LUCHTVAART Orastis! RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING WOENSDAG 1 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 DE REIS OM DE WERELD PER VLIEGTUIG. In negen dagen de heele wereld rond. Post en Gatty, de twee Ameiikaanscho vliegers, die aan het Phileas Roggen zijn, hebben hun tweeden Ooeaanvlucht thans achter zich. Maandagochtend om kwart voor twee Greenwichtijd zijn zij te Nome m Alaska aangekomen. Zij hadden de reis over land en zee van Chabarofsk naar No- me in 16 uur en drie kwartier afgelegd. Te Nome was een groote menigte saamge- stroomd om de vliegers te begroeten, doch door het slechte zicht konden Post en Gat ty het landingsterrein niet vinden. Zij daal den te Solomon op 36 mijl van Nome af. Na een rust van nog geen drie uur stapten de onvermoeibare vliegers weer in hun toe stel en vertrokken naar Fairbanks, ook nog in Alaska gelegen, een afstand van 620 mijl, waar zij inmiddels ook al weer veilig zijn aangekomen. Vandaar hebben zij Dog ongeveer 3500 mijl af te leggen naar New York. Hun eerste station zal Edmon ton Li Alberta zijn. Zij hopen hedenavond New York te bereiken, d.w.z. dat zij dan in negen dagen de reis om de wereld volbracht zouden hebben. Verleden week Dinsdagochtend om streeks tien uur zijn Post en Gatty van het vliegveld Roosevelt bij New York vertrok ken. 's Avonds om kwart over vijf waren zij te Harbour Grace op Newfoundland, vanwaar zij om tien uur de groote reis over den Atlantischen Oceaan aanvingen. Woensdagmiddag om kwart voor één land den zij te Chester in Engeland, vanwaar zij om 2 uur naar Hannover vertrokken. Daar namen zij rust van 6.20 tot 7.10 en om half negen 3s avonds kwamen zij op het Tempel- hofer vliegveld te Berlijn aan. Den volgen den ochtend om half acht gingen zij door naar Moskou, waar zij 's middags kwart voor vier aankwamen, 's Nachts om 3 uur (Greenwichtijd wel te verstaan, in werke lijkheid dus later op den dag) snorden de motoren alweer en begaven zij zich op weg naar Novosibirsk, een reis van 11^ uur. Dien avond om kwart voor elf gingen zij door van Novosibirsk naar Irkoetsk, waar zij Zaterdagochtend om 7 uur toen aankwa men en ;s middags om 2 uur G. T. (d.w.z bij het aanbreken van den dag) doorvlogen naar Blagowetsjensk. Hier was de tocht bijna ten einde geweest, doordat het toestel in een modderkuil terecht kwam, waar het slechts met behulp van eer tractor uitge haald kon worden. Zondagochtend wisten zij echter in een vlucht van vier uur Chaba rofsk te bereiken, waar zij dadelijk brand stof gingen bijladen en hun motor gingen nazien voor den tocht over den Grooten Oceaan. Urn 9 uur Greenwichtijd Maandag ochtend gingen zij de lucht in en om kwait voor twee waren zij te Solomon. Niet alleen behoort een vlucht over den Grooten Oceaan nog steeds tot de zeld zame verrichtingen en is een vlucht over den Atlantischen Oceaan ook nog geen atle- daagsch feit, doch het volbrengen van twee dergelijke belangrijke vluchten binnen eon week tijds is een verrichting, die met be wondering moet worden gadegeslagep, zoo wel om het groote uithoudingsvermogen en de geestkracht, die daarvoor noodig zijn, als ook om het groote meesterschap over toestel en motor, dat er uit spreekt. Om zooveel uit het materiaal te halen moet niet alleen dat materiaal van uitstekende kwaliteit zijn, maar moeten ook zij, die er mee omgaan er ten volle mee vertrouwd zijn. De verrichting van Post, en Gatty, of zij heden New-York halen of niet, is ge weldig en plaatst hem onder de eerste vliegers der wereld. Ongetwijfeld is er een zekere dosis geluk noodig voor een verrich ting als de hunne, maar dat geluk kan al leen zijn weggelegd voor hen, die alle eigen schappen bezitten om er van te profiteeren en dat blijkt met Post en Gatty het geval te zijn. Ten slotte zij tegenover eventueele nurk- sche opmerkingen nog erkend, dat een reis New-YorkNew-York, die steeds