KERKNIEUWS DINSDAG 7 JULI 1931 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Oude man aangereden. Aan de gevolgen overleden. De 75-jarige heer H. is in den nacht van Zaterdag op Zondag op den Parallelweg te Bussum door een auto aangereden. Hij werd naar de Majellastichting vervoerd, waar hij in den loop van Zondagochtend is overleden. De heer H. was slecht ter been. De automobilist, de heer M., had gewaar schuwd, doch kon niet verhinderen, dat het slachtoffer onverhoeds onder de aut-o kwam. Wielrijder tegen een autobus. Het slachtoffer overleden. Op den Schurinkweg te Enschede is de 67-jarige schilderspatroon de Graaff, die op een rijwiel was gezeten, in botsing geko men met een autobus. De heer de Graaff, die ernstig werd gewond, i® naar het zie kenhuis overgebracht, waar hij aan de be komen verwondingen is overleden. Noodlottig auto-ongeval bij Venlo. Wielrijder gedood. Gistermiddag omstreeks drie uur is op den Kaldenkirchenweg te Venlo een nood lottig ongeval gebeurd, waarbij de 63-jarige verzekeringsagent G. Simons, wonende te Blerik, het leven verloor. De heer S. reed per rijwiel aan de rechterzijde van Jen weg, ter hoogte van de Kraal, in de rich ting Kaldenkirchen. Hij beging de onvoor zichtigheid naar links over te steken, zon der eenig fceeken te geven. Op dat oogen- blik kwam een auto vau den tabakshande laar O. hem achterop. De heer S. reed met het voorwiel van zijn fiets tegen dezen auto. Hij werd van zijn rijwiel tegen den auto ge worpen. In zorgwekkenden toestand is de ongelukkige opgenomen en naar het St. Joseph-Ziekenhuis te Venlo overgebracht, alwaar hij, zonder tot bewustzijn te zijn ge komen, korten tijd daarna- aan de bekomen verwondingen overleed. Oude man van een auto ge vallen en gedood. Zondagmiddag heeft, naar de „Msb." meldt, te Someren-Eind een bijzonder droevig ongeluk plaats gehad. Ter gelegen heid van de kermis aldaar waren enkele personen in een vrachtauto, bestuurd door v. d. L. aan het toeren. Op zeker oogenblik verloor de vader van den chauffeur, do <>S- jarige P. v. d. L., die ook op den vracht wagen zat, het evenwicht, sloeg achterover van den auto en kwam onder de wielen te recht. Een der achterwielen ging den on gelukkige over zijn hoofd. Zeer ernstig ge wond werd de man opgenomen en binnen gebracht bij ©en tweeden zoon, die juist tegenover de plaats woonde, waar het on geluk plaats vond. In allerijl werd.geeste lijke en geneeskundige hulp ingeroepen, doch de laatste mocht niet meer baten. De man heeft nog slechts enkele minuten ge leefd. Uit het politie-onderzoek is gebleken, dat. den bestuurder van den vrachtauto geen schuld treft. Ernstig motorongeluk te Delft Zondagavond is op den nieuwen Rijks weg nabij de Brasserskade te Delft de mo torrijder Groeneveld uit Rotterdam met Eijn motor met zijspan in botsing gekomen met een auto die te ver uithaalde om een aanrijding met een wielrijdster te voorko men die plotseling den weg overstak. De heer G., zijn vrouw, die op den duo zat en zijn beide kinderen, een jongen en een meisje die in de zijspan zaten, werden over den weg geslingerd. De heer G. die een ernstige schedelfrac tuur had bekomen, werd door de politie naar het gasthuis vervoerd, zijn toestand is hoogst ernstig. Zijn zoontje die enkele verwondingen had bekomen werd ter plaatse verbonden. Mevrouw G. en haar dochtertje bekwamen geen letsel. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd. Auto in brand gevlogen. Bestuurder zwaar gewond. Gistermiddag omstreeks halfdrie kwam, naar de „Tel." meldt, de 33-jarige aanne mer J. Theunissen, wonende aan den Stnaelscheweg te Venlo, met zijn auto uit de richting Horst rijden. Nabij de St. Anna- kapel aan den Horsterweg vloog de benzine tank van zijn wagen in brand. De auto reed met groote snelheid tegen een boom en wel dra stond deze geheel in lichtelaaie. Een in de nabijheid wonend oud-Indisch mili tair, de heer H. B., snelde toe, rukte in weerwil van de verzengende hitte, het por tier open en wist den heer Th., die met een zijner voeten nog bekneld was geraakt en. wiens haar reeds geschroeid was, uit de cabine te trekken. Spoedig was genees kundige hulp aanwezig. De heer K. had vele brandwonden en bovendien nog een ernsti ge hoofdblessure bekomen. Hij werd naar het St. Joseph-Ziekenhuis te Venlo ver voerd. De auto ging in vlammen op. De toestand van den aannemer is zorgwek kend. Aan de gevolgen overleden. De wielrijder J. v. d. Boom uit Nieuwe Tonge, die Vrijdagavond door een auto werd aangereden en ernstig gewond in een sloot werd geslingerd is gisternacht ten gevolge van schedel- en ruggewervelbreuk overleden. Het ongeval zou te wijten zijn aan den chauffeur, di'e onder den invloed van ster ken drank verkeerde. ALS LUi Autorijden met hindemissen. Op den Walingisdijk tusschen Ursem en Avenhorn, vonden Zondagnacht eenige aan rijdingen plaats. Er kwamen fietsrijders van Avenhorn en van Ursem, onder wie ook een motorrijder met duopassagier Een auto uit de richting Ursem komende, reed een der wielrijders aan, die kwam te vallen. Doordat de automobilist zwenkte, werd ook het motorrijwiel aangereden, dat om vergeworpen werd. Bestuurder en duorijder werden op straat gesmakt. De auto reed door en reed even later een wielrijder aan. De chauffeur bekommerde zich nergens om. De motorrijders, die beiden gewond waren, bleken afkomstig te zijn uit Berkhout. Dr. Berman uit Avenhorn verleende geneeskun dige hulp. Naar den automobilist wordt gezocht. Auto te water gereden. Op den Kruisweg te Monster is een auto van O. uit Monster te water gereden en zoo goed als geheel vernield. O. kreeg ern stige verwondingen aan het hoofd en zijn zwager uit Amsterdam nog ernstiger won den aan het gelaat. De zwager moest on middellijk naar het Ziekenhuis in Den Haag vervoerd worden. Zijn toestand baart thans geen zorg meer. O. reed met een flink gangetje op den Kruisweg in de richting ran de Zwarten- dijksohe veiling. Plotseling sloeg een por tierdeur van den auto aan den kant van den bestuurder open, waardoor deze doordat hij tegen het deurtje geleund zat bijna uit den auto viel. Hierdoor raakte O zijn stuur kwijt, tengevolge waarvan de auto in volle vaart de sloot in reed. O. en zijn zwager konden met moeite uit bun benarde positie bevrijd worden. Onder de tram te Rotterdam gedood. Gistermorgen is te Rotterdam op den Schiedam schen weg de 63-jarige pakhuis knecht M. Scholenberg door plotseling de rails over te 6teken, onder de tram ge raakt van lijn 4. Met een schedelfractuur en ernstige inwendige kneuzingen werd hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel op genomen, waar hij ©enigen tijd later is overleden. ROEIBOOT OP DE MAAS GEKANTELD. Twee personen verdronken. Gisternacht wilde de knecht van den veerman bij Middelaarhuis, de 25-jarige de B., met een roeiboot den 27-jarigen v. d. H., knecht bij den heer A. te St. Agatha, over de Maas zetten. Sindsdien heeft men niets meer van bei den vernomen- Gisteren is de roeiboot te Cuyk komen aandrijven en de pet van een der vermisten opgevischt, zoodat het ver moeden bestaat, dat beiden verdronken zijn. Men denkt, dat de boot, waarin tevens het rijwiel van een der vermisten was ge plaatst, gekanteld is. Verdronken. De 27-jarige stoker J.' T., van het Japan- sche stoomschip Tofuku Maru, is gaan zwemmen in de Nieuwe Maas ter hoogte van de Waalhaven te Rotterdam. Daarbij hebben zijn krachten hem begeven en is hij verdronken. Maandagmorgen verliet de 60-jarige J. A., wonende te Bergen op Zoom, zijn wo ning om een wandeling te maken. Om half vijf vond men den man in de rivier de Zoom en toen de politie en een geneesheer ter hulp