UIT DE OMGEVING MARKTBERICHTEN ZATERDAG 27 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 HILLEGOM. Opening Badhuis. Gisterenmiddag is door Burgemeester D. F. Pont alhier het nieuwe en geheel naar de eischen des tijds ingerichte badhuis offi cieel geopend. Bi] deze opening sprak de Burgemeester een kort woord en noemde het voor de gemeente Hillegom een memo rabele dag, omclat de opening van een bad huis in een kleine gemeente m vergelijking met de steden, nog slechts spora-diseh voor komt. We mogen ons thans gelukkig noe men met deze prachtige inrichting, aldus spr., want waren de bedrijfstoestanden een jaar geleden zoo geweest als ze thans zijn, dan zou zeker niet tot de stichting van deze inrichting worden besloten. Men leest wel eens, en vooral in verkiezingsdagen, dat de een of andere partij geheel en al de tot standkoming van een dergelijke verbetering op sociaal gebied, zooals dit ook is, voor zijn rekening heeft genomen. Ik ben het hiermede, in dit geval echter niet eens. De tot standkoming van dit gebouw is wel in het bizonder te danken aan de groot© belangstelling van het college van B. en W. Spreker herinnert zich nog den eersten stootgever, dit was n.l. de heer P. van Boode, voorman bij gemeentewerken al hier. Toen ik pas in ïïiliegom was, aldus spr., zei deze zeer actieve en betrouwbare persoon tegen mij: „Als u ooit eens een behoefte voor de bevolking wilt helpen be vorderen, Burgemeester, dan is het wel in het bizonder de totstandkoming van een badhuis!" Dn ziet, mede door de opmerkingen in den Baad geuaan, heeft het college van B. en VV. niet stil gezeten, maar alles geaaan om tot ueze ïnricüting te komen. Doornat onze gemeen te-ar chitect het te druk had, wer-cl eertijds de medewerking gevraagd van de Ver. JSed. Gemeenten met ais hoofdkantoor te Amersioort, doch deze vereenigmg heeft allerminst aan de ver- wauiiuingen, we±Ke wij er van koesterden, voldaan. Met behulp van den waarnemend ge- meeiite-opzicnter en diens heipers is dit geoouw aan tot stand gekomen. Gaarne Dreng ik een woord van nulde voor de keu rige uitvoering van het bouwwerk door de iirnia Van uen Jjosch en Van der Spek te üen Haag en de uitvoerders van de ge- heeie buuieninsteilatie, de firma Heeringa en vv umincn te juaanem. Hopen we, dat de Hidegomsche burgerij dit werk op prijs weet te stellen en te waar- deeren, opuat het een succes voor de ge meente zal worden. Rog wenschb de burgemeester den Bad meester, den heer G. v. Eijk, geluk met diens benoeming als zoodanig en hoopt, dat hij met alle kracht zal medewerken aan den groei van dit bearijf. Vooral voor de buitengewone zindelijkheid vraagt spr. bizondere aandacht. De heer Iijma erk©nt, dat dit bedrijf m het bizonaer de aandacht heeft gehad van B. en W. en brengt dit college aaarvoor gaarne zijn dank. Wij voerden bij onze ver kiezingsleuze ook wel de tot standkoming van net badhuis, maar spr. heeft al meer malen erkend, dat dit werk hier bizonder te danken is aan d© voortvarendheid van B. en W. De heer Vermeer dankte ook B. en W. voor dit werk en feliciteert de gemeente met dit mooie badhuis. Wethouder Klaver verheugt zich in de totstandkoming, spr. heeft er wel eens zwaar tegenop gezien, doen zijn mede-cum- missieleuen spraken hem voortdurend mjed in. Hoewel spr. niet gewoon is met verlies te werken, zal hij hopen, dat dit ook hier spoeuig anders zijn zal. Hietna werd het gebouw bezichtigd door de Baadsleaen en