BINNENLAND Lichtzinnige Jeugd MAANDAG 6 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 ONTWERP-BEDRIJFSR ADEN- ORGANISATIE. DOOR DEN HOOGEN RAAD VAN ARBEID VERWORPEN. Met 21 tegen 17 stemmen. Toen Zaterdagmorgen de Hooge Raa-1 van Arbeid, die het voor-ontwerp tot in stelling der bedrijfsraden moest behande len bijeenkwam, was de voorzitter Z. Exc. mgr. prof. dr. Nolens, zooals onderiijds reeds gemeld was, wegens ongesteldheid afwezig. Ook de beide vice-voorzitters, de heeren Kalff en Kupers, waren absent; de eerste was uitstedig en de laatste bevindt zich in Indië. Daar het reglement in dit bijzonder ge val niet voorziet, opende Z. Exc. mr. T. J. Verschuur, Minister van Arbeid, H. en N., de vergadering, waarbij hij o.a. den wensch uitsprak, dat mgr. Nolens spoedig hersteld zou mogen zijn. De Minister stelde daarop den Raad voor, dat de vergadering zou worden gepresideerd door oud-Minister prof; mr. Aalberse, die, naar men weet den Hoogen Raad instelde. Deze leidde daar op de vergadering. Na uitvoerige besprekingen kwam de hoofdvraag in stemming, luidende: „Is een wet in den geest van het aanhangig ge maakte voorontwerp (tot instelling van i>e- drijfsraden) gewenscht?" De vraag werd met 21 tegen 17 stemmen ontkennend beantwood. De stemmingen in den Hoogen Raad zijn geheim, maar uit de cijfers leiden wij af, dat de sociaal-democratische leden zich bij de tegenstemmers hebben gevoegd. Het ontwerp, dat wel verordenende bevoegd heid geeft op loonen, maar niet op produc tie en distributie, kan hun misschien on voldoende vérgaand, hebben geleken, ter wijl het voor andere tegenstemmers weer te vérgaand zal zijn geweest, zoodat de eind stemming dan eigenlijk ook onzuiver was. Zijn onze gevolgtrekkingen juist, dan schijnt het ontwerp tenzij het een der groepen van tegenstemmers tegemoet komt in de Kamer evenmin kans op aan neming te maken. „Msbd." BANKETBAKKERIJ EN TARWEWET. Verandering in de regeling; thans veertig procent Am. patentbloem toegestaan? In den Alg. Maatregel van Bestuur ter uitvoering van de Tarwewet, waarvan wij den hoofdinhoud publiceerden, is voorge schreven, dat de banketbakkers 30 pet. van hun jaarlijksche bloemverbruik zullen- mo gen ontvangen in den vorm van ongemeng de buitenlandsche bloem (Am. patent bloem!. Het „Hbld." verneemt thans, dat men in Den Ha^-g, nog vóór deze bepaling tot uit voering is gekomen, reeds tot de conclusie is gekomen, dat dit percentage onvoldoen de is, reden waarom het eerlang verhoogd zal worden tot veertig procent. „De Tijd". Volgens een bericht in „De Morgen" zou het dagblad „De Tijd" in handen van de N.V. Drukkerij „de Öpaarnestad" te Haar lem zijn overgegaan, en eveneens het dag blad „De Amstelbode" en de drukkerij „'t Kasteel van Aemstel". Te Tilburg is overleden de heer Ed. van Spaendonk, oud-firmant der wol- lenstoffenfabrieken firma André van Spaendonck en Zn. Te Bad Neuheim is plotseling over leden de heer M. J. W. J. B ij 1 e v e 1 d, directeur van de Gistfabriek te Schiedam, zusterbedrijf van de Ned. Gist en Spiritus fabriek te Delft. De heer A. Kreymborg te Baam is bevorderd tot commandeur in de Orde van den H. Gregorius de Groote. De verschillende politieke fracties hebben besloten in de samenstelling van het college van Ged. Staten van Noord-Holland geen wijziging te brengen. