MORATORIUM-DEBAT IN FRANSCHE KAMER. KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING Agenda De Hemelsclirijver is op komst! UIT DE RIJNSTREEK Laat komen wat wil, Persil blijft Persil ürisssd adelt ZATERDAG 27 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 VOORLEZING VAN DE FRANSCHE ANTWOORDNOTA AAN HOOVER Het bedrag der onvoorwaardelijke annuïteit moet bij de internationale bank worden gestort. LAVAL LEEST HET ANTWOORD VOOR. In de gisternamiddag om drie uur ge opende zitting der Fransche Kamer, waar- 1 voor enorme belangstelling bestond, werd I door den premier Laval de tekst van Hoo- j ver s voorstel in zake een eenjarig mora torium en het door Frankrijk hierop over handigde antwoord voorgelezen. De Fransche regeering aldus wordt in het door den premier ter voorlezing ge brachte antwoord gezegd heeft met groote belangstelling kennis genomen van het door den president der Vereenigde Staten gedane voorstel en zij verklaart zich accourd met de hooggestemde gevoe lens, waardoor het werd ingegeven. Zij hecht er waarde aan, voor het forum der wereld den nadruk te leggen op de grootte van het nieuwe offer, hetwelk na de vele offers die het zich reeds heeft ge troost, van Frankrijk wordt verlangd. Als antwoord op de vraag van president Hoover is de Fransche regeering bereid, het Fransche parlement welks medewer king noodzakelijk is en waarvan de beslui ten aouverein zijn te verzoeken, dat Frankrijk van dit oogenblik af en voor den duur van een jaar er van afziet, eenige door Duitschland verrichte betaling te be houden. Gezien echter den aard der vrijwillig aangegane en pa-s onlangs onderteekende verplichting van het Young-plan, gezien le vens de plechtigheid, waarmede het defini tieve en niet op te schorten karakter der onvoorwaardelijke annuïteiten is erkend en waarbij de vereischte duurzaamheid van het herstelprincipe tot uiting komt, zou er groot gevaar bestaan, dat het vertrouwen in de waarde der handteekeningen en ver dragen werd geschokt en aldus op het be oogde doel inbreuk zou worden gemaakt wanneer ten aanzien van de voorgestelde opschorting der betalingen de niet voor uitstel vatbare annuïteiten op dezeifde wijze als de beschermde zou worden be handeld. De regeering koestert derhalve de op vatting dat een op den voorgrond staand moreel belang voorschrijft, dat zelfs ge durende de door president Hoover bedoel de periode de betaling der onbeschermde annuïteit op geenerlei wijze wordt opge schort. De Fransche regeering, die den wensch koestert aan elke poging tot leni ging van de gevolgen der huidige depres sie in vérgaande omvang haar medewer king te verleenen, is van oordeel, dat zij juist in het belang van het succes van zulk ©en poging verplicht is te preciseeren, dat een uitsluitende en algemeene opschorting der betalingen alleen een onvoldoend ge neesmiddel schijnt te zijn. De gevaren, die thans de Duitsche en meer algemeen de Europeesche volkshuishouding bedreigen, hebben een anderen oorsprong. Speciaal zijn zij een gevolg van sterke credietbeper- kingen of het terugtrekken van buitenland- sche kapitalen. De oplossing der Duitsche crisis schijnt niet slechts in een verminde ring van de lasten der rijksbegrooting, doch tevens in een uitbreiding der credieten te zijn gelegen. Derhalve verklaart de Fransche regee ring onder voorbehoud van goedkeuring door het parlement, zich bereid, aan de Bank voor Internationale Betalingen een met Frankrijks aandeel in de niet voor uit stel vatbare annuïteit overeenkomend be drag voor den duur van een jaar ter be schikking te stellen, met als eenige uitzon dering de bedragen, die vereischt worden voor de uitvoering der op het oogenblik nog loopende contracten voor leveringen' in na tul-A, hetgeen overigens voor Duitsch- lands economisch loven voordeel afwerpt. De Fransche regeering doet dit voorstel in de verwachting, dat de overige bij