Lichtzinnige Jeugd UIT DE OMGEVING LUCHTVAART VRIJDAG,3 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 I.AWN-TENNIS DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN TE WIMBLEDON. De uitslagen van de demi-finales in het dames-enkelspel luiden: Mej. Aussem (Duitschland) slaat Mada me Mathieu (Frankrijk) 6O 26 63; Mej. Krahwinkel (Duitschland) slaat Miss. Ja cobs (Vereenigde Staten) 108 06 64. Het heerenenkelspel wordt tusschen twee Amerikanen,' het dames-enkelspel tusschen twee Duitsche in de respectieve eindstrij den gespeeld. De andere uitslagen luiden: Demifinale heerendubbelspelCochet en Brugnon (Frankrijk) slaan Shields en Wood (V. S.) 64 75 62; Hughes en Perry (Engeland) slaan Kirby en Farqueharson 'Zuid-Afrika) 4—G 6—4 6—2 1—6 9—7. ATHLETIEK FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 50) Jim klom in de machine en haalde er een koffer uit; hij maakte de riemen los. Dale, vlug handelen is hoofdzaak, klonk het op bevelenden toon. Doe den koffer open. Je vindt er een uniform in; steek je in die uniform, 't Is mogelijk, dat een of ander luchtbewonderaar mij heeft zien dalen, ofschool dit niet zeker is, ge zien de hoogte, waarop ik m'n motor heb stilgezet. Rupert wilde iets zeggen, doch hij kon niet. In een oogwenk had hij zich verkleed. ,Het blauwe colbert werd in den koffer ge stopt, de riemen werden aangetrokken en deze verhuisden weer naar het bagageruim achter den stuurstoel. Keurig. Je "had echter je snor een beetje beter moeten borstelen.... zóó! Jim lachte even. Drommels'n Knap sol daatje! Nu nog even salueeren Rupert keek angstvallig in het rond. Je zei zoo juist, dat we geen oogenblik heb ben te verliezen, dat men je misschien kan hebben zien dalen.. ben je dan verge ten, dat dit voor mij een spel is op leven en dood? en dat jij bovendien een ge- veldig risico loopt? Jm legde z'n hand op Rupert's schou der. Kom, verzamel al den moed dien je bankelijken: 1. Van Steenbergen, 2. Leene, 3. v. d. Linden. Derde rit race-motoren professionals over 4 km.: 1. Herkuleyns 2 min. 17 sec., 2. Wemhöner (Duitschland), 3. Vertua (Italië). Totaal klassement: 1. Herkuleyns, 2. Wemhöner, 3. Vertua. Derde beslissing onafhank. en amateurs: 1. v. d. Linden; 2. van Steenbergen, 3. Leene. Totaal klassement: 1. Van Steen bergen 5 p., 2. Leenen 6 pnt., 3. v. d. Linden 7 punten. Tweede rit achter groote motoren voor A-stayers over 40 km.: 1. Leddy, 30 min. 25 sec.; 2. Blekemolen; 3. Schlebaum; 4. Snoek; 5. Lorié; 6. Van der Wulp, en 7. De Graaf. Totaal klassement: 1. Schlebaum 4 pnt., 2. Blekemolen 4 pnt. (50 M. minder gere den) 3. Leddy 6 pnt, 4. Snoek 7 pnt; 5. en 6. Lorié en De Graaf 11 pnt.; 7. Van der Wulp 13 punten. hebt, kerel. Je zult al je moed noodig heb ben over 'n uur, bij onze aankomst te Ply mouth. Weet je nog was ik je gezegd heb? Ik ben in Netheravon opgestegen met m'n mecaniciën Jackson als passagier. Ik heb hem in Chard achtergelatenvan hieruit is hij per spoor gereisd naar Exe ter, waar ik hem opnieuw heb opgepikt.. Jij bent Jackson. Ja, dat alles herinner ik me, antwoor- de Rupert zenuwachtig. Denk er nu aan, dat je in Plymouth geen woord zegt. Hoogstens een kort ant woord: ja of neen, meer niet. Ga dan regel recht naar het hotel „The Duke of Corn wall" en weiger iedere uitnoodiging, om iets te gebruiken. Weet je nog, wat je in het hotel te doen hebt? Nu nog even je militaire groet want die eerste was 'n onding dit is van meer belang dan je opervlakkig vermoedt. We moeten tot zelfs de kleinste gevaarlijke kans .trachten te ontloopen. Weer draaide de motor op volle toeren- aantal. „Los" was het bevel gegeven door een handbeweging waarna de ma