ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 1 JULI 1931 DE LEIDSCHE CUUKAm EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 Juli 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 767.3 te Hamburg. Laagste barometerst.: 752.6 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 2 Juli: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuidwestelijke wind. Toenemende bewol king. Aanvankelijk nog droog, later toene mende kans op regen of onweer. Aanvan kelijk warmer. LUCHTTEMPERATUUR: 20.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.s Van Woensdagnamiddag 8.53 tot Don derdag voormiddag 4.13 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminr. Hooge Rijndijk: hedenmorgen 7 uur 22 gr., 12 uur 22 1/2 gr., 3 uur 23 gr. Zweminr. „De Zijl": hedenmorgen 7 u. 19 1/2 gr., 12 uur 20 1/2 gr., 3 uur 21 gr. HOOGSTE WATERSTAND. Hoogwaterstand te Katwijk voor Don derdag 2 Juli vm. 5.6, n.m. 5.25. deze weer verhalen op de op buitengewone uren telefoneerende personen. De heeren van der Laan en van Zonneveld verklaarden zich tegen het voorstel, omdat zij van meening zijn, dat niet de burgerij, maar de Staat deze kosten behoort te betalen. In de hierna volgende pauze werd aan den sechretaris. mr. dr. P. G. Knibbe, als stoffelijk blijk van gelukwensch ter gelegenheid van zijn promotie tot doctor in de rechtsgeleerdheid na mens de leden een schilderij en een gothisch kastje aangeboden. De aanbieding geschiedde door den voorz. met een hartelijke van veel waardeering getuigende toespraak. Daarna kwam in bespreking het concept adres inzake de economische voorlichtings dienst De Kamer heeft ernstige bedenkingen, n.l. wat betreft de consulaire dienst. Zou de consulaire dienst ondergeschikt blij ven aan het Departement van Buitenlandsche Zaken, dan zal het voordeel van de voorge stelde regeling zoozeer verminderen, dat aan neming van het wetsontwerp niet geraden schijnt. Als zulk een regeling thans niet zou geschieden, zou zulks in een later stadium al licht nog minder mogelijk zijn, daar de betee- kenis van de nieuwe afdeeling alsdan nimmer zóó groot zal worden, dat deze den consulairen dienst tot zich zal kunnen trekken. Daardoor zou de toestand van zich behelpen permament worden en de Kamer acht het verkieselijker de definitieve regeling desnoods uit te stellen, dan mede te werken om een zoo halfslachtige regeling definitief te maken. Na eenige discussie werd besloten het adres te verzenden. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, waarna de voorzitter de bijeenkomst sloot. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Griffiersbenoeming. Bij Koninklijk besluit is benoemd tót griffier bij het kantongerecht alhier mr. H. van Oordt, thans griffier bij het kan tongerecht te Sittard. Chr. Middenstandsvereeniging. Door de Chr. Middenstandsvereeniging, afdeeling Leiden, werd in het Nut-sgebouw de laatste leden vergadering van het afge- loopen seizoen gehouden. De vergadering was tamelijk goed bezocht en werd op ge bruikelijke wijze door den voorzitter den heer H. Buurman, geopend. Door het Hoofdbestuur was gewezen op de door het geheele land voortwoekerende actie tot het houden van Bazars. In verband hier mede heeft het hoofdbestuur cartons laten drukken ter ophanging in de winkels, waarbij het geven van cadeaux aan bazars verboden wordt. Voor