NED OOST-INDIE ZATERDAG 11 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM INBRAKEN EN DIEFSTALLEN. Diefstal onder Vriezenveen. Omtrent deze inbraak vernemen we nader: Vrouw Webbink werd 's nachts om 2 uiur wakker en waarschuwde haar man, dat er iemand in de kamer was. De man wilde op staan, maar kreeg tegelijkertijd met een -/.waar voorwerp een klap op zijn schouder,. Om erger te voorkomen bleef het alleen wonende echtpaar in bed. De inbreker was voorzien van een lan taarn en onderzocht daarmee den inhoud van een klee-renkist. waarvan hij blijkbaar wist, dat er geld in geborgen was. Door bedreigingen wist hij de doodelijk verschrik te oude menschen stil bed te houden. De inbreker verdween na korten tijd in het duister door de staldeur, waardoor hij ook binnen gekomen was. Eenigen tijd nadat de dief vertrokken was, onderzocht de oude Webbink de kist en ont dekte den diefstal van ruim 3100, waar van hij omstreeks 7 uur 's morgens aangifte deed bij de politie. Onmiddellijk werd toen een onderzoek ingesteld. Buiten vond men een zakje, dat bovenop het geld gelegen had en door den dief was weggegooid. Met behulp van een politiehond, dien men lucht gaf aan dit zakje, kwam men terecht bij iemand in de Po'len die echter beweerde van niets te weten. Maar de politie, die door den hond nog meer aanwijzingen kreeg, ar resteerde den man. De thans gearresteerde wist. dat Webbink pas een hypotheek ten bedrage van 2700 had terug ontvaneen. Hij had de vorige week nog geld van Web- b:nk ontvangen en wist. waar deze zijn geM geborgen had. De man is thans naar Alme lo overgebracht... Aangeteekende brief ont vreemd. Inhoud bijna 5000 gld. Eiken Vrijdagmorgen ontvangt de N.V. Bakoven v.h. H. P. den "Boer te Dordrecht van een bankier te Breda een geldzending per aanget eekenden brief. Gistermorgen was de brief niet ontvangen. Bij informatie bleek dat de brief uit Breda, die deze keer 4850 aan bankpapier bevatte, op den gewonen tijd was verzon den. Toen men zich om inlichtingen wend de tot het postkantoor te Dordrecht bleek, dat de kennisgeving to or dezen aangetee- kenden brief reeds gistermorgen vroeg in de postbus was gedaan en dat de aangetee kende brief om tien minuten over acht door een onbekende was afgehaald. Van den man was natuurlijk geen spoor te ontdekken. De vreemde was naar het schijnt goed op de hooete met den gang van zaken bij de N V. Bakovenbouw, terwijl hij zeer waarschijnlijk de beschikking had over een sleutel van de postbus op het postkantoor. Beeds eenigen tijd is een van de drie sleutels van deze postbus zoek. Het. is dus waarschijnlijk, dat de dader een sleutel in zijn bezit had. Met achthonderd gulden er van door. De grossier H. B A. van de Putschelaan te Botterdam, heeft bij de politie aangifte gedaan dat zijn twee-en-twinig-jarige loop knecht, die Donderdag met een bedrag van 800.— naar het postkantoor op het Afri- kaanderplein was gezonden, niet- is terug gekomen. Ook in zijn woning is hij niet te ruggekeerd. De politie steY een onderzoek naar den vluchteling in. Mislukte inbraak in een sta tion. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het station der Nederlandsche Spoor wegen te Amerika gemeente Horst CL.). De dieven hebben getracht de brandkast te openen, en hebben daarvoor de sloten ge forceerd. Zij bonden de kast evenwel niet open brijgen en moesten zonder buit ver trekken. Een bedrag van 3000 vermist. Bij den landbouwer Webbink wonende in de polder onder Vriezenveen is inge broken. Een bedrag van ruim 3000 wordt vermist. Ernstige vechtpartij. In een pension aan heb Haagsche Veer te Botterdam heeft, gisterenmiddag een vrij ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen een 35-jarige Chileenschen zeeman G. P. en den 34-jarigen los werkman v. d. B. De aanleiding tot deze vechtpartij is een twist, die ontstaan is over de vrouw van v. d. B., die met den Chileen