UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 24 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 Aanbesteding. Namens de woning- bouwvereeniging „Buitenrust" heeft de ar chitect A. van der Heyden in Hotel .,Het Wapen van Oegstgeest" aanbesteed: het bouwen van 27 schuurtjes achter de be staande woningen aan den Rijnzichtweg. Hoogste inschrijver was de heer J. A. Lolkes de Beer, Leiden voor 2990. laagste Gebrs. Teïjeur te Valkenburg voor 1655.— De gunning werd aangehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Collecte. De collecte, gehouden na een liefdadigheidspredikatie door Kapelaan v. d. Ven uit Leiden, ten behoeve der arme kerken, bracht 132.op. NOORDWIJK AAN ZEE. De winkelsluiting op Zondag. Tegen vijf winkeliers te Noordwijk aan Zee, die in strijd met de gemeentelijke ver ordening hun zaken Zondag vóór 1 uur ge opend hadden is procesverbaal opgemaakt. Men meent nu een middel te hebben gevonden om de verordening te ontduiken door den winkel wel gesloten te houden, maar straatverkoop toe te passen. In het desbetreffende artikel is n.l. wel sprake van smiting van de winkels, maar niet van een verkoopverbod. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Tengevolge van het mooie zonnige weer was de aanvoer groot en de prijzen laag. Betaald werd voor rozen per bos van 2 stuks: Butterfly f 0.801 10, Miss Edith Helen f 1.602.Hadley f 1.40 1.70, Landia f 0.801.Columbia f 0.70 1.Snijbloemen per 100: Campemella 3040 ct., Gladiolen f 2.3.10, Mimi 4—G ct., Papavertjes 35 ct., Groote papavers 8090 ct., C-entaurea 2030 ct., Pioenen rood f 2.702.90, idem wit f 3.10—3.30, Idem rose f 2.703.Lathyrus 2535 ct., Koren bloemen 1416 ct., Juliaantjes 912 ct., Kanonkels 2025 ct., Anemonen 6080 ct., Anjers 3040 ct., Bruidsanjers 68 ct., Margrieten 6070 ct., Pyrethcrum 5070 ct. Irissen per dozijn: Dr. Haring 69 ct., Pa-- lida 69 ct. TER AAR. L.T.B.— De plaatselijke afdee'.ang van de L. T. B. hield alhier in het patronaats gebouw een ledenvergadering ter behande ling van de veilingsagenda. De opkomst was zeer gering. De voorz., de heer C. v. d. Hoorn opent de bijeenkomst met den Chr. Groet, heet daarna de aanwezigen van harte welkom. Vervolgens releveert spr. in het kort, de voorafgaande besprekingen. Het gaat n.l. nog over hetzelfde punt, te weten, uitbrei ding van terreinen door aankoop. Allen we ten, dat dit gepaard gaat met een flinke som gelds, eveneens zijn wij er allen van bewust, dat de toestand aan de veilingen nog veel verbeterd m.»et worden. Doch spr. vindt nu, nu de Centrale bestaat uit 430 leden, die kosten niet zoo groot. Spr. vindt, waar het bestuur van de nieuwe veiling voor aankoopen is dat wij ons gerust kunnen scharen achter hen. Doch hierover werd geruimen tijd gedis cussieerd. Zoowel voor- al3 tegenstanders voerden het woord. Allen waren voor ver betering, maar wilden de zomer afwachten. Daar de meeningen nogal verdeeld waren, kwam het tot geen besluit en volgende week Maandag, wanneer de vergadering is van de Centrale Veiling, zegt de voorz., kan een ieder zijn eigen meening zeggen. Hierna sluiting met den Ohr. groet. Door de donkerte misleid. De manu facturer P. de H kwam nog laat over het Kerkpad met zijn fiets beLast met eenige confectie. Even voorbijA. gekomen, komt een fiets vanaf de richting Langeraar, zij geraakten met elkaar in botsing en de H. tuimelt met pak en al in