MAANDAG 6 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 In de res. eerste klasse A. maken de L.Z.C.-reserven wederom een goede kans op het kampioenschap, zooals blijkt uit <le cijfers: L.C.Z. II 3 2 1 14—3 5 Dolfijn II 2 1 1 7—5 3 Maas II 3 3 215 0 De uitslagen. Eerste klasse A. L.Z.C. IMaas I 20.. Eerste klasse B. DJ.K. I—S.V.H. I 3—1. Bes. eerste klasse A. L.Z.C. IIMaas I 60. Buiten de competitie. L.Z.C. I—A.Z. I 6—1; L.Z.C. Ill—A.Z.C. I (Alphen) 11. L.Z.C. I—Maas I 2—0. De Leidenaars tellen een invaller, terwijl de Maas volledig uitkomt. Reeds onmid dellijk na den aanvang is L.Z.C. sterker en uit een vrijen worp, goed door de Reede ge nomen, weet Jan Buys L.Z.C. de leiding ie geven (10). Beide doelen verkeeren om beurten in gevaar, doch onveranderd kouit de rust. In de tweede helft krijgen we hetzelfde spel te zien. De Leidenaars zijn vrijwel voortdurend in de meerderheid, doch de verdediging en Roel v. Senus in het doei slaan tal van aanvallen af. Toch gelukt, het Buys nog eenmaal, weer uit een vrijen worp, te scoren (20). Daarmee komt het einde. L.Z.C. II—Maas II 6—0. De eerste helft van dezen wedstrijd zou een zoo grooten uitslag niet hebben doen vermoeden. De L.Z.C.-ers waren wel dade lijk in den aanval en spoedig werden de eerste schoten op het Maas-doel gelost, doch de bal ging over of naast het doel. Uit een goed geplaatsten vrijen worp geeft Meyer de L.Z.C.ers de leiding (10). Met een hard schot had de Maas bijna succes, maar de keeper werkte het leer corner. Ook hieruit werd bijna gedoelpunt, maar de gas ten hadden weer pech. Als een der voor hoede-spelers vrij opzwemt en hij tot op een halven meter voor doel gekomeu is, fluit de scheidsrechter rust. Na- de hervav- ting is het met de Maas gedaan. De Leide naars spelen zooals zij willen en successie velijk wordt de stand opgevoerd tot 60. Dan is het einde daar. VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP. Velocitas—Feijenoord 2—1. Voor ongeveer drieduizend toeschouwers is Zaterdag te Groningen de laatste wed strijd om het kampioenschap van Neder land gespeeld. Feijenoord nam, dank zij een fout van den keeper van Velocitas, reeds spoedig de leiding. Fransen maakte na fraai spel gelijk. Rust 11. Na de rust was Velocitas sterker. Heydeveld bracht Velocitas de overwinning 21. E.D.O.—Xcrxes 1—2. Onder buitengewoon groote belangstel ling vond gisteren op het V.U.C.-terrein te Den Haag de beslissingswedstrijd tusschen E.D.O. en Xerxes plaats. De belangstelling was zoo groot, dat duizenden geweigerd moesten worden met als gevolg, dat de spoorbaan, die langs het terrein loopt, door het publiek bezet werd. De wedstrijd verliep in een zenuwachtige spanning. Na 8 minuten spelen geeft Lagen- daal Xerxes de leiding. E.D.O. is sterker, doch heeft veel pech. Eenige mooie kansen gaan voor E.D.O. verloren, wanneer de bal via de lat in het veld komt. Rust komt met 10 voor Xerxes. Na rust komt E.D.O er meer en meer in en weet Steffen9 vier mi nuten voor den reglementairen tijd gelijk te maken. Verlenging is noodzakelijk en reeds in de tweede minuut scoort Lagendaal ten tweede male voor Xerxes met een fraaien kopbal. Door deze overwinning komt Xerxes dus in de eerste klasse. Door haar overwinning in den beslissings wedstrijd tegen EDO heeft gisteren Xerxes het eerste klasseschap behaald. Xerxes heeft de laatste