WOENSDAG 1 JULI 1S31 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD PAG. 7 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Dame onder een auto. Op slag gedood. Maandagavond omstreeks 10 uur reed de heer V., met zijn vrouw per fiets over den nieuwen- Go.r'eschen weg te Tilburg. Een groote vrachtauto met aanhangwagen, be stuurd door L. H., passeerde hen. De echt- genoote vaü den heer V. raakte haar stuur kwijt en viel met het hoofd juist op het rechterachterwiei van den aanhangwagen. De vrouw werd overreden en op slag ge dood. Jongen overreden. Te Krewerd is de 15-jarige A. E. door onvoorzichtig oversteken door e^n luxe auto aangereden en ernstig gewond in het diaconessenhuis te Groningen opgeno men. Op den weg dood gevonden. Maandagavond verliet de 21-jarige B. M. te Bovenkerk voor het doen van een bood schap de ouderlijke woning. De ouders hadtien zich reeds vroeg ter ruste begeven en konden alzoo niet constateeren, dat M. des nachts afwezig bleef. Des morgens in de vroegte vonden buren den jongeman dood op den openbaren weg liggen, een flesch gortepap in den hand gekneld. Al hoewel aan misdrijf niet werd gedacht stel de de politie onmiddellijk een onderzoek in. Vermoedelijk is hier hartverlamming oorzaak van dezen tragischen dood. Verdronken. Sedert enkele dagen werd uit de woning der werkgeefster in Tricht een 26-jarige dienstboue vermist. Zoeken bleek vruchte loos. Dinsdagmorgen werd het lijk nabij het oude zwembad te Geldermalsen uit de Lin- ge opgehaald. Dinsdagavond geraakte het 6-jarig zoontje van den heer J. de Vries, gevangen bewaarder te Leeuwarden, in een onbe waakt oogenblik te water in de Ooster- kaüe. Het knaapje verdronk. Het lijkje Kon worden opgehaald. Spelende is gistermiddag aan hot Weesperzandpad te Diemen een één-jarig knaapje voorover in een tobbe met^. water gevallen en verdronken. De levensgeesten konden niet meer worden opgewekt. MOORDAANSLAG TE LONNEKER. De dader meldt zich aan. Gistermorgen is te Lonneker op een 22- jarig meisje, van S. genaamd die in betrek king was aan het Mercuriusplein, een moordaanslag gepleegd. Zij had haar ver loving met den 27-jang-bO timmerman H. afgemaakt. Deze meldde zich gistermorgen bij het meisje aan vroeg haar te spreken en toen zij met hem over straat liep greep hij haar plotseling vast en bracht haar ern stige verwondingen toe met een scheermes aan hals en gelaat Het meisje zakte ineen en werd naar het ziekenhuis overgebracht. De aanslagpleger me dde zich later bij een surveilleerend agent aan. Deze wilde hem naar het poli tiebureau overbrengen, doch de man rukte zich onderweg los en wierp zich voor oen passeerende auto. Hij kreeg echter slechts lichte verwondingen, daarna werd hij in ar rest gesteid en legde een volledige bekente nis af. De toestand van het meisje is zeer •lecht. Het moordwapen werd later in een tuintje teruggevonden. Communistenrelletjes te Schiedam. Gisterenavond hebben de communisten een vergadering belegd in gebouw „Een dracht" te Schiedam. Na afloop daarvan brachten zij den heer Lou de Visser luid keels schreeuwend naar de tram. Op de Koemarkt werden zij door politie en ma rechaussee met blanke sabel en revolver schoten uit elkaar gedreven en over de ge- heele stad verspreid. Tot laat in den avond bleef het in de stad rumoerig. De heer C. F. werd ernstig aan den schouder gewond door een sabelhouw en moest worden ver bonden. BRANDEN. Bakkerij