de Iverksloot. De andere voorbijganger die het bosch inviel, haastte zich. en stapte te water, om de H. uit zijn benarde positie te redden. VOORSCHOTEN. Geboren: Cornelia, d. v. A. van San- en en C. C. Nell. Ondertrouwd: A. J. van Mourik, 29 j. en N. van Bemmel 31 j. Getrouw dThrdhr d omymfbmbb Getrouwd: J. P. Meijer en M. A. Mens. Ingekomen: Jac. van den Eykel van Voorburg.' H. van Egmond en gezin van Katwijk. H. Oudshoorn van Broek in Wa terland. M. Neuteboom van Pijnacker. F. van Tolie en echtgenoote van Avereest. Jac. Gritter van 's-Gravenhage. M. van Santen van Noordwijkerhout. M. Vrolijk en echtgenoote van Oegstgeest. Vertrokken: F. IJ. Glastra naar Haarlem. L. Nobbe naar Valkenburg (Z.H.) F. Buitelaar naar 's-Gravenhage. M. W. van Adphen naar Alblasserdam. Wed. J. Duijndam naar 's-Gravenhage. VOORHOUT. Concert. Maandagavond heeft de B. K. Muziekvereeniging „St. Cecilia" aihier een concert gegeven in de gemeentelijke muziektent alhier. De belangstelling voor het concert was groot ondanks het minder mooie weer. Het gespeelde kwam goed over en het spel was uitstekend. Het is wederom een welgeslaagd concert geweest. W0UBRUGGE. Inenting. De inenting zal plaats heb ben op Donderdag 25 dezer, te Woubrugge ten huize van dr. Loth te half twee en te Hoogmade in het gemeente locaal te 2 uur. Gevonden. Een damesrijwiel en een heeren stropdas. Inlichtingen ter secreta- ZEGWAART. Begin van brand. Gistermorgen ont stond een begin van brand in een der pak huizen van den grossier A. v. d. S. Door de bewoners werd de brand tijdig ontdekt en kon met.een slang op de waterleiding wor den gebluscht. Vermoedelijke oorzaak is een defect aan een rookgeleiding. ALPHEN AAN DEN RIJN Diefstal. Bij de politie werd door L. v. d. V .wonende in wijk Hoorn, aangifte ge daan van de vermissing van een dames-rijwiel en fietspomp, welke goederen door hem gis teren werden vermist uit een achter zijn wo- n;ng staande schuur. Nachtarbeid bakkerijen. Een ingekomen verzoek van den bakker G. Thomasse tot hel verrichten van nachtarbeid werd door den burgemeester toegestaan. Bijenzwerm. In een tuin van de dames v V. aan 's Molenaars kwam gisteren een geweldige bijeenzwerm neerstrijken. De nijvere diertjes hechtten zich vast aan een boomtak, waar zij twee groote trpssen vormden, die de tak deden buigen. Aanrijding. Een op de grens der gemeen te passeerende auto, die plotseling stopte om dat de bestuurder een bloempje wilde koopen ten bate van de autorit voor ouden van dagen, werd door een hem achteraan komende auto aangereden, waardoor beide wagens een'ge schade opliepen. Verzekering dekt echter de schade. ZWAMMERDAM Jeugdig raadslid. Bij de gemeenteraads verkiezingen alhier heeft zich het zeldzame ge val voorgedaan, dat het eenige nieuw-gekozen raadslid, de heer J. J. Koning (C.H.) nog te jong Ls om zelf te mogen stemmen. Het zal zeker niet vaak voorkomen, dat iemand op zulk een jeugdigen leeftijd reeds tot raadslid wordt gekozen. Om kiezer te zijn is de leeftijd van 25 jaar vereischt; tot lid van den Raad kan men reeds op 23-jarigen leeftijd worden gekozen. ZOETERWOUDF. Nieuwe parochie aan den Vrouwenweg. Naar we vernemen is door den Bisschop van Haarlem thans goedgevonden de oprichting van een nieuwe parochie onder het bestuur der Eerw. Kruisheeron alhier. Tot de nieuwe parochie zullen behooren de bewoners van den Vlietweg, vanaf de