UIT DE RIJNSTREEK VAN M'N BOEKENTAFEL STADSNIEUWS Agenda DINSDAG 7 JULI 1931 DE LEID5CHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 LISSE. Voetbalclub „Lisse". Gisteravond hield de R.-K. Voetbalclub „Lisse" haar jaarvergadering in het gebouw van den R.-K. Volksbond. De voorzitter, de heer J. C. de Haan, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de slechts in gering getal opgekomen leden. Voor dezen keer gaven de junioren wel blijk van hun belangs-tel- ling. Woorden van herinnering werden ge sproken over het tienjarig bestaan, wat met luister gevierd is. Dank bracht de voorz. aan de supporters van de geschon ken clubvlag, waaronder alle leden zich thans trouw moeten scharen. Een kort resumé gaf spr. over het afgeloopen jaar, waaruit blijkt, dat onze vereeniging nog lang niet in de put zit. Onder de leden heerscht een goede geest. Het jaarverslag van den penningmees ter volgde, waaruit bleek, dat de inkom sten bedroegen 1915.61 en de uitgaven 1888.45, alzoo een bastig saldo van ƒ27.16. Een kascommissie werd benoemd tot na zien der boeken. De bespreking van de training juniorenlëden onder leiding van de le elftalspelers had een gunstig resul taat er zal 's Maandagsavonds geoefend worden. Aan do orde is bestuursverkiezing. Aftredend le voorz., le secr. en le pen- nigm. De Aftredenden werden bij acclama tie herkozen. Vervolgens werd een nieuw bestuurslid benoemd. Voorgedragen werd door het bestuur de heer 0. v. d. Aart- weg. De heer Jos. v. Riel stelt voor de heer J. Slootweg. Dit punt zal op de eerst volgende vergadering worden besproken. Medegedeeld werd, dat nieuwe lunrorcn na 1 Augustus worden aangenomen. Ge komen aan de rondvraag kwam een vraag omtrent het trainen der junioren, wanneer deze zich niet aan de leiding willen onder werpen. Een voorstel om publiek bij de trai ningsavonden niet toe te laten, werd niet aangenomen zij mogen te allen tijde deze avonden bijwonen. De heer Jos. v. Riel be dankte als lid van de elftalcommissie we gens drukke werkzaamheden. De voorzit ter dankte den heer v. Riel voor de ge dane werkzaamheden. Het speet den voorz. in hem een goede kracht te moeten ver liezen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter onder een woord van dank voor de aangename besprekingpn, deze vergadering met den chr. groet. SASSENHEIM. De lighallen. Naar we vernemen is de bouw van de reeds aanbestede lighal len uitgesteld. Het ligt in de bedoeling om met de omliggende gemeenten een ge zamenlijke gebouw te stichten, hetwelk bij een epidemie gebruikt kan worden. Het spreekt vanzelf, dat dan een grooter ge bouw noodig is om in alles te voorzien. De uitslag zal binnenkort bekend worden ge maakt. De jury over „Crescendo". Het laat ste nummer van „Musica" bevat een cri- tisch verslag over de prestatie va-n de deel nemende vereenigingen aan het concours voor harmonie- en fanfarekorpsen te Landsmeer, waar het plaatselijk muziek gezelschap „Crescendo" haar oude roem wist te handhaven. Het artikel is van den heer K. H. Kerk- hoff, oud-directeur van het vermaarde mu ziekgezelschap van Van Gelderis Papier- warenfabriek te Yelsen, en gaat over de Sassenheimsche muzikanten. Het gunstige oordeel luidt (eere-afdeeling verplichte No. „Tibére"). Klank en stemming zijn van dit corps zeer goed, slechts eenige kleine critische opmerkingen zijn van deze zeer verdienstelijke vertolking te memoreeren. Het vrije nummer „Marche aux Flam beaux" van G. Beyerbeer: Klank en stem ming iets minder dan het