BINNENLAND Lichtzinnige Jeugd DINSDAG 7 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 VOORONTWERP-BEDRIJFSR ADEN- WET. HET ADVIES VAN DEN HOOG EN KA AD VAN ARBEID. Vier verschillende opvattingen over het ontwerp. In aansluiting op hetgeen wij reeds meldden omtrent de uitspraak van den Hoogen Raad van Arbeid over het voor ontwerp van een bedrijfsradenwet, dat mi nister Verschuur bij den Raad had aan hangig gemaakt, laten wij hier het officieel communiqué over de desbetreffende zit ting van den Hoogen Raad volgen. Bij de bespreking van het voorontwerp zijn vier verschillende opvattingen op den voorgrond getreden. In de eerste plaa-ts is een aantal leden van oordeel, dat de wetgever geen taak heeft te vervullen, door, zooals het voor ontwerp doet, de instelling van colleges te bevorderen aan welke voorloopig nog slechts adviseerende en op den duur allicht verder strekkende bevoegdheden zullen worden geschonken. Deze leden meenen, dat ten aanzien van elke wet afzonderlijk moet worden bezien op welk terrein be hoefte aan wijziging of. decentralisatie be staat en zoo ja, welke wijze daartoe het meest geëigend is. Op dien grond staan deze leden afwijzend tegenover het voor ontwerp. Een tweede groep van leden is van meening, dat op dit gebied wel een taak voor de overheid is weggelegd, doch dat de overheid dergelijke colleges niet moet instellen, doch dat zij moet volstaan met aan uit het vrije bedrijfsleven opgekomen organen, adviseerende en uitvoerende functies toe te kennen. Op dien grond geven deze leden aan de grondgedachte van het. ontwerp der studiecommissie de voorkeur boven het voorontwerp. Een derde groep van leden heeft tegen het voorontwerp voornamelijk twee be zwaren. Deze leden zouden wenschen, dat de wetgever de instelling van onderne mingsraden in de eerste plaats zou ter hand nemen. Voorts zou de taak van de in te stellen bedrijfsraden niet moeten liggen op het gebied der arbeidsvoor waarden, doch in hoofdzaak op dat van de productie en de distributie, in verband daarmede zouden naast werkgevers en werknemers tevens vertegenwoordigers van het algemeen belang zitting moeten hebben in den bedrijfsraad. Een vierde groep van leden ten slotte kan zich in het algemeen-met het voor ontwerp vereenigen, zij het ook, dat som mige dezer leden de waarde van het voor ontwerp voornamelijk zien in het perspec tief dat het opent, terwijl andere dezer leden de totstandkoming van deze wet zouden toejuichen, ook al zou het vast staan, dat de regeling vooralsnog tot het geen het voorontwerp bevat werd beperkt. Bij de eindstemming over het vooront werp bleek een kleine meerderheid in den Hoogen Raad van Arbeid (2117) een met in den geest van het aanhangig gemaakte voorontwerp niet gewenscht te achten. In het zeer uitvoerige advies wordt stil gestaan bij de vragen, of de bedrijfsraden hun werkking moeten uitstrekken tot dé arbeidsvoorwaarden, of tot de productie en distributie, of zij over verordenende en rechtsprekende bevoegdheid en over het recht van enquête moeten beschikken en of in die bedrijfsraden vertegenwoordigers van het algemeen belang opgenomen moe ten worden. Arbeidsloon en kostprijs. In dezelfde vergadering besloot de Hooge Raad van Arbeid zich tot den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid te wenden met het verzoek, in aansluiting aan de reeds op dit gebied plaats hebbende onderzoekingen, een onderzoek te doen in stellen naar de samenstelling van den kost prijs van bijvoorbeeld een 10-tal belang rijke artikelen, verdeeld over enkele be drijfstakken, ten einde te weten te ko- FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 53) Jim schudde z'n hoofd. Ik zal zien, wat ik doen kan. Ik geloof echter, dat het 't beste is, miss Strode verder geheel bui ten de zaak te