boven den 40sten breedtegraad blijft, geen reis om de wereld is, in dien zin, dat een afstand, gelijk aan den omtrek der aarde wordt al- gelegd, maar ook dat zal aan onze bewon- dering voor de beide Amerikaansche vlie gers, als zij heden of desnoods morgen in derdaad bun doel mogen bereiken, niet den minsten afbreuk doen. DE ZEPPELIN-TOCHT NAAR IJSLAND Boven Engeland gepasseerd. Tegen drie uur gistermiddag is de Graf Zeppelin, die op weg is naar IJsland, bo ven Cromer, een badplaats aan de kust van Norfolk, verschenen. Het luchtschip bevond zich op ongeveer honderd meter hoogte, zoodat de badgasten het duidelijk konden zien. Om 4.22 werd op weg naar Scarborough Filey gepasseerd. MILITAIR VLIEGER „RAMT" EEN AUTO. Bij Chateaumouh vloog gisteren een militiar op zoo'n geringe hoogte boven den straatweg, dat het onderste van het vlieg tuig in aanraking kwam met een auto. Van den chauffeur en diens moeder, die naast hem zat, werd het hoofd verbrijzeld, ter wijl de overige inzittende alle ernstig ge wond werden. Het vliegtuig landde zelf ongedeerd op een naburig vliegveld. De bestuurder, een onderofficier, is terstond na de landing gearresteerd. Vliegrecord. De Fransche vliegster Maryse Basti is Zondag van le Bourget bij Parijs gestart met een klein vliegtuig van 40 paarde- kracht, om het afstandsrecord voor lichte vliegtuigen te verbeteren. Thans wordt ge meld dat ze in Urino bij Nisjni Nowgo- rod is geland. Daarmee zou de dame 2900 K.M. afgelegd hebben en niet alleen 't af standsrecord voor hare categorie, maar ook het wereldrecord voor vrouwelijke vliegsters geslagen hebben. EngelandIndië-vluchL De Engelsche vliegers Stack en Chapiin zijn Maandag om 4.25 uur van het vlieg veld Lympne opgestegen om een vlucht te maken naar Eng. Indië in zes dagen heen en terug. Ze vlogen in eerste étappe tot Cons tan tinopel. Dinsdagmorgen 8.40 uur zijn ze doorgegaan naar Aleppo. Bij zonnebrand, doorzitten stukloopen enz. is Purol zeer verzachten/ ed^aenezend. Al len die dezer dagen i^A/ot/eek of Dro gisterij een doos of ZrtDfJrurol koopen, ontvangen daarbij apolang de voorraad strekt, gratis een boekje over huidverzor ging en huidgenezing. 6489 Om het versche kadetje. Voor de Amsterdamsche rechtbank stond onlangs terecht de 36-jarige directeur van Hotel Suisse, J. F. S., verdacht van over treding der Arbeidswet. S. zou a's direc teur van het hotel in de aan het botelbe- drijf verbonden keuken bakkerij-arbeid heb ben doen verrichten, door den bakkersge- GEMEENTERAAD De Raad dezer gemeente vergaderde op Maandagnamiddag j.l. te 7 uur. Afwezig jbr. J. H, Gevers. Voorzitter: de burgemeester. De voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en onveranderd gearresteerd. Winkel- en arbeiderswoningen der bouwvereenlging. Na voorlezing der notulen, zegt de voorz., dat de heer van Parera blijkens de notulen in de vorige vergadering heeft beweerd, dat de firma Kort en van der Wiel te Noordwijk bij de aanbesteding van de 12 woningen der wo ningbouwvereniging de twee winkelhuizen bad begroot op 15.000, waarvan de consequentie is, dat de huur der winkelhuizen de onkosten niet dekt. zoodat terwille der winkelhuizen voor de arbeiderswoningen meer moet worden betaald om het geheele complex rendeerend te maken. Spreker heeft van de opmerkingen van den beer van Parera notitie genomen en deze aan gelegenheid eens onderzocht en nu is hem ge bleken, dat uist 't tegendeel waar is, van het geen de heer van Parera beweert. Wat de firma Kort en van der Wiel le Noordwijk aangaat, volgens mededeeling dezer firma heeft zij de door den heer van Parera bedoelde winkelhuizen niet op 15000, maar op 11071 begroot. De aannemer der woningen, de heer H. I. As sendelft te Heemstede deelt mede, dat niet in begrip der stelposten de 3 woningcomplexen door haar als volgt zijn begroot: 6 wouingen tvpe A: ƒ16228, 4 type B: ƒ12164, 2 type C /winkelhuizen): 