genoodigden. Inderdaad, het is een keurig gebouw, dat aan alle gestelde eischen voldoen kan. Er zijn 8 celien voor douche- of regenbaden in de afaeeling vrouwen, plus 2 kamers voor kuipbaden, 10 cellen voor douche-baden in de afdeeling heeren, plus 2 kamers voor kuipbaden. Vervolgens 2 ruime wachtka mers voor dames en voor heeren afzonder lijk, een pracht gelegenheid voor rijwielstal ling enz. enz. Toen om half vier de gelegenheid voor het publiek weid opengesteld, was er al dadelijk liefhebberij, zoowel voor kuip- ais douche-baden. Hopen we met den Burgemeester, dat dit baahuis inderdaad een succes voor Hil legom zal worden. WARMOND. Auto-ongeluk. De heer de B. reed gisteren met zijn auto over den openbaren weg toen plotseling een zijner banden sprong, waardoor hij de macht over zijn stuur kwijt raakte. Met een flinke vaart reed hij tegen een boom. Door de schok sloeg de auto terug en kwam terecht tegen een aan de overzijde staanden lantaarnpaal die geheel vernield werd. Bewusteloos en met inwendige kneuzingen werd de heer de B. opgenomen en onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is bevre digend. Brand. In een schip liggende in de Zandsloot onder deze gemeente brak tenge volge van het omvallen van een petroleum stel brand uit. De Warmondsche brandweer was spoedig ter plaatse doch behoefde geen hulp meer te verleenen, daar de roef reeds geheel was uitgebrand. Belanghebbende was niet verzekerd. Snel varen in de Leede. Van verschil lende zijden wordt geklaagd over het hard varen door plezierjachten in de rivier de Warmonder Leede. Aan de politie is op dracht gegeven te dezer zake nauwlettend toe te zien en de hieromtrent bestaande verordening toe te passen. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Aan de gevolgen overleden. Het driejarig zoontje van G. Liefering te Letteibert. dat Zaterdag j.l. aldaar door e©n autobus werd aangereden, is Vrijdag aan de bekomen verwondingen overleden. Te water gereden. Donderdagavond is een luxe auto, be stuurd door mej. W., uit Voorbhuizen, op den Stationsweg, te Barneveld, in de graoht van het landgoed „De Schaf felaar" gereden. Met moeite heeft men de be stuurster, die alleen in den wagen zat, uit haar benarde positie kunnen verlossen. Verwonderlijk genoeg, had zij geen letsel bekomen, zoodat zij er met een nat pak en den schrik afkwam. Door een tram gegrepen. 1 r":! Gistermorgen stak de 17-jarige smid H. Huysman aan den Botterdamschen dijk tus- schen Schiedam en Rotterdam, met zijn fiets aan de hand, de tramrails over. Hij werd door eon uit de richting Schie dam komende tram gegrepen en terzijde van den weg geslingerd. Met een ernstige wond aan het achterhoofd is hij naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd waar bij aankomst bleek, dat de jongeman een hersenschudding had bekomen. Zijn toestand is ernstig. KIND DOOR EEN TREIN GEGREPEN. In zorgwekkenden toestand opgenomen. Terwijl gisteravond de personentrein van half zes uit de richting Enschedé'Haaks bergen naderde, spee'-de het twee-jarig zoontje van don spoorwegarbeider Bos tus- schen de rails op 'n particulieren overweg. Het kindje werd door een uitstekende kop peling van de locomotief geraakt en bleef ernstig gewond liggen, terwijl de geheele trein over het kind kwam. Met een hoofd wonde en eon schedelfractuur is het kind in zorgwekkenden toestand naar het St. Anthoniusziekenhuis Haaksbergen overge bracht. NA HET ONGEVAL TE