UIT DE OMGEVING VRIJDAG 3 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. Gevolgen van een aanrijding. Wielrijder achtervolgd. Men schrijft uit Zandvoort aan de „N. E. Crt.": Doordat een paar fietsers op het rijwielpad naast elkaar reden en niet wil den uitwijken of zulks niet snel genoeg deden, kwam een achterop rijdend fietser in botsing met een fietsend meisje. Zij kwam te vallen en verwondde ernstig haar knie. Haar kleeren werden besoha- digd. Zes wielrijders kozen partij voor het gevallen meisje en achtervolgden den fiet ser, die was doorgereden. Deze keerde zich tegen zijn aanvallers en gaf S., die in gezelschap van het meisje was, een trap tegen den buik. Sa zakte bewusteloos in een en moest naar de Maria Stichting te Haarlem worden overgebracht. Zijn toe stand is zeer ernstig. R. is Later aange houden. Aan de gevolgen overleden. In het St. Elisabeth Ziekenhuis te Arn hem is op 32-jargen leeftijd overleden de landbouwer T., die een dag tevoren van een hoogen hooiwagen is gevallen, en daar bij ernstige inwendige kwetsuren opliep. BRANDEN. BRAND IN EEN LOGEMENT TE ROTTERDAM. DOOR DE VLAMMEN ACHTERVOLGD. Een man naast het vangzeil gesprongen en doodgevallen. het mocht haar niet gelukken den brand te stuiten, voordat het oude gebouw totaal was in de asch glegd. Ook de inboedel ging verloren. Uit den aard der zaak trok deze brand veel belangstelling. Gisternacht te ruim half één is brand uit- gebroken in de boerenwoning van A. Core- mans, die spoedig grooter omvang aannam en in weinig tijd twee boerenhofstedea en een groote landbouwschuur in de asch had gelegd. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak is brand ontstaan in de boerenhoe ve van Coremans aan den Vaartkant, een half uur buiten Etten in de richting Breda. Ten gevolge van de droogte en de brand baarheid van het materiaal stond de hoeve spoedig in lichter laaie. De naastgelegen hoeve van C. Derven werd eveneens aangetast, daarna de land bouwschuur van J. Derven. Te Etten dacht men aanvankelijk, dat de brand te Princenhage woedde, zoodat eerst te ruim 1 uur de sirene op het raadhuis het brandalarm gaf. De brandweer, die kort daarop uitrukte, kon ter plaatse vrijwel niets uitrichten, omdat de vaart nagenoeg droog stond en het vuur reeds te lang woedde. Op enkele varkens en kippen na is het vee gered. Van het huisraad uit de aange taste perceelen ging evenwel een groot deel verloren, evenals twee dorschmachines, landbouwwerktuigen en de hooioogst, die reeds binnen was, zoodat hier van een aan zienlijke schade gesproken kan worden. Ten gevolge van de kermis en 't luide alarm van de sirene op het raadhuis was er vrij veel belangstelling voor den brand. Ook de burgemeester was ter plaatse. Brand in een vlasserij. Gistermiddag omstreeks 1 uur is brand uitgebroken in de vlasserij van den heer A. L. Molendijk, te Oostendam, gemeente Ridderkerk. In een oogwenk stond alles in lichterlaaie. De motorbrandspuit was on verwijld aanwezig, en wist het woonhuis gedeeltelijk te sparen. In de vlasserij was EEN 103-JARIGE OVERLEDEN. Te Mantgum is de 103-jarige weduwe Groeneveld overleden. Zij was de oudste ingezetene van Friesland. De weduwe Maaike GroeneveldBijlsma werd 25 Aug. 1828 geboren te Jorwerd uit een gezin van negen kinderen, die allen een hoogen ouderdom bereikten. Op 11-jarigen leeftijd kwam zij als dienstbode bij een boer in dienst, waarbij zij zich een dapper