afgebrand. Gistermiddag ongeveer half vier is de bakkerij van den heer G. B. van den Berg, Fransche pad 4 te Zaandam, tot den grond toe afgebrand. Ook de voorraad grondstof fen, de gereedschappen en de machines gingen verloren. Het vermoeden bestaat, dat de brand veroorzaakt is door een lek aan de oven. Ook de winkel heeft belang rijke brandschade opgeloopen. De beheer der, de heer H. Beugeling, die niet verze kerd was. kon nog bijtijds de inboedel in veiligheid brengen. Het perceel Franschc- pad 8, bewoond door J. de Boer, kreeg eveneens brand- en waterschade. De aan grenzende nieuw van steen gebouwde hui zen van den heer G. B. van den Berg, C. de Lange en J. Groeneveld, kwamen er zon der schade af. De heer van den Berg is op beürspolis verzekerd. Boerderij afgebrand. Waarschijnlijk door hooibroei is brand ontstaan in de boerderij van den heer Schuringa te Witte wierum. Hoewel de brandweer direct ter plaatse was, kon niet worden voorkomen, dat de boerderij geheel afbrandde. Alle huisraad, boerengereedschappen, 10 varkens en 60 kippen werden een prooi der vlammen. De schade wordt slechts door verzekering ge dekt. DE SCHATTEN DER „TU BANT IA". Het bergingsvaartuig teruggekeerd. Het bergingsvaartuig „Reclaimer", dat onlangs op een geheime expeditie vertrok, om naar men aannam, een millioen pond sterling aan goud te voorschijn te halen uit het wrak vau het in den oorlog getorpe deerde s.s. „Tubantia" van den Kon. Hotl. Lloyd, is, naar het N. T. A. uit Londen be richt, te Sunderland teruggekeerd. De eeni- ge inlichting, welke de eigenaars wilden ge ven was, dat zij gedaan hebben, wat in het contract stond. De „Reclaimer" heeft mot duiktoestcllen naar het wrak gezocht, maar is er niet in geslaa-gd de plaats vast te stel len. Vermoedelijk zal men besluiten het zoeken op te geven. Soldaat tegen wil en dank. Een ingeschrevene voor de lichting 1932 uit de gemeente Idaarderadeel (Fr.), gaf bij de aangifte ter inschrijving broederdienst als reden van vrijstelling op. Hij was eenter op dat oogenblik niet by machte de nood'ge inlichtingen te verstrekken voor het op maken van de stukken: ook ter secretarie ontbraken daarvoor de gegevens. Hem werd toen in overweging gegeven, naar een en ander te informeeren bij zijn ouders. Hij verscheen echter niet opnieuw ter se cretarie, ondanks herhaalde waarschuwing van de zijde van het gemeentebestuur en ondanks het feit, dat hij dagelijks het ge meentehuis passeerde. Ee;st toen een be richt omtrent de aan andere ingeschrevene verleende vrijstellingen in het plaatselijk weekblad was verschenen, maakt hij op nieuw werk van de zaak; verschafte zich binnen enkele dagen de noodige gegevens en vervoegde -zich ter secretarie met ver zoek alsnog de stukken op te maken. Aan dit verzoek werd voldaan, doch hij weid door den Commissaris der Koningin aiel- ontvaukelijk verklaard in zijn aanvraag, omdat de aanvrage niet was geschied bin nen den voorgeschreven termijn en er geen aanleiding bestond van den termijn af te wijken. Belanghebbende kwam tegen deze uitspraak in beroep, doch bij Koninklijk be sluit is dit beroep ongegrond verklaard, op grond, dat niet aannemelijk is gemaakt, dat de belanghebbende niet uit onverschillig heid heeft nagelaten zich tijdig te bevoeg- der plaatse voor vrijstelling wegens broe derdienst op te geven. Indien hij in ver hand met zijn lotingsnummer dienstplichtig is, wat wel