eerste. Over de opvatting zouden wij met de dirgent kun nen discussieeren, doch we weten zeer goed, dat het met dilettanten maar niet zoo gaat als men gaarne wil. Den hariton- nist wordt bij deze door de jury een com pliment gebracht voor de prachtige tech nische afwerking zijner sextolen passages. Dergelijke krachten zijn een voorbeeld voor de vereeniging. Sassenheim bracht een der beste prestaties van het geheele concours en verwierf een eerste prijs met 111 1/2 punt en lof der jury. Voorts werd lof gesproken over de eere-wedstrijd, waar ook het hoogste aan tal punten voor werd gegeven, n.1. 59 en ten slotte een dankwoord aan directeur en musici en aansporing om steeds den weg te blijven volgen, welke zij zijn inge slagen. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is op Donderdag, 9 Juli a.s., des namiddags om 7.45 uur in openbare ver gadering bijeengeroepen ter behandeling van de navolgende punten: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Onderzoek geloofsbrie ven, van de nieuw gekozen raadsleden. 4. Voorstel van B. en W. lot afrekening der vergoeding ex art. 101 L.O. wet over 1928. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststelling 'eener verordening, regelende het hooren van vereenigingen van ambtenaren. 6 Voor stel van B. en W. tot aanwijzing van een deskundige inzake kasopname gemeente ontvanger, en *van een boekhoudkundige belast met het nazien der rekening van het Waterbedrijf. 7. Voorstel van B. en W. tot overgave van den 's-Gravendam- schenweg en de Teijlingeriaan aan de pro vincie in eigendom, en onderhoud. 8. Voor stel van B. en W. tot wijziging der Alge- meene Politieverordening. 9. Aanbieding gemeente-rekening 1930. 10. Voorstel van B. en W. inzake aankoop grond voor ge- meente-plant-soen. 11. Reclames wegenbe lasting en schoolgeld. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Gisteren is door het R. K. Kerkbestuur aanbesteed het maken van een steenen gebouw voor ketel, ma chine's enz. der Centrale Verwarming, aan te leggen in de R. K. Kerk. Laagste inschrijver was de heer C. Aan- hane Hz., alhier, aan wie het werk is ge gund. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Geslaagd voor het toela tingsexamen der Middelbaire Techn. school voor Bouwkunde te Utrecht R. Vis, leerling der M.U.L.O. school alhier. Inbraak. Tijdens afwezigheid der be woonster, werd Zondagnacht ingebroken in een perceel in de W il helmiiuas tra at. De drie- ven hadden zich dioor middel vaai een ladder toegang op het dak verschaft, waar zij door het verbreken eener ruit binnen zijn geko men. De dieven vonden blijkbaar weinig van hun gading, zoodat zij zich mei eenige snuisterijen tevreden moesten stellen. Op hol geslagen. In de Raadhuisstraat werd een autobestuurder uit Utrecht aan gereden door het gespan van den groenten- koopman v. H., wiens paard op hol was ge stagen. De auto werd beschadigd. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Koeien op de spoorlijn. Zaterdag on dervond de trein om één uur naar Amster dam eenige vertraging doordat tusschen AlphenGouwe!uis eenige koeien op de spoorlijn liepen. Tegen den eigenaar van h-et vee werd door treinpersoneel procesverbaal opgemaakt. Concert Het programma voor het Concert to geven door het Muziekgezel schap „Crescendo", Donderdagavond te 8 ure op de tent in de Stationsstraat luidt: 1. „Heil Europa", marsch, F. von BLon; 2. „La Pcupee de Number g", ouverture, Ad. Adam; 3. „Zweites Walzerpotpourri", Carl Robrecht-; 4. „Le Sang