jaren verscheidene kampioen schappen behaald en dois meer dan één kans gehad, maar tot nu toe was het haar niet gelukt om de hoogste af dee ling te bereiken en een paar weken geleden zag het er naar uit dat- zij ook dit seizoen weer in het ge zicht va<n de haven zou stranden. Ten slot te heeft een gelijk spel, te Haarlem be vochten en de overwi/ninimg, gisteren te Den Haag geboekt, haar daar toch gebracht waar zij wezen wilde. Een paar jaar geleden, den len Maart -929, heeft Xerxe-s liaar 25-jarig bestaan gevierd. De initiatiefnemer tot de oprichting was W. F. A. Koetsveld, die steeds een groote kracht voor de vereeniging is gebleven en die in 1919 welverdiend tot eerelid werd benoemd. Ook D. en E. Doodewaard waren van de oprichting ai aan de club verbonden. Xerxes begon in de tweede klas van den ÜR1.V.B. en kwam reeds in 1907 in den N.V.B. Drie jaar later verwierf zij zich een plaats in de tweede klas, waarin zij tien jaar lang met wisselend succes streed, tot 1920 toen zij degradeerde. Het volgende seizoen was zij echter alweer in haar oude milieu terug en van toen af a-an heeft Xerxes als twee de klasser bijna voortdurend een voorname rol gespeeld. Zij is nu tien jaar gehuisvest op haar terrein aan het. Zwarte wegje, tevo ren had zij aan de Hudsonstraat, aan de Pelgrimstraat naast V.O.C. en aan den z.g. Zanddijk gespeeld. Xerxes heeft zich in den loop van de ja ren te Rotterdam een groote populariteit verworven, waaraan het goede werk van verscheidene harer spelers natuurlijk niet vreemd is. Wij noemen in dit verband in het bijzonder Lagendaal, voor wien tegen- R. K. FEDERATIE. R. K. S. V. Teylingen. Al eenige jaren bespeelde Teylingen het Gemeentelijk Sportterrein. Het vorig jaar werd een Chr. Voetbalvereeniging opge richt en deze beoefende haar spel in de plaats ter Leede, totdat dit werd opgezegd. Het verzoek werd toen gedaan om beide plaatselijke Voetbal ver eenigingen het Sporthof te laten gebruiken. Verschillen de moeilijkheden zijn door beide Vereeni- gingen uit den weg geruimd, zoodat op 1 Juli overeenstemming werd bereikt en thans voor 1 jaar getracht zal worden Sporthof samen te bespelen. Dat hier de sportliefhebbers ook nog al belang bij hadden, bleek al spoedig, daar reeds Zaterdag wedstrijden werden ge speeld, waarvoor door supporters medailles beschikbaar waren gesteld. Voor a.s. Zaterdagavond 11 Juli is door Teylingen een schitterend programma sa mengesteld, waaraan de vier Sportvereeni- gingen van Sas-senheim zullen deelnemen en waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Om 5.30 uur Voetbalwedstrijd Teylingen ITer Leede I. Om 7 uur wordt door de vier Vereenigin- gen gekampt <>P 10° M. hardloopen, 800 M. hardloopen en tot slot een estafetteloop. Dat hiervoor de belangstelling groot zal zijn spreekt van zelf, daar plaatselijke ont moetingen meestal zeer interesseeren. R. K. V. V. Lisse I— T.Y.B.B. I 4—2. Als om 3 uur scheidsrechter Bezu laat beginnen trapt Lisse tegen zon en wind in af. T.Y.B.B. is direct in den aanval, doch verder dan de backs brengen ze het niet Het laat zich aanzien, dat T.Y.B.B. heel wat in de mars heeft, want reeds na 5 mi nuten komt het eerste succes door een mis verstand in de Lisser achterhoede (01). T.Y.B.B. is geregeld in 't offensief, terwijl Lisse slechts sporadisch over de helft «comt, wat oorzaak is dat, als het spel 20 minuten oud is, de Lisser doelman voor de 2e maal moet visschen (02). Lisse ziet ihet ge vaar in, zij gaat beter plaatsen en afgeven en werkelijk ook van dien kant komt suc ces, als Mooren een lage voorzet van links verkeerd beoordeelt en don bal via zijn handen in het net laat gaan (12). Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust een mooie gelijk opgaande strijd met Lisse voor het doel gevaarlijker. Dit neemt niet weg, dat ondanks de warmte beide ploegen zien geheel geven en vrij "spoedig weet de voor hoede van Lisse Mooren te verrassen en de stand is gelijk (22). Het bereiken van dit gelijk spel is te danken, dat de voor hoede in zijn geheel op hun plaats bleef en hierdoor gebeurde het zelfs, dat uit een on verwachts schot voor Lisse het 3e doelpunt geboren werd (32). Nu wordt de strijd nog interessanter. Slecht schieten van T.Y.B.B. is echter oorzaak dat alles over of naast en wat nog op doel komt, belandt in de vei lige handen van keeper Mens. Aan den an deren kant gaat het beter, als door een te ver naar voren opdringen der T.Y.B.B.- backs de mid voor een ver doorgeschoten bal vrij krijgt en de linksbinnen Mooren geen schijn van kans geeft (42). T.Y.B.B. speeld nu een verloren wedstrijd, terwijl Lisse nog probeert de leiding te vergico- ten wat hun intusschen niet gelukt. Als scheidsrechter Bezu, welke deze wedstrijd naar ieders genoegen geleid heeft, einde blaast heeft Lisse dezen wedstrijd verdiend gewonnen. DIOC. HAARL. BOND. R.K.S.V. „Meerburg" Zoeterwoude (H. R.). Meerburg I (Junioren) Kampioen! Door een mooie 30-overwinning op V.VX. I uit Voorschoten is het eerste Ju niorenelftal er in geslaagd, de kampioens titel te behalen in de afdeeling B. Gemak kelijk is dat niet gegaan, lang niet, want Lisse II en V.V.L. I waren ernstige con currenten, maar nu het doel bereikt is, is het resultaat er des te mooier om en wil len wij het geheele elftal van harte felici- teeren met het behaalde succes, dat ver kregen werd door onderlinge samenwer king en hard werken. Want wat in dit elf tal altijd zoo prettig aan deed, was de goede geest en harmonie. Gedurende het geheele seizoen werd gespeeld in ongeveer dezelfde samenstelling, want afschrijvers of wegblijvers waren er hoogst zeiden! Daarom nog eensproficiatGaat zoo door, junioren! Blijft trouwe leden onzer ver- eeniging, zooals ge tot nu toe steeds ge weest zijt, dan is de toekomst van uw ver- eeniging voor een belangrijk deel verze kerd! Meerburg II (Junioren) kon wegens groote onvolledigheid niet naar Lisse II, wat ons spijt voor de Lissenaren, die wel met 50 den wedstrijd hebben gewonnen, maar misschien liever gespeeld hadden! Maar 't is eenmaal niet anders. R.K. Sportvereeniging D.O.S. D.O.S. II bond om half twee den strijd aan tegen Alphensche Boys II, beide elftal len allen invallers. De Boys pakten echter flink aan en we ten spoedig de leidlung te nemen, toen de scheidsrechter meende dat v. d. Meer den bal acher de lijn stopte (01). De D-O.S.-reser ve n komen dikwijls voor het Boys-doel, doch lat en palen brengen steeds redding. Aan den anderen kant zijin de Boys fortuinlijker. Als v. d.Meer een bal opvangt en laat val len, profiteert de linksbinnen hiervan denk baar. (02). Even voor de rust weet van Es voor D.O.S. tegen te scoren. Direct daarna zien we weer een gel ij kop gaande strijd, met beurtelings beide doelen in gevaar, totdat D.O.S. gelijk weet te maken. Wel wordt het A.B.