meisje toonde, dat alles fliink wist aan te pakken. Toen zij 22 jaar was huwde zij met een turfschipper Ele Groeneveld; nog meer als vroeger traden toen haar enorme wils kracht en doorzettingsvermogen aan den dag. Tot haar 85sten levensjaar bracht zij turf rond met een kruiwagen; voor haar twee zoons was zij een ware moeder. Doch ook bezat zij een gouden hart voor al wie haar hulp behoefde.! „Wie goed doet, goed ontmoet" was dan ook haar lijfspreuk, en niet ten onrechte. Een harer bescherme lingen, die in Amerika in goeden doen is geraakt, gedacht jaarlijks zijn vroegere weldoenster. Haar moederliefde vond zij beloond in haar achterkleinkinderen, met wie zij goede maatjes was. Een aardig ge schilderd tafereel diène als illustratie: Naast haar, op de vloermat, speelt het kordaat klein ding van amper vijf jaar, dat het grootmoeder straks wel eens na zeggen kon: Ik ben voor niets en niemand bang". Bij elk gerucht, dat de bewege lijke peuter maakt, informeert grootmoe der met haar ïorsche stem; „Hwet dochtou dér?" Waarop dan de kleine kort repli ceert: „Neat". De oude vrouw was nage noeg blind. Maar dadelijk als Beppe van haar stoel opstond en naar haar kruk taste, was IJtsje daar en geleidde haar door de kamer of soms naar buiten. Des avonds een uur of zeven, acht, ging de vrouw slapen. Klein IJtsje bracht haar naar de bedstee en maakte met haar klei ne, vlugge vingers handig Beppe's „jak" los. En als ze eenmaal lag, stopte IJtsje haar zorgvuldig toe en sloot de deuren van de bedstede. „Nacht Beppe". Zoo ging het iederen avond. In het zicht van de haven gestrand. Sinds Zondagavond werd te Nijmegen vermist de stoomboot-kapitein D. B.„ af komstig uit Heel (N.-B.) De man zou Maandag in het huwelijk zijn getreden en is Zondagavond nog met eenige collega's uit gewest. Zondagavond om twaalf uur heeft men hem nog gezien in een café aan het Maas- en Waal-kanaal. Sindsdien werd hij vermist. Men heeft Maandag en Dins dag het kanaal afgedregd, maar niets ge vonden, tot Donderdagmiddag het lijk kwam aandrijven aan den Weurtschen oever van het kanaal. De politie heeft de zaak in onderzoek. L1SSE. Leden Gemeenteraad. De nieuw be noemde leden van den Gemeenteraad heb ben allen hun benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente aangenomen. Gemeente-begrooting. Door Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie is de Gemeente-begrooting, dienst 1931, onge wijzigd goedgekeurd. Volkstelling. Door het Centraal Bu reau van de Statistiek is het Bevolkings cijfer, naar aanleiding van de elfde alge- meene Volkstelling, voor deze gemeente vastgesteld op 8478 personen, t. w. 4297 mannen en 4181 vrouwen. N00RDWIJK. Dienstplicht. Voor de lichting 1932 zijn voor onze gemeente in totaal ingeschreven 88 personen, waarvan 14 voor goed onge schikt zijn verklaard en 39 om verschillen de redenen van den denst zijn vrijgesteld. Speldjes-dag Wit-Gele Kruis.Door Bur gemeester en Wethouders is aan het be stuur van „Het Wit-Gele Kruis" toestem ming verleend op 15 Augustus aanstaande een speldjesdag te organiseeren. Voor de winkelweek. Het gemeentebe- stuur heeft een lauwerkrans beschikbaar gesteld voor de door de Noordwijksche winkeliersvereeniging in Augustus aan staande te organiseeren winkelweek. OEGSTGEEST. Rerum Novarum-herdenking. Ree-is eenige dagen vragen groote aanplakbiljet ten de aandacht van ieder voor de Rerum Novarum-herdenking van