waarschijnlijk is, zal hij dus on danks zijn aanspraak op vrijstelling wegens broederdienst, moeten dienen. BUITENL. BERICHTEN DE RAMP TE VINCENNES. PRACHTIG AANBOD DER FRANSCHE REGEERING. Minister Reynaud heeft, na afloop van den ministerraad, aan onzen gezant Jar. Loudon, de betuiging van zijn sympathie vernieuwd bij de ramp, die de Nederland- sche afdeeling op de koloniale tentoon- steding heeft getroffen en namens de Fransohe regeering medegedeeld, dat zij met zeer groote belangstelling vernomen heeft, dat de NeJerlandsche representatie zal voortgezet worden. Zij heeft daarom haar sympathie ook stoffelijk willen uitdrukken door een be drag van frs. 3.000.000 aan ons tentoon stellingsbestuur beschikbaar te stcl'len. Onze gezant heeft daarop onmiddellijk geconfereerd met staatsminister Fock, on zen commissaris-generaal en verdere hee- ren van het tentoonstellingsbestuur die unaniem hebben bes'oten, aan de Fran- sche regeering hun groote erkentelijkheid voor dit bewijs van sympathie te betui gen, doch tevens haar mede te deelen, dat het tentoonstellingsbestuur meent het mooie aanbod niet te moeten aan vaarden, aangezien de assurantie en de belangrijke financieele hulp, die van het particulier initiatief toestroomt, het co mité van voldoende geldmiddelen ver zekeren om onze vertegenwoordiging waardig voort te zetten. Verloren gegane schilderijen. Bij' de verloren gegane voorwerpen ver dienen de schilderijen een bijzondere ver melding. Er waren doeke van ongelijke waarde bij. Er hingen o.m. werken van Bauor en Is. Israels, en er was ook het groote doek, voorstellend een gevecht tux- schen wilde dieren van den eenigen in- heemschen schilder va-n beteekenis, raden Saleh. Achteraf zullen de museum-directeu ren tevreden zijn, die ondanks den op hen uitgeoefenden aandrang, bepaalde stukken niet wilden afstaan. Ook in het departement van koloniën had de deel neming mot zekere stukken een punt van ernstige overweging uitgemaakt., maar het besef, dat het een voorbeeld moest geven, deed de balans doorslaan. Juiste oorzaak van den brand nog onbekend. Het ingestelde onderzoek toont aan dat er geen kwaadwilligheid in het spel is geweest. Vastgesteld werd tevens dat het vuur om vier uur moet zijn uitgebroken. Heden zal men overgaan tot onening van het transformatorhuisjehierbij hoont men aanwijzin.gen te vinden omtrent de oorzaak van den brand. FATALE HITTEGOLF IN DE V. S. Thans reeds 500 dooden geteld. Het aantal personen, dat direct of in direct ten gevo'go van de hittegolf, die reeds geruimen tiid het Westen en Zuiden der Vereenigde Staten teistert, is ovor'e den, is thans tot 500 gestegen. Gisteren be zweken niet minder dan 280 skchtoffe.i aan de hitte. Chicago staat aan het hoofd der lijst met 50 dooden gisteren en 126 in totaal. In den staat Iowa zakken de dieren bij hoopen ineen, terwijl Ziiid-THkota, be halve door de hittegolf, ook nog door millioenen sprinkhanen wordt geteisterd. Te Louisville, in den sta-at Kentucky, heeft gisterochtend een onweer gewoed van een hevigheid, als in de annalen der stad geen tweede staat vermeld. Rui ten werden verbrijzeld, hoornen ontwor teld en daken afgerukt. Verscheiden per sonen Henen verwondingen op. Het on weer werd door hevige slagregens gevolgd ONGELUKKEN. ACHT KINDEREN BIJ BRAND OMGEKOMEN. Reddingspoging van vader faalde. Uit Jonquières (provincie Quebec) wordt gemeld: Bij een hevigen brand in een woonhuis alhier zijn acht kinderen van 1 tot 11 jaar om het leven gekomen, ondanks de heldhaftige pogingen van hun vader, om de in rook en vlammen gehul de slaapkamer, waar de kinderen zich bevonden, te bereiken. Sterke aardbeving in het Verre Oesten. Het observatorium te Pulkowo deelt mede, dat de aldaar opgestelde seismo- grafen een kr.