuw- Vennep. Eenspannen Tuigpaard, in Nederland ge boren (hengsten en gedekte merriën uitge sloten). Eereprijs: zilveren medaille, aange boden door H. M. de Koningin-Moeder. Wisselprijs: zilveren wisselbeker, aangebo den door het „Alg. Handelsblad55, le pr. „Elza55 van R. K. Vclstra te Marssum (F.); 2e pr. „Umberto" van Gebrs. v. d. Haar te Zeist; 3e pr. „Tunney55 van Diederik Gel derman te Oldenzaal; 4e pr. „Seduces'" van mevr. Oh. Dentz van Schaik-Marloff te Am sterdam; eervolle vermeldingen: „Vera55 van P. C. C. v. d. Touw te Den Haag en „Jovial5' van N. V. R. Sth. v. Deldeo te Amsterdam. Dressuurproef klasse B (individueel). Kampioenschap von Noord-Holland. A. voor landelijke ruiters. B. voor politierui ters. Eereprijzen: zilverenwisselbeker aan geboden door mevr, Schwartz te Noordwjjk aan Zee; zilveren medaille, aangeboden door den hoogwelgeb. heer jhr. Coehoorn van Sminia te Brummen; zilveren medail le, aangeboden door den weled. heer D. C. Hasselman te Zoelen voor de beste mer- rie, type rijpaard. Kunstvoorwerp en rij- hoofdstel. A. voor landelijke ruiters: le pr. G. Clay met „Cora'5 van L. R. „Kapitein van der Wall" te Hoofddorp; 2e pr. P. Meerburg met „Res Nora" van Kap. v. d. Wall; 3e pr. S. Verdegaal met „Black Boy'5 van L. R. „De Amstelruiters" te Nieuwer-Amstei; 4e Pr. Chr. van Wijk met „Anton55 van L. R. „Kapitein van der Wall5' te Hoofddorp; 5e pr. G. Griffion met „Freule" van L. R. „De Amstelruiters" te Nieuwer-Amstei; 6e pr. Joha Gehrels met „Bleute" van L. R. „Rit meester de Kruijff te Halfweg. B. voor bereden politie te Amsterdam, le pr. brigadier W. Brauwer met „Oscar 2e pr. agent J. O. v. d. Berg met „Lady"; 3e pr. agent W. de Groot met „Dirk". Tweespannen Landbouwtuigpaarden, aangespannen voor boerenwagen, toebe- hoorende aan personen, wier hoofdbedrijf landbouwer is. Eereprijs: zilveren wisselbe ker, aangeboden door de Centrale Onder linge te Utrecht, directie Hol trust, voor 't beste span met lange staart, le pr. „Luckie" en „Mirzada" van D. van Wieringen te Ab benes; 2e pr. „Hemara" en „Gardista55 van J. L. en G. Warnaer te Dirksland; 3e pr. „Houtra'5 en „Isatine" van B. Biesheuvel te Spaarndam; 4e pr. „Jetta" en „Ovia'5 van wed. C. Bruijnis te Nieuw-Vennep; 5e pr. „Inoense" en „Ohalane" van B. Bies heuvel te Spaarndam. Eervolle vermeldin gen: „Nemi" en „Muza I55 van A. Buurman te Heemstede; „Jutea" en „Maronia" van J. H. Hofkamp te Nibbena (Dr.) en „Okker- tje" en „Netly" van M. A. Noordam te Heemstede en B. de Breuk te Nieuw-Ven nep. Springen met groepen. A. voor landelijke ruiters; B. voor politieruiters. A. voor landelijke ruiters (groepen van 3 ruiters), le pr. „Kapitein van der Wal" te Hoofddorp (ruiters: G. Clay, A. C. van Nieuwenhuizen en Chr. van Wijk); -2e pr. „L. R. Bevaert" Alblasserdam (ruiters: G. Baan, G. v. d. Perk en W. Spruijt); 3e pr. L. R. „De Amstelruiters" te Nieuwer-Am stei (ruiters: J. Saarloos, S. Verdegaal en G. Griffioen); 4e pr. L. R. „De Hoeksche Ruiters'5 te Oud-Beijerland (ruiters: D. Tonkert Azn., W. B. de Reus en J. de Boer Hzn.); 5e pr. L. R. „Ritmeester de Kruijff'5 te Halfweg (ruiters: Jac. Gravemaker, J. Zorge en L. Biesheuvel). B. Bereden