laten, althans voor zoover mogelijk. Schuldig of niet, moet ze toch dol-veel van Rupert hebben gehouden. Hij stond verstomd over de uitlatingen van z'n vader. Deze had de laatste weken meer met Despard omgegaan en veel, zelfs méér gezien, dan Jim lief was geweest. Sir Reginald's opinie over den bedrijfsleider stond nu vrijwel vast. Veronderstel echter, dat miss Strode Rupert's onschuld zou kunne bewijzen, wat dan vroeg Jim. Ik geloof naoit, dat ze daartoe in staat is, antwoordde sir Regi nald vlug. Ik sta er op te ontdekken, welk aandeel ze heeft gehad in die verval- sching. Daarbij kan ze ons wellicht nader inlichten omtrent Despard's verleden, zijn karakter, enzoovoort. Jim glimlachte. U begint zoo zachtjes aan dezen schitterenden goochelaar met industrieele combinaties, die z'n rol van barmhartigen Samaritaan te Blackthorn vrij goed speelt, teneinde zich op de een of an dere wijze niet onvoordeelig schadeloos te stellen, te wantrouwen. Sir Reginald antwoordde niet direct Jim keek z'n vader nauwkeurig aan en zag op diens gelaat een zorgvollen trek. Een men, welken invloed het arbeidsloon heeft op den prijs van het product bij het ver laten van de fabriek en op den winkelprijs, en meer in het bijzonder, of door stijging van het per arbeider in de industrie be legde vaste kapitaal de factor arbeidsloon aan beteekenis gaat inboeten. De vergadering werd voor een gedeelte door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid bijgewoond. „Msbd." KATHOLIEK NEDERLAND EN Z. H. DE PAUS. Telegrafisch antwoord van den H. Vader aan Z. H. E. den Aartbisschop. Op het telegram van deelneming, den 19en Juni jl. aan den H. Vader toegezon den, mocht Z.H.Exc. de Aartsbisschop het volgende antwoord ontvangen Quod Episcopos clerum populumque Neerlandiae habeat doloris sui participes vehementer laetatur Augustus Pontifex qui grato animo prospera cuncta precatus amanter benedicit. e.s. Card. PACELLI. in vertaling: Ten zeerste verheugt het den H. Vader dat Bisschoppen, geestelijkheid en geloo- vigen van Nederland deeien in zijn droef heid, en dankbaar alle goed afsmeekend schenkt Hij liefdevol zijn zegen. wg. Card. PACELLI. De H. Vader aan het R. K. Werkliedenverbond. Op het telegram van het Verbondsbe- sfcuur aan den H. Vader: ,JDe 180.000 leden van de Katholieke Ar beidersbeweging in Holland deelen in de droefenis van Uwe Heiligheid en bidden den goeden God U te troosten en U te helpen in Uw pogingen de huidige moei lijkheden uit den weg te ruimen", reeds in ons blad gepubliceerd, heeft het Verbondsbestuur van kardinaal Pacelli na mens den Paus een telegrafisch antwoord ontvangen, waarin aan de leden van de katholieke arbeidersbeweging wordt dank gebracht voor de kinderlijke betuigingen van mede voelen en wordt meegedeeld, dat de H. Vader hen van harte zegent. UITVOERING TARWEWET. De tarwe-organisaties. De Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft toegelaten: I. als gewestelijke tarwe-organisaties: 1. de vereeniging Gewestelijke Tarwe- Organisatie voor Groningen en Drente, gevestigd te Groningen, onder bepaling, dat haar arbeidsgebied zich zal uitstrek ken over de provinciën Groningen en Drente 2. de vereeniging Gewestelijke Tarwe- Organisatie voor Friesland, gevestigd te Leeuwarden, onder bepaling, dat haar ar beidsgebied zich zal uitstrekken over de provincie Friesland 3. de vereeniging Gewestelijke Tarwe- Organisatie voor Gelderland, Utrecht en Overijssel, gevestigd te Arnhem, onder be paling, dat haar arbeidsgebied zich zal uit strekken over de provinciën Gelderland, met uitzondering van den Bommelerwaard en het Land van Maas en Waal, Utrecht, met uitzondering van het gedeelte te wes ten van den spoorweg AmsterdamWoer den, en Overijssel, benevens het gedeelte van de provincie Noord-Holland ten oos ten van genoemde spoorweg 4. de vereeniging Gewestelijke Tarwe- Organisatie voor Noord-Holland, geves tigd te 's-Gravenhage, onder bepaling, dat haar arbeidsgebied zich zal uitstrek ken over de provincie Noord-Holland, met uitzondering van het gedeelte ten oosten van den spoorweg AmsterdamWoerden, diepe rimpel doorploegde z'n voorhoofd. Sir Reginald nam Jim bij den arm en vroeg hem, waar hij heenging. Wel, mijn eerste bezoek geldt t In- génue-Theater. 