KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING DOET UW PLICHT UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS DONDERDAG 16 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 MGR. KORDAC. Afgetreden als aartsbisschop van Praag. De aartsbisschop van Praag, Z. H. Exc. Mgr. Dr. Franciscus Kordac, heeft- met goedkeuring van den H Vader, zijn verhe ven herderlijk ambt neergelegd. Mgr. Kordac werd den llden Januari 1852 te Seletici geboren. Na beëindiging zijner studies aan het collegium germanicum te Rome en zijn priesterwijding wijdde hij zich onmiddellijk met groofcen ijver, als ka pelaan te Reichen'oerg, aan de zielzorg. Vrij spoedig echter werd de geleerde pries ter tot het professoraat geroepen. Hij do ceerde de theologie eerst te Leitmeriz aan het Duitsche priesterseminarie, later aan de de Tsjechische universiteit te Praag. In beide instituten, het Duitsche zoowel als het Tsjechische, verwierf de bekwame docent en studie-leider aller achting. Zelf leerde hij, in de ve'e jaren van zijn vrucht baar professoraat, èn de Duitsche èn de Tsjechische ziel kennen, een kennis, welke 6teeds de grondslag bleef van de door beide rassen steeds geprezen objectiviteit van dezen priester Toen dan ook in 1919, de toenmalige kar dinaal-aartsbisschop, graaf Huyn. ten ge volge van het Tsjechisch chauvinisme zich gedwongen zag. van den aartsbisschoppe- Hjken zetel afstand te doen en Praag te verlaten, werd algemeen dr. Kordac als zijn opvolger op den Praagschen bisschoppelij- ken zetel aangewezen. Inderdaad benoemde Z H. den Paus Benedietus XV den lijden September 1919 den theologie-professor tot aartsbisschop van Praag. Een herder in de schoonste beteekenis van het woord en een lichtend voorbeeld voor clerus en geloovigen was mgr. Kordac al de jaren, dat hij van het- in verband met het rassen-element zoo moeilijk te bestu ren Praa-gsche aartsbisdom de leiding had. Voor hem bestond geen onderscheid van nationaliteit bij de hem toevertrouwde ge loovigen; s'echts het- welpijn der Kerk en het geluk der volken had hij voor oogen, en al zijn handelingen waren op dat doel ge richt. Tsjechen en Duitschers zagen eens gezind in mgr. Kordac hun leider. Ook om zijn buitengewone kennis op so ciaal gebied en zijn zuiver aanvoelen der sociale nooden stond deze doorluchtige pre laat in heel de Katholieke wereld in hoog aanzien. De Internationale Gladiolus-tentoonstelling te Haarlem. Men meldt ons, dat in de kringen der bloemenwjinkeliers plannen bestaan om aan te grijpen de van 31 Juli tot 2 Augustus in het Krelagehuis te Haarlem te houden in ternationale. Gladiolus-tentoonstelling, voor uitgebreide inzendingen van bloem werk van Gladiolus. Ook in dit opzicht be looft dus de tentoonstelling iets zeer bij zonders te worden. Het feit, dat dit de eerste internationale tentoonstelling van Gladiolen zal worden, welke ooit hier te lande plaats heeft gevon den, is voor velen aanleiding geweest om door schenking van medailles en eereprij- zen hun belangstelling te toonen. De Ko ningin is hierin voorgegaan door een zil veren medaille te schenken die als bijzon dere eereprijs zal gelden. De tentoonstelling zal het allernieuwste brengen dat er heden ten dage op Gladio- lusgebied te zien is. Daarvoor staan borg de aangekondigde inzendingen van eenige bekende winners van nieuwe aanwinsten uit Duitschland en Engeland, die in een wedkamp zullen worden gewikkeld met de Nederlandsche gladiolusspecialisten uit Haarlem. Hillegom, Xoordwijk, Sassenheim en ander plaatsen uit het bloembollendis trict. De tentoonstelling za] niet alleen over dag, maar ook des avonds geopend zijn. Door de luchtververschings-installatie, die in het gebouw aanwezig is, zal het bij warm zomerweer, juist in de avonduren bijzonder aangenaam verblijven zijn in het Krelagehuis der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur aan de Leidsche- vaart te Haarlem. SASSENHEIM. Overheidspersoneel „St. Paulus". In een der zalen van het K. S. A.