ACADEMIENIEUWS UIT DE OMGEVING TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 6 JULI 193i DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 Juli 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste baron-eterst.: 769.0 te Haparanda. Laagste barometerst.755.5 te Yarmouth. Verwachting tot den avond van 7 Juli: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Droog weer, behoudens kans op onweer. Koeler. LUCHTTEMPERATUUR: IS gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 9.51 uur tot Dinsdagmorgen 4.47 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 23, 12 uur 23, en 3 uur 23 gr. C. Zweminrichting „De Zl": 7 uur 19.5, 12 uur 20.5 en 3 uur 20.5 gr. C. HOOGSTE WATERSTAND. Hoogwaterstand te Katwijk aan Zee op Dinsdag 7 Juli: voorm. 8.25, nam. 8.46. Maria-Congregatie (Mon-Père). Een der deelnemers aan de retraite van de Maria-Congregatie (Mon Père) in het retraitehuis te Noordwijkerhout, schrijft ons Te circa half zeven Zaterdagavond kwa men de Maria-Congreganisten in het Re traitehuis te Noord wijkerhout aan, waar zij verwelkomd werden door de weleerw. Pa ters. Hierna wachtte ons het avondmaal, waarna circa drie kwartier vrije recreatie. Toen werd het openingslof gehouden Na een hartelijk welkomstwoord tot de ie- traitanten behandelde de zeereerw. Pater Directeur allereerst de groote genade van een retraite; de eerw. spr. gaf in het kort aan, wat een geweldige kracht voor den jongeman in een goede retraite is gelegen. De meening van bevoegde kerkelijke zijde over de retraite behandelde de eerw. pater, in groote lijnen. Leo XIII z.g., de groote sociale Paus, heeft gezegd, dat, indien de' wereld gered kon worden, dit aan de ge sloten retraites te danken zal zijn. Paus Pius X heeft alles gedaan om het. ret-raiten- werk te bevorderen. Paus Pius XI, onze roemrijk regeerende Paus heeft in ^er- schillende encyclieken het retraitewerk aanbevolen. Toen twee jaar geleden Z. H. zijn gouden Priesterfeest vierde, zond Hij als feestgave een encycliek handelend 'over het retraitewerk. Met een opwekkend woord om allen mede te werken voor het welslagen van deze retraite eindigde de pa ter deze openingspredieatie. Na het avond gebed te hebben gebeden en den priester lijken zegen te hebben ontvangen, .bega ven wij ons ter ruste, om de volgende morgen om 7 uur de H. Mis bij te wonen. Te kwart over negen werd de eerste conferentie ge houden over de geloofswaarheden, die in de verdere conferenties uitgebreider wer den behandeld. Heden, Maandagmorgen, werd de H. Mis opgedragen voor de leven de en overleden leden der Maria-Congre gatie. Auto-ongeluk onder Utrecht. Gistermorgen omstreeks half acht was de 21-jarige Fr. F„ vergezeld van zijn ver loofde, de 20-jarige mej. M. de la R., bel den hier ter stede woonachtig, met een huurauto voor een reisje naar Arnhem van hier vertrokken. Omstreeks kwart voor negen is de auto, vermoedelijk doordat de stuurinrichting defect geraakte, onder de gemeente Utrecht in de LeicLsche Vaart gereden en omgeslagen. De- heer Fr. F. wist vrij spoedig aan den wal te komen, doch met mej. de la R. duur de het langer. Nadat zij eenige malen onder water was geweest, werd zij tenslotte door ijlings toegeschoten voorbijgangers met behulp van een ladder gered. Zij was echter bewusteloos. Door den Eerste Hulp dienst werd zij naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Haar boestand was gisteravond van dien aard, dat zij van de laatste H.H. Sacramen ten moest worden voorzien. Hedenmorgen was er een kleine verbete ring ingetreden. