LUCHTVAART KERKNIEUWS VRIJDAG 17 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 EEN VROUW OVERVALLEN. Aan armen en beenen gebonden. De bewoner van een huis aan de Hee rengracht te Amsterdam, deed een zonder linge en onaangename ontdekking. Bij zijn thuiskomst 's avonds vond hij de vrouw, die met hem samenwoont, met gebonden armen en beenen en met een doek chloroform voor den neus op bed lig gen. Hij bevrijdde haar van de boeien en bracht haar met veel moeite weer bij. De vrouw verklaarde toen, dat om kwart voor negen 'n man de woning was binnenge drongen die zich op haar geworpen had en haar machteloos had gemaakt. Daarna heetf hij de geheele woning doorzocht, en vooral de aanwezige correspondentie. Na dat hij zich eenige brieven had toege- eigend, heeft hij zich weer verwijderd. De politie onderzoekt deze duistere zaak. Treindief aan het werk. Iemand, die uit Duitschland was ver trokken, deed aangifte dat hij bij aankomst aan het Centraal-Station te A'dam ontdek te, -dat hij een toiletkoffertje, waarin zich o.m. voor bedrag van 25.000 aan sieraden bevond, vermiste. De politie heeft een uit gebreid onderzoek ingesteld. De aanslag op notaris Morra. te 's-Gravenhage. „De Avondpost" meent, dat de aanlei ding van den moordaanslag op notaris Morra te Den Haag o.a. zou moeben ge zocht worden in het feit, dat de dader, de accountant V., eenigen tijd geleden het perceel Hooistraat no. 1 had gekocht, waarvan de exploitatie hem niet meeliep. V. had dit pand, aldus het blad, ongeveer 4 maanden geleden gekocht, met de bedoe ling, het in gedeelten voor kantoorlokalen te verhuren. Dit plan mislukte, zoodat de heer V. reeds maanden vrijwel geen huur ontving. Ook nadat hij vrij groote bedragen aan het pand ten koste had gelegd, gelukt het hem niet het bezit rendabel te maken. Dit, gevoegd bij andere omstandigheden, maakte hem eenigszins zwaarmoedig, hoe wel van eigenlijke i'inancieele moeilijkheden geen sprake was. Gedurende de laatste we ken was het zijn huisgenooten meermalen opgevallen, dat V. eenigszins afwezig was, hoewel hij nimmer over eenige moeilijkhe den repte. Hij is Dinsdagmorgen gewoon de deur uitgegaan, zonder dat er iets bijzonders aan hem te bespeuren viel. Ook in den aan vang van het onderhoud met notaris Mor ra was hij zeer normaal. Na eenige oogen- blikken vertrok echter plotseling zijn ge zicht en begon hij verschrikkelijk met de oogen te draaien, terwijl alles aan hem tril de. Daarop trok hij zijn revolver en vuurde op den notaris. Deze is niet, zooals aanvankelijk gemeld, door twee, doch door drie schoten getrof fen en wel een in het linkeroor, een in den rechterschouder en een in den linkerpols. De kogel in schouder en pols zijn id het Roode Kruisziekenhuis door dr. ExaJto verwijderd. Tot verwijdering van den kogel in het hoofd durfde deze chirurg nog uiet over gaan. Deze uiterst gevaarlijke operatie zal na het nemen van Röntgenfoto's geschieden door een speciaal daarvoor overkomenden Duitschen chirurg, welke door zijn erva ring, in den oorlog opgedaan, een zekere vermaardheid bezit in het verwijderen van kogels uit het hoofd. De Ooievaarsstand in 1931. Men bericht uit de Brabantsch-Gelder- sche rivierstreek aan „De Tijd": De oeverlanden van Maas en Waal, als mede de Betuwe en de Meierij, zijn van oudsher de gebieden, waar hier te laoJc de ooievaars zich bij voorkeur ophouden. Inlusschen is het bekend, dat onder den invloed van verschillende orusandigbeden het aantal nestelende ooievaars sterk is ge slonken. Eenige recente steekproeven heb ben aangetoond, dat ook de zomer 1931 op dit verschijnsel geen uitzondering maakt. Zoo bleek ons, dat in de Meierij de uit vroe ger jaren overgebleven nestplaatsen voor het grootste gedeelte onbewoond zijn. Ook in de onmiddellijke nabijheid der rivieien. Maas en Waal valt hetzelfde waar te ne men, al staat het vast, dat hier nog meer dere oude nestplaatsen vrij geregeld door