't Is wel niet abosluut ze ker, dat ik miss Strode daar zal aantref fen, doch het is het beste, hier te begin nen. Ik ga zoover mee, zei Sir Reginald. Ik wil je toch nog over iets spreken. Feitelijk vond Jim het beter, het ge sprek voort te zetten in sir Reginald's eigen zitkamer, waar ze zich thans be vonden. Doch hij zei niets. Hij gevoelde zich, alsof ze van plaats verwisseld waren en of het zijn vader was, die er behoefte aan scheen te hebben, iets, wat hem op het hart lag, uit te spreken. Eerst toen ze zich in de drukte der stad bevonden, nam sir Reginald het woord. Ik heb een uurtje geleden een on derhoud gehad met m'n zaakwaarnemers. Natuurlijk kwam Mr. Despard's naam ook ter tafel. Waarom natuurlijk? vroeg Jim. Z'n vader aarzelde even, alvorens te antwoorden. Ik had m'n bankier op dracht gegeven voor een flink bedrag aan- deelen te nemen inin de radium-mijn, als de maatschappij wordt gelanceerd op de beurs. Ik vond het noodig, eenige gel den te beleggen. M'n zaakwaarnemers schenen echter geen al te goede meening te hebben over den heer Despard. Ze zei den me, dat hij voor hen feitelijk een on bekende was. Ze kregen den indruk, dat hij een strooman was. Hij is al met een paar maatschappijen rubber en olie-con cerns in verbinding geweest, doch bei den werden geliquideerd kort na haar ontstaan. Je weet zeker, dat ik deel uit maak van den Raad van Commissarissen? VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 's-morgens en 's-avonds met NI VA TANDPASTA 75 ets.per'/i tube, 25cbp,!4 tube. 6677 benevens het gedeelte van de Provincie Utrecht ten westen van genoemden spoorweg en het gedeelte van de provin cie Zuid-Holland ten noorden van den Ouden Rijn 5. de vereeniging Gewstelijke Tarwe- Organisatie voor Zuid-Holland onder be paling, dat haar arbeidsgebied zich zal uitstrekken over de provincie Zuid-Hol land, met uitzondering van het gedeelte ten noorden van den Ouden Rijn; 6. de vereeniging Gewestelijke Tarwe- Organisatie voor Zeeland, onder bepaling dat haar arbeidsgebied zich zal uitstrek ken over de provincie Zeeland 7. de vereeniging Gewestelijke Tarwe- Organisatie voor Noord-Brabant, geves tigd te Tilburg, onder bepaling, dat haar arbeidsgebied zal zich- uitstrekken over de provincie Noord-Brabant, benevens het Land van Maas en Waal en den Bomme lerwaard; 8. de vereeniging Gewestelijke Tarwo- Organisatie, gevestigd te Roermond, onder bepaling, dat haar arbeidsgebied zich zal uitstrekken over de prvincie Limburg; II, als centrale tarwe-organisatie, de vereenigin Centrale Tarwe-Organisatie, gevestigd te 's-Gravenhage, onder bepa ling, dat haar arbeidsgebied zich zal uit strekken over het geheel© Rijk. NEDERLAND EN BELGIE. Een basis voor de besprekingen gevonden. De correspondent van de ,.Maasb." meldt: In het VLaamsch-nationale partij-orgaan „De Schelde", wijdt het Kamerlid voor Ant werpen, Herman Voe. een hoofdartikel aan het Nederlandsch-Belgische vraagstuk. Na den d-raak te hebben gestoken met de Na tion Beige en haar hoofdredacteur Fernamd Neuiray, die er, telkens wanneer gnmsitdger berichten over de oplossing van dit vraag stuk de ronde doen, als de kippen bij zijn om te trachten roet in het eten te gooien, schrijf Herman Vos, wijzende op een moge lijke „solution élégante" van het geschil nopens het Hellegat^ daarvan in Het