ACADEMIENIEUWS UIT DE OMGEVING RECHTZAKEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand DINSDAG 7 JULI 193i DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 7 Juli 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 770.9 te Vardö. Laagste barometerst. 753.9 te Dresden. Verwachting tot den avond van 8 Juli: Zwakke veranderlijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, met opklaringen, waar schijnlijk regenbuien met kans op onweer, weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR; 17.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 9.51 uur tot Woensdagmorgen 4.18 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 22, 12 uur 22.5 en 3 uur 22.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 19.5, 12 uur 19.5 en 3 uur 20 gr. C. HOOGSTE WATERSTAND. Hoogwaterstand te Katwijk op Woens dag 8 Juli voorm. 9.09, nam. 9.33. De brand te Vincennes. Naar wij vernemen heeft dezer dagen te Leiden een conferentie plaats gehad tus- schen den heer Krieger, conservator van het Rijks-Ethnografisch Museum te Lei den, die, zooals bekend is, Zondagavond j.l. andermaal naar Parijs is vertrokken voor nader onderzoek, en het Curatorium der Leidsche Hoogeschool. De hierbij gehouden besprekingen hiel den ten nauwste verband met de door de betrokken verzekerings-maatsohappij uit te keeren gelden. LEIDEN. Geslaagd: Cand.-examen wis- en natuurkunde letter L., mejuffrouw J. Doedens (O e g s t - geest); eandddaats-examen rechtsgeleerd heid mejuff.Pouw A. G. BeijJ (Oegst- geest) en de hoeren J. v. d. Hoeven (Baarn); P. Sanders (Schiedam) en I. v. d. Waal ('Schiedam); doctoraal-examen rechts geleerdheid de heer: J. Verdoorn (Voor burg) taalk. caind.-examen indologie de hoeren W. Lamgendonik (A'da-m) en W. E. PaJsibna (A'dam). Voor het cand .-examen wis- en natuur kunde letter L de heeren: C. v. d. Berg (Vlaardinigen) en C. H. Berghuis (Rotter dam. Voor het doctoraal-examen geneeskunde de heeren: A. D. Erkelens (Vlaardingien) en B. J. Otten (Den Haag). Voor het doctoraal-©xamen NederJ. taai en letterkunde de heeir: J. H. P. Colpa (Leiden). Voor het doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de hee-r R. Bichon v. IJ-s- selmonde (W ass en a a r). Bevorderd is tot doctor im de wie- en na tuurkunde op proefschrift getiteld „Onder zoekingen over de kristalstructuur van vast gemaakte gassen" de heer H. H. Mooy, ge boren te Soerakarta. Prop.-examen Godgeleerdheid de heer: S. S. M. Aertsen (Rotterdam). taalk. doetoraal-examen indologie de heeren: H. Menken (Kampen) en B F. Ros- kott (Den Haag). Voorbereidend kerkelijk-examen de hee ren: M. J. Lekke rkerker, Delft en W. F. Zuurdeeg (Rotterdam). VOORSCHOTEN. „Strijd en Vriendschap". Bovenge noemde vereeniging hield Zondag j.l. een wedvlucht van Limoges. Im concours waren 37 vogels. De duiven werden gelost op 4 Juli v.m. 8 uur en 25 min. De eerste vogel bereikte het hok des Zondags 5 Juli, gecon stateerd om 6 uur 57 miin. 13 sec. v.m. cn de laatste vogel 8 uur, 52 mim. en 17 sec. De prijswinnaars waren als volgt: H- H. J. van Klaveren le, 5e en 7e; P. O os ter veer 2e en 6e; M. Oudishoorn 3e; P. J. van Klaveren 4e. HOOGE RAAD. De Hooge Raad heeft nog verworpen het beroep van den minderjarigen C. v D. te Sassenheim, die door het. Gerechtshof te 's-Gravenhage ter beschikking