DONDERDAG 2 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAU Mu. o 31 December 1930 150.486,99 1/2, welk be drag gedeeltelijk is bestreden uit de reser vewinst op grondverkoop. De schuldrest van het Rijksvoorschot, oorspronkelijk be dragende 140.000,00, bedroeg op 31 De cember 116.678,04 1/2. Op de inrichting van de speelterieinen „Sporthoff" en ,de Kooi" en woningen is tot en met 1930 afge schreven 1.946 71. Het verlies over 1930 bedraagt 1,086.32. Woningbedrijf. De aanschaffingswaarde der woningen „Kerkhaan" en complex „Amerika" bedraagt 28.527,57, waarop tot en met 1930 is afge schreven 4 341,31. Het verlies van de wo ningen „Kerklaan" en complex Amerika" bedraagt over 1930 resp 741-94 en 2.377,04. De schuldrest van het Rijksvoor schot is gelijk aan de boekwaarde der wo ningen. Badbedrijf. De stichtingskosten bedragen f 35.869,55. In 1930 is hierop afgeschreven 831.96. Het aantal genomen baden in 1930 bedraagt 11.869. De opbrengst van abonnementen, maandkaarten, enkele - baden bedraagt 2.718.000. De schuldrest der leeningen be draagt per 31 December 1930 32.200.00. H,et verlies over 1930 bedraagt 2 556,13. TER-AAR. Centrale veiling. In het patronaatsge bouw werd een vergadering gehouden van de Centrale Veiling. De opkomst was niet groot; er waren 140 leden aanwezig. Speciaal was deze verga dering belegd, om tot een besluit te komen over uitbreiding van terreinen. Het bestuursvoorstel, tot aankoopen van terreinen voor de uitbreiding der veiling, werd aangenomen met 102 sternen vóór en 39 tegen. Waterleiding. Ook aan het Papeveer is men volop bezig met het aanleggen van buizen voor de waterleiding. Daar dit veel arbeid verei£cht. kunnen veel arbeiders uit onze gemeente hierbij te werk komen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Schietwedstrijden. De schietwedstrij den van den kring „Rijnstreek" van de burgerwacht zullen aanvangen 1 Aug. a.s. De prijsuitreiking van de gehouden schietwedstrijden van de afd. van de bijz. vrijw. landstorm zal plaats hebben Woens dag 8 Juli a.s. in het Huis der Gemeente. De schietoefeningen met scherp van den bijz. vrijw. landstorm zullen aanvangen Zaterdagavond 7 uur op de schietbaan aan de Aarkade. Naar het zangconcours. Op het gis teren te Aalsmeer gehouden zangooncours behaalde het kinderkoor van de C'hr. Zangvereeniging „Hosanna" in kl. A een 2e prijs met 260 punten, zeer zeker een aar dige prestatie. De deelname aan dit concours beteeken- de tevens een aardig uitstapje voor de kinderen, daar de reis van en naar Aals meer per Salonboot „Concordia" werd ge maakt. Deze boottocht op zich zelf was mede door het prachtige zomerweer een genoegelijk amusement. Bovendien werd door het koor nog een bezoek gebracht aan het vliegveld „Schiphol", waar de jongelui natuurlijk ook niet uitgekeken geraakten. LEIDERDORP. Bijzonderheid. De veestapel van den heer B. werd verrijkt met de geboorte van een kalf met twee koppen. ZEVENHOVEN. Een halve minuut oponthoud. Toen de laatste trein uit Alphen aan den Rijn alhier arriveerde, en mej. S. wilde uitstap pen, zette de trein zich reeds weer in be weging, wat tot gevolg had dat zij kwam te vallen en zich ernstig bezeerde. Alge meen wordt hierover geklaagd, daar er maar een halve minuut wordt, gegeven tot uitstappen. Een klacht is bij de maat- 3ohappij ingediend. I. HolftfÉ. JR ANSStli" Het meest bezocht I^otel ter plaatse. Alle madera' comfort. 