politie te Amsterdam (groe pen van 3 ruiters), le pr. le groep: agent P. de Graaff, agent C. de Groot en agent C. Cuppers, en 2e pr. 2e groep: agent H. Elsinger, agent G. Mozer en agent H. van Haaster. M. C. Merriën. Voorkeuring 5s morgens om 8.30 uur. Eere-prijs zilveren medaille van H. M. de Koningin, le pr. „Jetta55 van wed. C. Bruijnis te Nieuw-Vennep; 2e pr. „Nublina" van Joh. Gehrels te Hal weg; 3e pr. „Ogula I" van G. Baan te Alblasser dam; 4e pr. „Mirzada" van D. van Wie ringen te Abbenes; 5e pr. „Houtra55 van B. Bicsheuvel te Spaarndam; 6e pr. „Iholante" van B. Biesheuvel te Spaarndam; 7e pr. „Lympha" van J. M. Knoop te Nieuw-Ven nep; 8e pr. „Julia V55 van A. Buurman te Heemstede; 9e pr. „Incence" van B. Bies heuvel te fcrpaarndam; 10e pr. „Grada III5' van M. W. v. d. Schans te Bovenkerk. Eenspannen luxe Tuigpaard', beneden 1.55 M. Eere-prijs: zilveren beker door Kon. Begeer te Voorschoten, le pr. „Miniata" van C. Spanhaak te Zwolle; 2e pr. „Revela tion51 van R. K. Velstra te Marssum (Dr.); 3e pr. „Lady Locky" van Job. Dibbits te Breda; 4e pr. „Charming Wonder" van Jac. Rijks te Nijmegen; 5e pr. „Golden Me- Eervolle vermeldingen: „Blaira von Spark" van Diederik Gelderman te Oldenzaal en „Princess of England55 van Joh. Dibbits te Breda. Opmarsch van alle landelijke ruiters en prijsuitreiking der dressuurproef voor af- deelingen met parade, le pr. L. R. Kapi tein van der Wall5' te Hoofddorp (instruc teur H. J. Lijssen); 2e pr. L. R. „De Am stelruiters" te Amstelveen (instructeur W. Slob); 3e pr. L. R. „Ritmeester de Kruijff" te Halfweg (instructeur wachtmeester Wou denberg; 4e pr. L. R. „Kita Seneng" te Nieuw-Vennep (instructeur G. Slimmer.). Aan den opmarsch deden nog mee: L. R. „de Hoeksche Ruiters55 te Oud-Beier land en L. R. „Beijaert55 te Alblasserdam. Eenspannen Fokmerriën, type landbouw tuigpaard, toebchoorende aan personen, wier hoofdbedrijf landbouw is. Eerste prijswinners 19291930 uitgeslo ten. Eereprijs: zilveren medaille, aangeboden door den hoogwelgeboren heer jhr. Röell, commissaris der Koningin in Noord-Hol land; gouden medaille, aangeboden door de Holl. Maatschappij van Landbouw voor de hoogst geplaatste merrie uit de provincie Noord- en Zuid-Holland, le pr. „Diana" van M. G. v. Vulpen te K. Avezaath; 2e pr. „Luchie" van D. va-n Wieringen te Abbe nes; 3e pr. „Kurta" van G. v. d. Grift te Houten; 4e pr. „Nusta" van C. Bulk te Nieuw-Vennep; 5e pr. „Mirzada" van D. v. Wieringen te Abbenes; 6e pr. „Hetta'5 van wed. C. Bruijnis te Nieuw-Vennep; 8e pr. „Innie" van M. Roos te Sloterdijk; 9e pr. „Juta" van J. H. Hofkamp te Ubbeua (Dr.); 10e pr. „Maronia55 van J. H. Hof kamp te Ubbena (Dr.). Eenspannen luxe Tuigpaard, openklasse, 1.55 M. en daarboven. Eere-prijs vergald zilveren medaille, aangeboden door den hoogwelgeb. heer baron van Doorn van Westcapelle te Brussel, le pr. „Hockwald Robert" van Gebrs. v. d. Haar; 2e pr. „Tu- dor Emperor55 van H. F. Bultman te Heem stede; 3e pr. „Donny-brook" van mevr. Cb. Dentz van Schaik-Marloff te Amsterdam; 4e pr. „Bengley Victor" van H. F. Bultman te Heemstede. Eenspannen Fokmerriën van de jaren 1929 en 1930 en le en 2e prijswinners no. 