Lichtzinnige Jeugd BINNENLAND FAILLISSEMENTEN LUCHTVAART DONDERDAG 16 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 DE ANNEXATIEPLANNEN VAN DEN HAAG. I. Zooals bekend mag worden veronder steld, hebben de Gedeporteerde Staten der provincie Zuid-Holland in October van het vorig jaar gebruik gemaakt van de hun bij de gemeentewet toegekende bevoegdheid, om een ontwerp van wet voor te dragen tot wijziging van de grenzen der gemeenten 's-Gravenhage. Delft, Wateringen, Noot dorp, Pijnacker, Wassenaar, Veur en Stomp- wijk en tot opheffing der gemeenten Voor burg en Rijswijk. Volgens dit ontwerp zal het grondgebied van de gemeente 's-Gravenhage worden uitgebreid met het grondgebied van de ge meenten Voorburg en Rijswijk, behoudens enkele kleine gedeelten, en met gedeelten van de gemeenten Stompwijk en Wassenaar. Het grensgebied van Wateringen zal wor den uitgebreid met een gedeelte van het grondgebied van 's-Gravenhage. dat .vroe ger behoorde tot Loosduinen en met een gedeelte van de tegenwoordige gemeente Rijswijk. Deze gebieden dragen een uitge sproken Westlandsch karakter en zijn naar het oordeel van Gedeputeerde Staten ais aangewezen, om aan het Westlandsch be- langencomplex te worden toegevoegd. Het grondgebied van Delft zal volgens het plan worden vergroot met een dee] van het Rijswijksch gebied, dat thans reeds vrij dicht de kom der gemeente Delft nadert. Hiermede wordt bereikt, dat tusscben Delft en VGravenhage een doelmatige grensregeling wordt bewerkstelligd, waar door belangengeschillen tusschen beide ge meenten kunnen worden voorkomen. Voorts zal aan Delft worden toegevoegd een gedeelte van het grondgebied der ge meente Pijnacker, en wel dat deel, dat wordt doorsneden door den grooten ver keersweg Den Haag—DelftRotterdam. Deze wijziging is ongetwijfeld mede van be- teekenis, omdat daardoor de zorg voor de veiligheid en gezondheid zal worden gelegd in de haaiden van twee groote gemeenten. De gemeente Stompwijk zal een deel van haar grondgebied aan 's-Gravenhage moe ten afstaan en een klem stukje aan de ge meente Nootdorp. Dit deel omvat den grondstrook, gelegen aan de overzijde van de Vliet en vrijwel achter de bebouwde kom van het huidige Voorburg. Ten einde de grensregeling tusschen Stompwijk en Nootdorp te vergemakkelij ken zal het gebied van eerstgenoemde' ge meente worden uitgebreid met een klein stukje grond, thans behoorend tot het do mein van Nootdorp. - De gemeente Veur zal, komt het ontwerp in het Staatsblad, mede een geheel ander beeld vertonnen. Bij haar grondgebied zal worden gevoegd een gedeelte van de ge meente Voorburg en wel dat deel, dat is gelegen ten Noorden van de spoorbaan ScheveningenRotterdam zal volgens het ging zal worden bereikt, dat de spoorbaan de grensscheiding zal vormen tusschen het gebied van Groot-Den Haag en dat van de gemeente Veur. De hier getrokken grens n.l. de spoorbaan Scheveingen-Rotterdam zal volgens het wetsontwerp ook worden aangehouden als afbakening tusschen de grenzen van 's-Gra venhage, Veur en Wassenaar. Dientenge volge zal een klein stukje grond van 's-Gra venhage naa-r Veur moeten overgaan, ter wijl de gemeente Wassenaar aan 's-Graven hage zal moeten afstaan het ten Zuid-Wes ten van de spoorbaan liggend gebied, waar op zich bevinden de buitenplaatsen Duin- dagt, Oosterbeek en Klingendaal. De lezer, die met de omgeving van Den Haag en haar voorsteden eenigszins be kend is, zal, na kennisneming van dit voor stel van Gedeputeerde Staten, moeten toe geven, dat de voorgestelde wijzigingen veel omvattend zijn. Onwillekeurig ook zal hij de vraag stellen, met welk doel deze voor stellen zijn ingediend. Het is bekend, dat het grondgebied van Den Haag in den loop der jaren meerma len belangrijk is vergroot. Voorburg, Rijs wijk en Wassenaar hebben voorheen reeds beduidende stukken van