ongeoorloofde relaties heeft onderhouden. Deze twist is zoo hoog geloopen, dat de Chileen een mes heeft getrokken en daarmee v. d. R. een vrij diepen steek in de borst heeft toege bracht. Een bewoner van het pension, die het ru moer hoorde, is er op af gekomen en toen hij zag wat er gebeurd was, wond hij zich daarover zoo op, dat hij een stoel nam en daarmee den Chileen tegen den grond «loeg. Inmiddels was de politie gearriveerd, die terstond den G. G. D. waarschuwde, v. d. B. en ook de Chileen zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar eerst genoemde ter verpleging is opgenomen. De Chileen had lichte verwondingen bekomen en is, na verbonden te zijn, naar het politie bureau aan de Groote Pauwensteeg ge bracht, waar hij is opgesloten. Spes Patriae. Eenige kleine kinderen van 5- tot 7-jari- gen leeftijd hebben in erge mate huisgehou den in de leegstaande school A te Zutphen. Zij konden zich toegang verschaffen omdat de deur niet gesloten was. Zij hebben bin nen met de daarstaande stokken (z.g. raam- openmakers) ongeveer 100 ruiten vernield. De ouders hebben beloofd de schade, on geveer 180, te zullen vergoeden. „Z. Crt." Het „meisje", dat een jongen was. In de registers van den Burgerlijken Stand van Rijswijk was een jongeman, met de voornamen Johan Adolf destijds bij zijn geboorte ingeschreven als dochter van zijn ouders. Op zichzelf leverde deze vergissing gedurende de eerste levensjaren van het jongmensch, aangezien men voor hem toen geen uittreksels van zijn geboorte-akt noo- dig had, natuurlijk geen enkel bezwaar op. Ook vormde deze onjuiste inschrijving blijkbaar geen belemmering, toen de be trokkene later werd ingeschreven voor den dienstplicht. Hij werd goedgekeurd en vervulde daar op zijn dienstplicht bij het regiment kust- artilierie. De aspiraties van den jongeman voor de toekomst gingen echter verder. Hij leerde een meisje kennen en besloten werd lief en leed verder samen te gaan dragen. Dies toog het aanstaande hoofd van het gezin opgewekt naar het gemeentebestuur en gaf daar kennis van het voorgenomen huwe lijk. Alle voorbereidingen werden getroffen om op den vastgestelden dag in het huwe lijksbootje te kunnen stappen. Wie schetst echter zijn verbazing, toen hem de mededeeling gewerd, dat de ambte naar van den Burgerlijken Stand weigerde het huwelijk te voltrekken en wel op grond, dat de wet een huwelijk van twee personen van het zelfde geslacht niet kent. Want uit de geboorte-akten, welke aan dien ambte naar vóór de huwelijksvoltrekking moeten worden ter hand gesteld, was hem geble ken, dat de personen, die zich door hem in den echt wilden laten verbinden, beiden waren ingeschreven als zijnde van het vrou welijk geslacht. Ontsteltenis bij het paartje. Gelukkig voor hen evenwel was de vroe ger gemaakte fout niet onherstelbaar Met bekwamen spoed wendde de trouwlustige jongeman zich tot een advocaat, om verbe tering van zijn geboorteacte te vragen. Deze, mr. Mobach, diende vervolgens een daartoe strekkend verzoekschrift in bij de Haagsche rechtbank. Dit college gaf een beschikking, waarbij opgedragen werd door een deskundige te doen bewijzen: le. dat de in het verzoekschrift genoemde persoon dezelfde is als die in de geboorte akte en 2e. dat hij is 'van het mannelijk ge slacht. Gisterenochtend zou dit bewijs plaats hebben. Met mr. Mobach waren vei schenen de jongeman in kwestie, zijn vader, die verklaarde van de verkeerde inschrijving niets te begrijpen, een overbuurman, die zeide, dat de betrokkene van bind af bij zijn ouders thuis is geweest en een dokter, die verklaarde, dat de trouwlustige inder daad een jongen was. Het woord is nu aan de rechtbank om over het toekomstig levensgeluk van den verzoeker en zijn meisje te beslissen. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Smeltoven uit elkaar gesprongen. Gistermiddag is in een glasfabriek te Londen een reusachtige smeltoven uit el kaar gesprongen, die honderden tonnen vloeibaar glas bevatte, dat zich als een Lavastroom in het geheele gebouw ver spreidde, zoodat dit in een minimum van tijd overal in brand stond. Dichte rook wolken stegen op en bleven boven de ge heele wijk hangen, zoodat het voor de brandweer aanvankelijk niet mogelijk was den geheel omvang van den brand te overzien. Eerst na langdurige pogingen gelukte het de brandweer, die van gasmaskers ge bruik maakte, het vuur met behulp van chemische bluschmiddelen te localiseeren. Vijftig personen vergiftigd. Tijdens een bruiloftsmaal te Alt Du- bensko (district Rybnik in Polen) zijn on geveer 50 gasten ongesteld geworden. De ontboden geneesheer consteerde bij allen vergiftgingsverschijnselen ten gevolge van het gebruik van bedorven vleesch. BRAND OP EEN BELGISCHE MAILBOOT. Het schip geeft noodseinen. Uit Hoeaekenskerke wordt gemeld: De Belgische mailboot „Calais' naar Calais en Dover, die gistermorgen van Antwerpen vertrok heeft noodseinen gegeven. Het schip bevindt zich bij de Diezeling- sche Ham tusschen Hansweert en Hoede- kenskerke en heeft brand in het voor- ruim. Het schip heeft assistentie gevraagd. De petroleumbrand te Moreni. In den afgeloopen nacht heeft de petro leumbrand te Moreni zich uitgebreid. Het vuur tastte twee nieuwe bronnen en een opslagplaats aan, waardoor een schade van tien millioen werd veroorzaakt. Een benzine-reservoir ontplofte met een knal, die to in een omtrek van 30 kilometer hoorbaar was. Persoonlijke ongevallen kwamen gelukkig niet voor. Groote brand. In het Duitsche dorp Goennern is in de machinekamer van een houtzagerij brand uitgebroken. Ondanks alle pogingen der brandweer was enkele uren later de zage rij met alle gebouwen afgebrand. Voorts werden twee woonhuizen en twee schuren een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is niet bekend. De schade be draagt minstens 100.000 mark. Hierdgz letten! Poeders en tablWen^zijn alléén echt, als de verpakking voortien is van den naam Mijnhardt. Let hifTiet koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. 6816 Aardbevingen in Rijnland. In de stad Düren en in het Zuidelijk deel van het district Düren zijn gisternamiddag tegen 6 uur twee aard'bevinden waargeno men, die door een onderaardsch gerommel begeleid werden. Tot dusver is er nog geen schade geconstateerd. Sneeuwval in de Zwitsersche Alpen. In de Zwitsersche Alpen is een zware sneeuwval ingetreden. Op het Jungfrau- joch heest men 40 c.M. nieuwe sneeuw ge meten. De temperatuur is tot acht gra den onder nul gedaald. DRAMA BIJ DE ZEDENPOLITIE TE HAMBURG. Lijken van twee vrouwelijke beambten gevonden. Aan het strand van het eiland Pellworm zijn Donderdagnamiddag de lijken van twee 1 vrouwen gevonden. Naast de dooden lag wat bagage, de gezichten waren met een j doek bedekt. Het ingestelde onderzoek leidde tot de conclusie, dat de dood blijk baar door een snelwerkend vergif ingetre- j den was. Bij identificatie der lijken- bleek men te doen te hebben met twee vrouwe- lijke politie-beambten uit Hamburg, die de j vorige week Vrijdag op Pellworm waren j aangekomen en daar direct door haar ge- reserveerde houding waren opgevallen. Za- I terdagmorgen hadden zij haar pension verlaten met de mededeeling, dat zij naar het postkantoor gingen. Wolff's Noord-Duitsche provinciale dienst verneemt over dit drama nog hot volgende: Beide vrouwen waren beambten der zedenpolitie en hadden onaangenaam- i heden in den dienst gehad. In een schrijven aan den chef der crimineele politie moeten zij de motieven, die haar tot het besluit om een einde aan haar leven te maken gebracht hebben, uitvoerig hebben uiteen gezet. Tusschen de beide beambten en de leidster der vrouwelijke politie, mevrouw Erkens, hadden reeds sedert langen lijd persoonlijke tegenstellingen bestaan, die herhaaldelijk tot scherpe botsingen hadden