PUROL &3f op I UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 11 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 DISTRICT „LEIDEN". De agenda voor de alg. jaarvergadering op a.s. Maandag 13 Juli is verzonden en wij vertrouwen, dat de besturen het junio ren-reglement vooraf grondig nagelezen hebben. Ondanks herhaald verzoek aan H.H. Se cretarissen om omgaand de namen van 3 hunner beste junior-spelers op te geven, hebben aan dezen oproep slechts voldaan S. N. A., „Leiden'', O. V. V., Meerburg en Rood Wit. Waar blijven de opgaven van Bernardus, wiens junioren toch kam pioen geworden zijn en waar die van Teij- lingen, Lisse, S J. C., Alphensche Boys, V. V. L.? Is dit nu zooveel moeite om even die namen op te geven? Wij vertrouwen dat wij de opgaven van deze vereenigingen Maandagavond zullen ontvangen. O. V. V. en St. Bernardus worden nu ten derde male verzocht de achterstallige boe te, resp. 1— en 7.— vóór Maandag avond in te zenden, met het oog op het af sluiten van het kasboek. De heeren" Bestuursleden van het Dis trict worden hiermede verzocht Maandag avond om half acht te komen, zoodat vóór de alg. vergadering eerst nog een dringen de bestuursbespreking kan plaats hebben. TH. BERGERS, Secretaris-Penningmeester. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag zullen de A. V. V.-seriewedstrij- den worden voortgezet. Het programma voor Zondag a.s. luidt: Jun.-afd.: A. V. V. aS. X. A.b 12 uur. Jun.-afd.: Westl. aV. V. P.a, 1.15 uur. Ie afd.: S. X. A. IV. V. L. I, 2.30 uur. 2e afd.: St. Lodewijk IA. S. C. I, 3.45 u. Het beloven eenige mooie en interessan te wedstrijden te worden, die het aankij ken ten volle waard zullen zijn, zoodat wij vertrouwen, dat. velen een kijkje zullen komen nemen. Het le, 2e en 3e elftal trekken alle drie naar D. H. B. op Kijkduin te Den Haag. Het 3e elftal speelt om 12 uur voor de nederlaagwedstrijden tegen D. H. B. III; terwijl het lc en 2e elftal voor de seriewed- strijden Spelen, resp. tegen H. V. C. I om 2 uur en tege D. V. S. I om 4 uur. Wij ver trouwen, dat de A. V. V.'ers allen hun best zullen doen om een goed resultaat te be reiken en zich in de volgende ronde te plaatsen. Aanpakken zal dan echter de boodschap zijn, daar de A. V. V. elftallen sterke tegenstanders krijgen, die de over winning niet zonder meer cadeau zullen geven. Wij rekenen in elk geval op een paar faire wedstrijden. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Promotie en degradatie. P. F. C. I-Leiden I; S. J. C. Ill—H. B. C. III. CRICKET Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse. P. W.—R. en W. Overgangsklasse. H. C. C. Ill—H. T. C. C.; V. R. A. II- Hilv. B. C.; QuickKampong. Tweede klasse B. H. D. V. S. II—V. O. C. II; H. B. S.- Sparta; L. C. C.Excelsior. WIELRENNEN De „TOUR DE FRANCE." Gister ging het van Luchon naar Per- pignan, 32? km. In dit gedeelte van de Pyreneeën zijn ook bergen, die tot 1700 meter komen. Maar zij zijn veel minder stijl dan in het eerste gedeelte en de dalingen zijn ook glooiend. Het resultaat is dan ook ge weest, dat in de vlakte de renners veel meer te zamen zijn gekomen en ten slotte zijn zij te Perpignan aangekomen in een groep van 52. De Italiaan Di Bacco won den sprint met 12.33.57. Op hem volgen Bulla, Leducq, Pélissier, Viarenco, le