9. Eereprijs: zilveren wisselbeker, aangebo den door mevr. Heinsius-Houbolt. le pr. „Diana" van M. G. van Vulpen te K. Ave zaath; 2e pr. „Luxe", van A. Buurman c.s. te Spaarndammerpolder. Championaat tusschen de prijswinners van de nummers 2, 7 en 10. Eere-prijs: zilve ren beker. Deelnemers waren: „Elza5' van R. K. Vel stra te Marssum (Fr.), „Miniata" van C. Spanhaak te Zwolle en „Hockwold Robert" van Gebrs. v. d. Haar te Zeist. Kampioen werd „Hockwold Robert" van Gebrs. v. d. Haar te Zeist. Schoonste Rijpaard. Voorkeuring in den voormiddag om 10 uur. A. licht gewicht; B. zwaar gewicht. Wisselprijs: zilveren beker, uitgeloofd door de Amsterdamsche Rijtuigmaatschap pij te Amsterdam, benevens zilveren me daille, aangeboden door den hoogwelgeb. heer C. J. J. baron van Heemstra Rijsen- berg. A. Licht gewicht: le pr. „Upper Ten" van Diederik Gelderman te Oldenzaal; 2e pr. „Lady Ansley" van mej. Th. Stokvis te Scheveningen; 3e pr. „Prince Charming" van R. J. J. Hiemstra te Den Haag; 4e pr. „Espoir" van mevr. E. Kahn te Schevenin gen; 5e pr. „Belle et Bonne55 van H. F. Bultman te Heemstede. B. Zwaar gewicht: le pr. „Sunshine" van N. Uitendaal te Breda; 2e pr. „Kobolt" van J. de Gruyter te 5s Bosch; 3e pr. „Sea- gule" van R. J. J. Hiemstra te Den Haag; 4e pr. „Ankona" van mevr. D. H. Pasman te Scheveningen. Den zilveren beker verwierf „Upper Ten" van Diederik Gelderman te Oldenzaal. Tweespannen Landbouw-Tuigpaarden voor luxe rijtuig: le pr. „Jetta" en „Oldo- va" van wed. C. Bruijnis te Nieuw-Vennep; 2e pr. „Luchie" en „Mirzada" van D. van Wieringen te Abbenes; 3e pr. „Jutea" en „Maronia" van J. H. Hofkamp te Ubbene (Dr.); 4e pr. „Hemara" en „Gardista5' van J. L. en C. Warnaer te Dirksland. Eervolle vermeldingen: „Drilkia" en „Adriana" van P. C. C. v. d. Touw te Den Haag; „Houtra" en „Isatine" van D. Bies heuvel te Spaarndam; „Jovial" en „Hen drik" van N.V. R. St. v. Delden te Amster dam. Tweespannen luxe tuigpaarden (open klasse): le pr. „Greijstoné Primrose" en „Hockwald Robert". Hierna volgde de Groote Historische Quadrille van 1931, uitgevoerd door 64, van de bereden politie uit Amsterdam en de landelijke rijvereeniging „Kapitein van der Wal" te Hoofddorp, „Kita Seneng" te Nieuw-Vennep, „Ritmeester de Kruijff" te Halfweg en „De Amstelruiters" te Boven kerk, onder leiding van de heeren J. H. Lijssen uit Bloemendaal en W. Slob Jr. te Hoofddorp. De mooie verrichtingen van deze kleur rijke groep werden door de vele aanwezigen met aandacht gevolgd, terwijl het publiek enthousiast was over de keurige wijze van uitvoering. Tandems. Eere-prijs: zilveren beker, aan geboden door dr. H. G. Bult te Hoorddorp. le pr. „Capenor Victor" en „Tudor Empe ror" van H. F. Bultman te Heemstede; 2e pr. „Chraming Wonder" en „Revelation" van R. K. Velstra te Marssum (Fr.), en 3e pr. „Princess of England" en „Lady Loschy" van Joh. Dibbits te Breda. Hierna volgde een nog later bijgekomen attractie-nummer: Hoogeschool manoeuvre, uitgevoerd door de heeren J. de Gruijter te 's Bosch met Masslied, L. van Loon te Tilburg met Anfarl, P. J. v. Leeuwenburg te Baarn met Najade en H. Lijsen te Over- veen met Krobolt. Dit interessante