-gebouw vergaderden gisteren de mannen in over heidsdienst van Sassenheim en Voorhout, ter behandeling van het concept reglement regelende rechtspositie. Na een kort wel komstwoord aan den hoofdbestuurder, den heer F. Spit, en aan de leden werd meege deeld dat een concept-regl. is aangekon digd, dat vervaardigd zal worden door Burg. Bulten, die met de omliggende ge meenten trachten zal een gelijkluidende regeling te verkrijgen, welke voor 1 Sept. klaar moet zijn. De notulen werden onveranderd vast gesteld. Vervolgens werden 3 nieuwe leden geïn stalleerd.. Hierna verkreeg de heer Spit liet woord, die op duidelijke wijze de hoofd stukken besprak van het concept-regle ment, welke handelen over de rechtspositie. Uit de bespreking van <}it reglement, dat ui£ 93 artikelen bestaat, begreep ieder dat het voor de gemeente-werkman er beter uit gaat zien. Maar naast rechten bestaan ook plichten, welke zeker zullen moeten worden nageleefd. Kortom, met Sepl ember zal er wel een geheele verandering komen, zoodat we kunnen constateeren dat het H. B. van St. Paulus niet stil zit. Na nog enkele besprekingen werd een dankwoord aan den heer Spit gebracht, en de verga dering op gebruikelijke wijze gesloten. ALKEMADE. DE WATERLEIDING. Verplichte aansluiting. Door Ged. Staten der Provincie Zuid- Holland is goedgekeurd de verordening, re gelende de verplichte aansluiting aan de drinkwaterleiding. In verband hiermede wordt er nogmaals aan herinnerd, dat al degenen, die zich voor 15 Augustus as. voor aansluiting aanmelden de dienstlei ding gratis tot binnen hunne woningen krijgen aangelegd een en ander voor zoo ver zij niet meer dan 100 Meter van de hoofdbuis verwijderd wonen. Gemeenteraad. Alle gekozen Raadsle den hebben hun benoeming aangenomen en hun geloofsbrieven ingezonden. Onderwijs. Bij Koninklijk Besluit van 27 Juni 1931 No. 146 is de vergoeding, be doeld in artikel 101, le lid der Lager On derwijswet 1920 over 1928 ten behoeve van de bijzondere school, uitgaande van de vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Óude-Wetering opnieuw vastgesteld en thans bepaald op 4.58 per leerling. Zooals bekend was deze vergoe ding reeds eerder door de Kroon vastge steld op 8.08 per leerling, doch bij deze laatste beslissing was verzuimd een be drag voor de administratiekosten op te ne men. Het schoolbestuur heeft op dien grond revisie van het K. B. aangevraagd en is in het gelijk gesteld. Het is nog slechts zeer zelden voorgeko- komen, dat een dergelijke beslissing is ge nomen. Vooral met het oog op de rechtsze kerheid van een eenmaal genomen Ko ninklijke beslissing werd de uitspraak van de Kroon in deze zaak met belangstelling tegemoet gezien. