UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand r DINSDAG 14 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT tERSTE BLAD PAG. 3 morgen van 14 Juli 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 761.6 le Janmayen. Laagste barometerst.: 749.5 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 15 Juli: Matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Weste- lijke wind. Meest gedeeltelijk bewolkt. "Waarschijnlijk eenige regen met kans op onweer. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUURj 20.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.j Van Dinsdagnamiddag 9.45 uur tot Woensdagmorgen 4.26 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 20.5, 12 uur 21 en 3 uur 21.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 19.5 gr., 12 uur 20 gr. en 3 uur 21 gr. C. HOOGSTE WATERSTAND. Hoogwater te Katwijk aan Zee op Woensdag 15 Juli voorm. 3.23 uur, nam. 3.45 uur. N00RDWIJK. Personalia. Te Leiden slaagden voor het Diploma Boekhouden de dames B. van der Weijden, M. van der Loo, Tr. van Urk, M. van Eeden en P. Warmcn- Ivoven. Allen leerlingen van de R. K. Meisjesschool al'hier. ALPHEN AAN DEN RIJN. Hengel wedstrijd. Door de henigelaarsver- eenigiung „Ons Genoegen" werd gisteren een hengel wedstrijd gehouden nabij de spoor brug in het vischwater „de Oude Rijn". Aan tal deelnemers 26. Uitslag le pr. D. B. van •Nes met 4 «.tuks; 2e pr. P. v. Zwielen met 6 stuks; 3e pr. A. Bors-t met 6 stuks; 4e pr. P. Henry met 5 stuks; 5e pr. S. va.n den Hoek met 5 stuks; 6e pr. J. v. Wageningen met 4 stuks; 7e pr. J. v. d. Ben met 4 stuks; 8e pr. H. Bimnenkamp met 3 stuks. De prij zen bestonden uit luxe- en buish. artike len welke na afloop der wedstrijd aan de •winnaars werden ui.tgerei.kt. Eindexamens Chr. H.B.S. Geslaagd de dames N. Belgnaver. N. de Rruijn, W. H. Wermeskerken en de heeren D. Boot Johzn., D. Boot Phzii., N. Braam, A. Burggraaf, C. L. Jongenburger, Joh. Spreij, A. .Speelman, Joh. Verse put. Afgewezen één Candida at. Naar wij vernemen zal het aantal klas sen va.n de Chr. H.B.S. met 5-jarige cursus met ingang van 1 September worden uit gebreid mei een voorbereidingsklasse Begrafenis J. Göbel. Gisteren had on der veel belangstelling op de algemeene be graafplaats alhier, de teraardebstel'.iing plaats, van wijlen de heer J. GöbeL, in leven gedurende ruim 25 jaar koster bij de Ned. Herv. gemeente alhier. In het donker gezet Bij een bewoner aan de Kanaalstraat, is Zondagavond de bliksem op de zekering ran de e'ectr. ge leiding geslagen, waardoor de bewoners plotseling in het donker werden gehuld. Personalia. Onze plaatsgenoot P. v. Veen is met ingang van heden benoemd tot agent van politie te Amsterdam. Personalia. Tot klerken bij de gemeen te water- en Bohtbedrijven alhier werden benoemd de heeren Fr. v. Beek en B. Velit- man alhier. AARLANDERVEEN. Droevig. Zaterdagmiddag is alhier ver dronken een 6-jarig dochtertje van den heer J. Bunik. Het. kind werd. bij den heer R. binnen gedragen, waarna het later naar haar ouderlijke woning is overgebracht. NOORDEN. Aanrijding. Maandagavond reed P. Koperdraad met zijn auto achteruit om te keeren, doch bemerkte niet, dat het 8-jarig zoontje van Joh. va.n Capel achter den wa gen stond. Het kind kwam te vallen en kreeg de auto over zijn been. De dokter uit Ter Aar achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden (noodzakelijk. Men vreest voor inwendige kneuzingen. Den chauffeur treft geen schuld. NIEUWVEEN. Kostelooze Rijwielbelastingmerken. Namens den minister van fina-noiën wordt aan belanghebbenden medegedeeld, dat er vanaf 14 Juli 1931 gelegenheid bestaat ten kantore van den heer Ontvanger der Di recte Belastingen te Nieuwkoop tot het doen van. aanvragen ter bekoming van een kos teloos Rijwielbe'astingmerk. Gedurende drie weken kunnen ook aan vragen worden gedaan des Dinsdags en des Donderdagsavonds van 7 tot 9 uur. (N.T.) NIEUWKOOP. Rijwielbelastingmerken. Vanaf 14 Juli zal op het kantoor der Rijksontvanger al hier, voor hen die daarvoor in aanmerking komen, gelegenheid zijn tot het aanvragen van een kosteloos rijwielbe'.astingmerk. De ontvanger houdt tot 1 Augustus hiervoor zitting eiken Dinsdag en Donderdag van 7 tot 9 uur n.m. WOERDEN. Geen belangstelling voor een historische optocht. In de gisterenavond gehouden buitengewo ne ledenvergadering van „Koninginnedag" zou de rollenverkoop plaats hebben voor de te houden Historische Optocht. Reeds in zijn openingS'Wioord uitte de voorzitter zijn teleurstelling ove-r de geringe opkomst. Be gonnen met de verkooping der hoofdrollen (het hoogste bod hiervoor was 20.werd deze na eenige tijd gestaakt, wegens te wei nig aanbod. Besloten, werd alsdan af te zien van de voorgenomen Hist. Optocht. Het bestuur zal nu onderzoeken in hoeverre een allegorische optocht betrekking hebben de op diverse ambachten, kans zal hebben op slagen. Voor het bestuur was een derge lijke geringe belangstelling een teleurstel ling. Missienaaikring. Er is destijds door De Derde Orde, op initiatief van haar di recteur, den WelEerw. Pater v. d. Boezem, een missienaaikring opgericht voor meisjes, die van bovengenoemde orde lid zijn. Deze Missienaaikring heeft reeds geruimen tijd gewekrt en heeft reeds heel wat vervaar digd op handwerkgeb.ed. Binnenkort zal nu in het Patronaatsgebouw een groote tentoonstelling met verloting worden ge houden, waarvan de baten geheel ten goede komen aan de Missie. We hopen, dat. het geen door de meisjes op waarlijk schitte rende wijze is gemaakt, gret.g bij vele koopera aftrek zal vinoen. Verkeerd begrepen. Even over de Snel- lebrug had Zondag, ter hoogte van de re clamezuil, een aanrijding plaats tusschen een motor en een a-u-to. De beide voertuigen botsiten zoodanig tegen elkaar, dat de stuurinrichting van de motorfiets brak. De motorrijder bekwam eenige ontvellingen en werd Boor dr. v. d. Giesen verbonden. De aanrijding had plaats, doordat de beide be stuurders elkaar verkeerd begrepen. De schade ve.rgoe-di.Vig zal onderling geregeld worden. ZEVENHOVEN. Personalia. De heer A. Visser alhier is tijdelijk benoemd als onderwijzer aan de 0 ra nj ©school te Alphen aan den Rijn. Voetbal. De Zondag gehouden voetbal wedstrijden voor V.E P. zijn wederom voor V.E.P. een zege geworden. De wedstrijd V.E.P. IActif I (Hilver sum) eindigde in een 43 overwinning voor V.E.P., terwijl V.E.P. II een 40 overwin ning behaalde op Hertha I (Vinkeveen). HAAGSCHE RECHTBANK. De tooneelschilder M. V., die ontsla gen werd van rechtsvervolging ter zake van hem ten laste gelegde te Katwijk ge pleegde oplichting door middel van steunbonnetjes, werd door de Haagsche Rechtbank voor den tijd van ten hoogste 1 jaar geplaatst in een krankzinnigenge sticht. MOORDAANSLAG IN DEN