FAILLISSEMENTEN VALKENBitfG (L.) Kote! Janssen [viiaW. Hermau] Iel. 65 ZATERDAG 20 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 AFDLELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt dee Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeeluigen te richten aan één der redactieleden: Mejuffrouw Jo van der Laan, Kijnsburgerweg 20. Leiden; Zr. 1. van den Abeelen. Willem de Zwijger laan 25, Oegstgeest; Mevr. FehmersBoerKnottnerue, Warmonderweg 37. ZATERDAG 20 JUNI 1931. Vooravond van het feest ter eere van den H. Aloysius. H. Aloysius, zoon van den markies van Gonzaga, werd 1568 geboren. Reeds in zijn prille jeugd maakte hij groote vorde ringen in godsvrucht en dougd. Op 17-jari- gen leeftijd trad hij in de Sociëteit van Je zus, en toen hij zes jaar later stierf had hij reeds de heiligen-victorie behaald door zijn groote liefde en zijn toewijding voor zware zieken tijdens een epidemie in Ro me. Hij is de patroon der Christelijke jeugd en voor de getrouwen een voorbeeld van onschuld en versterving. ONZE INTERNATIONALE UNIE. Velen van onze lezeressen zijn geen abonnée op „De Katholieke Vrouw". We drukken daarom gaarne in deze rubriek 't kort verslag af van de Internationale Unie van R.-K. Vrouwenbonden te Warschau gehouden. Naar aanleiding van de bestuursverga dering van bovenstaande Unie te War schau, heeft de Poolsehe Federatie van R.-K. Vrouwenbonden daar haar jaarlijk- sche tweedaagsche bijeenkomst belegd. Op Zaterdag, 30 Mei, namen mevr. Steenber- ghe en mej. Rorame deel aan de H. Mis en het gezamenlijk ontbijt van de deelneem sters aan deze jaarvergadering. Op Maandag, 1 Juni, werd een vrouwen landdag georganiseerd, waarbij het go- heele bestuur der Unie tegenwoordig was. Deze landdag werd georganiseerd met een plechtige H. Mis met Alg. H. Commu nie van Z.È. Kardinaal Kakowski in de Kathedraal. Zijne Eminentie leidde 's mor gens de vergadering en hield de openings rede. Hierna heette Gravin Zamoyska, de voorzitster van den plaatselijken Vrouwen bond allen en speciaal de 17 buitenlanders hartelijk welkom, waarvoor Mgr. Hoogveld in enthousiaste bewoordingen dankte. Toen was het woord aan mevr. Steenberghe, die sprak over „De Internationale Kath. Actie", Mevr. de Vélard (voorzitster van den grootsten der elf Fransche bonden, die bij de Unie zijn aangeslotendeze telt 1200.000 leden) behandelde „Het Katho licisme in onze dagen", Mevr. Weber (lid van den Duitschen Vrouwenbond) belichtte het onderwerp: „De vrouw in 't openbare leven"j mej. des Rostu (vice-presidente van de Jeugd-Sectia der Unie) sprak over „Nieuwe Methoden van Maatschappelijk werk." Na een geanimeerde gezamenlijke lunch sprak mej. Baers (de leidster der Kath. Arbeidsters in België) over „De Kath. Arbeidsters-beweging in België, Jkvr. de Hemptinne (voorzitster v. d. Jeugdseote der Unie) behandelde „De Actie der Jon geren", terwijl een Mexicaansehe over het Katholiicisme in haar land sprak. De slotrede werd uitgesproken door den nuntius, Z.Exc. Mgr. Marmaggi. De gerezen moeilijkheden in Rome wa ren oorzaak, dat we de inleiding moesten missen van mej. Barelli, voorzitster der Italiaansche vrouwelijke jeugd, die tele grafisch naar Italië werd teruggeroepen. Op Zaterdag, 30 Mei werd het dage- lijksch bestuur der Unie in langdurige audiëntie ontvangen door ZEm. Kardinaal Kakowski en door Z.Exc. Mg" Marmaggr, pauselijk nuntius. MISSIE-NAAI