Uitde Radiowereld STADSNIEUWS Lichtzinnige Jeugd WOENSDAG 1 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 wijl het 4e voorstel betrekking had op het verkrijgen van eigen woningen door inwo ners met kleinere beurzen. Het 6e voorstel werd door den voorsteller ingetrokken, de overige vijf in handen van B. en W. ge steld ten fine van praeadvies. Het geheele complex voorstellen rust blijkbaar op de gedachte, dat de gemeente nog veel meer zou kunnen doen, dan zij reeds doet, om de gevolgen van werkgebrek voor een groot aantal arbeiders te verhel pen of te verzachten. Eenig bewijs voox de juistheid van deze meening is noch in de voorstellen noch in de door den heer Man dors mondeling gegeven toelichting te vin den, aldus B. en W., die o.m. vervolgen: Naar aanleiding van de aanneming bij de behandeling van de begrooting voor dit jaar van het voorstel-Gos.inga luidende: „de Raad overwegende dat de crisis- werkloosheid voortdurende bestrijding be hoeft, zoowel met middelen tot beperkiug (werkverruiming, werkverschaffing) als met middelen tot verzachting der gevolgen, be sluit het College van Burgemeester en Wet houders uit te noodigen uen gezamenlijken vakcentrales gelegenheid te geven alle voorstellen, die naar hunne meening dienst baar kunnen zijn aan het hierboven gestel de doel, door schriftelijk en mondeling overleg aan het College kenbaar te maken hebben de vakcentrales spoedig daarna voorstellen tot aanvulling van de steunrege ling ingezonden. Na bespreking met de af gevaardigden dezer oen trales hebben wij het hierbij in afschrift overgelegde besiuit genomen, waarin op schier alle punten aan de verlangens der vakcentrales werd tege moet gekomen. Hoewel daartoe opgewekt door den betrokken YV ethouder hebben de vakoentrales nog reen voorstellen tot werk verruiming of werkverschaffing aan ons College voorgelegd of een bespreking daar over aangevraagd. Verkorting van arbeidsduur bij de ge meentelijke openbare werken, bedrijven en diensten, een denkbeeld, dat ook door een reoent adres van uen Algemeeuen Bond van Overheidspersoneel in Nederland wordt be pleit, kan bij ons College geen instemming vinden. In de eerste plaats zal deze werK- tijd vermindering voor slechts een zeer ge ring percentage de werkloosheid kunnen doen afnemen, immers in tal van vak-een, die in dienst van de gemeente beoefond worden, geen werkloosheid. In de tweede plaats zou deze maatregel als algemeen ge volg hebben, dat alle werken, bedrijven en diensten duurder zouden worden. Een grooter deel dan tot nu toe van het go- meentelijk inkomen zou er door worden ge absorbeerd met als gevolg, dat voor de eigenlijke werkverruiming een geringer deel van dat inkomen als tot nu toe, of niets, overbleef. De aan het denkbeeld van werktijdverkorting voor openbare lichamen ten grondslag liggende meening, dat het gemeentelijk inkomen onbeperkt is, is een economische ketterij van enormen omvang. Het onder 5c gelanceerde denkbeeld, om particuliere bedrijven te steunen, die be reid zouden zijn een verkorten arbeidstijd in te voeren, is naar het oordeel van ons College evenmin voor verwezenlijking vat baar. Het is blijkbaar de bedoeling, om be drijven, die tot nu toe 48 uur per week ge werkt hebben, door een subsidie er toe te brengen b.v. 40 uur te gaan werken, waar door 20 pet. meer personeel aan het werk gezet kon worden; het geheel tegen bet- zelfde loon bij 40-urigen