6516 Tel. 38. Pensionspr. fl. 5.en fl. 5.50. Lilt SPORT GEMEENTERAAD VAN VEUR Dinsdagavond te 7.30 uur kwam de Raad der gemeente Veur in openbare ver gadering bijeen. Voorz.: burgemeester W. Keijzer. Secr. de heer Trapman. Aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met ge bed, terwijl de notulen worden aangehou den tot de volgende vergadering. Ingeko men stukken zijn er niet. Splitsing der Kath. Meisjes school. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewerking tot uitbreiding der R.-K. Meisjesschool. De heer de Konig zegt, dat de voorstel len vreemd aandoen, daar men eerst met 2 lokalen kwam, toen met 4 en nu wordt er gezegd, dat er een abuis is gemaakt en dat er nu 7 lokalen moeten komen. Dit pleit zi. niet voor serieusiteit en accura tesse. Hij vraagt, of B. en W. deze zaak wel degelijk hebben overwogen-, daar z.i. de zaken in zoo korten tijd niet serieus kunnen behandeld zijn. Hij kan dan ook zijn stem niet geven aan het voorstel, voordat alles voldoende is toegelicht. De voorz. zegt, dat, ofschoon de heer de Koning zeer bezadigd is, hij toch niet kan hooren, dat hij B. en W. beschuldigt of ver denkt, dat zij de zaken niet serieus zouden behandeld hebben, daar B. en W. over dit voorstel reeds weken geconfereerd hebben en de zaak wel terdege is overwogen. Dat thans wederom een ander voorstel komt, vindt zijn oorzaak in het feit, dat de inspecteur de plaats niet heeft goedge keurd, en dat B. en W. zijn gekomen met 7 lokalen, hebben zij gedaan met het oog op het voordeel voor de gemeente, daar men anders binnen enkele jaren toch weer moet uitbreiden en dit dan meer geld kost. De bedoeling is te bouwen op de plaats, waar thans de Volkstuintjes zijn aan de Willibrordusstraat, ook al met het oog op de ontlasting van de smalle Damstraat. Er moeten ook gymnastieklokalen gebouwd worden, daar gymnastiek verplichtend ge steld wordt. De bedoeling is een lokaal te bouwen voor de B.-K. Meisjes- en R.-K. Jongensschool gezamenlijk, terwijl dan eventueel later een lokaal kan gebouwd worden voor Christelijk en L. O. school. De voorz. zegt, dat het voorstel zeer serieus genomen is en dit geenszins ab surd te noemen is. De heer Borst zegt, dat Veur weer moeilijkheden en kosten krijgt voor Stomp- wijk en hieruit wederom ten duidelijkste blijkt, hoe noodzakelijk de vereeniging der beide gementen is. Hij merkt op, dat deze grond, waar de school komen zal, toch bestemd was voor de Volkshuisvesting en vraagt, of de minister nu de 18000, welke hiervoor betaald zijn, niet zal terug- eischen van de gemeente. Hij vraagt-, wie dezen grond zal taxeeren, enz.; hij ha-d liever eerst een en ander met liet ministe rie besproken. Z. i. had in het oentrum van het dorp wel een dubbel gymnastiek lokaal kunnen gebouwd worden. De voerz. eiri dat Siompwijk evenre dig in de kosten betaalt. Hij wilde eerst den Raad hooren en dan een en ander met den Minister bespreken. Hij is van mea ning dat niet het volle bedrag zal moeten worden betaald en zet in deze zijn mee ning uiteen. De heer Raaphorst zegt na de uiteen zettingen van den voorzitter met het voor stel accoord te kunnen gaande