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motorrijder door een vracht auto gegrepen en gedood. Zaterdagavond ongeveer half zeven ia te Elburg een motorrijder, die uit een kleine zijstraat de Jufferenstraat binnen kwam rij den, op hetzelfde oogenblik gegrepen door een vrachtauto. De man werd op slag ge dood. Wielrijder gedood. In de Rosestraat te Rotterdam is de 32- jarige J. P. Lagendijk uit de Ericastraat op zijn fiets in aanraking gekomen met een fietser. L. kreeg een duw, verloor de macht over zijn stuur en viel met het hoofd door de voorruit van een uit de richting van het Stieltjesplein komenden vrachauto. Zwaar gewond werd L. opgenomen en per auto van den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij in den vooravond aan de bekomen verwondingen is overleden. Knaapje overreden en gedood. Zaterdagavond is het 3-jarig zoontje van den heer Jelgersma te Smilde aan de Nor- gevaart door een auto overreden en ge dood. Twee auto-ongevallen te Elburg. Drie ernstig ge wonden. Vrijdagavond te elf uur is de auto van den heer Stalknecht, wonende te Blancuin, te Elburg tegen een boom gereden. De oorzaak was, dat de heer Stalknecht, die aan het stuur zat, een sjaal voor zijn vrouw achter uit de auto wilde halen en hierdoor zijn stuur kwijtraakte. De heer Stalknecht werd ernstig in de maagstreek getroffen door het stuur van de auto, terwijl zijn vtouw een been brak en ernstige verwondingen aan het gelaat opliep. Na voorloopig verbonden te zijn, is zij naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Te Oostdorp bij Elburg had eveneens een auto-ongeluk plaats, waarbij de twee-en- zeventig-jarige Beijman overreden werd en zijn beide boenen brak. Doordat de man doof was, hoorde hij de auto niet aanko men. Den bestuurder treft dus geen schuld. Twee aanrijdingen. De chauffeur was dronken! Vrijdagavond omstreeks halfnegen heeft een chauffeur uit Stad-aan-heLHaringvlicc, komende uit de richting Nieuwe Tonge, ».e Middelharnis den wielrijder J. van der Boom uit Nieuwe Tonge aangereden. Met ernstige wonden aan het hoofd en in be- wusteloozen toestand werd Van der Boom in de sloot gevonden. Een geneesheer ver leende de eerste assistentie, waarna de patiënt naar huis is gereden. Gisternacht is Van der Boom aan de gevolgen over leden. Naar ooggetuigen mededeelden reed de auto met een flinke vaart slingerende over den weg. De wielrijder reed aan den rech terkant. De chauffeur verkeerde onder den invloed van sterken drank. Ongeveer een uur later had dezelfde chauffeur weer een aanrijding, thans te Me- lissant, met minder ernstige gevolgen. Motorrijder geslipt. De marechaussee Ph. Fr. Borgo, van de brigade Waalwijk, kwam onder Andel met zijn motorrijwiel te vallen, waardoor hij ernstige verwondingen bekwam en een been brak. Slippen was de oorzaak van dit ongeluk. Dr. Giesberts uit Woudrichem verleende geneeskundige kul". Auto tegen tramwagen ge botst. De vijf inzittenden gewond. In de Kinkerstraa.t bij de Nic. Beetsstraat te Amsterdam heeft gistermorgen een ern stige aanrijding plaats gehad. Een auto, frelke bestuurd werd door den eigenaar en waarin diens vrouw en drie kinderen waren gezeten, kwam uit de Nic. Beetsstraat en draaide de Kinkerstra at iai. Uit de richting BiLdendijkstraat kwam een tram. Een botsing kon niet worden voorkomen en toen ook van den anderen kant de auto aangereden werd door een anderen tram, werd de wagen tusschen de beide tramwa gens gekraakt- De inzittenden werden door de gebroken ruiten allen gewond.. De chauffeur-eige naar, die im de Rorgerstraaifc woont en een der kinderen kwamen er nogal goed af. De vrouw van den eigenaar kreeg ern stige snij wonden evenals de twee andere kinderen. De vrouw en de beide kinderen werden naar het Wilhelmingasthuis ge bracht en daar verbonden. De vrouw ko>n later huiswaarts keeren. De beide kinderen werden ter verpleging opgenomen. Een van hen had bovendien inwendige kneuzingen. Auto contra stoomwals. Vrijdagmiddag had te Nieuwolda een niet-alledaagsche aanrijding plaats. Mej. M. kwam met haar auto uit de richting