UIT DE OMGEVING Agenda UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 22 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 VAN HET VATICAAN HET CONFLICT TUSSCHEN STAAT EN KERK. Een nieuwe redevoering van den Paus. Voor ongeveer 7000 kinderen en leider» der Propaganda Fide heeft Z. H. de Paus Zaterdag een redevoering gehouden, waar in hij o.a. verklaarde, dat de geheele we reld weet, hoezeer het hart des Pausen bedroefd is. De geheele Katholieke wereld is met den Paus en staat achter hem. Zeds niet slechts de katholieke wereld. De Paus herinnerde aan de gebeurtenissen in Mexi co on in het land, dat hij Bolsjewika noem de. Obk de toestanden m andere landen werden door den Paus besproken. De ver volging, aldus zette Z. H. uiteen, aan wel ke de katholieke actie blootstaat, doet hem tranen storten. Men schijnt de meening in gang te willen doen vinden, dat het om af- zonuerlijke gebeurtenissen gaat, en dat al les reeds voorbij is. Het tegendeel is helaas waar. Men heeft gepoogd het publiek vele dingen wijs te maken en ook van onderhaal- delingen gesproken, terwijl de onderhan delingen zelfs nog niet begonnen waren, la- tusschen echter is de rust niet weer her steld, doch de horizon is integendeel nog donkerder geworden. Er valt een verscher ping waar te nemen i 1 de bewaking, in de spionnage en in de dreigementen. Weinig vertrouwen heeft de Paus in Je menschen, te meer echter in de hulp die hij ter verdediging van de kerk zal weren te vinden Daarom is hij gerust en vol var trouwen. Van welingelichte Italiaansche zijde ver luidt, dat de Italiaansche autoriteiten een antwoord op de pauselijke nota voorberei den. DUITSCHLAND VELDSLAG IN DE STRATEN VAN DANZIG. Elf zwaargewonden. Zondagmiddag is het in het centrum van de stad Danzig tot een hevige botsing ge komen tus-schen leden van den Arbeiter- schutzbund en nat. socialisten. De leden van den Arbeiterschutzbund trokken in ge sloten formatie wat in Danzig verboden is door de straten van de oude stad. In de Schmiedegasse ontstond oneenigheid met twee nat. socialisten, die danig in het nauw werden gedreven. Talrijke nat. socia listen schoten hierop van uit hun partij lokaal in de Schmiedegasse hun bedreigden kameraden te hulp. Zij werden met revol verschoten ontvangen. De nat. socialisten beantwoordden het vuur. Drie personen van 21 tot 25 jaar, werden zwaar gewond, zoodat zij naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. De vechtpartij breidde zich later meer uit, zoodat het ten slotte een geregelde veldslag werd in de straicn, waarbij van beide zijden rijkelijk van vuur wapenen gebruik werd gemaakt. In totaal werden nog 8 zwaar gewonden in het zie kenhuis afgeleverd. De onmiddellijk geal armeerde politie werd eveneens met scho ten ontvangen. Talrijke personen werden gearresteerd. FRANKRIJK HET KONINKLIJK BEZOEK AAN PARIJS. Ontvangst op het stadhuis. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana zijn Zaterdag rustig te Chevreuse gebleven. Eerst in den namiddag vertrok ken zij naar Parijs voor de receptie op het stadhuis. Z. K. H. Prins Hendrik heeft 's morgens een bezoek gebracht op het Hoofdbureau van het Roode Kruis te Parijs. Te half zes Zaterdagmiddag kwamen de Koninklijke gasten per auto aan het stad huis te Parijs, waar zij door het Parijsche gemeentebestuur officieel werden ontvaa- gen. Langs de trap stond een eerewaoht van de Garde do la République opgesteld, die H. M. de Koningin de eerbewijzen bracht. De hooge gasten werden eerst geleid naar