DORDRECHT. Gevaarlijk roeien op de rivier. Omtrent het tragische ongeval dat Don derdagavond op de rivier te Dordrecht plaats vond en waarbij twee meisjes ver dronken, wordt door de „Tel." nog het vol gende bericht: Het roeibootje, waarmede het- ongeluk gebeurd is, hadden de drie jongelui gehuurd. Na een tijdlang in de havens rondgevaren te hebben, zetten de inzittenden vanuit de Nieuwe Haven koers over de rivier naar de spoorbrug. Ter hoogte van de pontonniers kazerne. Even vóór de veerboot naar Zwijn. drecht. kwam een sleepboot, de „HoUandia", afkomstig uit. Dordrecht, in tegengestelde richting aanvaren. Deze boot moest uitwij ken voor de pont en kwam door het veran deren van richting recht op het ranke vaar tuigje aanvaren. De inzittenden schrokken blijkbaar zoo, dat de heer N., die op dat oogenblik aan het roer zat, in zijn schrik en angst de meisjes toeriep over boord te springen. Hij zelf sprong tegen de sleep boot op en klemde zich aan het berghout vast. De meisjes evenwel waren zoo rade loos van angst, dat zij elkaar vastgrepen en zoo in het wal er zijn gesprongen of ook wel, mogelijk, gevallen. Zij verdwenen direct in de diepte. De kapitein van de sleepboot liet zijn schip met volle kracht, achteruit stoomen om, zoo mogelijk, bij het boven komen van de ongelukkigen, deze te grij pen. doch doordat zij zich aan elkaar va-st hebben gehouden zijn zij niet meer boven geweest. N., die aan boord was getrokken van de sleepboot, werd later aan de Bui- tenwalevest aan wal gezet. Hij kon zich niet herinneren, hoe alles precies in het werk is gegaan. Het bootje, dat zeer licht is, levert voor een geoefend roeier geen enkel gevaar op, doch voor menschen die nauwelijks roeien kunnen en dan op een snel stroornende ri vier als de Merwede gaan varen, is het fei telijk wel gevaarlijk. Personen die absoluut geen begrip hebben va-n varen en zich op dezen drukken stroom wagen, veroorzaken daardoor gevaar voor zich en anderen. De kapitein van de sleepboot, die wij nog even spraken was door het gebeurde diep-onder den indruk. Hij had evenwel heel langzaam gevaren en het bootje niet eens geraakt. Dit lag dan ook hedenmorgen geheel onbe schadigd aan den wal gemeerd. HET VERGAAN VAN DE SLEEPBOOT „FRANZ" IN DEN RIJN. Lijken der slachtoffers aangespoeld. In een S'tormachtigen, donkeren Januari nacht zonk in den beneden-Bijn tegenover Görsiker, de Nederlandsche sleepboot „Franz" met man en muis welke aldaar met twee sleepaken voor anker had gelegen. De opvarenden van" deze beide vaartuigen hadden niets van het ongeluk bemerkt. Waarschijnlijk was de „Fxanz" door den storm losgeslagen en is dit schip midden in den stroom omgeslagen. De uit kapitein, stuurman, machinist en stoker bestaande be manning kwam bij deze ramp om hot leven. Daar men vermoedde dat de lijken zich nog in het vaartuig bevonden ging men er niet toe over om de gezonken sleepboot op te blazen, doch droeg de eigenaar de firma Th. Glaser te Buhroxt op om de boot, wel ke in meer dan zeven M. diep water lag, te bergen en te lichten. In Maart j.l. begonnen de werkzaamhe den. Wegens den sterken stroom, moest een golfbreker bij het gezonken schip gebouwd worden, daar anders de duiker zijn werk niet zou kunnen doen. In plaats van het schip, trof hij op den bodem een verhoogde zandbank aan, waaronder de „Franz" lag; het bovenste gedeelte van den schoorsteen bleek reeds door de sterke strooming mee gevoerd. Me-t