DINSDAG 14 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto in het Winschoterdiep. Een meisje verdronken. Zondagmiddag is een auto, waarin vier jongelui zaten, door tot nu toe onbekende oorzaak, in het Winschoterdiep geraakt, waarbij een '20-jarig meisje, mej. H. H. u.t Vlagtwedde is verdronken. Door de tram gedood. Gisternacht ongeveer 12 uur is bij de Tol onder Gaanderen de 47-jarige G. W. B. uit Oosselt door een motorwagen van de Geldersche tram gedood. De man lag te gen den berm van den weg en kreeg een klap van de treeplank. Den bestuurder trett geen schuld. Door een motor overreden. Slachtoffer bezweken. Zaterdagavond werd het 9-jarig zoontje van den landarbeider Te Wierik, wonende te Raalte, op den Rijksstraatweg Ra-aite- Almelo door een motorrijtuig overreden. Nadat aanvankelijk gemeend werd dat het jongetje er goed was afgekomen, werd de toestand later ernstig en is het knaapje Zondagavond aan de gevolgei^ overleden. Naar wij vernemen, treft den bestuurde» geen schuld. Tegen een melkwagen opge vlogen. Twee gewonden. Zondagnacht is de 27-jarige motorrijder J. P. M. Maars uit de Da Costastraat ie Rotterdam, die van de T.T.-races te Assen huiswaarts keerde, onder Heiligersberg te gen een met een paard bespannen melkwa gen opgereden. M., zoowel als de duo-zit- ster, mej. M. van Dam uit do Kettingstraat te Rotterdam, werden van den motor ge slingerd. Mej. D. bekwam ernstige verwon dingen aan linkerhand, linkerbeen en hoofd. In gezelschap van den Laatstgenoem den motorrijder werd zij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De melkhan delaar S. en zijn vrouw, die tengevolge van den schok van den wagen werden ge slagen, bekwamen weinig letsel. Het paard sloeg onmiddellijk na de botsing op hol. Het rende in volle vaart den weg over, en werd zeker door een auto gegrepen, indien de bestuurder niet tijdig had geremd. Een chauffeur wist het hollende dier gelukkig tot staan te brengen. De motor werd zwaar beschadigd. De melkwagen was geheel uit elkaar geslagen. Motor op een kar gereden. Een doode en een zwaar ge wonde. Gisternacht is op den rijksweg bij Gef- fen een motorrijwiel bestuurd door den heer v. d. W. uit de Ruysda el straat te Til burg, met op de duo mej. C. M. uit de St. Jozefstraat aldaar, waarschijnlijk van ach ter op een kar gereden. De 21-jarige mej. O. M. was op slag dood. Van de W. moest zeer zwaar gewond naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch worden overgebraoht. Ernstig auto-ongeluk. De drie inzittenden bewusteloos. Gisternacht omstreeks half twaalf heeft aan den Westvlietweg nabij de oude tol- brug te Voorburg een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De heer van R. uit Rijswijk reed met zijn auto, waarin ook gezeten waren zijn ver loofde uit Delft en de heer van D. uit Den Haag in de richting van Delft, toen hij door tot nog toe onbekende oorzaak in volle vaart tegen een aan den linker kant van den weg staanden boom is opgereden. Eenige wielrijders, die het ongeluk za gen gebeuren, stelden een onderzoek in, en constateerden dat alle drie inzittenden in bewusteloozen toestand in den auto la gen. Van R., die chauffeerde, was er ge deeltelijk uitgeslingerd. Zij zijn binnengedragen bij den heer K. aan den Westvlietweg, waar de doktoren van der Leeuw en Pieck de eerste hulp hebben verleend. Daarna zijn de gewonden per ziekenauto naar Antoniushove overge bracht. De toestand van de beide heeren was gis termorgen redelijk, die van het meisje ern