a.s. Zondag. Alhoewel de opzet dezer herdenking eenigszin8 sober is, toch meenen wij, dat ook die sobere viering veel goeds zal uit werken voor de katholieke sociale beweging in onze parochie. Ten onrechte meende men hier en daar nog, dat genoemde zendbrief uitsluitend voor de arbeiders is uitgevaar digd. Niets is minder waar. Welke positie men ook in de maatschappij bekleedt, of men is Minister of ambtenaar, fabrikant of werkman, de Rerum Novarum is een goud mijn waaruit ieder het zijne kan opdelven. Na veertig jaar ia deze encycliek nog nieuw: Dit alles zal door <ien beleenden spreüer Kap. Bosch, Zondag op duidelijke wijze wor den uiteengezet, waarom wij dan ook kun nen aanraden in grooten getale Zondag avond naar 't ver eenigingsge bouw op te trekken. Het oomité deed ons het volgende pro gramma toekomen: Des morgens alg. H. Communie der pa rochianen; 10y, uur plechtige Hoogmis; 's avonds 7 y3 uur plechtig Lof, waarna feestvergadering in „St. Willibrord", waar bovengenoemde redenaar zal spreker over „Na veertig jaar Re-rum Novarum". Op deze feestvergadering zal de zang sectie der Mariacongregatie (en niet de Ja- mes-Zangvereeniging, zooals wij de vorige week abusievelijk vermeldden) eenige lie deren zingen, terwijl ook de Harmonie een tweetal muzieknummers zal uitvoeren. Het comité verzocht ons nog te me'den, dat de toegang 'gratis is en dat aan perso nen beneden 17 jaar geen toegang kan wor den verleend. ROELOFARENDSVEEN. De oprichting van een Bloemenveiling aanstaande. Uitgaande van het bestuur der R K. Coöp. Tuindersvereeniging „Eendiacht maakt Macht", had Woensdagavond m Je St. Panera ti us zaal een vergadering plaats van bloementrekkers, ter bespreking van het onderwerp: „zullen de bloemen\et a.s. seizoen plaatselijk worden geveild?" Na een kort openingswoord door den voorzitter, den heer G. v. d. Meer Bzu., waarin deze de hoop uitsprak, dat de be sprekingen op deze vergadering goede re sultaten mogen opleveren, gaf hij het woord aan den directeur der veiling, den heer N. Wagenaar, die op de eerste plaats mee deelde, dat het bestuur van de L. T. B. in den afgeloopen winter reeds meerdere be sprekingen over dit onderwerp hadden ge voerd, en dit thans ter verdere uitvoering had overgedragen aan het bestuur en di rectie der veiling. Hierna hield spreker een uitvoerig betoog, vervat in drie stellingen en wel ten eerste: „de onderhandsche ver koop van bloemen"; ten tweede: „de ex port door den trekker zelf", en ten derde: „het veilen op verschillende veilingen". Deze methodes van verkoop zijn zeer zeker alle drie te laken, zeide spreker, hetgeen dan ook na een uitvoerige uiteenzetting zeer duidelijk werd aangetoond en waar mede ook de geheele vergadering het eens was. De eenige oplossing, aldus spreker, zal dus zijn alle bloemen, d.w.z. alle tulpen en j narcissen op èène veiling te veilen en spr. acht het t' beste, dat dit hier ter plaatse geschiedt en dit veilen dan tevens verplich tend te stellen. Een der aanwezigen maak te echter tegen verplicht veilen groot be zwaar en is van meening, dat men hier ter plaatse, voor het 2e en 3e soort, nooit de prijs zal behalen als te Amsterdam, om re den men hier nooit die z.g.n. straatventers krijgt. Uit de stemming der vergadering bleek echter wel, dat deze opworping geen ingang vond, en viel duidelijk waar te nemen, dat bijna allen er voor waren, de bloemen hier ter plaatse te veilen. Nadat