Prov. pont, Vrouwen- weg, Miening, Noordbuurt tot aan de Schou ten- of Schouwebrug, alsmede de diverse la nen gelegen langs genoemde wegen. Binnen zeer korten tijd zal worden overgegaan tot verbouw van de tegenwoordige kapel, die aanmerkelijk zal vergroot worden. Inbraak. In den nacht van Maandag op Dinsdag heb ben dieven zich toegang weten te verschaffen tot de woning van v. L. aan den Stompwijk- schen weg alhier, door het openschuiven van een raam, nadat ze door het boren van een paar gaten in het raam de raampennen had den verwijderd. Er wordt een bedrag van 35 aan geld vermist. De politie stelt een onder zoek in en heeft ter plaatse vingerafdrukken kunnen opnemen. Hooikeur. Tot hooikeurder is benoemd de heer G. W. van der Poel in de Weipoort al hier, zulks in de plaats van den heer N. D. van der Voort, die als zoodanig ontslag heeft genomen. IJk. De herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente gehouden worden op Dinsdag 30 Juni a.s. ten gemeentehuize en wel van 10 tot 12 uur v.m. en van 1 tot 4 uur n.m. De herijkplichtigen, die gewoon zijn van de zitting te Leiderdorp gebruik te maken, kunnen ook thans wederom van de in die gemeente te houden zitting, gebruik maken. WOERDEN GEMEENTERAADSVERKIEZING Aantal uitgebrachte stemmen: 3321. Van on taarde: 56. Aantal geldige stemmen: 3265. Lijst 1. Vrije Groepslijst: Leenheer: 104. 2. Vrijheidsbond: 278. 3. Gemeentebelang: 525. 4. S.D.A.P.: 262. 5 R.K. Partij: 961; J. de Kruif: 898, mr. A. v. d. Bosch: 8, A. Smits: 11, C. F. Snel: 30, J. G. J. Heilker: 1, P. J. Borst 4, J. G. Lunenburg: 6, A. Streefland: 1, J. B. Scholten: 2, J. J. Ruys: 0; 6. C.-H. Unie: 734. 7. Anti-Rev. Partij: 401 Gekozen zijn: J. Zon (Vrijheidsbond): W. v. Doorn, C. v. Gorkom (Gem. Bel.); W. Koolho ven (S.D.A.PJ; P. de Kruif, A. v. d. Bosch, A. Smits, C. F. Snel (R.K.)F. Kalsbeek, K. Roseboom, G. Sonnevelt (C.H.); H. de Wit, J. Kastelein (A.R.). Lijst 1 (Vrije lijst): M. Leenheer 98 st.; C. de Geest: 4; J. v. Vliet: 2. Lijst 2: J. v. Dijk: 106; J. Zon: 148; J. Post: 4; J. D. G, y. Kooten: 11; G. J. Bannink: 0; D. P. v. d. Wel; 2; F. Beyen: 1; J, Boucherie: 1; H. Slinger: 5. Lijst 3: H. v. Doorn: 410; C. v. Gorkom: 60; T. de Vries: 46; H. Nap: 9. Lijst 4: W. J. Koolhoven: 211; G. v. Gende- ren: 13; W. Platenburg: 38. Lijst 5: F. Kalsbeek: 520; K. Roseboom: 12; G. Zonnevelt: 15; H. Brunt: 70; J. Fahren- horst: 9; W. Cnossen: 0; A. v. Dommelen: 2; G. v. Eijk: 4; W. ten Hoeve: 0; C. Burggraaf: 9, H. v. Zanten: 92; M. Hijkoop: 1. Lijst 7: H. de Wit: 286; J. Kastelein: 75; T. Koetsier: 9; A. C. v. Beek: 10; A. Grootendorst 6; L. Kruithof: 3 L. Koning: 2; R. v. d. Beukei 0: D. Engel: 6; P. v. d. Graaf: 4 st. De uitslag der verkiezingen heeft eenige veranderingen gebracht. De lijst Leenheer kon geen zetel bemachtigen. Zij bleven ver bene den y% van den kiesdeeler (deze was 2512/13). De Vrijheidsbond behaalde 1 zetel, verliest er dus 1; S.D.A.P.: 1 zetel, blijft gelijk; Ge meentebelang: 2 zetels, winst 1. C.H.: 3 zetels: verlies 1. R.K.: 4 zetels, gelijk. A.R.: 2 zetels, winst 1. De R.K. partij is zegevierend uit den strijd getreden. Zij was zeer dicht bij de 5e zetel. Hoewel de Vrijheidsbond reusachtige reclame heeft gemaakt, boekte zij verlies, terwijl de C.H. haar verlies wel zal te danken hebben aan Gemeentebelang, welke partij reusachtig vooruitging. Ter vergelijking volgen de cijfers