Groningen naar Nieuwolda. Hier is men bezig de wegen te walsen en de-weg is voor het verkeer gestremd. Ook voor mej. M. gold deze stremming en doorlating werd geweigerd. In plaats van terug te gaan en een anderen weg te kiezen, bleef ze staan Op een gegeven oogenblik zag zij kans de stoomwals voorbij te rijden. Met grooce snelheid kwam de auto opzetten, zonder signaal te geven en reed op üe wals in. De voorste rol werd van de wals gescheiden. De auto kreeg een lekken band, ingedrukt spatbord en gebroken draagveer. De wals blijft een week buiben werking. Tegen de hardnekkige rijdster is proces-verbaal op gemaakt. Zij zal alles moeben betalen. BADMEESTER BIJ BREDA VERDRONKEN. Bij redding van een elfjarig meisje. Een droevig ongeluk, hetwelk aan den 30-jarigen badmeester Boumaoi het leven heeft gekost, heeft gisiteren te Breda, plaats gehad. Eenigen tijd geleden aldus bericht de „Crt.", werden de leemputten heropend, een unieke zwemgelegenheid onder Dorst, waar honderden inwoners vaai Breda de zwe-m- sport plegen te beoefenen. Mevr. R. kwam daar heden, vergezeld van haar 11-jarig dochtertje en wilde dit meisje m het diepe gedeelte van ééoi der dóe bassins laten zwemmen. Op de vraag van den badmeester Bouman, of het meisje zwemmen kon, ant woordde mevr. R. bevestigend. Nauwelijks was het kind echter te water, of het riep om hulp, waarop Bouman geheel gekleed te water sprong. In haar doodsangst klamp te 't meisje zich 'aan den hals van den bad meester vost, waarop een vrees el ij ke wor steling ontstond. Nog wist Bouman het meisje boven te brengen, doch hij zank daarop geheel uitgeput, naar de diepte te rug. Inmiddels schoot men van het heeren- bassin te hulp. Eerst na tien minuten kon men het slachtoffer echter boven brengen. Tevergeefs werd getracht de levenegeesten weer op te wekken. Dr. Sluijters uit Tete- rimgen kon ten slotte slechts den dood con stat eeren. Bouman was een geroutineerd zwemmer en had nog den dag te voren proeven van groot'e bekwaamheid afgelegd- Bovendien was hij in het bezit va/n de me-daole voor het redden van drenkelingen. Het slachtof fer laat een vrouw en twee kinderen achter. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 7 Juli. Huizen, 298 M. Uitsl. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonpl, 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Gods. Halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.00—1.30 Concert KRO-Trio o.l.v. P. Lustenhouwer. I.30—2.00 Gramofoonpl. 2.003.00 Vrouwen uurtje. 3.00—3.30 Gramofoonpl. 4.004.30 Gramofoonpl. 4.306.00 Concert KRO Kunstensemble. o.l.v. P. Lustenhouwer 6.00 Onderwijsfonds Binnenvaait. 6.306.55 Gramofoonpl. 6.55 „Veilig Verkeer." 7.157.45 A. Witteveen: „Fryslan om- heech". 7.45 Ver-bondskwartiertje. 8.0011.00 Concert versterkt KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen. In de pauze. Declamatie van korte schetsen door J. Koster. C.a. 9.00 Vaz Dias. II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. Uitsl. A V R/O-U it zending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonpl. 10.3011.00 A. F. Hilebrand leest Ver huizen" uit „Nog een William", van R. Com p ton. 11.0012.00 Concert. 12.152.00 AVRO-kwartet oLv. D. Groe- neveld. 2.00—2.30 Vaoantie-gangersattentie! A. de Geus van den Heuvel spreekt over „Waarom niet eens een zeereisje" 3.004.00 Knipcursus. 4.00 Gramofoonpl. 4.30—5.00 Radio-Kinder-Koorzang o.l.v. J. Hamel. 5.00 Gramofoonpl. 5.307.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.00 Muziekhalfuurt.je tot 7.40. 7.458.00 Gramofoonpl. 8.009.00 Omroeporkest o-Lv. N. Treep. M.m.v. Lotti S'leurs (sopraan). 9.00 „Jeeve en de vroegere schoolvriendin van Binge's vrouw", schets van P. G. Wo- de house. 