Cal- vez en 46 anderen. Het algemeen klassement is niet veran derd. Magne blijft aan het hoofd en de be langrijke tijdsverschillen, in de eerste Py- reneeën-étappe verkregen, blijven bestaan. Ook het landen-klassement is onveranderd. De Italiaan Giacobbc (eerste klasse) en de tourist Mave hebben opgegeven.: 61 ren ners blijven aan, waarvan 35 eerste klasse. Heden rustdag. De Grasbaanwedstrijden van Swift. Voor de wielerwedstrijden op de gras- baan te Oegr.tgeest, door Swift te Leiden te organiseeren op 19 dezer bestaat veel be langstelling. Een 80-tal renners uit alle deelen van het land zijn in totaal hiervoor ingeschreven. Van de Haagsche renners zijn de inschrij vingen geaccepteerd van Duquesnoy, Jung- hanns, Wildschut, W. van Es, F. Ceurre- mans, W. Matena, S. v. d. Valk en Jac. Hol lander. De jury is samengesteld als volgt: P. T. de Jong, Leiden, J. X. Leddy, A. F. Kuys Sr., C. van Dijk, A. Th. v. d. Laan, J. A. Eekhof en N. J. van Oosten, allen Den Haag. ATHLETIEK DUAL-MEET DAMES L.A.K.—H.A.K. Donkere luchten hingen gisteravond dreigend boven het A.S.C.-terrein, doch bewaarden gelukkig haar inhoud; 't bleef bij dreigen. Vol spanning verliep de ontmoeting tussehen de dames-ploegen van de H. A. K. en L. A. K. en wij kunnen den L. A. K. gelukwenschen met het bereikt© re sultaat. Waar Brunhilde tooh wederom medewerking had geweigerd, was de L. A. K. geheel op Nieuw-Brunhilde aange wezen, dat slechts met 4 meisjes dezen avond kon uitkomen, die dus alle num mers moesten verzorgen! Xiettemin is een gelijk aantal punten behaald tegen de Haagsche dames. Of Nieuw Brunhilde zich dus ook geweerd heeft Geldt voor den L. A. K.met de da mes begint de victorie? De volledige uitslag luidt: 100 M. Hardloopen: 1. B. Kuster (L. A. K.) 13 sec.; 2. G. Tonnon (H.A.K.) 13.2 sec.; 3. H. Kips (H.A.K.; 4. L. Backer (L.A.K.); 5. N. Kloosterhuis (H.A.K.); 6. A. Vellekoop. H.A.K. 11 p., L.A.K. 10 p. 200 M. Hardloopen: 1. B. Kuster (L. A. K.) 28.7 sec; 2. H. Leeksma (H.A.K.) 29 sec.; 3. G. Hoogendoorn (L.A.K.) 29.1 sec.; 4. Stüoker (H.A.K.) 29.6 sec.; 5. T. Bremmer (L.A.K.) 30 sec.; 6. T. Duym (H.A.K.) 30.2 sec. L.A.K. 12 p., H.A.K. 9 punten. 4 X 100 M. Estafette: 1. L.A.K. (Vel lekoop, Backer, Hoogendoorn, Kuster) 55 sec., 2. H.A.K. (G. Tonnon, H. Kips, Stü- cker, X. Kloosterhuis) 55.2 sec. L.A.K. 4 p., H.A.K. 2 p. Hoogspringen: 1. H. Leeksma (H.A.K.) 1.43 M.; 2. H. Kips (H.A.K.) 1.3S M.; 3. 4. en 5. M. Budding (H.A.K.), L. Backer en G. Hoogendoorn (L.A.K.) allen 1.33 M. C. A. Bremmer 1.28 M. H.A.K. 14 p., L.A.K. 7 p. Verspringen: 1. B. Kuster (L.A.K.) 4.81 M.; 2. T. Duym (H.A.K.) 4.57 M.; 3. Stü oker (H.A.K.) 4.50 M.; 4. G. Hoogendoorn (L.A.K.) 4.44 M.; 5. N. Kloosterhuis (H. A. K.) 4.29 M.; 6. A. Vellekoop (L.A.K.) 3.90 M. H.A.K. 11 p., L.A.K. 10 p. Speerwerpen: 1. H. Leeksma (H.A.K.) 26.13 M.; 2. M. Budding (H.A.K.) 25.12 M.; 3. A. Bremmer (L.A.K.) 22.46 M.; 4. G. Hoogendoorn (L.A.K.) 21.40 M.; 5. L. Backer (L.A.K.) 20.93 M.; 6. W. v. Roon (H.A.K.) H.A.K. 12 p., L.A.K. 9 p. Discuswerpen: 1. L. Backer (L.A.K.) 17.54 M.; 2. G. Hoogendoorn (L.A.Iv.) 17.12 M.3. T. Duym (H.A.K.); 4. A. Brem mer (L.A.K.) 16.93 M.5. H. Leeksma (H.A.K.) 16.35 M.; 6. W. v. Roon (H. A. K.) 13.54 M. L.A.K. 14 p., H.A.K. 7 