waren gekomen, bleek dat de man door verdrinking om het leven was geko men. In een kolk in de Ooy onder Nijmegen is verdronken de vijftigjarige N. Zijn lijk is opgevischt. Gored door een hond. Het 5-jarig zoontje van den heer Broer te Nieuw Lekkerland geraakte nabij de ouderlijke woning te water. De hond. van de familie sprong den knaap na en bracht hem aan den kant, waar het dier de wacht hield tot hulp kwam opdagen. Kinderverlamming. Te BoschkapeUe doet zich een geval van kinderverlamming voor. ONWEER. Groote landbouwschuur afgebrand. Gistermiddag is tijdens een hevig on weer de bliksem ingeslagen in de boerderij van Engel Mellema, te Winschoten-Zuider- veen. Een groote schuur stond onmiddellijk in lichtelaaie. De brandweer wist het voor huis te behouden. De schuur met veel land bouw werktuiken en hooi ran den nieuwen oogst is geheel verbrand. Het vee was in de weide. Verzekering dekt de schade. BRANDEN. GROOTE BRAND TE AMSTERDAM. Fabriek uitgebrand. Tegen twee uur in den afgeloopen nacht ontdekte de heer NonhebeL, brouwer aan Eeineken's Bierbrouwerij aan de Stadhou derskade t-e Amsterdam, dat er brand was bij de N.V. Fabriek van Bronswerken, voorheen Becht Dysorimck, op den hoek van de Stadhouderskade en de Van der Heisitstra at. De man waarschuwde onmid dellijk de brandweer. Toen deze na enkele ooeienblikken ter plaatse arriveerde, be greep zij dadelijk, dat zij voor een zware taak kwam te staan, want de vlammen woedden reeds in een groot gedeelte van het gebouw, dat zich uitstrekt van, de Stad- Dg-LEIDSCHE COURANT |kci E^REEPEN houderskade tot aan de Tweede Jacob ran Campen&traat. Ad heel spoedig sloegen de vlammen door het dak. Met groote snelheid vrat- het vuur verder naar de werkplaatsen, die achter den winkel zijn gelegen. Om kwart over twee reedis stortte het dak van het gebouw in. Zeer veel brandweermateriaal kwam op de plaats des onheils. Geweldige vlammen sloegen hoog ten hemel. Een groot aantal stralen stortte een overvloed van water in het brandende gebouw, waaruit aan alle kanten de vlammen sloegen. Over een drie tal ladders, een aan de Stadhouderskade, een in de Van der HeLstsbraat en een in de Jacob van Gampenstraat werd eveneens van bovenaf water in den vuurpoel gegoten. Om half drie bezweek onder donderend ge weld heb da-k van de werkplaatsen aan de Van der Helststraat. De brandweer hield aan de Jacob van Campenstraait taai vast, teneinde een paar huizen op den hoek te sparen, hetgeen haar tenslotte mocht ge lukken. Om kwant voor drie arriveerde ook de Jan van der Heijden, die weldra meehielp met haar krachtige stralen een einde te maken aan de vlammenzee. Ongeveer half vier verminderde het vuur ziendeuoogen. Maar het- geheele gebouw is tot den grond toe uitgebrand. Brand te Naaldwijk. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Naaldwijk op de boerderij van den heer C. Vijverberg, nabij het Cruisbrouck- terrein brand uitgebroken. Omstreeks half drie bemerkte een dochter van den heer V. dat vlammen uit een nieuwe hooischuur sloegen, waar niet minder dan 70 last hooi was opgeborgen. De vlammen von den in het hooi gretig voedsel en in min der dan geen tijd was de geheele schuur welke een kapitalen omvang had, een prooi der vlammen. De ijlings gealarmeer de Naaldwijksche Vrijwillige Brandweer was spoedig ter plaatse en onder leiding van commandant v. Duyn werd de brand met vier stralen drie op de motorspuit en een op de waterleiding bestreden. Het bleek echter onmogelijk de schuur met haar grooten inhoud te sparen. De brandweer heeft zich toen ook onmiddel lijk tot het nat houden van de belendende perceelen, waardoor het vuur tot de be trokken schuur beperkt bleef. Eerst tegen den ochtend had men het vuur ©enigszins onder de knie, doch den geheelen Zondag en ook in den acht van Zondag op Maan dag heeft men