nummer viel zeer in den smaak bij de toeschouwers en werd dan ook hartelijk toegejuicht. Springconcours. E. voor paarden le, 2e 3e en 4e klasse met handicap. Eere-prijs zilve ren wisselbeker, de beker van Hoofddorp. Zilveren medaille aangeboden door den weledelgeboren heer D. J. Couvé, Den Haag. 2e pr. 0 fouten, ritm. G. P. de Kruijff Den Haag met „Preten"; 2e pr., 4 fouten, D. H. Pasman te Scheveningen met „Lot te"; 3e pr. met 4 f. N. Uitendaal Breda met „Acrobate"; 4e pr. met 4 f. D. H. Pasman te Scheveningen met „Lissy"; 5e pr. met 7 f. D. H. Pasman te Scheveningen met „Ankona"; 6e pr. met 8 f. It. K. Schummel- ketel Breda met „Duiveltje"; 7e pr. roet 8 f. N. Uitendaal Breda met „Loock Out". Eervolle vermelding: It. A. Vlielander, Numansdorp, met „Marcius" en met „Mü- cke", en ritm. Baron Sirtema van Grovetins Den Haag met „Victoria". HAARLEMMERMEER. EEN DROEVE DAG. Twee kinderen verdronken. Eergisteren zijn in Haarlemmermeer 2 kinderen verdronken. Het 6-jarig zoontje van den kruidenier M. v. T.wonende aan den Leimuid erdijk had zich 's avonds in een onbewaakt oogenblik vlak bij de ouder lijke woning op een in de Ringvaart aan den kant- liggende schuit begeven. Het is vermoedelijk over boord gevallen. Het jon gentje werd levenloos uit het water opge haald. Het bijna 2-jarig zoontje van den arbei der G. v. d. B. is 's middags in een bij de ouderlijke woning aan den Vijfhuizerweg gelegen sloot geraakt. Hoewel onmiddellijk uit het water gehaald, bleken de levens geesten reeds geweken te zijm. De ontbo den geneesheeren konden bij beide kinderen slechts den dood constate eren. HILLEGOM. DE RAADSVERKIEZINGEN. Voor voorkeurstemmen bedankt en toch gekozen. Het bestuur der R.K. Kiesvereeniiging R.K. Kring" te Hillegom brengt ter kennis van belanghebbenden 1. Dat de op 24 Juni j.l. bij de verkiezing van Gemeenteraadsleden bij voorkeurstem men gekozen candidaat de heer J. v. d. Loo, aan het bestuur schriftelijk heeft doen weten, die benoeming bij voorkeurstemmen niet te zullen aannemen, een en ander geheel overeenkomstig, de door iederen can didaat bij den canddaats telling schriftelijk afgelegde verklaring (art. 18 van het regle ment). 2. Dat tengevolge hiervan als raadslid zou gekozen verklaard worden, de candi daat No. 8 de heer F. Seihorst. 3. Dat genoemde candidaat. aan het be stuur schriftelijk heeft medegedeeld, als ge volg va-n toevallige omstandigheden, nu, voor een benoeming niet in aanmerking te willen komen. 4. Dat hierna aan de beurt van benoeming is candidaat No. 9 de heer Th. van Dijk, die eohter schriftelijk aan he-t bestur heeft bericht, zijm eventueel© benoeming onder deze omstandigheden niet te zullen aan nemen- 5. Dat in volgorde van de door de Kies- vereejriging ingediende candiatenlijst, thans aan de beurt van benoemig is candidaat No. 10 de heer J. v. d. Loo, die derhalve reglementair en niet krachtens den op hem uitgebrachte voorkeurstemmen, nü voor een benoeming in aanmerking komt. en dus zon der in strijd te handelen met de door hem onderteekende verklaring (art. 18 va-n het regl.) deze benoeming kam aannemen. 