Va derland van 24 Juni jiL werd gewag ge maakt, o.m. het volgende: „De Nation Beige zij, heeft he;t over de Wielingen. Hellegat en Wielingen het is niet daar op diat het verdrag in 1926 is afgestuit. Wat het eerste betreft heeft niemand er aan getwijfeld, dat met goeden wil, de kwestie van het Hellegat gemakkelijk geregeld kon worden in het belang van de beide partijen. Om de eenvoudige reden dat het identiek is. En de Wielingen? Wij zouden in Brussel of Den Haag den staatsman willen bennen, dde de gnoote vraag van een nieuwe ver- keersoeoonjomische regeling aan dit juri dische twistpunt zou ondergeschikt maken. Niet dat is de struikelsteen geweest, maar wel het stupide en ongepast voorwendsel van den heer Hijmans, door politieke be doelingen ingegeven, en dat zich nu tegen hem keertHoe zal hij tegenover den heer Neuray met zuiver geweten een rege ling kunnen goedpra^n waarvan hij een eerste maal niet weiten wilde en waardoor hij reëele belangen van oeconomischen aard op het spel zette en schaadde. Het hoofdzakelijke twistpunt tusschen Nederland en België, dat was de Kanalen- kwestie Hoe komt het, zoo vragen wij, dat men daarover op dat oogenblik zoo weinig rept? Het is, zoo vernemen wij, omdat men op grond van een verbeterd plan-Konijnen burg, dus een rechhstreeksche vaarweg door de tusschen wateren, zoo men wil een be naderend Moerdijk-Kanaal, dichtbij een overeenkomst, genaderd is. Van onze zijde kunnen wij een dergelijke oplossing alleen maar begroeten. Wij zijn Ik ben heelemaal niet op de hoogte van dergelijke manipulaties, gaf Jim on middellijk toe. Ik wist echter niet, dat Despard er in geslaagd was u er van te overtuigen, dat in die mijn, behalve wa ter, nog radium kon zitten. Ik ben er van overtuigd, dat hij 'n flesschentrekker is. Ik hoop, dat hij er u niet verder heeft laten inloopen? Ikik bedoel, dat hij er toch niet in geslaagd zal zijn u gelden afhandig te maken. Hij heeft me er- heelemaal niet laten inloopen, antwoordde Sir Reginald vlug. Hij begon met een kleine .maatschappij te vormen en ikenfin, dat snap je toch niet. Je mag niet vergeten, dat wij de mee ning van een expert haddende rappor ten waren zeer goed. Als de onderneming mislukt, nou ja, dan komen we er met be trekkelijk weinig kleerscheuren af. Ik wil je in dit verband er echter op wijzen, al dus vervolgde sir Reginald snel, dat de gronden en bezittingen in den laatsten tijd in waarde wat achteruit zijn gegaan, zoodat ons inkomen verminderdejuist toen Despard kwam opduiken, zag ik uit naar een goede winstgevende belegging. Jim lachte en kneep z'n vader even ge moedelijk in den arm. Hij wist, dat z'n vader meer aan zijn toekomst dacht aan aan zichzelf. Het verlangen naar weelde heeft me nooit beheerscht, vader. Ik weet, dat het hutje op de hei erg sentimenteel klinkt, doch ergens moet je toch leven en zoolang als ik kan werken en de vrouw bezit, die ik werkelijk lief heb, dan ben ik met 'n klein huisje ook ruimschoots tevre den. We zijn er nuga nu maar niet mee naar binnen, anders loopt u nog de kans, dat u uw reputatie verliest, als men ziet, dat sir Reginald Crichton het Ingénue-Theater binnenging! UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 6 Juli. Huizen, 298 M. Uitsl. NCRV-Uitzeding. 8.00 Schriftlezing. 8.159.45 Gramofoonplaten. 10.30 Ziekendienst. 11.0012.00 Harmoniumspel. 12.0012.30 Gramofoonplaten. 12.30—2.00 Concert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Lezen van Ohr. Lectuur. 3.004.30 Concert. 4.304.45 Gramofoonplaten. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.007.00 Vroolijk Allerlei. 7.00 E. J. Ludding: „Geschiedenis van de roos door de eeuwen heen". 7.30 Gramofoonplaten. 8.0010.45 Concert NCRV Klein orkest. 9.009.30 Dr. J. Hiemens: „Vreugde en leed in verband met catechisatie". 