do „Cour du Centre", die tijdens de Internationale Koloniale Tentoonstelling als receptiezaal is ingericht en die prach tig met groen en bloemen was versierd. Hier waren aanwezig een groot deel der leden van den Gemeenteraad (de sociaal democraten waren afwezig) en enkele an dere autoriteiten als de Fransche Minister van Koloniën Paul Reynaud en maarschalk Lyautey. Alle aanwezigen werden aan de Konink lijke Familie voorgesteld en vervolgens be gaf het gezelschap zich naar de eerezaal, waar de thee en andere ververschingen werden rondgediend. De Koninklijke Fa milie schaarde zich met de Fransche gasten om een groote tafel, terwijl de andere aan wezigen zich groepeerden rond de vele kleine tafeltjes. Tegen het einde der receptie stoüd Graaf de Castellane op en stelde een dronk io op de Koninklijke Familie, waarop H. M. de Koningin dadelijk antwoordde met het instellen van een dronk op de voorspoed van de stad Parijs. De kapel van de Garde de la République, die in een zijzaal was opgesteld, speelde hierna het „Wilhelmus" en do „Marseil laise". Nadat de hooge gasten vervolgens hun naam hadden geplaatst in het Gulden Boc-k der stad Parijs, verlieten zij, uitge leide gedaan door de Fransche autoriteiten, het stadhuis en reden onder het enthousiast gejuich van het publiek, dat voor het stad huis was samengestroomd, naar het gebouw der Xederlandsche legatie in de Rue de Grenelle. In het gezantschapsgebouw hadden zich op uitnoodiging van den Nederlandschen gezant, Jhr. Loudon, inmiddels zeer vele SüffledeEjsJ Bij allerlei huideuvels van jfindown en ook van volwassenen is Purol e^jjhtisbaar ge neesmiddel. Allen die dezer dawn in Apo theek of Drogisterij een doos tube Purol koopen, ontvangen rïmrhij» ■iTITl 11 mj. de voor raad strekt, gratis een nuttig boekje over huidverzorging. 6270 leden der Nederlandsche kolonie te Parijs verzameld. Ongedwongen bewogen de 3 a 400 gasten zich door de prachtige receptie- vertrekken en in den grooten, zoo keurig aangelegden tuin. Te half zeven verscheen Jhr. Loudon op het bordes aan den tuinkant, en kondigde de komst der Koninklijke Familie aan. En even Later verschenen H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Hendrik met de dames en heeren van hun gevolg, aldaar. Een rustige Zondag. De Koninklijke Familie is Zondagmorgen per auto naar Parijs gereden en heeft daar bijgewoond de godsdienstoefening in de St. Mariekerk aan de Rue St. Antoine, waar voorganger was ds. Oornelle. Vandaar keerde zij naar Chevreuse terug. Des middags bezocht H. M. de Koningin het in de omgeving van Chevreuse gelegen oude klooster Port Royal. Des avonds waren er aan den disch op „Les Tilleuls" enkele gasten, o.a. ds. Coi- nelle en de vroegere lectrice van H. M. de Koningin mevr. Joannics. Het vertrek van H. M. de Koningin uit Parijs. Hedenmorgen te ongeveer 11 uur heb ben H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik' per auto Chevreuse verlaten om zich te begeven naar „Les Trois Epis" in den Elzas, waar zij, zooals bekend, een week zullen vertoeven om vandaar naar Tirol te vertrekken. Voor haar vertrek heeft H. M. de Ko ningin nogmaals haar dank betuigd voor de gastvrije ontvangst, welke haar overal is bereid. H. M. de Koningin heeft daarbij haar bewondering uitgesproken voor de Int. Kol. Tentoonstelling, waarbij zij haar groote ontvankelijkheid uitsprak voor de zoozeer door haar gewaardeerde geste der Fransche autoriteiten om Vrijdagavond de sprookjesachtige tocht over de tentoonstel ling te doen eindigen