ooievaarsparen worden betrokken. Volgens een ruwe schatting zou het aan tal nesben in de traditioneele Brabantseh- Geldersche gebieden dit jaar ongeveer der tig a veertig bedragen, dat wil dan zeg gen: bewoonde nesten. Het aantal onbe woonde en in vervallen toestand verkec- rende nestplaatsen mag veilig op het drie- of viervoud daarvan worden gesteld. Voor heen hadden vrijwel alle dorpen langs Maas en Waal, enz. een of meer ooievaarsnesten. De aandacht verdient, dat de overgeble ven bewoonde nesten zich voor een bedui dend deel bevinden in de rustige en veilige omgeving van kasteelen, landhuizen, doips- pastorieën, enz. Men mag zeggen, dat kas teelen en buitenverblijven de oasen zijn in eene streek, die langzamerhand voor de steltloopers een niet te bewonen woestijn schijnt te worden. Dat de geslonken en ver der slinkende ooievaarsstand velen natuur- en landschapminnaars ter harte gaat, be hoeft geen betoog. Intusschen zijn ons voorbeelden bekend van jonge nesten, en kele jaren geleden voor het eerst be trokken, en sinds dien herhaaldelijk niet succes bewoond. Dit wijst erop, dat pogio- gen, om nieuwe ooievaarsparen te lokken, niet k priori als vruchteloos moeten worden beschouwd. De achteruitgang van den ooievaarsstand is stellig niet alleen toe te schrijven aan een gevoel van onveiligheid bij de vogels, veroorzaakt door het rooven der jongen. Verscheidene andere factoren spelen uiede een rol. Doch de ervaring schijnt wel de meening te rechtvaardigen, dat daar, waar dit gevaar voor berooving der nesten niet of bijna jiiet aanwezig is (kasteelen, enz.), de ooievaars blijven terugkomen. BU1TENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. ERNSTIGE INSTORTING TE BOEDAPEST. Uit Boedapest wordt gemeld: In de St. Ladislausstraat aan den rand de stad heeft hedenmiddag door onbekende oorzaak een instorting plaats gehad bij een in aan bouw zijnd huis. Onder de puinhoopen zijn tot dusver een doode on elf gewonden ge vonden. Men vreest, dat zich nog meer slachtoffers onder de puinhoopen bevin den. Ernstig ongeval bij Remscheid. Dinsdagmiddag heeft nabij Remscheid een ernstig verkeersongeval plaats gehad. Een groote auto kwam in botsing met een motorrijder. Het gevolg was, dat de auto tegen een boom reed en totaal vernield werd. De chauffeur en twee bedienden werden ernstig gewond en zijn in bedenke- lijken toestand naar het ziekenhuis ver voerd. Twee dames, die eveneens in den auto zaten, kregen lichte wonden. De mo torrijder en zijn op de duo zittenden vrouw werden eveneens licht gewond. ERNSTIGE ONLUSTEN IN EEN INDiSCHEN STAAT. Geslaagde aanval op gevangenis. De gevangenis te Pudukotah, de hoofd stad in den staat van dien naam, is door een menigte van ettelijke duizenden bele gerd, die alle gevangenen in vrijheid heb ben gesteld. Een afdeeling troepen is naar liet tooneel der ongeregeldheden gezonden Ook de residentie en de bureaux van den president van den administratieven raad werden aangevallen en op verscheidene plaatsen werd brand gesticht. Een commis saris van politie werd gewond. De ongere geldheden wf Jjn naar verluidt, aange sticht door enkele raddraaiers, maar zijn in werkelijkheid klaarblijkelijk bedce'-' als protest tegen de voorgestelde verhooging van de landbelasting. SPRINKHANENPLAAG IN TRANSJORDANIë. Troepen schapen aangevallen. Uit Jeruzalem wordt gemeld: Wolken van sprinkhanen zijn neergestreken in het zuiden van Transjordanië en daar de plantengroei onvoldoende was, hebben zij zelfs troepen schapen aangevallen. Blijk baar heeft de regeering niet de noodige maatregelen tegen die invasie genomen, met het gevolg, dat de oogst grootendeels vernield werd. Nieuwe vervolging van Jack Diamond. Dv. :ederale autoriteiten zullen Jack Diamond in staat van beschuldiging stel len wegens het bezit van een clandestiene distilleerderij op zijn boerderij in het Catskillgebergte. Indien die beschuldiging kan worden bewezen, zal Diamond