chine in razende vaart over het veld rol de en zich weldra verhief, steeds maar stijgend. De vogel werd hoe langer hoe kleiner, tot hij eindelijk uit het gezicht was ver dwenen. Jim zette eerst koers naar het westen en nam daarna de richting van Exeter. Het geronk van den motor maakte hel voeren van een gesprek op de gewone wijze onmogelijk. Daarom zijn dai\ ook al le militaire toestellen voorzien van speciale krachtige telefoonapparaten, waardoor de vliegers onder de vlucht met elkander een gesprek kunnen voeren. Jackson! Luister even!.... Weet je Botsing in de lucht. Bij Nijvel (België) zijn twee militaire vliegtuigen in de lucht tegen elkaar ge botst. De bestuurder van het eene toestel, een onder-officier, werd gedood; de an dere piloot kon zich redden door met een parachute uit het vliegtuig te springen. Militaire vliegtuigen verongelukt. Gisteren zijn weer twee Fransche mili taire vliegtuigen verongelukt. Bij Bourg is een jaohtvliegtuig in de lucht in brand ge raakt en neergestort. De bestuurder werd later geheel verkoold naast de resten van het vliegtuig gevonden. Het tweede vliegtuig stortte neer bij Lyon en geraakte eveneens in brand. Ook hier vond de vlieger in de vlammen den dood. ALKEMADE. Waterleiding. Nu de voorbereidende werkzaamheden zoover zijn gevorderd, dat binnenkort een aanvang kan worden ge maakt met het leggen van de dienstleidin gen voor aansluiting aan de binnenleidin gen heeft het bestuur van de Stichting Drinkwaterleiding De Drie Gemeenten tot de binnen haar gebied wonende huiseige naren een circulaire gericht, waarin op spoedige aansluiting wordt aangedrongen. Uiteengezet wordt, dat het in het belang van een ieder is om zoo spoedig mogelijk zijn woningen te doen aansluiten. Hoe grooter het watergebruik is, hoe gunstiger de finantieele uitkomsten van het bediijf zullen zijn, hetgeen uiteraard van grooten invloed is op de tarieven, aansluiting verbinden de buisleidingen gra^ tis tot binnen hunne woningen krijgen, voor zoover geen grootere dienstleiding noodig is dan van 100 Meter. Ongetwijfeld zullen velen van deze gun stige bepaling gebruik maken, daar zij, in dien zij zich na 15 Augustus opgeven, zelf deze kosten te hunnen laste zullen krijgen, terwijl zij bij algeheele weigering toch tot aansluiting kunnen worden gedwongen. Ter vermijding van misverstand wijzen wij er nog op, dat bovenbedoelde gratis-aan sluiting alleen betrekking heeft op de dienstleiding. Gevestigd: Th. A. van Steijn van Woubrugge. E. M. Dongelmans van Woubrugge. F. A. Memsink van Zuid- wolde. C. M. van der Geest van War mond. G. Zandbergen van Haarlem. C. G. M. de Jong van Voorhout. A. Th. M. Rodewijk van Rijnzaterwoude. H. M. P. Th. Hoegndorp van Hazerswoude. P. Roozendaal van Boxtel. B. A. M. Stevens van Leiden. K. Pecht van Haarlemmer meer. F. Deiman van Rijsen. J. Kat3- burg van Oegstgeest. 'B. de Jong van Leiden. J. Spek van Weesp. B. van der Voet en gezin van Haarlemmermeer. N. van den Berg van Aalsmeer. A. Straathof van Alphen aan den Rijn. G. W.. A. Soede van Amsterdam. Vér trokken: J. M. Witteman naar Woubrugge. J. M. van Leeuwen naar Hazerswoude. P. van der Voet en echt- genoote naar Leiden. A. van Leeuwen en echtgenoote naar Voorhout. A. Ver haar en echtgenoote naar Den Haag. J. J. Bartels naar Woubrugge. J. van Egmond naar Sassenheim. Wed. F. J. B. Raken naar Wassenaar. L. R. Binder 'naar Klagenfurt (D. O.). NIEUWE-WETERING. Concert. D$ Muziekvereeniging alhier heeft haar eerste zomeruitvoering gegeven voor de Chr^ School. Begunstigd door bat schoone weder werden de verschillende mu zieknummers op keurige wijze uitgevoerd en toonde de vereeniging over flinke