p. Totaaluitslag: L.A.K. 66 p., H.A.K. 66 p. De eer werd dus zusterlijk gedeeld. Een vrij taalrijk publiek heeft vol geestdrift deze vriendschappelijke kamp gevolgd, die in de beste harmonie werd gestreden. En nu volgt morgen de Die-Kringen- Ontmoeting R. K. Athletiek Vereen. „De Bataven". Voor Zondag 19 Juli is er weer door een tiental athleten ingeschreven voor de wed strijden van D. E. M. te Beverwijk. De tour zal weer per autobus geschiedën, mits er weer supporters zijn die dat tiental zal vergezellen. Gezien de prettige dag van 3 weken ge leden zal het ook voor deze wedstrijden niet aan belangstelling ontbreken. Suppor ters geven zich op aan het secretariaat Koorevaarstraat 13. A.s. Woensdag de gewone wekelijksche training op het „Leiden"-terrein. A.s. Vrijdagavond vergadering voor het bestuur van „de Bataven". LAWN-TENNIS DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN TE N00RDWIJK. Gister zijn de internationale kampioen schappen voortgezet. Tot laat in den avond werd gespeeld. Nadat de regen ge-durende vele uren spel breker was geweest, kon men een heel eind opschieten, hetgeen trouwens wel noodza kelijk was. Reeds zijn eenige kwarleindstrij- den gespeeld, zoodat het te hopen is, dat heden alle halve eindstrijden zullen kun nen worden beëindigd. Een zeer spannende en fraaie partij za gen we in het dames-enkelspel, waar mevr. Friedleben en mej. Velerio elkaar in den kwarteindstrijd bekampten. De eerste set werd gemakkelijk door de Italiaansche gewonnen, maar daarna ontspon zich een vinnige strijd, met meermalen zeer hoog staand spel. Geen game werd gewonnen gegeven en na twee zeer zware sets werd de Duitsche winnares. In de late avonduren speelden de Argen tijnen voor de tweede ronde van het hee rendubbelspel Zappa en Del Castillo tegen de combinatie Van Olst en Hughan. Het werd een lange vijfsets-ontmoeting, die door taai volhouden van de Argentijnen door hen werd gewonnen. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel, derde ronde R. Boyd slaat F. Fedostiani 4—6 6—1 6—2 64; L. Haensch slaat J. H. Knottenbelt 62 62 61; M. Kawachi slaat J. van Olst 76 75 86; dr. A. Zappa slaat P Gaslini 6—3 6—8 9—7 9—7; L. del Castillo slaat O. Koopman 61 61 63; H. Satoh slaat ir. A. Knappert 57 63 75 62. Damesenkelspel tweede ronde mej. Z. Kerckhoff slaat mej. H. C. van der Heide 97 46 6—1; mevr. I. Friedleben slaat mej. J. de Vilder 61 60; mej. E. Belzer slaat mej. L. W. van Lindonk 6—C 6—1. Bij stukloopen van huioy^n' \oetejtf doorzitten, zonnebrand en smetten vmar vooral ook bij brand- *n snij wormen, ontvellingen en allerlei huicIteiAv malingen Hef verzacht en tfeneesf 6816 f Derde ronde: mevr. T. Schomburgh slaat mej. J. Berthet 6—3 6—0; mevr. S. Henro- tin slaat mevr. F. Isaac 61 6—3; mej. M. van Ende Pflügener slaat mevr. M. Dros Canters 63 63; mevr. I. Friedleben slaat mej. Z. Kerckhoff 61 62; mej. L. Valerio slaat mej. E. Belzer 60 61; mej. J. Sigart slaat mevr. M. R. Jonquire 6—3 6—1. Vierde ronde: mevr. T. Sohomburgk slaat mej. A. Kerckhoff 61 6—3; mevr. S. Hen- rotin slaat mej. M. van Ende Pflügner 86 61mej. I. Adamoff slaat mej. J. Sigart 86 63; mevr. I. Friedleben slaat mej. L. Valerio 16 86 64. Heerendubbelspel, eerste ronde: Fedostiani en L. Toussaint sl. F. Paulus en A. R. Sissener 