van 1927: aantal geldige stemmen 3071. Vrijheidsbond: 394; A.R. 296; S.D.A.P.: 289; R.K.: 927; C.H.: 813; Gem. Belang: 352. De oude Raad was als volgt samengesteld: R.K.: 4; S.D.A.P.: 1; Vrijheidsbond: 2; C.H.: 4; A.R.: 1; Gera. Belang: 1. In den nieuwen Raad zullen dus niet terug- keeren de heeren: v. Dijk (Vrijheidsbond), H. Brunt (C.H.), J. J. Ruys (R.K., had bedankt). Volksbond. Zondagavond vergaderde de R.K. Volksbond in de Bondszaal. De voorz. deelde mede, dat drie nieuwe leden zich had den opgegeven, terwijl er één heeft bedankt door vertrek. Onder ingezonden stukken komt o.m. voor een schrijven van het Centraal Bestuur, over het binnenkort te vieren jubileum van dr. Poels (40-jarig priesterfeest). Hierin wordt gevraagd -om een bijdrage voor het te stichten studiefonds. Wordt besloten het gevraagde bedrag namens de afdeeling te verleenen. Ook is binnengekomen een schrijven van het Werkliedenverbondsbestuur over de werkloo- zensteun in Woerden als antwoord op een ge richte vraag. Zullen nog enkele informaties worden gezonden. Door den heer Smits wor den omtrent deze kwesties nog eenige mede- deelingen gedaan. Hierna wordt verslag gedaan van de ver gadering van den Centralen Raad gehouden te Haarlem. De voorz. deelt dan mede, in Juli de leden door het bestuur te doen bezoeken voor de actie van „Herwonnen Levenskracht". Ook zal in de maand Juli de congrescom missie de leden bezoeken met het oog op het te houden herdenkingscongres op 6 Septem ber te Utrecht ter herdenking van de Rerum Novarum. Een woord van dank wordt gebracht aan allen voor de milddadigheid betoond bij de gehouden collecte voor de hernieuwing der Intronisatie. Op Zondag 19 Juli wordt de bloemendag gehouden voor „Herwonnen Levenskracht", Na rondvraag volgt dan sluiting. Voetbal. De Zondag gespeelde nederlaag wedstrijden van V.E.P. eindigde in een over winning der gasten. V.E.P. I verloor met 32 van Condor I, terwijl V.E.P. II met 24 Condor III als haar meerdere moest erkennen. LEIDERDORP Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Vrijdagavond te 7.45 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Mededeelingen en Ingekomen Stukken: 3. Gemeenschappelijke regeling met Zoeterwoude inzake toelating van kinderen uit die gemeente op de Openbare Lagere School. 4. Overname stukje grond van eigenaren der perceelen Hoofdstraat no. 23-31 5. Subsidie Chr. H. B. S. 6. Wijzigingen be grootingen 1930 en 1931. 7. Rondvraag. GEMEENTERAAD VAN ZEGWAART Vergadering van den Baad van Zeg waart, op Maandag 22 Juni 1931, 's a vonds half acht ten Baadhuize. Voorzitter: de heer E. H. Chardon, wet houder, plaatsv. burgemeester. Secretaris: de heer C. P. Blaauwhof. Aanwezig alle leden. Voorstemmer: de heer P. J. Smits. Op de publieke tribune waren vele be langstellenden aanwezig, iets, wat zelden voorkomt. Na de gebruikelijke opening, met het voorgeschreven formuliergebed, spreekt de voorzitter de volgende rede uit: In me?roria?n Burgemeester Bos. Mijne Heeren, Alvorens wij tot onze werkzaamheden overgaan, verzoek ik U van Uwe zitplaat sen op te staan, om eenige woorden te aanhooren ter nagedachte van onzen over leden burgemeester, den edelachtbaren heer F. S. G. Bos. Evenais de Aartsvader Jacob het moest getuigen kon hij ook wel zeggen „Weinig en kwaad zijn de dagen mijns levens en het uitnemendste is moeite en verdriet". Im mers toen de overledene