SPORT LUCHTVAART KERKNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK LAND- EN TUINBOUW ZATERDAG 27 JUNI 1S31 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 VOETBAL R. K. FEDERATIE. R.K. Sportvereeniging „Leiden". A.s. Zondag groote autotour naar Volen dam. De animo voor dezen autotour is buitengewoon. Niet minder dan 55 men- schen zullen deelnemen. Het programma is als vo'gt: kwart voor 10 alleen aanwezig op het Pieterskerkhof, alwaar de autotou ringcar van de Boxengarage uit Oegstgeest en de autobus klaar zullen staan voor ver trek. Pl.m. 12 uur aankomst te Volendam al waar het bestuur van R.K Sportvereeni ging „Volendam" aanwezig zal zijn om hun gasten te verwelkomen. Daarna vo'gt kof fiedrinken in het St. Jozephgebouw en te half twee nederlaagwedstrijd tusschen Vo lendam I en gecombineerd Leiden I en II. Te half vier- volgt- een medaillewedstrijd tusschen Volendam II en gecombineerd Leiden II en III. Om vijf uur wordt een boottocht over de Zuiderzee gemaakt naar Marken alwaar ge'egenheid bestaat nader kennis te maken met de bewoners. R. K. S. V. „Teijlingen". Morgen speelt een Teijlingen I en II- combinatie ene wedstrijd tegen St. Bernar- dus I te Hazerswoude (Groenendijk) om 3 uur. Ook Teijlingen III is om 1 uur present tegen St. Bernardus II. Dit belooft een prettige middag te worden. Gewoonlijk gaan de Teijlingers nog al eens een enkele maal een fietstochtje maken en zoo ook a.s. Zondag; een groot aantal supporters rijden natuurlijk mede om hun favorieten aan te moe-digen. Het vertrek is bepaald voor het tweede elftal om 11.45 uur. Voor de combinatie om 1 uur, zoodat wij nog een gedeelte zien van den eersten wedstrijd. Op het Sporthof zijn twee keurige ju- niorenwedsirijden te aanschouwen en wel om 2 uur Teijlingen IILeiden II. Om 3 uur Teijlingen ILeiden I. Dat junioren wedstrijden menigmaal het aanzien waard zijn staat vast. Dit is tevens een mooie gelegenheid voor de elftalcommissie der junioren van bet Leidsche District om eens een kijkje te ne men voor een eventueele keuze voor een Districtselftal. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Om het Federatie-kampioenschap. D.H.L.—Caesar. DIOC. HAARL. BOND. R.K. V.V. „BLAUW ZWART". Tienjarig bestaan. Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan heeft de R.K. Voetbalvere-eniging „Blauw Zwart" te Wassenaar een jubileum-courant het licht doen zien, waarin tal van wetens waardige bijdragen zijn geschreven om. door den Geestelijk Adviseur, door den oud geestelijk Adv.seur door kapelaan Vissers, adviseur der R.K.F.^ door factor Braak man, bond sad viseur, door pater Esser, voor zitter van den D.H.V.B. en verscheidene bestuursleden. Uit dien overvloed van copie halen we hier een kort stukje aan van de hand van rector Braakman, die schrijft: Het kan geen kwaad, zoowel voor de le den a.s voor de vrienden en buitenstaan ders van de jubileerdende vereeniging nog eens uiteen te zetten, welke voordeelen een R.K. Voet bal vereeniging hare leden wel biedt. Ze houdt velen af van het bezoek of er ger nog, van het lidmaatschap eener neu trale voetbalc.ub. En dit laatste zeker dru.scht wel erg in tegen den wensch van het- Hoogw. Episcopaat. Ze verschaft