9.30—10.00 Vervolg Omroeporkest. 10.00 Vaz Dias. 10.1511.00 Vervolg Omroeporkest. 11.012.00 Gramofoonpl. Daventry. 1554,4 M. 10.25— Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel. Verdronken. De fabrieksarbeider K. was Zaterdag middag te Ophemert bezig met het zetten van fuiken, waartoe hij zich, naar he& schijnt, te water had begeven. De man go- raakte in een fuik verward en verdronk. Een jongen van ca. 16 jaar, H. Lahaye, door een voogdij gesticht uitbesteed bij een inwoner te Born, is Vrijdag bij het zwem men in het Julianakanaal te Buchten ver dronken. In een beerput gevallen. Vrijdagavond geraakte in de Waalbroek te Simpelveld het twee-jarig kindje van de fam. H. K. in een beerput, waar het in een oogenblik tijds stikte. Pogingen om de le vensgeesten op te wekken, hadden geen resultaat. Doodelijk mijnongeval. Gisternacht is op de mijn Oranje-Nassau II te Heerlen een doodelijk ongeval ge- )>eurd. Een 18-jarige sleeper raakte onder- 1.20 Orkest concert. 2.15 Televisie. 2.252.50 Gramofoonpl. 4.20 Concert. 4.50 Orkest concert. 5.35 Kinderuurtje 6.20 Lezing en Berichten. 6.55 Verslag van Cricket-mach. 7.05 Concert. 7.23 Lezing. 7.50 Vaudeville. 9.20 Berichten en Lezing. 9.55 Kamermuziek. 11.0512.20 Dansmuziek. „Radio-Paria', 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12 50 Giamofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert orkest en eoliat. 9.05 Vervolg concert. 9.50 Vervolg concert. Kalundbor g, 113 M. 12.20—'2.20 Orkestocuncert. 3.505.50 Orkeatooncer.t en declamatie. 8.209.35 Orkestooncert en zang. 9.359.50 Piano-soli. 9.5010.20 Liederen-voordracht. 10.3511.05 Orkestconcert. II.0512.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.258.20 GramofoonpL 10.3511.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Concert, orkest, sopraan en tenor. 5.206.20 Concert, orkest en solisten. 8.50 „Der Bürger X". Hoorspel van O. A. Palitzsch. Brussel. 338.2 en 508.5 M. 508,5 M.: 5.20 Orkestooncert. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert, orkest en solisten. Causerie. 338.2 M.: 5.20 Orkestconcert- 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Operettemuziek. Orkesten solisten. Causerie. Z e e s e n, 1635 M. C.a. 7.007.50 GramofoonpL 10.5512.20 Berichten. 12.20 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2-203-20 GramofoonpL 3.204.20 Lezingen. 4.205.20 Concert. 5.208.20 Lezingen. 8.20. Strijkconcert door werklooze musici. 9.30 „Visiohen des Tilman Riemen- schneider" hoorspel van E.K. Fischer. Re gie: de schrijver. 10.35 Berichten en daarna tot 12.20 Or kestooncert. gronds bekneld tusschen een kolenwagen en een machine welke dezen voortrok, met het gevolg dat de jongen levensgevaarlijk verwond werd. Hij is spoedig daarop in het ziekenhuis te Heerlen overleden. BRANDEN. Met lucifers gespeeld. Vier jarig knaapje verbrand. Het vier-jarig zoontje van den arbeider D. te Valthermond verbrandde, doordat hot kindje zichzelf in een schuur had opge sloten en met lucifers speelde. De schuur is eveneens verbrand. Twee boerderijen afgebrand. .Kinderen speelden met vuur. Zaterdagmorgen brandden de boerde rijen van E. Wallinga en A. Meierink te Blesdijke (Fr.) tot den grand toe af. De oorzaak is het spelen met vuur door kinderen. Verzekering dekt de schade. Niets kon worden gered. FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 52) Rupert knikte. Hij was niet in staat, een woord te uiten. Woorden zouden trou wens nauwelijks voldoende geweest zijn Jim giste wat er in den vluchteling om ging. Hij legde z'n hand gemoedelijk op Rupert's schouder. Alles is dus in orde2, zei hij. Van dit oogenblik af bestaat het verleden, voor jou niet