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 5772.. Han delmaatschappij De Wetering N.V., Oude Wetering, Gem. Alkemade, A., handel in zand, grind, olie, brandstoffen en alle bouwmaterialen, in den meest uitgebreide beteekenis. (Ned. Staatscourant van 23 Juni 1931, Bijvoegsel Nr. 1614). Dir.: K. Pulle man, Oude Wetering. Comm.: F. Filippo, Haarlem. Maat-sch. kap.: 10.000, geheel geplaatst en gestort. Majoor A. W. F. Koningsfeld van het 9e regiment infanterie, wordt met ingang van 1 Augustus overgeplaatst naar het 4de regiment infanterie alhier, met be stemming voor de functie van hoofdin structeur, commandant van de regiments school. GEMEENTERAAD. Voorzitter de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Par- mentier, Huurman en Bosman. Op de tafel voor de plaats van mevr. Braggaar-de Does prijken eenige rozen, in verband met het efit-, dat deze raadszitting samenvalt met haar verjaardag. De voorz. feliciteert het vrouwelijke raadslid namens den raad met dit heugelijke feit. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een adres van Hogenboom c.s. inzake de afsluiting van den Apothekersdijk en N. Rijn op marktdagen, welk adres in ban den van B. en W. wordt gesteld om prae- advies. Daarna wordt overgegaan tot behande ling van de agenda. De agenda. 1. Benoeming van een tijdelijk leeraar in dc geschiedenis en aardrijkskunde aan het Gymnasium, voor den cursus 19311932. Benoemd wordt dr. R. E. Dinger Hattink. 2. idem als voren van een leeraar in de Wiskunde. Benoemd wordt dr. J. D. A. Bobs. a. Aadivullingstagenda). Voorstel van B. en W. ter benoeming van een onderwijzer aan de Centr. School voor het 7e en «o leerjaar. Benoemd wordt de heer L. M. v. d. Bijl te Steenbergen. b. Voorstel idem. Goedgekeurd. Voorstel om het aan den leeraar van het Gymnasium A. L. van Beeck te verlee- nen ontslag wederom voor den tijd van één jaar op te schorten. De heer Vallentgoed keert zich te gen ditvoorstel. Het be-teekent het tegen houden van de benoeming van een jongere kracht. Ook de heer v. E s gevoelt iets voor bet bezwaar van den heer Vallentgoed. Dit jaar wil spr. echter nog met het voorstel mee gaan. De heer M e y n e n ontkent het bezwaar ran de vorige sprekers niet, doch men mag daarop niet in de eerste plaats letten. Da heer v. Beeck is een zeer bekwaam leeraar en de goede gang van zaken op het gym nasium, weegt zwaarder dan het risico, dat men met iedere nieuwe kracht loopt. Wij kennen den heer v. Beeck en respecteeren hem en dat weegt meer dan een sollicitatie van iemand, dien wij nog met kennen. De heer M a n d e r s sluit zich daarbij aan. Wethouder T e p e meent, dat in 't al gemeen als regel moet gelden, dat ontslag solgt op 65-jarigen leeftijd. Doch de gele genheid om dit ontslag op te schorten wordt nu eenmaal gegeven en hier is alle reden, om van die bevoegdheid gebruik te maken. Daarna z. h. st. aangenomen. t Wordt vervolgd). Excursie M.S.G. Men schrijft ons: Zaterdag j.l. maakte een aanital leerlingen van het Genootschap „M.S.G." onder de bekwame leiding van den heer Van Batenburg een excursie naar Brusseil. Om ongeveer zeven urnr waren een 14-tal Mathesianen op het perron aanwezig, waar met den trein van 7.16 naar Be-lgië's hoofdstad wend verbroken. Het bleek al spoedig, dat onder het kleine gezelschap een opgewekte stemming heers elite want vaak genoeg weerklonken de wool ij ke la-ch- saftvo's door het compartiment waarin de Mathesianen hadden plaats genomen. In Brussel aangekomen verzamelde de heer v. B. allen om zich heen, om eenige nuttige en practische wenken te geven, welke voor het goede verloop der excursie noodzakelijk bleken. Allereerst werd niu een bezoek gebraclit aan het monument, opgericht voor de ge sneuvelden in 1830 en aan het graf van den Onbekenden Soldaat, waarna de Oongres- zuiil werd beklommen. Vervolgens ging men naar de St. Gudmle, zoo niet de mooiste, dan toch een der fraai ste kerken van Brussel. Van buiten en va.n binnen geheel uit natuursteen opgetrokken dwingt dit imponeerende bouwwerk bewon dering af. voor wat men in de 12e en 13e eeuw totstand wist te brengen. De praehtig gebeeldhouwde preekstoel dwong t-ot een nadere