KERKNIEUWS ONDERWIJS Financiën en Economie STADSNIEUWS -•**»- Agenda DINSDAG 14 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 EEN KONINGIN EMMA-JUBILEUM- FONDS. Voor lichamelijk gebrekkige kinderen. H M. de Konigin-Moeder heeft voor de gelden, Haar door de Nederlandsche vrou wen ter gelegenheid van Haar jubileum aangeboden en welke thans met de ge kweekte rente ruim 200.000 bedragen, een stichting in het leven geroepen, aan welke door H. M. de naam is gegeven van Koningin Emma-Jubileumfonds. Uit de rente daarvan zullen bijdragen worden ver leend voor opvoeding van en onderwijs aan lichamelijk gebrekkige kinderen van Nederlandsche nationaliteit. DE KATHOLIEKE FILMCENTRALE. Het voorzitterschap en het bureau bleven te Leiden gevestigd. Aan het jaarverslag der Katholieke Film- Centrale over het jaar 1930 is het volgende ontleend: Een opsomming en beschrijving va/n het werken der R. F. C. over het jaar 1930 kan verdeeld worden in 2 belangrijke hoofdstukken n.L: a. haar keuringsarbeid ten behoeve der theaters, die zich onder haar bijzonder toezicht stelden b. haar gewone organisatorische arbeid zooals het organisatielevcn van iedere or ganisatie vraagt en welke noodig is om haar moreele en materieele positie te be stendigen en te versterken. Het mag in dit jaarverslag nog wel in 't kort worden gememoreerd, dat in Oct. 1929 het conflict tusschen den Ned. Bios- voopbond en de Vereeniging van Zuide lijke Gemeenten werd bijgelegd en dat bij opheffing van dit conflict aan de K. F. C. de keuring werd opgedragen van de C.- films ter vertooning in de bioscoop thea ters in het Zuiden des lands, die zich bijna zonder uitzondering onder het bijzonder toezicht der K. F. C. geplaatst hadden en daarmede de verplichting op zich na men, uitsluitend door de K. F. C. toelaat baar verklaarde films te vertoonen. Bij de opheffing van dit conflict in Oct. 1929 nam de K. F. C. op zich te zorgen, dat voor 1 Nov. 1929 een voldoende aantal C.- fils zou zijn gekeurd en zoo mogelijk toe laatbaar zou zijn verklaard. Na cenige weken van ingespannen ar beid mocht zij het genoegen smaken vol ledig in haar arbeid te zijn geslaagd d.w.z. zij kon per 1 November aan de bioscoop- explontanten lijsten overleggen waarop een groot aantal toelaatbaar verklaarde fils stond aangegeven en waarvan de quantiteit en qualiteit ruimschoots vol doende waren om de Zuidelijke theaters, gezien het aantal toegelaten C -films, voor eenige weken en zelfs voor enkele maan den tevreden te stellen. De cijfers kunnen dit duidelijk aantoo- nen Van half October 1929 tot 31 December 1929 werden gekeurd 311 C.-films waarvan werden toegelaten 291 films en verboden 20 films. Over het jaar 1930, dus van 1 Jan. tot en met 31 Dec. 1930 werden gekeurd 379 O-films, waarvan werden toegelaten 289 en verboden 90 films. Met de grootst mogelijke nauwgezetheid en diep verantwoordelijkheidsgevoel wer den in het afgeloopen jaar, steeds na per soonlijke aanschouwing, 379 films door onze keurders beoordeeld. Gelijken tred met den omvangrijken ar beid onzer keurders hield de arbeid van het administratiekantoor de K. F. C. Maandelijks, soms 2 maal per maand wer den de toelaatbaar en de niet-toelaatbaar verklaarde films op lijsten gebracht, welke lijsten in een oplaag van ongeveer 500 stuks aan de gemeentebesturen in het Zuiden des lands aan de bioscoopexploi tanten. die zich onder het bijzonder toe zicht der K. F. C. stelden en aan alle filmverhuurkantonren in Nederland toege zonden. Uit het organisatieleven der K.F.C. die non de navolgende belangrijke gebeurtenis sen te worden vermeld. Er werden gehouden 4 algemecne en 6 Dagelijksche bestuursvergaderingen en een 2-tal conferenties. In den loop van het. jaar traden tot het Algemeen Bestuur toe, de heeren