liet Youngplan geïnteresseerde crediteurlanden een zelfde besluit zullen nemen en zij koestert zelfs de hoop, dat wellicht nog an dere maatregelen kunnen worden getroffen, om het herstel van het crediet en van het vertrouwen in de wereld te bevorderen. De aldus bij de Bank voor Internationale Betalingen gestorte beschikbare bedragen zullen onverwijld worden gebruikt voor de verbetering der credietsituatie in Duitsch land, evenals in de Centraal-Europeescüe landen, en wel speciaal daar waar de op schorting van het Young-plan gedurende een jaar financieele of economische storn- gen zou kunnen veroorzaken.- Het spreekt vanzelf, dat de op die tfijze bestede som men na afloop van den opschortingstermijn van een jaar weder beschikbaar zouden ko men. De Fransche regeering is voorts de op vatting toegedaan, dat voorzorgsmaatrege len getroffen dienen te worden tegen het eventueele 'gevaar, dat de bedoelde som men, evenals de bedragen die aan do be grooting van het Duitsche rijk als gevolg van de eenjarige opschorting van het Youngplan ten goede zullen komen, ten behoeve van het financieren eener dum ping-politiek gereserveerd zouden worden. Ten slotte zal 't zaak zijn, vóór het afloo- pen van den een-jarigen termijn een onder zoek te overwegen der door Duitschland ten behoeve van de hervatting der betalin- gen te treffen maatregelen. Amerikaansch schrijven voor gelezen. In aansluiting op het antwoord der Fran sche regeering werd daarop door Laval voorlezing gedaan van een van den Ame- rikaanschen gezant te Parijs, Edge, ont vangen schrijven aan Briand, waarin de gezant mededeelt, dat hij van de regeering te Washington een telegram heeft ontvan gen, waarin deze verklaart, de vriendschap pelijke wijze te apprecieeren, waarop de Fransche regeering op het voorstel van pre sident Hoover heeft geantwoord. Het te legram geeft voorts uiting aan de hoop, dat de Fransche regeering de aanwezigheid van den Amenkaanschen minister van Fi nanciën, Mellon, te Parijs zal benutten, om met hem en den Amerikaanschen gezant de diverse problemen te bespreken, die uit het oorspronkelijk voorstel van president Hoover en het antwoord der Fransche re geering zijn voortgesproten. Zoowel de ge zant als minister Mellon, aldus eindigt het in Edge's schrijven weergegeven telegram, hebben alle op de opvattingen der Ameri- kaansche regeering betrekking hebbende inlichtingen ontvangen. Tijdens de voorlezing van het schrijven van den gezant heerschte in de Kamer een diep stilzwijgen, dat ook voortduurde, toen Laval de tribune verliet. De radicale afgevaardigde Mistier vroeg daarop den premier of deze het niet wen- schelijk achtte, de zitting te doen schor sen, opdat de partijen over den inhoud van het Fransche antwoord, dat hun tot dusver slechts in groote trekken bekend was ge weest, zouden kunnen beraadslagen. Nadat Laval zich hiermede accoord had verklaard, werd de Kamerzitting gedurende een half uur geschorst. De debatten. Na heropening der zitting kwam als eer ste spreker de radicale afgevaardigde Mar- game aan het woord, die zonder op de kwestie van het moratorium zelf in te gaan, den nadruk legde op de beslissende rol van het Fransche parlement, ten aanzien van de stappen der regeering, die zonder het par lement evenmin iets kan uitrichten als pre sident Hoover zonder het Amerikaansche Congres. Slechts een oppervlakkig waarne mer kan, volgens Margaine, aan een finan cieele instorting van Duitschland geloof hechten. Vervolgens verstrekt de tot de groep-Marin behoorende afgevaardigde Du bois een historisch overzicht over het ge heel© herstelprobleem, te beginnen bij Wil son's veertien punten. Ook hij betwijfelt, dat Duitschlands situatie zoo kritiek is, als het beweert. Daarop kwam Marin zelf aan het woord, die er in de allei eerste plaats tegen protes teert, dat uitsluitend van Frankrijk zware offers worden geëischt. Verkrijgt