met twee stralen op de mo torspuit de na-blussching moeten ter hand nemen. Het vuur was in het hooi n.l. niet te dooven. Den geheelen Zondag is het personeel van de Naaldwijksche brand weer aan het werk geweest om het bran dende hooi uiteen te halen. De materieele schade wordt door ver zekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Aan kwaadwilligheid wordt gedacht, hoewel de heer Vijverberg niemand zou kunnen aan wijzen, die een persoonlijken wrok tegen hem heeft. De politie zet het onderzoek naar de oorzaak van den brand voort. INBRAKEN. Inbraken te Eindhoven. Zaterdagnacht is ingebroken bij den fo tograaf B. aan de Nieuwstraal te Eind hoven, waar de dieven de ca-ssa uit den winkel hebben medegenomen en in het tuintje van haar inhoud hebben beroofd. Na nog de- huiskamer onderzocht te heb ben, verdwenen zij met medeneming van een tweetal rijwielen. In denzelfden nacht werd ingebroken bij den heer H. aan den Vestdijk, waar de geheele woning werd doorzocht en eenig geld werd ontvreemd. Zondagavond is tijdens afwezigheid der bewoners door openschuiving van een raam aan de achterzijde het geheele pand van den koopman L. aan de Oude Toren straat doorzocht. De inbrekers zijn hier vertrokken met medeneming van 'n groote partij zilveren en gouden sieraden. De re cherche stelt een onderzoek in. De brandkast was te zwaar. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l., omstreeks halfvier zag een agent van politie te Amsterdam een deur openstaan van net in de Voetboogstraat aldaar ge le gen achterhuis van den winkel van de Hema, Kalverstraat 168170. Het bleek hem, dat achter de deur de brandkast lag, ongeopend, en waarin blijkens nadere op gave pl.m. 5000 geborgen was. Blijkens ooggetuigen hebben eenige mannen go- tracht, de brandkast in een gereedstaande auto weg te voeren.' Toen dit mislukte, zijn zij verdwenen en Zondagnacht zijn zij niet teruggekeerd. Vermoedelijk heeft een der daders zich Zaterdagnacht laten in sluiten. De politie stelt een onderzoek in. Vechtpartij in een café. Gisteravond omstreeks 8 uur is er in het café Nieboerweg te Scheveningan een vechtpartij geweest-, waarbij een zestal Scheveningers betrokken waren. Op som matie van de politie wilden zij niet het café verlaten en namen een dreigende hou ding aan, zoodat de politie ran den wapen stok gebruik moest maken. Toen ook dat niet hielp en men de a-genten te lijf wilde, trok één der politiemannen een revolver, dreigde er eerst mede en schoot tenslotte den 24-jarigen P. J., uit de Kielstraat in den buik. Toen kalmeerde de troep en buiten ge lukte het met assistentie ran nog 4 agenten de belhamels in te rekenen. Zij zijn alle vijf aohter slot en grendel gezet. De ge wonde is naar het Roode Kruis Ziekenhuis gebracht. vraagt vooral i/nnnT hollandsch- kuufi zwitsersche' RELLETJE BIJ DE WERK VERSCHAFFING TE RUURL0. Beschonken tewerkgestelden. Gistermiddag ontstonden ernstige on regelmatigheden bij de werkverschaffing van het waterschap de Beneden-Slinge t-e Ruurlo, waar een vijftigtal werkloozen uit Helmond te werk is gesteld. Reeds bij het verlaten van den trein te Ruurlo bleek, dat verschillenden der mannen in beschonken toestand verkeer den. Bij het kamp gekomen, was een ge deelte der arbeiders bereid de werkzaam heden te beginnen, doch een a-nder ge deelte weigerde. De met het toezicht be laste ambtenaar waarschuwde den hoofd opzichter van de NederlandsChe Heide maatschappij, den heer Wijnbergen, onder wiens leiding het werk berust. Doze ver scheen weldra ter plaatse met zes mare chaussees en veldwachters. Aangezien het bekend was dat er in het kamp ver schillende revolvers aanwezig waren, werd voorzic'httg te werk gegaan. Na eindeloos' geduld en veel moeite gelukte het twee der ergste belhamels uit de kee- ten te verwijderen.' Zij werden overge bracht