11468. Volgens deze cijfers zou de huur der wonin gen type A moeten bedragen per week: 25.26, terwijl zij slechts bedraagt 6 x 4 is f 24, van type B 18.91, terwijl zij bedraagt 4 x 4 50 is 18, van type C (de winkelhui zen) 17.82, terwijl zij bedraagt 2 x f 10 is J 20. Hieruit blijkt ten duidelijkste, dat de ar beiderswoningen minder en de winkelhuizen meer opbrengen, dan voor een sluitende exploi tatierekening noodig is. Van de beweringen van den heer van Pa rera blijft alzoo niet veel over. Trouwens aldus de voorz. de heer van Parera deed verstandiger met een beetje voor zichtiger te zijn met zijn praatjes. Zoo is de heer van Parera zoo vriendelijk steeds te be weren, dat hij de voorz. belang heeft bij de combinatie Willemse, waar ook niets van aan is. De heer van Parera zegt, dat hij, niettegen staande de uiteenzetting van den voorzitter, zijn beweringen volhoudt, want dat hij als vak man het beter weet, dan een leek. Ook blijft de heer van Parera er bij, dat de voorz. be trokken is bij de combinatie-Willemse. De heer A. H. van Noort zou een commissie van 3 leden willen benoemen om deze zaak te onderzoeken. De voorz. is dan meteen gereha biliteerd. De voorz. zegt, dat hij tegenover den beer van Parera geen rehabilitatie noodig heeft. Hij trekt zich van diens beweringen niets aan, maar op deze wijze valt niet te debatteeren. Vervolgens komt aan de orde punt 1 der agenda: 1. Ingekomen stukken. Een aantal door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten passeeren de rij. Ingekomen is een schrijven van Ged Staten betreffende overdracht van den weg Sassen- heimPiet GijzenbrugNoordwijkerhout Be sloten wordt dezen weg met ingang van 1 Juli a.s. aan de provincie in eigendom, beheer en onderhoud over te dragen. De secretaris doet op verzoek van den voor zitter voorlezing van een circulaire van Ged. Staten, betreffende een wijziging van de jaar- weddenregeling van burgemeester,, secretaris en ontvanger. De beer van Parera vraagt of krachtens deze gewijzigde regeling de jaarwedden verandering ondergaan. De voorz. zegt, dat de bestaande jaarwedden krachtens deze regeling geen wijziging onder gaan, De regeling voorziet o.m. in het geval van vermindering van jaarwedden bij daling van het zielen-aantal. Ook zullen bij stijging van het zielenaantal en dientengevolge plaat sing in een hoogere klasse, de dienstjaren van de in functie zijnde titularissen slechts in zoo verre medetellen, dat hun salaris niet vermin derd wordt, doch verdere verhoogingen zullen zij eerst genieten, wanneer zij het bepaalde aantal dienstjaren in de verhoogde klasse heb ben doorgebracht. Dit is wel een nadeel voor de tegenwoordige functionarissen, vergeleken bij de bestaande regeling, maar spreker vindt dit niet onbillijk. zei B., voor wien geen arbeidslijst aanwezig was. Voorts zette hij het versche brood vóór tien uur aan zijn gasten voor. De kantonrechter, mr. Fontein, sprak verdachte vrij. In hooger beroep eischte de Officier een geldboete van 1.(principi- eele zaak). De rechtbank, uitspraak doende, sprak den hoteldirecteur vrij. Zij overwoog, dat men zich aan het taalkundige begrip van .bakkerij" moet houden. Hier werd niet in een bakkerij, doch in de keuken gebak ken, welke door het bakken niet tot bak kerij wordt. Verduistering door een postambtenaar. De Haariemsche Rechtbank veroordeel de destijds den besteller der posterijen J. D. te Haarlem wegens verduistering tot tien maanden gevangenisstraf. De ambte naar had zich uit een postzak eenige aan- geteekende stukken toegeëigend, die j 15.000 aan contantes en eenige effec ten bevatten. Veertien duizend gulden werden bij D. teruggevonden: de effecten had hij verscheurd. De Officier kwam van dit vonnis in ap pél en de procureur-generaal eischte een gevangenisstraf van één jaar en zes maan den. Het Amsterdamsche Gerechtshof arrest wijzend veroordeelde hem tot een gevan genisstraf