stig. Aangezien geen verhoor kon worden afgenomen, is de oorzaak van het ongeval nog niet vastgesteld. De auto was aan de linkerzijde geheel vernield. Oude man aangereden. Gistermorgen omstreeks 7 uuir reden bij Polsbroek een zevental arbeider® per rij wiel naar hun werk. Zij werden ingehaald door een vrachtauto, bestuurd door den 20- jarigen D. Bons uit Wiülimge Langenak. Bij het passee-ren kwam de achterste wielrijder, de 60-jarige Streefkerk, uit Ameiden, te va-Ven en werd door de auto overreden. In zeer ernstgen toestand is het slachtoffer naar het. Van Tterson ziekenhuis te Gouda overgebracht. Het onderzoek van de Rijks politie wees uit, dat den bestuurder geen schuld treft. Het gevaarlijke wapen. Zondagmiddag was de heer D. Z., aan den Amsteldijk zijn revolver aan het schoonmaken. In de veronderstelling ver- keerende, dat het wapen niet geladen was, werden hierbij niet de noodige voorzorgen in acht genomen. Onverwaoht ging een schot af uit het, gelukkig, naar beneden gekeerde wapen. De heer Z. werd zoodanig in zijn linkervoet getroffen, dat o.m. twee teenen verbrijzeld werden. ONGEVAL MET D00DELIJKEN AFLOOP Acetyleencylinder gesprongen. Gistermiddag i6 bij de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij aan de Meeuwen laan een cylliinder, die gevuild was met ace tyleen, gesprongen. De 39-jarigé Elltebraght werd gedood. Er ontstond nog een brand, die door de brandweer gebluscht kon wor den. De po-itie stelt een onderzoek im. Nader wordt gemeld, dat de 39-jarige voorman E., die speciaal belast is geweest met het. vullen van carbidgasho-uders, juist met dit werk gereed was, toen door tot nu toe onbekende oorzaak een explosie plaats vond, waa.rdioor de gashouder los- vl'oog en de man door een der ijzeren stuk ken tegen het hoofd werd getroffen. Daar de knal, die hierdoor veroorzaakt werd, niet zeer hevig was en de stukken niet vo-r zijn weggeslingerd, neemt men aan, dat de ontploffing slechte van gerimgen aard was. Een andere arbeider, die E. had geholpen, had zich juist van de plaats des onheil® ver- wijerd toen het. ongeval geschiedde. Vol- de Arbeidsinspectie bestaat de moge lijkheid. dat ten gevolge van den wind een exo'osief menesel is ontstaan. Door de d-i- rer+.'e der M-^tschappii waren alle veilig heidsvoorschriften nagekomen. Het slachtoffer was gehuwd en vader. BRANDEN. Landbouwschuur afgebrand. Kwaadwilligheid in 't spel? Onder Hontenisse is Zondagmiddag tij dens de afwezigheid der bewoners de groo- te landbouwschuur van den landbouwer B. afgebrand. Schuur, met inhoud, w.o. vele landbouwwerktuigen werden een prooi der vlammen, Verzekering dekt de schade. De mareohaussée vond termen, den knecht W., die kort voor het uitbreken van den brand de hofstede verlaten had, aan te houden. Twee boerderijen afgebrand. Gistermiddag zijn te Kerkwijk, een dorp nabij Zaltbommel, twee boerdrijen afge brand, bewoond door de landbouwers A. de Bijl en S. Traxel. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Het huis van de Bijl was verzekerd. Een gedeelte van den inboedel van beide boerderijen kon nog worden gered. De bewoners waren juist aan het hooien, toen de brand uitbrak, ter wijl het vee in de weide liep. De brandwe ren uit Zaltbommel, Ammerzode en Kerk wijk zelf verleenden assistentie. Woonark uitgebrand. Zondagavond is te IJmuiden tijdens een zwaar onweer een in een berghaven nabij de Noordersluis liggende woonark, be woond door het gezin van der L. door den bliksem getroffen. Binnen korten tijd