gymnas tieklokalen acht hij noodig. De heer Blonk bevreemdt het, dat nu zoover van de bestaande school wordt ge bouwd en z.i. was er wel grond te krij gen vlak bij het Gesticht. De voorz. zegt, dat dit niet het geval is, of tegen abnormaal hooge prijzen. De heer Raaphorst vraagt om de men- schen, die de Volkstuintjes beteelen, even tueel schadevergoeding voor verlies van de gewassen, te geven. De voorz. zegt, dat toch niet begonnen zal worden voor September en dan alle gewassen toch van het veld zijn. De heer de Koning zegt blij te zijn, dat de school gesplitst wordt, doch hij had eerst de zaak nog eens terdege willen be preken, als toch niet voor September rordt begonnenhij is het ook niet ge heel eens met de plaats. De voorz. zegt, dat nog plannen, enz. moeten worden gemaakt en hiervoor veel tijd noodig is; over Je plaals hoeft het gemeentebestuur niets te zeggen. De heer Raaphorst vraagt zoo mogelijk den bouw aan een inwoner le gunnen. Na vele besprekingen en toelichtingen wordt het voorstel dan in stemming ge bracht en met 61 steramen aangeno men. Het heffen van straatbelasting verworpen. Voorstel van B. en W. tot wijzigng der Begrooting 1931, annex voorste! tot intrek king van het besluit tot afschaffing der straatbelasting. De heer Borst zegt nog nooit zoo ver stomd gestaan te hebben dan over dit voorstel. In een vorige vergadering is uit drukkelijk gezegd, dat de straatbelasting een onbillijke belasting is en daarom door den geheelen Raad ook afgewezen. Boven dien is vorig jaar een achterstand van pl.m. 17000 ingehaald. Ook de licht-be- drijven staan er goed voor. zoodat men toch niet bang behoeft te zijn en hij wil daarom Ged. Staten in deze geen draad tegemoet komen. De voorz. zegt, dat deze 17000 hoofdza- kelijk zijn ingehaald, omdat men toen de inkomstenbelasting nog moest ontvan gen; dit is nu niet het geval en wij krij gen nu alleen de Gem. Fondsbelasting, waarvan niet zooveel verwacht kan wor den. De begrooting zal niet worden goed gekeurd, als de Straatbelasting niet wordt gehandhaafd. De heer Borst blijft het onbillijk vinden en zegt, dat er wel andere bronnen zijn, waaruit het kleine tekort gehaald kan wor den. De heer de Koning is het ook niet met B. en W. eens en ofschoon de voorz. het voorstel best verdedigd, zal hij er toch zijn stem niet aan geven, tenzij na uitspraak door den Kroon en dan nog wil hij, dat de heffing der Straatbelasting naar billijk heid en recht zal uitgevoerd werden. De heer Raaphorst zegt, dat het hem genoegen doet, dat de S»raa belasting wordt gehandhaafd, beter dan dat- de Fondsbelasting wordt verh-aogd, waardoor iedereen wordt getroffen; bij zet in deze zijn meening uiteen. Het voorstel wordt dan in stemming ge bracht en met 43 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening bedoelde in art. 15 der Leerplichtwet (verloven veidiroeid) wordt na een vraag van den heei Raaphorst en na toelichting door den voorzitter, z.h.s. goedgekeurd, evnals het voorstel van B. en W. tot het sluiten van een overeenkomst ter zake van rioleeringskoslen. Het voorstel van B. en W. tot het ver leenen van eervol ontslag aan den heer .van den Giessen als 'id der Schoolcom missie wegens vertrek, word., met alge- meene stemmen aangenomen. In de vaca ture worden door B. en W. candidaat ge steld: No. 1 de heer Hol en No. 2 de -heer Zwennes; met 6 stemmen wordt als lid der schoolcommissie benoemd de heer Hol. Hierna sluiting. VOETBAL DIOC HAARL. BOND. Algemeene jaarvergadering. Hiermede wordt aan de besturen der vereenigingen, ressorteerende onder dis trict Leiden, bekend gemaakt, dat de al gemeene jaarvergadering van het District Leiden zal gehouden worden op Maandag 13 Juli a.s. 