6. Dat blijkens mededeeling van genoem de candidaat onder deze omstandigheden, die benoeming door hem zal worden aan vaard. HET BETUU'R' DER VOORNOEMDE KIES VER. Hanze. De Afd. Hillegom dezer R.K. Middenstandsorganisatie hield eene leden- vergaering in hotel Sistermans. Opkomst vrij goed. Wijl de voorzitter, de heer P. Klaver, in het buitenland vertoeft wordt de vergade ring gepresideerd door den heer F. J. A. J. van Gennip, 2e voorzitter. Ingekomen is een schrijven inzake be- strijing cadeau-stelsel met groote biljetten. De heer Mathot vraagt de idee der leden inzake het cadeau-stelsel en informeert naar de actie der propagandaclub. De voor zitter geeft eenige inlichtingen. De heer Mathot heeft nog een vraag inzake het weg gaan of wegblijven van den G.A. Het doet pijnlijk aan dat we er zelfs geen kennis vam kregen. De nieuwe G.A. zegt, dat we feite lijk naar geen reden mogen vragen, doch deze ligt. voor de hand, n.l. het verdeelen van den arbeid onder de heeren Geestelij ken. De heer Mathot is het daar niet mee eems. Hierna, brengt de heer Mathot een schit terend verslag uit van de laatst, gehouden vergadering van den Centralen Raad, waar voor hij een verdiend applaus inoogstte en een hartelijk dankwoord ontving. Hierna kwam in bespreking de slordige verzending der spoorwegen via Van G. L. Hierbij werd uitgegaan van voorbeelden uit de praktijk der leden. Na verdere dis cussies wordt geadviseerd, niet meer per spoor te verzenden, mits particuliere ver voer goedkooper is. De bespreking* der winkelsluiting wordt aangehouden tot de volgende vergadering, die medio Augustus plaats vindt. De heer W. Warmerdam acht afschaffing van het cadeau-ste'sel schadelijk voor den Middenstand. Dit punt wordt breed belicht. Alleen door kracht igingrijipen van de wet kan er afoend werk verricht worden. Ten slotte werd nog even scherp de hou ding van sommige rekenplichtdge instellin gen gelaakt, inzake hare eigenaardige in- koopwijze. Hierna sluiting met een gepast dank woord voor de aangename en zakelijke be sprekingen. WASSENAAR. Telefoon „Roode Kruis". De hulppost van het Roode Kruis aan het Wassenaar- sche Slag is sedert Woensdagmorgen tele fonisch to bereiken onder no. 717619. Gevonden voorwerpen. 1 sleutel, 1 zwart gehaakt damestaschje, 1 actetasch metschoolboeken, 1 portemonnaie, 1 rozen krans, 1 plaatje van motorrijwiel of auto, 1 rijwieibelastingmerk, 1 Lipsleutel 3 strand - broeken, 1 kampeertent en kampeerbenor digd heden. DE SCHAAKMATCH EUWE—CAPABLANCA. Ca pa wint de derde partij. De gisteren in de Militiezaal gespeelde derde partij gaf ons in den aanvang eene herhaling van de eerste partij te zien, waar bij Eu we weder Aljechin's zet 6Dd8-d6 speelde, doch Oapablanca thans niet op f6 ruilde, doch voortzette met 7.e3. Euwe kreeg hierdoor gelegenheid zijn paard op e4 te brengen, waar het een goede plaats bezet. Hij volgde echter niet Aljechins voorbeeld, gegeven in diens in de eerste ronde te Praag gespeelde partij, maar be gon een oi. gekunstelde manoeuvre het brengen van zijn dame en raadsheer op de door de witte dame bezette diagonaal waarmee hij wit weliswaar de rochade ont nam. doch ten koste van een pion en een minder gunstige stelling. Op dat oogenblik zag het er