6—2 6—1 1—6 6—0; F. Kuhlmann en L. Haensch sl. de Granada en Th. Dreesmann 3—6 6—1 63 2—6 6—3; H. Lüttjens en dr. Marcotty sl. F. Strad- meyer en J. Heijmans 61 61 63; L. del Castillo en dr. A. Pappa sl. H. E. Lefrandt en E. Xt-lwan 6—3 6—3 6—4; Th. J. Thoo- len en A. F. L. Quant sl. mr. J. B. Kan en L. van der Wel 6—3 6—4 3—6 7—5; W. F. We ber en H. M. A. van Be rekel sl. C. F. Henrotin en R. Mac Comas 61 6—1 61; ir. A. Knappert eii P. Gaslini sl. W. Mod- lich en Ohr. E. Hoeke 60 63 61W. A. Dingemans en J. H. van Hees winnen van W. F. Verhey van Wijk en Chr. J. E. Engelberts w.o.; Tweede ronde: F. Kuhlmann en L. Haensch sl. W. Dreesmann en G. Leem bruggen 62 63 64; W. A. Dingemans en J. H. van Hees winnen van J. Ruys en G. R. Casten dijk w.o.; H. Satoh en M. Kawachi sl. Th. J. Thoolen en A. F. L. de Quant 6—2 6—1 6—2. Damesdubbelspel, eerste ronde mevr. Boutmy en mej. A. Kerckhoff sl. me vrouw van Lindonk en mej. L. W. van Lin donk 62 61; mej. K. Pabst en mej. Z. Kerckhoff sl. mevr. A. Carp en mevr. E. Ramaer 64 61; mej. E. Belzer en mej. E. van Herwijnen sl. mej. I. Adams en mej. R. Mensing 64 63; mevr. A. Wal ler en mevr. R. van Tricht sl. mej. E. Swart en mej. T. van Tienhoven 63 63; mej. N. J. Spit en mej. H. C. van der Heyde winnen van mej. H. J. van der Laan en mevr. A. F. Wilkins w.o. Tweede ronde: mad. F. Isaac en mevr. B. Koopman sl. mej. S. A. de Josselin de Jong en mej. T. Grqenewegen 61 64; mevr. M. DrosCanters en madelle. L. Va lerio sl. mr. R. M. Jonquière en mevr. C. Vrins 60 62; Frl. M. Horn en Frl. M. van Ende Pflügner sl. mej. F. Wagner en mej. C. Kalis 62 60; mej. Berthet en mej. I. Adamoff sl. jkvr. E. van Citters en jkvr., P. E. de Geer 61 64; mej. X. J. Spit en H. C. van der Heyde sl mevr. Boutmy en mej. A. Kerckhoff 62 26 62 mej. E. Beltzer en mej. E. van Herwijnen sl. mej. K. Pabst en mej. Z. Kerckhoff 61 6—3. Gemengd dubbelspel: eerste ronde: mevr. Boutmy en de heer H. Lütt jens sl. jkvr. De Geer en H. E. Lefrandt 60 61; mej. S. Galema en K. Broesce van Groenou winnen van mevr. Wilkins en P. K. Pel w.o. Tweede ronde: mevr. A. Carp en J. Ra maer sl. mej. T. van Tienhoven en R. Mac. Comas 64 97 mej. M. van Ende Pflüg ner en Th. van Eek sl. mej. F. Wagner en jhr. E. Teixeira de Mattos 61 60; mej. F. Isaac en A. F. Sissener winnen van mevr. Friedleben en H. Satoh w.o.; mevr. R. van Tricht en J. W. Bartels sl. mej. Mensing en Chr. E. Hoeke G0 62; mej. T. Groenewegen en J. van Olst sl. mevr. E. Ramaer en dr. Marcotti 62 63; mej. I. Adamoff en L. del Castillo sl. mevr. C. Vrins en P. van Geer 60 62. Derde rondemej. J. Sigart en M. Kawa chi sl. mevr. A. Carp en J. Ramaer G1 6—0. WATERPOLO L. Z. C. Ill—H. Z. en P. C. II 0—1. Het was een buitengewoon lauw partij tje, dat bovengenoemde ploegen gisteren avond speelden. Een groot deel van de spelers (en vooral een groot deel van de L. Z. C.'ers) maakt de indruk, dat ze bang waren zich te vermoeien. De ploegen wo gen tamelijk tegen elkaar op; de Hage naars zwommen beter, de Leidenaars plaatsten beter, of liever minder slecht. Met de rust was het nog 00; kort na de hervatting werd de grootere snelheid van de H. Z. en P. C.'ers beloond door een doelpunt. Wel onstond daardoor een beetje opleving bij de L. Z. C.'ers maar het schieten