van de regeeriug is gesteld wegens diefstal vaai rij wielen. Verduistering van 50.000. De officier van Justitie bij de Amster- damsche Rechtbank eischte tegen den ex- hoofdadministrateur van Arti et Amicitiae, die in de ja-ren 1927'30 de som van ruim 50.000 ten madeele dier Mij. had verduis ter, een gevangenisstraf van 2 jaar. Berichten reeds in een groot deel onzer vorige oplage geplaatst LEIDEN. Excursie M.S.G. Men schrijft ons: Zaterdag j.l. maakte een aantal leerlingen van het Genootschap „M.S.G." onder de bekwame leiding van den heer Van Batenburg een excursie naar Brussel. Om ongeveer zeven uur waren een 14-tal Mathesianen op het perron aanwezig, waar met den trein van 7.16 naar België's hoofdstad werd vertroken. Heit bleek al sipoeddg, dat onder het kleine gezelschap een opgewekte stemming heerschite waait vaak genoeg weerklonken de vroolijke lach salvo's door het coanpaa-timent waarin de Mathesianen hadden plaats genomen. In Brussel aangekomen verzamelde de heer v. B. allen om zich heen, om eenige nuttige en practische wenken te geven, welke voor het goede verloop den: excursie noodzakelijk bleken. Adlereerst werd nu een bezoek gebracht aan het monument, opgericht voor de ge sneuvelden in 1830 en aan het graf van den Onbekenden Soldaat, waarna de Oongres- zuil werd beklommen. Vervolgens ging men naar de Si. Gudule, zoo niet de mooiste, dan toch een der fraai ste kerken van Brussel. Van buiten en van binnen geheel uit natuursteen opgetrokken dwingt dit iimpomeerende bouwwerk bewon dering af. voor wat men in de 12e en 13e eeuw tot stand wist te brengen. De prachtig gebeeldhouwde preekstoel dwong tot een nadere beschouwing. Langs den kort-sten weg ging men naar de Groote Markt. De rijkversierde gevels der gilde huizen trokken al dadelijk onze belangstelling evenals het fraaie Konings huis dat, van binnen als museum ingericht, zoowel in- als uitwendig onze aandacht waard b'eek te zijn. Als Nederlander be zoekt men daar de kamer, waar Egmond en Hoorne den laatsten nacht doorbrachten advorens zij op het. Marktplein werden te rechtgesteld- Onze leider b'eek in dit ge bouw geen onbekende, want het werd ons toegestaan vanaf hot balcon eenige minuten te genieten van een „hooge aanblik" va.n het marktplein. Magnifiek was ook het gezicht dat we hier hadden op het stadhui®, dat we tegenover ons zagen oprijzen. Met. weemoed dachten we toen terug aan de dagen, dat onze sleutelstad nog een fraai gebouw rij ker was en héél in stilte heben we toen een wensch gedaan.Langs een in Brussel overbekend, beeldje bereikten we een inrich ting waar we ons aan koffie te goed kon den doen. Toen allen weer eenigszins uit gerust waren, gin.gen we langs de Parte de Hal, een overblijfsel van Brussels' om muring, door een echte volkswijk naar het Paleis van Justitie. Van de hoogte, waarop dót bouwwerk is opgericht, heeft men. een zeer mooi panorama over Brussel. Een bezoek aan het museum van schoone Kunsten deed ons tot de overtuiging komen, dat de kunstenaars bij onze naburen de massieve ma-rmerklompen tot prachtige beeldengroepen weten om te booveren. Zeer zeker zou menig stadsbeeld ioi ons land ver fraaien als sommige zandsteenfiguren door zulke kunstukken konden worden vervan gen. Langs het Kouingspa'eis, waarvan de ingehaalde vlag ons duidelijk maakte dat de Koining er niet aanwezig was. bereikten we den triomfboog van Cinguantenaire. Op onzen terugweg naar de Beurs zagen wij nog even het Anspach-monument op het Brouckère-plein. Een uurtje werd nog uit gerust, eenige inkoopen werden gedaan en te ruim 7 uur voerde de trein ons weer uit de stad, waar we dien dag zooveel schoons gezien hadden. De goede verhouding tus- schen leider en Mathesianen zoowel als tus- schen de M.S.G.