VEREENIG ING „St. FRANCISOUS XAVERIUS". Onze eerste lustrumviering is nauwelijks achter den rug en weer komen wij de aan dacht en natuurlijk de daadwerkelijke, de milde aandacht vragen van Katho liek Leiden en van de Katholieke vrouwen op de allereerste plaats. Allen herinneren zich ongetwijfeld het schitterend geslaagde lustrumfeest van de Missie-naaivereeniging, dat z'n hoogte punt bereikte in den tooneelavond in Zo- merlust. Bij deze viering heeft niet de gedachte voorgezeten, dat er een „slaatje" uit geslagen moest worden en het gevolg is dan ook geweest, dat de penningmeeste- resse een bedenkelijk gezicht heeft moeten trekken, toen zij de rekeningen binnen kreeg. Thans wordt het hoog tijd het twee de lustrum met nieuw enthousiasme en met ijver in te zetten. Gestadig aan wordt gearbeid, iedere week opnieuw, maar de jaarlïjksche tentoonstelling van hetgeen vervaardigd werd, moet de zoo noodige bouwstoffen leveren, waarop weer een jaar lang kan worden voortgebouwd. Aan deze tentoonstelling is een loterij verbon den, waarbij fraaie handwerken en kunst voorwerpen zullen worden rondgestrooi 1 over al degenen, wien het lot gunstig is geweest. De hoofdprijs is niets meer of minder dan een staande salonlamp, een lamp, die eigenlijk met goud betaald zou moeten worden, doch voor deze gelegenheid kan worden veroverd voor de somma van één kwartije. Wie een lot van één kwartje koopt, wordt daardoor niet armer; maar de Mis sienaaivereeniging wordt er wel rijker van, en hoe rijker zij is, des te harder prik ken de nijvere vingers der dames en des te sneller wrijven zich de moe-gestreden handen der missionarissen, wien de no> dige kleeding en parmenten worden toe gezonden. Het is een loterij zonder nieten, een automaat, waar altijd wat uitkomt. Als u er een kwartje ingooit, komt er misschien voor u een salonlamp uit, maar zeker komt er in ieder geval een blijde dag uit voor den een of anderen missionaris. Zullen we afspreken, dat u ook een kwartje in die nooit falende automaat stopt] U kunt ook een prijsje beschikbaar stellen, bijv. een kleedje of handwerkje. Kunt u zelf terugwinnen Afgesproken. G. A. GEISE—STAPHORST. Penningmeesteresse. „SANCTA VERONICA." Van onze loterij zijn nog een aantal lo ten voorradig. We doen bij dezen een drin gend beroep op uw aller offerzin, welk be roep, gezien de vele mooie en nuttige prijzen, die in onze loterij te winnen zijn, zeker weerklank zal vinden. Dankbaar gedenken we hen, die reeds zoovele loten voor ons wisten te plaatsen, doch voldaan zullen we eerst dan zijn, als alle loten hun plaats gevonden heb ben. Mochten er onder U zijn, die zich ge drongen voelen aan den verkoop der loten mede te werken, dan kunnen zij' zich ver voegen bij de secretaresse Mevrouw Poll- mann, Nieuwe Rijn 1. De prijs der loten is 25 cents, de hoofd prijs een cassette met 52 stuks Sola-tafel- zilver. Tevens brengen we u onze eerstvolgende zitting onder de aandacht, welke gehou den wordt Donderdag 2 Juli van 3—5 uur Pieterskerkkoorsteeg 15, alwaar alsdan de prijzen onzer verloting tentoongesteld zullen worden. „DE GRAAL". Wat is het doel van „De Graal"? 