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holand, die over het beroep schrift advies hebben uitgebracht hebben er sterk de nadruk opgelegd, dat genoemde rechtszekerheid bij een e.v. revisie in het gedrang zou komen. Niettegenstaande deze omstandigheid heeft de Kroon, zooals ge zegd, toch een nieuwe beslissing genomen. RIJNSATERWOUDE. Inenting. Vrijdag a.s. zal des v.m. te 11 uur in het Raadhuis gelegenheid worden gegeven tot het doen van kostelooze inen ting en herinenting. VOORSCHOTEN. Van een auto geslingerd. Nabij de bocht aan de Papelaan alhier stond op de treeplank van een auto van Klapwijk een Rotterdam een jonge man van 26 jaren oud en slingerde aldaar van de treeplank af met het ongelukkig gevolg dat hij zwaar lichamelijk letsel bekwam. Dr. M. van der Stoel verleende hem de eerste geneeskundige hulp, waarna de verongelukte, geheeten Jongemans uit Rotterdam, naar het Academisch Zieken huis te Leiden werd vervoerd. Aanrijding. Gistermiddag had eene aanrijding plaats nabij het Vroomenpark, lusschen twee auto's. De heer J. Ouds- hoorn kwam van Leiden en in aanraking met een auto van Van der Hanst Beide auto's werden zwaar beschadigd. Geboren Pieternella, dochter van W. Faas en P. van Eeuwen Maria Ca- tharina. dochter van J. C. van der Peet en W. G. Oomen Quirinus Johannes, zoon van J. Ch. W. Meester en A. C. J. v. d. Zij den Louise Nicoline, dochter van J. van 7wijk en M. C. Krom. Ondertrouwd H. Zuijderduin 26 jaar en C. M. van Aken 24 jaar R. H. Oldeman 30 jaar en A. Stoker 27 jaar. Getrouwd: H. W. Schooneveldt en H. Oudshoorn A. J. van Mourik en N. van Bemmel. Gevestigd: I. L. van Ast van Rot terdam Mej. H. van Egmond van Was senaar R. Beekema van Wonseradeel. Vertrokken: E. J. Grimberg naar Armeloo Jac. Diephuizen naar Schoon hoven Wed. J. Roep geb. van Lingen naar Utrecht F. Overduin naar Lisse J. Christiaanse naar Sassenheim N. v. Bemmel naar Voorburg. WASSENAAR. Kiesvereoniging. Woensdagavond hield de R. K. Kiesvereeniging in bet Pa tronaatsgebouw een algemeene vergade ring. De voorzitter constateerde met ge noegen, dat zooveel leden ter vergadering waren gekomen. Hij meende daaruit te mogen opmaken ,dat de leden belang stel len in hetgeen er voorvalt, temeer waar het doel dezer bijeenkomst geen politieke zaak betreft. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot den geestelijken raadsman Pastoor Tholenaar, die juist gister zijn 76sten verjaardag mocht vieren. Hij sprak de hoop uit, dat de Pastoor nog lang als geestelijk lijdsman en als hoeder van de vereeniging gespaard mocht blij ven. Met applaus werden dezer woorden onderstreept- Na- het lezen der notulen van de vorige vergadering gaf de voorzitter een uiteen zetting van het doel der bijeenkomst. Hij wees erop. dat het, in verband met de annexatieplannen noodig is, dat een com missie uit de ingezetenen worde benoemd, welke met den gemeenteraad zich zal heb ben uit te spreken omtrent de ingediende voordracht. Voorts memoreerde hij het verloop van een bijeenkomst van de be sturen van alle politieke vereeniginge.n ten raadhuize, waarin overeengekomen werd de 'verkiezing van leden voor deze commis sie bij enkele candidaatstelling te doen af- loopen. In deze commissie zullen zitting r.emen 5 R. K., 4 vrijzinnigen, 3 christelij- ken en 1 S. D. A. P. Aangezien de candi- datenlijst 18 namen zal bevatten, zullen de lijs! en nog worden aangevuld met 5 namen van elke partij een. Spreker zegt, dat het bestuur in zijn ge-, heel van meening is, dat getracht moet worden de commissie bij enkele candidaat stelling te «doen verkiezen. Hij vraagt of de vergadering van het zelfde gevoelen is. Met algemeene stemmen werd het advies van het Bestuur gevolgd. Daarna was aan de orde verkiezing van candidaten. Aangezien de kiezers nog onlangs uitspraak hebben gedaan omtrent de personen, die zij