van één jaar en zes maanden, met aftrek van zeven maanden voorloo- pige hechtenis. VAN NOORDWIJKERHOUT Bij acclamatie wordt besloten met het voor stel van Ged. Staten accoord te gaan. De Bond van Vereenigingen en Stichtingen, bedoeld in art. 6 der Landarbeiderswet, in de provincie Groningen, gevestigd te Groningen, verzoekt adhaesiebetuiging aan een door gemel- den Bond aan de Regeering gericht adres om den rentevoet van 4 pet., geldende voor de door het Rijk verleende voorschotten ingevolge de Landarbeiderswet, te verlagen. De voorz. zegt, dat B. en W. voorstellen, dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer A. H. v. Noort vraagt of deze rente niet verlaagd kan worden. De voorz -zegt, dat het de taak van de re- geering is om daarover te oordeelen. Het be hoort niet tot de taak van den Raad om aan alle mogelijke adressen adhaesie te betuigen, tenzij de belangen der gemeente er rechtstreeks bij zijn betrokken. Conform het advies van B. en W. wordt be- s'oten. Verzoek van P. Laros om een stukje grond van plm. 19 M. te mogen koopen van het grond bedrijf, welke stukje is gelegen achter zijn per ceel aan het Julianaplein. Besloten wordt het gevraagde stukje grond te verkoopen voor 3 per M2. Circulaire van Ged. Staten om mededeeling, of de Raad wenscht dat jaarlijks door B. en Yv'. een verslag omtrent den toestand der ge meente wordt uitgbracht, dan wel of met een vijfjaarlijksch verslag genoegen wordt genomen Besloten wordt aan Ged. Staten te berichten, dat de Raad met een vijfjaarlijksch verslag wenscht te volstaan. De bedrijfsbelasting. Ingekomen is voorts een uitvoerig adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, waarbij verzocht wordt de plaatse lijke bedrijfsbelasting af te schaffen. De voorz. zegt, dat B. en W. over deze be langrijke kwestie uitvoerig hebben gedelibreerd doch hun standpunt nog niet hebben kunnen bepalen. B. en W. zullen daarom bij de opma king der begrooting deze kwestie onder de oogen zien en hunne houding dan bepalen. B. en W. stellen daarom voor de behandeling van dit adres te verdagen tot de behandeling der begrooting. De heer van Parera kan daarmede wel ac coord gaan, doch zou B. en \V. ernstig in over weging willen geven le zijner tijd de opbrengst van de bedrijfsbelasting van de begrooting te schrappen. De bedrijfsbelasting is uit den tijd. Het is spreker bekend, dat er ondernemers zijn, die niet meer dan 10 werklieden aanschaffen, omdat zij dan onder de bedrijfsbelasting vallen. Ook heeft spreker wel eens gehoord, dat een ondernemer zijn werkvolk zal bedanken, als de bedrijfsbelasting niet wordt afgeschaft. De voorz. zegt, dat de bedrijfsbelasting al- leiminst bet troetelkindje is van B. en W. De zerzijds wordt zeer goed ingezien, dat aan de handhaving der bedrijfsbelasting eigenaardige bezwaren zijn verbonden. Uit het feit, dat B. en W. thans niet met een voorstel komen doch de zaak uitstellen tot de behandeling der be grooting blijkt wel, dat B en W. allerminst een speciale voorkeur hebben voor deze belasting. Doch deze gemeente verkeert wat dit punt aangaat in speciale conditie en een vergelij king met andere gemeenten gaat niet op. Conform het voorstel van B. en W wordt besloten deze aangelegenheid tot de behande ling der begrooting te verdagen. De politieverordening wordt gewijzigd in dien zin. dat aan de bebouwde kom worden toegevoegd: a. de Julianastraat, b. het Juliana plein, c de Sint Jacobstraat. d. de Wasse- naarscheweg, zulks teneinde daar zoo noodig borden te kunnen plaatsen, aanduidende de maximum-snelheid. Tevens wordt een artikel opgenomen krach tens hetwelk houders van hondenkarren ver plicht zijn te voldoen aan het hun door of van wege burgemeester en wethouders schriftelijk gegeven bevel om hun karren met honden en tuigen en met geleide op de in het bevel aan gegeven plaats en tijd ter keuring aanwezig te doen zijn. De bouwverordening