hun grondgebied moet afstaan, terwijl de gemeenten Sche veningen en Loosduinen in haar geheel in het oomp lex - 's-Grave n hage zijn opgenomen. De enorme uitbreiding, welke 's-Graven- FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 61) M'n beste lieve kind, ik heb nooit kunnen denken, dat je den toestand 'zóó inzag. Je hebt me altijd zoo op 'n afstand, zoo koel behandeld, dat ik dacht, dat je geen hart had, dat je niet in staat waart te begrijpen, wat ik feitelijk voor je voel de, dat je niet kon begrijpen, waarom ik weigerde te spreken, ik wilde je na eerlijk zeggen, dat ik het deed, omdat ik van je hield blijf zitten.. Ik kon je onmogelijk naar de gevangenis laten gaan, om je daar het ellendigst denkbare leven te laten lei den. Want denk er aan, wat er ook moge gebeuren, na deze onverkwikkelijke kwes tie zal hij je nimmer kunnen huwen. Zelfs al zou men hem pardonneeren en al kon hij naar Engeland terugkomen ja, ja, ik weet wel, dat hij in het buitenland ver toeft dan is het bewijs voor 'zijn on schuld jouw veroordeeling, vergeet dit nietZoodoende is het niet goed hem weer in eere te doen herstellen, om hem daarna aan een vrouw te binden, die on middellijk wegens schriftvervalsching ach ter slot en grendel zou moeten. Ik heb je echter een klein voorstel te doen. Ik heb wat geld kunnen slaan uit de exploitatie van de mijn van Blackthorn-Farm. Ik ben hier aardig behuisd, ik heb een mooie auto in de garage, doch ik heb niemand, die dit alles met mij wil deelen. bage vooral in den loop der laatste tiental len van jaren heeft ondergaan, schijnt thans bot een nieuwe uitbreiding te dwin gen. Berekeningen, welke zijn opgeschreven, hebben aangetoond, dat 's-Gravenhage jaar lijks gemiddeld een oppervlakte van 100 H.A. noodig heeft voor het uitgeven van gronden voor woningbouw, voor het aanleg gen van straten, pleinen, plantsoenen, par ken enz. Gevreesd wordt daarom, dat bin nen afzienbhren tijd de beschikbare grond zal zijn verbruikt, zoodat de gemeente 's-Gravenhage dan niet meer aan al de be hoeften van een grootstad zal kunnen vol doen. Is dit een der redenen, welke voor de annexatie moeten pleiten, anderzijds wordt aangevoerd, dat de gemeenten Rijswijk en Voorburg zoodanig zijn sa am gesmolten met 's-Gravenhage, dat er van een zelfstandig gemeenteleven van de bevolking dier ge meenten niet meer kan- worden gesproken. Men heeft voorts de overtuiging, dat het 't beste is, dat de belangen van een groot complex worden behartigd door een be stuurslichaam, dat kan voldoen aan de eischen, die worden gesteld en over de daartoe noodige middelen beschikt. Het bijkomstig doel' van deze plannen is het scheppen van een betere grensafbake- ning tusschen onderscheidene gemeenten. Het spreekt wel haast van zelf, dat de ingezetenen van onderscheiden bij de an nexatie betrokken gemeenten zoo maar niet voetstoots het plan willen aanvaarden. In een volgend artikel hopen wij nog een en ander betreffende de werkzaamheden van de anti-annexatiecomke's mede te dee len, om tot besikiit een eenvoudige uiteen zetting te geven van hetgeen krachtens de •gemeentewet in.de verschillende gemeenten gebeuren moet DE SCHIETTERREINEN OP DE VELUWE. Mooie plekjes blijven voor het publiek toegankelijk. Naar aanleiding van berichten betreffen de uitbreiding van de schietterreinen bij Harskamp, deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat het, in verband met de in voering bij de infanterie van mortieren van 8 c.M., met het oog op de veiligheid van het publiek, wenschelijk is gebleken, het bij schietoefeningen met dit wapen in het infanterie-schietkamp bij Harskamp onveilig verklaard wordende terrein te ver- grooten. Vooralsnog wordt uitsluitend nagegaan, of, en zoo ja, in hoeverre, hiertoe gelegen heid bestaat. Er is geen gevaar, dat bier door de- heide Zuid van Hoog