hierover nog even van gedachten was gewisseld en het voor en tegen nog eens weid bepleit, ging men ten slotte over tot stemming, waaruit bleek dat bijna allen er voor waren de bloemen plaatselijk te veilen, zoodat deze stemming had uitge wezen, dat voor zoover er personen op deze vergadering tegenwoordig waren (en dit bedroeg 58), de overgroote meerderheid voor verplicht plaatselijk veilen is. Daar ook echter nog vele bloementrek kers op deze vergadering ontbraken, zco zal aan deze per circulaire, de uitslag van deze vergadering worden bekend gemaakt, en mocht dan blijken, dat nog meerdere zich hierbij aansluiten, dan zal spoeoig weer een vergadering worden belegd, om alsdan te bespreken op welke wijze en voorwaarden het veilen zal geschieden Hierna sloot de voorzitter onder een woord van dank voor de opkomst en de betoonde medewerking, op de gebruikelijke wijze de vergadering. SASSENHEIM. Teijlingen en Ter Leede. Tusschen deze beide voetbalverenigingen is het tot overeenstemming gekomen wat de onder verhuring van het terrein Sporthoff be treft. Zaterdagmiddag zal door Ter Leede een openingswedstrijd worden gehouden. Namiddags 5 uur tusschen Ter Leede I en Rijnsb. Boys I en om 7 uur tusschen de tweede elftallen van dezelfde clubs. Het personeel van de Firma Warnaar k Co., heeft een medaille voor dezen wedstrijd uitgeloofd terwijl een tweede medaille door de Vereeniging Ter Leede is beschikbaar gesteld. Winkelweek. Gisteravond had onder groote belangstelling in „Het Bruine Paard" de trekking der Saswink-verloting plaats in tegenwoordigheid van den Bur gemeester en het comité van het Groene Kruis. Aan het bestuur van het Groene Kruis zal een bedrag van pl.m. 650.— worden afgedragen als winst op de win kelweek behaald. Gevonden. Een kinderjas een paar- sohe dam es-por te monnaie met inhoud een kruisje een fluit een bruin lede ren portemonnaie met inhoud en een „kos teloos" belastingmerk. Verloren. Een auto-nummerplaat ge kenmerkt H-54970 en een bankbiljet van tien gulden. Nadere inlichtingen verstrekt de politie alhier. Geboren: Teunis Jan, zoon van G. van der Vliet en G. van den Haak Dirk, zoon van N. van Eijk en M. Hoogeres Wilhelmina Cathanna, dochter van Th. v. Velzen en H. M. Vink. Ondertrouwd Th. B. van Galen, 25 jaar en H. Ch. van der Meij 20 jaar P. van Waardhuizen 29 jaar en H. Luijk 23 jaar. Getrouwd: J. Moolenaar, 31 jaar en N. Kuneman 25 jaar A. Wielink 33 jaar en J. M. Rombaut, 35 jaar G. W. M. A. van Gent, 27 jaar en H. C. Martin 29 jaar. Gevestigd Mej. W. J. M. Ligten- dag, Iepenlaan 7 van Anna Pauwlona L. Bunschoten, Kerklaan 34 van Harderwijk Mej. J. H. Strijk, Hoofdstraat 119, van Leiden Mej. J. van Egmond, Hoofd straat 145, van Alkemade Mej. C. B. Ko ning, Kerklaan 42, van Alkmaar Mej. A. A. van den Berg, Rijksstraatweg 68, van Anna Pauwlona Mej. A. E. Schalk, Zandslootkade 17, van Haarlemmermeer. Vertrokken Mevr. N. Moolenaar geb. Kuneman, van Menneweg 9 naar Lisse J. W. van der Veer, van Ter Leede 1 naar Lisse J. N. Kniest en gezin, van Weltevreden 5 naar Oegstgeest. VOORHOUT. 