krach ten te beschikken. Ze stelt zich voor gedu rende den zomer nog 3 zulke uitvoeringen te geven. Daar de vereeniging in moeilijke finantieele omstandigheden verkeert, is er een Comité gevormd tot het houden van een bazar, waartoe de hulp van heel onze buurt wordt ingeroepen, terwijl er reeds enkele toezeggingen zijn gedaan. waarom ik jou heb meegenomen inplaats van mr. Hayward? Neen, sir. Ik ben van plan je iets zeer bijzon ders mee te deelen. Je belooft me echter, dat je alles absoluut geheim houdt. Als je praat breng je mij in de grootste moeilijk heden. In orde sir. Ik heb nooit veel ge praat en zal het nu zeker niet doen. Welnu. Ik heb aan een heel goeie vriend van me beloofd, dat ik hem op deze vlucht zou meenemen; hij zal dan ook straks jou plaats innemen. Doch daar het verboden is in militaire toestellen vreem de passagiers- te laten meevielgen, reken ik er op, dat je niets zult uitlaten. Daar kunt u op rekenen, sir M'n vriend weet natuurlijk, dat hij jou plaats zal innemen daarom dat twee de uniform hij heeft me verzocht jou in zijn naam een „fiver (1) te geven. Dank u, sir. 'In orde. M'n vriend zal de uniform aantrekken, die in m'n koffer zit. Denk er dus aan, dat jij je in Plymouth niet laat zien voor hij zich in ons hotel weer in bur ger beeft verkleed. In Exeter zal ik je „uit laten". Vandaar ga je jer trein naar Ply mouth je bestelt daar voor mij twee ka mers in „The Duke of Cornwall". Dit hotel ligt precies tegenover het station. Blijf daar tot ik aankom. Mocht iemand wat echter niet waarschijnlijk is je vragen stellen, dan zeg je alleen, dat je mijn mé- caniciën uit Salisbury bent. Begrepen? Ga echter nergens heen. Alleen als ik met m'n passagier ben gearriveerd, dan kun je (1) Fiver bankbiljet van 5 Pond Ster ling. (Noot v. d. Vert.). UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 4 Juli. Huizen, 298 M. Uitsl. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.001.30 Concert KRO-Sextet o.l.v. P. Lustenhouwer. I.302.30 Gramofoonpl. 2.303.00 Vragenhalfuurtje voor kinderen. 3.004.30 Kinderuurtje. 4.455.45 Concert KRO-Kunsfcensemble 0.1.v. P. Lustenhouwer. 5.456.00 Technisch kwartiertje. 6-00 Esperanto-Nieuwsberichten. 6.15 Journ. Weekoverzicht door P. de Waart. 6.35 P. Heilker: De a.s. Esperanto-land- dag te Nijmegen". 6.50 Gramofoonpl 7.00 Dr. P. J. A. M. Kouwenhoven: „De ontwikkeling der opvattingen omtrent den bouw van het Heelal". 7.30 M. Verstegen: Sportoverzicht. 7.4511.00 Concert KRO-Salon-orkest o. 1. v. M. van 't Woud. M.m.v. A. A. L. Grau- mans. (Voordracht van Dré). 9.00 Vaz Dias. 9.10 S. P. J. Borsten: Moderne amateur- fotografie. 9.3010.00 Mr. Woord and his Boys will play for you. II.10—12.00 Gramofoonpl. Hilversum. 1875 M. Uitsl. VARA-Uitzending. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles o. 1. v. G. K:eerekoper. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiders in de Continube drijven. 12.00 Politieber. 12.15 Gramofoonpl. 1.3(j H. v. Herwerden: „Met de natuur vrienden op reis". I.45 Gramofoonpl. 2.00 Ons huis een tehuis door T. Landré. 2.30 Concert VA'R'A-orkest, 4.45 Toespraak door G. J.Degenkamp. 5.05 Otto van Tussenbroek: „Reizen en trekken." 5.35 Concert luit-orkest „Caecilia". 6.15 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 6.50 C. Woudenberg: „Iets over de resul-, taten van de Gemeenteraadsverkiezingen." 7.05 Gramofoonpl. 7.10 VARA Varia. 7.20 Bestuursmededeelingen door A. de Vries. 7.40 Politieber. 7.45 Voordracht door W. v. Cappellen uit „Frank van Wezel's Roemruchte jaren". 8.15 Concert VARA-orkest. 8.45 Bij de Pomp, door Teun de Klepper man. 9.00 Concert VARA-orkest. 