5PORT en MAANDAG 22 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 doch de Duitsche doelman is thans op zijn post. Na goed werk van Oostermeyer krijgt Jongbloets een kans, die hij evenwel onbenut laat door naast te schieten. De Duitsohers begaan de- fout om den bal te hoog te spelen, waardoor de Hollandsehe verdediging in de meeste gevallen met suc ces kan ingrijpen. Geheel van gevaar ont bloot zijn de Duitsche aanvallen evenwel niet en ze zouden zeker meer kans op een doelpunt geven, wanneer er wat zuiverder geschoten werd. Eenmaal denken we de Duitsohers gelijk te zien maken' als Kelt den bal vrij maakt. Van der Kleij raakt echter den bal nog even aan, zoodat Jobst zijn kans schoon ziet, doch zijn schot gaat keihard over. Een vrije schop op het Duitsohe doel wegens hands door Lemmens genomen, werd door Pa the weggekopt. Aan den anderen kant krijgt Jobst geen gelegenheid om voor te zetten, doch een keer breekt hij door en lost van dichtbij een schot, zonder daarmede evenwel Al- semgeest veel moeite, te bezorgen. Holland vergroot den voor sprong. Een minuut voor de rust geeft Kamer den bal langs de lijn door aan Lemmens. die laat Keiler eenige meters achter zich om zijn ren te besluiten met een prachtige voorzet, die Weidenbacher tevergeefs tracht te ondervangen, waardoor Jong bloets met een goed geplaatsten kopbal den voorsprong tot 20 opvoert-. Direct hierop kondigt dr. Bauens het einde van de eerste helft aan. De tweede helft. Precies 5 uur wordt de wedstrijd her vat. Het blijkt thans, dat Keil en Jobst van plaats hebben verwisseld, zoodat men 0 in het Duitsche kamp met den goalgett-er Jobst op de centervoorplaats met meer vertrouwen de tweede helft ingaat, en in derdaad schijnt de Duitsche ploeg, dat ver trouwen niet te willen beschamen, gezien het overwicht dat zij op het Hollandsehe doel uitoefent, waardoor de Hollandsehe verdediging alle zeilen moet bijzetten, om erger te voorkomen. In deze periode kruipt de Hollandsehe ploeg beslist door het oog van ee-n naald als Jobst tegen den paal schiet. Nog is dé kans niet verkeken, want Bickei bemachtigt den bal, doch deze schiet over. Opnieuw komt de Duitsche voorhoede terug, en ze zou het ongetwijfeld tot een welverdiend tegenpunt hebben gebracht als Bickei en Keil elkaar niet in den weg hadden geloopen, waardoor zij den bal thans beiden over de doellijn werkten. De eerste goede Hollandsehe tegenaan val komt van links, Kortman zet vanaf den cornerhoek voor, Weidenbacher loopt ech ter uit en weet den bal te onderscheppen. Duitschland verkleint den achterstand. In de elfde minuut van de tweede helft brengt Müller den bal op, uit een schot van Ruppert belandt het leer via de voet van een der Hollandsehe backs voor de voeten van Bickei, die van dichtbij onhoudbaar inschiet^, onder donderend gejuich van zijn landgenooten (1—2). „Tempo, tempo", aldus moedigden de Duitschers hun favorieten aan en inder daad lappen zij deze terechtwijzing niet aan hun laars, zoodat enkele gevaarlijke momenten voor het Hollandsehe doel ont staan. Alsemgeest weet op het laatste nippertje een bal voor de voeten van Jobst weg te trappen, terwijl hij even daarna opnieuw moet ingrijpen voor een ietwat gevaarlijk teruggespeelden bal van v. d. Kleij. Bij een aanval der Hollanders raakt- een hunner in het beruchte gebied den bal met de hand aan, „penalty" werd er ge- ïoepen, do-ch Bauens schijnt geen overtre ding geconstateerd te hebben en laat doorspelen. Direct hierna is het v. Laar hoven, die zijn handen in plaats van zijn voeten gebruikt, thans is het freekick, waaruit de bal over de lat soheert. Aan de overzijde kopt Oostermeijer uit een mooien omhaal van C. Alsemgeest den bal naast. Jobst krijgt de kans van den dag om gelijk te maken, als hij door de verde diging heen is gebroken en Alsemgeest al leen voor zich heeft. Inplaats van een flink schot in te zetten, geeft hij een mak rol letje, waarmede onze doelverdediger geen moeite heeft. Holland doelpunt voor de derde maal. In de 36ste minuut van den wedstrijd ontstaat een schermutseling voor het Duit sche doel, Pathe en Weidenbacher komen in de verdrukking van welke situatie Jong bloets dankbaar profiteert om met een keurig geplaatst schot Holland's voor sprong tot 31 op te voeren. Uit een mooi schot van C. Alsemgeest, stuit de bal na het kruispunt der palen weer het veld in. De Duitschers geven zich nog niet ge wonnen, integendeel, zij spannen in de laatste minuten alle krachten in, om