-ers onderling, zorgde er voor. dat de treinreis niet verveelde. Den heer Van Batenburg komt voorze ker een woord van dank toe voor het vele leerzame, dat we gezien hebben en voor het. genoegelijke, waarvan we genoten hebben. Dit is hem dan ook niet onthou den. toen men te ruim half twaalf weer te Leiden arriveerde. Dat de heer v. B. nog vaak dergelijke excurssies tot genoegen en leering van de Mathesianen maken mag, zullen allen, die deze excursie meemaak ten, hem van harte ^oe wensch en. BINNENLAND. MOORDAANSLAG TE KERKRADE. Een man gedood, haar echtgenoote verwond In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de grondwerker S. C. H. te Kerkra- de zekeren D. P., na een woordenwisseling met een revolverschot gedood. De dader richtte ook het wapen op de vrouw van D. P. De kogel trof haar in de borst en bleef in de linker-bovenarm zit ten. S. C. H. is voortvluchtig. SAAMGEPERSTE LUCHT IN HET LICHAAM. Jongeman aan de gevolgen overleden. De 18-jarige S. op de Staatsmijn Maurits richtte een luchtdrukslang op een collega, den 31-jarigen K. R. uit Sittard. Tengevol ge daarvan kreeg R. gecompresseerde lucht in de dikke darm. Operaties mochten niet meer baten. Van de aanwezige gecom presseerde lucht ontstond buikvliesontste- king. De man is gedurende de operatie overleden. BUITENLAND. Acht personen verdronken bij bootongeval. NEW YORK, 6 Juli '(V.D.) Te Otawa sloeg gisteren een pleiziervaartuig om, met het gevolg, dat van de inzittenden achft per sonen verdronken. VLIEGTUIG TAXIET IN EEN MENSCHENMENIGTE. Vijf dooden, tien gewonden. PARIJS 6 Juli. (V.D.) Qisterenmiddag heeft op het vliegveld van Hirson, dicht bij de Belgische grens nabij de Ardennen, een ernstig ongeluk plaats gehad tijdens een vliegfeest. Terwijl alle belangstelling der toeschouwers, die in dichte menigte om het vliegterrein stonden, geheel in beslag werd genomen door het kunstvliegen van ev.n aantal luchtacrobaten, werd de aandacht plotseling getrokken door een ander vlieg tuig, dat passagiers-rond vluchten maakte en dat, met een aantal personen aan boord, juist zou opstijgen. Het toestel was echter blijkbaar te zwaar belast om van den grond te kunnen komen. Het taxiede eenige ma len over het veld en plotseling, op een mo ment, dat de piloot vol gas gaf, draaide het om zijn eigen as en suisde met razende snelheid in de menigte toeschouwers. Vijf personen werden door den propeller op slag gedood, terwijl tien anderen ernstig ge wond werden. Een aantal gewonden werd in levensgevaarlijken toestand naar het zie kenhuis overgebracht. Het vliegfeest werd terstond afgebroken. LAATSTE BERICHTEN DE FABRIEKSBRAND TE A'DAM. Omtrent den brand in de Nederlandjohe Fabriek van Bronswerken voorheen Becht Dyserinok op den hoek van Stadhou derskade en Van der Heiststraat te Am sterdam vernemen wij nader het volgende: Tegen twee uur werd door een agent van