-doel bestookt, doch die keeper laat niets meer door, zoodat 22 het resultaat was. Dan komen D.O.S. IA.B. I in het veld, Alph. Boys begon met een toss te winnen, waarna Bosman aftrapte. In den beginne was het een aardig partijtje voetbal, met goede spannende momenten, terwijl het zeer onvolledige A.B.-team zeer goed partij gaf. Hoee Langer er echter gespeeld werd, hoe slechter het spel werd. Waarschijnlijk speel de de warmte de spelers parten. Zoo werd het een zeer eenzijdige wedstrijd, waarvan het. einde was dat D.O.S. met niet minder dan 101 won. KORFBAL FLUKS' DEGRADATIE NAAR DE TWEEDE KLASSE. Een muisje met een staartje. Fluks' degradatie naar de 2e klasse is een muisje met een staartje! Men zal zich herinneren, dat velen in de meening heb ben verkeerd, dat na de revanche-neming van Fluks op Rozenburg voor de te Rot terdam geleden nederlaag een beslissings wedstrijd zou worden gespeeld. Dit was in het verleden steeds gebeurd en nog verleden jaar had dat plaats tusschen H. S. V. en D. K. C. Verrassend was dan ook de mededeeling van den competitieleider, dat hij, op grond van het bepaalde bij art. 60 van het reglement van wedstrijden Rozenburg, door het bezit van beter doel gemiddelde (74) bij een gelijk aantal punten, als gepromoveerd beschouwde en Fluks derhalve zou degradeeren. Het. bewuste art. luidt nl.: „Telken jare wordt door het B. B. re kening houdende met de voorgaande be palingen (bedoeld wordt art. 59, waarin sprake is van gewone competitie-wedstrij den, waarbij voor de eerste en laatste plaats het doelgemiddelde, bij een gelijk aantal punten, beslissend is) een regeling vastgesteld, volgens welke de promotie en degradatie van hoogere naar lagere klas sen en omgekeerd zal plaats hebben". Hoe deze regeling luidde werd niet me degedeeld, zoodat Fluks zich begrijpelijk tot het Bestuur van den N. Kj B. wendde voor een nadere toelichting. Tot dusver ontving Fluks op het schrijven nog geen antwoord. Waarschijnlijk ten overvloede, doch ze kerheidshalve heeft Fluks, ten aanzien van deze kwestie, ook op de a.s. algemeene vergadering aan het Bonds'bestuur eenige vragen gesteld. Van goed georiënteerde zijde vernamen wij thans, dat op 8 November 1930 het N. K. B.-bestuur de bedoelde regeling voor de promotie en degradatie heeft vastgesteld, welke destijds gepubliceerd moet zijn en zeer kort zou luiden: „Tusschen no. laatst der le klasse en den kampioen der 2e klasse wordt een competitie gespeeld"'. Uit deze regeling, in verband gebracht met art. 60, hetwelk weer verwijst naar het bepaa-lde onder art. 59, kan inderdaad geconcludeerd worden, dat ook voor de promotie- en degradatiewedstrijden het doelgemiddelde den doorslag geeft. Over vloeien van duidelijkheid, doet „deze re geling" echter niet! Het eigenaardige is, dat het nieuwe re glement dateert van 20 Februari 1930. De in toepassing gebrachte bepalingen had den derhalve verleden jaar ook moeten gelden ten opzichte van H. S. V. en D. K. C. Het B. B. had toen echter verzuimd een regeling, zooals voorgeschreven in art. 60 vast te stellen, in verband waarmede men toen de oude bepaling, voorschrijvende een beslissingswedstrijd bij gelijk aantal punten, te doen gelden. Het kwam toen goed uit, dat D. K. C., dat na 2 wedstrij den het beste