ondergaat enkele be langrijke wijzigingen, die door den secretaris worden voorgelezen. De rooilijn wordt vastgesteld voor de Julia nastraat, Julianaplein en Koninginneweg. Ten aanzien van de Kerkstraat, den Wasse- naarschen weg en een gedeelte van den Regen- vlietweg wordt aan B. en W. de bevoegdheid gegeven om dispensatie te geven van de open bebouwing. Tevens wordt o.m. de bepaling opgenomen, dat voortaan uitsluitend zal mogen worden gebouwd aan straten en wegen, die met asphalt, keien of klinkers ziin verhard, terwijl voor heen aan alle verharde wegen mocht worden gebouwd. Ook langs het harde Pad zal voortaan niet meer mogen worden gebouwd. Bouwen langs het Harde Pad. Dit laatste punt geeft aanleiding tot een wijdloopende discussie. De heer A. H. v. Noort zegt, dat iemand langs het harde Pad grond gekocht heeft om er op le bouwen en de steenen al zijn aange voerd. Het zou toch te erg zijn, als zoo'n man niet zou kunnen bouwen. De voorz. zegt, dat natuurlijk altijd de mo gelijkheid openblijft voor B. en \V. om dispen satie te verleenen en de ervaring beeft wel be wezen, dat B. en W. ter zake de noodige soe pelheid betrachten, al kunnen uiteraard thans geen bepaaide toezeggingen worden gedaan. De heer van Parera zegt, dat de bevoegdheid van B. en W. tot het geven van dispensatie aanleiding geeft tot allerlei praatjes. De voorz. zegt, dat B. en W. die praatjes op den koop toe nemen. B en W. hebben steeds getracht ieders belang te dienen, voor zoover dit met het algemeen belang is overeen te bren gen. Zij zullen dit in de toekomst blijven doen en kunnen zich van praatjes niets aantrekken. Overigens heeft de Raad het recht B. en W. te interpelleeren, als naar zijn meening B. en VC'. de verordening verkeerd toepassen. B. en W, hebben gemeend het z.g. Harde Pad in de verordening le moeten opnemen. Heeft de Raad een ander oordeel, dan' heeft spreker daar vrede mee. Een desbetreffend voorstel uit den Raad zal dan in stemming worden gebracht. De heer A. H. van Noort stelt daarop voor het Harde Pad uit deze verordening te lichten, zoodat daarlangs vrij gebouwd kan worden. Dit voorstel wordt gesteund door den heer C v. d. Klauw. Daar dit voorstel niet voldoende wordt on dersteund kan het niet in stemming worden ge bracht. De door B. en W. voorgedragen wijziging der verordening wordt daarna bij acclamatie aangenomen. Ingekomen zijn verzoeken van D. J. Hoek, wonende 's Gravendamschen weg 52 om een vergoeding in de autobuskosten van zijn doch tertje voor transport naar de O. L. School te Noordwijk, van J. Padding om een tegemoet koming in de kosten van transport van zijn zoentje naar de Chr. U.L.O. School te Noord wijk a. Zee en van J, C. van Schie voor trans port van zijn twee kinderen naar de R.K. School te Lisse. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten aan D. J. Hoek een tegemoetkoming te verleenen van 50 pet der kosten, aan J. C. Padding van 40 pet. dar kosten. Op het ver zoek van J. C. van Schie wordt afwijzend be schikt, daar de afstand van de woning der kin deren tot de R.K. School alhier geen 4 K.M. bedraagt. Overeenkomstig het voorstel van B. en W., wordt besloten tot aankoop van een stukje grond van H. Wolken in de Zilk voor 100 en van een perceel grond, groot plm. 320 M. van de Landexploitatie Maatschappij „Noordwijker hout" tegen 2.50 per M2., heide ten behoeve van de gasvoorziening in de Zilk. Aan de Parochiale H Hart-school in de Zilk wordt overeenkomstig het desbetreffend ver zoek een bedrag van 450 per jaar beschikbaar gesteld voor huur van een lokaal in het Paro chiehuis, daar de school te klein is. Ingekomen is tevens een verzoek van de R.K. School „De Voorzienigheid" om medewerking te verleenen voor de aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen. De voorz. zegt, dat B en W. aan den Raad voorstellen terzake medewerking te verleenen voor zooverre die door de wet wordt