eventueel als hun ver tegenwoordigers in den gemeenteraad wil den zien, gaf het Bestuur in overweging voor de vijf te vervullen plaatsen aan te wijzen de candidaten, die voigens de inge diende Candidatenlijst volgen op de geko zen leden, te weten, de heeren H. G Hen driks, L. A. T. Prins, A. Berbée, P. M. Wesseling en L. A. van den Berg en als plaatsvervanger de heer A. te Nijenhuis. Met algemeene stemmen werd ook dit voorstel aanvaard. Bij de rondvraag werd opgemerkt, dat annexatie van grondgebied van Wassenaar beteekent verdwijning van natuurschoon, zoodat het gewenscht voorkwam de ver eeniging tot behoud van Natuuimonumen- ten om medewerking te vragen ter bestrij ding van het annexatievoorstel. De voorzitter antwoordde, dat het anti annexatie-comité hieraan reeds aandacht had geschonken. Hierna werd de vergade ring gesloten. ZEGWAART. UITVAART VAN PASTOOR VAN TURNHOUT. De dankbaarheid der parochie. Woensdagmorgen had onder groote be langstelling de plechtige Uitvaart plaats van den oud-pastoor van Zoetermeer, den zeereerw. heer Jacobus van Turnhout, 's Morgens vroeg waren reeds talrijke pa rochianen genaderd tot de H. Tafel om de hoogste Offergave, de H. Communie, aan God aan te bieden voor de zielerust van den dierbaren overledene. Om 9 uur werd door den hoogeerw. deken van Zoeterwou de de plechtige Requiem-Mis aan God op gedragen, daarbij geassisteerd door twee oud-kapelaans van Zoetermeer. Voorts wa ren van de eerw. heeren geestelijken nog verschillende oud-kapelaans aanwezig, als mede eenige pastoors van het dekenaat en een priester-zoon der parochie. De talrijke opkomst der geloovigen en het groote aan- t-al H. Communies, welke ook onder deze H. Mis werden gehouden, gaven te kennen, hoezeer pastoor van Turnhout nog voort leeft in de harten der parochianen van Zoe- termeer-Zegwaart, ofschoon hij reeds bij na. een jaar geleden wegens gevorderden leeftijd zijn parochie verlaten had. r De parochianen hebben getoond op de zen morgen hoe dankbaar zij zijn voor het vele goeds, wat hun oud-herder in Zoeter- ineer-Zegwaart heeft tot stand gebracht gedurende de vele jaren van zijn werk zaamheid in deze parochie: waarlijk groo- ter en mooier bewijs van dankbaarheid konden zij hem niet geven. 1 Vernieuwing brug. Bij de gehouden aanbesteding ten behoeve van de vernieu wing en verbetering van de Dorpsstiaat is aan den laagsten inschrijver, den heer P. Stigter te Ammerstol het werk gegund voor 24.446. Voetbal. Zaterdagavond speelt het eerste elftal van D.S.O. alhier tegen Lug- dunum 1 van Leiden, op haar terrein aan de Molenstraat een voetbalwedstrijd, om een beker, uitgeloofd door personeel van de Gebrs. Smits te Zoetermeer. De plaat selijke muziekvereeniging zal op het ter rein eenige muzieknummers ten gehoore brengen. ZOETER MEER-ZEGWAART. Slingerbal-sport. Door de slingerbal- vereen. „Pro Patria" alhier, wordt op Za- terdag 25 Juli a.s., des avonds 8 uur, een openbare demonstratie gegeven in de sport, die zij beoefent. De muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" heeft hare mede werking toegezegd. Begeleid door die ver eeniging wordt gemarcheerd van café „de Gouden Leeuw" naar het terrein van de voetbalvereeniging L.D.O. aan den Voor weg te Zoetermeer. De slingerbalvereeni- ging behaalde eenige maanden geleden het kampioenschap van Nederland. Landstorm-wedstrijden. De uitslag van de gehouden vrijebaan-wedstrijd, georgani seerd door de afdeeling alhier van den B V. L. is als volgt: le prijs: Sj. Hoogma, 2e