arbeidsweek als het oorspronkelijke personeel genoot bij 48 uur arbeid. Jb'eitelijk komt dit stelsel neer op een subsidieering van de industrie ou der bepaalde voorwaarden. In Duitschiand is het onlangs door Minis, er Dietrich geop perd en verdedigd, maar weldra onder ge weldige critiek bezweken. Het berust op de denkfout, dat de gemeenschap in slaat is om loon uit te keeren dat, economisch bezien, niet verdiend wordt. Aan experi menten van dit zeer bedenkelllijk allooi meenen wij de gemeentekas niet te moeten wagen. Hoe aanlokkelijk dit stelsel ook schijnt, het is bij aandachtige beschouwing klatergoud. Het 4e voorstel-Manders, de mogelijkheid te openen, dat woningwetwoningen in eigendom kunnen overgaan aan de bewo ners, is reeds geruimen tijd bij de Commis sie van Fabricage aanhangig en wel naar aanleiding van een circulaire van den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid d.d. 5 Mei 1930 ter zake. Ons College zou U willen voorstellen dit punt, dat met werk loosheidsbestrijding eigenlijk in geen ver band staat, te laten rusten, tot dat over bovenbedoelde circulaire van den Minister de gedachten zich gevormd hebben. Tegenover voorstellen tot steun van den bouw van arboideiswoningen, die eigendom worden van de bewoners dus geen wo ningwet-woningen heeft ons Col'ege steeds sympathiek gestaan. Op een desbe treffend verzoek van een R. K. vereenigiug tot het verleenen van 2e hypotheek voor dergelijke woningen is behoudens goed keuring van Uwen Raad gunstig be schikt, doch tot uitvoering kwamen deze plannen, om voor ons College onbekende redenen, niet. Resumeerende meent ons College geen der voorstellen-Manders, genoemd onder 13 en 5, te kunnen aanbevelen. De voorstellen 1 en 2 zijn naar onze mee- ning onnoouig en zullen in geen enkel op zicht de werkverruiming bevorderen; de materie van voorstel 3 heeft de voortduren de aandacht der vakoentrales en van ons College en dit voorsteHs derhalve ook over bodig; voorstel 5 is practi3oh onuitvoer baar en zou, zuiver toegepast, naar de stel lige meoning van ons College, de werkl los heid eer bevorderen dan doen afnemen. Ons CoLege adviseert dus alle genoemde voorstellen te verwerpen, doch dat sub 4 aan te houden. Van deze gelegenheid maken wij voorts gebruik, om te adviseeren ook afwijzend te beschikken op het adres van den Algemee- nen Bond van Overheidspersoneel in Ne derland d.d. 1 April 1931, in zake werktijd verkorting. Ons College heeft gemeend deze zaak, waarin voor de bestrijding van de werkloosheid op bovenaangehaalde gron den geen heil gezien wordt, niet te moeten zenden naar ue Commissie voor Georgani seerd Uverieg. De adresseerende vereeni- ging had het denkbeeld daar zelf kunnen lanceeren en verdedigen. Nu zij dat mei ge daan heeft en rechtstreeks aan Uwen Raad heeft geadresseerd, daarbij gebruik makende van een recht, dat niet betwist kan worden, is het naar ons gevoelen ratio neel, dat het ook door Uwen Raad wordt afgedaan. Waar het 5e voorstel-Mandors precies dezelfde materie bestrijkt en dus de zaak zelve in Uwen Raad ter sprake komt, acht ons College het ter voorkoming van analoge discussies in een volgende ver gadering het beste om thans ook dit adres af te doen en stellen wij Uwe Vergadering mitsuien voor in afwijzenden zin daarop te beslissen. De bedoelde voorstellen luiden: le. De Raad noodige B. en W. uit te on derzoekeu, op welke wijze het best- de werkloosheid kan worden bestreden, door eene reeds bestaande of eene te benoemen commissie op to dragen, elk jaar in de- zo- mermaanuen het onderzoek daarnaar aan te vangen en in September en verder, zoo veel als noodig is, de maatregelen voor te stellen, welke bij eene eventueel te ver wachten werkeloosheid kunnen worden ge nomen. 