Gaulois", marsch, G. Allier; 5. „Rose Marie", ouverture, Sam Vlessinig; 6. ,Donau Wellen". Wa'ze-r, J. Ivanovici; 7. „Les Saltimbaoiques", Fantad- sie sur l'Opera d.e L. Garune; 8. „Finale". WOERDEN. Vereeniging „Koninginnedag" In de Maandagavond gehouden alge meen© ledenvergadering der vereeniging „Koninginnedag" drukte de voorzitter zijn leedwezen erover uit. dat de belangstelling voor deze belangrijke vergadering niet is zooals deze had kunnen wezen. Na dit eenigszins „pessimistische" ope ningswoord las de secretaris de notulen voor, welke werden goedgekeurd. Hierna heeft de definitieve verkiezing plaats van een voorzitter, daar de tegenwoordige tot dius ver waarnemend is geweest. De uitslag der stemming wees uit, dat de heer A. Zon met op 1 na algemeene stem men herkozen was. De heer Buurman spreekt hierna een hartelijk woord tot de voorzitter. De voorzitter geeft hierna- gegevens over een te houden historische optocht. Deze is samengeste'.id) uit zes tijdvakken, geheet schematisch op papier gezet. De tijdperken zijn aldus opgenomen: 15401565. Hier volgen: Johan, Adiolf, Hendrik en Lodewijk van Nassau, Juliana van Stolbergen, Willem de ®ude, Prins Willem van Oranje, Marmix van St. ALdegonde, Egmond, Hoome. 15901615: Hier volgen: Prins Mauxits en gemalin, Ernst Casimir en gemalin, Hendrik Casimir en gemalin. 1620—1660: Otto v. Gent, Frederik Hendrik, Amalia va-n Solms. Pl.m. 1670: Prins Watrave, heer v. Brederode, prins Willem III met gevodg, Johan de Wit, Cor nells de Wit, de Ruyter, Tromp. 1813. 1. Prirus Willem v. Oranje, de afgezanten die hem in Engeland hebben verzocht naar Nederland te komen. Van Limburg Stirum, Gijsbrecht Karei v. Hogendorp. 2. Kroonprins Willem I, de hertog van SaksenWeimar. 3. Vredeskoningin met vredesengelen. 4. Heerschende welvaart v. Nederland, handel, industrie, landbouw, enz. Slot: de Nederlandse he Maagd gevolgd door meisjes met de kleederdrachten der verschillende provinciën. Bij alle tijdvakken is overal opgenomen het verschillende gevolg der personen. De voorzitter geeft hierna een overzicht der kosten va-n deze schitterend samenge stelde optocht. Wanneer de deelname groot mocht zijn, zal getracht worden werkelijk iets bijzon ders tot stand te brengen. Het plan is de rollen aan betreffende personen te verkoo- pen. In ieder geval moeben alle bosten ge dekt zijn, voordat de zaak doorgaat. De subsidie der gemeente, aldus de voorz., i6 alleen beschikbaar voor de kinderfees ten. De heer Riedé zou graag willen eerst bij de gemeente aan te kloppen om een sub sidie. De heer van Doorn wil dit jaar liever geen plan als ddt ten uitvoer brengen maar wachten tot een bijzondere gelegenheid. Willen we iets doen, aldus spr., laten we het goed doen. De voorz. zou eerst een motief willen om bij het gemeentebestuur te gaan vragen. Wordt dan uiteengezet, dat een eventu eel gevraagd bedrag alleen zal worden aan gesproken, indien er een tekort zou. zijn. Vanuit de inmiddels drukker geworden vergadering wordt over een en ander uitvoe rig besproken. De heer Gounee vraagt of het wel de ge schikte tijd is. een tijd van malaise, om een dergelijke optocht te houden. De heer Eilers vindt, dat in bijna elke tijdvak het cultureele gedeelte is verwaar loosd, het programma dus eenzijdig is. Van het bekende tijdvak de gouden eeuw komt niets voor. In stemming gebracht wordt het voorste! tot het houden van deze historische optocht in principe aangenomen. Hierna wordlt besloten een commissie samen te stellen tot het