in het vrije uur een onge vaarlijke ontspanning, -waardoor ze voor komt en afhoudt van veel mind er-onschul dige vermaken. Ze biedt den jongelingen een onschuldig spel en geeft hun gelegenheid hun jonge lichaamskrachten eens te uiten in hardloo- pen en in handigheid. Door zijn boeiende drukte biedt het voet balspel afleiding voor phantasie en geweld van driften 't geeft een gezonde ontspan- nig aan den geest een stevige wapenrus ting voor den wil en een heerlijke kuur voor het gemoed. Mij dunkt: al deze motieven houden toch wel een heerlijke lofzang in op de jubi eerende veieeniging. Want deze heeft nu tien jaar laug genoemde weldaden willen uitdeelen aan die tot haar kwamen. En de gedegen katholieke leiding zorgt er voor, dat aan de waarheid recht wordt ge- aan van het spreekwoord: wat hel zwaar ste is, moet het zwaarst wegen. De godsdienstige veizorging voorop! Zoo ook weer met dit feest: een gezamenlijke H. Mis en een gezamen ijke H. Communie als Roomsche inzet. Mogen de 'eden dat altijd indachtig blij ven. Dan is er reden tot feestvieren en voor het ui-ten van de beste wenschen voor een lang leven. Blauw-Zwart leve en groeie Bij dezen wensch van rector Braakman sluiten wij ons van harfe gaarne aan. Blauw Zwart, die ook in onze kringen een goede bekende is, moge voortgaan op den ingc slagen weg en, met vaste hand geleid, een toekomst van schoonen bloei tegemoet gaan. De herdenking van het tweede lustrum is gisteravond begonnen met een Marialof in de „Sl. Willibrordus"-parochie. Onder het lof hield de geestelijk adviseur, de wel- eerw. heer P. Bottelier, de predikatie. Zondagmorgen te 7 uur wordt in de pa rochiekerk ,.St. Wdlibrordus" een H. Mis opgedragen voor de Vereeniging. Onder deze H. Mis, algemeene H. Communie Na de H. Mis gemeenschappelijk ontbijt in bet Patronaatsgebouw. Des namiddags te 1 uur: Blauw Zwart 4—V.E.L.O. 4 (Wateringen). Des namiddags te 2.30 uur: opening van den eerewedstrijd door den Geestelijk Ad viseur, Kapelaan Bottelier, waarna: Blauw Zwart I—T.Y.B.B. Na afloop: prijsuitreiking. Alle donateurs worden vriendelijk verzocht, ook ditmaal van hun belangsteling te doen blijken, door het bijwonen van dezen eere-wedst-rijd. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoetorwoude (H.R.) De derde promotiewedstrijd, die Meer burg I te spelen krijgt, gaat morgen in Heemstede tegen H. Ï3. C. III. In Zoet-er- woude wonnen de H. B. C.'ers, zooals be kend, met 31, zoodat we den tweeden klasser morgen ook de besle kansen moe ten geven, al willen we niet verhelen, dat ook de Meerburgers best zullen kunnen winnen, gezien het goede spel van een met vele invallers spelend Meerburgelf tal op Zondag jl. tegen S. J. C. III. Hoogstwaarschijnlijk gaat bet eerste mor gen „au grand complet" naar Heemstede, zoodat we een gelijk spel of een overwin ning geenszins uitgesloten achten, vooral niet, als de achterhoede weer zoo in vorm is als in Noordwijk. Volledigheidshalve vermelden we nog, dat de wedstrijd begint om 2.30 uur en dat het vertrek bepaald is om 12.45 uur per stoomtram! Dit laatste op veler verzoek. Supporters, die de reis wenschen mede te maken zijn welkom 1 Reiskosten (retour) bedragen 50 cents. De