Buurlo, bet meertje Gerrit's Flesch en een groot ge deelte van het Loobosch voor naturulief- hebbers ontoegankelijk zouden worden. De oefeningen hebben buitendien slechts gedurende een gedeelte van het jaar op en kele werkdagen plaats, terwijl op tijden dat niet geschoten wordt, ook na het tot uit voering komen der onderwerpelijke plan nen, bedoelde terreinen voor het publiek toegankelijk zullen blijven. SOLDATEN, TEEKENT VOOR ONTWAPENING! Aanbeveling door een regiments commandant. Een dienstplichtige uit Ede meldt aan het „Volk": De commandant van het 22ste regiment infanterie heeft een toespraak gehouden tot de dienstplichtigen van dat regiment, waarin hij wees op de noodzakelijkheid van het teekenen van het petitionnement der Nederlandsche dagbladpers. Het is te hopen, dat andere comman danten dit voorbeeld zullen volgen en dat maatregelen getroffen zullen worden om de duizenden handteekeningen der dienst plichtigen niet verloren te doen gaan. Hij stond op, liep door de kamer en ging achter haar staan, zoodat hij haar beeld in den spiegel boven dén schoorsteen kon zien, terwijl zij hem echter niet zag. Om echter aan Rupert z'n vrijheid te rug te geven welke hij intusschen uit eigen beweging zelf reeds heeft genomen zal ik moeten verklaren, dat ik enkele jaren geleden een meineed heb gepleegd en je weet, dat hierop geen lichte straf staat. Ik kom dan zeer zeker in aanmer king voor Princelown. Jij komt er zeer zeker ook voor in aanmerking. Niemand weet, waar Rupert is, wat geeft het nu? Misschien is hij wel in een of ander uit hoekje van de wereld getrouwd met een ander vrouw en leeft er gelukkig en tevre den. Als we deze oude koe uit de sloot ha len, brengen we anderen noödeloos in moeilijkheden, we maken onszelf zeer ze ker voor heel ons verder leven ongelukkig, terwijl bovendien Rupert er niet het min ste belang meer bij heeft. Hij zag in den spiegel, dat Ruby's gelaat rood werd van opwinding. De veronder stelling, dat Rupert misschien in een ander werelddeel met een vrouw toch gelukkig leefde, was ontactvol. H wachte even, doch ze zei niets. Veronderstel nu, dat ik een verkla ring afleg, welke alleen voor ons beiden bestemd is. Als je dat zoudt willen, dan ben ik zelfs bereid hiervan een wettelijk document te maken, dat alleen aan dege nen, die bij het geval geïnteresseerd zijn, ter lezing zal werden gegeven bijv. Ru pert's vader en zuster en sir Reginald, mits je zeker weet,- dat hij z'n mond zal houden. Een verklaring, waarin Rupert Dale's onschuld ten duidelijkste verklaard wordt? vroeg Ruby, met zachte stem. EEN GRAAL-BEWEGING VOOR DE JONGENS. NIEUWE ORGANISATIE VOOR JONGENS ONDER DE 17 JAAR IN HET BISDOM HAARLEM. Naar de ,Msb. uit goede bron ver neemt, zal de nog steeds hangende kwestie over de organisaties voor de mannelijke jeugd zeer binnenkort haar beslag krijgen. Voor de vrouwelijke jeugd is destijds een oplossing gekregen door de stichting van de Graal. Lang heeft men gezocht naar een pak- kenden organisatievorm voor de mannelijke jeugd, doch de moeilijkheden, die zich yoor- deden, konden niet aanstonds overwonnen worden. Begin Augustus echter zullen door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem vijf gees telijken worden benoemd, die zich uitslui tend belasten met de leiding van een orga nisatie voor jongens onder de 17 jaar en die de bestaande plannen, welke uitvoerig zijn bestudeerd, tot in alle details zuUen uitwerken en uitvoeren. Deze vijf geestelij ken zullen zich in één huis vestigen. De j^heele zorg voor de mannelijke jeugd onder de 17 jaar wordt aan hun op perste leiding toevertrouwd. De jongens, die van deze organisatie deel uitmaken, zullen een uniform krijgen. De ontwerpen daarvoor zijn reeds gemaakt, doch zijn nog voor wijziging vatbaar, zoo dat wij daarover nog niets definitiefs kun nen mededeelen. Naar verluidt, ligt het in de bedoeling om voor deze nieuwe organisatie, die over eenkomst vertoont met.de Graal-bewegang, hoewel ze in sommige opzichten ervan af wijkt, een centraal huis te stichten in de omgeving van Beverwijk. De organisatie zal in het geheele bis dom haar afdeelingen bezitten. De jongens boven de 17 jaar zullen even als tot nog toe blijven vallen onder de be moeiingen der St. Josephgezellen-vereeni- ging- DE NATIONALE BEDEVAART NAAR LOURDES. 