naar 'het politiebureau te Ruurlo, vanwaar zij zullen worden teruggezonden. Twee weken geleden speelden zich met dezelfde groep vrijwel dezelfde gebeur- tenssen af. Toen werd een voorwerker in den buik gestoken en gevaarlijk gewond. Naar de heer Wijnberen ons mede deelde heeft hij uit versohillende plaat sen van het land c.a. 1200 werkloozen on der zijn hoede, waarmede op uitstekende wijze werd gewerkt, terwijl van de Hel- mondsche werkloozen reeds zeven zijn ontslagen, die niet meer voor steun in aanmerking komen. DE MOORDAANSLAG TE KERKRADE. Zooals wij in een gedeelte onzer vorige oplage nog meldden, heeft gisternaoht in de kolonie Hopel (gem. Kerkrade) de Duitsche grondwerker J. Schirra, na een korte woordenwisseling, zijn Oostenrijk- schen kostbaas Pribizuc, 48 jaar oud, met een revolver van zwaar kaliber, op zeer korten afstand in het hoofd geschoten. De dood trad onmiddellijk in. Na het sluitingsuur van de herberg, waarboven Schirra en Pribizuc woonden, hadden beiden ruzie gekregen in het por taal van hun woning. Ook heeft Schirra op de echtgenoot© van het slachtoffer gescho ten. De vrouw werd in de borst getroffen. De kogel kwam echter terecht in den lin ker bovenarm. De Commissaris van Politie leidde per soonlijk het onderzoek. Het slachtoffer is naar het lijkenhuis overgebracht. De vrouw werd naar het R.-K. Ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is, hoewel ern stig, niet levensgevaarlijk. De moordenaar is voortvluchtig. Waar schijnlijk heeft hij de wijk naar Duitsch- land genomen, terwijl ook niet is uitgeslo ten, dat hij de hand aan zichzelf heeft geslagen. Ook het vuurwapen heeft men nog niet gevonden. Het onderzoek wordt voort gezet. Een indringer in een meisjeskamp. Sedert enkele jonen gaam leerlingen ram de (KJotterdamche imdiusbriescboLen in de zomervaoa-TLtie iin groepjes ra-n 20 tot 25 meisjes met enkele le eraressen als leidster, een weekje doorbrengen iin de Hoïla/nd&che Eadding, bij Maartensdijk, waan aan de Bikbornstlaan het Berkenhuisje ligt, dat daartoe speciaal is ingericht. Bij ddit bouten huisje behooren nog een paar houten ge bouwtjes, en im den loop van de vorige week hebben twee van de leidsters in zulk een bijgebouwtje overnacht, in plaats ran, zoo- alls gebruikelijk was, in 't hoofdgebouw bij de meisjes. Het terrein is slechts door een lage rietheining ran' den openbaren weg ge scheiden. Om middernacht werd een van de twee leidsters uit haar slaap opgeschrikt, door dat een man door het openstaande venster naar binnen kwam. Ook de andere leidster werd wakker. De indringer, die blijkbaar met oneerlijke bedoelingen was gekomen, heeft de beide meisjes bedreigd. Zij boden hem geld aan, om hem te bewegen heen te gaan. Eerst wilde de man er niets van hoo- ren, maar toen de aangeboden som opgeloo- pen was tot 170, het totale bedrag dat in buis was, accepteerde hij 't- en bij verdween, maar niet zonder den dames bevolen te heb ben, zich nog geruimen tijd stil te houden. Aan dit. bevel is gehoorzaamd; eerst nadat de indringer geruimen tijd vertrokken was, zijn zij luidkeels om hulp gaan roepen. Het Berkenhudsje ligt vrij eenzaam. Een paar boschwachters .die in de buurt wonen, hebben op het gegil geen acht geslagen, om dat er wel eens meer lawaai klonk, en dan bleek bij onderzoek, dar men aan het stoei en was. Ten slotte is de politie verschenen en deze heeft een uitgebreid onderzoek in gesteld. Er is een man aangehouden. De beide leidtsters hebben hem evenwel niet her kend, zoodat deze man weer op vrije voeten is gelaten. Uiteraard heeft het gebeurde in het kamp veel consternatie veroorzaakt. Voortaan wordt het kamp des nachts be waakt. Waarnemend deken van Haarlem. In verband met den gezondheidstoestand ran deken L. Westerwoudt is benoemd tot waarnemend deken van Haarlem, de Zeer- Ee.rw. Heer H. Sondaal pastoor der St. Jo zefkerk aldaar. TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. 