athleten worden dringend verzocht, om iederen Woensdagavond op het terrein te komen trainen! Ook voetballers, die de athletiek wenschen te gaan beoefenen, worden dan verwacht. Vele en belangrijke wedstrijden zullen binnen afzienbaren tijd gehouden worden, waarop de Meerburgers goed voor den dag behooren te komen Den voetballers wordt nogmaals mede gedeeld, dat er iederen Vrijdagavond ge legenheid tot trainen bestaat, onder des kundige leiding. Niemand verzuime, van deze goede gelegenheid te profiteeren! Zooveel mogelijk oefene men in voetbal- tenue Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Promotiecomp. 3e klasse. H.B.C. IIIMeerburg I. KON. NED. VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Het competitieprogramma voor Zondag a.s. vermeldt, volgens de „Sportkroniek", de volgende wedstrijden: Om het kampioenschap van Nederland. FeijenoordGo Ahead; VelocitasPSV. Promotiecompetitie 2e klasse. E.D.O.—Xerxes. CRICKET Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Het voor Zondag vastgestelde cricket programma luidt als volgt: Eerste klasse. V.O.C.—R. en W.j V.R.A.-H.D.V.S.; Haarlem—P.W.; A.C.C.—V.V.V. Overgangsklasse. Quick—R.C.H.; R. en W. II—Ajax (L.); KampongH.O.O. III. Tweede klasse B. ExcelsiorH.D.V.S. II; Sparta-V.O.C. II; L.C.C.—H.B.S. LAWN-TENNIS DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN WIMBLEDON. De Nederlanders uitgeschakeld. In het gemengd dubbelspel sloegen Aoki en Feitham de Nederlandsche spe lers Koopman en mevr. DrosCanters met 6—6 6—4 6—4. In het heerendubbelspel van de kam pioenschappen van Wimbledon sloegen Satoh en Rogers onze landgenooten Knot tenbelt en Koopman met 8—6 36 64 1—6 6—3. De uitslagen van de vierde ronde van het heerenenkelspel luiden: G. P. Hughes (Engeland) slaat Sharpe, die Maandag van Borotra heeft gewonnen met 46 64 63. J. van Rijn (Vereen. Staten) slaat Bous- sus (Fr.) 6—2 1—6 6—2 6—1. In de vierde ronde van het damesenkel- spel won mil. Payot (Zwitserland) van mrs Wettingshail met 62 62. Frl. Krahwinkel (Duitschland) en mej. D. Round, die Woensdag senorita de Al varez sloeg, komen eveneens irf de vijfde ronde. ATHLE11EK R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit". Morgen vindt op het terrein aan do Nieuwe Vaart de tweede wedstrijddag plaats om hot kampioenschap van „Rood- Wit". De nummers luiden als volgt: Seniores: 200 M., 400 M., Kogelstooten, Hoogspringen. Juniores B: 320 M., vèrspringen, kogel stooten. Juniores A: 240 M., vèrspringen, kogel stooten. Deze wedstrijden vangen ana te 2 uur. U allen raden wij aan een kijkje te gaan ne men naar deze aantrekkelijke athletielc- demonstratie, welke spannend beloofd te worden. •WATERPOLO Competitie De Zijl. Maandagavond te 8.15 uur speelt De Zijl I tegen Alphen I en de Zijl II tegen Alphen IL ZWEMMEN Wedstrijden Haagsche Zwembond. Voor de competiie van den Kring Den Haag van den N. Z. B. werden gisteravond de zweminrichting aan den Hooge Rijn dijk te Leiden wedstrijden gehouden in rugzwemmen over 40 en 80 Meter. Van de twaalf ingeschevenen voor het nummer 40 M. rugzwemmen waren er acht opgekomen. Van de Delftsche Zwemclub was geen der enkele zwemmer: aanwezig. De uitslagen luiden: C. v. Aalst (II. Z. en P. C.) 30.1 sec.. W. d. Berg (H. Z. en P. C.) 30.3 sec., J. P. Buys (L.Z.C.) 31.4 sec., J. Muller (Z.I.A.N.) 32.4 sec., P. Smink (L.Z.C.) 33 sec., K. Kraayenbrink (De Zijl) 33 sec., J. Hegi (Z.I. AN) 36.4 sec., E. Castelein (De Zijl) 37 s. In het nummer 80 M. rugzwemmen (met keerpunt) startten vier van de vijf inge schrevenen. De tijden waren: J. Faure (II. Z. en P. C.) 1 min. 4.1 sec., G. Hegi (Z.I.A. N.) 1 min. 10.2 sec., C de Reede (L.Z.C.) 1 min. 12 3 sec., F. v. d. Mark (De Zijl) 1 min. 13.1 sec. Na deze wedstrijden werd een waterpo- lowedstrijd gespeeld ter vaststelling van het H.Z.B.-zevental, dat op Vrijdag 3 Juli te Haarlem zal uitkomen in den steden- wedstrijd HaarlemDen Haag. Hiervoor kwamen de volgende ploegen in het water. Fleerkamp (LZ.C.) Hofsteenge Sirks C. Walenkamp (L.ZC) (H.Z.enP.C.) (L.ZC) Buys de la Court Voet (L.Z.C. (L.Z.C.) (Z.I.A.N.) O De Reede H. Walenkamp Munting (L.ZC.) (L.ZC.) (L.Z.C.) G. Hegi Elsinga. Smink (Z.I.A.N) (L.Z.C.) (L.Z.C.) J. Meyer (L.Z.C.) Het werd een aardige en aantrekkelijke wedstrijd, waarbij de la Court weer uit muntte door zijn verradelijke schoten, waardoor Meyer voor de rust en Fleer kamp daarna (toen de keepers der ploegen verwisseld waren) ieder tweemaal konden visschen, zoodat het einde kwam met een 40 overwinning van de ploeg van de la Court. Na afloop van den wedstrijd werd het zevental als volgt samengesteld: W. Scheevelenbos (Z I. A N) C. de Haas J. Elsinga O. P. v. Leuven (Z.I.A.N.) (L.Z.C.) (H Z. en P.C.) H. de Haas L. Schrieder J. P. Buys Z.I.A.N.) (H.Z. en P.C.) (L.Z.C.) Aanvankelijk waren Fleerkamp en de la Court gekozen, doch deze spelers waren op 3 Juli niet beschikbaar. Als reserves zijn gekozen: doel: de Ja ger (HZ. en P.C); achter Sirks (H. Z. en P. C.); voor v. d. Voet (Z.I.A.N.). KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap van Nederland. Beslissingswedstrijd. D.T.V.—Het Zuiden 35 uur. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Vitesse te Leiden. MOTORSPORT GROOTE PRIJS VAN NEDERLAND. Circuit van Drente 11 Juli. De Internationale Motorraces op het Circuit van Drente zuilen gedeeltelijk per ïadio worden uitgezonden. Dit zal geschie den door den K. R. O. via Huizen. Uitgezonden zal worden des voormid dags: Start en eerste ronden van 9.40 10.30 uur. Laatste ronden van 11.5012.30 uur, terwijl des namiddags zal worden uifc- gezonden: Start, en eerste ronden van 2.20 —3.00 uur, laatste, ronden van 4.40 uur tot 5.15 uur. In vervolg op de vroeger gepubliceerde namen zijn in de laatste dagen nog bin nengekomen de inschrijvingen van Fondu en Renier (België), Tyrell Smith, Graham Walker, G. E. Nott en Meageen (Enge land), A. Geiss (Duitschland). Bovengenoemden behooren tot de snel ste rijders van Europa. Graham Walker won kort geleden de Engelsche T. T. Nott maakte verleden jaar te Assen de snelste ronde en Geiss won vorig jaar te Assen in de 250 c.m. klasse. ROEIEN DE JUBILEUMWEDSTRIJDEN VAN LA GA. De voorwedstrijden. Gistermiddag zijn de jubileumroeiwed- strijden van Laga op de Schie bij de Zweth begonnen. De uitslagen der voorwedstrijden zijn: Jonge Vier B, le heat: Amstel trekt zich terug. Overnaadsche Vier: le heat AegirTriton. Aegir wint. 7 min. 58.2 sec.; 2. Triton verschil 4 boo.lengten; 2e heat: ArgoAmstel, 1. Amstel 8 min. 8.2 sec. Oude Twee: Njord—Willem III. Willem III trekt zich terug. Njord komt in de finale tegen Laga. Jonge Skiff B: Argo—Viking. 