beschouwing. Langs den kortsten weg ging men naar de Groote Markt. De rijkversierde gevels der gildeh'uizen trokken al dad e'ijk onze belangstelling evenals het fraaie Konings huis dat. van binnen als museum ingericht, zoowel in- als uitwendig onze aandacht waard bleek te zijn. Als Nederlander be zoekt. men daar.de kamer, waar Egmond en Hoorne den laatsten nachit doorbrachten alvorens zij op het, Marktplein werden te rechtgesteld. Onze leider bleek in dit ge bouw geen onbekende, want het werd anis toe-gestaan vanaf het ba-loon eenige minuten te genieten van een „hooge aanblik" van het marktplein. Magnifiek was ook het gezicht dat we hier hadden op het stadhuis, dat we tegenover ons zagen oprijzen. Met weemoed dachten we toen terug aan de dagen, dat onze sleutel stad nog een fraai gebouw rij ker was en héél in stilte heben we toen een wensch gedaanLangs een in Brussel overbekend beeldje bereikten we een inrich ting waar we ons aan koffie te gced kon den doen. Toen allen weer eenigszins uit gerust waren, gingen we lang® de Porte die Hal, een overblijfsel van Brussels' om muring, d-oor een echte volkswijk naar het Paleis van Justitie. Van de hoogte, waarop dli-t bouwwerk is opgericht, heeft men een zeer mooi panorama over Brussel. Een bezoek aan het museum van schoone Kunsten deed o«ns tot. de overtuiging komen, dat de kunstenaars bij onze naburen de ma-ssieve marmerklompen tot prachtige beeldengroepen weten om te tooveren. Zeer zeker zou menig stadsbeeld in ons land ver fraaien als sommige zaodsteenfiguren door zulke kunstukken konden worden vervan gen. Langs het Koningspaleis, waarvan dr ingehaalde vlag ons duidelijk maakte d~ de Koning er niet aanwezig was, berei' we den triomfboog van Cingua-ntenair Op onzen terugweg naar de Beurs wij n-og even he.t Anspach-monumenl op het Brouckère-plein. Een uurtje werd nog uit gerust, eenige inkoopen werden gedaan en te ruim 7 uur veerde de trein ons weer uit de stad, waar we dien dag zooveel schoons gezien hadden. De goede verhouding t-us- schen leider en Mathesianen zoowel als tus. schen de M.S.G.-ers onderling, zorgde er voor, dat de treinreis niet verveelde. Den heer Van Batenburg komt voorze ker een woord van dank toe voor het vele leerzame, dat we gezien hebben en voor het genoegelijke, waarvan we genoten hebben. Dit is hem dan ook niet onthou den, toen men te ruim half twaalf weer te Leiden arriveerde. Dat de heer v. B. nog vaak dergelijke excurssies tot genoegen en leering van de Mathesianen maken mag, zullen allen, die deze excursie meemaak ten, hem van harte oewensehen. Toen gisteravond de heer Th. Gietvecn wonende alhier met zijn gezin te Katwijk aan Zee op het strand vertoefde en men er toe overging om te voetballen, had de heer G. het ongeluk een been te breken. Per ziekenauto werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Gehouden verkooping in het Notaris huis alhier op Vrijdag j.l. ten overstaan vanmr. H. M. A. Coebergh, notaris al hier. Perc. Groenesteeg 72, kooper W. J. Wurzer qq voor 2060, Waardgracht 77 G. de Munnik voor 060, Ha verstraat 7 en 9 H. Korswagen qq voor 1210, Morsch- weg 137 P. Verhoog voor 2850. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Wis- en Natuur kunde letter F de heer C. Vogelesang (Leiden); idem letter G de heer R. Martin (W a s s e- naar); idem letter I de heer J. Reuter (Den Haag) idem letter L de dames B. A. Donk (Haarlem)W. P. van der Pol (Rotter dam) en E. A. Bbeseman (O e g s t geest); candidaats-examen geschiedenis mejuf frouw A. J. Varekamp (Den Haag) candidaats-examen Indisch Recht de heeren M. Ibrahim (Voorburg) en Bardaa (Den Haag); Economisch Candidaats-examen de heer L. J. H. van Geest (Vlaardingen). OEGSTGEEST. Rerum Novarum-herdenking. De pa rochie van St. Willibrord vierde gisteren het feest dat 40 jaren geleden Paus Leo XIII de beroemde zendbrief Rerum Nova rum uitvaardigde. De Hanze en de R.