reeds naar uit, dat Euwe zijn uiterste krachten zou moeten inspannen om remise te bereiken. Zijn vriendelijk aanbod van een paard bij den 17den zet was een beetje doorzichtig, waarom de Cubaan het niet aanvaardde. Hij kreeg er zijn pion mee terug, doch slechts tijdelijk, daar Capa bij den volgen den zet pi67 veroverde, waarmede hij te vens zwart dwong zijn damepaard naar den rand te brengen. In het daarop volgend deel trachtte Euwe zijn stelling zooveel mo gelijk te verbeteren en gedeeltelijk slaagde hij er in, zoodat 't zich liet aanzien, dat voor het eerst een avondzitting zou noodig zijn om tot een beslissing te komen. Doch de moeilijke stelling had Euwe veel bedenktijd gekost, zoodat hem voor zijn laatste zetten nog slechts enkele minuten restten. Een grove blunder bij den 30sten zet maakte aan de partij een ontijdig einde, zeker tot teleurstelling van de velen, die reeds waren weggegaan en zich gespitst hadden op een hardnekkig eindspel. Het is wel jammer, dat de talrijke liefhebbers, die alleen 's avonds den wedstrijd kunnen bijwonen, niet tijdig ge'waarscbuwd kunnen worden als de partij reeds 5s middags ge ëindigd is. Nu maakten velen een vergeef- sohe reis en niet alleen Amsterdammers, doch ook verschillende Haarlemmers en Zaandammers. HET SCHAAKTOURNOOI TE PRAAG. De resultaten van de zevende ronde zijn: OostenrijkNoorwegen 2.5; Ziweden Amerika 12 (1), DenemarkenZwitser land 12 (1), Tsjecho-SlowakijeItalië 1.51/2 (2), HongarijeNederland 1.51/2 (1). A. SeinerWenink: remise, No- teboom slaat L. Steiner, Havasi slaat v. d,. Bosch en Addicbs hangt tegen sterk. Polen Spanje 21 (1), ZuidsLaviëLitauen 1.51.5 (1), Letland'Duitschland 1/21.5 (2) FrankrijkEngeland 1.51.5 (1). Po'en houdt de leiding met 19 (1) pun ten. Op de tweede plaats komen Amerika en Engeland elk met 17 (3) punten. De uitslagen van de 8ste ronde zijn: Roe meniëPolen 1/22.5 (1), AmerikaZuid- Slavië 1.51.5 (1), NoorwegenZweden 1 2 (1), ZwitserlandLetland 1.51.5 (1), N e- d e r 1 a n dTsjecho-Slowakije 1.52.5. Flobr slaat Weenink, Re j fir 6laat Note- boom, v. d. Bosch remise tegen Opottsjens- ky en Adioks slaat Skalitsjka. Engeland Oostenrijk 1/21/2 (3), SpanjeDenemar ken 13, DuitschlandHongarije 21 (l), ItaliëFrankrijk 11 (2). Na de achtste ronde leidt Polen met 21.5 (2), Heden worden de hangpartijen gespeeld. WIELRENNEN WEDSTRIJDEN OP DE STADI0NBAAN. Onder zeer gunstige weersomstandig heden zijn gisteravond op de Stadion-wie lerbaan wedstrijden gehouden, die door een zeer talrijk publiek, circa 22.000 toeschou wers, zijn bijgewoond. De resultaten lui den: Wedstrijd voor amateurs, verreden over 6 K.M. (12 ronden) met 3 klassementen. De eindstand luidt: 1. J. Homa, 9 punten; 2. J. van Egmond, 9 p:; 3. J. Engelmoer; 4. B. Bosman; 5. G. Pelser. Sprint-match voor amateurs, verreden in 3 ritten, telkens over 1 K.M. (2 ronden), tusschen A. v. d. Linden, W. v. Steenber gen en B. Leette, Eerste rit: 1. v. d. Lin den, 2. Leene, 3. v. Steenbergen; 2de rit: 1. Van teenbergen, 2. v. d. Linden. 