A. Jonkers, 3e N. Woldendorp, 4e P. A. van der Meer, 5e J. van Stein, 6e J. Brinkers, respect, met 19, 12, 8, 7, 6 en 6 maximums van 36 punten. Door de plaatselijke commissie van den B.V.L. is besloten een schietwedstrijd te houden in het gymnastieklokaal te Zeg waar t. De data's zijn 28 en 29 Augustus, 4 en 5 en 11 en 12 September a.s. Er zal wor den geschoten op de korpsbaan, personeele baan en vrije baan. Deelgenomen wordt door de afdeeling alhier van den Burger wacht, het gewest Ziiid-Holland West van den B.V.L., afdeeling Rotterdam van deu B.V.L., afdeeling Gouda van den B.V.L., en het Baljuwschap „Schieland" van Burger wachten. Autotocht ouden van dagen. Er heeft zich in deze. gemeenten een commissie ge vormd, welke ouden van dagen van alle gezindten op Donderdag 23 Juli a.s. ©en gratis autotocht zal aanbieden. Zij, die hieraan wenschen deel te nemen worden verzocht zich vóór Maandagavond 20 Juli a.s. op te geven bij den secretaris der commissie, den heer A. G. Scheer, te Zoetermeer. Deelnemers(sters) worden 's middags half twee van hunne woningen afgehaald. Alle consumpties worden door de commissie gratis aan de deelnemers (sters) verstrekt. Bij den penningmeester der commissie, den heer G. H. Bunkers te Zoetermeer, worden gaarne giften inge wacht door dit doel. Door de gemeenten zal door meisjes-collectanten met lijsben en busjes worden rondgegaan. Elke gift, hoe klein ook, is welkom. ONDERTEEKENT het formulier op de le pagina van het le Blad. DE NIEUW-GEKOZEN RAADS LEDEN VAN ZOETERWOUDE. GEEN VAN ALLEN TOEGELATEN. In de hedenmorgen gehouden raadsver gadering waren aanwezig 9 leden, afwezig de heer van Bennekom en één vacature. De commissie tot onderzoek van de ge loofsbrieven, bestaande uit de heeren Thijs- sen, de Graaf en Jac. van Leeuwen, advi seerden den Raad tot toelating van het lid W. Wessel in de vacature-Los en tot niet-toelating van de nieuw gekozen raadsleden. Tot toelating van den heer Wessel werd met algemeene stemmen besloten, terw de nieuwbenoemde leden niet werden toe gelaten met 63 stemmen. Voor de heeren wethouders en Jac. van Leeuwen. De kwestie is, dat er onregelmatigheden zouden hebben plaats gehad in het stem bureau aan den Hooge Rijndijk, hierin be staande, dat een zuster van het gesticht „De Goede Herder" driemaal aan een ver pleegde van dat gesticht bijstand verleend heeft zonder toestemming van den voor zitter, terwijl de drie personen ook niet lichamelijk hulpbehoevend waren. ALPHEN AAN DEN RIJN. EEN VENTVERBOD GEVRAAGD. Een adres aan den Raad van 84 winkeliers. Aan den raad onzer gemeente werd het navolgende adres ingediend en ondertee- ken door 84 winke-iers en kooplieden. Geven met verschuldigden eerbied te kennen De navolgende onder teekenaars, allen winkeliers en kooplieden dezer gemeente; dat steeds dagelijks in onze gemeente door van elders komende kooplieden dus geen inwoners onzer gemeente zonder dat hiervoor ook maar een.ge vergunning noodig is, daar onze plaatselijke Politie verordening in een en ander met voorziet, geheel vrij zonder betaling van eenige ver goeding of rechtaan de gemeente, bun koop waar als huishoudelijke luxe-, consumptie- en andere verbruiksartikelen, manufactu ren, kleeding, etc., aan de inwoneis te koop aanbieden, uitventen en verkoopen; dat ter bestrijding van deze concurren tie, waarvan toch de inwonende winkeliers en koop-iedisn belangrijke schade onder vinden, in verschillende gemeenten in ons land ter bescherming van het debiet van de plaatselijke