mr. C. P. M. Romme, mr. A. J. M. Hendrix en H. v. d. Eerenbeemt, terwijl in de plaats van mevr. Steenbergen Engeringh. die wegens drukke bezigheden voor het lidmaatschap bedankte, mevr. HanauBaesjou toetrad. In het Dag. Bestuur hadden bij herha ling wijzigngen plaats. Mr. E. M. H. Bolsius, die vanaf de op richting, voorzitter der K.F.C. geweest was en aan wien de K.F.C. groote dank ver schuldigd is, zag zich tot zijn leedwezen ge dwongen het voorzitterschap der K.F.C. neer te leggen en tevens te bedanken als lid van het Algemeen Bestuur der K.F.C. In zijn plaats werd benoemd Notaris Luvkx te Amsterdam, die echter spoedig zijn functie neerlegde en per 30 Dec. j.l. werd opgevolgd door mr. A. F. L. M. Tepe, die tot dien datum pennigmeester der K. F C. geweest was. Een verkiezing voor een nieuw lid van het Dagelijksch Bestuur was hierdoor noo dig. Met algemeene stemmen werd de heer L. Weeterings in de vergadering van 30 Dec. j.l. hiervoor gekozen. Aan den heer Boekraad, die tot heden 2e secr. geweest was, werd tevens het pen ningmeesterschap toevertrouwd. Met groote voldoening mag in dit jaar verslag gewezen worden op het uitstekend geslaagde Nationale Katholieke Filmcon gres dat op 10 December in het gebouw „Amicitia" te 's-Gravenhage gehouden werd en dat zich in een niet-verwacht groot aantal bezoekers mocht verheugen. Vermeld dient nog te worden, dat door het geringe aantal abonné's op de „Film- gids" het bestuur besloot de uitgave dezer gids per 1 Jan. te staken en om te zetten in op onregelmatige tijden verschijnende „Mededeelingen", welke gratis aan dona teurs der K.F.C. worden toegezondenr* LEEST NIET VERDER, alvorens ge het formulier op de EERSTE PAGINA geteekend hebt. HET ONTWAPENINGS PETITIONNEMENT. De bekende artist Kees Pruis zond bij de inlevering van het biljet van het pe titionnement, door hem en zijn vrouw geteekend, het volgende vers in: Of iik wil teek'nen? |s Natuurlijk, van harte! Ik draag zoo gaarne een klein steentje bij. Weg met den oorlog, De bron van veel smarte, En zet God Mars in de beeldgalerij 1 Ik kijk bij het teek'nen Tersluiks naar mijn jongen, Waarvoor ik in angst zit, Al is ie pas tien! 'k Hoop dat hij nooit tot den dienst wordt gedwongen En ik hem nooit met een „kepi" zal zien. Als ik mijn vrouw vraag: „Zeg, wil jij ook teekenen]" Zegt ze: „Das logisch, Zeg, wat denk je nou? Men moet op moeders vooral kunnen rekenen En 't is mijn zoon, net zoo goed als van jon". KEES PRUIS. ONZE VIERDE ARBEIDERS-SENATOR Het nieuwe Eerste Kamerlid Visser. Zooals men gisteren gelezen heeft, is de heer Visser uit Leeuwarden benoemd tot lid der Eerste Kamer, als opvolger van wijlen den heer Hendrix. De heer Visser is onze vierde arbei ders-senator (de drie anderen zijn de Bruijn, Serrarens en Nivard), en is ge salarieerde van den Diocesanen Bond van R. K. Werklieden vereen jgingen in het Aartsbisdom, als hoedanig hij be noemd werd op 1 April 1918. Geboren 19 October 1880 te Balk (Fr.), bezocht hij daar de lagere schoo1, voorts de normaalschool te Sneek, doch kwam later bij het schildersvak. Hij werd op 1 Maart 1903 opgenomen in de katholieke Kerk. De heer Visser werd mede-oprichter van den neutralen schildersgezellenbond te Leeuwarden, doch trad uit dien bond toen deze zich aansloot bij het N. V. V. De heer Visser werd toen lid van den Christelijken Schildersgezellenbond. In 1912 was hij mede-oprichter van de R. K. Werkliedenvereniging „de Leo- vereeniging" te Leeuwarden; zijn geloofs ijver deed hem zijn verkeerd georgani seerde broeders opzoeken, hij stichtte ver schillende vakafdee'ingen, waardoor de katholieke arbeiders in het Noorden, die tot dan toe grootendeels georganiseerd waren in neutrale of socialistische vak- vereen igingen, in eigen vakbonden wer