2e. De Raad noodige B. en W. uit voor dit jaar en meer speciaal voor dezen winter zoo spoedig mogelijk te komen met voor stellen tot werkverruiming door vervroeg de uitvoering van m het gemeente-belang noodige en wel nuttige werken en de kos ten daarvan geheel of gedeeltelijk uit lee ning te dekken. 3e. De Raad noodige B. en W. uit de steunregeling zoodanig te herzien, dat ge heel of althans zooveel mogelijk voorkomen wordt, dat door iemand, tengevolge van werkeloosheid tegen zijn wil, gebrek gele den wordt. 4e. De Raad noodige B. en W. uit voor stellen te doen om te bevorderen dat wo ningen, gebouwd met gemeentelijken steun. Rijkssubsidie of ook op andere wijze, op gemakkelijke voorwaarden ook voor de klei nere beurzen in eigendom kunnen worden verkregen. 5e. De Raad noodige B. en W. uit a. voorstellen te doen om bij werkeloos heid ook thans zooveel mogelijk werken ter bestrijding der werkeloosheid, als mede sub 2e bedoeld, te doen uitvoeren, en deze te doen uitvoeren in een korteren dan den normalen arbeidsdag, opdat zooveel moge- worden gesteld. Programma's voor Donderdag 2 Juli. Huizen, 1875 M. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.0010.15 Zang Dameskoor NCRV. 10.1510.45 Ziekendienst. 10.4511.00 Zang Dameskoor NÜfJV. 11.00--11.30 Gramofoonpl. 11.30 Gods. Halfuurtje Pastoor Perquin. 12.00—1.30 Concert KRO Trio. I.302.00 Gramofoonpl. 2.15 Gramofoonp 2.153.15 Knipcursus. 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus Handenarbeid voor de jeugd. 5.456.45 Concert door K. Hartveld (alt viool), D.rk Hartveld (viool en piano). 6.457.00 Knipcursus. 7.00 Vragenha-lfurtje. 7.30 Gramofoonpl. 7.45 8.00 Spreker. 8.009.00 Concert Chr. Radio-orkest. 9.00 Dr. C. J. Honig: „Ons zenuwstelsel in den strijd van het even." 9.3010.45 Vervolg concert. 10.00—10.10 Vaz D'as. 10.4511.30 Gramofoonpl. Hilversum, 298 M. (Uitsl. AVRO-pitzending) 8.0010.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.1511.00 Gramofoonpl. II.0012.00 Concert. 12.15- 2.00 AVRO-kwartet. 2.00—2.30 „Vacantie-cangers-attentiel A. D. H.ldebrand spreekt over België. 3.003.30 Gramofoonpl. 3.304.00 Modepraatje dooi Mevr. I. de Leeuw van Rees. 4.00 The 4 Serenaders (Accordeon-virtu ozen). 4.305.30 Ziekenuurtje. 5.306.30 Concert Omroeporkest o.l.v. N. Treep. M.m.v. Sietske Bo ter (mezzo-so praan). 6.30— 7.00 Sportpraatje door H. Hollander. 7.007.30 Vervolg Omroeporkest. 7.30 Gramofoonpl. 7.45 Dr. P. H. Ritter Jr.: „Verschillende voordrachten uit de werken van Hero dotus". 8.1510.15 Aansluiting Concertgebouw Amsterdam. Concertgebouworkest o.l.v. A. v. Raalte. M.m.v G. Kulenkamp (v.oo'). 10.15 Vaz Dias. Daarna Kovacs Lajos en zijn orkest. Bob Scholce (refreinzang.) Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.0511 20 Lezing. 12 20 Orgelspel door R. Foort. 1.20 Concert. 2.202.50 Gramofoonpl. 