Frankrijk- geen vérgaande waarborgen, dan zal z.i. het geheele Young-plan van de baan zijn, of schoon het door een groot aantal parlemen ten is geratificeerd. Voorts oefent Marin scherpe critiek uit op den vorm, waarin Hoover's voorstel werd gedaan. Frankrijk heeft het recht, geen ultimatum te ontvau- gen, roept spreker onder levendigen bijval der Kamer uit. Geen ultimatum. In verband met deze spontane uiting van een groot deel der afgevaardigden, inter rumpeert Laval met de woorueu: „Ik kan niet toelaten, dat hier van een ultimatum wordt gesproken. President Hoover heeft zijn voorstel ter kennis van den Franschen gezant te Washington gebracht, maar we gens den toestand in Duitschland gemeend het tevens te moeten publiceeren. Voorts heeft de Amerikaansche gezant te Parijs mij een bezoek gebracht, waarbij ieder mis verstand uit den weg werd geruimd. Het voortbestaan van dergelijke misverstanden tusschen Frankrijk en de Vereenigde Sta ten is niet wenschelijk". De premier leest vervolgens een nota voor van den Amerikaanschen gezant, waarin deze bevestigt, dat over het Ame rikaansche voorstel geen preliminaire be sprekingen met andere regeeringen zijn gevoerd. Frankrijk mag niet gelooven, al dus wordt in de nota gezegd, dat het opzet telijk buiten de diplomatieke besprekingen is gehouden. De premier doet ten slotte oen beroep op de afgevaardigden, niets te zeg gen, wat op de delicate onderhandelingen een ongunstigen invloed zou kunnen uit oefenen. Op verzoek van Laval besloot de Kamer daarop tot het houden van een nachtzitting, daar vandaag tusschen den premier en den Amerikaanschen minister van Financiën een conferentie zou plaats vinden, waarbij ook de meeste leden van het Fransche ka binet aanwezig zouden zijn. WASHINGTON OPTIMISTISCH GESTEMD. De Fransche nota van antwoord op het voorstel van Hoover werd gisteren even eens te Washington gepubliceerd. In Ame rikaansche regeeringskringen is men van oordeel, dat tusschen Frankrijk en de Ver eenigde Staten volledige overeenstemming zal worden bereikt, al moeten ook bepaalde details nog worden geregeld. Dit optimisme, is gebaseerd op den vooruit-gang, die lot dusver in de tusschen de beide landen ge voerde diplomatieke besprekingen is ver kregen. BIJZONDERE GEBEDEN VOOR Z. H. DEN PAUS. Om de droevige tijden, welke Onze Hei lige Vader de Paus thans beleeft, verzoe ken Wij onze geloovigen, dat ze op bijzon dere wijze voor Z. H. zullen bidden. Tevens verordenen Wij, dat vanaf Zon dag 28 Juni tot het einde van de maand Juli van dit jaar in alle H.H. Missen, waarin het door do rubrieken is toege staan, het Gebed voor den Paus (Oratio pro Papa) worde gebeden (oratio imperata pro re gravi). t JOANNES, „St. Bavo". Bisschop van Haarlem. PATER PIRMININS RAAPHORST O.F.M.f In een bericht over de begrafenis van Pater Pirminius Raaphorst O.F.M. in ons blad van gisteren is een fout geslopen, die een gedeelte van het bericht onleesbaar maakt. De betreffende alinea moet als volgt gelezen worden: Na de absoute in de kerk werd het lijk wederom door de parochianen naar het kerkhof gedragen, voorafgegaan door den celebrant, diaken en subdiaken der H. Mis en de Kloostergemeente en gevolgd door de familie en vele parochianen. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Maandag en Dinsdag der volgende week geen audiëntie verleenen. Electrificatie tramlijn Heemstede—Leiden. B. en W. van Heemstede stellen den I Raad voor een crediet van 271.000 toe te staan voor aankoop van grond ter verbree ding van den Glipperweg, vernieuwing van Van Merlebrug en Glipperbrug, en andere werkzaamheden. De N.Z.H. tram wil voor 64.000 in deze kosten bijdragen. Er zal zooveel mogelijk een dubbele baan voor de tram worden aangelegd. Met de electrificatie wordt dus ernst ge maakt. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. Meer en meer blijkt, dat de aardappelziekte bij velen in ernstige mate is opgetreden. Gelukkig niet bij allen. Er zijn perceelen die er in 't geheel niet van te lijden hebben, terwijl andere' velden geheel zwart en bladloos staat. Als het in die mate optreedt dat de bladen ineen schrompelen, is de gioei uit de plant verdwenen en de knol wordt meestal niet grooter dan deze op dat moment is. Vandaar dat sommige tuinders op derge lijke velden voor ongeveer 20 pet. van de oogst groote aardappelen rooien, terwijl de rest drie lingen en kriel is.Welke schade dit is,kan ieder begrijpen. De bestrijding met Bordeausche pap heeft volgens de thans zichtbare uitkomsten voordeel opgeleverd. Jammer, dat niet allen dit middel direct na het optreden der ziekte op een enkele plaats, hebben aangewend. Het veilingbestuur en de directie der Plantenztek- tckundigen dienst gaven 811e hulp en voorlich ting. De prijzen der vrbege aardappelen zette deze week flink in. Het was echter van korten duur, want reeds de volgende dag kwam een flinke verlaging die later weer gevolgd is door eenige opleving en verhooging van den prijs doch om te roemen was het deze week oog niet. Temeer niet omreden de beschotten in bet algemeen maar matig waren. Met goede kwali teit bospeen liep het goed. Deze bracM een goed loonende prijs op. Schieten. Aan de door den Kring „Duio- land" op 4 Augustus te houden schietwedstrijd zal door de Katwijksche Burgerwacht werden deelgenomen met een korps in klasse A., twee in klasse B, en in klasse C, HILLEGOM Geboren: z. van M. WeijersHeemskerk z. van M. van Dijkvan der Does d. van M. C. MeskersWarmerdam d, van J. van. der JagtMijnders d. van E. A. Koppers Groot z. van M. H. Lij tenRaamsveld. NIEUWE WETERING Aanbesteding. De herbouw van het woon huis met bakkerij is gegund aan den heer M Jansen, aannemer alhier, als zijnde de laagste inschrijver. Concert. Hedenavond om 8 uur geeft de Fanfare D. G. V. alhier haar eerste concert, op het plein voor de christelijke school. Het is het plan om gedurende den zomer, op ver schillende punten een concert te geven Uit gevoerd zullen worden o.a. de concoursnum- mers, waar 1,1. zulk een succes mee behaald is. Het concert staat onder leiding van den heer Corn, de Haan uit Leiden, RIJNSBURG. Bloemenhandel. - Het warme weer doet z'n invloed gelden op aanvoer en prijzen. Vooral betreft dit de gewone snijbloemen, die nu in massa aankomen. Hiervan zijn de prijzen zeer matig. Betaald werd voor snijbloemen p, 100: Korenbloemen 2027 ct. Anemonen 30 45 ct. Juliaantjes 14—19, Zinia's 3.103.90, Witte Margrieten 3545, Ranonkels 1520, Centaureau 3035, Convili s 1.201.40, an- jars rood en rose 2025 ct. Bruidsanjers 6 8 ct. Parelanjers 40—45, Lathyrus 30—40, Campernella 40—45, Roode Pioenen 2.50— 3.50, Rose Pioenen 2.60—4, Extra Pioenen j 3.504.50, Engelsche Irissen 4060. Gla- I diolen: Wilbrink 2.60—2.90, Halley ƒ1.40— j 1.90, Voght 44.50. Rozen per bos van 20 stuks: Landia 4050, Hadley 7080, Op helia 45—55, Columbia 40—50, Butterfly 40 —50, Miss Edith Helen 0.90—1.20. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad De Raad dezer gemeente vergadert Maandagavond te 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B, en W. tot wijziging der Algemeene Po litieverordening. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Bouwverordening. 4. Verzoek van J C. van Schie en J. Padding om vergoeding uit de gemeentekas ingevolge artikel 13 der L O. Wet 1920. 5. Voorstel van B. en W. om van H. W. Wolken, alhier en van de Land- exploitatie Maatschappij „Noordwijkerhout", gevestigd te Sassenheim, grond te koopen res pectievelijk langs den Zilkerduinweg er de Kerkstraat, ten behoeve van de gasvoorzie- ning in de Zilk. 6. Verzoek van het Bestuur der Parochiale H. Hart School in de Zilk, om overeenkomstig artikel 72 der L. O. Wet 1920 gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stelen voor zaalhuur in verband met de toe name van het leerlingental. Id. van het be stuur der R.K. School „Voorzienigheid", aan de Kerkstraat, om overeenkomstig artikel 84 der L. O. Wet 1920 een vergoeding toe te ken- I nen voor de kosten wegens het aanschaffen van nieuwe schoolmeubelen. 