was te zwak, dan dat het succes kon boeken. Het einde komt dus met 0—1. L. Z. C. V—De Zijl II 0—0. Wat betreft ijver en enthousiasme was deze wedstrijd een tegenhanger van de vo rige. Weliswaar was er bij de spelers min der overleg, maar de daardoor ontstane fouten werden telkenmale door het. malven van nieuwe fouten verholpen. Desondanks een genoegen om 14 spelers zich danig te zien inspannen om de over winning te behalen. De L. Z. C.'ers maak ten het eerste doelpunt, maar de scheids vechter, in tegenstelling met de grensrech ter, zag het niet en dus telde het niet. Daarna werden diverse doelpunten bijna gemaakt, maar een echt doelpunt niet meer, zoodat de eindstand werd 00. KATWIJK. Zondagsonrust. Naar we vernemen circuweert een lijst voor handteekeningen, om aan den Raad te verzoeken toe te staan, dat voortaan de strandtentjes op Zondag geopend mogen zijn. Op heden is Katwijk, voor wat het strand betreft, Zondags geheel „droog ge legd". Die „nattigheid" wil hebben moet aan de Boulevard zijn. RIJNSBURG. Aanbesteding. De uitslag der aanbe steding van het bouwen van een hoofdon derwijzerswoning voor rekening van het bestuur der school voor Geref. L. Onder wijs is als volgt: (zonder verfwerk) C. v. Iterson 10395, W. v. Egmond 10150, J. v. Iterson 9750, Nic. v. Egmond f 9572, M. v. Egmond 9240, C. Schoneveld 8724. Verfwerk: C. v. d. Gugten ƒ785, M. Scho neveld 710, H. v. d. Gugten 700, D. Schoneveld 680, C. v. d. Gugten Hzn. 656. Bloemenhandel. Met het slechte weer dezer dagen hebben de op den kouden grond staande bloemen veel geleden. Van daar veel 2e soort en ook aan de le kwa liteit mankeerde wel iets. Vandaar ook zeer matige prijzen. Betaald werd voor rozen per bos van 20 stuks: Landia 5060 ct. Gl. Pernet 40—50 ct., Hadley 80—90 ct., Butterfly 40—50 ct Ophelia 4050 ct., Golden Ophelia 4050 ct., Miss Edith Helen 80—100 ct., snijbloe men per 100: Scabiosa 80100 ct., Cam- pernella 3040 cent, Korenbloemen 2025 cent, Delphiniums 1—1.30, Juliaantjes 14 17 ct.. Anemonen 3040 ct., Zinia 3.80 4.10, Lathyrus 3040 ct., Ranonkels 20 —30 ct., Lelies wit ƒ8.60—8.80. Lelies rood 7.508.10, Anjers rose 3545 ct. Anjers rood 3040 ct., Convili's 8090 ct., id. rose 1.101.40, Kopgodesia 68 ct. per bos. Engelsche Irissen per 100: Geel ƒ0.801.10, Wit 11.50. Centaurea wit 3035 cent. Idem blauw 2530 ct., idem geel 3035 ct., Pompon-dahlia's 46.40, groote Dahlia's 2.10—2.50. Gladiolen: Wilbrink 1.10—1.70, Halley 1.40—1.60. Oranje Brillant 2.102.40. l'Immaculee ƒ44 60, Voght 33.70, Vlaming zwart 1.502, Godesia 2.202.90 per 100 bos. R0EL0FARENDSVEEN. Personalia. Aan de academie te s-Gravenhage slaagde voor afd. Bouwkun de onze plaatsgenoot den heer Th. Wage naar met diploma M. T. S. WARMOND. Vleeschkeuringswet. Aan het door den heer directeur van het Openbaar Slachthuis te Leiden voor deze gemeente ingezonden jaarverslag over 1930 ontlee- nen wij het volgende: Als bedrijfsslachtingen werden aangege ven en gekeurd 131 runderen, 21 gras- en vette kalveren en 229 varkens. Het aantal aangegeven huisslachtingen bedroeg 1 rund en 59 varkens, terwijl als noodslachtingen en gestorven dieren wer den aangegeven 4 runderen, 5 graskalve ren en 1 nuchter kalf. Uit gemeenten, niet bij den keurings dienst Leiden aangesloten werd ingevoerd 