meer. Je zei aan Marjorie, dat je onschuldig bent. Eerst geloofde ik je niet, doch nu twijfel ik geen oogenblik meer aan je onschuld. Rupert hief het hoofd op en keek Jim recht in de oogen: God zij dank! Vei'geet nu alles, vervolgde Jim, en denk alleen aan John Cotton, den koffie planter op weg naar Singapore. Hij nam een kleine portefeuille met en kele banknoten, die hij aan Rupert over handigde. Hier heb je honderd Pond Sterling, in Engelsch en Amerikaansch papier. Als de radium-exploitatie goed loopt, beschik je binnenkort over meer dan je misschien ooti noodig zult hebben Is er nog iets, waarmede ik je misschien van dienst kan zijn Rupert stond in gedachten verdiept voor het venster en keek naar buiten. Waak over Marjarie. Wat er ook mo ge gebeuren, of je met haar trouwt of niet, denkt er aan, dat Despard haar niet krijgt. Daar kun je gerust over zijn, ouwe jongen Het was even stil. Rupert stond nog steeds met z'n rug naar Jim gekeerd, naar buiten starend. Ik zou graag 'n brief schrijven aan een zeker persoon; iemand, die me dier baar is. Ik weet niet waar ze nu is, doch ik ben er van overtuigd, dat jij haar verblijf wel zult kunnen ontdekken. Misschien raad je, wie ik bedoel Miss Strode?.... Rupert knikte. Hij gaf Jim haar adres en den naam van het theater, waaraan ze het laatst verbonden was. Ik zou graag hebben, dat ze te weten kwam, dat ik in veiligheid ben en.... gelukkig. Vergeet dit laatste vooral nietJa, 't is mis schien toch beter, dat ik niet schrijf en dat jij even met haar gaat spreken. Ik zal haar opzoeken en haar je bood schap overbrengen. Je mag niet schrijven, 't is veiliger. Weer was het eenige oogenblikken stil. Rupert nam de lias bankpapier, die Jim hem had aangeboden. In gedachten ver zonken telde hij het geld. Zooveel heb ik niet noodig. Ruby is misschien zonder en gagement. Ik zou je willen vragen of je haar de helft ervan zou willen overhan digen. Dit geld is voor jou. Ik zal er verder voor zorgen, dat Ruby niets ontbreekt; dat zal m'n eerste zorg zijn. Ofschoon ze het wel zal kunnen gissen, zal ik haar toch niet vertellen, dat Ru pert Dale het land veilig heeft verlaten. Als ik haar je boodschap zal mededeelen zal het voldoende zijn. Is dit alles? Ja. Rupert moest, zichzelf geweld aan doen, om kalm te blijven. Zeg haar vooral dat ik veel, heel veel van haar houd en dat ik voor alles dankbaar ben. Jim stond op. Hij deed een stap in Ru pert's richting; hij wilde iets vragen. Hij hield zich echter in en belde. Nu dineeren en dan naar den schouw burg. Zeg, Cotton, je zoudt beter doen door in de kamer hiernaast te gaan, ter wijl ik aan den ober eenige instructies geef, voor het geval hij je misschien met m'n koffer heeft zien binnenkomen hij zou zich wellicht verwonderen over het spelletje, dat ik met m'n mécanicien speel. Rupert knikte en verdween. Ik zie, dat je je naam goed kent, lachte Jim. Voor het diner begaven de twee man nen zich nog even naar de serre Rupert herinnerde zich plotseling de berisping, die^hij had gekregen wegens het niet groe ten van den generaal, alsmede het tooneel- tje met den sergeant. Crichton lachte. Dromels nog toe, je hadt dien kerel van 'n Jackson in 'n moei lijk parket kunnen brengenEnfin, je droeg m'n koffer en ên militair behoeft niet te salueeren als hij bagage draagt. Ik zal de zaak wel in het reine kunnen brengen. Te acht uur gingen ze naar den schouw burg, waar ze kapitein Sparkes en z'n vriend reeds in hun loge aantroffen. Vier uur later wandelden ze met z'n vieren naar de haven. De kapitein bleek 'n goede bui te hebben. De scheepssloep wachtte hen op. Sparkes en z'n passagier namen plaats. Men drukte elkandei nog even de hand de riemen werden