't Doel van de Graalbeweging is: alle katholieke jonge meisjes boven 13 jaar te orga niseeren, niet alleen om haar te ont trekken aan de gevaren, die haar dreigen, maar vooral om haar te vormen tot vurige katholieke jonge vrouwen, die in alles een voorbeeld zijn. Het doel van „De Graal" is dus niet: de meisjes „een beetje bezig te houden" of „een avondje van de straat te houden" of zelfs om haar in een of ander opzicht een beetje te ontwikkelen, maar om haar te vormen tot vurige katholieke, jonge vrou wen, wie de adeldom van haar katholiek- zijn van het voorhoofd straalt. Gave, katholieke jonge meisjes, die an deren op zich jaloersch weten te maken in pittige opgewektheid en fleurige levens blijheid met een achtergrond echter van eeuwigheidsernst. Die zoo hare makkertjes zullen weten te boeien en mee te trekken achter zich aan, den weg op naar het ware geluk, ook ten koste van persoonlijke kos tende offers. De Graal wil haar in alle opzichten de gelegenheid geven van heel haar persoon lijkheid volgens haar aanleg en omstan digheden te maken: het beste wat er van te maken is. Wil haar helpen in de maatschappij die plaats te gaan innemen, waartoe zij persoonlijk volgens haar aan leg en omstandigheden bestemd blijkt. Dit wil de Graal voor ieder persoonlijk. Maar daarnaast wil zij ook: de georgani seerde, katholieke jonge vrouw haar plaats doen innemen in den wereld strijd door als aaneengesloten groep haar vrouwelijke in vloed te doen gelden in de tegenwoordige maatschappij. Om in deze maatschappij, die overloopt van bandeloosheid en zelf zucht, van zucht naar macht en klasse- strijd, van gewelddaden en hard-tegen- hard-zijn, met zachte, ongemerkte, maar onweerstaanbaren drang: de zoo vrouwe lijke Ohrislelijke deugden van liefde en deemoed, van zachtheid, mildheid en over gave ingang te doen vinden. Om deze vrouwelijke deugden onder bare gezellinnen a. h. w. ,,in de mode" te brengen, om tegen de kwalen van dezen lijd een tegenstrooming in het leven te roepen, een sterke strooming en wel: in de richting van het Evangelie. De Graal-leden willen zoo haar aandeel bijdragen tot oplossing van de sociale kwestie door liefde naast rechtvaardigheid te stellen. Leden en leidsters moeten bezield zijn met een geest van propaganda en aposto laat. Daarop zal geheel haar vorming ge richt zijn. BESCHERMING VAN VOGELNESTEN N00DZAKELI JKl In de „Katholieke Vrouw" van 6 Juni komt een stukje voor van den PLantenziek- benkundigen dienst, die ook controle uit oefent over de vogelnesten in daarvoor aangebrachte nestkastjes. Het aantal nes ten wordt de laatste jaren bedenkelijk klei ner, wat t>ot gevolg heeft, dat ook het aan tal jonge vogels sterk verminderd. Wan neer we op een voorjaarsavond buiben wan delen, is het een genot, de verschillende v;>- geltonen te hooren. Bepaald vermakelijk en een studie waard is het gadeslaan van zoo'n pas uitgekomen nest. De bedrijvig heid der ouders om voor de voeding te zor gen, het getrippel der nieuwsgierige klein tjes, hun onzekerheid als vader en moeder even weg vliegen, het aangeboren instinct om voor menschen te vreezen, het is alles even grappig om te zien. Dat kleine goedje is ook slim. Iemand vertelde mij, dat achter zijn huis een tak kenbos lag waarin een kunstig gebouwd nest. Als er nu tegen die takkenbos ge schopt werd, piepte de moeder om haar aanwezigheid te laten merken. Maar toen er eenmaal jongen waren, roerden de ouders zich niet meer. De jeugd vooral moet zorg dragen geen nesten uit te ha len, geen jonge vogels te jagen er blijft met de stadsuitbreiding in alle deelen van ons land al zoo weinig natuur over, dat we, met