den ondergebracht. Sinds September 1918 is hij lid van den gemeenteraad van Leeuwarden en van de Provinciale Staten van Friesland. De voorbereiding tot de stichting van •het vacantie-koloniehuis „Mooi Gaaster- land" mag mede lot zijn levenswerk ge rekend worden. „V olkskrant" ZAANDAM EN DE RIJKSWERK- VERSCHAFFING. Minister Ruys raadt het gemeentebestuur aan zich opnieuw te beraden. Naar aanleiding van het besluit van den gemeenteraad van Zaandam, waarbij de deelneming aan de rijkswerkverschaffing met 10 tegen 8 stemmen werd afgewezen, heeft de minister van Binnenlandsche Za ken zich nogmaals tot het gemeentebe stuur gewend, om den raad in de gelegen heid te stellen zich opnieuw te beraden. De minister deelt in zijn schrijven mee, met leedwezen van het besluit van den gemeenteraad te dezer zake kennis te heb ben genomen, vooral ook hierom, daar het hem thans uiterst moeilijk zal vallen, zoo niet onmogelijk, de gemeente Zaandam in deze moeilijke tijden te steunen. De minister zou het daarom zeer op prijs stellen, als B. en W. het daarheen zouden kunnen leiden, dat de raad gelegen heid zou hebben zich opnieuw te beraden. DE TARWE-WET. En verkoop te velde in Noord- en Zuid-Holland. De tarweorganisaties voor Noord- en Zuid-Holland hebben een regeling getrof fen voor de in sommige gebieden dezer pro vincie voorkomende verkoop van tarwe te velde. Teneinde de telers, die hun gewas reeds te velde staand verkoopen zooveel mogelijk van de tarwewet te doen profitee- ren, is het noodig, dat de tarwe na den verkoop door de Gewestelijke Organisaties erkend blijft, Dit zal geschieden, indien de verkooper er voor zorg draagt, dat hij tij dig een verkoopvergunning heeft en na den verkoop een lijst overlegt, waarin de namen en adressen der koopers en de grootte der door dezen gekochte percee- len. vermeld zijn. Voor zoover de koopers geen lid-aange slotene of erkend handelaar zijn dienen zij een daarvoor bestemd formulier in te vullen en te teekenen. Zij verklaren hierin, dat zij zullen meewerken aan een vgoede uitvoering. Het is alleen de bedoeling toestemniT.ig voor verkoop te velde te verleenen voor zoover het plaatselijk gebruik dit wettigt. ARCHITECT IR. W. M. DU DOK. Koninklijke onderscheiding. Bij Kon. Besluit van 9 Juli 1931 is be noemd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau ir. W. M. Dudok, architect te Hil versum. Goedkoope trein. De Ned. Spoorwegen laten een goedkoo pe trein 2e en 3e klase loopen van de sta tions Amsterdam C.S., Haarlem, Hillegom. Lisse, Noordwiikerhout, Leiden, Den Haag, Delft, Schiedam, Rotterdam D.P. en Beurs. Hoek van Holland, Maassluis. Vlaardingen, Vlaardingen Oost, Utrecht, C.S., Vleuten, Harmeien, Woerden, Oude- wter, Gouda, Moordrecht, Nieuwerkerk en Capelle a. d. IJssel naar Breda en Oister- wijk en terug op Donderdag 23 Juli 1931. Prijzen voor heen en terug: van Amster dam C.S. t.m. Noordwijkcrhout naar Ois- terwijw 2e kl. ƒ4.65, 3e kl. 3 30, naar Breda 2e kl. 2.50, 3e kl. 1.80. Loonsverlaging voor het hoogere perhoneel Bij de Vereenigde Touwfabrieken te Maassluis is Zaterdag loonsverlaging aan gekondigd voor het hoogere personeel. Verschillende chefs zijn ongeveer dertig pet. in loon achteruitgegaan, terwijl ook de bazen en onderbazen verlaging kregen. De maximum-uurloonen voor de gewone volwassen arbeiders bedrasen vijftig cents, zoodat deze menschen met een werkwees van 48 uur slechts tot 24 gulden per week kunnen komen. Het ligt in de bedoeling om de andere employé's in plaats van gedeeltelijk te ontslaan, korter te laten werken. Zaterdagavond om half tien zijn HM. de Koningin en Prinses Juliana op het slot Lengberg bij Nicholsdorf in Tirol aan gekomen. Mgr. Dr. A. C. M. Schaepman. Z. H. Exc. de Aartebisschop van Utrecht heeft om