3.20 Kerkdienst. lijk werkeloozen hierdoor te werk kunnen b. onder de oogen te zien, of met het-ze'f- de doel als onder a genoemd, ook bij groo- te werkeloosheid de vaste gemeentebedrij ven niet in aanmerking kunnen komen voor een verkorten arbeidstijd. c. na te gaan, of eveneens met hetzelfde doel als onder a genoemd, ook particuliere bedrijven genegen zouden zijn een verkor ten arbeidstijd toe te passen onder even tueel vanwege de gemeente te verleenen steun, en een voorstel omtrent de wijze van die steunverleening aan den Raad te doen. Afbraak van woningen. De Commissie van Fabricage stelt voor en B. en W. nemen dit voorstel over het aan de gemeente toebehoorend com plex woningen, gelegen tusschen de 2e Bin nenvestgracht, Korte Scheistraat en Lam mermarkt te doen afbreken en den vrij komenden grond te doen bestraten. Dit complex bestaat uit vervallen per- ceelen, die reeds bij de ontvangst van het rapport der Commissie grootendeels buiten gebruik waren. Volgens van de Woningstichting ontvan gen bericht zijn ook de toen nog bewoonde perceelen thans door de bewoners verlaten zins onbereikbaar zijn en tot heil zou den strekken van beide gemeenten en van de geheele streek, verblijdt zich wer kelijk in het feit. dat de naburige stad een schoon 'aangelegd en voor de toekomst veelbelovend plantsoen rijker is gewor den. In de tweede plaats wilde spr. noemen het belang, dat een deel der inwoners van Oegstgeest bij do lostandkoming van dit werk heeft. Ongetwijfeld zullen de bewoners van de Geversstraat, de Burgemeester do Kempe- naerstraat en de langs de Warmonderweg liggende parkbebouwing van de tot standkoming van dit werk profiteeren. Het gemeentebestuur van Oegstgeest is daarom dankbaar gpstemd, dat juist deze plaats voor het Leidsche plantsoen is ge kozen. Maar de totstandkoming van die belang rijke werk is toch, naar het spr. voorkomt, van meer dan plaatselijk e betee- kenis. Er wordt fegenwoordig veel getheoreti seerd over hetgeen moet geschieden, om vooral in belangrijke vestingsgebieden, ge legenheden te scheppen tot verpoozing in de natuur voor de menschen, aan wier ze- nuwgesteld door de mechaniseering en de intensiveering van den arbeid steeds waardere eischen worden gesteld. Algemeen wordt de noodzakelijkheid er kend van het behoud van Gründflacken, van open terreinen, die niet voor bebou wing mogen worden gebruikt, maar moe ten worden bestemd tot doeleinden van landbouw of wandelparken ter voorkoming dat de groote bevolkingscentra eindelooze huizenzeeën worden zonder schoonheid, zonder mogelijkheid tot rustige ontspan ning. Er geschiedt in die richting wel wat, maar nog steeds heeft men o.m. verzuimd, de gelegenheid te scheppen tot constitu tie van intercorpcratieve orga nen, die het gezag van de bevoegdheid hebben bindende bepalingen op dit gebied te maken en uit te voeren. Toch zal men- hiertoe moeten komen. Want de belangen, die spr. hier op het ook heeft, zijn reeds lang aan de grenzen der afzonderlijke gemeenten ontgroeid. Er wordt over deze dingen te veel ge praat, te veel geschreven, en er wordt te weinig gedaan. Spr. eindigde ten slotte met de aan bieding van zijn gelukwenschen aan allen, de op welke manier dan ook hun mede werking hadden verleend bij het totstand komen van den Leidschen Hout. Hierna werd nog het woord gevoerd door den secretaris-penningmeester, <len heer B. F Krantz, die met eenige welge kozen woorden dankte voor de ondervon den samenwerking, die hij als ambteloos burger van de overheid heeft mogen on dervinden en waardoor hij een heel ande ren kijk op de dingen heeft gekregen. De heer A. N. Ballego, ten slotte als voorzitter van de afd. Leiden