HAAG. De dader pleegt zelfmoord. De notaris H. L. Morra, wonende in de Jan van Nassaustraat 25 te Den Haag, zat hedenochtend in conferentie met een zeke ren V. uit de Ten Hovestraat. Plotseling hoorde het zich in een aan- grenzendo kamer bevindende personeel een paa-r schoten lossen en direct daarop vluchtte de notaris, die klaarblijkelijk in het linkeroor getroffen was, hevig bloedend uit zijn kamer om in de gang neer te val len. Inmiddels werd een derde schot in de kamer gehoord. Het bleek, dat V. zichzelf doodgeschoten had. Hij was in het hart getroffen. Tot nu toe ontbreekt elke aanwijzing omtrent het motief tot deze daad. Ook de politie beschikt nog niet over nadere ge gevens. Notaris Morra is naar het Roode Kruis- Ziekenhuis gebrachtzijn toestand is be vredigend. De kogel kon echter nog niet verwijderd worden. Nader vernemen wij, dat de dader is de heer R. V., wonende in de Ten Hove straat. Sinds Maart j.l. stond de heer V. in zakenrelatie met notaris Morra, met wien hij meermalen conferenties had. Spoedig na het gebeurde was' de po litie hedenochtend ter plaatse en stelde, onder leiding van commissaris Paré een onderzoek in. Ook het parket was op de plaats van het misdrijf aanwezig. In den loop van den ochtend is nota ris Morra een kort verhoor afgenomen. Ook dit heeft geen licht gebracht over de vraag naar de redenen, welke de da der gehad heeft. De heer Morra ver klaarde, niet te weten, waarom V. plot seling op hem geschoten had. Kort na den aanvang der conferentie haalde V. eensklaps een revolver voor den dag, welke hij op den notaris afschoot. Notaris Morra is 56 jaar oud. In verband met het politie-onderzoek is het lijk van V. voorloopig ter plaatse gelaten. In den loop van den middag zal het echter naar het ziekenhuis- worden overgebracht. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vrachtauto door sneltrein gegrepen. Door den sneltrein, die te 10.15 uur van Geldenmalsen naar Arnhem vertrekt, is op den onbewaakten overweg bij wacht post 40, een vrachtauto met vleeschwa- ren, bestuurd door den koopman J. de Heus uit Echteld, gegrepen. De auto werd een eind meegesleurd en werd ter zijde van de spoorbaan geworpen. De man, de eenige passagier, werd uit den wagen geslingerd en werd gewond. Hij kon naar zijn woning te Echteld worden vervoerd. De a-uto is geheel vernield. ONTPLOFFING AAN BOORD. Op de werf van Gebrs. Barkmeier te Hoogkerk bij Groningen heeft heden morgen aan boord van de motorboot „Groningen VII" van de Lemmer Stoom boot Mij. te Groningen een ontploffing plaats gehad. De boot lag op de werf voor een reparatie aan het achterschip. In de machine-kamer was men bezig met benzine o'ievlekkon te verwijderen. Een der werklieden schijnt de groote onvoor zichtigheid te hebben gehad, terwijl men hiermee bezig was, in de machinekamer een lucifer aan te steken. Een ontploffing volgde en een brand brak uit. De mo tordrijver Wagenmaker en de werklieden Viel en Willems van de werf kregen vrij ernstige brandwonden aan gelaat en handen. De gewonden zijn naar het Aca demisch Ziekenhuis te Groningen ver voerd. Hun toestand is bevredigend. Er bestaat geen levensgevaar. Om den brand aan boord te kunnen blusschen is de „Groningen VII" direct te water gelaten. Doordat er een gat in het achterschip was, in verband met de reparatie, kwam het water in de machi nekamer. Bovendien werd een