5 K.G. rundvleesch. Wegens overtreding der Vleeschkeuringswet werd door den hulpkeunneester tegen 2 personen een proces-verbaal opgemaakt, met het ge volg, dat in het eene geval een schikking werd getroffen, terwijl in het andere ge val verdachte werd veroordeeld tot 20 of 10 dagen hechtenis. Aan keurloon werd ontvangen 2200.75. Voetbalveld. Door het Patronaat al hier is een voetbalclub opgericht. Bedoel de club heeft de beschikking gekregen over een uitstekend terrein gelegen aan de Warmonderdamsche weg alhier in eigen dom toebehoorende aan den landbouwer Verkley. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Donderdagmorgen te 9.15 uur ten raadhuize (nieuwe tijd). 1. Onderzoek geloofsbrieven: a, van het nieuw benoemd lid W. Wessen in de vaca ture E. J. Los; b. van de nieuw gekozen raads leden in verband met de periodieke aftreding van 'alle raadsleden. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Aanbieding gemeente-rekening 1930 5 a. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een lid der commissie van toezicht op het la ger onderwijs. De aanbeveling luidt als volgt: 1 J. van de Ruit; 2. mej. H. Kru's; b. als vo ren tot benoeming van een secretaris dier com missie. 6. Alsvoren tot benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim. 7 Alsvoren tot vaststelling van het ambtena renreglement. 8. Alsvoren tot vaststelling eener verordening op de heffing van kadegeld en de verordening op de invordering daarvan. 9. Als voren tot vaststelling eener gemeenschappe lijke regeling, aan te gaan met de gemeente Leiderdorp, inzake toelating van kinderen tot de openbare lagere school alhier. 10, Bespre king reparatie of vernieuwing van de dakbe dekking van den dorpstoren. 11. Rondvraag. Collecte. De in deze gemeente gehouden collecte ten bate van het fonds voor den ge- wapenden dienst heeft 32.13 Y, opgebracht. De „parochiekapel"Een dezer dagen is een aanvang gemaakt met het graafwerk voor de vergrooting van de kapel der Kruisheeren. Het werk wordt uitgevoerd door de architec ten Bik en Breedeveld te Leiden, die ook het Kruisheerenklooster en kapel gebouwd hebben WOERDEN DOODELIJK MOTORONGELUK Door het springen van den achterband. Gisteravond te ongeveer half zeven had op Geestdorp, even voorbij Groepenbrug, een doo- delijk motorongeluk plaats. De 39-jarige post beambte Pronk uit Scheveningen was met zijn zoon op weg naar de motorrennen te Assen. Op bovengenoemde plaats sprong plotseling de achterband. De vader, die op de duo zat. werd op den grond geslingerd en bleef hevij bloe dend liggen. Dr. de Haas, die zeer spoedig vanuit het R.K. ziekenhuis ter plaatse was aangekomen, kon slechts den dood constateeren De zoon, die bestuurde, was er zonder noe menswaardig letsel afgekomen. Men had slechts met kalme vaart gereden. Het lijk werd naar het algemeen ziekenhuis vervoerd, Openlucht-concert. Woensdagavond te 8 uur geeft het fanfarecorps „Excelsior" haar 2de zomerconcert in het plantsoen. Program ma: 1. L'Entree en Ville, marsch (L. Canivez). 2 Lustspiel, ouverture (Keler Bela). 3. Brise Ethérée, valse de genre (F. Popy). 4. Prés et Bois, intermezzo (G. Gadenne). 5. Cavalleria Rusticana. Pauze. 6. L'Eclatante, concert ouverture (Q. de Charmont). 7. Die verkaufte Braut von Smetana (Oscar Fetras). 