van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, getuigde in waardeerende woorden van de vele verdiensten van den heer van Nes voor het knap uitgevoerde werk, dat ook uit tuinbouwkundig oogpunt zeker be langstelling verdient, want het is baanbre kend werk van een tuinkunstenaar. Hiermede was de korte plechtigheid af- geloopen en maakten bestuur en genoo- digden een wandeling door het park. Ter kennis van het publiek wordt ge bracht, dat fietsen in den Leidschen Hout verboden is; de fietsen mogen echter wel aan de hand worden meegevoerd. - - GEMEENTERAAD. (Vervolg). De bestrijding der werkloosheid. Bij de behandeling van de begrooting voor het jaar 1931 werden door den heer Ma-nders, een zestal voorstellen ingediend, waarvan een 5-tal de strekking had de werkloosheid te bestrijden (13, 5 en 6) ter- FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 48) Ik veronderstel dat, wanneer we el kaar weer ontmoeten, u millionnair zult zijn, zei Jim Crichton schrtsend. Ik heb gezien, dat de volgende week een prospectus wordt uitgegeven in verband met de Blackthorn Development Company. Ik schrijf ook in voor een paar aandee- len Ik ben er bang voor, dat ze u niet zullen worden toegewezen, antwoordde Des pard. De inschrijving wordt zeker drie- of viermaal volteekend. Gaat u morgen naar Netheravon terug? Jim knikte. Alleen? Er heerschte een oogenblik volkomen stilte. Marjorie hield haar hart vast Hel leek wel, of er qen uitdaging in Des- pard's oogen lag. Ja, alleen, antwoordde Jim lachend Helaas kan, noch mag ik Marjorie mee nemen tenminste, nu nog niet. Mis schien, dat we over enkele maanden, maar dan als man en vrouw, samen een vlieg tocht maken. Despard haalde zijn schouders op en verliet de kamer. Misschien mompe'de lij binnensmonds. Jim schudde John Dale hartelijk de üand. 'Deze hield Jim's hand 'n beetje lan ger vast dan gewoonlijk. Ik vind het werkelijk nobel van u, dat u uw belofte aan Marjorie gedaan, houdt. Als u er bij blijft, om haar tot uw vrouw te nemen, dan zult u uw vader veel verdriet doen, mr. Crichton. Ik hoop van niet. Ik vertrouw, dat hij tot andere gevoelens zal komen. Bovendien als ik voor de keuze word gesteld: m'n vader of Marjorie, dan kies ik haar. Dale zuchtte slechts en schudde het hoofd. O, dio jeugd, die jeugd Mis schien is het ook wel goed, dat de oude ren moeten lijden. Mijn jongen heeft m'n hart gebrokenjuist hierdoor kan ik me zoo indenken in de gevoelens van anderen. Is u er dan zoo zeker van, dat Ru pert werkelijk schuldig is' vroeg Jim. Natuurlijk ben ik dat Boven lien, heeft hij dan niet zelf bekend, dat hij het had gedaan Jom keek naar den anderen kant. Misschien wordt op 'n goeden dag z'n onschuld nog wel eens bewezen, mr. Dale. Ik wil geen ijdele hoo pbij u wakker schud den, doch ik begin in deze kwestie meer en meer Marjorie's meening te de,elen, dat hij onschuldig veroordeeld is gewor den. Denk er aan, zoolang cr levec is, is er hoop Hij nam Marjorie bij d9 hand. Wan de! je mei me mee tot Post-Bridge? We zullen dan van elkander afscheid nemer op dezelfde plaats, waar we «lkaar onze liefde hebben bekerd. Toen ze echter aheen waven, liep he- gesprek over heel andere dingen daYi over liefde. Ze liepen naast elkander Nu en dan lachte Marjorie. Jim had plannen in 'erband met Rn pert's ontsnapping tof in bijzonderheden uitgewerkt. Hij legde een en ander aan Marjorie uit. Haar hulp zon zeer nuodig