's avonds 8.30 uur precies, in Den Burcht te Leiden. Deze vergadering is verplichtend. Onder de punten van behandeling zal oa. voorkomen de beschrijvingsbrief voor de a.s. D. H. V. B. jaarvergadering. Bestu ren, welke voor de rondvraag van de Dioc. Haarl. Bonds-yergadering eventueele punten willen naar voren brengen, en zulks via het Distriet-bestuur wensohen te doen, gelieve mij vóór 12 Juli a.s. een en ander op te geven. Door de verandering in het secretariaat van het District Leiden zijn verschillende zaken vertraagd; o. a. het Junioren-tour- nooi. Dit tournooi zal zoo spoedig moge lijk georganiseerd worden. De H.H. Secretarissen worden hierme de dringend verzocht nog deze week aan mij op te geven, de namen en adressen van hun 3 beste junior-spelers, met vermelding van welke plaats zij m hun elftal innemen. Deze gegevens, tezamen met die van de elftal-commissie, zullen ons in staat stellen een voorloopig elftal samen te stellen. Tevens wordt hiermede de junioren-elftal commissie beleefd uitgenoodigd mij deze week een opgave te zenden van die spplers welke zij meenen te moeten aanbevelen voor een plaats in het district-elftal. Ten einde te komen tot- het oniichten van een scheidsreehter-corps voor de junio ren-elftallen in ons district, wordt iedere vereeniging verzocht, op de a.s. jaarverga dering op te geven welke persoon of per sonen, zich hiervoor beschikbaar willen stellen. TH. BERGERS. Secr.-Penn. district Leiden v. d. D.H.V.B. Junioren-competitie District Leiden. Uitslagen van Zondag 1.1.: Afaeeling B. Lisse IIA. S. O. I 50 (w.n.o.). Programma voor Zondag a.s.: Afdeeling B. V. V. L. I—Meerburg I (om 3 uur op het „Leiden"-terrein. Scheidsrechter G. E. Bakker, Leiden); Lisse IIMeerburg II (12.30 uur). Gisterenavond werd gespeeld de wed strijd: V. V. B. IIMeerburg I, welke ein digde met 21 in het voordeel van Meer burg, zoodat Zondag a.s. de laatste wed strijden voor de junioren-competitie ge speeld worden. Boeten: opgelegd aan V. V. B. 2 x 2.50 wegens medespelen 2 ongerechtigde spe lers; 1.wegens opzettelijk niet over handigen ruilformulier; 1.wegens sta ken wedstrijd, zulks gebeurd in den wed strijd V. V. B. IIMeerburg I. De competitieleider, P. J. A. DE VRIND. ZWEMMEN DE ZWEMFEESTEN DER L. Z. C. A.s. Zaterdag en Zondag zullen in de zweminrichting van den Hoogen Rijndijk de jaarlijkscke onderlinge-, school- en. na tionale wedstrijden der Leidsche Zwemolub worden gehouden. Alvorens een kort overzicht te geven van hetgeen er op zwem- en pologebied te genieten zal worden gegeven, willen we allereerst opwekken tot een bezoek. Immers, ongeacht het sportieve resul taat der wedstrijden, van ieder burgei mo gen we verwachten, dat hij in dezen tijd, waarin de couranten dagelijks berichten van verdrinking bevatten, zal begrijpen, wat een zwemvereeniging beoogt. Dat doel is maar niet eenvoudig