veroor deeld lcunnpn worden tot. twee jaar gevan genisstraf en een hooge boete. Zooals be ken 1 is Diamond v 'pts vrijgespro ken NOODLANDING VAN ENDRESZ EN MAGYAR. Op 50 km. afstand van Boedapest. De „Justice for Hungary", het vliegtuig van de Hongaarsehc Oceaanvliegers En- dresz en Magyar, heeft gisterennaraiddag halfzeven bij het dorp Birksd op 50 km. af stand van Boedapest, het doel van den tocht, ten gevolge van benzinegebrek een noodlanding moeten maken. De schroef en een vleugel van het toestel zijn bij het neerkomen beschadigd. De beide vliegers bleven echter ongedeerd. Met een ander toestel werden de oceaan vliegers naar het vliegveld in Boedapest gebracht, waar zij stormachtig werden be groet. Na de begroeting door de pers en de aero-club vertelden de vliegers iets over het verloop van den tocht. De machi ne functionncerde de geheele reis uitste kend. Boven het vasteland van Europa vlo gen zij voortdurend in den nevel en boven Frankrijk konden zij zich niet oriënteeren. Op 25 km. van Boedapest moesten zij bij gebrek aan een geschikt terrein naast den weg dalen, waardoor het landingstoestel gedeeltelijk werd beschadigd. Het traject van Harbour Grace tot Birksd is in 25 uur afgelegd; na 25 minu ten zouden zij het vliegveld in Boedapest bereikt hebben. De premier Bethlen heeft de piloten uit- genoodigd hem op zijn departement te be zoeken, waar zij door de ministers werden gefeliciteerd. LEBRIX EN D0RET OP TERUGREIS NAAR PARIJS. De vliegers Lebrix, Doret en Mesmin, die zich op hun vlucht ParijsTokio tot een noodlanding gedwongen zagen, hebben Nisjni Oedinsk per spoor verlaten, om via Moskou naar Parijs terug te keeren. Naar thans vernomen wordt, is de noodlanding tc, wijten aan de vorming van ijs op de vleugels van het vliegtuig. Vliegtuig in den Nijl gestort. Naar thans eerst bekend wordt, is op 10 Juli jl. in den Soedan, niet ver vap de grens van Oeganda, een vliegtuig, dat met de uitvoering van landmetingen belast was in den Nijl gestort. Van de drie inzitten den kon er slechts een gered worden, de anderen zijn waarschijnlijk verdronken. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Dinsdagmorgen vergaderde de gemeen teraad onder voorzitterschap van den bur gemeester. Alle leden waren aanwezig be halve de heer A. van Bennekom, terwijl er eene vacature is. Te ongeveer half tien opent de voorzitter de vergadering, waar na de voorzitter mededeeling doet van de diverse administratieve maatregelen die genomen zijn ter vervulling van de vaca ture Los, waarin benoemd is verklaard de heer W. Wessel. Eveneens doet de voorzit ter mededeeling van do diverse stukken betrekking hebbende op de verkiezing van de nieuw gekozen raadsleden, waarna hij voorstelt deze stukken, alsmede de ge loofsbrieven in '-anden te stellen van eene commissie. Niet toelating der nieuw ge kozen raadsleden. Tot leden van deze commissie wor den benoemd de heeren J. de Graaf, Jac. van Leeuwen Adzn. en T. Tijsseu. De open bare vergadering wordt dan een oogenblik geschorscht, terwijl na voortzetting er van door den heer de Graaf wordt gerappor teerd, dat de commissie adviseert tot toe lating van den heer Wessel en tot niet toe lating van de nieuw gekozen raadsleden. Spr. zegt dat het gewenscht is dat ophel dering gegeven wordt aangaande de onre gelmatigheden, die er aan het stembureau aan den Hooge Rijndijk zouden hebben plaats gehad, terwijl hem tevens ter oore is gekomen, dat ook in stembureau 1 on regelmatigheden gebeurd zijn. Indien het niet waar is hetgeen verteld wordt dan is het zaak dat de personen, die de verdacht makingen hebben rond gestrooid, voor den rechter worden gedaagd. De gemeente Zoeterwoude is toch reeds berucht in den lande en zal, wanneer er geen onderzoek wordt ingesteld nog meer berucht worden. Dé voorzitter wijst den heer de Graaf op de processen verbaal van de stembureaux en van het hoofdbureau, waaruit blijkt, Aai er geen bezwaren