zijn; volgens zijn zeggen, zoo haai' laak mis schien nog wel behooron tot hot moeilijk ste gedeelte van het programma. Maandagavond zou ze ee i telegram ont vangen, haar meldende, dat Jim zou vlie gen van Netheravon naar Plymouth Na ontvangst van Jit bericht moest ze zich on middelijk naar Post-Bridge-Hall bege ven, voor oningewijcien in verband met een verzoek dat het telegram zou bevatten, ten einde dal aan Jim's vader te laten le zen Sir Reginald zou ze echter niet thuis treffen, want het was Jim bekend, lat z«*i vader voor zaken op reis was naar More- tonhampstead. Ze zou eclr'er op hem wachten. Jim overhandigde haar de sleu tels van zijn werkkamer en Jan daaronder liggenden kelder. Rupert had duplikaten van de sleutels. Hel telegram zou eenige code-woorden bevatten, waarvan Jim haar de verklaring gaf. Op de een of andere wijze moest ze de daarin vervatte bood schap aan Rupert overbrengen en wel het juiste uur, dat hij zijn schuilpla-ais moest verlaten om in Dar moor op een van te voren bepaalde plek aanwezig te zijn. Als de onderneming niet slaagt, dan is zulks aan een ongelukkig toeval te wij ten, vervolgde Jim. Menscheliikerwijze gesproken moeten we slagenNiemand zal in den knappen jongen kerel met mili tair voorkomen, den onlangs ontsnapten gevangene nummer 391 herkennen. Als hij veilig de haven uitcaat, zend ik je een tele gram, luidende: Vliegtocht geslaagd, meer niet. Eén man echter vrees ik, en wel den gene, die mi n plaats bij jou zou willen innemen. Onl-rgs zag ik hom een paar ma len op denzelfden avond in de buurt van hot kasteel zwerven Hij kan natuurlijk geen vermoeden hebben van onze plan nen ik geloof zelfs niet, dat hij ver moedt waar Rupert zich schuil houdtals hij het wist, dan zou hij niet nalaten te spreken en de autoriteiten te waarschu wen. Z'n stilzwijgen kan echter alleen verkregen worden onder voorwaarde, dal jij.... Marjorie liet hem echter niet uitspre ken. Je behoeft nergens bang voor te zijn, Jim. Ik weet wel, dat hij het een of ander vermoedt. Doch Maandagavond, na dat ik van het kasteel terugkom, zal ik Despard wel zoolang op Blackthorn-Farm weten te houden, tot ik weet, dat Rupert veilig op weg is. Ik houd hem wel aan de praatlaat dat maar aan mij over. Ze hadden nu de brug bereikt en ble ven eenig oogenbiiken staan, terwijl hun blikken rustten op het schuimende water der onder hen stroomende rivier. Jim nam haar hand in de zijne. Tot ziens, zei hij rustig. Hij sprak nu op eenigszins geJempten toon. Wan neer we elkander een volgende maal ont moeten, hoop ik de schriftelijke toestem ming voor ons huwelijk in mijn bezit te hebben. Tot ziens, m'n lieveling, zei Marjorie zacht. Denk er aan, wat er ook moge ge beuren, ik ben altijd van jou en voor jou waar je ook heengaat: ik ga met je mee. Hij kuste haar hand, lachte haar harte lijk toe en verdween. Zij keek hem na tot hij uil het gezicht was verdwenen. Hij waagde zijn leven, zijn naam, zijn eer om harentwille. Een ongekende angst vervulde haar plot seling Als hij nu eens niet slaagde?.... 4 05 Dansmuziek. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.55 Verslag van Tenniswedstrijden te Wimb edon.. 7.00 Pianospel. 7.20 Lezing. 7.50 Chinese White". Hoorspel van Val Gielgud. 9.20 Berichten en Lezing. 9 55 Orkestconcert. 10 5012.20 Dansmuziek. 12.20—12.25 Televisie. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. 10.35-12.