verrichten der voor- loopige werkzaamheden. Medegedeeld wordt, dat de functie van vaandeldrager heeft aangenomen de heer Kamsteeg. Betreffende de Kinderfeesteai wordt voorgesteld om tijdens de fec-siten ook een ballonwedstrijd te houden. Door een der leden wordt reeds een bedrag hiervoor be schikbaar geste'd. Sommigen widen hier van een reclame maken, zoodat „Koulngin- nedaig" hiervoor geen kosten hoeft te ma ken. Een commissie bestaande uit de heeren Griffioen, van Gorkom, Gounee en Eilers zullen deze badonwedstrijden verzorgen. Behandeld wordt dan het gewijzigde reglement, hetwelk wort goedgekeurd, be houdens enkele veranderingen. Na een weinig „gebruikte" rondvraag wordt de vergadering gesloten. Moet nog worden geme'd, dat de Koninginnefeesten zullen worden gehouden op Dinsdag 1 Sep tember. Tevens zal. op aller instemming, onderzocht worden of het mogelijk zal zijn dat H. M. de Koningin persoonlijk een be zoek aan Woerden zal brengen. Het Schild. Apologetisch Maandschrift. Uitg. der A. V. Petrus Canisius. Het Schild is met dit Juli-nummer een nieuwen jaargang ingegaan. Is het wonder, dat prof. Verhaar, de hoofdredacteur van het maand schrift, op dezen drempel een oogenblik achterwaarts ziet, om uit den bemoedigen den terugblik nieuwe energie te putten, ten einde met blijmoedigheid het nieuv*c jaar in te treden? Het aantal abonné's steeg in het afgeloo pen jaar met ruim duizend, zoodat de 10.000 thans ver zijn overschreden. Ook de giften voor gratis-abonnementen zijn ge stadig toegenomen, terwijl het aantal mede werkers en propagandisten zioh steeds blijft uitbreiden. Dit, gepaard met de toe nemende waardeering der Katholieke en niet-Katholieke lezers, geeft de Schild- redactie een alleszins verdiende voldoening. Het Schild, wordt gelezen, wordt graag gelezen, en naast het „Deo gratias" van de redactie moge een dankwoord staan van de trouwe lezers aan de mannen, die door hun vruchtbare pen het Schild tot zulk een hoogte hebben gebracht. Het geheim van de aantrekkelijkheid van dit apologetisch nlaandschrift i® gele gen in den durf om alle actueele en belang stelling wekkende vraagstukken aan te vat ten en onder den loupe te nemen met een deskundigheid, welke vertrouwen wekt. Zoo wordt in dit nummer weer een pro bleem aangesneden, dat nog steeds de we reld bezig houdt, al is de ee-rste verbazing van het nieuwe wat geluwd, n.l. de wonder lijke verschijnselen te Konnersreuth. Het is prof. T. Brandsma O.Carm. van Nijmegen, die de verschijnselen, welke zich afspelen in de persoon van Terese Neumann, analy seert en beschouwt, zonder nochtans in dit eerste artikel een oordeel over het wonder- karakter uit te spreken. Prof. Brandsma vergelijkt Terese Neu mann met onze vaderlandsche heilige Li- duina ran Schiedam, wier beide levens treffende gelijkenis vertoonen. Beiden zijn in de Lijdensweek geboren en haar beider leven heeft gestaan in het teeken van een deerniswekkend lijden, dat haar gevoerd heeft tot een aandoenlijke gelijkvormigheid met den lijdenden Christus. Evenals Li- diuina vindt ook Terese haar eenige broost, en voedsel in het Brood, waarin de nage dachtenis van Christus' Passie wordt ge vierd. Wij wachten met belangstelling af tot welke conclusies de Nijmeegsche hoog leeraar komt bij een voortgezette analyse der feiten. Over „geweten en gewetensvrijheid" schrijft pater dr. L. Bender O.P. een arti kel, dat uitmunt door een klare scholastieke betoogtrant. De schrijver definieert het ge weten, als een oordeel