geëischt. Het betreft hier een ingebouwde school, waar op art. 205 der wet van toepassing is en des tijds zijn de meubels geschat op 800 per lo kaal of in totaal op 7200. Naar de meennig van B en W. kunnen uit de nieuwe aansohaf- fing der schoolmeubelen voor de gemeente slechts kosten voortvloeien, indien de totale waarde der schoolmeubelen hooger wordt dan 7209, of in elk geval slechts indien de waarde van de schoolmeubelen in een lokaal de 800 te boven gaat. Conform het voorstel van B en W. wordt be sloten. Tot leden der Schattingscommissie, bedoeld in art. 57 der wet op de Inkomstenbelasting 1914 worden herbenoemd de heeren P. Bekkers, L P. Heemskerk, C. Bouwmeester en Job Pen- nings. Een leening tegen 2 pet. Op voorstel van B. en W. wordt een tijde lijke kasgeldleening aangegaan van 150 000 tegen een rente van 2 pet voor het tijdvak 2 Juli2 October a.s. De voorz. zegt, dat op verzoek van den geld schieter zijn naam niet in de openbare verga dering wordt genoemd. Voorts stellen B en W voor een vaste geld- leening aan te gaan met de Levensverzekering maatschappij „De Nederlanden" te Amster dam tot een bedrag van 100.000 tegen een rente van 4 procent en een koers van 961*. De eenige kosten, die op deze leening komen Is pet. provisie voor den kassier. Rente en koers, inclusief provisie, komen overeen met een rente van 4.30 pet. pari. Naar aanleiding van een vraag van een van de raadsleden of het wel verstandig is nu te leenen, daar zoo goedkoop tijdelijk geld kan worden verkregen, zegt de voorz. dat B. en W, sinds een jaar het stelsel van tijdelijke lee ningen toepassen en dan geleend hebben tegen een rente van 2 2% pet. De rentevoet leek B. en W. aanvankelijk nog te hoog om een vaste leening aan te gaan Zooals thans geleend kan worden meenen B. en W. echter niet lan ger te moeten uitstellen, al is het zeer goed mogelijk, dat B. en W. het mis hebben. De voorz. deelt voorts mede, dat de leening zal worden afgelost in 50 jaren, doch dat de geldgever nh 40 jaren het recht heeft om zijn geld terug te eischen. Vervroegde aflossing is mogelijk na 5 jaren, voor dien tijd tegen ver goeding van 1 pet. extra. Ook moet volgens den voorz. niet over het hoofd worden gezien, dat na indiening van het Hoover-plan er aanleiding is tot de onderstel ling dat de rentevoet eenigszins zal stijgen. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. B. en W. stellen voorts voor op dezelfde voor waarden aLs zooeven genoemd een leening aan te gaan van 75.000 met het algemeen mijn werkersfonds van de steenkolenmijnen in Lim burg. De heer Langeveld merkt op, dat zeer waarschijnlijk binnenkort van de provincie geld voor de gemeente loskomt. De voorz. zegt, dat B. en W. daarmede reke ning hebben gehouden. Dit bedrag zal onge veer 75.000 bedragen, doch deze 75.000 kunnen dienen om de 5 pet. en 4% pet, te converteeren, die de gemeente nog heeft loopen. Daarna wordt bij acclamatie conform het voorstel van B. en W. besloten. Ged. Staten hadden enkele bezwaren tegen de nieuwe schoolgeldheffing. Aan die bezwaren is tegemoet gekomen, doch het gevolg van een en ander is, dat de nieuwe verordening eerst 1 Juli 1931 in werking kan treden. In de gemeentebegrooling, dienst 1930 en dienst 1931 worden diverse wijzigingen aange bracht. Op het verzoek van A. L. van der Peijl om een stukje gemeentegrond gelegen voor zijn wo ning aan den Eersten ouden Schulpweg te mo gen huren worden gunstig beschikt. Besloten wordt 0.25 per jaar te laten be talen als erkenning van het eigendomsrecht der gemeente. B. en W. stellen voor aan den nieuwen chef van politie een tegemoetkoming van 100 te verstrekken in de verhuiskosten. De voorz. zegt, dat hij volgens het des tijds door den Raad genomen hesluit de be voegdheid heeft gehad om de dienstjaren van den chef elders doorgebracht, te doen mede tellen., De voorz. heeft van die bevoegdheid geen gebruik gemaakt, In deze bepaling hebben B. en W echter aanleiding kunnen vinden om den Raad voor te stellen een tegemoetkoming in de verhuiskosten te verstrekken. De heer L. M. van Noord vraagt of hier geen precedent wordt geschapen. De voorz. zegt, dat dit niet het geval is, daar de salarisregeling van den chef, wat de dienst jaren betreft, afwijkt van andere regelingen. Daarna wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. De vergoeding aan de bijzondere scholen, in gevolge art. 101 der L. O.