1. Argo (v. d. Scheer) 8 min. 12 sec. Dames Skiff: le heat: 1. De Hoop (mevr. v. Niftrik) 4 min. 33.6 sec 2. Die Ley the op 2 lengten. 2e heat: 1. Nautilus (L. v. d. Hoeven) 4 min. 30 sec.; 2. Maas op 1 lengte. Oude acht: le heatDe Maas— Njord. 1. Njord 10 min. 17.8 sec.; op onge veer 3 lengten Maas. In verchroomde uilvoering Het mooiste en beste DE DEENSCHE OCEAANVLIEGERS TE KOPENHAGEN. De Deensche Oceaanvliegers zijn gister middag om 2 uur, onder buitengewone belangstelling, op het vliegveld van Ko penhagen geland. De vliegers ontvingen bij aankomst do gouden medaille, de hoogste onderschei ding der Deensche Aero Club. Ter begroeting van de beide Oceaanvlie gers waren op het vliegveld van Kopen hagen ongeveer 50.000 personen aanwezig, die den beiden piloten een enthousiaste ontvangst bereidden. Het toestel, de „Li berty", was getooid met de Deensche en Amerikaansche vlag. Hojriiswerd het eerst door zijn moeder verwelkomd. Hierna sprak de voorzitter der ont- vangstcommissie hartelijke woorden tot de beide aviateurs. De met lauwerkransen omhangen vlie gers werden vervolgens door den Deen- schen Minister van Verkeer namens de regeering gecomplimenteerd. Tot slot maakten de vliegers in een open auto, met een 50-tal volgauto's hun joyeuse rentrée in de stad. Langs den weg ston den duizenden menschen die de koene pi loten hartelijk toejuichten. Op het Raadhuis werden de vliegers door den Eersten burgemeester verwel komd. In de stad werd druk gevlagd. LUCHTVERKEER ROTTERDAM- HAAMSTEDE. Regeling der proefdiensten. De voorloopige plannen om nog dit jaar een tijdelijken dienst op het traject Rot terdamHaamstede (Zierikzee) uit te voeren, hebben thans vasten vorm aange nomen. De K. L. M. heeft besloten onder voor behoud van goedkeuring door den Minis ter van Waterstaat gedurende de maanden Juli en Augustus des Maandags en des Zaterdags een proef dienst te ex,,loiteeren. De dienstregeling is in overleg met de belanghebbenden zoodanig vastgesteld, dat op de Maandagen het vliegtuig vroeg uit Haamstede vertrekt, zoodat beursbe zoekers tijdig in Rotterdam kunnen zijn, terwijl zij in den middag nog naar Haam stede kunnen terugkeeren. Op de Zaterdagen wordt in den namid dag een vlucht heen en terug gemaakt, .waarvan naar verondersteld wordt, door velen, die in het opkomende badplaatsje een weekend willen doorbrengen, gebruik gemaakt zal worden. POST EN GATTY TE NOVOSIBIRSK. De Amerikaansche vliegers Post en Gatty, die een vlucht om de wereld maken, zijn gistermiddag om 4 uur 30 (Moskousche tijd) te Novosibirsk geland. Zooals be kend waren de vliegers gistermorgen om 5 uur uit Moskou vertrokken. Weleerw, Heer N. Greitemann. Men meldt uit Rome aan de „Msbd.": De Weleerw. heer N. Greitemann, pries ter van het bisdom Haarlem, slaagde voor het candidaatsexamen voor het doctoraat in de H. Schrift aan het Pauselijk Bijbel- Institujit. In Juli vertrekt Z.eerw. voor meer dere maanden naar het H. Land voor een studiereis. Verbod