7. Benoeming van j 4 leden der Schattingscommissie voor deze ge- meente bedoeld in artikel 57 der wet op de Inkomstenbelasting, 1914. 8. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgeldleening groot 150.000, 9. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening v, 100.000 ad 4 pet. tegen een koers van 96 Y met de Le- 1 vensverzekering Maatschappij de Nederlan den, te Amsterdam. 10. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening van 50.000 ad 4 pet. tegen een koers van 96 Yi met het algemeen Mijnwerkersfonds voor de steenkolenmijnen in Limburg, gevestigd te Heerlen. 11. Schrijven van Ged. Staten inzake de nieuwe schoolgeldheffing. 12. Wijziging ge- meentebegrooting dienst 1930 en 1931. 13 Ver zoek van A. L. van der Peijl, om den grond, gelegen^onmiddellijk vóór zijn woning aan den lsten Ouden Schulpweg van de gemeente te mogen huren. 14. Voorstel van B. en W. om den chef-agent van politie 100 tegemoetko ming te verleenen in zijn verhuiskosten. 15. Voorstel van B. en W. tot nadere vaststel ling van het voorschot op de vergoeding aan de besturen der bijzondere scholen ingevolge artikel 101 der L.O. Wet 1920. 16. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een dading TER AAR Wit-Gele Kruis. Morgen zullen de dames van de Naaikrans speldjes aanbieden ten bate voor de vereen. „Het Wit Gele Kruis" 5 Allen zijn natuurlijk bereid, een speldje te koopen, want hiermede wordt een mooi, beer- l lijk werk gesteund. De minimum-prijs van het speldje is 10 cent. Mochten er zijn. die dit le laag vinden, dan is dit geen bezwaar, want een maximum is niet bepaald. Dus voor alle prijzen kunt ge mor gen present bij de dames. VEUR. Patronaatsdag. Morgen, Donderdag, staat er iets bijzon ders te gebeuren in onze parochie. Dan toch komen 500 jongens met- hun leiiers demonstreeren. In e-en sch.tierende stoet trekken zij door het dorp. Zij zullen het Kerkelijk en Burgerlijk gezag hun trouw be tuigen. In een plechtig Lof zullen zij hun deugd, kracht en moed toewijden aan Ko ning Christus. In een sportdemonsfcratie zul en zij hun krachten meten. Parochianen, leeft mee met deze gebeur tenis. Vlaggen uit dien dag! Woont allen op de eerste plaats de ouders der Pa tronaatsjongens het plecht.g Lof bij. Helpt de jongens mee waardig te demon streeren. Wij rekenen op U allen. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente komt Dinsdagavond te 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewer king tot uitbreiding der R.K. Meisjesschool. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging der be grooting 1931, annex voorstel tot intrekking van het besluit tot afschaffing der straatbe- I lasting. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening bedoeld in art. 15 der Leer- I plichtwet (verloven veldarbeid). 5. Voorstel B. en W. tot het sluiten eener overeenkomst terzake van rioleeringskosten, 6. Voorstel B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag van een lid der Schoolcommissie en tot aanvulling vacature. WOUBRUGGE Molens behouden. Door het bestuur van den Vrouwengeestpolder is besloten de pol dermolen te verbeteren volgens het „systeem Dekker" ,n.l. verbeterden wiekvorm, het ver lengen van den vijzel enz. Het werk is opge dragen aan de heeren gebrs. Stigter alhier. Dinsdag Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheck, geopend s avonds var 7.308.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren v. Bockel, Simons, Meijboom en Rasseis. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juni a.s. waargeno men door apotheek: M. Boekwijt, Visch- markt 8, Tel. 552. U kunt binnenkort den Persill-Hemel- iohrijver aan het werk zien beven Uwe woonplaats. Verzuimt U voora! niet, met mooi, windstil weer en een helder'blau- wen hemel, zoo nu en dan naar boven te kijken. Het is de moeite waard, de ver richtingen van den vliegenier op onge veer 4000 M. hoogte gade te slaan. DE TOL AAN DE ZIJL De tarieven voor de tolheffing aan de Lei- derdorpsche brug en aan den Zijldijk werden vastgesteld in een tijd toen automobielen, mo torrijtuigen en fietsen nog niet bestonden. Het gemeentebestuur van Leiden is van meening, dat al mogen nu deze tarieven verouderd zijn, daaruit niet kan volgen, dat deze vervoer middel -n ronder betaling de brug of den weg mogen pa,jeeren. De pachter is wel degelijk gerechtigd ook voor het passeeren van auto mobielen, motorrijtuigen en fietsen tol te hef fen, en wel tot een naar analogie berekend be- drag. Intusschen zijn, wat den Zijldijk betreft, on derhandelingen gaande, die, naar het zich laat aanzien in de naaste toekomst zullen leiden tot opheffing van den tol aldaar, terwijl met betrekking tot den tol aan de Leiderdorpsche brug door het bestuur van de gemeente Leiden stappen zijn gedaan om met toepassing van de Verenwet tot aanvulling en verduidelijking van het tarief te geraken. ALPHEN AAN DEN RIJN Autorit ouden van dagen. De bloemen dag ten bate van bovengenoemde autorit heeft opgebracht de som van 320,02 bruto. Een woord van hartelijken dank is hier op zijn plaats aan de ijverige verkoopsters, die op zoo bijzondere wijze hun best hebben gedaan deze som tesamen te brengen. Alhoewel de commis sie zeer dankbaar is voor dit bedrag, blijft de opbrengst toch onder de raming, want willen de ouden van dagen werkelijk eens genieten, dan is er toch meer geld noodig. De penning meester, de heer J. v. Vliet, Julianactraat 44, houdt zich aanbevolen voor eventueele giften voor dit doel. Zijn gironummer is: 83477 Vervolgens wordt bekend gemaakt, dat de gelegenheid wordt openger.teld, dal de ouden van dagen zich kunnen opgeven of zich kun nen laten opgeven, de autorit mede te maken. Dinsdag 30 Juni en Woensdag 1 Juli is daar gelegenheid voor in bet lokaal der Al- phensche Burgerwacht, Brugge-traat van des avonds 7 tot 9 uur. Alleen die ouden van dagen komen in aanmerking, die zichzelf kun nen helpen. De réis zal plaats hebben, onvoorziene om standigheden buitengesloten, Donderdag 16 Juli en hel doel is de omstreken van Utrecht te bezoeken. Verkeersverbetering. Het afbreken der brug, gelegen over den Rijksstraatweg nabij de voormalige steenfabriek der firma Piek, is gisteren gereed gekomen. De bestaande door- vaartwijdte werd gedempt, terwijl het weg dekgedeelte werd verlaagd, Een en ander be- teekent een belangrijke verbetering. Gevonden voorwerpen. 1 zweep 1 muts 1 portemonnaie met inhoud 1 paar hand schoenen 1 koperen staaf. HAZERSWOUDE Geboren: Joannas z. van P. Brugman en G. M. Vermeulen Johanna Cornelia d. van S. van Wieringen en W. G. Lieverse. Ondertrouwd: J. H. A. Broer 24 j. en L. A. v. Veen 21 j. G Burggraaf 30 j. en P. v. Leeuwen 26 j. G. H. van Giezen 35 j. en J. v. Amsterdam 29 j. Ph. de Gelder 27 j. en G. van Hoff 25 j. LEIDERDORP Aanvaring. Gisteravond om 10 uur had ter hoogte van de touwfabriek aan de Zijl een aanvaring plaats tusschen een aan de ival liggende motorboot van W. van V. uit Leid- schendam en de motorsleep van v. d. B. pit Leiden, komende uit de richting Kagermeer. Doordat een der booten achter de sleep aan den grond geraakte, zwenkte deze >naar links met het gevolg, dat de motorboot ernstige materieele schade opliep o.a. aan de boven- verschansing. Tevens werd de boot op 3 plaat sen gescheurd. Bij den vakarbeid der ook bij de verzorging on allerlei andere handen soms ver1 onooglijk uitzien. Purol goede diensi ia-gen in Apotheek doos of tube Purol daarbij zoolang do voorras ;en boekje over huidvorzi genezing.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2