1750 pelgrims, van wie 283 zieken. Nadat Dinsdagmorgen omstreeks half acht de eerste trein met bedevaartgan gers, die via Lisieux naar Lourdes gaan, was vertrokken, hebben gistermorgen de drie andere treinen Roosendaal verlaten. Reeds Dinsdagmiddag en -avond waren tal van pelgrims en verschillende zieken te Roosendaa aangekomen, waar een aantal zieken ir „Charitas" heeft overnacht. Omstreeks 10.30 waren de zieken, die in „Charitas" hadden overnacht en degenen, die in den loop van den ochtend nog wa ren aangekomen in den ziekentrein ge bracht. Het vervoer der zieken had een vlot verloop. Het was vooral de Roosen- daalsche transportcolonne, onder de voor treffelijke leiding van mr. M. van Gastel, die den geheelen morgen in actie was, voor het overbrengen der zieken, die met de verschillende treinen meekwamen, naar den reeds gereedstaanden ziekentrein. In totaal zijn er 1750 pelgrims, van wie er Dinsdag reeds 425 via Lisieux, waren vertrokken. Er waren 283 zieken, die wer den vervoerd met den specialen zieken trein, die om tien minuten over half twaalf vertrok. De beide andere treinen met pegrims vertrokken resp. om 12.02 en 12.29. ONZE KOLENUITVOER NAAR FRANKRIJK. De kwestie in handen der Regeering.® De gezamenlijke Nederlandsche mijndi- recties hebben de kwestie der dreigende beperking van den kolenuitvoer naar Frankrijk in handen der regeering ge steld. De directies zijn van oordeel, dat ie re geering in de allereerste plaats behoort op te komen voor de bescherming van haar industrie en dat eventueele maatregelen van haar dienen uit te gaan. Natuurlijk. Dus je bekent, dat je mij op den be- wusten namiddag de cheque hebt zien ver- valschen in Rupert's kamer? Despard haalde z'n schouders op. Wel, voor zoover ik me kan herinneren kwam ik juist de kamer binnen, toen jij aan het schrijfbureau zat, schrijvend. Je vloeide het papier af en ik zag, dat het een chèque was. Ik aarzelde eventoen ik binnen kwam, stak je de chèque in je handschoen. In je oogen las ik, dat je iets had gedaan, wat niet in den haak was en daarom rezen er bij mij bepaalde vermoedens. Dat was de reden, waarom ik je ondervroeg. Toen je weg waart nam ik 'n klein handspiegel tje en hield dit bij liet pas afgevloeide schriftik wist natuurlijk niet met zeker heid, dat iets niet klopte, doch ik had sterke vermoedens. Je bent een volslagen actrice. Ruby, doch je hebt je dien namid dag toch bloot gegeven. Hij ging voor haar staan en keek haar recht in de oogen. Uit haar gelaatstrekken sprak 'n ontzettende haat; haar oogen vlamden. LafaardLafaardJe zag dus feite lijk, dat ik de chèque vervalschte en je hebt het vloeipapier daarvoor bespiegeld Je wist dus, dat Rupert onschuldig was. Je wist dus, dat ik het deed en toch...» je sprak niet tijdens de rechtszitting. Je liet 'n onschuldige van het tooneel verdwijnen, je noemde hem zelfs.... je vriendje vriend En dien vriend liet je door je val- sche getuigenis veroordeelen tot vijf jaar dwangarbeid!Waarom heb je dat ge daanAntwoord mewaarom deed je datwaarom 1. Haar plotselinge opwinding maakte hem eenigszins ongerust. Ze was opgestaan en stond nu naast hem, terwijl ze hem aan- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 17 Juli, Huizen, 298 M. Algemeen programma verzorgd door den K. R. O. S.009.15 Gramofoonpl. 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Halfuurtje voor Zieken en Ouden van Dagen. 