het houden van wedstrijden om daardoor den een of ander aan een beker of medaille te helpen. Het is voornamelijk de bedoeling het zwemmen meer populair te maken, meer bekend en meer aantrekkelijk. En dat doen de wed strijden, gelukkig, meer en meer. Het feit, dat tegenwoordig zooveel ouderen, dames en heeren, zich nog de zwemkunst trachten eigen te maken, is voor een niet gering deel te danken aan het bijwonen van wed strijden. Daarom, niet-zwemmers en niet-zwem- sters, komt Zaterdag- of Zondagmiddag, liefst beide dagen eens naar de zwemin richting aan den Hooge Rijndijk. Het ver blijf in de zweminriohting en het zien van zoovele jongeren, die vertrouwd zijn met en in het water, moge dan ook u aansporen te leeren zwemmen! Komen we thans tot het programma: GYMNASTIEK Turnkring Leiden en Omstreken. Door den Turnkring Leiden en Omstre ken werd gisteren de laatste gymnastiek competitiewedstrijd, zoowel voor dames als voor heeren verwerkt in de zaal aan de Pieterskerkgracht. Als Jury fungeerden de heeren Eage en Timmer te Den Haag, do heer do Wilde te Utrecht en de heer Sehwantje te Leiden. De wedstrijd waar aan door een negentig-tal personen werd deelgenomen had, dank zij de leiding van den heer Nievaart een vlot verloop en de heer Metz kon reeds te 10 uur een aanvang maken met de prijsuitreiking. De uitslag luidt aldus: Vereenigingsprijs dames: le prijs Brun- hilde 134.5 punt, zilveren wisselbeker (2de maal); 2e prijs „Concordia" 128 3/4 punt; 3e prijs „Hou-Vast" 127 3/4 punt; 4e prijs „Aspasia", Koudekerk 99 3/4 punt. Personeele prijzen: 1. W. Dieben, Brun- hilde, 48.5 punt; 2. J. Verkerk, Hou-Vast, 46.5 punt; 3. B. Plu, Brunhilde, 44.5 punt; r 4. A. Veylbrief, Concordia, 44 punten.. 5. N. Sieval, Concordia, 42 3/4 punt; 6. M. Blok, Concordia, 42 punten; 7. I. Joha, Houvast, 41.5 punt; 7. Annie Snel Brunhil de 41.5 punt. Vereenigingsprijs heeren: le prijs Hou- Vast 165.5 punt, zilveren wisselkrans (2de maal); 2e Wilskracht en Genie 145.5 punt; 3e Excelsior 141.5 punt. Personeele prijzen heeren: Van Zwieten Houvast 58.5 punt; G. Quidam, idem 55 pun ten, N. de l'Ecluse, Excelsior 53.5 punt; H. van 't Wout, D. O. S. 53 punten: Karter, Hou-Vast 52 punten, en Stijger, Wilskracht 49.5 punt. GOLF FRANKRIJK-HOLLAND 5-3. Dinsdag werd op de golfbanen te Gran ville de landenwedstrijd gespeeld tegen de Franschen. De einduitslag was 5—3 voor Frankrijk. De uitslag der foursomes was als volgt: G. M. del Court v. Krimpen met jhr. mr. E. Michiels v. Verduynen verliezen met 4/5 van A. M. Vagliano en Quellec; jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje met B. Carp winne met 3/1 van J. Bourin en Delamare; K. G. v. Leyden met A. Kerkhoven spelen gelijk tegen R. Segard en Gaveau. De Ne derlanders wonnen dus een partij van dez foursomes en de Franschen wonnen .een partij. De singles verliepen als volgt: G. M. del Court v. Krimpen verliest met 2/1 van A. M. Vagliano; jhr. mr. E. Michiels v. Ver duynen wint met 8/6 van Quellecjhr. mr. A. M. Snoek Hurgronje verliest met 1 dwon van DelemaraK. G. v. Leyden ver liest met 1 down van J. BourinB. Carp wint met 3 en 2 van R. Segard Kerk hoven verliest met 6 en 5 van Gaveau. Twee partijen werden van de singles ge wonnen door de Hollandscne spelers en vier door de Franschen. De dris voorafgaande jaren was de wedstrijd door de Hollanders gewonnen. LAWN-TENNIS HET DAVIS CU PT OU RN 001. Geen wedstrijden om de twee jaar. Ter gelegenheid van de kampioenschap pen van Wimbledjon kwam de F. I. L. T. (Internationale Lawn Tennis Federatie) bijeen. Een voorstel, dat inhield de wed strijden voor den Daviscup om de twee jaren te laten spelen werd verworpen. 