dat wat we bezitten, wel zuinig mogen zijn. Z. v. d. A. INTERPAROCHIEELE ADOLF K0LPING. VIII. Drie semesters bracht Kolping aan de Universiteit- te Müuchen door. Hij liep col leges bij de professoren Haneberg, Herb, Döllinger, Philips, Windischman, 'flteith- mayer en Görres. Niemand kan dus bewe ren, dat hij bij domooren ter school is ge gaan. Zoodoende haalde hij een rijken oogst van veelzijdige kennis binnen en wist hij door veelvu-dige opwekking tot degelijke godsvrucht hart en verstand te verkwikken en te verrijken. Tot geestelijk leidsman koos hij zich den Domkapitularis Windischman, wien het eigen was harten te treffen en met geestdrift te bezielen; door aanbeveling zijner weldoeners uit de Rijnstreek stond menige goede kring voor hem open; de kunstschatten der stad, haar schilderach tige omstreken versohaften hem genot en ontspanning. Hierbij mogen we niet verge ten dat edele weldoeners en vrijstelling van collegegelden hem wel verlichtten in zijn niop.dijke levensomstandigheden, maar dat Kolping heusch geen a ee de kende. Hij kon zich echter vrij zorgeloos oj; de studie toe leggen. Al heel spoedig werd hij het middelpunt van een kring studenten uit het Rijnland, met wie hij tot aan zijn dood in trouwe vriendschap verbonden zou blijven. Door zijn grondige beredeneering van zaken en toestanden werd hij een kvndig raadsman voor zijn medestudenten, die bovendien veel j< nger waren dan Ko ping. H\j kreeg dan ook den bijnaam van „de man van het be zadigde oordeel", uit welke naam terstond blijkt dat hij niet lukraak redeneerde. In de vele kringen van vrienden kwam Kolping ook in kennis met den man, die evenals iij op bizondere wijze tot de sociale actie zou geroepen worden, n.l. Wilhelm von Ketteler. Hun omgang schijnt zeer vruchtbaar te zijn geweest, maar toen Kolping in 1842 r.aa JEJcnn l. g u gen iiun wegen uiteen. 9e Bonn studeerde Kolping drie semesters en een kentering ten goede was daar in stu dentenkringen te bespeuren, een nieuwe betere geest was er doorgedrongen. Kringen van vrienden wist hij zich te verkrijgen en de professoren Dr. Lemens en Dieringer wa ren hem bizonder genegen. Zoowel studie als gezondheid lieten niets te wenschen (\e! en 't wss ie Bonn, dat hij ook voor de pers ging werken. Aldus begon voor Kolping een nieuw, werkzaam tijdperk, dat zijn bekroning zou vinden in het R.K. Priesterschap. S. M. AAN ALLE LEDEN VAN DE STUDIE EN DEBATINGCLUB PETRUS CANISIUS. In de j.I. gehouden jaarvergadering werd ons van de zijde der leden gevraagd om ons wederom op een of ander tijdschrift te abonneeren tot ontwikke ing van de leden. Het bestuur heeft gemeend hierin te voorzien met een abonnement op het maand'blad „Het Schild Zij, die in aanmerking wenschen te komen om dit geregeld gratis te ontvangen kunnen zich voor inlichtingen wenden tot den heer A. de Haas. Tevens wordt er de aandacht, op geves tigd dat de excursie op Zondag 2S Juni naar Boskoop, uitsluitend is voor de leden van bovengenoemde onderafdeeling. Deelnemers worden er aan herin rd, dat precies half een vanaf het Geze lenhuis wordt weggereden. LOCAAL-SENIORAAT. Volgens besluit van de Centrale Raad zullen in de verschillende districten van het Verband Plaatse ijke Stenioraten worden gevormd. Dit college is bedoeld als e-en ad viescollege en als werkcollege bij gezamen lijk optreden van de verschillende Gezel- len-vereenigingen