geleid. Beide vrouwen moeten meermalen om overplaatsing of ontslag uit den dienst j hebben gevraagd, doch steeds had men op haar verzoek afwijzend beschikt, daar men haar als zeer bekwame beambten, niet wilde missen. De positie van mevrouw Erkens, een in ternationaal bekende 1 politiebeambte, schijnt geschokt te zijn. Men spreekt er reeds over, dat mevrouw Erkens Hamburg zal verlaten en naar Zujd-Duïtschland zal terugkeeren. Een wedren op leven en dood. De conducteur van de Donderdagavond 11 uur 20 van Boedapest naar Szegedin ver trokken trein maakte tijdens de reis aan merkingen op de spoorkaartjes van drie reizigers. Het kwam tot een woordenwisse ling en ten slotte werd het een kloppar tijtje. Plotseling begaf een der reizigers zich op den buffer van den wagon en opende daar de luchtrem, zoodat de trein stilhield. De man, die den trein tot staan had gebracht, werd door eenige andere reizigers en soldaten gegrepen en vastge houden. Uit ale wagons kwamen reizi gers. die zich om den man groepeerden. Plotseling kwam de conducteur van den trein zeer opgewonden aanhollen en schreeuwde den reizigers toe, vlug in te stappen, daar onmiddellijk de 16 minuten te voren uit Boedapest vertrokken Oriënt- express moest naderen. In de verte kon men inderdaad het witte reflectorlicht van den express reeds zien. Nu begon tusschen den personentrein en den expresstrein een wedren op leven en dood. De personentrein vloog met een snel heid, grooter dan van eiken sneltrein, het stations Monor binnen. De wisselwachter i van het station, die door de vertraging al j vermoedde, dat er iets niet in orde was, j bracht den trein op een zijspoor, waar hij onbeschadigd bleef staan. Nauwelijks had de trein het hoofdspoor verlaten, of de uit twee wagons bestaande Oriëntexpress vloog door het station. Gedurende den sensationeelen rit van den personetrein hadden de soldaten een van de drie reizigers, n.l. den arbeider Mi chael Eros, die op den buffer was geklom men, vastgehouden. Toen de trein stilstond werd hij in arrest gesteld. Zijn beide mede plichtigen wisten van de verwarring ge bruik te maken om te ontsnapoen. Direct werd een gendarmerie-patrouille uitgezon den, die er echter, ook al door de duister nis, niet in slaagde, de twee vluchtelingen te pakken. OLIFANTEN-PLAAG. 2000 oliepalmen uitgerukt. Aneta seint uit Medan: Een olifanten- plaag teistert Karang Inoue, in het Lang- sasche. Tweeduizend oliepalmen van den nieuwen aanplant werden door de olifan ten uitgerukt. Veldpolitie is naar de onder neming vertrokken. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemeester, de heer P. Hoogenboom. Aanwezig alle leden. Secretaris de hepr J. Th. Hoogteijling. De voorz. opent de vergadering met het ambtsgebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden voorgelezen, welke onveranderd worden vastgesteld. Aankoop grond van den heer D. IJff alhier voor verbinding van de Dwarsstraat op het bouwplan „Buitendorp" met den Rijksstraatweg. Voor het tot stand brengen van de be doelde verbinding is volgens opname ruim 41 M2. grond van den heer IJff in gebruik genomen, welke grond B. en W. voorstel len aan te koopen voor de som van 206.12 Yt. Aangenomen. Vaststelling der vergoeding aan de Besturen der Bijz. scholen als bedoeld bij art. 101 der Lager-Onderwijswet 1920, over het jaar 1928. Volgens de goedgekeurde Gemeente rekening over genoemd dienstjaar hebben de kosten van he openbaar lager onderwijs in deze gemeente bedragen 14.20 per leer ling, naar welke maatstaf aan de. bijzon dere scholen een vergoeding naar het ge middeld aantal leerlingen over dat jaar moet worden toegekend. Volgens de berekening moeten dan na aftrek van de door de Schoolbesturen ge- inde schoolgelden en reeds genoten voor schotten nog de volgende bedragen wor den uitgekeerd: Aan de Vereeniging lot bevordering van Christelijke Belangen, voor de Chr. Nat. school