van het menscheiijk verstaald over wat de mensch al of niet mag doen en over wat hij al of niet moet doen (zit er in het geweten ook niet een gevoelselement, dat in dergelijke verhande lingen te veel verwaarloosd wordt?) Het geweten wordt dan verder onderscheiden in een waar geweten en een valsch geweten. Het eerste mag niet worden onderdrukt; daarentegen is het beletten om het valsohe geweten te volgen niet altijd een schendong van de gewetensvrijheid. Een valsch gewe ten berust op een verkeerd inzicht in de waarheid, en daar de vraag „Wat is waar heid" niet alleen in Pilatus' dagen een brandende kwestie was, is het gemakke lijk in te zien van welk een onschatbare waarde het kerkelijk leergezag ten deze voor ons is. Een interessante beschouwing geeft in dit nummer rector A. Roozen ten beste over de^ in Engeland ontstane zg. Katholiek Apostolische Gemeenten, een beweging, welke zich baseerde op de oude eschatolo gische dwaling, n.l. dat Christus' weder komst nabij zou zijn en dat daarop het dui zend-jarig rijk zou volgen. Steunend op de verkeerd begrepen woorden van Christus, dat de Apostelen niet sterven zouden voor dat deze dingen zouden zijn geschied, maak ten de aanhangers van deze beweging een salto mortale en creëerden zelf nieuwe Apostelen. Ook dezen echter zijn inmiddels gestorven en Christus is niet verschenen. Sindsdien is de beweging ten doode opge schreven. De gewone rubrieken Op den Uitkijk, Vragenbus, Boekbespreking en Correspon dentie leveren geen stof tot nadere bespre king. Prof. dr. B. G. Escher. Prof. dr. B. G. Escher, hoogleeraar in de aa/rd- en delfstofkunde aan de Leidscbe universiteit, is gistermiddag in het Diaco- nessenhuis opgenomen wegens een ongeval, dat. hem kort geleden is overkomen bij de bezichtiging van de in aanbouw zijnde uit breiding van het geologisch-mine-ralogisch museum alhier. Aanbieding Vereenigingsvlag Zwem- vereeniging „De Zijl". Gisterenavond om half 9 vond in een buitengewone bestuursvergadering van „De Zijl" de aanbieding plaats van de nieuwe vereenigingsvlag, op initiatief van de zwemonderwijzers, welke door de vrij willige bijdragen der leden en het gesta dig werken der propaganda-commissie tot een daadwerkelijk feit. is geworden. Met een toepasselijk woord van den heer E. Castelein, lid der propaganda-commissie bood deze de vlag aan het bestuur der Zwem-Vereen. „De Zijl" aan, den wensch uitsprekende, dat onder de nieuwe vlag vanaf heclen meer succes zal worden be haald dan voorheen het geval was. Hierna werd de vlag, die de stedelijke kleuren draagt onder applaus gehesehen. De voor zitter van „De Zijl", de hoer F. v. d. Mark Sr. dankte in het bijzonder de propagan- dar-commissie voor haar schitterned werk en aanvaardde gaarne onder dank 't blijk van vriendschap en sympathie van de leden voor hun Vereeniging. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2700. B. H. Linde boom, Voorhout, Hoofdstraat 90. Brood- en banketbakkerij. Uittr. E.BH. Linde boom, Voorhout, d-d. 6 Juli 1931. Wijz. handelsn. thans: H. L. Lindeboom. N.E. II. L. Lindeboom, Voorhout. 3045. N.V. Meelfabriek „De Rijn" v.h. Firma Wede T. J. Bots. Leiden, Utr. Jaag pad 2. N. Proc.: J. W. Nieuwenhuizen Se- gaar, Leiden. (B. P.). 4591. M. Kouprie. Leiden, Breestraat 43. Sigaren- en sigarettenwinkel. Vest. fil. s Leiden. Vrouwenkcrkkoorstraat 1. 