10.4511.30 Gramofoonplaten. 10.00 Vaz Dias. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VAR A-Uitzending. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiek, 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Orgelspel. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Onze Keuken door P. J. Kers. 11.00 Gramofoonplaten. 11.05 Dr. Jac. P. Thijsse: „Natuurgenot en natuurstudie voor kinderen". 11.3512.00 Gramofoonplaten. 12.00 Politieberichten. 12.15 Concert VARA-septet. 2.15 K. de Boer: „Internationale Coöpe- ratorsdag". 2.30 Kindermatinée vanuit het Kurhaus te Scheveilingen. Optreden van Henry Nol- les. 3.30 Maak het zelf door Mevr. C. Schaa- ke-verkozen. 4.2, Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 6.00 Concert VARA-septet. 7.00 M. J. Brusse: Mijn leven onder de menschen". 7.30 Politieber. 7.45 L. M. Hermans: „Persoonlijke herin neringen uit de Oud-Sociaal-Democratische Beweging in Nederland.". 8.00 Optreden van Kees Pruis. 8.30 Concert VARA-orkest. 9.00 Eén en ander over de VARA. 9.10 Vervolg concert. 9.30 „Hotel de Laaiende Lente", blijspel. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Vervolg Concert. 10.30 Optreden van Kees Pruis. 11.0011.30 Slot concert. 11.3012.00 Gramofoonplaten. D a v e n t r y. 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten. hier van hett eerste oogenblik af, toen het bleek dat men van het rechtlijnige kanalen- taekken moest afwijken wilde men tot een vergelijk der tegengestelde belangenn van Rotterdam en Antwerpen geraken opgeko men voor het denkbeeld van den heer Ko nijnenburg als mogelijken grondslag voor onderhandelingen. Nu men zoover is, dat men het als basis van de besprekingen heeft aanvaard, kun nen wij alleen maar betreuren, dat. het zoo lang heeft moeten diuren, vooraleer de rede lijkheid haar rechten terug verwierf Dat wij dit. schrijven, is alleen ingegeven door het besef, dat Antwerpen's welvaart- belang een ononbeerlijke factor blijft van VLaanderen's herwording. Goedkoope trein. Voor een goedkoope reds per trein en per boot naar de Zuiderzeewerken van de stations D. P„ Schiedam, Delft, Den Haag H. S. M., Leiden, Haarlem, Utrecht C. S„ Hilversum, Amersfoort, Amsterdam C.S., Sir Reginald lachte. Ik begrijp je. Au revoir Op Jim's vraag vertelde de concierge hem, dat miss Strode op het oogenblik op de planken stond. Ze verliet het gebouw gewoonlijk te elf uur. Jim gaf z'n kaartje af en zei, dat hij op het aangegeven uur wel terugkwam. Hij was stipt op tijd en behoefde niet lang te wachten. Ruby Strode stond spoedig voor hem. Voor dien tijd had hij haar nimmer ont moet; haar verschijning maakte echter wei nig indruk op hem. Zij behandelde hem van uit de hoogte en verzocht hem zoo spoedig mogelijk voor den dag te komen met de zaken, die hij wenschte te behan delen. Hij vertelde wie hij was, terwijl hij haar van een goed vriend een boodschap moest overbrengen. Zij nam hem op van kop tot teen, met wantrouwenden blik. Mag ik u misschien verzoeken me ge zelschap te houden tot het eind van deze straat? aldus stelde Jim haar voor. Ze knikte. Hij vertelde, dat hij met Rupert Dale's zuster verloofd was. Kunt u nu ra den, van wie ik u een boodschap heb over te brengen? Ze keek hem aan, haar gelaat werd doodsbleek. Een oogenblik twijfelde ze nog, terwijl ze hem recht bleef aankijken. Toen vroeg Ruby, of hij een rijtuig wilde nemen. Hebt u er iets tegen me naar m'n flat te vergezellen Ik leef alleen tegen woordig, om conventies geef ik niets. Wat de menschen ook dachten en zeiden, het heeft me altijd koud gelaten; nu heb ik er heelemaal maling aan. Ze zeiden geen van beiden iets tot ze Ruby's home hadden bereikt. Ruby ging Jim voor naar hjuar zitkamer en maakte een whisky-soda klaar. 1.05 Orgelspel. I.502.50 Orkestconcert. 