doelgemiddelde had, ook den beslissingswedstrijd won. Had H. S. V. echter gewonnen dan zou D. K. C. ten on rechte niet gepromoveerd zijn! Thans moet afgewacht worden, wat het Bondsbestuur ten aanzien van de kwestie heeft op te merken. Het laat zich evenwel aanzien, dat het B. B. zich achter den competitie-leider zal scharen en dat Fluks derhalve tot degradeeren gedoemd blijft. Het wegvallen van de bepaling betref fende den beslissingswedstrijd wordt vrij wel als een onbillijkheid gevoeld en de wenschelijkheid bestaat haar ten ouzichte van de promotie en degradatie weer in te voeren. I.AWN-TENNIS DE KAMPIOENSCHAPPEN TE WIMBLEDON. Finale damesdubbel en gemengd dubbel. In den eindstrijd om het wereldkam pioenschap damesdubbelspcl werden mej. Sigart en mej. Metaxa geslagen door de dames Slepherd Barron en Mud ford met 3—6 6—3 64. In de finale gemengd dubbelspel hebben Lott en Mevr. Harper Collins en Mej. Ridley geslagen met 63 16 61. CRICKET De uitslagen. Eerste klasse. VRAHaarlem, gew. door VRA met 113 runs op de le iimings, VRA 204; HDVSHCC II, gew. door HCC met 55 runs op de le in nings; HCCPW, gew. door HCC met innings en 53 runs. RWACC, gew. door RW met 84 runs op de le innings. Overgangsklasse. Quick (N.)R.W. II, gew. door RW II met 123 runs, Quick 63, RW 186; RCHKampong, gew. door RCH met 22 runs op de le innings; HBCAjax (L.) gew. door HBS met 181 runs cp de le innings, HBC 216, Ajax 35; HTCC HCC 3, gew. door HTCC met 22 runs op de le innings. Tweede klasse B. ExcelsiorLCC, gew. door Excelsior met innings en 38 runs, Excelsior 226 voor 8, LCC 59 en 129; SpartaHDVS II, gew. door Spar ta met 4 runs op de le innings, Sparta 195; VOC II—HBS, gew. door VOC II met runs en 2 wickets op de 2e innings. ATHLETIEK DE A. A. A.-K AM PI OENSCHAPPEN. Berger niet geplaatst. De wedstrijden te Stamford Bridge zijn Zaterdag voortgezet. In de finales over 100 en 200 yards werd de Nederlander Berger niet geplaatst In het nummer polsstok-hoogspringen haalde Van der Zee en de Zweed Lindblad eenzelfde hoogte, nl. 12 voet 6 inches. Ten slotte won Lind'blad door 12 voet 9 inches te springen. De wedstrijd over 4 mijlen werd gewonnen door Burns, Engeland, 100 yards door Page, Engeland, 1 mijl door Thomas, Engeland, 229 yards door Mur doch, Schotland. De Boer eerste. Hannes de Boer werd door een sprong van 23 voet 8 inches nummer één en dus kampioen. Moffel, Italië werd tweede, ter wijl de Haarlemmer Welsenes derde werd met een sprong van 22 voet 11 inches. Lord Burghley werd verslagen in de finale hordenloop over 400 yards door Fa- celli, Italië, en Areskouz, Zweden, die reep. eerste en tweede werden. De ge maakte tijd bedroeg 54.4 sec. De hordenloop over 120 yards won Burghley in 14.8 sec. Finlay, Schotland, was tweede, Alzrechtzen, Noorwegen, was derde. Dr. Peltzer werd geslagen in de finale over een halven mijl door Hampson, Enge land. Peltzer verwondde zijn voet, waardoor hij veel pijn leed; hij slaagde er niettemin in als derde aan te komen. FRIESCHE ATHLETIEKKAMPIOEN SCHAPPEN. Mej. T. Schuurman vestigt een nieuw Nederlandsch record 80 Meter dames. Onder veel belangstelling en begunstigd door fraai weer werden gisteren te Hui- zum, de Friesohe Athletiekkampioenschap- pen gehouden. De prestaties waren over het algemeen beter da-n die van het vori ge jaar. Mej. T. Schuurman uit Drachten vestigde