van een district. Het di strict Leiden omvat de volgende vereeni- gingen: Bodegraven, Boskoop, Katwijk aan den Rijn, Langeraar, Leiden, Lisse, Nieuw koop, Noordwijk, Oegstgeest Roelofarends- veen, Sassenheim, Voorhout, Voorschoten, Wassenaar, Woerden en Zoeterwoude I en II. In het Locaal Senioraat van Leiden heb ben van al deze bovengenoemde vereeni- gingen één afgevaardigde Senior of Com missaris zitting. Deze afgevaardigden zullen worden ge kozen op een bijeenkomst van Senioren en Commissarissen van dit District, welke zal plaats hebben op Dinsdag 30 Juni a.s. in ons Gezelenhuis Rapenburg 52. De agenda voor deze bijeenkomst, welke inmiddels aan de onderscheidene presiden ten en Seniores is toegezonden luidt als volgt 1. Opening door den Locaal-Praeses. 2. Voorlezing Statuut van het Centraal Senioraat en mededeeling betreffende de werkzaamheden van het Plaatselijk Senio raat. 3. Aanstelling van het Plaatselijk Senioraat door eenvoudige, schriftelijke stemming. Ook kah de aanste ling voor deze eerste keer door benoeming geschieden een en ander plaatselijk te regelen. (Bij stemming brengt elke aanwezige Vereeniging, onge acht het aantal afgevaardigden, twee stem men uit). 4. Voorstel om te komen tot een massale Gezellen-vergadering, waar herdacht zal worden de uitvaardiging der Encycliek: „Rerum Novarum". 5. Bespreking bijdragen voor den Mon strans van „De Liebaard". (Voor afdracht der gelden, zie Kolpingsblad). 6. Een eigen costuum. Hoe denkt men daarover in Uw vereeniging] (U gelieve dit punt dus vóór deze vergadering bij Uw leden ter sprake te brengen, opdat U ter vergadering het algemeen gevoeen daar omtrent bekend kunt maken). 7. Bespreking betreffende het Congres voor Seniores en Commissarissen op Zater dag 12 en Zondag 13 September te Amster dam. 8. Rondvraag en sluiting. Wij hebben het grootste vertrouwen dat deze bijeenkomst zal slagen en dringen er op aan dat deze vergadering door zooveel mogelijk commisarissen, zoo eenigszins mo gelijk door allen zal worden bijgewoond. Wij zijn er allen van overtuigd, dat de Gezellen-Vereeniging in dezen tijd de plicht heeft een groote activiteit aan den dag te leggen en dat de samenstc'ling van de plaatselijke Senioraten van groote betee- kenis is voor alle aangesloten vereenigin- gen. JAARVERGADERING CNDERAFDEELINGEN. Deze week heeft Donderdag plaats de jaarvergadering van de Turnoluib Oranje- I Zwart en Vrijdag van de Propagandacom- missie Kempermanfonds. De secretarissen der onderafdeelingen worden er aan herinnerd, dat hun jaarver slag met dat der Penningmeesters voor 1 Juli moet zijn ingezonden bij den Secretaris van de Raad van Bestuur den Weled. Heer C. van Oerle, Rijns'burgerweg 9. BIBLIOTHEEK. De bibliotheek zal vanaf Zondag 28 Juni gesloten zijn. Daardoor wordt aan de biblio thecarissen een mooie gelegenheid gegeven de gansohe bib'ictheek weer eens te her zien en zoo noodig te vernieuwen. Bij de her opening in Sept. zal de verzameling met een belangrijk aantal nieuwe boeken zijn uitge breid. Er zijn ook plannen tot uitgave van een nieuwe cataloog. INSCHRIJVING NIEUWE LEDEN. Maandag a.s. lilden Maandag van de maand is er gelegenheid tot inschrijven van nieuwe'leden. Candidaat-'eden hebben zich te half negen te melden aan de Presidents kamer van het Gezellenhuis. Uitgesproken: H. W. Hartmane, rijwielhersteller H i 1- 1 e g o m, Stationsweg 128. Cur. mr. F. J. Gerritsen, Haarlem. BONDSKOTEL 1 ^ozewjjristraat 26 Alle comf. SchittWnde Gr. garage. Eigen luxe toeringcar. Mén- pens. pr. 5811 „Om 's Hemels wil, is u gek] In het ter springen om een hoed te redden." „Ik ben verkouden en mag niet zon der hocl rondloopen." KALENDER DER WEEK N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria. Geen Credo. De gewone Prefatie. ZONDAG 21 Juni. Vierde Zondag na Pinksteren. Mis: Dominus. 