0VERSTR00MINGSRAMP IN KWANGT0ENG. Honderd dooden. Naar uit Kanton wordt gemeld, zijn tengevolge van een overstrooming in de Chineesche provincie Kwangtoeng 100 per sonen om het leven gekomen. VLOEDGOLF IN ZUID-CALIF0RNIE. Een vloedgolf heeft in Zuid-Californië groote verwoestingen aangericht, 16 per sonen zijn verdronken. OPNIEUW NOODWEER IN HET WERRATAL. Het onlangs door een hevig noodweer geteisterde gebied in het Werratal is gis teren opnieuw door een tweetal onweders bezocht. In breede stroomingen vloeide het water dalwaarts en zette de na de laaste verwoestingen opnieuw beplante ak kers en tuinen onder water. Het fruit is volkomen van de boomen afgeslagen. Van vele daken werden de pannen weggerukt. Groote brand in de Industriehaven van Bremen. Maandagavond heeft in de industrieha ven van Bremen een brand gewoed, die zich met groote snelhqjd uitbreidde. Er was groot gevaar, dat de brand zou over slaan op het grootste hout lager van Bre men en op de aangrenzende zuurstofwer- ken. Een in de omgeving van den brand, die ontstaan is in een houtzaagselmolen, wer kende arbeider sprong uit een venster en liep ernstige verwondingen op. OP ZOEK NAAR EEN ZEER00VERS- SCHAT. Expeditie naar het Cocos-eiland. In Augustus a.s. zal uit Vancouver een expeditie van Canadeezen onder leiding vertrekken naar Cocos-Eiland, aan de Z.- Amerikaansche kust ter hoogte van Co lumbia. Daar zal zij opgravingen verrioh- ten naar schatten, bestaande uit goud en juweelen, die in de zestiende en zeventien de eeuw zouden zijn begraven door de boekaniers, de piraten, die indertijd de zeeën van Midden-Amerika onveilig maak ten. Er schijnen verschillende documenten te zijn uit den tijd der boekaniers, waarin de schatten en de plaats waar zij begra ven zouden zijn, beschreven worden. Naar aanleiding van deze documenten heben reeds vaker onderzoekers op Cocos- Eiland opgravingen verricht. Een hunner is de bekende Engelschman Sir Malcolm Campbell, houder van het wereldsnelheids record voor race-automobielen. In 1925 heeft hij een week op Cocos-Eiland door gebracht, zich met houweel en bijl een weg banend door het oerwoud bij een tem peratuur van 115 graden in de schaduw. Ook hij verklaarde voornemens te zijn in den komenden zomer wederom een poging op Cocos-Eiland te willen wagen. COMMUNISTENACTIE TE VINCENNES Een B.T.A.-telegram meldt d.d. 5 Juli uit Parijs: Gisteravond werden politie- en electrici- teitsbedrijven gewaarschuwd, daar de electrische stroom in het Indo-Chinee- sche kamp, achter den tempel van Angkor- Vat op de koloniale tentoonstelling te Vincennes afgesneden bleek. De stroom kon echter spoedig weer worden inge schakeld. Het onderzoek bracht communistische pamfletten aan het licht, welke in Anami- tische taal opgesteld, in het donker in het kamp waren verspreid. De daders zijn nog niet opgespoord. Reparatie der „Nautilus" vordert goed. De herstelwerkzaamheden in de „Nau tilus" ter voorbereiding van den tocht onder het ijs van de Noordpool worden te Devonshire krachtig voortgezet. De stuur boordmachine is ontmanteld, opdat de cy linders kunnen worden nagezien en ver wacht wordt, dat alle motoren binnenkort weer in orde zullen zijn. Tegen den tijd, dat de werkzaamheden zullen zijn beëin digd, zal alles gereed zijn voor het vertrek naar Bergen, waar de duikboot verder wordt uitgerust. De dikste boom ter wereld. De dikste boom ter wereld bevindt zich vermoedelijk in het Mexicaansche dorp Santa Maria Tule. Het is een op het kerk hof van het plaatsje staande ceder van 45 M. hoogte, die op 3 M. boven den grond ai een omvang van 54 M. heeft. Wat moeten die cactussen hier? Ik heb last van slaapwandelen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6