8. Isidora, fantaisie Lyrique (E. Bedouin). 9. Amicus, marsch. Toelatingsexamen H.B.S. Voor het toe latingsexamen H.B.S. alhier zijn geslaagd: W. B Alkemade, L. D. Boomsma, H. G. Bosma, G. E. v. d. Burger, B. H. Drijver, S. Hauer, J. Jüngeling, D. C. v. d. Noordaa, E. Slinger, H. Slinger, H. F. Smaling, J. Zaanen. Tot klas II: G. v. Hemert. De historische optocht. In een buitenge wone vergadering van de vereeniging „Ko ninginnedag" op Maandag 13 Juli a.s. in hotel „De Dubbele Sleutel" zal de rollenverkoop plaats hebben voor de historische optocht, te houden ter gelegenheid van de a.s. Koningin- ne-feesten. Personalia. Tot concierge aan het Patro naat is benoemd de heer J. Verweij, alhier. Vopr het te Utrecht gehouden M.U.L.O.- examen slaagde gisteren A. v. d. Kant, leer ling der R.K. Jongensschool UX.O. alhier. Voetbal. Morgen speelt V. E. P. I een wedstrijd tegen Actif I uit Hilversum. Terrein Utr. Straatweg. Aanvang 3 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Verkooping. Bij de gisteren ten overstaan van notaris R. v. d. Berg in hotel „De Vergul de Wagen" gehouden verkooping werden de heerenhuizen, staande en gelegen aan de Ju- lianastraat 9092, beide in bod staande op 8400, no. 90 afgemijnd op 120, door den heer B. v. Wijk alhier, terwijl het perceel 92 niet werd afgemijnd. Gevonden voorwerpen. Een gekleurd taschje met portemonnaie en andere snuiste rijen een regenjas. NOORDEN Geslaagd. In het St. Josephpensionaat te Woerden behaalde Woensdag voor de R.K. Vereeniging tot bevordering van huisindustrie voor meisjes het diploma voor lingerie A. G. Groenendijk, alhier. Voetbal. De heer A. C. van Koert, onder wijzer aan de St. Antoniusschool, tracht onder de jongens van zijn school, een voetbalclub op te richten. BODEGRAVEN. Liefdadigheidsuitvoering. Zondag avond zal in het Pabronaatsgebourw een liefdadigheidsuitvoering worden gegeven door de tooneelvereeniging „Eendracht", onderafd. R. K. Volksbond. Do uitvoering zal gegeven worden voor het fonds „Hulp in nood", ten einde zieke leden van den R. K. Volksbond te helpen. Opgevoerd zal worden „Het Paardenmiddel". Steunt allen dit goede werk door een of meer programma's te koopen. De Arbeidsbeurs. Bij de gemeente lijke arbeidsbeurs alhier staan heden als werkloos ingeschreven: 6 timmerlieden, 1 metselaar, 12 losse werklieden, 1 cement- werker, 2 grondwerkers, 2 pakhuisknechts 1 chauffeur, 2 fabrieksarbeiders, 1 hout- draaier, 1 machinist en 1 letterzetter. In lichtingen aan heeren werkgevers worden gaarne verstrekt. Gevonden voorwerpen. Dekkleed. Verloren. Rijwielplaatje, portemon naie, vulpenhouder en een rijwiel, njerk Opel. Inlichtingen te secretarie. Geboren: Trijntje d. van K. Ha- veman en J. Pranger Adrianus Cor nells z. van P. Bunnik en J. E. van Vel- zen Grietjee d. van J. C. Notteknan en M. Blom. Ondertrouwd: L. Edelman 25 j. en A. G. Karssen 23 j. Overleden: J. M. Sterk 59 j., geh. met L. Hortensius. Gevestigd: M. J. Twaalfhoven van Wilnis R. van Breene van den Haag H. Bergsma en gezin van Amsterdam Th. H. Meijer van Zwammerdam. Vertrokken: H. Hartman naar Dodewaard W. van Muijen naar Woer den N. T. Diepeveen naar Nieuwkoc R. van Leeuwen en gezizn naar Veu

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14