enkele jaren hebben de drie plaatselijke Middenstandsvoreenl- gingen aan de Leidsche winkeliers reeds dergelijke cartons uitgereikt. Niettegen staande wordt besloten nog een aantal van deze te bestellen, daar bij sommije le den, deze misschien verloren zijn gegaan. Een voorstel van de afd. Coevordert voor de a.s. jaarvergadering, betreffende pensioenneering van oude behoeftige Middenstanders, wordt alsnu behandeld en geeft veel stof tot bespreking. De af gevaardigden zullen stemmen voor een Commissie, die het voor- en nadeel van dit voorstel zullen onderzoeken. Omtrent de viering van het 121/2-jarig bestaan der afdeeling deelt de heer Roo- denburg mede, dat het te kostbaar wordt, den leden een gezelligen dag per touring car aan te bieden. Het bestuur stelt voor in dit jaar een feestvergadering te hou den, doch op grootscher voet opgezet, dan gewoonlijk. Dit voorstel wordt aangeno men. Den leden wordt gevraagd of er ook animo bestaat voor een excursie in dit na jaar, naar de Zuiderzeewerken, doch op eigen kosten. Blijkbaar wel, want direct geven zich 13 leden op. Een commissie, be staande uit de heeren Kuperus, Korenhof en Ziegelaar, zullen een en ander verder regelen. Na rondvraag volgde sluiting der ver gadering. Onderwijzersexamen. Ges7aagd aan de Christ. Kweekschool alhier van groep 4 (7 geëx. cand.) de hee renB. Baars, Koudekerk a. d. Rijn; A. A. Boehmer, Leiden; J. Kroon, Abbenes; P. van Spranig, Waddinxveen; H. J. Ver donk, Voorschoten; A. Visse., Zevenhoven J. v. d. "Wiel, Noordwijk aan Zee. L. Z. C. Ill—Z. I. A. N. II. Morgenavond wordt voor de res. 2de klasse A. van den N. Z. B. de competitie wedstrijd L. Z. C. Ill—Z. L A. N. II ge speeld in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk. De heer A. van Weeren, in dienst der gemeente, leerling van de Avondschool voor Machinisten aan de Ambachtsschool, is met goed gevolg geslaagd voor het exa men voorloopig landimaohinist electrisch bedrijf. Voor het exaimen boekhouden „Mer- curius" is geslaagd de heer M. W. Hocke alhier. Het Leidsch Pobtie-Muziekgezelschap heeft gisteren onder leiding van den direc teur, den heer M. Bolderdijk op het nati onale muziek- en zangcopcours te Aalsmeer fraaie successen geboekt. Behaald werden een eerste prijs in w»n concertwedstrijd met 303 punten, een eerste prijs in den marsch- wedstrijd met 57 pun en, en een eerste prijs in den eerewedstrijd met 164 punten. Gisteravond omstreeks 7 uur is op de Breestraat ter hoogte van de Mandenma- kerssteeg de 22 jarige motorrijder G. F. v. O., wonend aan den Zoeterwoudschen Singel bij het uitwijken voor een wie rijder geslipt, waardoor hij kwam te vallen en een ernsti ge snijwond aan het linkerbeen opliep, ter wijl hij bovendien aan knieën en vingertop pen werd gewond Nadat door dr. v. Es het eerste verband was gelegd, werd hij door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. MUZIEK. - Zes avondconcerten van de Concert directie Dr. G. de Koos. Door de Concertdirectie Dr. G. de Koos te '-sGravenhage zullen in het sei zoen 19311932 wederom 6 avondconcerten hier ter stede gegeven worden, waarvoor de navolgende artisten geëngageerd zijn: Vrijdag 30 October 1931 Georg Kulen- ka-mpff, violist; Vrijdag 6 November, Pol- tronierie-kwartet; Vrijdag 4 December: Mischa Levitzki, pianist; Vrijdag 22 Jan. 1932: Emmi Leisner, alt; Vrijdag 12 Fe bruari Ludwig Wullner, dec'a-m. met V. C. Bos, pianist; Vrijdag 11 Maart: Enrico Maina-rdi, cellist. Deze concerten die om 20.