door de kiezers zijn in gebracht. Waren er bezwaren geweest dan hadden die vermeld moeten worden in het betreffende procesverbaal. Een zuster van de „Goede Herder" de oorzaak. De heer Starrenburg zegt, dat aan den Hooge Rijndijk drie maal door een zuster van het gesticht de Goede Herder bijstand verleend is aan verpleegden, zonder toe stemming van den voorzitter van het stem bureau, terwijl de bewuste kiezeressen ook niet lichamelijk hulpbehoevend waren. De voorzitter, die zulks oogluikend heeft toe gelaten had daartegen moeten protestee ren, want het geheime kiesrecht is het eenigste recht waar heel Nederland en de wereld om draait. Spr. eischt daarom her stemming voor stembureaux no. 3. De voorzitter herhaalt dat door geen enkele kiezer bezwaren zijn ingebracht waarop de heer de Groot mededeelt, dat het proces-verbaal niet is voorgelezen, zoodat de in het lokaal aanwezige kiezers niet in de gelegenheid zijn geweest bezwa ren in te dienen. De voorzitter zegt, dat daartoe gelegenheid bestaan heeft gedu rende den geheelen dag, dooh niemand heeft er van gebruik gemaakt. De heer Starrenburg laat den voorzitter een twee tal brieven lezen, waaruit blijkt dat het stembureau spr., naar aanleiding van diens tot genoemd college gerichte bezwaren, heeft verwezen dat hij zijne bezwaren moet indienen bij den Raad, bij het onder zoek der geloofsbrieven. De voorzitter be aamt de juistheid van die mededeeling. De heer Noordman protesteert er tegen als zou hij als voorzitter oogluikend heb ben toegelaten hetgeen hem ten laste wordt gelegd. Hij heeft wel degelijk toe stemming gegeven om bijstand te verlee- nen. Hem is wel bekend dat eene zuster buiten het stemhokje met een verpleegde het stembiljet heeft bekeken, doch zulks is niet verboden, terwijl hij eenmaal eene zuster heeft teruggeroepen uit een stem hokje, waarin ze' zich zonder zijn toestem ming had begeven. Bezwaren zijn er bij het stembureau niet ingediend en spr. heeft oonform de wet bekendheid gegeven aan den uitslag der verkiezing. Alle- praatjes den kop indrukken. De heer De Graaf zegt dat teneinde alle praatjes den kop in tc drukken het 't beste is om Ged. Staten uitspraak te laten doen. De heer Noordman merkt op dat de heer Starrenburg niet in het lokaal aanwezig is geweest, waarop deze zegt, dat hij er wel degelijk is geweest, want hij heeft nog tegen Van Vliet gezegd om eens op te let ten of de zusters van het gesticht stem den op van Bennekom of op eene andere lijst. Na nog eenige discussie stelt de heer de Graaf voor om den heer Wessel als raads lid toe te laten en de nieuw gekozen raads leden niet. De heer Jac. van Leeuwen is het niet eens met het advies der commissie; hij is voor toelating van alle gekozenen, want aan praatjes heeft men zich niet te storen. Op eene vraag van den voorzitter ant woordt de heer de Graaf dat er aan de geloofsbrieven geen bezwaren kleven, doch dat de niet toelating wordt gegrond op het feit dat er onregelmatigheden hebben plaats gehad in de stembureau 3 aan den Hooge Rijndijk. Het voorstel de Graaf, gesteund door de heeren Starrenburg en Stadhouder komt dan in stemming en wordt aangenomen met 6 tegen 3 stem men. Tegen stemmen de heeren J. van Leeuwen Adzn. en de beide wethouders. De voorzitter deelt dan mede, dat elk lid van den Raad en elk der niet toegelatenen binnen acht dagen in beroep kunnen gaan bij Ged. Staten. Hierna worden door den secretaris de notulen gelezen, die met de stem van den heer Starrenburg tegen, onveranderd wor den goedgekeurd. Vervolgens doet de voorzitter mededee ling van de ingekomen stuken, o.a. van de missive van Ged. Staten houdende goed keuring der gemeente begrooting 1931, processen verbalen van kasopneming enz., welke alle voor kennisgeving worden aan genomen. Hierna wordt aangevuld de vervoersub- sidieregeling, in dier voege dat deze ook zal gelden voor kinderen, die de openbare school voor buitengewoon 1. o. te Leiden