een nieuw Nederlandsoh record op de 80 Meter door dit met 0.2 sec. te verbeteren. WEDSTRIJDEN VAN PRO PATRIA. De internationale wedstrijden van „Pro Patria" in het Spar tas tadion te Rotterdam hebben, dank zij het schitterende weer, een vlot verloop gehad. De belangstelling was vrij groot, vooral door het uitkomen van de goede Italiaansohe krachten. Begonnen werd met het nummer 200 M. hardloopen B-klasse nationaal. Hiervoor kwamen 24 loopers aan den start in zes series. De nummers 1 van elke serie en twee snelste tweeden kwamen in de halve be slissing. In de finale kwamen De Waele (Het Noorden) Rotterdam, Van Buren (A. V. A. C.), 't Hart (P. P.) en v. d. Schot (A. V. '23). De uitslag was: 1. De Waele 24 sec.; 2. 't Hart 24.1 sec.: 3. Van Buren 24.6 sec.; 4. v. d. Schot 24.7 sec. Het nummer 110 Meter hordenloop was internationaal door het deelnemen van drie Duitschers en den Italiaan Facelli Nadat de 7 deelnemers eerst in twee se ries geloopen hadden, kwamen 6 hunner in de finale. Deze was niet erg fraai. Facelli, die al een ronde ingeloopen had, kwam te vallen, waardoor ook Stöckmann van de 5. V. 1899 uit Duisburg niet verder kon. De uitslag was: 1. Wieneke, S. V. 1899, Duisburg 15.5 sec.; 2. W. Kaan H. A. V. Haarlem 15.7 sec.; 3. A. Kaan H. A. V. Haarlem. Karman van V. en L. werd gediskwalifi ceerd en Stöckmann en Facelli kwamen niet aan. Ook de 100 M. hardloopen was interna tionaal. De Italianen Maffi en Toetti lie pen mee; verder eenige Duitschers en eenige Belgen. De n-o. 1 en 2 kwamen in de beslissing. Maffi, die in de eerste serie liep, gaf op. De uitslag van de finale, die zeer mooi, hoewel niet a-1 te snel geloopen werd, was: 1. Toetti, Italië 11.2 sec.; 2. H. de Boer V. en L. 11.4 sec.; 3. B. Pieper Duisburg 11.7 sec.; 4. Voss Düsseldorf 11.8 sec.; 5. Boot, D. T. C. 11.8 sec., 6. Tchopp, Beer schot. De 400 M. bracht. Duitschers, Belgen, Hollanders en den Italiaan Oarlini in de baan. De uitslag was: 1. Bergmann Duisburg 50.7 sec., 2. Carlini Italië 50.9 sec.; 3. Wordt tijdig lid van deze R.K. Spottvereeniging Voetbal - MilefeP - ^mnastiek Contributie: ÈlmtjprfuAS per week Seródnsn f 0.25 per week (Alle sporten inbegrepen) Athletiek alléén f 0.10 per week Zich op te geven: P. DE VRIND, Nieuwe Rijn 92, Leiden; TH. BERGERS, Hooge Rijndijk f41, Zoeterwoude. 4650 Prinsen Tubantia Antwerpen 51.2 sec.; 4. Dop V. en L. 52.2 sec. Veertien deelnemers waren er voor het nummer 1500 M. hardloopen klasse B. na^ tionaal. De uitslag was een mooi succes voor Feijenoord: 1. Jansen Feijenoord 4 min. 25.4 sec.; 2. Van Gelder, Feijenoord 4 min. 26.4 sec; 3. Hebers V. en L. 4 min. 32.6 sec. 4. Hermes Trekvogels 4 min. 34.8 sec.; 5. Kruis R. A. V. '31 4 min. 36.4 sec.; 6. Scheenloop Pro Patria. Het nummer 800 Meter hardloopen, dat weer internationaal was, ging naar Dus- seldorp. De eenige Amsterdamsche deel nemer ging met den prijs strijken. 