bij de Nederlandsche afdeeling. H. K. H. Prinses Juliana blijft nog tot Vrijdag in Chevreuse en zal vandaar nog verschillende tochten maken en bezoeken afleggen. Zoo zal zij hedenavond de voor stelling van de „Comedie Fran$aise" te Parijs bijwonen. H. M. de Koningin heeft 25.000 frs. ge schonken voor de armen van de stad Parijs en 10.000 frs. voor het weduwen-pensioen fonds der politie van Parijs. OOSTENRIJK OOSTENRIJKS CRISIS. Dr. Seipel ziet van opdracht af. Dr. Seipel, wien de kabinetsformatie was opgedragen, is daarin niet geslaagd. Hij verklaarde Zaterdagmorgen, dat hij de op dracht moest teruggeven, daar de Groot- Duitsche partij, die de regeering wilde on dersteunen, had te kennen gegeven niet ih het ministerie zitting te kunnen nemen. De Groot-Duitschers hadden dit stand punt niet gewijzigd, waardoor dezelfde toe stand is ingetreden als voor het terugtre den van dr. Ender. Nadat mgr. dr. Seipel zijn opdracht tot regeeringsvorm had neergelegd, heeft bondspresident Miklas dr. Karl Buresch met de vorming van een nieuwe regeering belast. Buresch is christelijk-sociaal en gouver neur van Neder-Oostenrijk. Dr. Buresch heeft daarop een kabinet sa mengesteld, waarin hij ze'f als bondskanse lier en Schober minister van buitenlandsche zaken en vice-kanselier optreden. KATWIJK Gemeentehuis. Door Ged. Staten is thans bericht van goedkeuring ingekomen betreffen de de verschillende raadsbesluiten inzake den bouw van het nieuwe gemeentehuis aan de Ju- lianalaan te Katwijk a. d. Rijn. Daar Woens dag a.s. de termijn verstrijkt voor de gunning van den bouw van het nieuwe gemeentehuis, laagste inschrijver de heer A. Ouwehand al hier voor 144.400, kan deze gunning zeer spoedig worden verwacht. KATWIJK AAN DEN RIJN Inenten. Gelegenheid tot kostelooze in enting en herinenting zal gegeven worden in het gemeentehuis te Katwijk a. d. Rijn op Don derdag 25 Juni a.s. des nam. 2 uur. De genees kundige Br. Cleveringa, zal daartoe zitting houden. KATWIJK AAN ZEE. Rondgang mondorgelclub. De mondorgel club „Concordia" hield Zaterdagavond 1.1. een muzikale rondgang door het dorp en trok hier bij veel aandacht. Te half negen gaf de club haar eerste concert in de muziektent aan de boulevard, waarvoor veel belangstelling was. NOORDWIJKERHOUT Negentig jaar. Gisteren vierde de heer L. Duivenvoorden, alhier, zijn 90e verjaardag. De heer Duivenvoorden is de oudste inwoner dezer gemeente. LISSE H. Priesterwijdingen. Op 19 Juli a.s. hopen de weleerw. heeren J Boon en L. Onderwater de H. Priester wijding te ontvangen in hun studiehuis Mill- Hill. De weleerw. heer J. Boon zal zijn eerste Plechtige H. Mis opdragen op 26 Juli en de weleerw. heer L. Onderwater op 9 Augustus in de kerk van de H. Agatha alhier. „Herwonnen Levenskracht". Zaterdag middag hield het plaatsel. Comité van Herw. Levenskracht zijn jaarlijksche blocmpjesver- koop. De stalhouder P. F. Scheepmaker had zich wederom belangloos beschikbaar gesteld om met zijn nieuwen 6-tons vrachtwagen de muziekvereniging „Adolf Kolping", welke eveneens geheel belangloos haar medewerking verleende, door Lisse's straten rond te rijden, terwijl de jonge dames-leden aan de huizen en op den weg de bloempjes te koop aanboden. De heer P. Warmerdam was wederom zoo be reid om met zijn Iuxï auto met een paar jonge verkoopsters de buitenwijken te bezoe ken. De tocht, welke om drie uur begon, was te half negen geëindigd. Daarna kwam men in het bondsgebouw bijeen, waar aan de vermoei den een verversching werd gebruikt. Hier