op 2 Februari 1918 zijn ambt aanvaardde, leefden wij nog onder dien ontzaglijken wereldkrijg. Wegens schaarste moest de distributie worden toegepast tot rantsoeneering van de eerste levensbehoeften, die naast zijn ambtelijk werk, hem vele zorgen en hoofd brekens heeft gekost. Daarbij heeft hij ook tijd gekend, waarin hij bij de uitoefening van zijn ambt wel niet de meeste mede werking heeft ondervonden van hen, die hem zooveer als magistraat hadden be geerd. Gedurende den tijd, dat de overledene alhier Burgeeester was, is in de gemeente veel veranderd en tot stand gebraoht. Was reeds de electriciteitsvoorziening aange bracht voor de kom der gemeente, het was voor hem weggelegd deze verbeterde ver lichting, namens het gemeentebestuur offi cieel te openen. Van tijd tot tijd werd on der zijn leiding hieraan uitbreiding gege ven, zoodat al de verkeerswegen to aan de grenzen van Pijnacker, Bleiswijk en Bent huizen zijn verlicht. Voorts kwam het tot overname door de Provincie van den Mo lenweg en het Voorhoekje, en in Januari' j.l. kwam het onderhoud van den Zeg- waartscheweg aan de Provincie. Na, verschillende vergeefsche pogingen om met ander lichamen tot een overeen komst te geraken inzake drinkwatervoor ziening, werd ten slotte vanuit de gemeen te Zegwaart den stoot gegeven om in over leg niet nog negen andere gemeenten van uit Wassenaar een uitstekende drinkwa terleiding tot stand te brengen. Dienten gevolge werd de zetel van dit bedrijf aan Zegwaart toegewezen, en werd Burgemees ter Bos als voorzitter van het bestuur be noemd. Aangezien door particulieren niet vol doende in de woningbehoefte werd voor zien, en er geen voldoende overeenstem ming met een bouwvereeniging werd ver kregen, werd vanwege de gemeente een 6-tal arbeiderswoningen gebouwd. Door de uitbreiding der bebouwing, aan den Molen weg en de meer en meer noodzakelijke be hoefte aan woningvoorziening,' werd beslo ten tot een voorloopig uitbreidingsplan, en werd eveneens het. vorig jaar een terrein voor woningbouw aangekocht, en een ge deelte van de Dorpsstraat vernieuwd. De bestrating van de Molenstraat, als mede de verder vernieuwing van de Dorps straat en do maatregelen in verband met de verbetering van het vaartwater, waren wel in voorbereiding tijdens het leven van den overledene, maar de voltooiing daar van heeft hij niet mogen beleven. De ge bouwen van de gemeenschappelijke Open bare Lagere School van Zegwaart en Zoe termeer, voldeden niet meer aan de ge stelde eischen, zoodat tot nieuwbouw werd besloten. Dientengevolge vrerrees een mo numentaal gebouw van 2 verdiepingen met 6 lokalen. Wegens de toename van het leerlingengeta.1 der Christelijke school, werd eveneens nieuwbouw noodzakelijk. De overledene heeft met de andere leden van het dagelijksch bestuur, zijn .volle me dewerking verleend, en waar hij evenals wijlen wethouder Vollebregt, bij de eerste steenlegging aanwezig was, en de toezeg ging deed, dat hij bij de ingebruikname, namens B. en W. alsdan een woord zou spreken, is hem dit niet vergund gewor den. Verschillende vereenigingen ter plaatse ondervonden steeds zijn medewer king, en werden dikwijls op ruime wijze geldelijk door hem gesteund. De wankele gezondheid in de laatste levensjaren van den overledene waren ongetwijfeld een beletsel om zich met volle toewijding aan de zaken te geven, totdat opeens de plot selinge inzinking