9.30 Voordracht door W. v. Cappellen uit „Frank van Wezel's roemruchte jaren." 10.15 „De Zegepraal van Vader Jahn", spreek- en zangspel, uit te zenden uit het Stadion te Amsterdam voor het Intern. Turnfeest aldaar. II.1012.00 Gramofoonpl. N00RDWIJKERH0UT. Geboren Helena Alida, dochter van W. de Winter en Theodora Wijnands Leo Johannes, zoon van P. Hermans en van G. C. Kortekaas Franciscus Johannes Jaoobus, zoon van G. Reuvekamp en van A. Ohr. van der Voort Johannes Jan, z. van D. J. Dorst en A. Jonker. Overlede n: Cornelis Hoogkamer 67 jaar, weduwnaar van N. Kuijpers Jo hannes Petrus Vlekke, 21 jaar Wilhel mus J. J. van Sohie 7 jaar Margaretha M. van der Zon 76 jaar. Ondertrouwd Wilhelmus A. Dferk- sen, 27 jaar en Maria C. den Elzen 26 jaar gerust naar de cantine gaan en over onze vlucht opscheppen. Begrepen, sir. U kunt er op rekenen, dat ze me in Exeter niet zullen opmer ken. Er werd verder niets meer gezegd. Het lawaai van den motor en dat der schroef waren de eenige geluiden, die de lucht vul den. Juist waren ze Crewkerne overgevlo- gn, toen de motor een eigenaardig geluid deed hooren.... HoemHoemaan houdendhet leek wel ver trommelge- roffel. Jackson, hoor je dat? Ja, sir. De ontsteking van een der cylinders weigert. We zullen moeten dalen. Wat is dat daar ginds 'n Spoorweg denk ik. Er ligt ook 'n dorp of stadje in de nabijheidIk on derscheid eenige daken. Dat zal Chard zijn. Ik zal probeeren te dalenals ik maar een goed veld ont dek. Ze daalden. Huizen en landen rezen als het ware naar omhoog. Neem den kijker nog eens. Wat is dat daardie groene vlakterechts? Renbaan, sir. Vermoedelijk schit terende landingsgelegenheidtenminste zoo te zien. De machine maakte een scherpe bocht naar rechts. Jim daalde snel. Het was een schitterend staaltje stuurmanskunst, om de machine op dit onbekende terrein vei lig te doen landen. De machine reed nog even over het grasveld. Van alle kanten daagden nieuwsgierigen op. Het zou voor Jackson wel moeilijk zijn thans onopge merkt te verdwijnen. Luister, Jackson. Je gaat nu met den South-Western Express naar Exeter; daar Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. I.202.220 Orkestconcert. 2.20 Lawn-tenniswedstrijden te Wimble don. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.45 Verslag van Atletiekwedstrijden te Stamford Bridge. 7.00 Pianospel. 7.20 Lezingen. 7.50 Concert Militair Orkest. 9.20 Berichten en Lezing. 10.00 Concert. 10.50 Dansmuziek. II.3512.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. 10.3511.05 Gramofoonpl. 12.0012.55 Gramofoonpl. I.252.50 Orkestconcert. 2.553.45 Gramofoonpl. 5-206.10 Orkestconcert. 6.106.40 Dansmuziek. 8.20 Vroolijke avond. Daarna berichten en tot 11.20 Orkestconcert. II.501.20 Dansmuziek. Kalundbor g, 113 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.505.50 Orkestconcert. 6.106.40 Gramofoonpl. 8.209.35 Orkestconcert, zang en decla matie. 9.359.55 Piano-sod. 10.10—11.20 Orkestconcert en declamatie. 11.20—12.35 Dansmuziek. Brussel. 338.2 en 508.5 M 338 2 M.5.20 Orkestconcert. 6.05 Orksetconcert. 6.50 Gramofoonpl. 0 8.20 Orkestconcert en zang. 9.05 Causerie. 9.20 Vervolg concert. 508,5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.05 Gramofoonpl. 6.20 Orkestconcert. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert en zang. 9.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i 6*', 1725 M 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Kinder uurtje. 4.50 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Revue-uitzending. 9.50 Gramofoonpl. Z e e s e 1635 M. C.a. 7.007.50 Gramofoonpl. 10.5512.20 Berichten. 12.20 Gramofoonpl. 1.15—2.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.50 Lezingen. 