nog wijziging in den stand te brengen, hetgeen hun vijf minuten voor het einde inderdaad gelukt, als Bickei den bal krijgt toege speeld en met een fraai schot den stand op 23 brengt. De spanning stijgt ten top. Holland verdedigt met den moed der wanhoop voor de overwinning. Eén minuut voor het einde redt Alsemgeest op schitterende wijze een schot van jobst, waarna Bauens het einde aankondigt en daarmee een «ft2 overwin ning onzer jongens eeri feit js geworden. R. K. FEDERATIE. LEIDEN I—P. F. C. 1—3. Gisteren is de tweede degradatie-wed strijd gespeeld, die ,voor de v^reeniging Leiden niet zoo bijzonder is meegeloopen. Waren de Leidenaars technisch beter; het enthousiasme van „de bezoekers bracht het tot een overwinning. En wij mogen zeggen een verdiende overwinning. De scheidsrechter leidde tot aller tevreden heid. Over den wedstrijd het volgende: Als de scheidsrechter fluit, wint P. F. C. den toss en verkiest voor den wind en met de zon in den rug te spelen. Leiden telt een invaller voor H. van Teijlingen. Van het begin af aan zit P. F. C. er danig op; zij houden echter den bal te hoog en bij den sterken wind, waait de bal natuurlijk telkens weg. Tenslotte begint P. F C. uit een ander vaatje te tappen. De backs en de keeper van Leiden zijn echter hun plaats waard. Tot er op een moment een schermutseling ontstaat voor het doel, waarvan P. F. C. profiteert om de leiding te nemen (01). Leiden zet alle zeilen bij en werkelijk wordt er door hen een schitterend spel ge geven, maar zonder succes. Als het tegen rust loopt krijgt P. F. C. weer een kans en met veel geluk krijgen zij het tweede doelpunt. Hiermede gaat de rust in. Na de rust is P. F. C. weer geregeld in den aanval, maar onze achterhoede weet van geen wijken. Leiden ziet, dat het zoo AJAX KAMPIOEN. Door de overwinning, welke Go Ahead in den gisteren te Deventer gespeelden wedstrijd tegen Feyenoord wist te behalen, is Ajax voetbalkampioen 1931 geworden. De hoofdstedelijke club „Ajax" de voetbal kampioenen 1931. VOETBAL R. K. DUITSCHLAND— R. K. NEDERLAND 2—3. Do Hollanders sleepen een 32 overwinning uit het vuur. Onze verdediging in vorm. Een gelijk spel de beste verhouding. Uit Elberfeld-Wupperthal wordt aan de „Mndmrg." gemeld: Voor de zevende maal heeft het Fede ratie-elftal gisteren gezegevierd over het vertegenwoordigend elftal der Deutsche Jugendkraft, een resultaat, dat we in deze tiende ontmoeting niet hadden mogen ver wachten. Weliswaar toonden de onze tot dusverre vrijwel geregeld him voetbalsuperioriteit over onze Oostelijke naburen, doch in de laatste jaren vertoonde het spel van R. K. Duitschland sterke vooruitgang, zoodat we eenmaal slechts een nederlaag te slik ken kregen, terwijl de -laatste wedstrijd bijna in een nederlaag der onzen eindig de. Het behoefde dan ook geen verwonde ring te wekken, da-t deze tiende ontmoe ting met weinig optimisme werd tegemoet gezien, ondanks de groote overwinning, die het Federatie-elftal eenige weken ge leden te Tilburg op de Belgen behaalde. In het schitterend gelegen Stadion, dat bevolkt was met minstens 25.000 toeschou wers, ving omstreeks 4 uur (Duitsche tijd) de wedstrijd aan onder leiding van Dr. Bauens, uit Keulen, den ook in ons land bekenden scheidsrechter. Het weer was schitterend, ofschoon voor voetbal iets te warm. De elftallen, die met de volksliederen werden ontvangen, stelden zioh te 4 uur op. De Duitschers winnen den toss, zoodat Jongbloets voor Holland af trapt. In de eerste minuut krijgt Duitsch land al een oorner te nemen, doch deze gaat naast. Daarop volgt een overdoftde- rende aanval van Duitschland, besloten door een keihard schot van Bickei tegen de paal. De Duitschers blijven sterker, doch verder dan v. Laarhoven brengen ze het niet. Enkele tegenaanvallen van Hollandsehe zijde leveren niets op doordat het spel te kort wordt gehouden. Bij onze tegenstan ders is dit onderdeel van hun spel beter verzorgd, wat ten gevolge heeft, dat ze enkele malen gevaarlijk Alsem-geest's hei ligdom benaderen, doch de kans om te schieten wordt hun vooralsnog niet gela ten. Geleidelijk komt Holland er beter in, zelfs komt C. Alsemgeest vrij voor doel te staan, doCh hij wordt gehinderd en zijn sohot gaat naast. Onmiddellijk daarop breekt Jongbloets door en zendt een schot in, dat Weidenbacher vallend stopt. Ove rigens is het nog weinig goeds wat de Hollanders te zien geven, hoofdzakelijk ten gevolge van het feit, dat de midden linie te veel achter blijft. Holland leidt binnen 20 minuten. GO AHEADFEYENOORD. Een spelmoment uit den wedstrijd. Nadat Brekels het doel nogmaals te hoog heeft gezocht, komt in een periode, dat Holland absoluut zwakker is, het eer ste doelpunt. De bal komt in de Holland sehe voorhoede terecht, Jongbloets geeft een korte pass aan den Delftenaar C. Alsemgeest, die van geringen afstand een keurig schot lost dat- over Weidenbacher in het Duitsche doel verdwijnt. Holland leidt binnen 20 minuten met (0l). Dat onverwachte doelpunt prikkelt Hol land tot grootere activiteit, die oa. tot uiting komt in een schot van Oostermeyer CRICKET TE AMSTERDAM. Op het V.R.A.