—htige aardbeving hebben opgeteekend, waarvan het centrum meet liggen in Japan of op de Koerillen-eilan- den. Groote brand te Londen. Dinsdagmorgen k een meubelfabriek, welke gevestigd was in de City, geheel door brand vernield. De vlammen vonden in den houtvocr- raad gretig voedsel en legden de fabriek binnen enkele uren geheel in de ascih. De brandweer kon zich slechts bepalen tot het nathouden der aangrenzendo pak huizen. Uit bijna, alle deelen van Londen ver schenen brandweerwagens, aangezien de brand woedde in de z.g gevaarlijke zone der City, in de onmiddelU'ke omgeving van het St. Bnrtho'omeus-zie-kenhiUR. Het is den honderden brandweerlieden die met 16 stralen water gaven, ten slotte gp'uVt de" brand tof den Vi«ord te be perken. De materieels schade is zeer groot. Mensribenlevens zijn niet te be treuren. De oorzaak van den brand is onbekend Paniek in twee kerken. Op het Eucharistisch Congres te Scnaulen ontstond Zondag temgovolge van een onopgehelderd incident onder do deelnemers aan den dienst in de katho lieke kerk een paniek. Gedurende de Mis werd plotseling ge roepen: „vlucht, de.kerk stort in". Het toeval wilde, dat op dat oogenblik een vliegtuig laag in de nabijheid van de kerk vloog. Door het geronk der motoren werd de paniek nog verergerd. Aan den uit gang van de kerk drong de menigto op en trachtte naar buiten te komen. Hierbh werden 50 personen gewond, van wie elf ernstig. Het congres werd vöor dien dag gesoherst. Maandag, ter gelegenheid van het Pe trus- en Paulusfeest heeft een dergelijk incident tot een paniek geleid. Tijdens een processie in de Petrus- en Paulus- kerk klonk plotseling het brandalarm. De deelnemers aan de processie, nog onder den indruk van de gebeurtenissen van den vorigen dag, drongen naar de uit gangen. Een aantal personen werd ge wond. De autoriteiten hebben een onderzoek geopend. Japansch visschersvaartuig door de Russen beschoten. Een Japanschc boot, die ten Westen van het schiereiland Kamsjjatka aan het visschen was, is door een Russisch pa trouillevaartuig beschoten. Ofschoon de Japaansche boot een keer werd getroffen, zag zij kans to ontsnappen. Dooden of gowonden zijn niet te betreuren. Kudde schapen in den afgrond gedreven. Nnbij het dorpje Mn'enfeld in Grau- bunderland werd een kudde schapen door een woedenden hond over een bergkam gedreven, waardoor tweehonderd sohapen in een diepen afgrond stortten en ver pletterd werden. Bercoving in een lift te Hamburg Een handelsbediende werd te Hamburg gistermiddag in een lift door twee man nen overvallen en beroofd van een be drag van 3.315 mark, dat hij voor zijn ohef van de bank had opgenomen. De bandieten ontkwamen in een taxi. SPORT VOETBAL R. K. FEDERATIE. Lisse IZwaluwen (Oosterhout) 13. Bij het 10-jarig bestaan van de R. K. V. VLisse had het bestuur gemeend met iets bijzonders voor den dag te moeten komen en wij kunnen niet anders zeggen, dan dab 't daar ten volle in geslaagd is, want, als men nagaat dat or op het ter rein ongeveer 7500 personen aanwezig waren, kanmen zich indenken, dat er wel iets bijzonders te doen was. Schit terend was het om aan te zien, toen om ciroa. 