was •het geheel van hout gebouwde vaartuig tot aan den wateroppervlakte afgebrand. Het gezin, bestaande uit man, vrouw en kind, kon zich in nachtggewaad in veiligheid brengen en kwam met den schrik vrij. MOORDAANSLAG TE UTRECHT. Een veldwachter schiet op zijn chef. Geruimen tijd bestond er een minder goede verstandhouding tusschen een nog jeugdig Rijksveldwachter, te -Utrecht gesta tioneerd, en een majoor der Rijksveld- wacht. Deze oneenigheid was ontstaan doordat de jonge veldwachter door zijn chef verdacht werd van ongeoorloofde hande lingen. Gisteren zouden beiden door den dis trictscommandant over deze aangelegen heid worden gehoord. In de wachtkamer geraakten zij opnieuw in discussie, waarbij de twist zoo hoog liep, dat de veldwachter in een bui van drift zijn revolver trok en op den majoor schoot. Deze werd in den schouder getroffen en zakte ineen. De veld wachter richtte daarna het wapen op zicb zelf; de kogel ketste echter, zoodat alleeD de kleeren van den man schroeide. De ma joor, die slechts licht werd gekwetst, is naar de Rijksklinieken overgebraoht. Do veldwachter is gearresteerd. DE MOORD OP HET ROKIN TE AMSTERDAM. Vijfhonderd gulden uitgeloofd. De Substituut Officier wan Justitie, mr. J. Versteeg, maakt bekend, <Lat een beloo ning ran vijfhonderd gulden is uitgedoofd, welke iin overeenstemming met de belang rijkheid. der inlichtingen aal worden ver deeld onder hen, die Licht kunnen brengen in de zaak ran den op 4 Mei in een perceel aan het Rokin te Amsterdam ge-pleegden moord op den 63-jarigen Nioolaas wan der Velden. Tot het verstrekken van inlichtingen ge lieve men zich te wenden tot den Commis saris ran Politie in de elfde sectie, Singel 455. EEN DUIVENRAMP. Ruim duizend exemplaren achtergebleven. Bene gen tijd geleden werd een groote wedvlucht van postduiven georganiseerd naar Val'ladolid (in Spanje). De postdudven- vluohten vanuit Spanje, waarheen de dieren in manden per trein worden vervoerd, ple gen zich steeds te onderscheiden door groo te verliezen van bes-te prijs vliegers. Naar het schijnt rallen vooral veel slachtoffers bij de vlucht over den Pyreneeën, terwijl ook de groote afstand velen duiven het leven kost of doet verdwalen. De jongste vlucht, waar aan ongeveer 1800 duiven deelnamen, waar onder ook talrijke uit Nederland, heeft, blijkens berichten, meer dan duizend slacht offers geëiis-cht. G-noote aantallen duiven zijn niet op de hokken teruggekeerd. De laatste dagen kwamen na lang zwerven op eenige hokken in Noord-Bra-ba-nt nog en kele achtergebleven exemplaren aan. Windhoos in het Westland. Het zware weer van Zondagavond heeft ook het Westland niet geheel ongemoeid gelaten. Aanvankelijk waren geen ernstige berichten bekend geworden, doch thans blijkt, dat het zware onweer gepaard met windvlagen en regenslag nog scha de aangericht heeft. Aan Hoek van Hol land werd in het kamp voor kampeerders groote schade aangebracht, doordat oen windhoos een 20-tal benten opnam. Vooilj werden een 9-tal houten huisjes welke dienden voor vacantie-verblijf geheel vernield. De bewoners moesten in allerijl hun toevlucht tot het Politie-bureau, dat op het kampeerkamp staat, nemen. Aan verschillende personen, die hun tent boven het hoofd zagen wegwaaien is in het club gebouw „Prinses Juliana" onderdak ver leend. Bij de hulpverleening heeft de direc teur dier stichting zich zeer verdienstelijk weten te maken. De heer A. S. Korpers- hoek uit Rotterdam kreeg een zware baik op den arm, tengevolge