— uur aan vangen, zullen wederom in de Stadsge hoorzaal plaats vinden. naertsage, waarin hij alle dieren laat op treden in dezelfde episoen als in het oud verhaal, is een boeiende satyre op heden- daagsche verkeerde toestanden. In het „Geding van Onze Heer" heeft hij het passieverhaal gemaakt tot een aangrij pend politiek proces. Het is van onderge schikt belang, dat 'de inspiratiebron voor deze terechtzitting misschien een of ander activisten-proces zou zijn geweest, al heeft de critiek vanzelfsprekend op de allereor- ste plaats hieraan haar politiek-gekleurde aandacht gewijd. Hij was een heftig anti-miltarist, ge tuige het tweede bedrijf van „Nuances", waarin zijn verontwaardiging stijgt tot een verbeten aanklacht. Hij eischt vrede, om- da u hij de ontreddering, welke een we reldoorlog bracht, van nabij heeft gezien. Daarom is dit werk van Europeesche, zelfs mondiale bet eekenis. Creatief heeft hij deelgenomen aan de groote litteraire be wegingen in Europa (de Parnasiaansche Richting in Frankrijk, De Nieuwe Gidsbe weging in Holland en het Symbolisme). Pol de Mont was meer tooneelschrijver dan dichter. Zijn poëzie is terecht gekarak teriseerd als „meer breed dan diep". Hij onderging sterk den invloed van Guido Ge- zelle en van de Fiansche dichters uit de groep van de „Parnasse". Op 23-jarigen leeftijd won hij den vijf- jaarlijkschen Staatsprijs voor Nederland- sche letterkunde met zijn bundel „Gedich ten", waaruit een groote technische vaar digheid sprak, gepaard aan een lichte ont roerbaarheid. Zijn bundels volgden elkan der snel op. In 1881, dus een jaar na de „Gedichten", gaf hij zijn meest populair gebleven bundel uit: „Lentesotternijen", het volgende jaar gevolgd door „Idyllen". Zijn „Fladderende Vlinders" van 1835 lok te door de gezochtheid der litteraire vor men, waarin hij een vernieuwing zocht voor de dichtkunst, scherpe kritieken en polemieken uit. De tachtigers werden door Pol de Mont in Vlaanderen bekend gemaakt. Hij was het ook, die de dichteres Helène Swarth bewoog voortaan te schrijven in de Neder- lancische taal. Zijn latere bundels, o.a. „Caribella" (1893) en „Iris" (1894) openbaarden geen nieuwe zijd-en van zijn persoonlijkheid, maar „Zomervlammen" van 1922 verraste de lo zers sterk door het frissche geluid, dat de oude dichter nog aansloeg. De stem van den levensblijen fluite- nier en den bezieler van de Vlaamsch-na- tionale geestdrift is thans stil gevallen. „Tijd". LAATSTE BERICHTEN LEIDEN Geslaagd: Doctoraal examen wis- en natuurkunde met hoofdvak zoologie mejuffrouw J. G. Verdoorn (Den Haog). Doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer P. F J. de Kok (Den Haag). Doctoraal-examen rechtsge eerdheid de heer: C. H. F. Polak (Den Haag) cum laude. Taalkundig-candidaats-examen indologie de heeren: J. P. de Jong (K a t w ij k a &n Z e e), H. Hagenaar (L e id e n) en J. v. Bo- degom (Leiden). Econ. doctoraal-examen indologie de heer W. A. v. Ginsel (Leiden). Caiididaats-examen ind. recht de heeren J. Egter van Wissekerke (Den Haag) en F. J. M. Drognat Doeve (Den Haag). Prop. examen Godgeleerdheid de heeren H. J. Heenng (Leiden) en F. H. van Aalst (Haarlem). Cand. examen Godgeleerdheid M. H. Beek (Kampen), J. Bionsgeest (Leiden), H van Ewijk (Leiden) cum laude. Bevorderd is tot doctor in de wis- en na tuurkunde op proefschrift getiteld „Onder zoekingen over de vei delging der Saponi- nen bij Agrostemma Cithago L en Sapo- naria Officinalis L." de heer F. G. de Wil de, geboren te Leiden. POL DE MONT, t Op vier-en-zeventig jarigen leeftijd is te Berlijn overleden de bekende Vlaamsche dichter en kunsthistoricus Pol de Mont. Pol de Mont werd den 15en April 1857 geboren te Wambeek in Brabant. Hij stu deerde aan de universiteit te Leuven, waar na hij leeraar werd in de Nedorlandsche taal, eerst te Doornik en later te Antwer pen. In 1904 werd hij benoemd tot conser vator aan het Koninklijk Museum voor Kunsten te Antwerpen. Met zijn vroeg-gestorven studievriend Rodenbach was Pol de Mont de leider van den Vlanmschen studentenkamp en streef de hij hardnekkig naar een vernieuwing van het „uitwendige" tooneel (regie en ensceneering) meer dan naar een défor- matie van het innerlijke. Zijn tooneelstukken hebben dikwijls een Franschen inslag en dragen het kenmerk van een fijnen, ironischen geest. Zijn tooneelbewerking van de oude Rei- Verijdelde inbraak. Uit Hoedekenskerke wordt gemeld: Hedennacht is opnieuw ingebroken in de hofstede van de weduwe G. Steketee te Baarland. De inbreker had vooraf de bui tendeur gebarricadeerd teneinde de ont vluchting van de weduwe en haar dochter te voorkomen. Door het lawaai gewekt, wist de dochter zich toch nog door een kier van de deur te wringen. Zij snelde naar de gemeentepolitie, die oogenbhkke- lijk ter plaatse verscheen. Deze zag den inbreker per rijwiel de vlucht nemen. De agent van politie zond hem nog eenige kogels na, die waarschijnlijk alle doel mis'en. Daar de inbreker geen tijd had zijn slag te slaan, wordt niets vermist. Niet voldoende uitgekeken. Gistermiddag stapten twee dames uit Almelo, die te Arnhem waren gelogeerd uit de electriscbe tram aldaar. Zij liepen achter de tram om en keken niet voldoen de uit, met het noodlottig gevolg, dat bei den door een auto uit de richting Velp werden gegrepen en ernstig gewond. Een der dames moest met een bekkenbreuk en de andere met een zware hersenschudding in het Diaconessenhuis opgenomen worden Het weer in Juni. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Bildt geeft de volgende gegevens over het weer in Juni. Gemiddeld over de 5 hoofdstations was in Juni de tempera tuur ongeveer een halve graa-d Celsius boven normaal. Tegenover een gering tekort in het Noorden stond een vrij groot overschot in het Zuiden. De regenval liep nog meer uiteen. In het Noordoosten viel slechts 45% van de normale hoeveelheid: in het Noordwesten. Midden en Oosten 70 80%: in het Zuidwesten en Zuidoosten 90115%. Te de Bildt werden 203 uren zonnenschijn geregistreerd tegen 194 nor maal. HET PLAN HOOVER. Hoover en de Fransche tegenstand. LONDEN, 1 Juli (V.D.) De Londen- sche pers acht de pohtieke situatie als ge volg van de houding van Frankrijk tegen over het Hooverplan buitengewoon ernstig. De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph" acht het voor Hoover onmoge lijk concessies aan Frankrijk te doen. waar door het Hoover-plan onherkenbaar zou i worden gewijzigd. Men mag verwachten, dat Hoover bij een mislukking der onder handelingen nog een uiterste poging zal wagen, om Duitschland en de overige