12.001.45 Concert KRO-kwintet o.l.v. P. Lustenhouwer. I.452.30 Orgeconcert Evert Haak. 3.004.30 Concert KRO-kwartet (piano, viool, alt-viool en cello). 4.305.00 Gramofoonpl. 5.007.00 Concert KRO Kunst Ensemble o.l.v. P. Lustenhouwer. 7.007.30 Causerie door H. Th. Arts. 7.308.00 Declamatie door A. Laudy. 8.0011.00 Aansluiting met het Concert gebouw „De Prins van Oranje" te Venlo. Medewerkenden: Philharmonisch Gezel schap; Muziekver. „Fanfare Venlo''; Ven losche orkestvereeniging „O.K.N V."'Dub- belkwartet „Inter Nos"; Dubbelmandoline- kwartet „Onder Ons" The United Jasz Orchestra". Dames Attractions Kapelle „Rhein und Weser". II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles o.l.v. G. Kleerekooper. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht door Martien Bever sluis. 10.30 Voor de zieken. 11.3012.00 Gramofoonpl. 12.152.15 Concert Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 2.152.45 Voordracht in het Groningsch door H. E. Buurman. 2.45400 Concert AVRO-kwartet. 4.00 Orgelspel Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Concert VARA-orkest. 6.00 Ds. Horreus de Haas: „Wat is so cialisme". 6-15 Vervolg concert. 6.45 Actueel Allerlei door het N.V.V, 7.00 Slotconcert. 7.30 Politieber. 7.45 Mr. Smeenge: „De waarde van goed onderwijs en de Vereeniging „Volksonder wijs". 8.00 Lezing. 8.30 Piano-concert. 9.00 Ds. K. H. Boerseman: „Hoe staat het Vrijzinnig Protestantisme tegenover politieke en maatschappelijke vraagstuk ken". 9.30 Vervolg piano-concert Joh. de Mole- 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. LETTEREN EN KUNST SCHENKING VOOR HET MAURITSHUIS. Twee schilderijen van Ruysdael. Prinses de Croy, geboren gravin de l'Espine te Parijs heeft ter herinnering aan haar vader, wiens moeder een Neder landsche was aan den Staat der Ne derlanden, ter plaatsing in het Koninklijk Kabinet van Schilderijen (Mauritshuis) te 's-Gravenhage ten geschenke aangebo den twee belangrijke schilderijen van Jacob van Ruysdael, het eene voorstellend een gezicht op het Damrak te Amsterdam, met oprukkende, schutters, het andore een landschap bij winter. De regeering heeft deze schenking gaar ne aanvaard, en aan de schenkster is als blijk van waardeering de museummedaille in goud toegekend. Uitgesproken: H. Scholte, bloembollenkweeker. Nieuw V e n n e p. Cur. mr. B. W. Stomps, Heem stede. keek met 'n blik als wilde ze hem hiermede doorboren. Hij werd bang, bevreesd als hij was, dat wellicht een of ander onbeschei den luisteraar alles gehoord mocht hebben. Eindelijk heb ik dus de waarheid te pakken, schreeuwde ze. Iedereen zal ik het vertellen. Despard ging voor de deur staan. Deze vrouw werd gevaarlijk in haar opgewonden toestand. Vroeg je, waarom ik een onschuldige naar de gevangenis liet gaan zei hij op zachten, kalmeerenden toon Toch was de toon geveinsd. Ik moest kiezen tusschen m'n vrienden de vrouw( die ik lief heb.V- en dat ben jij, jijRuby. Je hebt nooit van me gehouden, ant woordde ze scherp. Rupert was mijn ver loofde; dat wist je. Jij kwa-m tusschen ons Jij waart jaloersch op hem. Dat is zoo, antwoordde Despard met 'n zucht. Doch ik zou werkelijk eerlijk te genover hem hebben gestaan, had niet m'n liefde voor jou m'n geheele leven be- heerscht. Ruby lachte sarcastisch. Ze wist zichzelf echter te beheerschen. Wat gaf het ook, dat Despard loog? Wat gaf het ook, dat ze veinsde hem te gelooven Eenige ja ren geleden had ze geprobeerd z'n zoo juist gedane bekentenis reeds te verne men. Alle middelen, behalve één, waren door haar beproefd. Alles had ze gedaan, doch ze had hem niet zelf bezocht, ze had niet met hemzelf onderhandeld. Alles had ze er voor over, mits hij maar de ver klaring, dat Rupert onschuldig was, neer schreef. i Ze leek overwonnen. Met onvaste hand schonk ze zich nog wat whiskey in. Ik lachte, daar ik moeilijk kon geloo- 10.15 Slot piano-voordracht. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.202.20 Orkestconcert. 4.00 Opening van het „King George Hos pital" door Z. M. de Koning van Enge land. 4.10 Concert. 5.05 Orgelspel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 7.00 Pianospel door Elsa Karen 7.50 Vaudeville. 9.20 Berichten en Lezing. 10.10 Orkestconcert. 10.5012.20 Dansmuziek. „Radio P a ri s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 „Madame Buterfly" van Puccini. (Gramofoonpl.) Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. II.0011.35 Gramofoonpl. 12.20 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestconcert. 5.206.20 Concert. 8.20 Concert. Orkest, sopraan en piano. Intermezzo: Liederen-voordracht. Na af loop: Berichten en tot 11.20 Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.505.50 Orkestconcert en declamatie. 9.209.55 Concert en declamatie. 10.1011.10 Orkestconcert en zang. Brussel, 338.2 en 508.5 M. 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.05 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Badio-tooneel. 9.20 Orkestconcert en zang. 338,2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.05 Orkestconcert. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. Voorlezing. Z e e s e n, 1635 M. Ca. 7.007.50 Gramofoonpl. 10.55—12.20 Berichten. 12-20 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 4.205.20 Concert. 8.20 „Das erste deutsche Schauspieler- Parlament", hoorbericht verzameld door Josef Krahé. 9.209.25 Berichten en Lezing. 9.35 Vierde Symphonic G-dur van G. Mahler. Orkest en Soliste (sopraan). 10.35 Berichten en daarna tot 12.50 dans muziek. FRANSCH VLIEGTUIG BOTST TEGEN BERGSPITS. Een Fransch verkeersvliegtuig, waarin behalve de bestuurder vier mannequins van een groot mode-huis te Parijs gezeten waren, is op weg van Cannes naar de Fransche hoofdstad, ten gevolge van slecht zicht ten Zuiden van Grenoble tegen een bergspits gevlogen en neergestort. De bestuurder en twee der passagiers werden gedood, de beide andere inzittenden zwaar gewond. WEER EEN OCEAANVLUCHT. Uit Harbour Grace wordt gemeld: De Hongaarsche vliegers Magyar en Enders zijn gisteren gestart met Boedapest als bestemming. DE DO-X BINNENKORT NAAR NEW YORK. Naar Associated Press uit Rio de Janei ro meldt, zal de Do-X einde van de volgen de week naar New York vliegen. Te San Jean op Portonco zal een tusschenlanding worden gemaakt. Men zou dan Miami in de eerste week van Augustus bereiken. ven, dat je werkelijk nog van me hield, Robert. Luister, morgen vertrek ik naar het buitenland. Ik ga naar een landstreek, waar het altijd zomer is, waar bloemen zijn, waar de muziek altijd de ooren streelt. Rubyga je met me mee?Wil je met mij deze akelige prozaïsche stad ver laten?Nu ben ik rijkrijkje kleinste wensch zal in vervulling gaan. Zij maakte zich uit z'n omarming los. Ze moest haar rol tot het einde toe spelen. Neen.... je mag me niet in verleiding brengen. Ik kan het niet doen, alvorens Rupert's onschuld vaststaatEerst on ze plicht doendaarna kunnen we den ken aan onze liefdeTrouwens ik ben er niet zeker van, dat ik genoeg van je houd De liefde komt wel na verloop van tijd, antwoordde Despard. Ik zal er voor zorgen, dat je van me houden kunt. De klok sloeg elf uur..Elf uur... Mar- jorie kwam niet meer. Morgen zou ze naar alle waarschijnlijkheid zijn brief laten le zen aan baar vader of haar verloofde. Ze zouden zijn bedreiging zonder twijfel goed begrijpen. Het was dus in zijn belang zoo vlug mogelijk te verdwijnen. Ik zal je wel leeren me lief te hebben, Ruby. Kom, laat me je omhelzen Ze lachte. Ze voelde, dat de whiskey haar naar het hoofd steeg; ze hield zich echter goed. Wordt vervol;

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5