625. Maatschappij tot Exploitatie der Fabrieken en Handelszaken van Albert Heyn (f.). Leiden, Haarlemmerstraat 183. Hoofdz. Zaandam. De statuten zijn gewij zigd. Wijz. handelsn. thans: Albert Heyn N.V. Aanbestedingen. Door den directeur van Gemeentewerken werd hedenmorgen namens B. en W. aan besteed: Het maken van betonbeschoeiin- gen en boordvoorzieningen, alsmede het herstellen van remmingswerken in 2 per- ceelen. Er was als volgt ingeschreven: C. van Leeuwen en Zoon, Nieuwerkerk aan de IJsel perc. 10.900; Th. L. J. Zit man Leiden perc. 2 4000; N. Timmers Leiden perc. 1 12.500, perc. 2 6570. H. Bakx en H. Steen,kist, Haarlem, perc. 1 7371.C. J. Kie'bert, Sassenheim, perc. 1 8766—, perc. 2 5766.—; J. H. Warnaar en W. Hoogstraten, Leiden perc, 1 12.800.—. Verder werd aanbesteed: Het dempen van eene sloot en het uitvoeren van rio- leerings- en bestratingswerken nabij den Leid'schen Hout. Ingeschreven was als volgt: C. van Leeuwen Zoon, Nieuwerkerk aan de IJsel 5300.— Th. de Winter en C. J. van Weeren, Leiden 4750.— D. van Donk, Oegstgeest 4148.J. War naar en W. Hoogstraten Leiden 3800. L. P. van der Geer en A. Th. Stuifzand Leiden 5148.N. Timmers Leiden 3500.H. Bakx en H. Steenkist Haar lem 4150. Tenslotte werd nog aanbesteed:' Het uitvoeren van rioleerings- en bestratings- werken op terreinen gelegen ten Noorden van den Rijnsburgerweg nabij de in aan bouw zijnde Chr. Kweekschool. Ingeschreven was als volgt: Gebrs. C. en M. van Hamburg Spijkcnis- se 8290.H. Bakx en H. Steenkist te Haarlem 5575.L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand Leiden 6847.J. War naar en W. Hoogstraten, Leiden 6900. 'L. v. d. Hoek Brielle 8180.N. van Leeuwen Zoon Nieuwerkerk aan de IJsel 8200.Th. de Winter en C. J. v. Weeren, Leiden 7777. Morgenavond zal er in den tuin van het bekende restaurant „Zomerzorg" een ca baretavond zijn. (Bij ongunstig weder in de zaal). Wij zien op het programma ver meld staan Mevr. Stella Fontaine, be kend door hare buitengewone imitaties van onze Nederlandsche artisten. Louis Noiret, de populaire componist, zal het Leidsohe publiek doen kennis maken met zijn nieuwste repertoire; men kent Louis Noiret van de radio en velen zullen eens gaarne persoonlijk met Louis en zijn po pulaire liedjes willen kennis maken. De heer H. Cornet Sr., 1ste amanuensis aan de rijksuniversiteitsbibldotheek alhier, is met ingang van 21 September eervol ont slag aangevraagd als zoodanig. De heer Cornet vie>rd© twee jaar geleden zijn zil veren jubileum aan de bibliotheek. Naar wij vernemen is de toestand van mej. la R., die Zondagmorgen onder de gemeente Utrecht met een auto te water geraakte en bewusteloos naar de rijkskli nieken te Utrecht werd vervoerd, iets vooruitgaande is, maar haar toestand blijft nog zorgwekkend. Wij vernemen voorts, dat het deskundig onderzoek zou hebben uitgewezen, dat het ongeluk niet aan de stuurinrichting van de auto is te wijten. Gemeentelijke Aankondigingen AFSLUITING PASSAGE OUDE RIJN. Burgemeester en Webhouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat in verband met de uitvoering van rioJeerings werken de Oude Rijn aan' de Noordzijde bij de Koestraat voor ,afTe rijverkeer zal zijn afgesloten mnaf Woensdag 8 Juli a.s. Lot nadere aankondiging en dat het door gaand verkeer tal wffirden geleid over Oude Vest en Pelikaanstraat. A. v. d. SA^DE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN S TRI JEN, Secretaris. Leiden, 7 Juli 1931. Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis dat- door hen vergunning is verleend aan: a. de firma J. P. A. van Cleef en rechtverkrij genden tot het oprichten van een smederij in het perceel Haarlemmerstraat no. 202, b. E. J. J. van der Linden en rechtverkrij genden tot het oprichten van een boek drukkerij en zetterij in een afzonderlijk gebouw aan den Vliet no. 4a, beboorende tot het perceel Rapenburg no. 127; c. J. van Wijk en rechtverkrijgenden tot het op richten van een berstelpla#fe van werktui gen in het perceel Levcidial no. 158; d. J. J. Dingjan en rechtop rJcrijgend-en tot het oprichten van/een stöomwjjrffscberij in het perceel Hooge Rijndijk L Burgemeester en Wet^uders van Lei den brengen ter alj^meene kennis dab door hen de beslissing op het verzoek van: a. W. J. de Gunst om vergunning tot het oprichten van een smederij in het per ceel Clarasteeg no. 5, b. de R. K. Coöpera tieve bakkerij en verbruiksvereeniging „Eendracht" U.A. om vergunning tot het oprichten van een broodbakkerij op het perceel, gelegen aan de Marnixstraat hoek Molenstraat! c. J. A. Dingjan om vergun ning tot het oprichten van een stoom-, wasch- en strijkinrichting in het perceel L. Rijndijk no. 19; d. N. Verhoeff om ver gunning tot het oprichten van een smede rij in het perceel Moriaansteeg no. 6, e. A. Kolderman om vergunning tot het op richten van een banketbakkerij in het perceel Maresingel no. 64. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius» Bibliotheek, geopend 's avonds var» 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 Juli tot en met Zondag 12 Juli aa. waar genomen door apotheek W. Pelie, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. Gistermiddag ongeveer kwart voor 4 uur beeft op de Hooge-woerd een aanrijding plaats gehad tusschen een auto, bestuurd door H. J. P. v. U„ alhier woonachtig en den 49-jarigen wielrijder J. C. S. uit de Spoorstraat. Door deze botsing kwam de auto in aanraking met de auto van F. J. M. B. uit Utrecht. Deze wagen werd ern stig beschadigd. Gistermiddag is de 4-jarige Jannetje v. H., wonend in de Oosterstraat nabij de ouderlijke woning gevallen, waardoor haar de linkerarm uit de kom schoot. Door den E. H. D. werd het meisje naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De 12-jarige P. M., wonend Lage Rijn dijk 74, is gisteren in de ouderlijke wo ning van de trap gevallen, waardoor hij een vrij ernstige wonde aan het linkeron derbeen opliep. De jongen werd naar het Ziekenhuis vervoerd. Gistermiddag te kwart voor drie is de 47-jarige C. v. D. uit Alphen aan den Rijn bij het verrichten van werkzaamheden op een ladder voor een perceel aan de Haar lemmerstraat, met de ladder gevallen. Hij liep een wonde op aan het rechterbeen en werd ter onderzoek naar 't Acad. Zieken huis overgebracht. Door de N. V. Stoomgistfabriek en Dis tilleerderij „De Valk" voorheen T. H. Hit man en Ce. alhier, is een herkenningsprijs vraag uitgeschreven, door middel waarvan de aandacht op de artikelen der firma wordt gevestigd. Programma voor het concert te geven door het Muziekgezelschap ,,P. C. en L.", directeur de heer M. Bolderdijk op Vrij dag a.s. in het Plantsoen 's avonds 8 uur precies. 1. Excelsior, marsch, W. F. Sprink. 2. Marie Henriëtte, ouverture, L. Mantagne, 3. Les Roses du Midi, Valse, Joh. Strauss, 4. La Dame Blanche, fantaisie, Boildieu, 5. Steadfast and Tru, Marsch, C. Feike. Pauze. 6. Secret de Sphinx, ouverture symphonique. 7. Karavaan, karakterstuk, A. Zwart. 8. Le Plébeienne, fantaisie, J. Martin, 9. Marsch finale. Het publiek wordt verzocht gedurende de uitvoering niet te loopen en dit pro gramma uit te knippen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2