opgehe ven en de boot gleed pijlsnel over de wa tervlakte spoedig was ze uit het gezicht verdwenen. Jim Crichton kon niet nalaten een zucht van verlichting te slaken hij keerde naar z'n hotel terug. Aan het kantoor vroeg hij naar een telegramformulier, hetwelk hij invulde, met verzoek dit den volgenden ochtend per eerste gelegenheid ie doen verzenden. Het telegram bevatte slecV" een paar woorden „vliegtocht geslaagd" en was ge adresseerd aan Marjorie Dale. Blackthorn- Farm, Post Bridge. Jim ging naar z'n kamer. Nu eerst voel de hij, in welke span ung hij verkeerde. Siapen kon hij niet. Hij begon te vreezen, dat hij zijn telegram wel'icht wat te vroeg had opgesteld. i>e bait van kapitein Spar kes zou eerst 's morgens bij het aanbre ken van den «lag vertrekken. Rupert zou eerst veilig zija. als de boot zich in volle zee bfvond. De zon was nop niet opgegaan, toen J:m reeds voor zn vensier p'aats nam. dat uitzag op da zee. Met angstigen blik volgde hij de drukte in de haven van Ply mouth. Plotseling 'n zwarte stip heel in de ver te.... een rookpluimHij nam z'n zeekijker. De boot van kapitein Sparkes Rupert bevond zioh dus in veiligheid. HOOFDSTUK XXIV. Ruby's verklaring. Jim Crichton's eerste werk was na een welgeslaagden terugtocht per vlieg tuig naar Netheravon vijf dagen spe ciaal verlof te vragen, teneinde een reis naar Londen te maken, om te zoeken naar Ruby Strode's verblijfplaatshij wilde de aan Rupert gedane belofte gestand doen. Hij weerstond de bekoren, even te Black- horn neer te strijken. Rupert was nu in veilgheid. Jim was echter te voorzichtig, om eenig risico te willen loopen. Voor Despard moest hij op z'n hoede blijven, want hij wist maar al te goed, dat deze iets vermoedde. Bovendien was Des pard hem vér van vriendelijk gezind, we gens z'n onbeantwqordde liefde voor Mar jorie. Jim had van haar een briefje ont vangen, slechts enkele regels lang, in uiterst voorzichtinge bewoordingen ge steld. Vooral betrof het de geburtenissen te Post Bridge en de radium-mijn. Eerst daags zou de maatschappij definitief tot stand komen, de prospectussen lagen ter verzending gereed en men rekende er reeds in stilte op, dat de uitgeschreven leening zeer zeker volteekend zou worden. Jim lachte bij zichzelf, want hij las nog wat anders tusschen de regels door. Hij had bitter weinig vertrouwen in de onder neming, omdat hij Despard niet vertrouw de, ofschoon hij voor John Dale de hoop koesterde, dat alles goed zou uitvallen. Kort na zijn aankomst te Londen ont dekte hij, dat ook z'n vader in de stad was. Jim vertelde hem zonder omwegen het doel van zijn komst aan miss Ruby Strole. daar hij haar iets had mede te deelen. Sir Re ginald wenschte z'n zoon geluk met de ge slaagde vlucht; Jim echter verzweeg, hoe goed de vliegtocht feitelijk wel geslaagd wa-s, alsmede den opzet. Ik zou ook miss Strode eens willen spreken, zei sir Reginald tot Jim's niet. geringe verwondering. Ofschoon ik steeds overtuigd ben van Rupert Dale's schuld, ben ik tot nog toe echter niet in staat geweest het aandeel, dat deze jon- gedame gehad heeft in het proces, uit m'n geheugen te bannen; evenmin ben ik ver geten, welk eigenaardig tooneel zich heeft afgespeeld, toen ze zich in het openbaar van vervalsching beschuldigde. Zij heeft trouwens aan m'n zaakwaarnemer verklaard dat mr. Despard, mits hij dit maar wilde, de waarheid van haar getuigenis kon be vestigen. 't Is natuurlijk goed mogelijk, dat zij en Rupert, beiden even schuldig waren. Misschien ging het idee wel van haar uit.... De vrouw gaf den stoot en de man viel. Ik zou toch graag willen wc ten of Despard iets heeft achtergehouden (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9