met den Bijbel voor L. en M.U.L.O., voor de Ned. Ilerv. School ƒ672.25; aan de Vereeniging der Zusters Franciscanessen van de St. Jozef- stichting, voor de R. K. Meisjesschool afd. A. (L.O.) ƒ1149.10, aan genoemde Vereeni ging voor de R. K. Meisjesschool afd. B. (U.L.O.) nihil, omdat het bedrag der schoolgelden dat der vergoedingen te boven gaat; voor 't R. K. Parochiaal Kerk bestuur der St. Willebrordus-kerk, voor de R. K. Jongensschool, 1041.05. Totaal dus nog uit te keeren 3542.80. De geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden werden goedgekeurd. Een afscheidsrede met een politiek tintje. De voorzitter wenscht daarna de herko- zenen geluk met hun benoeming en zegt, dat het hem spijt, die ook den heer Van Wijngaarden niet te kunnen doen, daar deze niet herkozen is. Spr. voorziet echter, dat de Raad voor September nog wel eens zal vergaderen en hoopt dan in die zitting van den heer Van Wijngaarden afscheid te nemen. De heer van Wijngaarden had gedacht dat dit de laatste vergadering zou zijn die hij medemaakt; hij wil dit dan ook als zoodanig beschouwen en dankt allereerst den voorz. en de leden van den Raad voor de aangename samenwerking tijdens zijn raadslidmaatschap ondervonden. Bij ver schil van gevoelen is de goede toon nooit verstoord. Gezien hetgeen bij de verkie zingen is geschied, had spr. verwacht niet meer in den nieuwen Raad te zullen terug keeren. De meening, die hij in de laatste raadsvergadering heeft geuit omtrent de z.i. mogelijke en voordeelige oplossing der schoolkwestie, is van Chr. Hist, zijde als wapen te baat genomen om tegen spr. te age eren. Hoewel spr. zioh niet tegen een ander inzicht heeft verklaard doch slechts zijn gedachte had weergegeven, welke meening hij gaarne voor een betere geeft, heeft men gezegd, dat de belangen der Kerv. school bij hem niet veilig zijn, daar hij een nieuwe openbare school wil bou wen. Ook de kerk heeft men er bij ge sleept en daardoor zijn menschen, die geen goed begrip hadden van de zaak waarom het ging, misleid, wat later ook door som migen is ingezien en erkend. Spr. vindt het treurig, dat deigelijke misleidende argu menten zijn gebruikt. Door de Chr. Hist. Kiesvereen. is met veel ophef verkondigd dat in den Raad mannen van beginsel moeten komen; achter dit laatste wil spr. echter een vraagteeken stellen. De voorz. valt hier den spr. in de rede en meent dat deze te ver gaat en de poli tiek te veel naar voren komt. De heer Van Wijngaarden zegt nog veel meer daarover te kunnen zeggen, wat hij STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND J. P. COEN (thuisrpass. 9 Juli Perim. KON. HOLL. LLOYD. ATTIKA (uitr.) pass. 10 Juli Vlissingen via Antwerpen. MUNSTER (uitr.) vertr. 8 Juli van Pa- ranagua. SIERRA VENTANA (uitr.) vertr. 9 Juli van Madeira. HOLLAND—AFRIKA LIJN. GRIJPSKERK vertr. 9 Juli van Beira naar Amsterdam. KLIPFONTEIN (thuisr.) arr. 10 Juli te Tanga. HOLLAND—AMERIKA LIJN. KINDERDIJK, Pacifick. naar Rott. vertr. 10 Juli nam. 6 uur van Londen. NARENTA vertr. 7 Juli van Portland (Ore) naar Liverpool-Rotterdam. ROTTERDAM, New York naar Rotter dam, wordt 11 Juli nam. 11 uur te Ply mouth verwacht. VEENDAM vertr. 8 Juli van New York naar Bermuda. echter beter acht niet te doen. Hij had echter behoefte enkele dingen te uiten, omdat de wijze waarop gewerkt is zoo min is. Spr. hoopt dat in de komende periode ook gehandeld zal worden naar de begin- selen die men zegt voor te staan. De voorz. zegt, dat, wanneer hij zijn spijt er over uitdrukt dat de heer Van Wijngaar den niet herkozen is, hij daarmede niets ten nadeele van diens opvolger wil zeggen. In de verkiezingsactie wil hij niet treden; hij wil daaromtrent een neutraal standpunt innemen en zal dus ook,niet ingaan op het geen door den heer Van Wijngaarden is gezegd. Hij brengt dezen namens den Raad nog dank voor al het goede wat hij als raadslid in het belang