2 uur de turnvereen. Sparta op het terrein aankwam vooraf gegaan door 2 tambours en den vaandrig. Het was een lust om die vereen., welke ruim 100 leden telt, in hot gelid te zien maroheeren. Di rect werd overgegaan tot de brug- en rekoefeningen, welke een vlot verloop hadden en waarvan het pub'iek zeker heeft genoten. Het was een voldoening voor den leeraar, den heer Boirwmeester uit Oegztgeest, dat adles zoo schitterend slaagde cn die door zijn werken de ver. in een jaar tijd op zoo'n hoog peil wist te brengen. Daarna kwam de R. K. V. V. Lisse zelf op het veld. Dit optreden ia de clou van den dag geworden. Veel zullen we over dezen wedstrijd niet zeg gen, maar gememoreerd dient te worden, dat Lisse dezen dag veel heeft kunnen leeren. Nadat door den voorzitter, den heer J. O. de Haan, een woordje tot de Oos- terhouter vrienden was gesproken werd door den aanvoerder van Ooterhout aan Lisse een herdenkingsschildje aangeboden wat met een hoera werd in ontvangst genomen. Als dan om ruim 3 uur scheidsreob- ter Bezu beginnen blaast, ie Oosterhout direct in den aanval en a's circa 5 mi nuten is gespeeld moet de Lisser keeper vissdhen (01). Lisse zoekt naar zijn vorm maar kan dien niet vinden, want als het spel 10 minuten oud is, weet Oosterhout de leiding te vergrooten (02) Lisse ziet, dat het zoo niet gaat en nu krijgen we een strijd te aanschouwen, die heerlijk is om aan te zien. Technisch staat Oosterhout 100 pet. boven Lisse, docih het enthousiasme van Lisse is 100 pet. boven het norma'e gestegen en wer kelijk heeft de linksbinnen succes als na een flink schot de Oosterhouter Keeper moet visschen (1—2). Met dezen stand gaat de rust in. Nu is Sparta weer aan het woord en laat een demonstratie zien in Zweedsohe gymnastiek. Verschillende oefeningen wer den keurig uitgevoerd. Als weer begonnen wordt blijkt Lisse geheel uitgespeeld. Het heele elftal van Lisse is zoek, wat tot oorzaak heeft dat de gasten nu een welverzorgd technisch spel te zien ga-ven, waar totaal niets tus- schen kon en dat het Oosterhout slechts maar eenmaal meer gelukte om het net lo vinden, is wel te danken aan het su blieme keepen van keeper Mens, die wer kelijk een groote pluim heeft verdiend. Alzoo werd de eindstand 13, waardoor Oosterhout in het bezit kwam vnin de voor dezen wedstrijd uitgeloofden beker. Alles bij elkaar is deze dig voor R. K. V. V. Lisse een succesdag geworden en kan het bestuur met vreugde op dezen dag terugzien. Nu, Lisse, met volle moed op naar het 3e lustrum en dat dan onder de leiding van trainer Peer Krom uit Haarlem de hoovste titel in de R. K. F. mag be haald worden n.l. Lisse I kampioen van Nederland R. K. F. V.V.W.—B.G.S. Vrijdagavond om 8 uur speelt V.V.W. (Waals) een voetbalwedstrijd tegen Berg Gerzon Sportver. uit. Wassenaar op hot terrein der L.V. en A.V. „Roodenburg" aan de Nieuwe Vaart. SCHAKEN N0TEB00M—EUWE. De eerste partij. Maandag is in de schaakclub Water graafsmeer te Amsterdam de eerste partij van aen oefenweustrijd tusschen dr. Euwe en Nuleboom gespeeld. Do wedstrijd zal evenals die Luss-chen Landau en Euwe, zes partyen bevatten. Noteboom lootte voor de eerste partij wit en speelde met verwisseling van de volgorde der zetten een variant van het ko- ninginnoganibiot. Zyn koningspaard stond echter op e2 en dit gaf hei begin der par tij een bijzonder