UIT DE RIJNSTREEK KERKNIEUWS 5INSDAG 23 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gisterenavond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester A. J. Gerrevink, secretaris R. Reitsma. Afwezig de heer A. van Breda. De notulen werden na voorlezing goed gekeurd. De Voorzitter deelde naar aanleiding van de aankoop van de perceelen aan de Geverstraat mede, dat de Leidsohe Exploi tatiemaatschappij de helft der overdrachts kosten zal betalen. Ingekomen stukken. 1. Verzoek van de afdeeling Leiden en Omstreken van de Vereeniging voor C-hris- te ijke gezondheids- en vacantiekolonies in Nederland om over 1932 per door haar van de gemeente Oegstgeest uitgezonden kind een subsidie te mogen ontvangen van 0.75, tot een maximum van 120. Besloten dit te behandelen bij begrooting 1932. 2. a. Jaarverslag van bovenvermelde ver eeniging over 1930; b. Gespecificeerde rekening óver 1930. c. Gespecificeerde begrooting over 1932. 3. Schrijven van den Heer Commisaris der Koningin betreffende de bij raadsbe sluit van 8 Juni 1931 gewijzigde besluiten tot vaststelling van de tarieven voor het gebruik van de voormalige openbare lagere school aan de Geversstraat en van het gymnastieklokaal van de openbare lagere school aan den Burgemeester Terweeweg. B. en W. krijgen bevoegdheid voor vijf jaar te verhuren na vijftien jaar is weder om machtiging van den raad noodig. 4. Verzoek van mej. A. K. KrijgerStout- jesdijk om verhooging van haar jaarwedde als schoonmaakster van het gemeentehuis. Wordt gezonden naar B. en W. om ad- 5. Bemerkingen ged. staten rekening 1929. Betreft eenige administratieve overschrij vingen. Mededeeiingen. Burgemeester en wethouders deelen mede: 1. dat mej. J. T. Jelgersma- hare benoe ming tot lid der commissie van toezicht op het L. O. heeft aangenomen; 2. dat de ged. Staten het raadsbesluit tot overname van grond van H. van der Leeden en C. van Dijk hebben goedgekeurd; 3. dat de ged. staten bericht van ontvangst hebben ge- zonen van de hun in afschrift medegedeelde „verordening tot wijziging van de verorde ning op het venten." Asphaltteering wegen. B. en W. stellen vervolgens voor onder hands aan te besteden aan de N.V. De Geruisohlooze weg" te Heemstede, het con- strueeren der wegen in het JulianaPrins- HendrikparkTerweeweg en van het laat ste gedeelte der Kempenaerstraat. De Voorzitter deelt daaromtrent mede, dat in een vorige vergadering is besloten genoemde wegen te verharden met een koud procédé van asphaltbeton. Bij nader bezien en na overleg met den technischen dienst blijkt het beter te ver harden met een warm procédé van asphalt beton. De prijs zonder slijtlaag is 2.59 per M2. en met slijtlaag 2.74 per M2. Deze onderhandsche aanbesteding be hoeft de goedkeuring van ged. staten. De heer Bakker vraagt of B. en W. des kundig advies hebben ingewonnen, waarop de voorzitter bevestigend, antwoordt. De heer Paardekoper vraagt, of de ge- heele Terweeweg wordt verhard en hoeveel de kosten nu meer bedragen dan is uitge trokken. De Voorzitter antwoordt, dat. volgens vastgesteld besluit de geheele Terweeweg wordt behandeld en ook die parkwegen die nog niet van een sproeiphaltdeklaag zijn voorzien. De kosten bedragen 15 cent per M2. meei1. De heer Den Ouden informeert naar het onderbed dezer parkwegen, waarop wet houder Rubenkamp antwoordt, dat daar voor geen zorg bestaat. Bij den aanleg dezer wegens is een solied onderbed aangebracht. Het voorstel van B. en W. wordt met alg. stemmen aangenomen. Rondvraag. De heer v. d. Burg informeert naar de watervoorziening aan de Kwaak. De Voorzitter zegt, dat deze kwestie wederom onder de oogen wordt gezien nu een aanvraag is gedaan voor het bouwen eener woning. Een oplossing wordt gezocht door het in het leven roepen van een straatbelasting. De heer Den Ouden vestigt de aandacht er op dat vóór de verbetering van de Kem penaerstraat de bovengrondsche leiding moet vervangen zijn door een ondergrond- sche leiding. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. in dit opzicht diligent zijn. Hedenmorgen heeft men daarop nog aangedrongen bij de licht fabrieken. De heer Uitenbogaard informeert naar de wegverbreeding aan de Morsch. Door B. en W. wordt al 't mogelijke ge daan, doch alle grondeigenaren zijn niet zoo bereid als de heer Willy van Eg-mond, die terstond bereid was den grond af te staan. Hierna ging de raad in geheime zit" ting. GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN INGEZONDEN STUKKEN De invloed van „Rerum Novarum" en nog wat. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer Swaak, dat j.l. Vrijdag in uw blad stond, diene het volgende: Mgr. Nolens, ongetwijfeld een van onze beste staatslieden, verklaarde aan een re dacteur van „De Maasbode" dat deze En cycliek èn nationaal èn internationaal veel invloed heeft gehad. Hoe rijmt de heer S. dat met zijn opvatting? Het beste voor beeld van den invloed dier Encycliek vin den wij wel in'ons eigen land. Als wij van ouderen hooren hoe de toestand was der tig veertig jaar geleden en die vergelij ken met de nu bestaande, dan kan toch ieder berekenen dat we veel verbeterd zijn. Dank zij minister Aalberse, die de groote sociale wetten a. h. w. vastknoopte aan de R. N., hebben we in Nederland een sociale wetgeving, die de bewondering wekt van velen, ook van buitenlanders Dat er nog dingen zijn, die aanvulling of wijziging noodig hebben, zal niemand ont kennen, maar te beweren, dat het beter zou zijn over de resultaten van R. N. te zwijgen, dat is onlogisch, een getuigt van een benepen kijk-op-de-werkelijkheid. Dankbaar te zijn zoowel voor de En cycliek zelf als voor haar resultaten is plicht van elk oprecht Katholiek Nog een andere typische en onlogische opmerking trof ons, waarop de Redactie reeds een antwoord gaf. Eén ding willen we slechts noemen n.l. de gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs. Waaraan danken we dat? Aan de samen werking van de rechtsche partijen! Dr. Schaepman, onze groote „vuurvreter" (vergeef me de uitdrukking, maar hij was 't) zag duidelijk in dat de Katholieke frac tie het alleen niet kon halen, hij ging sa menwerken, enhij had goed gezien. Als we thans nog kunnen spreken van een sterk Katholicisme ,dan danken we dat voor een groot deel aan ons bijzonder on derwijs. Zeker, Schaepman zelf heeft dat resultaat van samenwerking niet beleefd (in 1921 kwam de gelijksteling), maar aan zijn juist inzicht van samenwerking hebben we het te danken! Nog andere re- sulaten zijn erwij bepalen ons tot dit recente voorbeeld. Morgen staan we voor de keuze van Ge meenteraadsleden. Dan te bedenken wat Rerum Novarum ons heeft gebracht, brengt ons vanzelf tot den plicht Katholiek te stemmen. Maar denken we er ook aan dat we veel, heel veel hebben gewonnen door onze eenheid op politiek terrein. In onze eene, Katholieke tSaatspartij ligt de kracht van onze Katholiciteit op politiek terrein en door die eenheid te handhaven bevestigen wij Schaepman's woord. B 1 ij f t v r ij, b 1 ij f t waar, b 1 ij f t één! Met dank voor de plaatsing. STEPH. MENKEN. De raad dezer gemeente kwam Maandag avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester J. Schok king. Aanwezig alle leden, behalve de heer R. Ouwehand. De notulen der vorige vergadering wor den vastgesteld. Hierna mededeeling van ingekomen stukken, waaronder eenige mis siven van Ged. Staten houdende goedkeu ring van genomen raadsbesluiten o.m. die tot ruiling van grond voor den bouw van een nieuw gemeentehuis en het besluit tot den bouw van genoemd raadhuis. Ook was nog een schrijven van Ged. St. ingekomen waarin versobering bij den bouw gevraagd werd. Verders is ingekomen de rekening der bedrijven die in handen gesteld wordt eener commissie nog nader te benoemen. Dan de rekening der gezondheidscom missie die de navolgende cijfers aangeeft: in ontvangsten 1853.61, uitgaaf 1537.37, batig saldo 316.61. Goedgekeurd. Liever geen nieuw gemeente huis. Ingekomen is nog een adres van eenige ingezetenen waarin gevraagd wordt met tot den bouw van een nieuw gemeentehuis over te gaan. B. en W. stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Hiertoe wordt z. h. st. besloten. Dan worden door den voorzitter mede- deelingen gedaan betreffende de gehouden aanbesteding van het nieuwe gemeentehuis welke uitvoerig in de pers is vermeld waar van de voorzitter mededeeling overbodig leek. Ook de raad was van ditzelfde gevoe len. Ged. Staten hebben goedkeurng gehecht aan het besluit om het geschenk aan de gemeente, de schilderij wijlen de heer W. Malefijt, te aanvaarden. Ingekomen is een aanvrage van den Ned. R. K. Politiebond St. Michael met verzoek om subsidie voor de te 's Hertogenbosch gevestigde politievakschool. Op voorstel van B. en W. wordt dit verzoek afgewezen. Volgt het praeadvies van B. en W. op het verzoek van C. de Best e.a., om be strating van het wandelpad langs de wo ningen gelegen tusschen de M. A. de Ruy- terslraat en den toegangsweg naar de bij zondere begraafplaats. Volgens B. en W. bestaat hiervoor geen aanleiding, omdat het materiaal, waarmede genoemd pad thans is verhard van een goede hoedanig heid mag worden genoemd. Een lange bespreking heeft ten opzichte van dit punt nog plaats zonder nieuwe ge zichtspunten, waarna volgens voorstel van B. en W. wordt besloten. In vergadering van 14 Maart 1.1. is door het lid van den raad P. Guyt een voorstel ingediend om in alle bestekken de bepa ling op te nemen, dat de te werkstelling van arbeiders moet geschieden door tus- schenkomst van de Gemeentelijke Arbeids beurs. B. en W. hebben besloten in het vervolg bij aanbestedingen van Gemeenre- werken een dergelijke bepaling op to ne men. De heer Guyt blijkt nog niet geheel te vreden gesteld doch na enkele ophelderin gen door den voorzitter wil hen zich wel bij het voorstel neerleggen, in vertrouwen dat in den geest, zooals door hem ge- wenscht, zal worden gewerkt. Ook de andere aradsleden zijn voor het voorstel al zegt dr. Hueting, en hiermede is de voorzitter het eens, dat het voorstel wel wat "or gaat. Besloten werd tot verhuur van de voor malige Gereformeerde school aan de Cbr. Naaischool en de Viss.cher ij school. Voorstel tot verhooging van het grond- voorschot aan de Katwijksche Bouw.ei- eeniging. De raad gaat hiermede geheel a-c- coord. De begrootingen 1930 en 1931 vragen, in verband met enkele bijzondere uitgaven, wijziging. Op voorstel van B. en W. wordt hiertoe besloten. De steunverleening aan werkloozen. Dan deelen B. en W. nog mede, dat in verband met het feit, dat de door het Rijk verleende subsidie in de kosten vanwerk verschaffing slechts tot 25 April 1.1. is toe gekend, zij met ingang van dien datum de tewerkstelling van op de Arbeidsbemidde ling ingeschreven