der gemeente heeft gedaan. De heer Linschoten zal ook niet ingaan op hetgeen door den heer Van Wijngaar den in het midden is gebracht. Alleen spijt het hem dat de heer Van Wijngaarden deze gelegenheid heeft gebruikt om te zeggen wat eigenlijk niet in den Raad doch in een politieke vergadering thuis hoort. Hij vindt dit geen nobele houding. De heer Van Wijngaarden heeft een aan val gedaan op de Ohr. Hist, partij, waar van spr. in den Raad de vertegenwoor diger is. De heer Van Wijngaarden zegt nog, dat, het genoegzaam bekend is, dat hij daarbij niet den heer Linschoten persoonlijk op het oog had. De voorz. sluit thans de verdere discussie over deze zaak. Katholieke turnuitvoering op Zondag. Wethouder van Muiswinkel heeft een woord van critiek op het beleid van den Burgemeester. Deze heeft zonder daarin de Raad of de Wethouders te kennen ver lof gegeven tot het houden van een open- luchtuitvoering van de R. K. Turnclub op Zondagmiddag. Deze uitvoering werd op geluisterd door muziek en was tegen entree voor ieder toegankelijk Het komt spr. voor, dat de Burgemeester alleen de bevoegdheid mist om voor een dergelijke uitvoering verlof te geven. Volgens de laatste uitspraken in hoogste instantie moet hierover de Raad of B. en W. beslis sen. Ofschoon zooals aan spr. is mede gedeeld alles een zeer rustig en ordelijk verloop heeft gehad, hoopt hij dat zulks in de toekomst niet meer zal voorkomen, aangezien -bij dergelijke uitvoeringen op Zondag niet in den geest van de meer derheid in de gemeente acht. De voorz. antwoordt, dat hij meent in deze zaak niet buiten zijn bevoegdheid te zijn gegaan, daar hij op het standpunt staat dat de beslissing over het verleenen van een dergelijke vergunning alleen bij den burgemeester hoort, waarvoor hij enkele artikelen'uit de Gemeente-wet en politie verordening aanhaalt. Hij wil dan ook niet erkennen een verzuim te hebben gepleegd door de Weth. daarin niet te hebben ge kend. Wel is het voor spr. geen gemakke lijke beslissing geweest, doch toen de Ka pelaan der parochie spr. persoonlijk heeft ingelicht en er op heeft gewezen, dat een weigering zulke moeilijkheden zou teweeg brengen, daar alle voorbereidende maatre gelen voor de uitvoering reeds waren ge troffen, heeft spr. ten slotte toegestemd on der verschillende beperkende bepalingen en tevens te kennen gegeven, dat voor het vervolg voor dergelijke uitvoeringen niet meer een Zondag moest worden gekozen, waarmede is beloofd rekening te zullen houden. Tusschen den voorz. en wethouder Van Muiswinkel ontspint zich hierover nog eeni ge discussie, daar beide hun standpunt handhaven. Wethouder Hoogendijk zegt met genoe gen de bedoelde uitvoering te hebben bij gewoond. Alles had een ordelijk verloop en spr. meent, dat niemand aan een der gelijke uitvoering, al is die ook op Zondag eenige aanstoot kan nemen. De heer Hoeks vraagt om bij de vuilnis- ophaling aan den Overtocht aan de ge meentewerklieden ook opdracht te geven het straatvuil, dat door de bewoners in de goten wordt bijeengeveegd, mede te nemen. Nadat de voorz. de verschillende opmer kingen heeft beantwoord, sluit deze, daar niemand verder meer het woord verlangt, de vergadering. HOLLAND-OOST-AZIE LIJN. BILLITON (uitr.) vertr. 8 Juli van Manilla. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. SCHELDESTROOM (uitr.) arr. 8 Juli te Bordeaux. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BALOERAN (thuisr.) vertr. 10 Juli van Tanger SIBAJAK (uitr.) vertr. 10 Juli nam. 1 uur van Marseille. SOEKABOEMI (thuisr.) pass. 10 Juli nam. 7 uur Dóver. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AUTOMEDON, vertr. 10 Juli van Dairen naar Rotterdam, CLYTONEUS, "Amsterdam-Batavia, pas seerde 9 Juli Gibraltar. DARDANUS, Japan-Rotterdam, arr. 10 Juli te Penang. DIOMED, Japan-Rotterdam, vertr. 9 Juli van Tientsin.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10