politie die op de Stadhouderskade bij de brug van de Ferdè Bolstraat stond, oen roode gloed ontdekt achtec een der boven ramen van het magazijn aan den kant van de Van der Helststraat. Hij heeft toen ui het posthuis in de Ford. Bolstraat de brand weer gealarmeerd. Daarna is hij naar den brand gegaan en heeft zoowel aan de Stadhouderskade als aan de Tweede Jacob van Gampenstraat de bewoners gewekt. Intusschen had ook in Heinekens' Bier brouwerij, gelegen aan den anderen hoek van de Van der Helststnaat een der brou wers, de heer Nonhebei gezien, dat bij de overburen brand was. Hij waarschuwde de brandweer per teleioon en kion tevens mee deden, dat de brand reeds ernstig was. Toen de eerste motorspuit van de brand weer voorreed sloegen de vlammen juist uit het achterste gedeedte van het hooge hui6 aan de Stadhouderskade en nog geen vijf minuten later was het vuur door dit ge deelte van het gebouw reeds over alle ver diepingen doorgeslagen- Pogingen om het vuur nog te stuiten naar de werkplaatsen, die zich uitstrekken in de Van der Helststraat in een laag pand mislukten. Om twee uur stond het geheele compter- gebouwen van de Stadhouderskade tot aan de Tweede Jacob van Oampenstraab in lichterlaaie. Hoog boven de daken uit sloegen reus achtige vlammen en weldra verdween met. krakend gedreun het groote bord dat jaren boven deze huizen had geprijkt met den naam „Becht en Dysserinck" in de vuur zee. intusschen deed de brandweer kat zij kon. Zij begon met een cordon van water stralen het brandende gebouw te omsin gelen. Daarmee was het vuur nog naet tot staan gekomen, want spoedig nestedde het zich oox hi het aangrenzende perceel waar beneden de heer Baarroos een winkel heeft in outo-onaerdeelen en boven de dames kleermaker J. Schachter woont. Aan de achterzijde van de fabriek aan de 2e Jac. v. Campenstraat werd een zware strijd gestreden. Op den hoek van deze straat en van de Van der Helststraat ach ter de lage werkplaatsen verheffen zirh twee hooge gebouwen waarin behalve en kele bedrijven ook huisgezinnen zijn ge vestigd. Met man en macht heeft de brandweer gestreden om deze gebouwen te behou den. Gedeeltelijk is dit gelukt, maar zij hebben toch van het vuur te lijden gehad. Voornamelijk aan de achterzijde. Het ergste ie, dat enkele bewoners van deze perceeien met verzekerd zijn. Dit is het geval met het gezin VViermg, dat op de tweede verdieping woont van perceel by en de kleermaker Hattulot op de tweede ver dieping van perceel 71. Hun hebben en houden, benevens dat van andere bewoners ging gedeeltelijk verloren. Intusschen was ook het dak van de werk plaatsen aan de Van der Helststraat be zweken en viel met donderen geweld in dik wijls fantastisch gekleurde vlammen. Heb trok met zich mee een dakkapel, die daar door evenals de gevel naar achteren ging overhelden. Toen om kwart voor drie de Jan van der Heyden de motorspuiten met haar krachti ge stralen kwam ondersteunen nam de vlammenzee langzamerhand in hevigheid af. Behalve deze drijvende motorspuit werd water gegeven door drie motorspuiten aan de Stadhouderskade en een in de Van der Helststraat. In deze laatste straat alleen wierpen acht stralen een stortvloed van water in het brandende gebouw. Over drie mechanische ladders werd bovendien een zee van water in het vuur gegoten, terwijl