lan den van midden-Europa voor den financi- eelcn ondergang te bewaren. Volgens me- dedeelingen van vrienden van Hoover zou deze eventueel Londen, Rome en eenige an dere hoofdsteden uitnoodigen tot een di recte samenwerking met Amerika, waarbij nadrukke'ijk erop zou worden gewezen, dat zij die het eerste plan hebben afgewezen direct verantwoorde ijk zijn voor een ineen storting van midden-Europa. Fransch pessimisme. PARIJS 1 Juli. (V.D.) In officieelo krin gen te Parijs heerschte hedenmiddag vóór de hervatting van de besprekingen met de Amerikanen een groot pessimisme. Een of- ficieele Amerikaansche persoonlijkheid heeft tegenover de Fransche pers verklaard, dat slechts op één punt der Fransche tegen voorstellen 'n compromis mogelijk zou kun nen zijn, n.. over den termijn van de terug betaling der Fransche leening aan Duitsch land, welke Frankrijk op 5 en Amerika op 25 jaar wil zien vastgesteld. Als compromis is trouwens reeds een termijn van 10 jaar genoemd.. Over het garantiefonds willen en kunnen de Vereen. Staten niet spreken, omdat zij geen onderteekenaars van de Haagsche overeenkomst zijn. Deze kwestie moet Frankrijk met Engeland en de andere ondorteekenaars van de overeenkomst re gelen. De Amerikaansche opvatting wordt door den „officieelen" Amerikaan, die slechts Mellon of den ambassadeur Edge kan zijn, aldus samengevat: Do Vereen. Staten stellen voor, dat Duitschland aan de Bank voor Internationale Betalingen zal betalen en dat deze bedragen weer ter be schikking van Duitschland worden gesteld als leening, die in 25 jaar aflosbaar is. Een vijfjarig moratorium bepleit. NEW-YORK, 1 Juli (V. D.). De En- gelsche econoom Keynes verklaarde in een rede te Chicago, dat er vele onzekerheden aan het plan van Hoover verbonden zijn Het zou beter zijn alle schuldenbctalingen voor den tijd van vijf jaar voor de helft te verminderen, daar een uitstel der beta lingen voor een jaar de kwestie der schul den reeds lang voor het afloopen van deze termijn weer aan de orde zal stellen. De voorgeschiedenis van het Hoover-plan. NEW YORK 1 Juli. (V. D.) Over de voorgeschiedenis van het plan van Hoo ver worden thans nog eenige bijzonderhe den gemeld. Het plan werd ongeveer 7 weken geleden uitgewerkt in een confe rentie, aan welke een 12-tal bankiers en financiers uit het Mid den-Westen deel namen. Deze conferentie werd gepresi deerd door senator J. E. Watson uit In diana. Nadat het plan was vastgesteld, gelukte het de groot Amerikaansche banken er voor te winnen. Daarop werd het clan in zijn definitieven vorm aan president Hoover voorgelegd, die het na een langdurige bespreking aanvaardde. DE WERELDVLUCHT DER AMERIKANEN. NEW YORK, 1 Juli. (V. D.) De Ame rikaansche wereldvlieger Willy Post en Harold Gatty zijn gisteravond te Edmon ton in den Oanadeesohen staat Alberta geland komende van Fairbanks in Alaska. De beide vliegers waren tamelijk vermoeid na hun vluoht van Solomon in Alaska en hun vlucht van 2400 mijl over de Beh- ringzee. Niettemin zouden zij hedenmor gen starten naar New York, waardoor zij hopen vandaag hun vlucht rond do wereld te beëindigen. Te New York wordt hun een grootsohe ontvangst bereid. NEW YORK, 1 Juli. (V. D.) De beide Amerikaansche wereld vliegers Post en Gatyy zijn hedenochtend te 5.39 uur in Edmonton in Canada gestart voor de laatste etappe naar Cleveland. De