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl 1.252.50 Orkestconcert. 5.206.20 Orkestconcert en zang. 8.20—9.00 Orkestconcert. 9.009.20 Liederen voordracht. 9.20 Concert-, orkest en viool. Daarna be richten en tot 12.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.20220 Orkestconcert. 3.205.20 Orkestconcert en voordracht. 8 208.50 Liederen-voordracht 9.20 2.20 Khdio-bai Dansorkesten en re freinzang. Brussel, 508.5 en 338.2 M. 338,2 M.: 5.20 Orkest-concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert en zang, 9 20 Concert, orkest en piano. 508,5 M.5.20 Orkestconcert. .650 Gramofoonpl. 8.20 Concert, orkeet en piano. 9 35 Orkestconcert. „R a d i o- P a r i s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 4.05 Dansmuziek. 4.35 Kinderuurtje. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Gramofoonpl. 9.05 Kamermuziek. Mile Manceau (zang). Z e e s e n, 1635 M. C.a. 7.007.50 Gramofoonpl. 10.5512.20 Lez.ngen. 12.20 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 220—3.10 Gramofoonpl. 3.10—4.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.45 Lezingen. 8.45 „Der Wasertrager", opera van Cherubini. Regie: Beyer. Muziekleiding: A. Sec-ker. 9.55 Lezing. 10.35 Berichten en daarna concert door het Werkioozenorkest van Berlijn m.m.v. Guido Gialdini (kunstfluitist). De kosten van het sloopen van de per ceelen en van het in orde maken van het- terrein worden geraamd op 6500. LETTEREN EN KUNST „STUDIA CATH0LICA". Naar wij uit goede bron vernemen zal het tijdschrift „Studia Cathoica" met ingang van den nieuwen jaargang omgevormd wor den tot een streng philosophisch-theologisch vaktijdschrift. In de plaats van de medewerkers Lector Molkenboer en prof v. d. Grinten zullen optreden prof. S. G. Kreling van de Nij- meegsche Universiteit en prof. Heskes van Warmond. VRAGENBUS Vraag: Waar kan ik inlichtingen be komen omtrent Notar.starieven; wat hij nemen mag en kan bij een boedelscheiding. Antwoord: Wend u tot een notaris zelf. Uw vraag is zonder nadere bijzonder heden niet te beantwoorden. HOOFDSTUK XII. Jim's vertrek. Het groote vliegveld lag statig in hei heerlijke zonlicht. De enorme vlakte werd slechts doorschenen door het Avon-rivier- tje, da-t als een zilveren streep het groene laken doorkruiste; ten Noorden -verd het veld begfensd door de Downs-heuvelen die er in de verte uitzagen als groote mol-s- hoopen. Niettegenstaande het vroege uur, heerschte er toch een buitengewone drukte op Netheravon. De groote hangars, wier daken als groo te zilveren spiegels in het ïicht der mor genzon schitterden, waren reeds geopend, groepen van mannen, monteurs en an dere waren al druk in de weer met het nazien dor machines. Een groepje officieren, behoorende tot het Koniklijk Vliegerskorps, stond bij een eendekker, die zoo juist naar buiten was gerold, terwijl eenige monteurs de ma chine grondig nakeken. Een paar dezer toeschouwers waren on getwijfeld leden van de pers te oordee len naar hun burgerklceding en de notitie boekjes, waarin zij ijverig schreven Plotse ling gebeurde er iets bijzoaders. Een zes tal ruiters was zoo juist het vliegveld ko men oprijden en naderde, na te zijn afge- ste"en, het kleine troepje, dat bij don een dekker stond. Er kwam beweging in de kleine verga dering; de o.ficieren en manschappen sa lueerden „model" voor den generaal een klein pittig kereltje met grijs haar. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6