4.50—5.50 Concert. 5.508.50 Lezingen. 8.50— Feestuitzending naar aanleiding van de inwijding van het Stresemann-Eere- gedenkteeken. 10.20 Onvoltooide Symphonie van Schu bert door orkest o.l.v. H. Rosbaud. 10.50 Berichten en daarna tot 12.50 Dans muziek. WOUBRUGGE. Gevestigd: J. M. Witteman van Al kemade. J. Angenent en gezin van Ha zerswoude. J. Strookman van Amster dam. J. J. Bartels van Alkemade. D. P. Swama en gezin van Heemstede. P. S. Baak van Warmond. M. A. van der Eng van Utrecht. Vertrokken: J. Militie naar Koude kerk. W. Uit den Boogaard naar War mond. M. Guldemond naar Amsterdam. Th. J. de Korte naar Alphen-Rijn. W. G. Hoogenboom naar Alkemade. N. Riet veld naar Valkenburg Z.-H. M. C. Wiet- hoff naar Ermelo. neem je den Great-Western tot Plymouth- Milbay Station. Als ik je dadelijk dus or der geef me in Exeter weer te ontmoeten, denk er dan aan, dat ik dit doe om de ver slaggevers, die jou misschien zouden zien, op 'n dwaalspoor te brengen. Je vertelt ze eventueel dus maar, dat je me daar weer ontmoeten zult voor de aanvulling van den benzinevoorraad. Begrepen? In orde, sir. De omstanders stelden nu Jim allerlei vragen, waarop hij goed geluimd ant woordde hij waarschuwde iedereen er echter voor niet te dicht te naderen, daar hij van plan was dadelijk weer op te stij gen een waarschuwing, die niet in den wind werd geslagen, want het publiek hield zich op 'n eerebiedigen afstand bij 't hooren der knallen, als kanonschoten, toen Jack son de ontsteking telkens probeerde. Alles in orde, sir. Jim stak een sigaret aan. Hij nam zijn notitieboekje en schreef enkele mededee- lingen op een velletje, bestemd voor den commandant, waarna hij het papiertje aan Jackson overhandigde. Verzend dit telegram onmiddellijk en ga dan met den trein naar Exeter; zorg er voor, dat daar benzine klaar ligt; ik neem je vandaar weer mee. Dit bevel werd gegeven op een toon, dien iedereen kon verstaan. Achteruit, alsjeblieftHet publiek stoof opzij, de motor draaide op volle kracht, de machine rolde een eind over het veld en steeg spoedig op. Weldra was ze in westelijke richting verdwenen. (Wordt vervolgd) Nieuw wereldrecord 1500 yards. Eino Purje vestigde te Helsingfors een nieuw wereldrecord op de 1500 yards hard- loopen, welken afstand hij liep in 3 min. 34.4 sec. WIELRENNEN VAN DE STADIONBAAN. Om den grooten Stadion-prijs. Gisteravond werden in het Stadion te Amsterdam wielerwedstrijden gehouden achter groote motoren voor B- en A-klasse, voorts motorraces en sprintwedstrijden. De uitslagen van de eerste twee sprint- ritten over 1 K. M. luiden: le rit: 1. Leenen, 2. Van Egmond, 3. Van Dijk. 2e rit: 1. Van Steenbergen, 2. Homma, 3. Engelmoer. De motorraces brachten drie renners aan den start nl. Herkuleyns (Holland), Vertua (Italië) en Wemhöner (Duitschland) De uitslag van de eerste race over 4 km. luidt 1. Vertua, tijd 2 min. 21 sec., 2. Herku leyns, 3. Wemhöner. De tweede rit over 4 km. had tot resul taat: 1. Herkuleyns, tijd 2 min. 18 sec., 2. Wemhöer, 3. Vertua. De eerste manche voor de B-stayers, waaraan van der Valk, Dekker, Van Ros- sem, Domhof, Bouquet en Korf deelnamen, over een afstand van 15 km., bracht den volgenden uitslag: 1. Bouquet, tijd 12min. 47.8 sec., 2. Korf, 3. v. d. Valk, 4. Domhof, 5. Dekker, 6. Van Rossem. Voor de pauze volgde nog de eerste man che van de stayersrace over 2 maal 40 km. om den Grooten Stadionprijs tusschen de Nederlandsche renners Schlebaum, Bleke molen, Leddy, Snoek, Van der Wulp, Lorié en De Graaf. Aanvankelijk heeft Lorié de leiding, dooh dan neemt Blekemolen den kop. Geduren de langen tijd behoudt hij deze tot soms een