van invoer van Hollandsche kaas in de Unie van Zuid-Afrika. Wij hebben dezer dagen het bericht me degedeeld, dat de Unieregeering invoer van Hollandsche kaas verboden heeft, wel ke tot dusver steeds een gewild artikel op de Zuid-Afrikaansche markt was. Het blijkt thans, dat de reden hiervoor is, dat de toestand van het zuivelbedrijf in de Unie van Zuid-Afrika van dien aard is, dat er een groot overschot van kaas in het land is, zoodat op de zesdo vergade ring van 20 en 21 Mei té Kaapstad van den Zuivelraad, onder voorzitterschap van dr. P. R. Viljoen, waarnemend secretaris van Landbouw, besloten is, afgezien van de 2.400.000 pond boter, die tot einde April reeds is uitgevoerd, nog vergunning te verleenen voor den uitvoer van nog 400.000 pond voor einde Juni, terwijl aan Zuid West Afrika is toegestaan voor genoem den datum 578.000 pond boter uit te voe ren. Was voor kaas reeds toeslemming voor uitvoer van 2 millioen pond gegeven, zoo bleef er voor het huidige seizoen nog een hoeveelheid van 500.000 pond beschik baar. Voor eind Juni moet van de 2 mil lioen pond 700.000 verscheept worden. Het verbod van invoer van Hollandsche kaas in Zuid-Afrika is in verband met het vorenstaande verklaard. „Vad." BODEGRAVEN Slachthuis. In de maand Mei zijn in hel gemeentelijk slachthuis geslacht: 80 koeien, 65 varkens, 9 graskalveren, 466 nuchtere kalve ren, 8 schapen en geilen, terwijl nog 758 nuch tere kalveren voor export werden geslacht. Gevonden en verloren: een autoband met velg, merk: Goodyear en een belastingplaalje. Verloren: een regenmantel, een lens van foto toestel en een pak manufacturen. Inlichtingen ter Secretaris, Geboren: Jan z. van A. Voorbij en J. II, de Bruijn Fijgje d. van T. Ooms en A. van de Bosch Jan z, van M, van Briemen en P. Zekveld. Getrouwd: E. J. Meijer 24 j, en A. Heems kerk 27 j. Overleden: C, van Rijn 40 j. geh. met II, J, Engelbregt. Gevestigd: G. J. van de Waal, reiziger, van Rhenen M. van der Zee, arbeider, van Dubbeldam J. Zieltjes, van Alphen a. d. Rijn W, G. van Dissel, onderwijzer, van Utrecht J. van Harten, arbeider van Vree land. Vertrokken: J. Ouweneel, bakkers knecht, naar Tullentwaal J. A, den Hartog naar Rotterdam G. M. Roos naar Haarlem C. de Wit naar Breezand Chr. van Dam naar 's Gravenhage M. J. Moans naar Odijk A. Heemskerk naar Zwammerdam C. P. van der Star naar Rotterdam. KOUDEKERK Geboren: Hendrikus Johannes z van G. van Eijk en E. v. d. Ham Adelgunde Adgus- te Sophia d. van A. de Groot en E Hesse Antonius Joannes Michael z. van J M M. Teu- nisse en J de Rooij. Jan z. van T. Molema er. M. de Lange. Overleden; Antje \an Klaveren 84 j. NIEUWVEEN Overleden: Petronella B. Tarets 84 j. Jannetje Vlijm 68 j. Bastiaan Smit 65 j. Levenloos aangegeven kind van H. de Graaff en A. L. v. d. Berg. Ondertrouwd: F. J. J. Kamp 2S j. en G. Steenbeek 24 j. ZOETERWOUDE Wilhelmina-vereeniging Donderdagavond hield de Wilhelmina-vereeniging „Zoeterwoude en Omstreken" een algemeene vergadering in het café „Ik leer nog" onder leiding van den voorzitter, den heer J. P. de Bruyn. Na een kort openingswoord werd medege deeld: le. dal door vertraging in de Federatie deze vergadering wat laat moest worden gehouden; 