-K. Volksbond namen tot deze herdenking het initiatief en von den de R.-K. Harmonie alsmede de zang sectie der Maria-congregatie bereid mede werking te verleenen. Van andere vereeni- gingen hoorden men niets. De dag werd begonnen met een alg. H. Communie. Om halfelf droeg Kap. van Schaik ,en plechtige H. Mis op met assistentie van Pastoor de Vetten en Kap. Blok, resp. als diaken en sub-diaken. Des avonds om half acht begaven tal rijke parochianen zich naar het plechtig Lof. Na het Lof werd de feestvergadering ge houden in „St. Willibord". De belangstelling was daar helaas niet groot. Aan de bestuurstafel hadden plaats ge nomen het comité met de plaatselijke gees telijkheid en den sprekeronder de aan wezigen merkten wij op van 't kerkbestuur de heer G. v. d. Putten, verder wethouder Riibenkamp, het gekozen Raadslid de heer Kortman, de heer en mevr. van Douveren, enz. Kap. van Schaik sprak een kort ope ningswoord, waarin hij den spreker, kap. Bosch, aan de vergadering voorstelde. Na het zingen van „Roomsche Blijd schap" met begeleiding van de Harmonie zang de zangsectie onder leiding van den lieer de Hey op verdienstelijke wijze „O Wie wunderschön ist die Fruhlingszeit" van Franz Abt. Het woord was daarna aan kap. W. Bosch. „Na veertig jaar Berum Novarum". Den 15den Mei 1891 vaardigde Z.H. Paus Leo XIII zijn Rerum Novarum uit. Wie dat moment, aldus de spreker, van wereld schokkende beteekenis heeft meegemaakt, weet wat toen omging in de wereld. Leo's stem werd gehoord door vorsten en staats lieden, door werknemer en werkgever. Er werd waargenomen een schok in de harten waarlangs dit herderlijk woord ging, gelijk spreker breedvoerig schetste. Verder schilderde spreker de toestand van de wereld in de 19e eeuw. Er heersch- te verwarrng in de maatschappij. De werklieden verkeerden voor het grootste deel in droevige en ellendige toestanden, meerendeels geschapen door de vorsten, bezitters ne wetgevers. In zijn encycliek heeft Paus Leo XIII met apostolische vrijmoedigheid gespro ken en zijn terechtwijzingen ook gericht tot de Katholieke regeerders en bezitters van aardsche goederen, die door het libe ralisme in dè dwaling waren meegesleurd. Een Fransch staatsman noemde Paus Leo de bevrijder der bedrukten en wetge ver der volkeren. Hoe zijn die toestanden in die 40 jaren veranderd. De toestand der werklieden is veel verbeterd, al blijft er nog veel te u-anderen over. Hulde brengt spreker aan i onverschrokken staatsman, die Paus 's zendbrief voor ons Katholieken erkte. Driewerf hulde aan dr. H. epman, alsook aan mgr. Nolens, aan den eersten minister van den arbeid, mr. Aalberse, die den achturendag gaf, doch zelf bij de voorbereiding langer dan acht uur, ja tot midden in den nacht werkte. De wereld moet dankbaar zijn aan Paus Leo. In zijn Rerum Novarum heeft hij neergelegd de beginselen, waarnaar de maatschappij moest hervormd wordenen zoo ontstonden de stands- en vakvereeni- gingen. Spr. hoopt, dat allen trouwe leden waarvan zullen zijn en blijven. Met een schitterende peroratie, waarin spreker zeide, dat wij Katholieken de eindoverwinning zullen behalen, sloot spr. zijn leerzame, en meermalen door applaus onderbroken rede. Kap. van Schaik dankte kap. Bosch voor zijn bezielend betoog en hoopte, dat de aanwezigen het verder zullen voortdragen. Na de pauze gaf de Harmonie nog eeni ge muzieknummers en zong het dames koortje eenige liederen, waarna kap. van Schaik het slotwoord sprak. Spr. drukte zijn spijt uit dat dat zoo weinigen aanwezig waren, doch dankte hen, die steeds als getrouwe comparanten blijk van belangstelling toonden, wanneer in do parochie iets in het belang der ka tholieke zaak wordt georganiseerd. Ook dankte spr. de vereenigingen, die de avond opluisterden en na een spontaan „Aan U o Koning der Eeuwen" ging men huiswaarts. LAATSTE