halve of 3/4 baan. Doch na 65 ronden neemt Schlebaum een snellen spurt en gaat Blekemolen voorbij. De uitslag van de eerste manche wordt: 1. Schlebaum, tijd 31 min. 29 sec.; 2. Ble kemolen; 3. Snoek; 4. de Graaf; 5. Leddy; 6. Lorié, z. Van der Wulp. De gangmaker van v. d. Wulp, Slesker is in een der bochten gevallen en moet wor den weggedragen. Zijn verwondingen zijn 'niet van ernstigen aard. Hierna werd ge pauzeerd. Uitslagen na de pauze: Wedstrijd amateurs en onafhankelijken over één km. derde rit: 1. v. d. Linden, 2. v. d. Heuvel, 3. Sabbee. Beslissing: 1. Leenen, 2. Van Steenbergen (v. d. Linden gevallen). Om den kleinen Stadion-prijs: Tweede rit: 1. Korf 12 min. 7.6 sec., 2. Dekker, 3. v. d. Valk, 4. Bouquet, 5. Domhof, 6. Van Rossem. Totaal klassement: 1. Korf 3 pnt., 2. Bouquet 5 pnt., 3. v. d. Valk 6 pnt., 4. Dek ker 7 pnt., 5. Domhof 7 pnt, van Rossem 12 punten. Tweede beslissing Amateurs en Onaf- DE TOUR DE FRANCE. Gisteren werd de derde étappe van de Tour de France gereden. De toer ging van Dinant naar Brest, een afstand van 206 km. Er werd met een snelheid van 40 km. gereden, waarbij de Belgische ploeg aan vankelijk de leiding had, doch later waren het de Franschen Pelissier, Leducq en Le Calvez, die deze snelheid handhaafden. Etappe-winnaar was de Italiaan Battesini met 6 uur 17 minuten 29 Sec. Daarna kwa men met een halve lengte achter 2. Le Cal vez, vervolkens de Duitschers Stöpel, Met- ze en Altenburg met denzelfden tijd. DE WERELDVLIEGERS POST EN GATTY TE NEW-YORK. De vlucht om de wereld in 9 dagen. De wereldvliegers Post en Gatty zijn Woensdagavond te 7.47 uur Amerikaanschen tijd (1.47 uur M. E. T.) op het vliegveld Roosevelt Field te New York, het punt van uitgang van hun wereldvlucht, gedaald Zij hebben daarmee de vlucht om de we reld volbracht in 8 dagen en ongeveer 16 uur, den koristen tijd, die tot nog toe noo dig is geweest om een tocht om de wereld te maken. Op den 23 Juni startten de beide vliegers uit New York naar Harbour Grace, van waar zij nog den zelfden avond te 20.27 uur M. E. T. den Oceaanvlucht aanvingen naar Engeland, waar zij te Chesters daalden om nog in den avond van den 24sten na een tusschenlanding te Hannover te Beriijn aankomen. Via Moskou vlogen zij over Novosibirsk.. Blagowjeststjensk en Chaba- rowsk dwars door Siberië, waarna zij den 29sten een reusachtige étappe van Chaba- rowsk over de Behringzee naar Nome in Alaska vlogen. De volgende etappe was naar Edmonton in den Canadeeschen Staat Alberta en vandaar werd gisteren, met een tusschenlanding te Ceveland de ring naar New York gesloten. Zoodra de landing der vliegers te Cleve land te New York bekend werd trok een reusachtige menigte uit de stad naar het vliegveld Roosevelt Field om de wereld vliegers daar bij aankomst te verwelkomen. De politie had uitgebreide voorzorgsmaat regelen genomen, doch kon niettemin toch niet verhinderen dat, toen het toestel op het veld tot staan was gekomen de menigte, die het met groote snelheid naderende vliegtuig met oorverdoovend gejuich had begroet, door het cordon heen brak en de beide vliegers op de schouders nam, zoo dat zij tenslotte door de politie van hun enthousiaste bewonderaars bevrijd moesten worden. Post en Gatty, die uiterst vermoeid en uitgeput waren, omdat zij in de laatste dagen in totaal slechts 15 uur hadden ge slapen, begaven zich direct naar New York. Volgens een Reutertelegram, is de we reldvlucht volbracht in 8 dagen, 15 uur en 15 minuten; de vliegtijd bedroeg 4 da gen, 10 uur en 8 minuten. De vlucht werd dus uitgevoerd met een gemiddelde snelheid van 146 mijl per uur.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10