vlie gers worden hedenavond te New York verwacht. Wordt Peter Kuerten morgenochtend terechtgesteld? DUSSELDORF, 1 Juli (V- D). Naar verluidt zou de Dusseldorfsche moorde naar Peter Kuerten morgenochtend vroeg terechtgesteld worden, nadat hel Pruis- i sische kabinet in zijn zitting van gisteren I het gratieverzoek heeft afgewezen. Uit andere bron wordt gemeld, dat het j Pruissische kabinet zich gisteren in het geheel niet met het geval Kuerten zou hebben bezig gehouden. De „VorwaertS1" meldt, dat na afloop der kabinetszitting in het Staatsministerie eenige besprekin gen over het geval hebben plaats gehad, omtrent het resultaat waarvan men de striktste geheimhouding bewaart. Zeven slachtoffers van het spoorweg ongeluk met den D-trein uit Boekarest. BOEKAREST 1 Juli. (V.D.) Van de 22 zwaargewonden, die gisteren het slacht offer werden van de bots-ing tusschen den D-trein BoekarestConstanza met een autobus nabij Mogosaia, zijn in den afgeloo- pen nacht nog twee slachtoffers gest.or- j ven, zoodat het aantal dooden op het oogenblik 7 bedraagt. Verschillende gebon den verkeeren nog in levensgevaar. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat den baan wachter van den overweg geen schuld treft. Een boer, die kort tevoren met een wagon passeerde, had eigenmachtig de reeds ge sloten 8poorboomen opengemaakt en ver zuimd, ze weer achter zich te sluiten. Traangas in een studentenvergadering. KIEL, 1 Juli (V.D.) Gisteravond hield de Vereeniging van Democratische Stu denten te Kiel een vergadering in het stu dentenhuis Seeburg. Tegen 10 uur werd plotseling een bom in de vergadering ge slingerd, die ontplofte. Er ontstond groote opwinding en verwarring onder de aan wezigen. doch spoedig bleek, dat de bom slechts gevuld was met traangas. Door de ontploffing werden de kleeren van eenige meisjesstudenten beschadigd, doch nie mand werd gewond. De dader werd gear resteerd. Wie hij ie en wat hem tot zijn daad dreef is nog onbekend. De hitte in Amerika. NEW YORK, 1 Juli (V.D.) Reeds acht dagen na elkaar houdt nu de buitengewone hitte in de Oostelijke staten van Amerika aan en heeft een groot aantal slachtoffers gemaakt. Deze slach'offers zijn niet allen bezweken door de hitte, maar de hooge temperatuur doet een ieder verkoeling zoe- BI0SC0PEN. Casino: voor volwassenen. Luxor: voor volwassenen. Trianon: voor volwassenen. ken in het water, ook velen, die niet kun nen zwemmen en die door de warmte wor den verleid tot roekeloosheid, die hun het leven kost. In de afgeloopen dagen is dan ook langs de Oostelijke kust een zeer groot aantal personen bij het zwemmen verdron ken en tézamen met de slachtoffors van de' hitte zijn in de laatste week 600 menschen om het 'even gekomen. Te New York bereik te men met 92 graden gisteren den warm- sten dag van het jaar en nog steeds toont het weer geen voranderiug. De oogst op de meeste velden in het oosten is door de hitte, totaal vermeld. Sommige velden zijn geheel bruin gebrand en op vele plaatsen hebben tengevolge van de hitte branden gewoed. Vooral de haver- en de tarwe-oogst heeft van de hitte te lijden gehad. LEIDEN. Geboren: Johannes zn. v. W. Par don en v. M Boom. Wüly, dr. v. A. Vlie- genthart en v. J. Tietzel. Overleden: A. A. J. F. Rijnbeek zn. 5 jaar.. AMSTERDAM. 1 Juli. Vee. - Aanvoer 330 vette kalveren: le kw. 7480, 2e kw. 6472, 3e kw. 4860 ct. per kg. levendgewicht. 