3.50 Concert. 5.05 Orgelspel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Verslag van Cricketmatch. 6.35 Berichten. 6.55 Verslag van Cricketmatch. 7.00 Concert. 7.20 Lezing. 7.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Bumpkin Pie" van E. Longstaffe. Revue-koor en -Orkest, solisten. 9.20 Berichten en Lezing. 9.55 Concert. II.2012.20 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1725 M 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 9.05 Gramofoonplaten. Kalundborg, 113 M. 12.202.20 Orkestconoert. 3.505.50 Orkestconoert. 6.106.40 Gramofoonplaten. 8.20—8.40 Orkestconcert. 8.50ca. 11.05 Revue-uitzending. 11.05 ca.11.35 Orkestooncert. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonplaten. 11.0011.20 Gramofoonplaten. 11.4012.20 Muziekuitz. voor scholen. 12.20 Gramofoonplaten. I.252.50 Orkestconcert. 5.206.20 Concert. Orkest en solisten. 8.20 Orkestconcert en zaag bij de luit. Daarna: Berichten en tot 11.20: Orkestcon cert. II.2012.20 Dansmuziek. Brussel. 338.2 en 508.5 M. 508.5 M.: 5.20 Gramofoonplaten. 5.50 Dansmuziek. 6.05 Cello-recital. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert. Viool en piano. 9.20 Orkestconcert. 338.2 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.05 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert. Orgel, viool en cello 9.20 Concert. Orkest en viool-«oli. Zeesen, 1635 M. ca. 7.007.50 Gramofoonpl. 10.55—12.20 Berichten. 12.20 Gramofoonplaten. I.152.20 Beriohten. 2.203.20 Gramofoonplaten. 3.204.20 Lezingen. 4.205.20 Concert. 5.208.20 Lezingen. 8.20 „400 Million en durchbrechen die Mauer", spel uit het moderne China van J. Seelig en H. Bodenstedt. 9.55 Concert uit Daventry Nat. II.20 Berichten en daarna Dansmuziek. Zaandam, Wormerveer, Uitgeest, Alkmaar en Hoorn (per trein) naar Enkhuizen en terug, van En-khuizen met een der booten van den veerdienst, is gelegenheid op Woensdag 15 Juli 1931 uitsluitend voor rei zigers le en 2e kl. en op Donderdag 16 Juli 1931 uitsluitend voor reizigers 3e kl. In de Ohasséstraat te Amsterdam heeft De Graal een nieuw huis geopend De Vereeniging van Bloemkoolkwee kers te Beverwijk heeft besloten de mini mumprijs van bloemkool op 2 cent te stellen. Het grondkapitaal voor de oprichting van een nieuwe schouwburg te N ij m e- g e n, 128.000, is door particulieren vol- teekend. Vindt u het erg als ik rook? vroeg ze. Ik heb er dikwijls behoefte aan. Ik rook zelf ook, antwoordde hij op rustigen toon. Hij zag, dat haar wangen zich 'n beetje kleurden. Ze excuseerde zich en bood hem een sigaret aan. Neem me niet kwalijk, doch ik meen, dat u officer bent is het niet zoo? Jim kinkte. Dan is u ongetwijfeld van meening, dat vrouwen, die voor hun brood moeten werken in tweederangs schouwburgen, si garetten rooken, whisky inplaats van ani sette drinken en heelemaal alleen leven, foitelijk van niet zoo bijzonder allooi zijn., niet waar? Hij lachte en schudde zijn hoofd. Neen. Waarom zou ik dat denken? Het Ingénue-Theater staat onder zeer bijzondere bescherming van het leger en de vloot, alsmede van andere hooge in stituten Ze schijnen op ons erg gesteld te zijn.... ze keerde hem even den rug toe. Enwelke mededeeling had'u? Ik heb u een boodschap over te bren gen van iemand, genaamd John Cotton. U hebt hem vroeger gekend onder een ande ren naam. Een week geleden heeft hij De vonshire verlaten en is thans op weg naar Singapore. Hij verzocht me u te zeggen, dat hij zich in veiligheid bevond, dat hij u innig lief had en erg dankbaar was voor alles, w&t u voor hem hebt gedaan. Hij wachtte even. Ruby Strode bewoog zich echter niet. Ze stond nog steeds met haar rug naar hem toe. Het duurde eeni ge oogenblikken voor hij de stilte dorst te breken. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5