werd mede de opbrengst gecontroleerd en het bleek, dat men dit jaar het record had geslagen, want de opbrengst bedroeg niet minder dan 270.50. Een mooi bedrag en een bewijs tevens, dat Lisse voor de lijdende broeder of zuster een offertje weet te brengen. De voorz. van het Plaatsel. Comité, de heer S. Langelaan, bracht dan hiervoor ook een woord van dank, eveneens aan de jonge ver koopsters, alsmede aan den heer Scheepmaker, aan den heer Warmerdam en aan de R.K. Har monie „Adolf Kolping" voor hunne belanglooze medewerking! Excursie Jonge Middenstanders. Gisteren maakten de leden van de K. J. M. V. onder leiding van hun moderator, kapelaan H. Ag- terhof, een Geldersche reis. Allereerst werd al hier te 5 uur de H. Mis gehoord, waaronder gebed en korte toespraak xan den moderator, waarna in t clubhuis een gezamenlijk ontbijt plaats had om zich voor de reis te sterken. Te kwart over 6 vertrok men per autobus via Leiden, Utrecht naar Zeist, waar de eerste rust werd genoten. Vervolgens via Rhenen, Oosterbeek naar Arnhem, waar een bezoek werd gebracht aan Huize Vryland, waar de gastheer was father C. W. van Graven. Be zocht werden de zilvervossenteelt, hoenderpark enz., terwijl men na het middagmaal gebruikt te hebben, vertrok naar Nijmegen, waar een bezoek werd gebracht aan de H. Landstichting. De terugreis werd gemaakt via Arnhem, Ede, Soest, Bussum, Amsterdam, Haarlem, Lisse. Onnoodig te zeggen, dat het voor de leden van de K. J. M. V. aen pleizierige reis en tevens een nuttige en niet minder aangenamen dag is geweest. De heer W. Onderwater bleek voor ceremoniemeester geknipt. Dezen dag zal voor den moderator en leden voorzeker steeds een aangename herinnering zïjnl Geboren: Hendrik z. van Joh. G. Snel en M. Mastenbroek Sophia Johanna Cor nelia d. van P. van Duin en M. Kortekaas Johannes Maria z. van H. A. Akerboom en C A. Staphorst Bartholomeus Johannes z. van J. C. Bouckaart en M. Balkenende Ondertrouwd: A. Imanze en C. de Jong H. v. Haaster en M. A. van Urnsen. Getrouwd: J. W. v. d. Veer en G. M. v. Diemen. Overleden: Wilhelmus Johannes. HILLEGOM. Barak voor besmettelijke ziekten. Bur gemeester en Wethouders overwegen het in 't leven roepen eener studie-commissie inzake de wenschelijkheid van het stichten eener Barak voor besmettelijke ziekten in de gemeenten Hillegym, Liss-e, Sassenhe'in, Warmond, Voorhout, Noordwijk en Noord- wijkerhout. Parkeerverbod Hoofdstraat. Het ver zoek van velschillende HoofJstraatbewo- ners om. opheffing van het parkeerverbod aldaar is afgewezen. O.i. kon het college moeilijk anders besluiten. Proeiverlichting. Met plan bestaat, den Rijksweg in de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim uniform en op moderne wijze te verlichten. Als proef zijn thans tusschen de Hillegommerbrug en de Vee- nenburgeiTaan 'n achttal lantaarnpalen ge plaatst. We zijn dus in de goede richting. Geboren: z. van A. J. de Brabandei- Peterson. Ondertrouwd: W. de Ruiter en H. A. Timmer. J. A. Mudde en A. J. C. A. van der Beek. G. F. Haarbrink en R. Kwast. Getrouwd: W. P. Nederstigt en P. L. Turk. C. van Rooden en E. J. C. Lom- merse. Overleden: C. van Muiden weduwe J. Spijker 78 jaar. H00GMADE. „Herwonnen Levenskracht". De ver koop van bloempje-s voor „Herwonnen Le venskracht; op Zionüag 21 Juni, heeft op gebracht de som van J 41.40. Een woord van dank aan de dames mag hiervoor ze ker nret ontbreken. LEIMUIDEN. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer Mt P. J. Janssen, voorheen particulier klerk op het kantoor van den Rijksontvanger te Roeloiarendsveen, slaagde dezer dagen voor t examen ilijksklerk bij de Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzeu. Hij was leerling van het Instituut „Neer- landia" te Arnhem. Coilecte. Ter rectificatie van ons vo rig berichtje: collecte voor arme en nieuw op te richten Parochies diene, dat de col lecte alhier niet 280 gld. maar 200 gld. heeft opgebracht. UITHOORN. Raadsvergadering. Op Dinsdag 30 Juni 1931 des namiddags 2 uur zal de raad der gemeente Uithoorn in openbare zitting bij eenkomen. VOORHOUT Leden Gemeenteraad. Naar wij uit goede bron vernemen, hebben de benoemd verklaarde leden van den Raad dezer gemeente, allen deze benoeming aangenomen. De verspreide geruch ten, dat enkele leden hun benoeming niet zou den aanvaarden, komen hierdoor wederom te vervallen. Concert. Hedenavond te half negen zal de R.K. Muziekvereen. St. Caecilia een con cert geven in de muziektent. O.a. zullen uit gevoerd worden de verplichte marschen en concertnummers der beide concoursen van Lis se en Noordwijk, waar zij respect, drie le prij zen, een 2e prijs en een eere-prijs ontvingen. ZOETERMEER. -Ongeluk. Op het erf van den landbou wer H. bad Zaterdagmorgen een ongeluk plaats. Bij het opwinden van de kap van een der hooibergen is door onbekende en nog onopgehelderde oorzaak deze plotse ling omlaag gestort. De 16-jarige L. O., die binnen den hooiberg stond op een ladder, wiens werk was, de pin te versteken, werd omlaag gedrukt, doch viel gelukkig achter over. Vermoedelijk is een der vingers van de linkerhand bekneld geraakt tusschen pin en beugel en is deze afgekneld. Door dokier P. werd de eerste hulp verleend. ZOETERMEER—ZEGWAART. Opening Sportterrein „Pro Patria". Zaterdagvond had de officieele en fees telijke wijze de opening plaats van het nieuwe sportterrein der vereeniging „Pro Patria" aan de Molenstraat te Zegwaart. Op het terrein van café „De Gouden Leeuw", werd een optocht geformeerd van groote en kleine gymnasten in tenue, zoo mede korfballers (sters) en andere sport lui. Vandaar werd onder de lustige tonen der harmonie vereeniging gemarcheerd naar het nieuwe sportterrein, begeleid en gade geslagen door een groote menigte. Op het terrein namen de muzikanten in de tent plaats en speelden eerst het Wilhelmus. Daarna nam de heer E. M. Ohardon het woord en sprak de volgende woorden: Geacht Bestuur, leden van Pro Patria, Sportliefhebbers en voorts alle belang stellenden in zoon groote getale hier te genwoordig. Toen ik de vorige week van den voor zitter van het bestuur van „Pro Patria" uitgenoodigd werd om als plaatsvervan gend Burgemeester van Zegwaart dit Sportterrein namens het bestuur der ge meente officieel te openen, heb ik geen oogenblik geaarzeld om aan die vereeren- de opdracht gevolg te geven. Reeds een 2000-tal jaren geleden deed men o.a. in het oude Griekenland aan sport en werd met alle inspanning van krachten gedongen naar den uitgeloofden prijs. In de laatste jaren wordt weer in toenemende mate deze sport beoefend, wellicht een gevolg van de kortere ar beidsduur en de vrije Zaterdagmiddag in een aantal bedrijven. Hoe nuttig op zichzelve de lichamelijke oefening ook is, zit er ook nog een don kere kant aan: men loopt zoo gauw ge vaar, dat het tot overdrijving leidt, een sportmanie, zoodat men wel spreekt van sportverdwazing, verruwing en verwilde ring van de sport. Laat dit onder u alzoo niei zijn, maar dat het beperkt blijve tot een nuttige en aangename ontspanning en nimmer