winkeliers en Middenstand een z.g. „Ventverbod" in het leven is ge roepen, krachtens welk verbod het aan kooplieden komende van elders is verbo den zonder vergunning van het plaatselijk bestuur der gemeente hun koopwaar aan de ingezetenen te koop aan te bieden, ven ten en te verkoopen; dat het venten in onze gemeente door kooplieden van elders, dagelijks ook hand over hand toeneemt, hetwelk wij mede mee- nen te moeten toeschrijven aan de groote wereldmalaise en depressie die wij momen teel doormaken en zich i«n den handel ge ducht laat gevoelen; dat door de in onze gemeente ook heer- schende werkloosheid, door ondergeteeken- den het leveren op crediet hoe langer hoe meer een groote moeilijkheid wordt, het welk bovendien door de concurrentie als- boven omschreven nog erger wordt, daar deze kooplieden uits.uitend contant ver koopen, het publiek van hen dikwijls boven haar eigenlijke koopkracht koopt, en de in gezetenen winkeliers dan slechts in de ge legenheid komen, om alleen eventueele ont brekende of aanvullende artikelen te leve ren, maar dan meest op crediet en/of op z.g. afbetaling dat waar toch de plaatselijke winkeliers opkomen voor de lasten onzer gemeente, het dan toch feitelijk billijkheidshalve niet aan gaat, dat kooplieden van elders zonder be taling van eenige lasten of bedrijfskosten, hier ter plaatse de winkeliers gemakkelijk kunnen en komen beconcurreeren dat onde-rgeteekenden den Raad er be leefd op wijzen dat ook in de meest naburi ge gemeenten als Boskoop, Bodegraven, Gouda door den gemeentraad een dergelijk „Ventverbod" werd vastgesteld; weshalve zij Uwen K*aad op bovenstaande gronden beleefd verzoeken, wel te willen bevorderen, dat ook in onze gemeente de politieverordening met een zoodanig ver bod als boven bedoeld wordt uitgebreid, krachtens welk verbod het aan kooplieden uit anderen gemeenten dan die der ge meente Alphen aan den Rijn, hieronder b.v. ook te rekenen schippers die met hun schip koopwaar in onze gmeente 1 of meer ligdagen nemen, en exploitanten van z.g. Vliegende winkels zal zijn verboden zon der schriftelijke toestemming van den bur gemeester of ander aan te wijzen bevoegd ambtenaar, hun koopwaar en handelsarti kelen als Huishoudelijke-, luxe-, consump tie- en andere verbruiksartikelen als Ma nufacturen, Kleeding etc. in den meest uit- gebreiden zin des woords hieronder te re kenen alle dagelijksch voorkomende koop waren, in onze gemeente te koop aan te bieden, uit te venten of te verkoopen, en in die gevallen waarin wel toestemming wordt verleend, van deze kooplieden een vergunningsrecht te vorderen en te heffen overeenkomstig een eveneens door Uw raad vast te stellen tarief. Agenda LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juli a.s. waargeno men door de apotheken; G. II. Blanken, Hoogewoerd 171,, telefoon 502 en D. J. v. Rriesum, Mare 76, telefoon 406. Uitstapje. De Alphensche meccaoclub maakte gisteren met haar leden onder Lei ding van den heer C. E. Klink een excur sie naar Amsterdam. Na alhier een bezoek te hebben gebracht aan de verschillende museums ging het per boot naar „Schip hol", dat de meccaobouwers hier genoten, kan men begrijpen. Benevens de verschil lende vliegtuigen die werden bezichtigd en in oogenschouw genomen bracht men te vens een bezoek aan de verschillende werk plaatsen en hangars. Personalia. Tot onderwijzer aan de Chr. Oranjeschool alhier werd benoemd de heer A. de Visser van Zevenhoven. Concours. Het kinderkoor van de Chr. Zangvereen. „Surum Corda" zal