waarvan dit lichaamsdeel uit de kom schoot. In het Westland werden op verschillen de plaatsen ruiten van warenhuizen en kassen vernield. Smokkelaar doodgeschoten. Op de Limburgsch-Duitsche grens bij Venlo, is Maandagnacht de Duische smok kelaar H., die koffie over de grens voerde, doodgeschoten. Bewusteloos langs den weg gevonden. Op den Rotterdamschen weg te Delft werd Zondagochtend 4 uur in beewusteloo- zen toestand gevonden de 23-jarige werk man P. V. De man, die door een steek wond ernstig aan een pols was verwond en tengevolge van bloedverlies geheel was uit geput, is door de politie per auto naar het gasthuis vervoerd en daarin ter ver pleging opgenomen. De politie stelt een onderzoek in. Voor 15.000 aan bont ontvreemd. In perceel Lange Peten 25 te 's-Graven- hiage, waarin is gevestigd de bontzaak N.V. De Zilvervos, is ingebroken. Men heeft zich toegang verschaft door het uitsnijden van een ruit aan de achterzijde. Vermist wordt voor een waarde van on geveer 15.000.aan zilvervossen en blauw vossen. Deze inbraak moet plaat-s gehad hebben tusschen Vrijdagavond en Zondag. Markenangsf te Venlo. Gisteren hebben de gezamenlijke ban kierskantoren te Venlo geweigerd, Duit- sche marken om te wisselen tegen Neder- landsch geld. Dientengevolge konden de Duischers, die op de veiling zelf komen koopen, geen groenten inslaan. Onmiddel lijk deed het gerucht de ronde in de stad, zooda in de winkels ook geen Duitsch geld meer werd in betaling genomen, noch ge wisseld. De handelstransacties hebben een schok gekregen en voorloopig wordt geen erediet meer verleend. Een en ander is een slag voor handel en industrie en tuinbouw daar ter stede. Enkele zaken in de stad willen de zilveren Mark tegen 32 oent in wisselen. BUITENL. BERICHTEN EEN NIEUWE ONDIEPTE IN DE NOORDZEE? Een rug van 8 mijl op 29 mijl van Flamborough Head. Naar de Daily Express meldt, zou de kapitein van het Noorsche s.s. Harbris, dat te Yarmouth is aangekomen de plek gevonden hebben, die het uitgangspunt is geweest van de onderzeesohe aardbe ving die in Juni ook in Engeland en one- land is gevoeld. Op die plek zou de bodem van de Noordzee meer dan honderd voet gerezen zijn. Er zou zoo iets als een reeks van met zand bedekte heuveltjes zijn ont staan. De loods, die de Harbris t-e Yar mouth binnen heeft gebracht, heeft te bevoegder plaatse mededeeling gedaan van de ontdekking van den kapitein. De verhooging zooi te vinden zijn 29 mijl van Flamborougih Head, in een rich ting O.N.O. De kapitein deed het vol gende verhaal Hij kwam uit de Oostzee, en hij had bij den overtocht meest mist gehad. Verle den week Dinsdagmorgen wilde hij, daar 'het nog steeds nevelachitg was, bepalen waar 'hij zich bevond, en daarom liet hij peilen. Hij vond een diepte van 114 voet. De kapitein was zeer verbaasd, daar hij volgens de kaart, op de plek waar hij meende te zijn, een diepte van 228 voet had moeten verwachten. Een half irur later peilde hij weer, en de diepte was nu 108 voet, inplaate ran 216 voet- vol gens de kaart. De karritein dacht dat hij geheel en al verdwaald was. Eenigen tijd later, terwijl het schip 'heel langzaam voer, hoorde hij den mist hoorn van het Humber lichtschip, en toen wist hij waar hij was. Te Yarmouth heeft men de kaarten en de koers van het schip nagegaan en nog eens nagegaan. Men meent dat de rug een lengte moet hebben van 8 mijl. Het is natuurlii'k, zoo zegt men verder, heel goed mogebjk, dat hij nog verder doorloopt en hier of daar zelfs gevaar oplevert