leide tot bovenmatige inspanning. Met belangstelling heb ik kennis geno men van uw reglement en kon mij daar volkomen mee vereenigen, waar volgens dit reglement gewaakt wordt voor ruwe en onzedelijke taal en het misbruik maken van Gods heiligen naam. En waar er op dit door de gemeente aangekochte terrein door den Raad met algemeens stemmen besloten werd op ver- zoek van „Pro Patria" een gedeelte voor dit 4oel te verhuren en tevens als publiek wandelterrein is beschikbaar gesteld, daar vlei ik mij met de hoop, dat de beoefe naars van de sport door hun handeling nimmer aanstoot zullen geven voor het rustige publiek en waar een groote min derheid in den Raad zich uitsprak voor sluiting op den Zondag, daar verwacht ik ook van de beoefenaars dezer sport niet anders dan bij noodzaak daarvan gebruik te zullen maken. Ik wensch U dan toe, dat gij vele ge noeglijke uren hier zult doorbrengen en verklaar hiermede het terrein voor ge- 1 Door den voorzitter van „Pro Patria werden woorden van dank gebracht en den plaatsvervangend burgemeester bloo men aangeboden. Ondertusschen hadden de voetballers zich gereed gemaakt, om in sportleven strijd elkaar te bekampen. Het waren het le elftal van „D.S.O. al hier en het le elftal van de „Leidsche Boys" uit Leiden. De heer A. J- M. van Well, wethouder der gemeente Zegwaart, daartoe aangezocht, verrichtte den aftrap. Het eindresultaat was, dat de gasten wonnen met 4-3. Onze plaatselijke korfbal vereeniging „S.I.O.P." bond daarna den strijd aan tegen de Hoercapelsche vereem- ging „D.E.S." Ook thans verloren onze plaatsgenooten en wel met l—O. Hierna volgden verschillende oelemn- rren van leden, zoowel mannelijke als vrou welijke, groote als kleine van „Pro Pa tria", die wel in den smaak vielen van het in groote getale opgekomen publiek. De behoefte aan een behoorlijk sportter- rein werd in deze gemeenten allang ge voeld. Door een gelukkig besluit van den Zegwaartschen Raad kwam die gemeente in bezit van een Hink terrein, bestemd voor woningbouw waarvan een gedeelte als sportterrein is gereserveerd, de eerste ja- ren althans. Dat P. P., haar onder huurster D.S.O., door gebruik van het terrein nog vele successen mag boeken, evenals de sportlui, die individueel aan wedstrijden deelnemen Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius. Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juni a.s. waargeno men door apotheek: M. Boekwijt, Visch- markt 8, Tel. 552. WASSENAAR. Geboren: Wilhelmina d. van N. Zonne veld en A. van Rijssel Cornells z. van C. Kraaij en S. van Herwijnen Marinus-Gerar- dus z. van J. Kraayveld en J. C. J. van Vier- sen Arnoldus Johannes z. van J, G. Knij- nenburg en G. H. Berkhout. Ondertrouwd' C. W. Mansvelt en K. G. van Ammers - C. Schipper en T. J. Welsing J. N. Henkes J. M, L. Le Grand J, H. M Grottendick en J. M. C Th. van Ruth. Overleden C. Vermeulen 2 m. J H Hickendorff 70 j. wedr. van J. A. van 'der Hoop H. Groeneveld 3 m. K. Laman 17 j. BOSKOOP. Geboren: Jannetje d. van W. v. d. Bosch en J. G. Spaargaren Corstiaan Nicolaas An- thonie z. van A. A. Heykoop en N. Bos. Ondertrouwd: P. Grootendorst 29 j. en J. S. van Tol 28 j. Getrouwd: J. v, d, Wolf 24 j. en C. Boer 25 jT. Baere 30 j. en S. Metselaar 33 j. HAZERSW0UDE. Faillissement. Den 4en Juni is voor de Haagsche Rechtbank behandeld een ver zoek van een der schuldeischers van de N.V. Klei warenfabriek „Nijverheid" tot faillietverklaring dezer N.V. Bij vonnis wees de Rechtbank dit verzoek af. Mr. Weyl te Leiden ging