kwam, die na enkeie dagen een einde aan zijn leven maakte. Er waar hij nu een treurende weduwe me' twee nog jeugdige kinderen achterlaat, daar zij de God aller vertroosting, hare steun en sterkte, en geve in Zijn voorzie nig bestel ons in de opengevallen plaats een krachtige magistraat, rechtvaardig wijs en goed. Hierna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vast- De behandeling der agenda had een vlot verloop. De mededeelingen o.a. bevat tende diverse missiven van Ged. Staten passeeren zonder op- of aanmerkingen den hamer. Betreffende het verzoek van den heer A. Lagerwaard, om aansluiting aan 't electrictteitsnet wordt besloten, een nadere bespreking met adressant te hou den, belangende deze aangelegenheid. Met de stemmen van de heeren J. D. P. van Duyvenbode en P. J. Smits tegen wordt besloten op het verzoek om subsidie van den Burgerwacht overeenkomstig het voorstel van Burg- en Weth., een bedrag van 15 toe te staan. Op het verzoek van de Harmoniever- eeniging „Ivunst en Vriendschap" om sub sidie wordt gunstig beschikt. Door B. en W. was voorgesteld f 100 toe te kennen. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Aan de N.V. fabriek van melkproducten „Zélandia" alhier wordt een stuk gemeen tegrond verhuurd voor den tijd van 5 jaar ad 105 per jaar. Tot aankoop van eigendom aan de Mo lenstraat van de heeren P. Langelaan en A. Jongerius wordt besloten. Overeenkom stig het plan wordt besloten tot vernieu wing van de Dorpsstï-aat. Ter verbetering van het vaartwater wordt besloten een duiker aan te leggen, aan te sluiten op de rioleering van „Zélan dia". Inplaats dat het afvalwater dier fa briek in de vaart komt, wordt dit direct afgevoerd in den Palemleenschen Polder. Een geldleening wordt aangegaan tot vernieuwing en verlenging van de Molen straat, vernieuwing van de Dorpsstraat en de verbetering van het vaartwater. Het heid met Ged. Staten besprekingen te voe- van het onderhoud van den Zegwaartsche- weg leverde eenige besprekingen op. B. en W. stellen voor alleen dan tot we- deroverneming van het onderhoud van den Zegwaartscheweg te besluiten als Schenkelweg, Hoorn, Geer- en Zegwaart scheweg worden gereconstrueerd overeen komstig het aangeboden voorstel van Ged. Staten. Het voor en tegen wordt onder oogen gezien. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 4 ttegen 3 stemmen. Be sloten wordt echter over deze aangelegen heid met Ged. tSaten besprekingen te voe- De vereeniging der gemeenten. In verband met het agendapunt: Ver eeniging van de gemeenten Zoetermeer en Zegwaart. wordt de uitnoodiging der ge meente Zoetermeer voorgelezen tot het houden cener bespreking in gecombineer de raadsvergadering. Besloten wordt voor te stellen tot Be noeming van een rapporteur over te gaan, en over de wenschelijkheid van vereeni ging nog niet te beslissen. Als plaats van een urinoir wordt aange wezen Dorpsstraat hoek Stationsstraat. Een wijziging der begrooting wordt goedgekeurd.. Rondvraag. De heer Smits vraagt polïtie-toezicht op de muziektent van de Harmonievereeni- ging op hot sportterrein. Wordt toegezegd door den voorzitter. Verder vraagt dezelfde spr. hoe het staat met de steunregeling. B. en W. zeggen voorstellen toe. De heer van Duyvenbode maakt bemer kingen op den vuilnisophaaldienst en geeft verschillende aanwijzingen tot verbetering Zal in overweging worden genomen. De zelfde spr. vraagt waarom de nieuwe bij zondere school nog leeg staat. Een en an der geeft renteverlies. De voorzitter antwoordt, dat heden avond door het bestuur der school hier over werd beslist. De heer Lamens wijst op den slechten toestand van den Voorweg onder de ge meente Zoetermeer. Na het stellen van eenige minder be langrijke vragen en beantwoording daar van, wordt de vergadering gesloten. KLUIVEN Geregeld versche rauwe en gekookte varkenskluiven. Een Iractatie! Fa. J. DE LA BIE Clarasteeg 18. 