3. Leene; 3de rit: 1. Leene, 2. v. Steenbergen, 3. v. d. Linden. Het resultaat was, dat alle drie renners 6 punten behaalden. Volgens de jury werd Leene overwinnaar, omdat hij in den laatsten rit de overwinning had be haald. Wedstrijd op race-motoren, in 3 ritten, CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. CLAY WINT HET KAMPIOENSCHAP DRESSUUR VAN NOORD-HOLLAND. Woensdag vonden de voorkeuringen plaats voor de wedstrijden der landelijke rijvereenigingen en voor de ruiters der Am sterdamsche bereden politie op het achter terrein van het gemeentesportterrein. Reeds om elf uur des morgens was de groote overdekte tribune en de banken er voor geheel bezet. Hoofddorps concours- hippique kreeg weer het aanzien van zoo veel jaren tevoren en handhaafde daar mede den eerenaam van het grootste con cours van Nederland te zijn. Nadat achter de muziek van het le regi ment huzaren het bestuur was opgemar cheerd werd onmiddellijk met het eerste nummer een aanvang genomen. Het was het z.g. hengstennummer. Niet minder dan zeven warmbloedhengsten verschenen in den ring, waarvan Derenus ditmaal extra ging en Griedel kwam tweede, een mooi succes voor den heer v. Wieringen en voor de Haarlemmermeer. De bekende David v. d. Grift werd derde. Hierna volgde het concours eenspannen in Nederland geboren. Elza van den heer Velstra kreeg welverdiend den eersten prijs. Tweede werd de bekende witvoet ruin Umberto van gebr. v. d. Haar, terwijl de bekende Tunny van den heer Gelderman het witte lint verkreeg. Onder steeds beter wordend weer reden hierna de deelnemers aan de individueels dressuurproef der landelijke ruiters voor het kampioenschap van Noord-Holland bin nen. Het was een schitterende klasse om te zien en de verrichtingen getoond tijdens de voorkeuring waren van bijzondere kwa liteit geweest. Kampioen werd Gerrit Clay van de L. R. kapitein Van der Wal te Hoofddorp. Gevolgd door Meerburg en Verdegaal. Van de af deeling politierui ters werd brigadier Brauwer winnaar, ge volgd door agent v. d. Berg, allen van de Amsterdamsche bereden politie. Het traditioneele Hoofddorper nummer, dat der boerenwagens bespannen met tweespannen, was wederom als voorheen schitterend en trok de algemeene belang stelling. De beide prachtige iandbouwtuig- paardschimmels van Dirk van Wieringen werden welverdiend eerste, gevolgd door de zeer bekende Hemara en Gardista van gebr. Warnaer. Een span bruinen van Bies heuvel werd derde. De morgen werd besloten met een springen met groepen voor landelijke rui ters en politieruiters. In de kleine maat der luxe tuigpaarden verschenen zes hackneys voor de jury De wonderpony van den heer Spanhaak werd welverdiend eerste, gevolgd door Revela tion van den heer Velstra, eveneens een der bekendste in de tuigpaardenwereld. De parade en opmarsch der landelijke rijver eenigingen was zooals gewoonlijk indruk wekkend en het publiek beloonde hun keu rige marsch en défilé met een geestdriftig applaus. Tevens werden de prijzen uitge reikt voor de Woensdag gehouden dressuuir- proef voor afdeelingen, waarbij kapitein Van der Wal met zeer klein verschil bleek gewonnen te hebben van de Amstelruiters. Ritmeester de Kruyff uit Halfrweg werd het witte lint toegewezen. De uitslagen van de verschillende pro-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6