BERICHTEN MOORDAANSLAG TE KERKRADE. Een man gedood, haar echtgenoote verwond In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de grondwerker S. C. H. te Kerkra- de zekeren D. P., na een woordenwisseling met een revolverschot gedood. De dader richtte ook het wapen op de vrouw van D. P. De kogel trof haar in de borst en bleef in de linker-bovenarm zit ten. S. C. H. is voortvluchtig. SAAMGEPERSTE LUCHT IN HET LICHAAM. Jongeman aan de<*t)evolgen overleden. De 18-jarige S. op de Staatsmijn Maurits richtte een luchtdrukslang op een collega, den 31-jarigen K. R. uit Sittard. Tengevol ge daarvan kreeg R. gecompresseerde lucht in <le dikke darm. Operaties mochten niet meer baten. Van de aanwezige gecom presseerde lucht ontstond buikvliesontste- king. De man is gedurende de operatie overleden. De nieuwe weg ZegwaartBoskoop. Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland hebben heden aanbesteed het onder profiel brengen van de aarden baan, het maken van twee duikers, het aanbrengen van een betoaverharding en het verrichten, van bij'behoorende wei-ken op den verkeersweg Zegwaart—Boskoop, (traject: BenthuizenBoskoop). Laagste insehrijfster was de N.V. Mij. „Wegen bouw" voor 193.860. Bij het zwemmen verdronken. Gistel-middag is te Druten bij het zwem men verdronken de 20-jarige O. S. kleer makersknecht, afkomstig uit Ivrefeld. Zijn lijk is opgevischt. Motor-ongeval. Gistermiddag omstreeks 3 uur is te Alk maar een motorrijder, genaamd H. H. uit Amsterdam, met duo-rijder op de gevaar lijke hoek Verdronken Oord-Limnrer hoek, in botsing gekomen met een auto, bestuurd door een inzittende uit Beverwijk. De duo- lijder sloeg over den motorrijder heen en kwam op straat terecht. Hij bleek slechts licht gewend te zijn. De motorbestuurder daarentegen werd het rechter onderbeen zoodanig verbrij'zeld dat vermoedelijk tot amputatie zal moeten worden overgegaan. Hij is ter verpleging in het Stedelijk Zie kenhuis opgenomen. Denkelijk treft den auto-bestuurder geen schuld. VLIEGTUIG TAXIET IN EEN MENSCHENMENIGTE. Vijf dooden, tien gewonden. PARIJS 6 Juli. (V.D.) Gisterenmiddag heeft op het vliegveld van Hirson, dicht bij de Belgische grens nabij de Ardennen, een ernstig ongeluk plaats gehad tijdens een vliegfeest. Terwijl alle belangstelling dor toeschouwers, die in dichte menigte om het vliegterrein stonden, geheel in beslag werd genomen door het kunstvliegen van een aantal luchtacrobaten, werd de aandacht plotseling getrokken door een ander vlieg tuig, dat passagiers-rond vluchten maakte en dat, met een aantal personen aan boord, juist zou opstijgen. Het toestel was echter blijkbaar te zwaar belast om van den grond te kupnen komen. Heb taxiede eenige ma len over het veld en plotseling, op een mo ment, dat de piloot vol gas gaf, draaide het om zijn eigen as en suisde met razende snelheid in de menigte toeschouwers. Vijf personen werden door den propeller op slag gedood, terwijl tien anderen ernstig ge wond werden. Een aantal gewonden werd in levensgevaarlijken toestand naar het zie kenhuis overgebracht. Het vliegfeest werd terstond afgebroken. DE BRAND IN HET NEDERLANDSCH PAVILJOEN TE PARIJS. De opening van het nieuwe Paviljoen. PARIJS, 6 Juli (V.D.) Zooals gemeld, worden thans reeds de noodige voorberei dingen getroffen om zoo spoedig moge'.ijk een nieuw Nederlandseh Paviljoen, zij het van bescheidener afmetingen da-n het door den braind veirniedde, te bouwen. Men is druk LEIDEN. Geboren: Córnelia Johanna Bertha, d. van J. A. Leeflang en C. J. Duindam. Johanna, d. van J. Zwart en J. Ligt voet Wilhelmina Charlotte Maria, d. van M L. Zonderop en W. Oh. Gomes. Ondertrouwd: T. Struik jm. 21 j. en M. A. Oudshoorn jd. 28 j. P. Favier jm. 27 j. en J. Laterveer jd. 27 j. v. d. Steen jm. 22 j. en E. Koops jd. 23 j. W. v. d. Heijden jm. 26 j. en E. O. Jonk jd. 26 j. J. Ligtvoet jm. 28 j. en E. Binnen dijk jd. 21 j. G. A. Jasperse jm. 27 j. en A. B. Kriek jd. 30 j. W. Piket jm. 27 j. en C. Marquenie jd. 27 j. Overleden: J. Vlaardingerbroek dr. 22 mnd. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Voor volwassenen. bezig het terrein daarvoor in orde te maken. Met den bouw vam heb niuwe paviljoen zal ongeveer ruim een maarnd gemoeid zijn. Wanneer de werkzaamheden een vlot ver loop hebben en voldoende inzendingen zul len zijn aangeakmen, ligt het in de bedoe ling het nieuwe Nederlamdsche paviljoen op de Internationale Koloniale Tentoonstelling op 31 Augustus a.®., den verjaardag vaai H.M. de Koningin, te openen. Acht personen verdronken bij bootongeval. NEW YORK, 6 Juli (V.D.) Te Otawa sloeg gisteren een pleiziervaartuig om, met het gevolg, dat van de inzittenden acht per sonen verdronken. Weer incidenten te Madrid. MADRID, 6 Juli (V. D.) Naar aanleiding van de in vrijheidstelling van den voormali- gen chef der politie Generaal Mola, kwam he>t gisteren te Madrid wederom tot inci denten. De regeer ing zag zich tens otle ge noodzaakt, opnieuw een arrestatie be vel tegen den generaal uit te vaardigen, waar door de gemoederen eenigszins tot rost kwamen. In het dorp Villa del Rio Cordo va werd een kerk door de menigte in brand gee to ken. Chineesche communisten geëxecuteerd. KOWNO 6 Juli. (V.D.) Te Moskou h*eft men uit Peking bericht ontvangen, dar t« Tsinanfoe 16 communisten zijn doodgescno. ten, omdat zij op 30 Juni 1.1. hadden ge tracht, twee regimenten, die voor den st: ijd tegen de roode troepen waren bestemd, tol muiterij op te zetten. Een krijgsraad ver- oordeelde de 16 communisten ter dood er vroeg in den morgen van Vrijdag j.l. wcië het vonnis voltrokken. Gandhi's a.s. verblijf in Londen. LONDEN 6 Juli. (V.D.) Tijdens zijn ver blijf te Londen ter bijwoning van de twee de Ronde Tafel-conferentie zal Gandhi zijn intrek nemen in Kingsly Hall, een tel;ui: voor maatschappelijk werk in Powisstree! in Bow, waar Gandhi de gast zal zijn vaa de directrice miss Murial Lester. Op de bovenste verdieping van het tehuis werden drie kleine eenvoudige kamers voor Gandhi in gereedheid gebracht-, terwijl hij bi; gunstig weer in den daktuin zal kunnen slapen. Miss Lester, die zich reeds 29 ;aai lang beweegt op het gebied van maatschap pelijk werk en dientengevolge bekend i: bij een groot deel van do bevolking van East End, maakte 5 jaar geleden bij haai bezoek aan Indië kennis met Gandhi, mol wien zij sedert dien in vriendschappelijk? correspondentie bleef. AMSTERDAM, 6 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: -580 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 90104 cent, 2e kwal. 8-194 cent, 3c kwal. 7082 cent en mindere soorten 0070 cent per kg. slachtgewicht; 115 melk- en kalf- koeien 280—380 per stuk: 149 vette kal veren 2e kwal. 6270 cent, 3e kwal. 5260 cent per kg. levend gewicht; 115 nuchlere kalveren 8—14, 19 schapen 28—30 en 32 lammeren 2433 per stuk; 1080 Var ken®, Vleesohvarkens, wegerde van 90110 kg. 4849 cent, zware 4017 cent en vette 4445 cent per kg. slachtgewicht; 53 paar den 80180 per stuk. Aangevoerd 6 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. ROTTERDAM, 6 Juli. Vee. Tor vee markt werden heden aangevoerd: 1198 varken-s, 408 vette runderen, 294 vette kal veren, 417 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 4649, 4144 en 28— 33 cent, kalveren 63.507.5, 52.557.5 en 42.547.5 cent, schapen 3044.50 en 19—36 per stuk; lammeren 21—28 en overjarige lammeren 2433 per stuk, var ken® 19.5, 18 en 19 cent per half kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.93 Londen 12.08"/^ New York 2.48'/2 Parijs 9.73 Brussel 34 671/2 Zwitserland 48.16 Milaan 13.01l/? Madrid 23.321'. Oslo 66.571'o Kopenhagen 66.55 Stockholm 66.65 Weenen 54.971 Praag 7.361/ Boedapest

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3