va-n dit vonnis in hoo- ger beroep bij het Gerechtshof, en dit heeft heden het vonnis van de Rechtbank ver- nietigd en het faillissement uitgesproken. Tot rechter-commissans werd benoemd mr. v. d. Boom en tot curator mr. E. J. M H. Bolsius, advocaat te Leiden. NIEUWVEEN. Persor\a.ia. De heer G. S. Nout- slaag de te Leiden voor het doctoraal examen in de geneeskunde, tweede gedee te. De heer P. v. Heest slaagde aan het conservatorium te A'dam voor het theore tische eind examen. ALPHEN AAN DEN RIJN. „Eerbied in Gods Huis". Bovenstaand Comité voor eerbied, orde en rust in de kerk vierde dezer dagen hun 12 1/2 jaar bestaan. Daartoe in staat ge steld door verschillende vereenigingen met gelde ijke bijdragen en door eenige andere personen doar giften in natura is dit 12 1/2 jarig bestaan een waar feest geweest. Wij brengen allen, die er ook maar eenigszins toe hebben medegewerkt om dit feest t® doen slagen van deze plaats een hartelijk woord van dank. Zondag 14 Juni is dit feest Kerkelijk gevierd met een H. Mis voor de leden en hunhuisgeooten uit dankbaar heid jegens God voor de vele weldaden die wij van Hem mochten ontvangen en een Algemeene H. Communie om Hem weer nieuwen steun te vragen om op den inge slagen weg voort te gaan. Daarna gemeenschappelijk ontbijt, wat als van ouds zeer in de smaak viel. 16 Juni 's avonds 8 uur is het de feetsavond ge weest waar de HoogEerw. Heer Deken en de beide Kapelaans, het bestuur van den R.K. Volksbond en al de leden met hun vrouwen bij tegenwoordig waren. De voorzitter, de heer C. v. d. Nieuwen- dijk, opent met de Christelijke Greet en heette allen van harte welkom. Daarna werd gezongen Roomsche Blijdschap. De Voorzitter memoreerde het bestaan van het Comité van de oprichting af, toen het met 16 man begonnen was, maar om een of an dere reden viel er nogal eens eentje af, maar negen leden hebben het toch 12 1/2 jaar volgehouden en kunnen en zullen het nog wel langer doen. Spr. dankt ook den Hoog Eerw. Deken voor zijn financieelen en moreele steun we ke de Deken altijd voor het comité over heeft. Daarna nam de Deken het woord en feliciteerde de man nen van „Eerbied met hun feest en hij be treurde het ook, dat zoovelen de gelederen hadden verlaten, daar het toch zo'n goed en nuttig werk is dat zij verrichten. Spr. hoopt, dat „Eerbied" nog vele jaren zal mogen bestaan voor de orde in de kerk tot glorie van God. Spr. hoopte ook, dat nog meer mannen lid zouden worden. Ook de voorz. van den R.K. Vo'ksbond feliciteerde het comité en vooral de man nen, die 12 1/2 jaar pal hadden gestaan. Daarna kwam het meest gezellige van den avond. Door geheel belangelooze medewer king van een aardige pianiste en een zeer bekenden humorist is het een reuze-avond" geworden. Onder de pauze een verloting, d ieklonk als een klok. Bijna allen hadden, dank zij de goede gaven, een prijs en de kas en het vaandelcomité hadden een flin ke buit. Na dezen genotvolle avond, waar het gelooven wij, aan niets ontbroken heeft, werd het lied gezongen „Aan U, O Koning der Eeuwen" en werddit feest gesloten met den Christelijken Groet. Zeer voldaan keer de allen (het was intuschen al zeer laat ge worden) huiswaarts. Polderbestuur. Ged. staten hebben af wijzend beschikt op het verzoek van J. H. Drent alhier, om vernietiging van een voor waarde geste'd bij de door het bestuur van den polder kerk en Zanen, verleende vergunning tot demping van polderslooten langs de Prin*-Hendrikstraat.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2