voor de scheepvaart. VERTROUWENSTRUC WEER TOEGEPAST. beetnemen. Finsch onderwijzer laat zich niet Al® de vacainitaetijd is aangebroken en de jaarlijksohe uitwisseling ran bewoners plaats heeft (het schijnt nu eenmaal een feit, dat het vreemde land mooier is dan het eigen land) begint ook weer de activi teit van de oplichters, die heit speoiaal op de buitenlanders hebben voorzien. De t>ruc, die nog maar al te dikwijls suc ces heeft bestaat in het wekken van ver trouwen o.a. door het depone eren van geld en aangezien het in 90 van de 100 gevallen Engelschen zijn, d e zich er aan schuldig maken en het slachtoffer worden, heeft het Enge'sch ook de meesit passende uitdruk king voor dergelijke oplichterijen, nj. con fidence trick. Van een der laatste sluwe pogingen op dat gebied is bijna de heer Gerald Oden- waJik gepenaionneerd ïtwsoh onderwijzer het slachtoffer geworden. Hij maakte in den Landen-schen dierentuin kennis met een zeer vriendelijk beer, George Gordon ge naamd, die beweerde in Buenos Aires te wo nen en landeigenaar te zijn. Dergelijke hee ren haasten zich niet en willen, zooals ge zegd, eerst het vertrouwen winnen, vandaar dat er een week verliep, voordat er iets an dei's gebeurde dan dat de beide heeren da gelijks met elkaar uitgingen. In het begin van de tweede week vond Gordon toevallig in een taxi een porte feuille die behalve 20 pond sterling eenige krantenkinipse's bevatte, waarin gesproken werd over mr. Forbes, den man, d'.'e altijd wint. Aangezien in de portefeuille ook het adres van den heer Forbes werd gevonden, trokken de eerlijke vinders naar diens hotel. Forbes bleek even vriendelijk als Gordon (die naturiijk zijn handlanger was). Hij bood de 20 pond a's belooning aan, Gordon wei gerde, dus Oden wall ook en daarop zeide Forbes, dat hij het geld op een paard zou zetten. Den volgenden dag deelde Forbes mede, dat hij 40 pond had gewonnen en dat geld weer op ©en ander paard had gezet. Eenige dagen duurde het spelletje voort en ten slotte had de combinatie, althans vo'gens Forbes 125.000 pond sterling ge wonnen. Toen kwam de aap uit de mouw: Het aj«. slachtoffer moest 10.000 pond als garantie storten en toen hij aarzelde, liet Gordon hem een chèue ran 75.000 pond op een groote bank zien. De heer Oden wall was zoo verstandig niet naar Finland om geld te schrijven, doch naar de politie te loopen, die de heeren inrekende en rastr- stelde, dat de chèque valsoh was en de hee ren Gordon en Forbes oude bekenden waren van elkaar, en van de politie. In een ander geval zijn twee oplichters gelukkiger geweest, doch het slachtoffer, mr. Boardman, die 20.000 pond aterling over handigde, kreeg een beroerte toen hij ont dekte, dat. hij was opgelicht en overleed korten tijd later. De oplichting had een jaar geleden plaat®, doch eerst nu is de Parijsche politie er in geslaagd den hoofdschuldige, James Oasey, een gewezen schapenscheer der uit Australië, te arresteeren. De kennismaking had te Lugano plaats. Casey stelde zich voor als een Austra'isoh bankier, en zijn medeplichtige Burke noem de zich Reynolds een rijk sehapenboer uit Australië. Casey vertelde juist een half mil- lioen pond ster'img aan de beurs te hebben gewonnen en vroeg Burke of hij ook niet wat wilde wagen. Den volgenden dag had Burke 2000 pond gewonnen, die Oasey hem in bijzijn van Boardman overhandigde. Daardoor aangelokt zeide laatstgenoemde, dat hij in Parijs over wat geld beschikte. De drie heeren ontmoetten elkaar in de Fransche