zandgrijpers werd de boven ste laag van het zand verwijderd, om den romp van het vaartuig te kunnen bereiken en met krachtige pompen de boot leeg te zuigen. Deze werkzaamheden welke met tal van moeilijkheden gepaard gingen, geluk ten,zoodat vrij spoedig het dek van de 25 Meter lange en 4 1/8 Meter breede sleep boot vrij kwam te liggen. Bij het leegpom pen kwamen een werktuig, de horloges en eenige kleedingstukken va-n de slachtoffers te voorschijn. Vastgesteld kon worden, dat zich in de boot geen lijken meer bevonden. Inmiddels bleken deze stroomafwaarts aan land te zijn gespoeld. Aldus verviel de voor naamste reden om het bergingswerk voort te zetten. De eigenaar besloot derhalve, naar de „Tel." bericht, om het lichten van de „Franz" op te geven en te meer wijl de boot voor 12.000 verzekerd was. Verdronken. Te Andijik is het zevenjarig dochtertje van den heer P. D. te Oosterdijk bij het spelen met schoolkinderen, in een sloot ge raakt en verdronken. Arbeidsongeval te Rotterdam. Donderdagavond heeft bij het inladen van Fordonderdeelen in een lichter aan de Maashaven te Botterdam 'n ongeval plaats gehad. Een kist schoot plotseling uit den strop en kwam terecht op den vier en vijf tig-jarigen havenarbeider M. J. Zomerhof. Met zware inwendige kneuzingen is de on gelukkige naar het ziekenhuis aan den Coo'singel vervoerd. Hedennacht is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Den hongersdood gestorven. Donderdagavond heeft de politie in een houtwal te Barneveld het lijk gevonden van den 73-jarigen H. v. S., die sedert an derhalve week vermist was. Volgens den geneesheer, was de ongelukkige, die eenigszins zwaarmoedig was, den honger dood gestorven. Vergiftiging door het eten van aardbeien. Bij mej. K. de Fijter te Andel deden zich dezr dagen plotseling vrij ernstige vergifti gingsverschijnselen voor. De ontboden ge neesheer constateerde vergiftiging tenge volge van het eten van ongewasscben aard beien. BRANDEN. Boerderijen afgebrand. "Waarschijnlijk door kortsluiting is de boerderij van den landbouwer B. te Wijn bergen afgebrand. Alleen het vee werd gered. Alles was verzekerd. Te Someren is afgebrand de boeren hoeve van W. Hurkmans. Zestien varkens kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Brand door een nachtlichtje. Vermoedelijk doordat een nachtlichtje op de slaapkamer der kinderen is omge vallen, ontstond gisterennacht brand in de woning van den zadelmaker S. a-an den Borculoschen weg te Groenlo. De ouders werden gewekt door het angstig geschrei der beide kinderen, die gelukkig nog bijtijds hun bedjes hadden kunnen verlaten, vóór deze in brand vlogen. De brand breidde zich zoo snel uit. dat van redding geen sprake was. De woning brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Zinkend vaartuig opgepikt. Het instruotievaartuig „Prins Hendrik" van het Onderwijsfonds voor de Scheep vaart, dat met leerlingen va-n de Zeevaart school uit Groningen een oefentocht maak te op de Zuiderzee, heeft Vrijdagmiddag ten N.O. van Marken in zinkenden toestand aangetroffen de botter „Ma-rken 93". Deze botter was op zee aangevaren door het mo torschip „Elisabeth" schipper J. A. Lucas- sen uit Lage-Zwaluwe. Het gelukte de Prins Hendrik" de „Marken 93" nog drij vende in Volendam binnen te sleepen, waar het schip onmiddellijk aan den grond werd gezet. De botter was niet verzeker. VooFde leerlingen van de „Prins Hen drik", zoowel als voor die van de