-wet 1920, wordt na der vastgesteld, daar bij de vorige vaststelling door de besturen geen rekening was gehouden met de geïnde schoolgelden. Het laatste punt der agenda vermeldt: Voor stel van B. en W. tot het aangaan van een da ding. De voorz. zegt, dat dit punt zich niet eigent tot openbare bespreking en hij het dus in geheime zitting wenscht te behandelen. Spr. vraagt of nog een der leden in openbare zitting het woord verlangt. De heer L. M v. Noort .vraagt of er niet meer gelet wordt, dat er aan Piet-Gijzenbrug bij het veilingsgebouw geen mest meer mag worden gelost. De voorz. zegt, dat er wel degelijk op gelet wordt, doch onlangs heeft men een geval laten passeeren zonder verbaal op te maken, omdat er bijzondere omstandigheden aanwezig waren. De heer L. M. v. Noort zegt dat het zootang geleden is dat 'er vergadering geweest is en verzocht meer vergaderingen te houden. De voorz. zegt, dat hij in de toekomst wel wat meer zal vergaderen. De heer van Parera vraagt wanneer beslist wordt op het verzoek om bouwvergunning, dat hij heeft ingediend. De voorz. zegt, dat hij verwacht had, dat de heer van Parera zou waarschuwen, als hij de woning was uitgezet. Een mededeeling deswe ge van den heer van Parera is op het Gemeen tebestuur nog niet ingekomen. De heer van der Klauw vraagt om wegne ming van de bestaande keien aan het harde Pad en het aanbrengen aldaar van klinkers. B. en W. zullen dit overwegen. De heer van Parera verzoekt om betere voor ziening van de bestrating van den kop van de Haven en van het verlengde van de Havenstr. De voorz. zegt, dat wat den kofp van de Haven aangaat door B en W. reeds opdracht is verstrekt. Het overige gedeelte zullen B. en W nader overwegen. De heer Langeveld klaagt over een gedeelte van den weg langs de Leidsche vaart, die niet in orde is en verzooht bij de gemeente Leiden stappen te doen om den weg in orde te bren gen. B. en W zullen dit onderzoeken. De heer E. Oostdam Jzn. merkt op dat hier en daar bordjes „Eigen weg" worden geplaatst en vraagt of belanghebbenden hiertoe gerech- tidg zijn. B. en W. zullen deze aangelegenheid onder zoeken. Daarna wordt de openbare vergadering ge sloten en overgegaan in geheim comité. LISSE. Hinderwet. Ter gemeente-secretarie ligt een verzoek met bijlagen ingevolge de Hinderwet van den heer A van der Zaal Azn., schilder, alhier, om vergunning tot het plaatsen van 5 electro-motoren met ge zamenlijk vermogen van 8 3/4 P.K. op het perceel plaatselijk gemerkt Heereweg nos. 213—215, kadastraal bekend gemeente Lis- se in Sectie D nos 3125 en 2359. Op Dinsdag 14 Ju'i a.s., des namiddags om 3 uur kunnen tegen de inwilliging van dit verzoek, bezwaren worden ingebracht ten gemeentehuize. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R.K. Jongensschool van de Par. „St. Agatha" is benoemd den heer H. W. van der Hulst uit de gemeente Alkemade. Gewapende dienst De van gemeente wege gehouden collecte voor het fonds van den gewapenden dienst heeft na aftrek van onkosten opgebracht de som van 42.34 1/2. WARMOND. Kind verdronken. Hedenmorgen is het 3-jarig zoontje van den watermolenaar B. Kraan door ver drinking om het leven gekomen in de on middellijke nabijheid van de molen. Ondanks de politie spoedig ter plaat se was en met een zuurstofapparaat dr levensgeesten nog trachtte op te wekke mocht zulks niet baten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 8