2e. dat het bestuur contract heeft laten ma ken voor de standhouders, waarin tevens is opgenomen een bepaling betreffende de beta ling van kabelkosten; 3e. dal de feesten dit jaar gehouden zullen worden op het land van den beer W. de Groot (hoek Weipoortschen weg), waarbij de ver- iichting (het grootste struikelblok) naar en op het terrein zal worden aangelegd door de firma den Hertog uit Alphen a. d. Rijn. Na deze mededeelingen werden door den secretaris, den heer W, J. v. Beveren notulen gelezen, welke na eenige kleine wijzigingen werden goedgekeurd. Tot lid der financieele commissie werden benoemd de heeren H. F. Noordman, M. Scheel en Th. Bergers. Hierna gaf de voorzitter een uiteenzetting van het door het bestuur voorloopig opgestel de programma der feestelijkheden. Het ligt in de bedoeling om op den vooravond te be ginnen met een veteranen-voetbal-wedstrijd, met vrij entree voor de leden: le dag: kinderhulde op het terrein met tal van kinderspelen, des namiddags diverse volksspelen, w.o. stoelendans voor dames, zoo mogelijk ook een voetbalwedstrijd door le kiassers. 2e dag: wederom volksspelen alsmede ring steken voor dames en heeren op de fiets en vermoedelijk zal het feest besloten worden niet een schitterend vuurwerk. De voorz. gaf hierna gelegenheid betreffende dit program opmerkingen te maken of wenken te geven. De heer van Es mist in dit programma het ringsteken vet paard en tilbury en zou dit er gaarne bijgevoegd zien; de voorz. zegt dat er biina geen deelnemers meer komen en het dan wel wat kostbaar wordt. De heeren Ber gers en Scheel vragen een voetbalwedstrijd voor eigen menschen en noemen verschillende I bezwaren wanneer vreemde krachten komen. De voorz. zegt, dat met de gemaakte opmer kingen rekening zal worden gehouden. Als leden'der ballotage-commissie worden herbenoemd de heeren J. P. de Bruyn, M. Jansen en P. v. Amsterdam. Bij het volgende punt: aanvulling bestuur, stelde het bestuur als candidaat den heer W. Turk; omdat het zich reglementair moest be palen tot de Weipoort. Door 41 leden was als candidaat ingediend de heer Bergers. Naar aanleiding van een reglementaire bepaling merkte de voorz. op, dat de vacature een per soon uit de Weipoort betreft en stelde hij aan den heer Bergers de vraag, of hij zijn candi- datuur handhaaft. De heer Bergers antwoord de dat het hem niet bekend was, dat hij door een 40-tal personen gesteld was en dal. wan neer het niet reglementair is, hij zich niet be schikbaar kan stellen, waarna de voorzitter verklaarde, dat de heer Turk dan als eenigst candidaat gekozen was. Hierover waren verschillende personen het niet eens, maar de voorz. gaf geen gelegenheid hierop in te gaan. Bij de rondvraag meenden weer enkelen op de bestuursverkiezing terug te komen; er werd echter geen gelegenheid voor gegeven. Tal van vragen werden gesteld betreffende: kabelkostèn, boekhouding, consumptie, con sumptietent, statuten en huishoudelijk regle ment. Er werd tenslotte op aangedrongen meer gelegenheid te geven tot praten; wan neer dat niet gebeurt, gaan de leden ontevre den naar huis. Met 'n woord van dank werd deze vergade ring gesloten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10