ook van het belendende perceel aan de Stadhouderskade en aan dei in de Jacob van Campens traat tal van waterstralen op het vuur werden gericht. Om ongeveer vier uur in den morgen was het met de groote vlammen gedaan, maar was ook de fabriek totaal verwoest. Van het naastgelegen perceel aan de Stadhouderskade was het beneden deel uit gebrand en ook 2 hoog een 3 koogachter. Het instituut voor volwassen blinden kreeg geen schade. Voor alle zekerheid had men de blinden gewekt en rich laten kleeden. Zij behoefden echter het gebouw niet fce verlaten. Bij het aanbreken van den dag was eerst goed te zien hoe hevig het vuur had ge woed. Slechts kale muren bleven overeind. Overal in het hooge gebouw aan de Stad houderskade zijn de vloeren en balklagen verdwenen. De oorzaak va-n dezen grooten brand is onbekend en evenmin kon benaderd wor den hoe groot de schade is. ERNSTIGE WORSTVERGIFTIGING. Te Erica zijn in ongeveer 30 gezinnen ziekteverschijnselen geconstateerd, welke wijzen op vergiftiging. Vermoedelijk heeft men hier te doen met v'eesch-vengiftagmg, ontstaan door het eten van worst. Een aan tal patiënten is er ernstig aan toe. De ver dachte worsten zijn in beslag genomen en ter onderzoek opgezonden. Kapitale hofstede afgebrand. Vanmorgen ongeveer 6 uur is afgebrand de kapitale hofstede van H. de Hoop te Nieuwkerk, bewoond door den veehouder H. de Jong. Het vee kon worden gered. Het woon huis bleef behouden. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is het aansteken van een po- troleumstel. NOODWEER BOVEN HET SAKSISCH ERTSGEBERGTE. JOH AN GEORGENSTADT, 7 Juli. (V.D.) Gistermiddag ontlaadde zich boven Johan Georgenstadt in het Saksisch Ertsgebergte een hevig onweer, gepaard met een wolk breuk, waardoor de beken spoedig zwollen tot wilde rivieren, die bruggen en huizen wegspoelden. Het anders zoo kalme Schwarzwaeser was een bruisende vloed ge worden om het Witbagsdal en het Lehm- grunddal vormden tezamen een ziedend meer. Het huis van een arbeider werd weg gerukt. De man werd onder de puinhoopon bedolven en zijn kinderen worden vermist. Waarschijnlijk zijn zij slachtoffer van het water geworden. Tengevolge van grondver schuivingen is het spoorwegverkeer geheel stopgezet. De stad is zonder licht en zonder telefoon- en telegraafverbindingen. Ook de stad Schwarzenberg werd door de overstrooming geteisterd. Hoewel de schade, die het noodweer in het Saksisch Ertsgebergte heeft aangericht, nog niet te overzien is, vreest men een ramp, die de natuurrampen van 1907 en 1895 in de scha duw zal stellen, De spoordijk van Schwar zenberg naar Johan Georgenstadt is door het water geheel onderspoeld. Eenige trei nen zijn onderweg blijven steken. Het water j stortte met een vloedgolf van zestig meter breedte in het dal. De bracht was zóó sterk, dat een hout-opslagplaats omver gerukt werd, waarbij kostbare machines vernield werden. In de lokalen van een fa briek van zuur- en waterstofgas staat het water meters hoog. Ook in eenige straten van Schwarzenberg staan meters water. Het plaveisel is op vele plaatsen wegge rukt. De brandweer moest verscheidene personen uit hun benarde positie bevrijden. Hoe groot de aangerichte schade is valt niet te schatten. Het water stijgt nog steede met onheilspellende kracht. HEVIGE CYCLOON BOVEN SYDNEY. LONDEN, 7 Juli. (V.D.) Een hevige cy cloon heeft Sydney geteisterd en grooie materieele schade aangericht. Bovendien werden vier personen gedood en negen ernstig gewond. De wind bereikte een snel heid van 70 mijl per uur, terwijl er in 18 uur tijd® 13 c.M. regen viel. De regenval houdt nog steeds aan. LEIDEN, 6 Juli. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.802.kroten 2.503.70, komkommers 1.406.80, I bloemkool I 5.6012.40, bloemkool II I 1.40—9.pieterselie 0.701.80, krop- i salade 0.401.10, selderie 0.80—1.90, j wortelen 510, perziken 214; per 100 I kilo snijboonen 32—37, stokboonen 60— 67, stamboonen 4555, tuinboonen 6 12, doperwten 1134, peulen 1233, postelein 37, spinazie 510, aardap pelen 79. Meikveiling. Aanvoer 83350 L. Hoog ste prijs 6.70, laagste 5.80. 7 Juli. Vette varkens. Totale aanvoer 417 stuks. 375 zwaar 39—40 cent en 42 licht 36—37 cent per kg. levend gewioht. Handel vlug. ROTTERDAM, 7 Juli. Vee. 246 paar den 1498 magere runderen, 608 nuchtere kalveren, 8 overloopers, 14 veulens, 774 vet te runderen, 160 graskalveren, 14 biggen 363 vette kalveren, 2 bokken of geiten. Prijzen per 1/2 K.G. koeien 4649 4044, 28—33ct.. stieren 38—40 34—36 30—32 1/2 ct., kalveren 62 1/2—67 1/2 52 1/2—57 1/2 32 1/247 1/2. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 240435, stieren 125—490, paarden 195325, slachtpaarden 145240, hitten 95175, veulens 75145, fok nuch tere kalveren 2030, slacht nuchtere kalv. 1014, kalfkoeien 225430, pinken 130 180, vaarzen 210—240, biggen 4—7, biggew per week 7090 cent. Overzicht: Koeien en ossen trage handel, prijzen als gisteren stieren iets williger, prijzen als vorige week, 3e kw. lager; vette kalveren slechte handel, lage prijzen; paarden kalme han del, prijzen onveranderd; biggen stille handel, lage prijzen schapen en lammeren handel en prijzen als gisterenmelk- en LEIDEN. Geboren: Johan Julius z. van J. Feichtinger en L. A. M. Mirwald. Wil lem z. van K. Yonk en M. Eigenhuis. Cornelis Jacobus z. v. H. J. de Heiden en C. M. Kienjet. Geertruida d. v. P. Th. Baaten en M. B. K. de Rooij. Mark a. v. H. v. Blankenstein en B. D. E. Filz. Antonia Petronella d. v. L. de Romijn en A. Labordus. Johannes Antonie Fran- ciscus z. v. J. Kranenveld cn S. W. Vos. Pieter Johannes z. van P. Oudshoorn en G. Bleiji. Lisa Gertrud d. v. P. Vroom en A. E. G. Strerath. Cornelis z. v. P. C. Roelandse en J. La Lau. Isaac z. v. P. C. Roelanse en J. La Lau. Hen drik z. vr. Chr. H. Verhoekx en S. C. van As. Johanna Agatha Margaretha d. F. Clemens en M. P. van Noort. Maria Adriana d. v. C. P. G. Jufferinans en Chr. A. van Sohagen Gehuwd: H. Zirkzee jm. en M. C. v. Ulden jd. J. N. Henkes jm. en J. M. L. le Grand jd. Overleden: r ln Cler, m. 48 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Voor volwaasenen. kalfkoeien willige handel, prijshoudend nuchtere kalveren vlugge handel, vaste prijzen. ROTTERDAM, 6 Juli. Binnenl, Granen. Stemming kalm. Rogge: Zuid-Russische disp. 4.955.0Ö Western No. 2 4.95, Canada Western No 3 4.95, Canada Western No. 2 aangeko men 5.25, 72/3 k. La Plata aangek, 5. Gerst: Canada No. 9 aangek, 110, id. stoom, 109, 62/3 k. La Plata aangek, 107 61/2 k. Donau aangekomen 111. Haver: Canada No. 3 aangek, 6.60, Canada No. 1 disp. 6.30, 56/7 kg. Zuid- Russische 6.75, 54/5 k. id. aangek, 6.20, 47/8 La Plata disp. 4.70, 51/2 b. Clip ped La Plata disp. 4.90. Mais per 2000 kilo's: La Plata nieuwe oogst disp. 87, id. aangek, 85-84, id. sloom, 84, La Plata oude oogst disp. 6584, La Plata Juli-Dec. lev. 86. PURMEREIND, 7 Juli. Kaas. 8 klei ne fabriekskaas met. rijksmerk 38, 24 kleine boerenkaas met rijksmerk 38, 1 commissie met rijksmerk 39, 1 volvette. Handel ma tig, aanvoer 22000 K.G. Boter. 