brandspuit gebruikt. Het vuur was hierdoor spoedig gebluscht. In do machinekamer is schade aangerioht. Verdronkea Schippers, die met hun sohepen in de Tweede Katendrecht.sche haven te Rotter dam lagen, ontdekten gisteravond, dat de motorboot „Elo" zonder bemanning lag te drijven. Bij onderzoek vonden zij de pet van den kapitein, den 43-jairigen C. Ver hoef uit de Veldstraat in het water drijven. De rivierpolitie heeft daarop na een uur dreggen het lijk van den kapitein opge haald. Het is naar zijn woning vervoerd. De verduistering bij Arti et Amicitiae. De Vacant ie kamer van de Rechtbank ver oordeelde heden den ex-hoofdadministra teur van Arti et Amdcitiac, die over de jaren 1927 tot 1930 een som van ruim 50.000 ten nadeele dier Maatschappij had verduisterd, tot een gevangenisstraf van één jaar en drie maanden met aftrek van den tijd, in voorarrest doorgebracht. De eisch luidde twee jaar. DE FINANCIEELE CRISIS IN DU ITSCHLAND. Gevaar voor een dictatuur. LONDEN 14 Juli. (V.D.) De „Daily He rald meldt, dat Duitschland voor een poli tieke omwenteling staat. Wanneer niet in de eerste twee of drie volgende dagen vol doende hulp komt, kan dit tot het aftreden van het kabinet-Brüning en misschien ook tot het aftreden van Hindenburg en dan tot een dictatuur van de nationalisten leli den. In Amerikaansche kringen is men van meening, zegt het blad, dat een crediet van iys milliard mark niet meer voldende is en dat het dubbele bedrag noodig is. De En- gelsche staatspapieren hebben Maandag ochtend door de moeilijkheden 70 millioen pond sterling aan waarde verloren. Ook Hongaarsche banken gesloten. BOEDAPEST 14 Juli. (V.D.) De finan- cieele crisis in Duitschland heeft aanleiding gegeven voor de Hongaarsche regeering voorzorgsmaatregelen te nemen om even- tueele gevolgen van de in Duitschland be staande moeilijkheden voor het economi sche leven in Hongarije te verhinderen of althans tegen te gaan. Om deze reden heeft de regeering besloten, een verorde ning af te kondigen, volgens welke elke fi- nancieele instelling en firma's, die zich uit hoofde van hun bedrijf bezig "houden met de afwikkeling van credietzaken hun kas sen op 14, 15 en 16 Juli gesloten moeten houden. Amerika acht den toestand niet meer hopeloos. NEW YORK 14 Juli. (V.D.) De gebeurte nissen van Maandag schijnen bij de regee ring te Washington de overtuiging geves tigd te hebben, dat de financieels toestand in Duitschland ondanks alle onzekerheid niet meer zoo hopeloos slecht is als tegen het einde van de vorige week. Het is duide lijk, dat de verantwoordelijke Amerikaan sche politici de oplossing van de crisis in de eerste plaats verwachten van krachtige maatregelen der Duitsche regeering en men is voldaan over de door president von Hindenburg genomen besluiten inzake het sluiten van de banken. De terugkomst van dr. Luther. BERLIJN 14 Juli. (VD.) De president van de Rijksbank, dr. Luther, wordt in den loop van den namiddag uit Bazel terug verwacht. Na zijn aankomst te Berlijn za! hij onmiddellijk met de Herstelcommissie van het rijkskabinet besprekingen voeren in verband met zijn onderhoud met de Bank voor Internationale Betalingen te Bazel. Van het rapport van dr. Luther zal het afhangen, of het rijkskabinet heden nog zal bijeenkomen. De sluiting der beurzen. BERLIJN 14 Juli. (V.D.) Naar de Duit sche handelsdienst verneemt, zal het beursbestuur