-terrein te Amsterdam speelde het elftal van den Ned. Cricketbond tegen het Mr. North's elftal. De bekende cricketspeler Jannink aan bat. Maartensz van het Mr. North's elftal als wicketkeeper. niet kan blijven gaan en de spil weet den bal te pakken te krijgen, brengt hem mooi op en schiet van verren afstand in (12). Alles op alles wordt- er gezet- voor den ge lijkmaker, maar P. F. C. zit ook niet stil en als de midvoor een prachtig sohot lost stompt de Leiden-keeper hem weg juist voor een P. F. C.-speler die den bal te gen de bovenlat schiet en het Leidendoel ontkomt aan een doorboring. Toch blijft de bal voor het Leidendoel en weer weet de midvoor den bal op het hoofd te krijgen; hij passeert de backs en lost een pracht- schot. 31 voor P. F. C. Nog 5 minuten wordt er gespeeld, maar zonder succes. Leiden zwoegt nog maar heeft geen suc ces, en als hetT einde komt heeft P. F. C. verdiend gewonnen. voor een mooi schot van den G. D. A.-mid- voor moet zwichten (0l). Als is afgetrapt gaat Lisse er vliegensvlug van door, dqch verder dan een onbenullig sohot komt het niet. G. D. A. neemt den aanval over en zonder dat men eigenlijk goed weet wat er gebeurt moet Mens voor de tweede maal visschen (02). Dit wordt Lisse toch te bar. Zij is nu niet meer te houden. In deze periode kan men werkelijk al zien dat er getraind wordt. Er wordt nu goed geplaatst en op tijd afgegeven, waardoor de midvoor van Lisse gelegenheid krijgt den achterstand te verkleinen (12). Met dezen stand is het rusten. Na de rust di rect een G. D. A.-aanval welke echter op niets uitloopt.. Hierna krijgen we een on geveer gelijk opgaand spel met Lisse een tikje in de meerderheid. Na een legio van kansen onbenut te hebben gelaten, maakt bij een snelle Lisse-aanval de rechtsbin nen gelijk (22). Geen van beide aanvallen kunnen het net meer vinden en als scheids rechter Bezu einde blaast heeft G. D. A. het niet tot een overwinning kunnen bren gen en geeft deze wedstrijd weer moed voor de volgende. Dus supporters denk om a.s. Zondag, dan allen present. TEIJLINGEN COMBINATIESINT MARTINUS I (AMSTERDAM) 0—1. Voor den wedstrijd LisseG. D. A. wer den we vergast op een veteranen-wed strijd, die eindigde in een 42 overwin ning voor de Lisse-veteranen. Supporters worden er aan herinnerd dat Lisse a.s. Zondag 28 Juni z'n 10-jarig be staan viert, en voor dien dag moet Lisse heel wat in de mars hebben. Als we goed zijn ingelicht komt a.s. Zondag een Zwaluwenelftal uit Oosterhout (N.-Br.) op bezoek om den 2en lustrum-wedstrijd te spelen. De R. K. Turn- en Athletiekver- eeniging Sparta zal op het sportterrein de- monstreeren, de R. K. Harmonie Adolf Kolping zal zijn zeer gewaardeerde mede werking verleenen. Over den wedstrijd LisseG. D. A. het volgende: Als om 4 uur scheidsrechter Bezu laat beginnen heeft G. D. A. wind- voordeel en zit direct flink op den bal. Aanval op aanval wordt ondernomen doch de achterhoede van Lisse zendt alles re tour tot plots een felle G. D. A.-aanval Lisse eenige benauwde oogenblikken be zorgt. Nog is het gevaar niet voorbij of andermaal is de G. D. A.-voorhoede we derom voor Mens, die dan ook ten slotte Nadat de junioren van bovengenoemde verecnigingen een prettigen wedstrijd had den gespeeld, werd onder leiding van F. Homan om twee uur begonnen. Teijlingen telde invallers voor P. No-bel en F. Homan, terwijl Martinus volledig was. Teijlingen won den toss en speelde 't eerst tegen zon en sterken wind. Direct vergasten de Amsterdammers ons op een vlug spel, wat de Teijlingers eenige oogen blikken deed aarzelen. Diverse aanvallen liepen op een corner uit, of kwamen in de veilige handen van keeper Homan. De geheel nieuwe rechtsche achterhoede van Teijlingen stond in 't begin raar te schut teren en ook de voorhoede nam het nog BiJVOEG5EL

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5