25-jarig dienstjubileum. Gisteren vierde Mej. de Wed. J. Dijkhuis haar 25-jarig dienstjubileum als kantoor- houdster van de Posterijen alhier Van den heer Directeur van het post-, telefoon en telegraafkantoor te Leiden, waaronder het hulppostkantoor van Voor hout ressorteert, ontving de jubilaresse blijken van waardeering en gelukwenschen voor haar 25-jarigen trouwen dienst. De bestellers en hulpbestellers hebben haar in de bloemen gezet. Het gemeentebestuur, liet zich in deze ook niet onbetuigd voor de diensten, welke de jubilaresse aan de gemeente gedurende de 25 jaren heeft ver richt, en bood haar bij de gelukwenschen een stoel aan. Van verschillende particulieren in Voor hout en van divere cooperation cn vereeni- gingen ontving zij blijken van belangstel ling in den vorm van gelukwenschen, bloe men enz. Een ontvangen taart in den vorm van een gelukstelegram, stelde zij bijzon der op prijs, omdat dit haar aan haar da- gelijksch werk herinnerde. De jubilaresse, een eenvoudige en plicht getrouwe ambtenaresse, was door de be wijzen van waardeoring voor haar arbeid, hetwelk nu tot haar doordrong, zeer ge troffen, temeer daar zij haar jubileum in stilte wenschte te laten voorbijgaan. Behalve de vele schriftelijke en telegra fische gelukwenschen, welke zij ontvangen had, kwamen verscheidene personen en autoriteiten haar persoonlijk gelukwen schen. De jubilaresse besloot don da,g met een huiselijk feestje. VOORSCHOTEN. R. K. Ziokenhuisverpleging. De ver eeniging „R. K. Ziekenhuisverpleging" ver gaderde in het R. K. Verenigingsgebouw onder leiding van den heer G. Schrama, voorzitter der vereeniging. Nadat de voorzitter de vergadering met een kort woord had geopend, las de secretaris, de heer F. Oorschot, de notulen en het jaar verslag, waaruit bleek dat de vereeniging 427 betalende leden telt en 37 leden in het vorige jaar in de verschillende ziekenhuizen zijn verpleegd geworden. Het bestuur heeft zich genoodzakt gezien een vijftal leden re moeten royeeren wegen 't niet betaien der contributie. De penningmeester, Th. van Dijk, deed rekening en verantwoording over do financiën. De inkomsten in 1930— 1931 hadden bedragen met hot batig saldo van vorige jaren te samen 4540.81 1/2 en de uitgaven 3018.27, zoodat de \ereeni- i ging thans nog 1522.54 1/2 in haar bezit I heeft. De boeken en bescheiden van den penningmeester zijn door de benoemde commissie nagezien en in orde bevonden. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de reserve in het afgeloopen jaar met 450 is achteruitgegaan. Tot leden der controle-commissie 19311932 werden benoemd L. C. de Jong, L. van Leeuwen en J. A. Mens. Daar reeds twee jaar de re serve moest worden aangesproken, meen de het bestuur aldus niet te moeten door gaan, doch stelde het bestuur voor de con tributie te \erhoogen met 1 1/2 cent per week cn dus deze vast te stellen op: ge zinscontributie 0.15 en voor alleen staan de personen en leden van het gezin boven 21 jaar op 0.10 per week. Dit voorstel lokte eenige bespreking uit, daar men niet algemeen van oordeel was dat contributie- verhooging nu reeds noodzakelijk was. Na eenige bespreking werd het bestuurs voorstel aangenomen met 13 stemmen vóór en 7 stemmen tegen het voorstel. De con tributie verhooging gaat in op Maandag 6 Juli a.s. Het uitkoeringsbedrag werd vast gesteld op 2.50 per dag. De vereeniging heeft een contract afgesloten met Sint Antoniushove te Voorburg, de kosten be dragen dan voor de zieke 3.