werkeloozen hebben stop gezet, alhoewel volgens de wekelijks ver strekte statistische gegevens de omvang van de werkeloosheid, vergeleken bij het vorig jaar, nog vrij groot was. In vele ge vallen is toen een beroep om steun gedaan bij de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Katwijk aan Zee, welke dan ook verschil- zinnen, die onder langdurige werkeloosheid te lijden hadden. Bij schrijven van 23 Mei 1.1. berichtte de Diaconie aan B. en W., dat het haar finantieel niet mogelijk was daar mede voort te gaan, tenzij haar de noo- dige bijstand hiertoe wordt verleend. B. en \V. zijn van meening dat het gewenscht is. dat maatregelen worden getroffen, waar door de Diaconie in staat wordt gesteld haar ondersteuningswerk in bovenvermel den zin voort te zetten en stellen B. en W. voor haar voor dat doel een crediet van ten hoogste 1000.— te verleenen. Dr. Hueting vraagt of het alleen de Diaconie is der Ned. Herv. Gemeente te Katwijk aan Zee, die bij eventueele aan vrage hiervoor in aanmerking kan komen en wat gedaan wordt ten opzichte van per sonen die tot geen kerkgenootschap behoo- ren. De voorzitter zegt, dat, afgaande op ondervinding van voorheen van de Goref. gemeente zulks niet te verwachten is. (Bij de Geref. gemeente te Katwijk a. d. Rijn b.v. is men van meening, dat ieder kerkge nootschap voor zijn behoeftigen heeft te zorgen en niet anders dan in uiterste nood zaak de algemeenc kas hiervoor kan wor den aangesproken. (Ook van R. K. zijde is hetzelfde bekend. Corr.) Echter komen ook de andere Diaconiën hiervoor in aanmer king. Opgemerkt zij echter, dat het groot ste gedeelte dat van kleine middeleu is voorzien behoort tot de Ned. Herv. gemeen te te Katwijk aan Zee. Deze Diaconie heeft zich ook bereid verklaard diegenen, dio niet tot hun kerkgenootschap behoorend, doch in moeilijke omstandigheden vertoe ven, te helpen. En B. en W. zijn van mee ning, dat dit systeem verre te verkiezen is boven een Burgerlijk Armbestuur. De heer v. Tongeren kan zich moeilijk met het voor stel vereenigen. Het idee is wat nieuw en nog moeilijk te overzien. Spr. verwacht, dat hierover later nog wel wat gepraat zal worden. Een voorstel om deze zaak aan te houden kan geen steun vinden bij den raad. Spr. wil geacht worden te hebben te gen gestemd. Het voorstel wordt dan aan genomen met de stem van den heer v. Ton geren tegen. Het Groot-Badhotel. Voorstel tot inbreng van gronden in het grondbedrijf. Dit betreft de gronden waar op voorheen het Groot-Badhotel en aan- hoorigheden stonden, die aangekocht zijn door de gemeente. Mede van het Paviljoen met bijbehoorende gronden. Volgens B. en W. dienen deze gronden te worden ingebracht in het grondbedrijf voor het bedrag van de tot heden in ver band met den aankoop ten laste van de gemeentekas gekomen uitgaven. Deze heb ben bedragen: koopsom recht van erfpacht 35.000; koopsom eigendomsrecht 33.000, notarieele kosten 458.75; afrekening van lasten en brandverzekering 298.50; be taalde erfpacht ƒ100; totaal 68.857.25, welk bedrag dient verminderd te worden met de opbrengst van de afbraag ad 2929, zoodat overblijft 65.92S.25. Voorts achten B. en W. het billijk, dat over de bovengenoemde gelden een renteverreke ning plaats heeft tot den dag waarop de gionden aan het Grondbedrijf zullen over gaan, welke rente berekend is op 1784 37. De ttoale waarde, waarop de gronden aldus dienen te worden ingebracht bedraagt der halve 67.712.62. De heer v. Tongeren kan zich in het ge heel niet met het voorstel vereenigen en wil het punt aanhouden. Spr. ziet niet in waarom hiermede zoo'n