40 nuchtere kalveren: 7.15. 600 varkens: vleesch varkens, wegende van 90110 kg.: 4748, zw. 4546, vette 4042 ct. per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 9 wagons geslachte runderen uit Denemarken. WOERDEN, 1 Juli. Kaas. - Aanvoer 524 partijen, le kw. m. R.M. 40Ï44 ct., id. 2e kw. 3438 ct. Zware 46 ct. Handel matig. 30 Juni. Veilingver. „W. en O." Aard beien I 1016,5 ct. id. II 7,512.5 ct. per pond Dubbele stamboonen 2533 ct. Kersen 2032 ct Koninkjes 916 ct per K.G. Postelein 79 ci per K.G. Doperwten 2327 ct. Peulen 28 37 ct. tuinboonen 89,5, per K.G. Peen 5,5 9,5 per bos. Kroten 34,5 ct. per bos. Bloem kool 49,5 ct. per stuk. Sla 14,520 ct. per 10 krop. KATWIK AAN DEN RIJN. 30 Juni. Tuin- bcuwver. ,Kalw. en Omstreken"., Vroege aardappelen (eerstelingen) per kist van 25 kg. ƒ2.20—2.80, id. drielingen 1.40—1.80, peen per 100 bos 10.2011.80. TER AAR, 30 Juni. Centrale veiling. Peulen 14.65, capc. 1.101.75, doppers f 1.752.20, tuinboonen 0.801, snijboonen ƒ3.404, stek 1.802.20, grof ƒ2, bloem kool 310 ct, aardbeien 7090 ct. ROELOFARENDSVEEN, 30 Juni. Groenten- veiling. Snijboonen 3.203.50, id, slek f 1.80—2.40, peulen 1.70, id. dikke ƒ1.60— 1.65, id. no. I 2.204.05, doperwten 1,80 2.10, id. II 1.50, capucijners 1.70, tuinboo nen 8085 per 10 kilo, augurken grof 3.80, bommen 3.20 per 25 kilo. VOORSCHOTEN, 30 Juni. Vrije veiling. Kipeieren 3.904.80, eendeieren 4 —4.20, kippen 0.401.50, hanen 0.901.20, konij nen f 0.401.10, duiven 2035 ct. KOUDEKERK—RIJNDIJK. 30 Juni. Vrije veiling. Aanvoer eieren 9091. Kipeieren 4.205, eendeieren 33.40. Hanen 1 per stua. Kaas 2835 ct. per p. Boter 6572 ct. per pond. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59. Londen 12.O93'10 New Vork 2.485'8 Parijs 9.73l/| Brussel 34 64 Zwitserland 48.14 Milaan 13.01 Madrid 24. Oslo 66 57U2 Kopenhagen 66.55 Stockholm 66.67J/2 Weenen S4.95 Praag 7.36 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De onzekere uitslag van de Fransch-Ameri kaansche onderhandelingen betreffende het voorstel van Hoover werkt do ondernemings lust van het publiek niet bijster in de hand, zoodat de orders op de Amsterdamsche beurs van weinig beteekenis waren. De eerste koer sen waren meerendeels lager in verband met de zwakke houding van Wallstreet en van Ber lijn. Het meest ging nog om in Kon., die bene den 240 inzetten, maar later ongeveer 6 pet. verbeterden, o.a. tengevolge van aanlcoopcn voor Fransche rekening. Dit had tot gevolg, dat de kooplust over de geheele Ifnie grooter werd en een algemeene koersverbetering in zette. Van de Industrieelen waren noch Uni levers noch Philips en Aku's veel veranderd. Accoustieken echter gedrukt. Een kleine affaire had plaats in H.V.A.'s, die heden ex-dividend 10 pet. werden verhandeld en slechts kleine variaties te aanschouwen gaven. Rubbers flauw. A'dams Rubbers openden ongeveer 4 pet. la ger, maar herstelden zich vervolgens eenigszins. De minder courante soorten leden hier en daar flinke verliezen. Tabakken bij beperkte omzet ten iets lager. Van de Mijnwaarden waren Alg. Exploraties gevraagd, die daardoor lol boven 90 pet, konden aantrekken. Ned. Scheepv. Unies lager. Op de Yankeemarkt waren Ana conda's zeer flauw, maar ook hier trad later een verbetering in.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3