gezondheidsredenen aan Mgr. dr. A. C. M. Schaepman op diens verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als President van het Groot-Seminarie „Rijsenbnrg" en als Frofessor in het kerkelijk recht. aan voornoemd Seminarie en wel met ingang van 17 Juli a.s. Mgr. J. Sprankers t In den ouderdom van bijna 81 jaren is in het St.. Elisabeth-rustoord te Grave overdeden de Hoogeerw. heer Mgr. J. Sprankers, oud-deken en pastoor aldaar. De Nationale Bedevaart naar Lourdes. Hedenmorgen is de eerste trein van de Nationale Bedevaart naar Lourdes onder begunstiging van fraa zomerweer van het Nederlandsche grensstation Roozendaal vertrokken. De pelgrims reizen in een 15-tal groote mooie Fransche D-wagens, onder leiding van baron van Wijnbergen en deken v. d. Waarden. Zij zijn iets vroeger vertrokken dan de andere pelgrims omdat zij eerst Lisieux bezoeken. Donderdag zullen zij zich aansluiten bij de drie andere treinen van de Nationale Bedevaart, die morgen uit Boozendaal vertrekken en linea recta naar Lourdes reizen. BISSCHOPPELIJKE NIJVERHEIDS SCHOOL TE VOORHOUT. Uitreiking der diploma's. Op Zondag 12 Juli j.l. had de jaarlijk- sche bijeenkomst plaats, waarbij de uitrei king der diploma's, en de bevordering der leerlingen naar een volgend leerjaar werd bekend gemaakt. Aan do uitnoodiging had den zeer vele ouders gevolg gegeven. Bij afwezigheid van den Zeereerw. Algem. Overste, opende den Eerw. Br. Overste te ongeveer half drie de feestelijke bijeen komst. Na zijn welkomstwoord dankte tiij allen, die in het afgeloopen jaar hun beste krachten hadden gegeven voor de B. N. S. in het algemeen. Aan de volgende leerlingen kon het di ploma worden uitgereikt: Piet de Bruyu, Jan Bemelman, Kees van Bunge, Jan van Dun, Gerard van Meel, Jan Minnebo, Theo Mat ze, Tonny Scheffer, Piet Tuin, F'et Heins, Albert Koks, Kees Putman, Jan Rodenburg, André Tulleners, Jacob Mes- sersmidt, Jan van de Beid, Piet Wesseiing, August Kusters, Theo Pordon, Chef Gcr- rits, Willem Kohier, Piet Bos, Jozef Ree kers, Louis van Berge Henegouwen, Arnold Kraus, Fons Leys, Piet Vonk, Theo Beek man, Leo Franse, Karei Kroonenburg en Piet Kieuwent, Afge'wezen werden zes leerlingen. Bevorderd van het eerste naar het twee de jaar werden 53 leerlingen, terwijl J2 niet werden bevorderd. Van het tweede naar het derde jaar 37, terwijl 6 niet werden bevorderd. Na een gelukwensch aan de gediplomeer den sprak de Zeereerw. heer Rector den vertrekkenden een hartelijk woord toe, waarin hij hun een degelijke les voor de toekomst mede gaf. Ook sprak een der lee raren en prees de jongens voor hun volg zaamheid. Namens de leerlingen dankte Theo Pordon en uit naam der aanwezige ouders de heer Franse het bestuur en de leeraren der school. Hierna werd na luid applaus de vacantie begonnen. FABRIEK VAN VERDUURZAAMDE LEVENSMIDDELEN H00GEN- STRAATEN. Verliessaldo 15.584, af te boeken op de bedrijfsreserve. Op de balans per 30 April 1931 der N.V. Nederlandsche Fabriek van Ver- durzamade Levensmiddelen voorheen W. Hoogenstraaten en Co. te Leiden komt de goederenvoorraad voor met 207.599 (313.309), debiteuren en wissels 94.435 (66.666), kas en giro 3.136 (1.090). Het verlies-saldo bedraagt 15.584. De sta tutaire reserve bedraagt 4.080 (als v. j.), de bedrijfsreserve 19.500 (als v. j.), cre diteuren en banken 120.284 (190.416). De bruto-winst bedraagt 114.762 (143.307). Na aftrek van onkosten en afschrijvingen 'blijft een verlies-saldo van 15.584 (v. j. winstsaldo 13.860, bestemd voor af schrijvingen op goederen). In het jaarverslag wordt medegedeeld, dat de abnormale toestand van de goe derenmarkt ook in het afgeloopen jaar van grooten invloed is geweest. Was op 1 Mei 1930 naar verhouding van den om zet de voorraad te hoog, per 1 Mei 1931 is hierin