— per dag (alles inbegrepen), zoodat de leden welke aldaar verpleegd wenschen te worden 50 cent per dag moeten bijbetalen, cn zij die dit niet kunnen betalen voor hen zal het R. K. Armbestuur deze bijdrage betalen. Tot secretaris der vereeniging werd herko zen de heer F. Oorschot. Bii de rondvraag werd door een der leden de wenschelijkheid betoogd om den penningmeester ea den secretaris eeiugo vergoeding te schenken voor de veie werkzaamheden. Een besluit I echter werd met genomen. Het bostuur zal deze zaken bespreken, waarna de voorzit- I ter op gebruikelijke wijze dc vergadering sloot. Gistermiddag omstreeks kwart over drie is brand uitgebroken in pand 5 van de Lamsteeg te Rotterdam, een oud ge bouwtje van vier verdiepingen, waar ge vestigd was een volkslogement. Het vuur greep met zulk een snelheid om zich heen, dat niet alle bewoners zich -langs de trap in veiligheid konden stellen. Een vijftal personen zag zich den weg naar buiten afgesneden. Twee van hen klommen op de vierde verdieping uit het raam. Op den hoek van de Kipstraat en de Lamsteeg stond toevallig een glazenwas- scher met zijn ladderwagen en de eerste gedachte, van de omstanders was natuurlijk diens hulp in te roepen om de twee man nen uit het brandende huis te halen. Toen zij den gla-zenwasscher echter gewaar schuwd hadden, was het publiek zóó opge drongen, dat zij zich onmogelijk meer een doorgang konden banen. Zelfs indien men een ladder voor het huis had kunnen bren gen, zou deze zeker echter te kort zijn ge bleken om tot de hoogste etage te reiken. Men moest er iets anders op vinden en gelukkig bevond zich in de nabijheid een sleeperswagn, die met een groot zeil over dekt was. Een twintig tal menschen greep dit zeil en spande het onder het branden de huis uit. Een van de twee in het bran dende huis gevangen mannen ging in het kozijn staan en sprong naar beneden. Hij kwam veilig op het zeil terecht, dat door de zwaarte van het vallende lchaam de menschen, die het ophielden echter naar elkaar toe trok. Dit werd den tweeden be woner van het pand noodlottig. Deze man, van wien verteld werd, dat hij gebrekkig was, had zich bijna tegelijkertijd dat de eerste den sprong in de diepte waagde, over het kozijn naar beneden laten glijden. Hij viel, stootte eerst tegen een uthangend reclamebord en sloeg op hetzelfde mo ment dat zijn medebewoner werd opge vangen, met zijn hoofd tegen de straat. De ongelukkige werd op slag gedood. De ontzetting onder de omstanders laat zich niet beschrijven. Zoo snel als dit mogelijk was werd het slachtoffer het naastgelegen café binnengdragen. De G. G. D. heeft het lijk daar afgehaald en naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ge bracht- De naam van den ongelukkige is A. Vromen. De man was 52 jaar oud. De andere bewoner, de 32-jarge A. Schaeltz, een Surinamer, had brandwonden aan bei de handen bekomen. Ook hij is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht en daar ter observatie opgenomen. In de korte spanne tijds dat dit alles zich af speelde hadden drie andere bewoners kans gezien het huis te verlaten. Twee van hen, de pensionhouder S. Schaftenaar en zeke re E. Brandligt, waren nog langs de trap naar beneden gekomen; de derde A. v. d. Meer was het dak op gevlucht, waar hij door personeel van de brandweer aan de achterzijde vanaf is gehaald. Deze drie menschen hadden geen letsel gekregen doch waren zóó overstuur, dat de politie het niet wenschelijk achtte hun een ver hoor af te nemen. InmiddeR had de brandweer met ver schillende slangen het vuur aangevat, doch opgeborgen afgezwingeld vlas, dat voor den verkoop gereed was, alsmede een groote voorraad geroot vlas. De vermoedelijke oorzaak is