1. Lefeber, Düsseldorf 1 min. 59.4 sec.; 2. Lijflander A. V. '23 Amsterdam 1 min. 59.7 sec.; 3. P. Nieuwland Feijenoord 2 min. 6 sec.; 4. H. Visser Feijenoord 2 min. 6.2 sec. Voor snelwandelen stond op het pro gramma 5 K.M. Schwab uit Chariottenburg en de Italiaan Frigerio, waren er met de gebr. M. en P. Engelman van Pro Patria ingeschreven. De afstand werd echter veranderd in 1 Engelsehe mijl, terwijl Frigerio wegens een verwonding niet uit kon komen. Schwab zou trachten het wereldrecord, dat 6 min. 26.8 bedraagt., te verbeteren. Dit is hem op geen stukken na gelukt. Hij won ge makkelijk in 6 min. 47.5 sec. voor P. En gelman, wiens tijd 7 min. 5.8 sec. was. M. Engelman viel uit. na één ronde. Het internationale nummer 1500 meter bracht, een gemakkelijke overwinning van den Duisburger Gerull (S. V. 1899). De uitslag wa-s nl.: 1. Gerull, Duisburg 4 min. 15.9 sec.; 2. A. Zee-gers, A. V. A. C. 4 min. 16.8 sec.; 3. Chapelle, Beerschot 4 min. 21 sec.; 4. Brandenburg H. A. V. 4 min. 21 sec.; 5. F. du Hen D. F. C. Internationaal was het nummer 4 x 100 M. estafette. In de eerste serie viel tot veler verwondering de Italiaansche ploeg al uit. Zij werd no. 4, na Duisburg, V. en L. en Duisburg-Dusseldorf-oombinatie. Deze drie ploegen kwamen met Trekvo gels en D. F. F. na de finale: De uitslag was: 1. Duisburg 43.7, 2. V. en L. 44 sec.; 3. Duisburg-Dusseldorf 44.3 sec.; 4. Trekvogels 45.8 sec. De 5000 Meter hardloopen bracht de P. P.'er Baars Steineman een aardig suc ces. Nadat hij geruimen tijd met den Duit- scher Kilp de leiding van het peleton had gehad, liep hij meer en meer uit, om ten slotte in mooie stijl te winnen. De uitslag was: 1. N. G. Baars Steine man Pro Patria 15 mm. 40 sec.; 2. Kilp Düsseldorf 1 min. 51.8 sec.; 3. Vincent, Tu bantia (België) 16 min. 25.8 sec.; 4. Peters Trekvogels 16 min. 56.6 sec.; 5. Broenen- weg Pro Patria 17 min. 11.8 sec. De laatste wedstrijd was de Olympische estafette, waaraan deelnamen Duisburg- Dusseldorf, V. en L., Pro Patria en A. V. "23. De Duitschers gaven vooral mooie strijd te zien. De uitslag was: 1. Duisburg 3 min. 42.9 sec.; 2. Düsseldorf 3 min. 43 sec.; 4. V. en L. 3 min. 49.3 sec.; 4. Pro Patria 3 min. 53.8 sec.; 5. A. V. '23 3 min. 55 sec. - Gedurende de loopwedstrijden werden op het middenterrein dc wedstrijden hoog springen en speerwerpen afgewerkt. Bij het hoogspringen A. had de eenige record verbetering plaats. W. Hofman van A. V. C. 1926, heeft nl. 1 M. 84.4 gesprongen, terwijl het record (niet officieel) ten name staat van Boelofs met 1 M. 82.9 sec. In dit nummer werd de. Belg Hansen (La Gantoise), die dezelfde sprong maakt, no. 2 (na loting). Derde was Kamstra V. en L. met 1.70 M. Van het nationale nummer hoogspringen B. was de uitslag: 1. Krijgsman V. en L. 1.75 M.; 2. Colijn V. en L. 1.70 M.; 3. Kuil A. V. '23 1.65 M.; 4. Jansz. Pro Patria 1.65 Meter. Polsstokhoogspringen A, bleef middel matig. Een werd de Belg G. Etienne uil Charleroi met 3.30 M. en twee v. d. Most van Pro Patria met. 3 M. Van het nationale nummer B. had alleen J. Hartsma van A. V. '23 ingeschreven. Hij haalde 2.80 M. Het speerwerpen was ook heelemaal voor de buitenlanders. Alleen Walstra van A. A. C. wist zich te plaatsen, hoewel zijn worp onder het Nederlandsoh record bleel dat met 53.61 M. op naam van J. Knol staat. De uitslagen luiden: 1. Bülow, Berghen Sport 54.91 M.; 2. Etienne, Oharleroi 54.51 M.; 3. Voss, Duis burg 48.81 M. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen uitgereikt door den heer L. Koning gemeentelijk inspecteur va.n de Lichamelij ke Opvoeding te Rotterdam. Leiden—Den Haag. Op het A. S. C.-terrein te Leiden wordt 10 Juli een wedstrijd gehouden tusschen de dames van den Leidschen- en den Haag- sohen Athletiekkring.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6