wederom de noodzakelijke ver houding verkregen, zoodat uit dit oog punt de poeitie der N.V. is verbeterd, welke onder meer in het banksaldo tot uiting komt. Het aanpassen aan de markt bracht zeer sterk verlaagde prij zen noodzakelijk met zich mede, zoodat ondanks een grooten omzet, welke bijna den verkoop van het vorige jaar even aarde, het eindresultaat een verliessaldo van 15.584.39 bracht met inbegrip van het conjunctuurverlies op blikken en kis ten in voorraad. VoorcresteM wordt, bet nadeelig saldo af te boeken on de be staande bedrijfsreserve ad f 19.500, waar door dan nog resteert 3.915. HET GOUDEN FEEST DER MEISJES H. B. S. Morgen zal de viering van het vijftigja rig bestaansfeest der Gemeentelijke H.B.S. voor Meisjes beginnen. De directrice, mej. P. L. van Hoorn, zal te half vier in den foyer der Stadsgehoor zaal een feestrede houden, waarna een re ceptie volgt voor genoodigden, ouders, oud leerlingen, leerlingen en verdere belang stellenden. Deze receptie zal worden opgeluisterd door een strijkje van oud-leerlingen. Te 6 uur heeft een diner voor oud-leer lingen en genoodigden plaats, gevolgd door een avondfeestviering in „Zomerzorg". Donderdag zijn er tentoonstelling en voorstellingen door de leerlingen in het schoolgebouw; des avonds feest in de Stadsgehoorzaal. Op Vrijdag wordt er een boottocht over de Kager- en Brasemermeren gemaakt. Begrafenis E. J. Schoo. Op de begraafplaats „Rhijnhof" is gis termiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer E. J. Schoo, in leven hoofd van den centralen dienst der Sted. Gas- en Electriciteitefabrieken. Behalve het geheele personeel merkten wij onder de aanwezigen o.m. op den di recteur en adjunct-directeur der Lichtfa brieken, ir. v. Klinkenberg en ir. Fehmers, ir. Stokhuyzen hoofd van het Radiodistri butiebedrijf, de heeren Goslinga, van Eek, Eikerbout en Wilbrink namens de Gemeentelijke Commissie voor de Lichtfa brieken. den heer Rosier, chef van de afd. alg. zaken ter gemeentesecretarie; den heer Vriend, chef van de afdeeling onder wijs den heer de Blauw, directeur van Gemeentewerkenden heer Mennes, di recteur van den M^arkt- en Hovendienst; den heer Wijkmans, directeur van den Dienst van Sociale Zaken; het bestuur van de Leidsche .Installateursvereeniging en voorts hoofdambtenaren, ambtenaren, be ambten, tal van vrienden en kennissen van den overledene. Ambtenaren van zijn afdeeling fungeer den als slippendraeers. De kist met het stoffelijk overschot werd voorafgegaan door een draagbaar, waarop een dertigtal bloemstukken rustte. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den directeur, ir. G. A. van Klinken berg. Spr. schetste den ontslapene als een zeldzaam blijmoedig mensch, een groote optimist, wiens heengaan reeds alleen daarom voor het bedrijf een zwaar ver lies beteekent. Nooit was hem een taak te zwaaralles wat hij ondernam, gelukte. Door zijn uitnemende organiastie-talen- ten vestigde hij na zijn intrede hier ter stede al spoedig de aandacht op zich en na verloop van enkele jaren was hij het oentrale punt in de fabriek geworden, waarop het geheele personeel zich concen treerde. Ds. Boissevain, die hierna het woord voerde, zeide dat 't optimisme dat een ken merk van het karakter van den overledene vormde, geadeld was door een hooge le vensopvatting. Hij geloofde in de toe komst, omdat in hem het besef leefde, dat hijzelf aan die toekomst mocht mee bouwen. Ten slotte werd nog het woord gevoerd door den heer A. de Rek uit Amsterdam, secretaris van de bedrijfsstudiegroep voor magazijnbeheer van het Ned. Instituut voor Efficiency. Een zwager van den overledene dankte voor de vele bewijzen van sympathie en deelneming, zoomede voor de laatste eer. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene ^kennis, door hen de beslissing op herf verzoek van L. Zuiderveld Jr., or* vergunning tot het oprichten van een sfchietirfrjfchting in het perceel Breestraat Jo. 16, kadastraal be kend gemeente Leiden, Sectie G. No. 1610, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Juli 1931. Uitloting geldleening. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeope kennis, dat op 20 Juli 1931, des namiddags 4 uur in een der vertrekken van het? Gemeen tehuis zal worden overgegaan tot de uitlot,ixJ|f van 50 obligaties ad 1000 in de 4 pCT geldlee ning der gemeente Leiden van 1930, groot 2.000.000. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Juli 1931. Afsluiting rijverkeer Maresingel. Burgemeester en Wethouders, van Lei den brengen ter' algemeene kermis, dat. in verband met de uitvoering mraM asphaltee- ringswerken de Mares|ngc!"jwana? den spoorwegovergang van tfe Lphtf^ieken tot aan de Julianastra&f voor J0K rijver- keer zal zijn afgesloten vajy^AVoensdag 15 Juli a.s. tot nadere aankondiging. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Juli 1931. Houden van varkens en maken van een mestput. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag *22 Juli a.s. des namiddags te 3 uur, in het Gemeentehuis (Rapenburg 12) gelegenheid zal !^d)-denv gegeven om be zwaren in te brengen «gen het houden van varkens en het Oralen van een mest put op een terrein in d|n Sta^spolder ten noorden van de Os- en BffBrdenlaan, ka^ dastraal bekend gemearfré Leiden, Sectie N. No. 157, waartoe vergunning is aange vraagd door J. Roeloffs. De betrekkelijke stukken liggen in het Gemeentehuis ter inzage. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Juli 1931. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius» Bibliotheek, geopend 's avonds van 7 30—8 30 uur Woensdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, alge meenevergadering, „Den Burcht", 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: G. II. Blanken, Hoogewoerd 171,telefoon 502 en D. J. v. Rriesum, Mare 76, telefoon 406. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 2855. C. J. Zindel, Leiden, Lange Mare 42, kappersbedrijf en handel in parfumerieën. Bijv. uitgeoef. bedr.: te vens winkel in parfumerieën, toiletartikelen en byouterieën. Naar wij vernemen heeft het bestuur van het St. Elisabethgesticht de hand weten te leggen op het groote pand van de familie Overduin aan de Hooigracht, het vroegere huis van prof. W. v. d. Vlugt, onmiddellijk grenzend aan het terrein van het St. Elisa- beth-gesticht. Het pand loopt door tot aan de Middelstegracht. Gistermiddag te half zeven is de 64-jari- ge A. K. Rijnsburg op het veilingterrein aan den Zoeterwoudschen weg van zijn met een hit bespannen tweewieligen wagen ge vallen. Een der wielen ging hem over bei de beenen. Het linkerbeen was ernstig ge kneusd, boven het linkeroog liep de man eenige niet ernstige verwondingen op. De Hongaar, die, zooals wij gisteren meldden, is aangehouden wegens oplichting, blijkt nog een landgenoot ook te hebben op gelicht voor 43.50. De heeren J. P. J. M. Hollants en L. A. de Lange verwierven aan de Middelbare Technische School te Haarlem het einddi ploma in de afdeeling werktuigbouwkunde. Morgenmiddag te 3 uur zal in café Olym- pia van den heer J. J. E. Poels, Mare 106, alhier, een propaganda-vergadering worden gehouden van alle houders en exploitanten van een verlofrecht, uitgaande van den Nederl. Bond van Hotel-, Café- en Restau ranthouders in het verlofbedrijf. Als spre kers zullen optreden de heeren F. van der Hooft en P. J. J. Haazevoet. Tot keurmeester aan het Openbaar Slachthuis is benoemd de heer W. Folkerts- ma, thans hulp-keurmeester van vee en vleesch te Alkemade.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2