haast is. De eif- pachtcanon ;s toch ook nog niet bij de som gerekend. Later kan dan alles in eens ge beuren. De voorzitter tracht den heer v. Ton geren te overtuigen van het feit, dat alles zeer gewoon is en zulks met alle gronden zoo geschiedt. Echter vruchteloos. Het voor stel wordt ten slotte toch aangenomen. Voorstel tot onbewoonbaarverklarmg van de woningen Parlevlietslop 8a en 8b. Blijkens de adviezen van de gezondheids commissie verkeeren deze woningen in on- bewoonbaren staat. Een verwarrende bespreking heeft over dit punt plaats. Er zijn raadsleden die, het geen nu blijkt, informaties ingewonnen heb ben en dit deden over andere dan bedoelde woningen. In het praeadvies staan andere huisnummers dan in de stukken der ge zondheidscommissie, een ander lid brengt tevens te berde dat bewoners van krotten .hun faecaliën bij de buren „loozen". Dr. Hueting, de secretaris der gezondheidscom missie doet uitleg van de oorzaak der ver schillende huisnummers, 't Blijkt, dat be doelde bewoners eigenlijk zelf niet weten of ze aan de „Duinstraat" of aan het „Par levlietslop" wonen. Uit de verwarde be sprekingen blijkt echter in voldoende mate, dat in bedoelde omtrek een chaos heersclu, die niet.strekt tot eere van Katwijk aan Zee. Het voorstel wordt ten slotte aange- houde nom een en ander voor den raad duidelijk te maken om daarna een besluit te nemen. B.v. wordt genoemd „onbewoon baarverklaring" van nog meerdere wonin gen daar ter plaatse, en een streng toezicht op het verontreinigen van de gemeenteput aldaar en den omtrek door faecaliën. Voorstel om de namen Korte en Lange Dwarsstraat te veranderen in „Dwars straat". B. en W. zijn van oordeel, dat deze benamingen, Korte en Lange, verwarring stichten en stellen mitsdien voor den naam van de straat, gelegen tusschen de Voor straat en de Zuidstraat, te wijzigen in „Dwarsstraat". Aldus besloten. Een reeks klachten. De heer Guyt vraagt of het juist is, dat bij den bouw van den strandoprit aan de eene categorie arbeiders overwerkloon is uitbetaald, terwijl de andere hiervoor niet in aanmerking kon komen. De voorzit ter zal zulks onderzoeken. De heer Meerburg komt nogmaals terug op het wegwerpen van faecaliën, waardoor verontreiniging plaats heeft in het Parle vlietslop te Katwijk aan Zee. De heer v. d. Bent zegt, dat er daar nog veel straten op die manier verontreinigd worden. De voorzitter zal opdracht geven hierop toe te zien. De heer Meerburg klaagt over onvol doende onderhoud van de Vuurtoren met omgeving. De voorzitter is niet alleen een andere meening toegedaan, doch is ran oordeel, dat het onderhoud van thans gun stig afsteekt bij den tijd dat de toren nog in eigendom en onderhoud was bij de Rce- derijvereeniging,, Vuurbaak". Ook verge leken bij het oogenblik, dat de gemeente den toren kreeg van genoemde vereeni ging, al is het een goede gewoonte, dat, als men iets cadeau doet, men het eerst nog wat oppoetst. Dr. Lodder klaagt over het gevaar, dat de kinderen, vooral in de Varkevisserstraat, genoodzaakt worden op de straat te spelen, niettegenstaande vele H.A, duin hiernaast liggen, doch als speelterrein verboden zijn. De voorzitter zegt, dat dit al jaren de aan dacht heeft van B. en W., doch zonder re sultaat. De heer Rijken vindt het een schande voor de gemeente, dat het „de Ridderplanl- soen" geregeld verontreinigd wordt. Het ligt daar vol oude kammen, vuilnis, enz. De voorzitter zegt, dat de politie opdracht zal krijgen voor meerder toezicht. Hierna sluiting der vergadering met ge bed. Vrijdag kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig alle leden, behalve Bree- dijk. Na lezing van het ambtsgebed, worden de notulen der vorige vergadering gelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Alvorens tot behandeling der agenda over te gaan, wenscht de voorzitter alle leden te complimenteeren met hun herbenoeming tot- lid, en durft weer verwachten dat zij het in hun gestelde vertrouwen der kiezers niet zullen beschamen. Medegedeeld wordt de goedkeuring der verordening tot heffing van schoolgeld, op centen op de fondsbelasting, opcenten op de hoofdsom der pers. belasting en der ver hooging der bedragen paarden en motor rijtuigen ingev. de Pers. Belasting; verder de goedkeuring van het besluit tot borg stelling voor riohtige betaling van rente en aflossing wegens voorschotten, te verstrek ken aan noodlijdende tuinders en der wijzi ging van de begrooting dienst 1930. Mededeeling van ged. staten, dat de bij drage voor 1931 aan den keuringsdienst voor waren te Leiden bedraagt 122.66. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Met een door Ged. Staten voorgesteMe wijziging der jaarweddenregeling voor bur gemeesters, etc. (welke regeling slechts ad.- ministratiewijzigingen inhoudt) wordt ac- coord gegaan. Een schrijven van den Bond van Mobili satie-invaliden wordt voor kennisgeving aangenomen. Door het Rijk wordt blijkens mededee ling van den minister van arbeid, H. en N. in het explotatietekort over 1930 van het woningbedrijf, bijgedragen 61.01. De afdee'ing Noorden van de R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond komt terug op de door ons genomen afwijzende beschikking op haar verzoek om toekenning van een subsidie van 10.voor het doen geven van een cursus in bollen en heesters, enz. in welk schrijven deze afdeeling wijst op het belang dat met de tuinderij is gemoeid. Algemeen wordt echter de in de vorige ver gadering genomen afwijzende houding weer ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. De heer L. Kuil slaagde te Utrecht voor het examen klerk bij de directe belastingen. De kappers jubileeren. De kappersza ken waren hier Maandag den geheelen dag gesloten, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Kappersvereeniging. Door de kappers met hun dames werd een auto tocht naar Utrecht, Apeldoorn en omge ving gemaakt. Gezondheidscommissie. Met ingang van 1 Juli is benoemd tot lid der gezond heidscommissie voor de vereen, van ge- aangenomen. De verordening op het beheer der elek triciteitsbedrijven der gemeenten Ter-Aar, Nieuwkoop, Nieuwveen en deze gemeente, wordt overeenkomstig voorstel der com missie van beheer gewijzigd. Een in concept aangeboden begrotings wijziging van het dienstjaar 1930 wordt al gemeen vastgesteld. Van het bestuur der Christ, bijz. school alhier is ingekomen een verzoek tot be schikbaarstelling van gelden ex. art. 72 L.O.-wet voor 1. wijziging, der tegenwoordi ge urinoirs in waterclosets, 2. bouw van een brandstoffenbergplaats, en 3. vernieuwing van de bestaande houten gangvloer in een granieten vloer. De voorzitter geeft van een en ander een overzicht, waarna het verzoek met alge- meene stemmen wordt ingewilligd. Bij de rondvraag stelt de heer v. d. Wey- den voor de verordening regelende het tijd vak, waarin vergunningen ten behoeve van werkzaamheden in of voor de bedrijven van landbouw, tuinbouw of veehouderij, kunnen worden verleend te wijzigen in dien zin, dat voor het tijdvak 15 Juli1 Augustus zal worden gelezen 1—15 Juli, en dit wel in verband met de hooibouw. Met algemeene stemmen wordt tot deze wijziging bes'oten. De Groot vraagt of er iets