karakter. Het spel was van meet af aan belangwekkend. Met zijn vijf tienden zot deed Euwe een poging om een pion te winnen, die Noteboom beant woordde door een aanval op twee lichte officieren, waardoor het twijfelachtig was of Euwe zijn doei zou kunnen bereiken. Uit de vele mogelijkheden koos hij echter do juiste en won den pion inuerdaad. Nole boom behield echter, door sterke goed op gestelde raadsheeren tegen paard en raadsheer, oen goed spel en het was aan vankelijk volstrekt niet zeker, dat Euwe s pion meer voldoende zou zijn om de partij te zijnen gunste te doen eindigen. Het spel was zeer moeilijk en rijk aan combinaties. Geleidelijk wist Euwe zyn kansen te verbeteren en hij slaagde er in een der raaasheeren van Noteboom tegen den zijnen te ruilen. Bij dezen ruil maakie hij echter een fout, waardoor Noteboom den verloren pion terug had kunnen win nen. Deze, in grooten tijdnood, merkte dit echter niet op en nu begon Euwe meer en meer op te dringen. Hij verbeterde zijn winstkansen vooral door zijn op e4 staand paard ook met zijn f-pion te dekken. De par tij bleef spannend. Noteboom ondernam een aanval op den zwarten konioginnevleugel, doch deze leidde tot niets. Hij moest wel dra terug en nu ging Euwe's vrije pion tot- d3. Men ruilde de laatste lichte officie ren en de koninginnen en er ontstond een eindspel mot ieder een kasteel, waarin de winstkansen aan Euwe's zijde bleven In deze omstandigheden brak men het spel af na 46 zetten. Gisteravond is in het Haarlemsche Schaakgezelschap de tweede partij van den wedstryd gespeeld. Noteboom maakte kort na de opening oen fout, waardoor Euwo ge logenheid kreeg op verrassende wijze de vijandelijke pionnen te verzwakken. Dit leidde spoedig tot totale vernietiging van Notebooms spel. Hij gaf den strijd reols bij den 24sten zet op. WIELRENNEN Van de Rijswijksche baari. Naast de voor de wedstrijden van 5 Juli reeus aangekondigde stayers Paillard, Ura- go en Krowe Kunnen wij nu ook de overige stayers meeaeelen, t.w. den Franschman .Lacqueiiay en uen Hollander Snoek. Lacquehay is 'n nog jeug-ig stayer, dio dit jaar al zeer bijzonder op den voorgrond treedt door een sene overwinningen op de allergrootste stakers dor wereld. Lacque hay wordt gegajigmaakt door Besson. Verder wordt dien dag verreden een match Den HaagAmsterdam. Den Haag wordt vertegenwoordigd door de sprinters B. Leeue, Van de Leur en van aen Heuvel, Amsterdam door A. van der Linden, Steen bergen en B. van Dijk. Het loopvlak der baan is geheel geverfd en gezand, hetgeen het gioote voordeel heeft, d-gfc door dit procédé by regen de baan in een kwartier tyds weder beiydbaar is, waarduor voortgang der wedstrijuen dus gewaarborgd is. Van de Stadionbaan. Morgenavond om 8 uur zullen op de Sta dionwielerbaan te Amsterdam weuer natio nale wedstrijden worden gehouuen. Het hoofdnummer bestaat uit een nationale wedstrijd achter groote motoren (2 X 40 K.M.J om den grooten Stadionprijs. Aan de zen wedstrijd zal worden deelgenomen door Schlebaum, Blekemolen, Led^y, Snoek, v. d. Wulp, Lone en de Graaf. Uok voor B- stayers zal een nationale wedstrijd worden gehouuen (2 X 16 K.M.) om den kiemen Stadionprys, waaraan wordt deelgenomen door Domhof, v. d. Valk, Korf, Bouquet, DeKker en van Rossum. Wedstrijden voor racemotoren: deelne mers: Hercules (Holland, Vertua (Itaiië) en WemhÖher (Duitschland). Voorts zal nog een sprintwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken worden gere den. De Tour de France. Gistermorgen was hot heel in de vroeg te leeds een ongewone drukte in het hartje van Parys. in optocht en geëscorteerd door honderden wielrenners zijn de deelnemers aan den grootsten wielerwedstrijd ter we reld van het bureau van de Auto, het orga- niscerende sportblad, gereden naar Le \'i- sinet, waar het vertreksein voor de eerste étappe gegeven zou worden. Alle ingeschre venen waren op hun post. Onder hen bevin den zich de nationale groepen, bestaande uit acht Belgen, acht Duitschers ,acht Ita lianen en acht Branschcn de geniengde ploeg, waarin vier Australiërs samenrijden met vier Zwitsers en Oepeda, de ©enige van de ploeg, ciie uit Spanjaarden had moe ten bestaan. Alle anuere ooncurrenten rij den als vvegtouristen voor eigen rekening en heelemaal als mdividueelen. Onder hen bevinden zich zeer bekende rijders en o.a. de Oostenrijker Bulla. De eerste etappe Le VisinetCaen is 206 K.M. lang en we»d zonder verrassingen af gelegd. De spanning kwam er eerst op het einde in en de sprint in het Veiedrome van Gaen moest do beslissing brengen. Haiucr- linck, de Belg, was de gelukkige winnaar op een halve lengte gevolga door den Branschman Pelissier. De uitslag van deze étappe luidt voor de eerste plaatsen: 1. Hanierlinck (België) in 6 uur 17 min. 12 sec,, gemiduelde snelueid 33.1 K.M.; 2. Oh. Pe- lissier (Frankrijk) op een halve longte; 3. di Pacco( Italië) op eén lengte; I. !e Calvez (rrankrijk); 5. de Waeie (België); 6. Bulia (Oostenrijk). Hierna volgt een groote groep ex equo. WATERPOLO De Zijl IIPoelmeer I 30. In de zweminrichting de Zijl speeide gis terenavond bovengenoemde zeventallen een polowedstrijd. Er werd begonnen met 6 tegen 6. In de eerste helft was de Zijl de sterkere, zoodat de rust inging met 2—0. Na de rust werd er verder gespeeld mot 5 tegen 5, omdat er twee speiers uitgeval len waren. Hoewel Poelmeer nu eenige aanvallen doet, ziet zij geen kans te scoren, terwijl de Zijl dit nog éénmaal weet te doen. POSTDUIVEN - „Leidsche Postduivenclub". Uitslag (Jhateauroux, los 6.15, Z.-W. wind. J. Vliegenthart 1, 12; J. Rakhorst 2, 3, 4, 5, 18; J. v. d. Berg 6, A. J. Vosselman 7, 20; D. J. v. Driessum 8, 9; dr. W. Stuurman 10, 13, 16, 17; A. W. Krol 11, 15, 21; P. Bosmüu 14; H. v. d-. Stark 19; G. Jongelecn 22. Eerstgenoemde vogel 15u. 50 m. 36 8., laatste 16 u. 46 m. 48 s. KORFBAL De protestactie tsgon de uitbreiding der Zuid-Hoil. 2e klas. Zooals reeds medegedeeld werd, zal Don derdag a s. te Rotterdam een vergadering paars vinden van de vereenigingen, die wenschen te protesteeren tegen het besluit van het N.K.B.-bestuur om de Zuid-Hol- landsche 2e klas door een promotie op groo te schaal van 3e klassers een belangrijke uitbreiding te doen ondergaan. Bij de actie, door Die Haghe in samenwerking met H. S. V. begonnen - do oorspronkelijke deelname van Het Zuiden berustte op een vergissing hebben z:cn naar wij vernemen, de navo gende vereeni- gingen aangesloten: H.K.V., Ons Eibernest, Ready en Emma (Den Haag), Vitesse en Fluks (Leiden) Velox (R'dam), Deetos, T.O V. en Quick (Dordrecht), D.K.C. (Delft) en A.L.O. (alhier) zullen haar houding nog bepalen. Op de bijeenkomst op Donderdag a.s. zal thans de actie nader besproken worden. Het N.K.B. bestuui zal waarschijn ijk door een afgevaardigde vertegenwoordigd zijn.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7