het spelen met lucifers door een vijfjarig jongetje. Verzekering dekt de schade. Twee huizen en schuren te Bennekom in asch gelegd. Te Bennekom brak gistermiddag door onbekende oorzaak brand uit in het boe- renpiaatsje van C. van Amersfoort op den Wildenkamp. Het vuur sloeg over op het naaststaande boerderijtje van R. Weij- man, en vervolgens op de achter de wo ningen staande twee schuren en op den hooiberg van v. A. Het vee werd gered, doch verder zijn huizen en schuren met de beide inboedels een prooi der vlammen geworden. De hooi berg van W. kon door de brandweer be houden worden. Van v. A. is de geheele hooioogst^ juist binnengehaald, verloren gegaan. Het verbrande was slechts laag verze kerd. Stallingen afgebrand. Vijftig varkens in de vlammen omge komen. In den nacht van Woensdag op Donder dag brandden to Nederweert de groote stallingen van de Zuid-Hoeve, gelegen aan de Zuid-Willemsvaart geheel af. Een vijftig varkens kwamen in de vlammen om, ter wijl de heele hooioogst en alle landbouw gereedschappen mede een prooi der vlam men werden. De oorzaak schijnt hooibroei te zijn. De Zuid-Hoeve is eigendom van den heer J. Hendrix te Weert en verpacht aan den landbouwer en veehouder den heer Eilers. Inbraken te Weesp. Gisternacht is ingebroken in de pastorie van de Ned. Herv. gemeente te Neder- horst den Berg. Door de openstaande tuin deuren en het openschuiven van het keu kenraam hebben de ongenoode gasten zich toegang verschaft tot de pastorie, bewoond door ds. S. en zijn gezin. Waar het gezin boven slaapt, werd eerst des morgens de inbraak ontdekt. Vermist wordt ongeveer 100 aan tafelzilver. In den namiddag ontdekte de stoom- bleeker H., wonende aan den Dommeweg, dat het contactsleuteltje van zijn auto zoek was en toen even later bleek, dat ook een bijna nieuw rijwiel merk Gazelle was ver dwenen, begreep de eigenaar, dat ook hij met een bezoek vereerd was geworden. Het contactsleuteltje werd later in een hoekje in de garage teruggevonden, zoodat het vermoeden rijst, dat de dief of dieven het opzettelijk hebben verstopt, teneinde een eventueele achtervolging bij tijdige ontdek king te voorkomen. De omgeving wordt don laatsten tijd herhaaldelijk door inbraken verontrust. Dezer dagen werd ook in de openbare leeszaal te Weesp eenig geld ont vreemd. De kermismoord te Groningen. De 26-jarige schipper Roossien, die in den eersten kermisoacht te Groningen den kastelein Vos in de Visscherstraat bij een gevecht met een stoel sloeg, tengevolge waarvan V. is overleden en die in het Huis van Bewaring was ingesloten, is gis teren in vrijheid gesteld. Een onderzoek heeft uitgewezen dat de oorzaak van den dood van V. in hartverlamming moest wot- den gezocht. De 's Gravendijksche weg. Bij besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland van 30 Juni is do afsluiting van den 's Gravendijkschon weg onder deze gemeente, die op last van dat College had. plaats gehad, weer opgeheven, nadat de noodige herstellingen aan dezen weg zijn verricht. Personalia. Door Burgemeester en Wethouders zijn aangesteld in vasten dienst van de gemeente mej. Wijsman als klerk op de gasfabriek en mej. van der Doyl als klerk' op het politiebureau. De nieuwe Raad. Naar wij vernamen hebben alle leden van den raad hunne be noeming als zoodanig aangenomen. SLACHTOFFER- VAN HET VERKEER. Groote brand te Etten-Leur.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 13