20 landen stemden voor dit voorstei en J3 landen waren daartegen. Hiermede was de noodzakelijk 2/3 meerderheid niet bereikt. Andere voorstellen betreffende de indee ling en de organisatie van de wedstrijden werden naar een bijzondere commissie De onderlinge- en school- wedstrijden. De deelname aan deze wedstrijden mag riet onbevredigend genoemd worden, al is uitbreiding nog steeds mogelijk. Deze wed strijden hebben bijna altijd d i t tegen, dat men eikaars krachten te veel kent. Wan neer iemand dan geen kans denkt te heb ben, schrijft hij niet in en dat is jammer, wijl een uitslag nimmer van te voren vast staat. Aan de schoolestafette voor meisjes 4 x 40 M. vrije slag nemen deel het Gymna sium, de Gem. H. B. S. en de Ohr. H. B. S., aan die voor jongens genoemde scholen be nevens de U. L. O.-school (Hibma) en de Ambachtsschool Het nummer 50 M. rugslag voor dames om het kampioenschap van Leiden brengt aaan den start de dames C. v. Leeuwen en M. Kraaijenbrink van de Zijl en C. van Noort van de L. Z. C. Om den Van Spall-beker in het nummer 100 M. vrije slag komen uit E. Munting. J. Elsinga en H. L. v. d. Reijden. Het zou one niet verwonderen, indien laatstgenoemde als winnaar eindigde. In het nummer 100 M. schoolslag voor heeren om het kampioenschap van Leiden heeft de Beede een goede kans tegen v. d. Mark. Wat het kam ni o en schap van Leiden in het nummer 50 M. vrije slag (dames) zal brengen, durven we niet voorspellen. De deelname van acht dames is trouwens zeer goed te noemen. Behalve enkele minder belangrijke num mers bevat het prosramma voorts een drie- kamp voor school ploegen van jongens en van meisjes, terwijl porvdniken, dobbervis- scben en een watemolo-wedstriid tussehen L. Z. C. TTI en A. Z. C. (Alphen) den dag besluit. Nationale en onderlinge wedstrijden. Het programma der wedstrijden voor Zondag bevat eerst de gebruikelijke num mers voor leden der L. Z. C., waarvoor goede deelname blijkt te bestaan. Daarna volgt een tweekamp L. Z. C.A. Z. voor 50 M. rugzwemmen, welke een interessan te strijd belooft en een tweekamp Leiden H. D. Z., waarin de gasten vermoedelijk wel winnaressen zullen blijven. Interessant belooft de tweekamp L. Z. O.A. Z. op het nummer 100 M. Bchoolslag te worden. Voor de L. Z. C. komen hier uit J. Elsinga en C. de Reede, voor de Amsterdammers A. Sutherland, Roijaards en P. 'L. Bannenberg. Het nummer 3 x 50 M. wisselslagestafette voor dames zal wel in een overwinning voor de H. D. Z. eindigen, maar ongeacht den uitslag moge het voor de Leidsche da mes een aansporing zijn om goed vol U houden. Wat het nummer 100 M. vrije slag za brengen in den tweekamp tussehen L. Z. C. en A. Z. is moeilijk te zeggen. We zullen het resultaat maar afwachten. Dan volgen er nog meerdere tweekampen ill. in het nummer 3 x 50 M. wisselslag-esta fette voor heeren tussehen L. Z. C. en A. Z., 40 x 50 schoolslag estafette