8233 K.G. boter 1.101.50 per K.G. BODEGRAVEN, 7 Juli. Kaas. Aange voerd 461 partijen Goudsche kaas, waai- onder 451 met rijksmerk, totaal 19684 stuks, wegende 117.160 K.G. Prijs met rijks merk le soort 3944, 2e srt. 3437, zware tot 46. Handel matig. VEUR, 6 Juli. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 5.707.00, 2e soort 3.104.30, 3e soort 22.80, wankl. 34, stek 1040 cent; gele komkommers le soort 56.10, 2e soort 33 80, 3e soort 1—1.80, stek 1030 cent; kropsla 0.702.30, peen 8.3010.90, bloemkool le soort 810.50, 2e soort 46,30. uit schot 12, tomaten (mid.) 17.9019.30, gr. ronde 16—16.50, 2e soort, 17—18.30, 3e soort, 1011.50, bonken 1416, uit schot 23, rijp 18., andijvie 1.903, spinazie 2051 cent, postelein 4.505.30, rabarber 23, snijboonen 4148, sper- cieboonen 4014, prei 1.802.30, sel derie 1.101.90, peulen 2830, tuinboo nen 810, doperwten 2931, aard beien 1012, meloenen 5178, druiven 48—51, roode en witte bessen 38. KATWIJK a. d. RIJN, 6 Juli. Groenten- veiling. Vroege aardappelen (eerstelingen) per kist van 25 Kg. 2.102.80, idem drie lingen 1.001.70, peen per 100 bos 8.30 10.20. Z0ETERW0UDE, 7 Juli. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 5450 eieren. Prijzen: kippeneieren 3.804.60 en eendeneieren 2.903.50 per 100 stuks; bo'er 5574 cent per pond, kippen 0601.hanen 0.091.duiven 1525 cent per stuk, konijnen 0.291.65 per stuk HAZERSW0UDE, 7 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 1416 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.85—4.75 en eendeneieren 3.254. per 100 stuks. BOSKOOP, 6 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 10— 22 cent, Golden Ophelia 1832 cent. Mar cel Rouyer 2031 cent, Hadley 40—65 cent Claudius Pernet 1531 cent, Columbia 15 22 cent, Butterfly 2439 cent, Mac. Kei ler 1530 cent, Wilh. Kordes 2440 cent, Mad. Jules Bouché "2030 cent, Rosalandia 4058 cent, Paul's Scarlet 2031 cent, Orange perfection 3145 cent, Gloria mun- di 5080 cent, Briaroliff 1528 cent, Else Poulsen 5080 cent, Edith Hollen 3638 cent, Germania 2035 cent, Polyantharo- zen 2035 cent. Diversen: Dahlia's groot- bloemig 70J90 oent, Lathyrus 515 cent, Lelies 50OX) cent, C'ematis Durandi 30 42 cent. Iris Kaemphen 1520 oent, Del- phinum 510 cent, Spirea 7 cent. Clema tis Prins Hendrik 1.60, 'idem President 1.20, Zinnea 42 cent, Gerbera 6084 cent. TER AAR, 6 Juli. Centrale Veiling, Peulen 0.802.75, Cape. f 2.60, tuinboo nen 4656 cent, doppers 0.801.60, snij boonen 2.90—3.30, Augurken: grof 1.60 —2.00, bloemkool 313 cent, peen 38 cent andijvie 0.80, sla 1.50, aardbeien 55 80 cent. R.'VEEN, 6 Juli. Groentenveiling. Snijboonen 3.203.30, kassnijhoonen 2.703.50, idem stek 1.201.70, peulen 1.053.05, doperwten 1.75, capucijners 1.65, tuinboonen 5055 cent per 10 kg. Augurken: grof 2.102.15, grof v. d kouden grond 2.052.10, grof II i.V bommen 1.35—1.70, stippel 1.05.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3