zich morgen opnieuw met den toestand als gevolg van de sluiting van de beurzen bezighouden. Men verwacht, dat het termijnverkeer tijdelijk zal worden stopgezet om elke speculatie op het oogen- blik te voorkomen. Besluiten zijn nog niet genomen. Het ontbreken der wissel- noteering. BERLIJN 14 Juli. (V.D.) Het rijksport- ministerie deelt mede: Daar op het oogen- blik ter beurze geen koersnoteeringen plaats hebben, is het voor de post tot nader orde niet mogelijk betalingen op poststuk ken voor het buitenland aan te nemen. De postkantoren hebben dienovereenkomstig instructies ontvangen. Bovendien hebben de postgirokantoren bericht gekregen tot nader order geen overschrijvingen te doen van gelden naar het buitenland. De handel in Duitsche marken. Naar wij vernemen heeft de Amster- damsche Bankiersvereeniging besloten, geen marken te verhandelen. De gevolgen in Litauen. KOWNO, 14 Juli. (V. D). - Het bericht van de betalingsmoeilijkheden bij de Da- natbank in Duitschland heeft in finan- cieele kringen in Litauen groote ongerust heid verwekt, daar het economische leven in Litauen voor zestig procent van Duitsch land afhankelijk is. Men vreest dat ook in Litauen moeilijkheden zullen ontstaan. De meening in Roemenië. BOEKAREvST, 14 Juli. (V. D). Te Boekarest heerscht groote opwinding in verband met den toestand in Duitschland. De bladen bespreken den moeilijken finan- cieelen toestand van Europa en wijzen op de verantwoordelijkheid van Frankrijk. In verband met den crisis wordt gewe zen op de positie van Roemenië ten op zichte van Midden-Europa. Het bercht over het sluiten van de lo ketten van de Darmstadter und National- bank in Duitschland heeft groote onge rustheid veroorzaakt, daar de bevolking zere sceptisch staat tegenover de mede- deelingen, dat de toestand niet verontrus tend is. ERNSTIG VLIEGONGEVAL. Acht dooden. MOSKOU, 14 Juli. (V. D.) Officieel wordt medegedeeld: Gisteren heeft op 43 K.M. afstand van Moskou een ernstig vliegongeluk plaats gehad. Een bombar dementsvliegtuig stortte bij een oefening boven het station Albino naar beneden. De plaatsvervangende chef ran het mi litair vliegwezen van het Roode leger. Pilow, een lid van den Russischen Gene- ralen Staf Kolonowsky, de persoonlijke medewerker van den Commissaris van Oorlog, Arkamijew, twee vliegers, twee werktuigkundigen en een waarnemer, zijn daarbij gedood. Over de oorzaak van het ongeval wordt niets medegedeeld. EEN DUITSCH JACHT VERGAAN. De opvarenden omgekomen? KIEL, 14 Juli (V.D.). De kapitein van het stoomschip „Ceres" deelt mede, dat hij Zondagmiddag aan de Zuidkust van Zweden ter hoogte van Ystad het Duitsche zeiljacht „Klabautermann' zonder beman ning drijvende heeft gevonden. Men vreest dat de bemanning, die uit vier personen bestond, verdronken is. AANSLAG OP EEN TREIN VERIJDELD. KASSEL, 14 Juli. (V.D.). Naar eerst thans bekend wordt werd in den nacht van Zondag op Maandag op den te 0.28 uur uit Kassei vertrekkende D-trein naar Berlijn, nabij de brug te Kranenhof. een aanslag gepleegd. Stukken rails en balken waren op de rails gelegd. Een toevallig over de brug komende man zag het ijzer en de balken liggen en liep onmiddellijk den D- trein tegemoet, die hij door lichtsignalen met een zak lantaarn tot stilstand bracht. Het door de politie ingestelde onderzoek was tot dusver vruchteloos. LEIDEN, 13 Juli. Groentenveiiing. Per 100 stuks: andijvie 0 402.60, kroten 1 2.60, komkommers 15, bloemkool I 412.50, bloemkool II 1.004.50, roode kool 1415, pieterselie 0.701.40, krop salade 0.501.70, selderie 0.501.40, uien 1.104.10, wortelen 3.408.70, perziken 8—18, per 100 kg.: snijboonen 2937, stokboone n4045, stamboonen 2838, tuinboonen 68, doperwten 1526, peulen 1535, postelein 58 spinazie 48, aardappelen 3.9.70. Melkveiling. Aanvoer 86300 L. Hoog ste prijs 7.10 en laagste 6.30. 