volgende week Woensdag de cl nemen aan het te Lisse te houden concours. Kostelooze rijwielmerken. Dinsdags en Donderdags bivsschen het tijdvak 14—30 Juli des avonds van 79 uur zal ten kantore van den ontvanger der directe belastingen gelegenheid bestaan tot 't aanvragen en af halen van kostelooze rijwielbelastingmer- ken 1931/'32. Collecte. De opbrengst van de giste ren gehouden collecte ten bate van het Groene Kruis alhier bedraagt 296.08. Onbestelbare brieven. Lijst van onbe stelbare brieven en briefkaarten terug ont vangen in de le helft der maand Juli 1931. Brieven binnenland. 1. Wed. A. de Leeuw, Eindhoven; 2. G. de Grauw, Ermeto. Brief kaarten binnenland. 3. 1 briefkaart zonder adres; 4. Joh. Borgers. Neerbosch; 5. P. Tray, Amsterdam. BODEGRAVEN. Ernstig motor-ongeluk. Hedenavond half zeven reed de heer A. v. d. Belt op een motor met een passagier op de duo zitting. Door onbekende oorzaak vloog hij dicht bij de R.K. Kerk op het trot toir en kwam zoodanig te vallen, dat hij op straat van de Laatste H.H. Sacramenten moest worden voorzien en onmiddellijk naar het ziekenhuis te Utrecht moest worden vervoerd. Men vreest voor zijn leven. De duorijder kwam er zonder noemens waardig letsel af. R.K. Volksbond. De tooneelvereeni- ging van de R.K. Volksbond gaf Zondag avond voor een goed bezette zaal een lief- dadigheidsuitvoering, ten bate der zieken kas. Het stuk .,Het Paardenmiddel" werd goed gespeeld en viel dan ook zeer in den smaak. Ook werden nog een paar kaarten, voor hetzelfde doel verloot. Het was voor de ziekenkas een goede en voor de aanwe zigen een zeer gezellige avond. KOUDEKERK. Personalia. Voor het Toelatingsexa men ter op'eiding van onderwijzeres aan de kweekschool te Leiden, s'aagde mej. S. W. Lekx, leerlinge van de heer W. A. vau den Dool, hoofd der school alhier. NIEUWKOOP. Geboren Clasina Hendrika, dochter van P. Maarsseveen en W. C. Gerse. Overleden: J. J. van Dijk oud 9 j. Bloemen voor zieken. Eenmaal in het jaar kunnen onze zieken de H. Geheimen bijwonen. Eenmaal in het jaar kunnen zij weer genieten van den luis ter onzeiliturgie. Laten wij, gezonden, dan zorg dragen die luister en schoonheid zoo heerlijk mogelijk te maken, door een schat van bloemen bijeen te brengen en daar mede de altaren in de St. Joseph-kerk tij dens het Zieken-triduum te versieren Bloemen of gaven tot aankoop ervan worden gaarne afgewacht door den heer A. Schlattmann, Rijnsburgerweg 10S, tcle- phoon 4546. Winkelweek Hoogewoerd. De winkeliers van de Hoogewoerd blijven onvermoeid de aandacht van het publiek trekken. Morgenavond te half acht zal het muziekkorps „Werkmans Wilskracht" oen rondwandeling maken en daardoor veten dwingen een kijkje te komen nemen op de Hoogewoerd. We verwijzen ten overvloede nog eens naar de annonce in dit nummer, waarin de aandacht gevestigd wordt op de gearrangeerde verloting. Confédération Internationale des Etudiants De Nederlandsche delegatie naar het Congres van de Confédération Internatio nale des Etudiants, dat van 8 tot IS Augustus a.s. te Boekarest gehouden zal worden, is als volgt samengesteld: J. de Blieck, praeses van het L.S.C., leider der delegatie, jhr. J. de Ranitz, Delft, J. U. de Beus, Leiden, J. Posthumus, Amsterdam en mej. N. Gorter, Leiden (B.V.S.V.). Aan deze delegatie zijn toegevoegd als substituut-leden de heeren: H. A. van Beu- ningen, Leiden, R. Regensburg, Leiden, F. Hoyer, Amsterdam, J. Blankenaar, Leiden, C. Croon, Leiden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2