zullen bezoeken en de dito Chr. te Alphen aan den Rijn. Besloten wordt dat er voortaan geen jaarlijksoh maar een 5-jaarlijksch verslag omtrent den toestand der gemeente zal worden uitgebracht. Aan het bestuur der Chr. H. B. S. te Lei den wordt eene subsidie verleend van 98.98 in de kosten dier school over 1929. Een voorstel-Starrenburg om de brie venbus nabij het Kruisherenklooster te verplaatsen, wordt nadat het is ondersteund door de heeren Stadhouder en de Groot gezonden naar B. en W. om prae-advies. Op eene vraag van den voorzitter waar die brievenbus moet komen te staan, ant woordt de heer Starrenburg, dat hij zulks per gezegeld adres nog ter kennis van den voorzitter zal brengen. Op de verzoeken van H. T. en Wed. D. om ontheffing van pacht grasgewas wordt gunstig beschikt, terwijl de huishuur van de Wed. H., ingaande 1 Juli jl. wordt verhoogd met 0.75 per week en gebracht op 1.50. De gemeenterekenirvg. Aangeboden wordt vervolgens de ge meenterekening over den dienst 1930, slui tende in den gewonen dienst in ontvang sten met. 134.086.82; in uitgaven met 127.049.72 en een batig saldo van 7037.10, en in den kapitaaldienst in ont vangsten met 41.317.891/2, in uitgaven -niet 35.576.20 en een batig saldo van 5771.69 1/2. Deze rekening met beschei den, alsmede die van het waterleidingbe drijf, welke laatste sluit met een batig saldo van 819.28 1/2, worden in handen gesteld van eene commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Stadhouder, G. van Leeuwen en A. van Bennekom. Tot lid der commissie van toezicht op het L. O. wordt benoemd de heer J. van de Ruit, terwijl hij eveneens wordt be noemd als secretaris dier commissie, en als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Behandeld worden vervolgens de op merkingen die door de ambtenarenvereeni- gingen naar voren zijn gebracht aangaan de het concept-ambtenarenreglement. B. en W. stellen voor een tiental wijzigingen aan te brengen, waarna de Raad met al- gemeene stemmen aldus besluit en het re giement definitief vaststelt, waarvan de inwerkingtreding wordt bepaald op 1 Sep tember a.s. Hierna wordt vastgesteld eene verorde ning op de heffing van het kadegeld voor het gebruikmaken van de gemeentelijke aanlegplaats voor schepen aan den Hooge Rijndijk, alsmede eene betreffende invor deringsverordening. Eveneens wordt vastgeseld eene met de gemeente Leiderdorp aan te gane regeling inzake toelating van kinderen tot de open bare lagere school aldaar, welke regeling de vorige vergadering in concept was vast gesteld, en thans gelijkluidend is aangeno men door den Raad van Leiderdorp. Een nieuw dak op den toren. Aangezien uit het overgelegde rapport van den gemeente opzichter blijkt, dat het houtwerk van den toretl nog in goeden slaat verkeert, wordt besloten de firma Elderhorst alhier op te dragen het aan brengen van een geheel nieuw leiendak voor eene som van 965. Aan H. J. Bosman wordt onderhandsch opgedragen het vernieuwen van de Kleine Weddepadebrug voor eene som van 1250, waarna de voorzitter overgaat tot het be antwoorden van de in de vorige vergade ring gestelde vragen. Ten aanzien van een vraag van den heer Stadhouder om een lantaarn te verplaatsen ten behoeve van de verlichting der Stadhouderslaan, dee- len B. en W. mede, dat zulks geen verbete ring der verlichting voor die laan, doch wel een verslechtering van de straatsver lichting voor den Rijndijk zal medebren gen. Er ontspint zich dan eene lange dis cussie over dit onderwerp, waarna ten slotte de heer Stadhouder een voorstel in dient, gesteund door de heeren de Graaf en Starrenburg, om een lantaarn op de Stadhouderslaan te plaatsen voor rekening der gemeente, onder bepaling dat de heer Stadhouder 1/3 gedeelte der kosten zal dragen. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 3 stemmen (de heeren wethou ders en Jac. van Leeuwen Adzn.). Wethouder Noordman deelt vervolgens mede, dat in de vorige raadsvergadering was besloten om eene demonstratie te la ten geven met een motorbrandspuit, waar van de kosten ongeveer 1800 bedragen, doch dat nadien door de Firma Elderhorst alhier eveneens een demonstratie is aan geboden van eene dergelijke spuit, alleen nog wat verbeterd met het oog op afkoe ling en bevriezing van den motor, en waar van de kosten enkele honderden guldens minder zullen bedragen, weshalve B. en W. van meening waren dat hierop moest worden ingegaan, te meer ook waar het inwoners betreft. Tot heden kon die de monstratie echter niet plaats hebben, wes halve B. en W. den Raad vragen of deze er mede accoord gaan, dat de demonstra tie waartoe in de vorige vergadering werd besloten komt te vervallen en aan de Fir ma Elderhorst de gevraagde demonstratie wordt toegestaan. Aldus wordt besloten. Hierna volgt dan de gebruikelijke rond vraag waarvan door verschillende leden gebruik wordt gemaakt en waarvan de voorzitter beantwoording in eene volgen de vergadering toezegt. Daarna sluiting. PATER CORN. VAN BUIJTENEN M.S.C. f In het Missiehuis te Tilburg is telegra fisch bericht ontvangen van het overlijden van den weleerw. pater Corn, van Buijte- nen (uit Amersfoort), missionaris op de Philippijnen, provincie Surigae. De jeugdige priester (geboren 9 Juli 1905) was nog geen jaar in de missie werk zaam. Een kwaadaardige typhus maakte een einde aan zijn veelbelovend leven. FATHER G. VAN DIJK. t In het missiehuis der St. Joseph-Con,gre- gatie van Mill Hill te Roosendaal is be richt ontvangen, dat de zeereerw. Father G. van Dijk, missionaris van de St. Joseph- Congregatie van Mill Hill, op 58-jarigen leeftijd in Nieuw Zeeland is overleden. Zijneerw. werd te Rotterdam geboren, was in zijn 35ste jaar van zijn priesterlijk leven en sinds verscheidene jaren Congre gatie-Overste der Maori-missie. DE NATIONALE BEDEVAART NAAR L0URDES. Men meldt ons d.d. 15 Juli uit Lisieux: Gisteravond is de eerste trein van de nationale bedevaart naar Lourdes in Li sieux aangekomen. De leiding van het na tionale gedeelte was in handen van de Rotala. Het regende bij aankomst, die maar circa 10 minuten later was als het program aangaf. Het regende bij buien gedurende den avond. Het regende bij het opstaan. Maar het is vandaag droog. 14 Juli is nationale Fransche feestdag, leven dig vlagvertoon en feest. Wij hebben vanmorgen in de kapel van den Karmel de kleine heilige vereerd. Het kleine kapelletje tjokvol. Inde verte choree ren de zusters; daaronder zijn twee zuster3 van de heilige die wij hier komen vereeren. „Les buissonnets" het villatje waar de H. Trérèse woonde had vanmorgen talrijk en devoot bezoek. Lisieux maakt zich op bedevaartsplaats te worden. Geweldige hotels verrijzen. Een kolossale basiliek van Cordonnier de architect van het Vredespa leis, is in aanbouw. St. Thérèse is en for tuintje voor het oude stadje. Carmelietenkerk te Aalsmeer. Donderdagmorgen had de eerste steen legging plaats van de in aanbouw zijnde R. K. kerk van de E.E.P.P. Carmelieten naast het Carmeliet enltlooster, waarvar. juist 11 jaar geleden ook op den feestdag van O. L. Vrouw van den berg Carmel de eerste steen werd gelegd. De plechtigheid werd verricht door den zeereerw. pater Peters, prior. Priesterwijdingen in het Aartsbisdom. Z.H.Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft Woensdag de H. Wijding van het Priesterschap toegediend aan de volgende Eerw. heeren theologanten van het Groot- Seminarie „Rijscnburg" R. Beckers, L. H. Bekkers, B. H. Berm- leker, F. X. M. van Blaricum, J. G. Bol- scher, E. Th. A. Bos, P. Th. J. van de Burgt, M. J. Doesburg, Th. W. Egberts, J. H. J. van Gendt, A. C. de Greef, G. M. A. Jansen, A. B. de Jong, H. Kok, F. L. Lo ning, J. M. C. Kwanten, Th. W. van Lue- nen, J. A. Middelkoop, P. Poodt, J. A. Schinkel, J. B. J. Spolbrink, G. L. I. Stockman, G. F. H. Veldhuis en L. W. Vlas kamp.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10