naders be kend is omtrent de vleeschkeuringdienst, waarop de voorz. antwoordt, dat na de raadsvergadering, waarin de concept-rege ling is behandeld van Ged. Staten een an der concept is ontvangen, waarin echter ook niet was vastgelegd wat de raad wilde, zoodat B. en W. aan ged. staten hebben medegedeeld, niet anders te meenen kun nen en mogen doen, dan te blijven bij de bezwaren door den raad geuit, omdat het door hen gezonden concept geen regeling daaromtrent bevatte terwijl weder is me- degedee'd, dat men gaarne wenschte ge hoord te worden, en verder is nogmaals de aandacht gevestigd op de wachtgeldrege ling na eventueel ontslag van het tegen woordig hoofd van dienst. Hierna sluiting. meenten waarvan de zetel alhier is geves tigd, de heer H. B. J. van de Kreke, nota ris te Aarlanderveen. BOSKOOP. Personalia. Voor het gehouden exa men voor onderwijzeres te Bergen (N.H.) slaagde onze plaatsgenoote mej. Jo van Vliet en te Den Haag de. heer M. Fianen. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert Woensdagmorgen te 10 1/2 uren. Zomertijd. Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge- kom enstukken; 2. voorstel van B. en W. tot aankoop van ongeveer 750 M2. grond aan de Bruggestraat aan den Rijndijk voor 3108.3. advies van B. en W. op het verzoek van enkele bewoners van het Riet veld om een tegemoetkoming als bedoeld in artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920; 4. voorstel van B. en W. tot benoeming van een plaatsvervangend Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, vacature Smeets, aan beveling: W. Kuiper; 5. verzoek van de afd. HazerswoudeKoudekerk van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, om de opcenten op de grondbelasting te laten vervallen; 6. voorstel van B. en W. tot be noeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aan den 'pJijn- dijk. Aanbeveling J. A. Heeksmerk, W. Lomtnerse; 7. wijziging begrooting dienst- 1931. ZOETERWOUDE. Geboren: Wilhelmus Johannes, z. van P. Th. den Elzen en M. C. Zonderop. Aren Bastiaan, z. van B. Bette en L. Troost. Johannes Gerardus z. van J. Overdevest en M. B. van der Geest. Daniël Gijsber- tus, z. van A. J. van Kempen en A. M. de Groot. Ond ertrouwd: Abraham du Prie oud 22 jaren van Zoeterwoude en Tjitske Dijkstra, oud 19 jaren, van Huizum. Pe trus Leonardus Wols, oud 32 jaren, van St-roe-Barneveld en Johanna v. Bemmelen, oud 33 jaren van Zoeterwoude. Getrouwd: Pieter Abraham Deege naars en Ida Josina Hogewoning. Adri- anus Johannes v. Mil' en Johanna Maria Olijerhoek. O verleden: Petrus Hendrikus Cor- nelis Versteegen, oud 5 maanden, zoon van P. H. Versteegen en H. G. C. de Groot. Geboren: Adrianus, zoon van J. van Velzen en G. M. Nederend. Alida, zoon van P Pouw en A. Dros. Evert Wil'em, zoon van R'. van Beek en A. Kortlever. NIEUWVEEN. De gemeenteraadsverkiezing. In het nummer van Zaterdag j.l. staat vermeld dat als candidaat voor de Vrij heidsbond gekozen is de heer W. Rijlaars dam. Dit moet echter wezen de heer W. Plomp. Pols gebroken. De heer G. Koppeno] alhier heeft bij het aanslaan van een auto de rechterpols gebroken. Personalia. In verband met de uitvoe ring der Tarwewet- is de heer W. Plomp aangesteld tot graancontroleur. Deken A. J. C. Schraag. De Zeereerw. heer A. J. C. Schraag, de ken van Schiedam en pastoor van de pa rochie van O. L. Vrouw Visitatie aldaar, is in het R. K. Ziekenhuis de dr. Noletstich- ting opgenomen voor het ondergaan van een kuur, waarmee vermoedelijk een vijftal weken zal zijn gemoeid. „MsbJ.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 8