voor dames tussehen Leiden en de H. D. Z.. 8 x 50 M. vriie slag heeren L. Z. C. en A. Z., touw trekken voor dames en heeren en een polo wedstrijd tussehen L. Z. C. en A. Z. Al'es bijeen belooft, het programma wel interes sant te worden. WATERPOLO WIET RENNEN De tour de France. De tweede etappe van den rondrit door Frankrijk leidde van Caen naar Dinan en strekte zich uit over 212 K.M Aangezien op de eerste etappe de strijdlust van de deelnemers volgens den directeur van de proef nogal het een en ander te wenschen had gelaten en ter voorkoming var het aankomen in dichte drommen, wat niet on gevaarlijk wordt, werd het besluit geno men, dat voor de tweede etappe de gegroc- peerden tien minuten eerder :ouden ver trekken dan de geisoleerden. Dit is een drastische beslissing, zeer gehaat door de renners, aangezien zij hierdoor tot een blijvende krachtsinspanning gedwongen zijn, willen zij hun voorsprong op de ach tervolgers niet verkleinen, iets wat voor de cracks noodzakelijk is om aan het hoofd van het klasement te komen. Het resultaat van de tweede etappe was al zeer onglukkig voor de gegroepeer- den, die achteraf minder snel hadden ge reden dan enkelen van de geisoleerden en de Oostenrijker Bulla, die een uitmunten den indruk maakt, werd eerste in den kort- sten tijd. Tijdens de tweed»* etappe viel ook het eerste slachtoffer. De Zwitser Gil- lard, rijdende in de AustralischeZwitser- sc-he equipe, gaf op wegens maagkrampen. Het individueele klassement voor de eerste plaatsen luidt: 1. de wegiourist Bul- la (Oostenrijk), die de 212 K.M. afgelegd heeft in 6 uur 37 min.; 2. Bernard, weg- tourist; 3. van Wierts, wegtourist; 4. Ch. Pelissier, de eerste gegroepeeerde met 3 minuten achterstand op Bulla 5. die Pac- co (Italië)6 Hamerlinck (België). Het Landenklassement luidt: 1 tot en met 3. Belgische, Duitsche en LtaHaansche groe pen met 38 uur 51 min. 36 sec.4. Fransche ploeg met 38 uur 52 min. 2 sec.5. de Australisch-Zwitsersche ploeg met 38 uur 55 min. 46 sec. Het algemeen individueele klassement luidt voor de zes eersten: 1. Max Bulla, wegtourist2. van Wierts, wegtourist3. Hamerlinck (België); 4. Pelissier (Frank rijk) 5. le Calvez (Frankrijk)6. Demuy- sere (België). Voor het eerst sedert de geschiedenis van den toer heeft een wegtoerisi gelegd op het gele shirt van den leider. „N. R. Crt." SCHAKEN Dr. EuweNooteboom. De eerste partij is gistermiddag te Anr- sterdam uitgespeeld. Zij was na den 46sten zet afgebroken in dezen stand: Kg6. Het verder verloop was: 47. Kf2—e3 d3—d2t 48. Ke3—dl Ta3Xg3 49. TdlXd2 Tg3—gl 50. Td2—h2 a6—a5 51. Kd4d5 Kg6—f7 52. Th2—f2t Kfl—e7 53. Tf2—a2 Tgl—dit 54. Kd5—e5 Tdl— hl 55. JTa2Xa5 ThlXh4 56. Ta5—a7t Ke7—f8 57. Ke5—f5 Th4—hl 58. e4—e5 Thl—el 59. e5e6 Tel—fit 60. Kf5—e5 Tfl—elt Re- De competitie. Voor de eerste klasse A van den N. Z. B. is gisteravond gespeeld de wedstrijd H.P.C.Dolfijn. De Amsterdammers won nen ook dezen tweeden wedstrijd, nu met 4—3, zoodat de stand in do eerste klasse A thans is: gesp.gew.gel.verl.v.t. pnt. 4 3 1 9—4 7 4 2 2 7—7 4 3 111 6—4 3 4 3 2—9 0 Dolfijn H. P. C. L. Z. C. „Zeg brandweerman, daar heb je me nou m'n waschtafel midden in het mooie aardbeienbed neeraeaooid. Kon het niet ergens anders

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6