zeevaart- school te Groningen was het oppikken en binnensleepen van het zinkende vaartuig tevens e-en goede oefening. Geprofiteerd van de verkiezingsdrukte. Terwijl er Woensdag na middernacht op het- Willemsplein te IJmuiden nog belang stelling was voor de verkiezingsuitslagen, stopte voor het hoofdbureau van politie een auto, waarmede twee agenten een aangehouden persoon aanbrachten. Bij het uitstappen wist de arrestaitt, ondanks de vele aanwezigen, te ontvluchten en te ont komen. De politie zette hem met den auto na, doch mocht er niet in slagen den man weer te vatten. Alles van zijn gading. De politie te Heerlen heeft een man aangehouden, verdacht van diefstal van een rijwiel, dat hij later weer verpandde voor een radiotoestel. Dit verkwanselde hij op zijn beurt weer aan een ander. Voorts heeft de man uit de vestibule van een theater een luidsprekersinstalla tie ontvreemd, terwijl bij voortgezet on derzoek bleek, dat hij zich aan hetzelfde feit had schuldig gemaakt ten opzichte van een sehoenrrlaksrsnaaimachine. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld en naar Maastricht overgebracht BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Auto-ongeluk te Brussel. Op de Avenue Louise te Brussel is gister morgen een groote luxe-auto tegen een verkeerspaal gereden. De wagen werd ver nield. Van de inzittenden werd een dame gedood, terwijl de zes anderen gewond werden. Hevige onweders boven Zwitserland. In geheel Zwitserland hebben hevige on weders gewoed, waardoor groote verwoes tingen zijn aangericht. Bijzonder getroffen zijn de kantons Bern en Luzern, waar de rivieren buiten haar oevers zijn getreden en een brug werd weg geslagen. Straten en spoorlijnen zijn gedeeltelijk weggespoeld. De aan de te velde staande gewassen toegebrachte schade is zeer groot. Woedende orkaan in Hongarije. Tengevolge van den hevigen orkaan, die gisteren in sommige deelen van Hongarije heeft gewoed, werden bij het station Kun- halo twee personentreinen van den spoor dijk geslingerd. De bliksem sloeg in de lo comotief van een der beide treinen. Ook in de omgeving van Cedenburg, Steinaman- ger en Miskolcz heeft de orkaan, gepaard met heftige hagelbuien, groote schade aan gericht. Lichte aardbeving te Ancona en omgeving. Eergisteren werd de bevolking van An cona en omgeving opgeschrikt door drie lichte aardschokken. Vooral in de naburige plaatsen Senigallia en Mondolfo, waar de bevolking nog leeft in de herinnering aaa de vreeselijke aardbeving van verleden jaar October, veroorzaakten de schokken een paniek en vluchtte de bevolking de straat op. De schokken richten echter slechts ge ringe schade aan, terwijl persoonlijke on gevallen niet voorkwamen. Gehucht in vlammen opgegaan. De in het Boheemsche Woud gelegen ge meente Pernek is gisternacht door een brand zwaar geteisterd. Binnen korten rijd was bijna het geheele plaatsje vernield. Vierentwintig gebouwen werden in de asch gelegd. De burgemeester van het dorp, zijn vrouw en zijn zoons kwamen door rook vergiftiging om het leven. Groote dorpsbrand bij Würzburg. Gistermiddag heeft een hevige brand het dorp Oberesbaoh bij Würzburg geteisterd. De brand ontstond in een schuur van den landbouwer Poertner. Het brandende hooi werd door den krachtigen wind overal heengedragen, zoodat spoedig ook het woonhuis, verder 10 schuren en een aantal stallingen in vlammen stonden. Slechts mot groote moeite kon het vee worden gered. Eerst laat