hoofdstad. Boardman gaf Burke 20.000 pond waarvoor de Australiër hem het. re^u van een groote bank overhandigde, dat echter bleek vervalscht te zijn en den vo'genden dag waren de beide oplichters verdwenen. Opwindend avontuur van Hertzog's zoons. Een opwindend avontuur is den twee zoons van den Zuid-Afrikaanschen pre mier Hertzog, Albert en Oharles, over komen, toen zij in het Krugerpark een leeuw tegenkwamen en in een boom moesten klimmen. Door den hevigen regen bleef de auto van den premier in de modder steken, juist op een plek in het Krugerpark, waar zoo veel leeuwen zijn, dat de in- landsehe politie in de boomen slaapt. De twee jongens sprongen uit de auto oan 'hulp te halen, maar zij waren nog niet ver gevorderd, toen hun zaklantaarns plotseling den kop van een grooten leeuw beschenen. Toen zij rondkeken, waar zij heen konden vluchten, zagen zij een tweeden leeuw. De jongens klommen in een boom, waar zij bleven zitten tot de premier een auto kon zenden, om hen te helpen. Bandieten te Kaapstad. Uit Kaapstad wordt gemeld: Eenige gewapende en gemaskerde bandieten 'heb ben in de afgeloopen dagen verscheiden gewelddaden bedreven, die herinneren aan de sensationeele aanrandingen, die in 1920 door een gewapenden bandiet wer den bedreven. De identiteit van dien man is nooit onthuld, doch men gelooft, dat hij aan sprake li jk is voor den moord op een chauffeur, wiens dood nog steeds- een mysterie is. Een paar dagen gebeden werd een chauffeur aangehouden en beroofd en sindsdien hebben er nog verscheiden overvallen plaats geha-d. Gisteren was de politie weer genoodzaakt alle manschap pen te mobiliseeren, ten einde de be drijvers op te sporen van drie overvallen, die eergisteravond en gisteren snel ach ter elkaar plaats hadden. Een automobilist werd onder bedrei ging met een revolver beroofd; de eige naar van een café moest zijn ontvangsten eveneens aan bandieten afstaan. Een automobilist, die midden op den weg een man met een wit masker zag VOORKOMT/TANDBEDERF en poetst 's mqfgeps en Vavonds met NI VA TAJXQ^VSTA 75 ets.per'/i tujagjrtScls p!4 tube. 6801 staan, verdubbelde zijn snelheid en reed den man bijna tegen den grond. De ban dieten zetten hem na, doch de automo bilist wist te ontkomen. Moordenaar begenadigd. Het kabinet van dep sitaat Hessen heeft de doodstraf, waartoe de recht.bank te Gies- sen den landbouwer Wilhelm Lehr uit Al- tensitadt had veroordeeld wegens moord op de 19-jarige Martha Pipel, veranderd in le venslange gevangenisstraf. Lehr had een verhouding met het meisje en had haar toen deze verhouding hem be gon te vervelen, in een bergbeek geworpen, waardoor zij verdronk. INGEZONDEN STUKKEN De Bouwvergunningen. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoeken wij U nog eenige plaatsruimte bij voorbaat onze dank. Het deed ons genoegen dat de heer ram der Drift ons door middel van Uw blad wensohte te antwoorden. Beter had het ons inziens geweest alvorens hiertoe over te gaan zich op de hoogte te stellen, want wat hij nu beoogt is ons niet bekend. Hij vangt aan met 4 verzoeken te noe men, welke alle even voorspoedig verloopen. Van welken aard deze verzoeken waren, laat hij ouaten beschouwing, het vermoeden bestaat dezer zijüs. dat het hier karwijtjes betreffen welke aan een burgerzaak meer malen voorkomen en eigenlijk wijzigingen zijn waarin Bouw- en Woningtoezicht slechts formeel gekend behoeft 'te worden. 