4497 ALLE DRUKWERKEN zooals: programma's, nota^ huwelijksbrieven enz. worden door ons gedrukt, met prijzen zonder concurrentie. Spoed- orders in één dag. De Goed- koope Handelsdrukkerij. So- phiastraat- 1 (bij den Mare- singel). Concurreert tegen al les op! 4455 GRATIS KUIKENS!! Die er 13 koop krijgt 15, die er 25 koopt krijg 30, kuikens. Profiteer ervan!! Broedsche kippen? Direct kuikens e\fïij. Bestel per bode of schipper. GROENEVELD'S Centrale Broederij, Hoogl. Kerkgracht Tel. 2590. 4477 BALLASTZAND verkrijgbaar aan steiger te Katwijk aan den Bijn. Aan vragen te richten aan Kat- wijksch Kalksteenfabriek. 4449 PATHÉFOON f 6.50 door opruiming mooie pathé foon 20 num. 6.50, pracht Gramofoon 20 numm. 5, mooie pathéfoon 40 numm. 12.50, pracht staande salon- pathefoon 40 num. 17.50, Prinses Wilhelminastraat 35 a. d. Heerenstraat. 4465 PATHÉFOON f 1.— soliede onbesproken personen nog eenige prachtig spelende gramofoons en salonpathe- foons met mooie collectie pla ten vanaf 12.50 te betalen met 1 per week. Prinses Wilhelminastraat 35 aan de Heerenstraat- GAAT U EENS NA wat u voor uw Permanent be taalt. Loopt dan langs onze étalage. U ziet en zegt lage prijs 6 gulden geen verdere kosten. U laat u behandelen en zegt schitterende afwer king. Maison MARCEL N. Rijn 54 t. o. Gangetje. 4439 OPENBAAR SLACHTHUIS Groote afslag 20 cent per pond. Zaterdag voorm. 10.30 uur verkoop van een buitenge wone groote partij gesterili seerd Rundvleesch, Varkens- vleesch, Rund vet, Reuzel en Bouillon. FRANKE. 4459 VERLOREN te Leiden een bruin taschje met inhoud, Oudfc Si^geL of Mare. Terug te DezoEEjif bij J. STEFELS, Scta^fTsdam, Warmond. 6-tog MEUBELEN-AANBOD L. G. VAN DER HORST, Oude Rijn 158, biedt aan pri ma gloednieuwe huiskamer- meubelen. Salon-ameublement divans, kapokmatras. Alles voor spotprijs. 4479 HARTJES Heden rauwe en gekookte varkenshartjes, 10 cent per st. 3 voor 25 cent. Fa. J. DE LA RIE, Clarasteeg 18. 4497 RONDVAART over Kager- en Brasemerme- ren met salonboot „Kager- plas" op Zaterdag a.s. nam. 5 uur, opgeluisterd door Man doline vereen. „Kunst en Ge noegen", ligplaats Beesten markt. Nog enkele kaarten verkrijgbaar bij H. v. VLIET Maresingel 18 en N. BODRIJ Uiterstegracht 151 a 0.40. H.H. HENGELAARS Eiken Zaterdagnacht om 3 u. vertrekt de Salonboot „Et- gerplas" naar richting Aals meer, ligpl. Havenbrug. Rij wielen kunnen medegenomen worden. Prijs 50 cent. J. HAR- LAND. Tel. 664. 4181 CERVELAATWORST Probeert onze cervelaat- worst 12 cent per ons. Ge kookte lever ook 12 cent. Fa. J. DE LA RIE, Clarasteeg 18 4197 LE1DSCHENPAM Abonnementen en Ad vertentie wadden aan- ïomen A. VAN LOCHEM BOEKv COURANT- EN HANDELSDRUKKERIJ PAPENKRACHT 32 - TEL. 935 - LEIDEN LEVERING VANi pórrespon^entiekaarten dankbetuiginb^k aarten ondertrouwkaaHien reclamekaarten rouwkaarten visitekaarten

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 8