in den namiddag gelukte het de brandweer het gevaar voor verdere uit breiding te bedwingen. Het grootste ge deelte van het dórp was toen nog een roo- kende puinhoop. Daar de boerderij van Poertner dezer da gen bij executie verkocht zou worden, rees het vermoeden, dat Poertner den brand met opzet heeft gesticht, welk vermoeden door nadere aanwijzingen zoozeer verstrekt werd, dat Poertner in hechtenis werd geno men. Zijn zoon heeft de vlucht genomen. Verbeteringen der haven van Southampton Het havenbestuur van Southampton heeft in verband met de vele gevallen waarbij groote mailschepen nabij de haven van Southampton aan den grond zijn geloo- pen (men zal zich herinneren dat ook de „Statendam" eenigen tijd geleden vastliep) besloten, een aantal belangrijke verbeterin gen aan de havenwerken aan te brengen. Nabij Fawley zal het licht van den vuur toren verbeterd worden, terwijl bij het Calshot-lichtschip een mistsignaal zal wor den aangebracht, dat elke. minuut loeit in- plaats van om de twee minuten. Voorts zal aan de directie der Southern Railways ver zocht worden, aan de dokken van deze maatschappij, die aan de buitenzijde der haven gelegen zijn, eveneens mistsignalen aan te brengen. De „Nautilus" te Plymouth. De duikboot de „Nautilus" is gistermid dag te Pymouth aangekomen, waar, zooals gemeld, de noodige herstellingen zullen worden verricht. Vrouwelijke rechter te New York afgezet. De eerste vrouwelijke rechter van New York, Jeane Morris, is door het hoogge rechtshof uit haar ambt ontzet, omdat vijf van de zes tegen haar ingebrachte beschul digingen over de wijze waarop zij haar functie vervulde, juist bleken te zijn. Haar afzetting is het gevolg van het onderzoek ingesteld door den officier van justitie Seabury, die bij het verlaten van het ge bouw, nadat de beslissing was gevallen, door de menigte werd toegejuicht. Me vrouw Norris verliet, om een demonstratie te vermijden, het gebouw langs een achter deur. Een electrische goudgraver. Uit Stockholm wordt bericht: Mot een electrische goudgraver, door een Zweedsch ingenieur uitgevonden, zal in Alaska een systematisch onderzoek worden ingesteld naar de schatten van den bodem. De Ame- rikaanscke regeering heeft tot dat doel Zweedsche ingenieurs en geologen aange steld. Met behulp van dezen electrischen goudgraver heeft men in Noord-Zweden reeds belangrijke goud-, koper- en erts vondsten gedaan. Ook in Arabië wil men deze methode gaan toepassen. Ook daar hebben Zweedsche ingenieurs do leiding bij het werk. Tijdens verhoor uit het raam gesprongen. Een 19-jarige vrouwelijke kantoorbedien de te Stettin, die verdacht werd van ver duistering van 650 Mark, uit de kantoor- kas, werd gistermorgen door den rechter commissaris verhoord in een vertrek op de tweede verdieping van het politiepresidium te Stettin., Plotseling sprong het meisje van haar stoet op en wierp zich door het open staande venster naar beneden. Bewuste loos en met ernstige verwondingen werd zij opgenomen en naar een ziekenhuis overge bracht. Familietragedie in België. Te Virton heeft een 65-jarige winkelier, die aan e-en ongeneeslijke ziekte leed, zijn vrouw vermoord. De man heeft daarna zijn dochter met een mes levensgevaarlijk ver wond en tenslotte zelfmoord gepleegd. NIEUWVEEN, 26 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 1100 stuks: kippeneieren 4.20 4.eendeneieren 3.per 100 stuks, kaas 23 cent per pond, aardappelen 11 cent per kilo. Verder eenige partijtjes bloemen en groenten. Handel flauw, WOERDEN, 24 Juni. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren: wit 3.504.20, bruin 4.304.50, gemengd 3.704.50, eendeneieren 2.203.80, per 100 stuks; boter 63 cent en kaas 3234 cent per pond Aanvoer eieren 43000 stuks. Groontenveiling. Aardbeien I 10—16 cent per pond, idem II 48.5 cent, kersen 2526 cent, en suikerboorten 31 cent per pond; t-uinboonen 9.5—10.5, peulen 2441 cent-, aardappelen 912.5 cent, koninkjes 1421 cent, postelein 1314 cent en spi nazie 19.5 cent per kg.; bloemkool 9.5 13.5 cent en perzik 410 cent por stuk; peen 1015 cent en kroten 34 cent per bos. TER AAR, 25 Juni. Centrale veiling. Peulen 1.10—4.70, Cape. 1.00—1.40, tuin- boonen 0.801.00, doppers 1.652.05, snijboonen 4.604.80, stek 2.002.80, aardbeien 6080 cent, stamboomen 7.10, bloemkool 311 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 25 Juni. Groen- tenveiling. Vroege aardappelen (Eerstelin gen) per kist van 25 kg. 1.802.80, Idem drielingen 1.001.70, peen por 100 bos 11.70—13.60. W0UBRUGGE, 24 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 5478 stuks. Kippeneieren 3.75 4.25, eendeneieren 3.303.65, kalkoen eieren 6.per 100 stuks boter 1.24 1.32 per kg.; kaas 2429 cent per pond. STQMPWIJK, 24 Juni. Eierenveiling. Aangevoerd 8330 eieren. Prijzen: hennen- eieren 2.803.65, kippeneieren 4.25 5.15, eendeneieren 4.355.90 per 100 stuks ALKMAAR, 26 Juni. Kaas. Aangevoerd 84 stapels zijnde 178.000 kg. Fa.briekskaa-s kleine 36 per 50 kg; Fabriekskaa,s com missie 35 per 50 kg.; Boerenkaas kleine 36 per 50 kg.: Boerenkaas commissie 28 per 50 kg. Handel vlug. BOSKOOP 25 Juni. Bloemenveiling. Ophelia 1520, Golden Ophelia 1525, Marcel Rouyer 2634. Had ley 5070, Clau dius Pernet 2131, Columbia 1524, But terfly 3049, Mac Keiler 3045, Wilh. Kordes 2039, Rosalandia 4070, Paul's Scarlet 2040, Edith Helen 2030, Van Bossem 3257, Golden Salman 3050, Gloria mundi 3056, Orange perfection 30—48, Priorcliff 20—35, Florex 50—70, Po- tim 2040, Kilham 4281, Aug. Noach 26 35. Gladiolen 1523, Lathyrus 36, Pioenen 2035, Lelies 2640, Clematis Durandi 6675, Campanula 59, Gerbera 60. RIJNSATERWOUDE, 25 Juni. Eieren veiling. Aanvoer 7205 kippeneieren 4 5.366 eendeneieren 3.503.75 per 100 stuks. Rabarber 10 ct. per bos. UITHOORN, op de kaasmarkt waron aangevoerd 3120 stuks. Prijs Goudsche kaas lste soort R.M. 37.k 41.2de soort R.M. 32.a 36.zwaardere 42. Handel vlug. VEUR, 25 Jan. Groentcnveiling. Eng. komkommers le soort 5.306.90; 2e soort 2.504.80; 3s soort 1.50—2.10; wankl. 2.00—3.50; stek 0.40—0.70; Gele komkommers le soort 5.80f 6.80; 2e soort 3.404.10; 3e soort 2.00 2.Q0; stek 0.100.70. Kropsla 2.00 3.50; Stoofsla 2.003.bloemkool 17.2019.50; 2e soort 6.30--/ 8.CO; uit schot 2.00—2.50; Tomaten (mid.) f 19.60 21.40; gr. ronde 18.10—19.202o soort 18.60—19.50; 3e soort 12.80— 15.30; bouke f 14.00— f 16.uitschot 8.00—9.00; rijp 20.00—21.—; Andij vie 2.504.10; andijvie 0.080.12; spinazie 0.41—0.63; peen 10-50— 15.30; poste'ein 8.5010.30; rabarber 2.003.— snijboonen ƒ64.0007.—; spercieboonen 62.0064.radijs 2.00 3.prei 1.802.90; selderie 1.10 190; peu'en 22.0025.tuinboo- nen 8.0011.doperwten 24.00 29.—. NOOTDORP. 24 Juni 1931. Eierveiling. Aanvoer 13005 eieren; kipeieren 3.85 4.85; Eendeneieren 3.70—4.30 per 100 stuks; konijnen 0.45—1.05; kippen 0.251.50 per stuk; kaas 0.34 per pond.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11