't Laatste verzoek zal wel spoedig in zijn bezit zijn. Temeer is dit te verwachten, nu hij thans de zaak zoo vóór heeft gestaan. Overigens trekt hij het door ons opge somde niet in twijfel en roemt, hij de wel- willllendihei'd der ambtenaren. Ook wij wor den steeds met voorkomendheid en welwil- lenheid tegemoet getreden, doch of zulk» de vergunning bevordert mogen wij betwij felen; de oorzaak is naar onze meening dan ook niet uitsluitend daar gelegen. Thans nog eenig antwoord aa.n den heer Splinter.' Zooals hem bekend moeten heden ten dage inplaabs van 2, vijf stel teekeni gen ingezonden worden, opdat alle afdee- lingen gelijktijdig de betreffende aanvraag in behandeling kunnen nemen, bedoelend, hierdoor de afwikkeling te bespoedigen. Voor zoover ons bekend kan er gedurende drie achtereenvolgende weken aan gear beid worden maximaal, waarna de vergun ning wordt verleend, of de reden aan aan vrager medegedeeld, waardoor stagnatie werd veroorzaakt. Dit laatste is echter niet het geval. W-as dit wel zioo, dan kon de aanvrager maatrege'en nemen de oorzaak der stag natie weg te nemen en niet. zooals nu het geval is in hoop en vreeze leven. Dat de heer Splinter de aanvragers al® de sehufldiiige wil aanwijzen is al zeer gemak kelijk en vormt voor de aanvna.sers wel een troost en een gelukkig vooruitzicht op beter tijden. Niettemin was onze verwachting in deze niet. hoog gespannen. Was dnit anders geweest, gaarne zouden wij hulde breneen, nu zijn wij wel verder, doch niet dichter bij gekomen. Gezien het finantieel en gem een schar>n©- lijk belang moeten wij den heen* van Stram ien dank brenr^n voor het. stellen de.r vraag en hopen met hem te komen tot doel, wat wij beooeeneen conini'V'ie of dezerzijds gedupeerde aanvragers bijeen te brengen om een soHden gang van zaken dia ar geste1 dj te krijgen. Voorts verwijzen wii naar oei«3 ingezan- d^"o over W*»nboT)ige Toestand. Mijnheer de "Redacteur wii danken IJ vriendelük voor Uwe eestvriiheid. FIRMA J 'T HART D. AANEN. „JERUEL" Middelstegracht 3. Op ons vorig schrijven in dit blad waren enkele vrienden van ons werk zoo goed ons te helpen, welke giften we dezer dagen na der vermelden zullen, gelijktijdig we de op brengst van onze buscollecte van a s. Woensdag en Donderdag zullen vermelden, want we zijn onze zorgen nog niet te boven. Daarom organiseerden we genoemde bus collecte en grijpen deze gelegenheid aan om onze stadgenooten met ernst op te wek ken ons zooveel mogelijk te helpen. We hebben ons mooi kinderwerk nu reeds eenige jaren kunnen voortzetten, arme kleinen zijn geholpen. Elkeen is dagelijks in de gelegenheid dit werk te komen zien. Kom, stel ons in staat het voort te zetten. Doe iets extra's in de bus, die a.s. Woensdag en Donderdag wordt aangeboden. K%n iemand ons helpen aan een klein trekwagentje? We hebben een heerlijk ventje van twee jaren, die niet behoeft te liggen, doch is opgenomen omdat de va der door droeve omstandigheden in geen drie jaren voor zijn gezin kan zorgen. De moeder is een energieke vrouw die voor de overige zorgen van het gezin alleen moet zorgen en daarom in betrekking is gegaan in een hotel. De kleine jongen mag mee wandelen en boodschappen doen, kan natuurlijk niet zoo ver loopen, zuster zou dan gaarne 'n klein trekwagentje hebben om hem in te rijden. Wie weet heeft iemand uwer er een onge bruikt staan dan kunt ge deze kleine jon gen gelukkig maken. Geef dan a.u.b. de boodschap mee aan degene die ons helpt met de buscollecte. Bij voorbaat reeds dank! F. H. v. d. HORST.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6