14 Juli. Vette Verkens. Aanvoer 389 stuks. 362 zw-aar 4243 cent en 27 licht 3840 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. Enkel varkensvleesoh 1 cent boven noteering. ROTTERDAM, 13 Juli. Buitenl. Granen Stemming flauw. Rogge. Zuid-Russische disp. 4.70, Wes tera No. 2 disp. 4.60, Canada no. 3 dispo nibel 4.65, Canada No. 2 disp. 4 8° Gerst. Canada No. 3 aangekomen l idem stoomend 107106, 64/5 Donau disp 112, 68 Donau idem 117, 62/3 La Plata aangekomen 106. Haver: 57 k. Zuid-Russische disp. 6.65, 55 dito dito dito 6.25, Canada No. 3 dito 6.80, dito stoomend 6.50, Canada feed no. 1 disp. 6.30, dito dito 6.10, La Plata faq. disp. 4.45. Mais per 2000 kg., Gele La Plata disp. 90, idem aangek, 88, idem stoomend naar aankomst 87.-84. idem JuliDec. lev. 85, idem Jan.-April 89, gele La Plata oude oogst disp. 86. 14 Juli. Vee. Ter veemarkt werden heden aangevoerd: 245 paarden, 497 mage re runderen, 463 nuchtere kalveren, 8 over- loopers, 21 veulens, 695 vette runderen, 20 biggen, 362 vette kalveren, 232 schapen of lammeren, 5 bokken of geiten. Prijzen, per .LEIDEN. Geboren: Johannes Thomas Pieter, z. van C. A. de Bruyn en J. Spies. Alida. Maria Agatha, d. van G. N. Suijkerland en A. M. F. v. Berge Henegouwen. Bartho- lomeus, z. van B. Ahrens en G. van de We tering. Johannes Jacobus, z. van J. J. Laman en S. H. Kuijvenhoven. Helena, d. van H. Fakkel en J. Doove. Christina Lamberdina, d. van A. P. Gouwentak en L. J. M. Markese. Jacob, z. van S. W. Verhoeven en F. J. Harkink. Hendrika Johanna, d. van H. Meijer en M. Raap horst. Geertruida Wilhelmian Petronella, d-. van C. A. Olijhoek en J. Verwoerd. Anthonia, d. van A. de Koning en P. J. Klooster. Lambertus Jacobus, z. van 11. A. Henzing en C. J. Freeke. Gerrit, z. van J. P. Buis en J. M. den Oude. Jaco bus Johannes, z. van L. Zitman en J. 0. Nieuwenhuizen. Johanna Jacoba, d. van L. Robbers en J. Barendse. Johanna Cor nelia Maria, d. van H. M. Janssen en M. H. Utto. Lambertus Dirk, z. van J. J. Hoff en C. G. Vermeer. Gehuwd: C. Colpa jra. en A. Vister jd. H. C. J. Colla jm. cn J. E. Smit jd. Overleden: H. A. Schravesande-van Veen wede. (>0 j. C. J. Laterveer m. 64 j. S. Fakkel m. 71 j. half kg.: koeien 4619, 4044 en 28—33 cent, stieren 3810, 31—36 en 31—33 cent; kalveren 62.5—67.5, 55—57.5 en 42.5—50 cent. Prijzen per stuk: melkkoeien 220— 390. stieren 120—480, paarden 200—325 slachtpaarden 110—235, hitten 90—170, veulens 75—140, nuchtere fokkalveren 1625, nuchtere slachtkalveren 713, kalfkoeien 210—580, pinken 5—7, big gen per week 0.90—1.15. Overzicht: koeien en ossen iets williger handel, prij zen gelijk gisteren; stieren iets beter, prij zen onveranderd; vette kalveren 2e en 3e soort vaster, overige onveranderd; biggen handel en prijzen slecht; paarden flauwe handel. prijzen moeilijk te handhaven; schapen handel en prijzen als gister; melkkoeien en kalfkoeien flauwe handel, dalende prijzen; nuchtere kalveren vlugge handel, prijzen vaster. BODEGRAVEN, 14 Juli. Kaas. Aanvoer 407 partijen Gomlsche kaas, w. o. 400 met rijksmcrk, totaal 17,241 stuks wegende 155.169 kg.; prijs met. R.M. le soort 38— 42, 2e soort 3236, handel flauw, zware tot 45. Z0ETERW0UDE, 14 Juli. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 5031 eieren. Prijzen: kippeneieren 1.304.SO, eendeneieren 3.103.30, weiboler 64 cent en kaap 31— 44 cent per pond, hanen 0.07l.io, een den 80 cent, duiven 21 cent en konijnen 21 tot 60 cent per stuk. HAZERSW0UDE, 14 Juli. Eierenveiling Aanvoer 13656 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.654.60 en eendeneieren 3.30—4.05 per 100 stuks; hanen 70 cent por stuk. TER AAR, 13 Juli. Centrale Veiling. peulen 0.402.75, wille cape. 2.15, dop pers 1.401.70, tuinboonen 45GO cent, snijboonen 2.70—3.30, stek 1.60—2.00, prineesseboonen 3.70—1.10, stamboonen 2.302.90, fijn 5.fijnbasterd 2.50, basterd 1.90, grof 1.40—1.70, bloemkool 313 cent en peen 49 cent. R.'VEEN, 13 Juli. Groentenveiiing. Snij boonen 3.10—3.30, idem stek 1.70, kas- snijboonen 2.80—3.30, idem stek 1.00— 1.80, prineesseboonen 3.70, dubbele stam boonen 3.—, tuinboonen 45—50 cent per 10 kg.; Augurken: grof 1.90—2.10, bom men 1.201.35, stippel 85 cent per 25 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Juli. Groenten- veiling. Due of York per kist van 25 kg. 22.70, idem drielingen 0.60—1.20, eerstelingaen 22.50, idem drielingen 0.701.20, peen per 100 bos 6.109.40, bloemkool 1ste soort per 100 11.6012.«0 Aanvoer: 570 kisten aardappelen, 6250 bos peen, 1700 bloemkool. BOSKOOP, 13 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks; Ophelia 10— 20 rent, Golden Ophelia 1827 cent, Mar cel Rouer IS25 cent, Hadley 40—65 rent, Claudius Pernet 4280 cent, Columbia 15 31 cent. Butterfly 20—39 cent, Mac Kei ler 20—36 cent, Wilh. Kordes 5080 cent, Mad. Jules Bouché 2036 cent, Rosalandia 3060 cent, Pauls Scarlet 1526 cent, Else Poulsen 50100 cent, Gloria mundi 5070 cent, Orange perfection 40—61 cent, Lady Godirre 31—46 ocnt, Briarcliff 22—30 cent Edith Helen 4170 cent, Polyantharozen 2035 cent, Kilham 4170 cent, Hoover 40 cent, E. G. Hill 3040 cent, Potin 15—22 cent, Phoebe 2639 cent, du Clos 2541 cent, Florex 50—90 cent, Winnet 2141 cent. Diversen: Lelies regale 5070 cent, Violieren 49 cent, Clematis Durandi 30—48 cent, Anjers 21 cent, Clematis Patijn 80 cent-, Gerbera 70100 cent, Phlox 512 cent, Tris 1721 cent. ALPHEN a. d. RUN, 13 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: tuinboonen 78, heerenboonen 3031, postelein 47, snijboonen 28—36, augurken fijn 40. basterd 28, per 100 bos: peen 8—13, kroten 4.per 100 stuks: kropsla 1 1.60, komkommers 69, bloemkool I 11 14, bloemkool II 78; per 100 pond: aardbeien 2021, bessen rood 20. VEUR, 13 Juli. Groentenveiiing. Eng. komkommers le soort 1.502.80, 2e soort 5080 cent, stek 10 cent, gele komkommers le soort 2.2.30, 2e soort 0.801.20, stek 50 cent, kropsla 5080 cent, bloem kool le soort 8.5011.30, 2e soort 2.60 5.70, tomaten (mid.) 10.5012.80, gr. ronde 99.80, 2e soort 9.3010.30, 3e soort 88.50, bonken 7S, uitschot 1 rijp 10, andijvie 0.802.30, spinazie 10 20 cent, postelein 2.00—3.00, rabarber 1.003.00, snijboonen 3135, spercie- boonen 3034, radijs 12, meloenen 5877, druiven 4951, roode en wij** bessen 1719.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3