2e gebed v. d. H. Engelmundus, Abt; (Zie in het Feest eigen v. h. Bisdom); 3e v. d. H. Aloysius. Credo. Prefatie v. d. Alle-rh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Nemen wij in tijden van beproeving onze toevlucht tot God. A'.len hebben wij onze beproevingen in het tijdelijke. Dan ons oog gericht op God, ons Heil, de toevlucht van armen en beproefden. (Introitus; Alleluja- vers; Communio). Dan gedacht aan onze toekomstige glorie (Epistel) enaan Christus' woord: „De leerling is niet meer dan de Meester". Is Christus langs den weg van lijden Zijn glorie ingegaan, dan ook wij, Christenen. Ook in het geestelijke hebben wij onze beproevingen, de bekoringen. Het genade leven onzer ziel wordt belaagd van alle kan ten. Maar al stonden alle machten der hel tegen ons op, wij vreezen niet. God is de verdediger en beschermer van ons genade leven, als wij op Hem vertrouwen. Een heer lijk voorbeeld van beloond vertrouwen geeft ons het H. Evangelie. Bidden wij, dat wij de gevaren mogen zien opdat onze ziel niet omkome door den geestelijken dood der doodzonde en de duivel hoonend kan zeggen: „Ik heb overwonnen". (Offerto rium). MAANDAG 22 Juni. Mis v. d.H. Paulinus, Bisschop en Belijder: Sacerdotes. Kleur: Wit. Uit liefde voor Christus deed de Heilige Paulinus afstand van al zijn rijkdommen om te beoefenen de armoede van Christus, hem kostbaarder dan de geheele wereld. DINSDAG 23 Juni. Vigiliedag voor het feest v. d. H. Joannes den Dooper. Mis: Ne timeas. Geen Gloria. 2e gebed Concede (ter eere van Maria)3e voor Kerk of Paus. Kleur: Paars. WOENSDAG. 24 Juni. Feestdag v. d. H. Joannes den Dooper. Mis: De ventre. Cre do (alleen in de kerken v. d. H. Joannes den Dooper gedurende het octaaf). Kleur: Wit. Als algemeene regel viert de H. Kerk niet den geboortedag maar den sterfdag van een heilige als diens feestdag- -Vandaag evenwel maakt zij hierop eene uitzindermg. Zij viert het geboortefeest van den H. Joannes den Dooper, omdat Joannes reeds vóór zijne geboorte gezuiverd werd van de smet der erfzonde en dus bij zijne gebooric niet was in dien toestand van afgekeerd zijn van God, waarin de mensch, komende in de wereld, zich bevindt tengevolge van Adams zonde. „De andere Profeten hebben slechts den Verlosser voorspeld. Gij, echter Joannes, wijst met den vinger aan het Lam Gods, dat wegneemt de zonden.der wereld. Wegbereider des Heeren richt onze sohreden op den weg naar het eeuwig heil". DONDERDAG 25 Juni. Mis v. d. H. Adalbertus, Belijder: Os Justi. (Zie in het Feesteigen v. h. Bisdom). 2e gebed v. d. H. Guielmus, Abt; 3e v. h. octaaf. Keur: Wit. De H. Adalbertus, door den H. Willibror- dus aan zijne gezellen toegevoegd, predikte het H. Evangelie in Kenncmerland. Bekend is de St. Adalbertusput bij Egmond-binnen, ontdekt na de opgravingen en verheffing der heilige overblijfselen van Sint Adalbert en welks water aan velen de gezondheid heeft teruggegeven. VRIJDAG 26 Juni Mis v. d. H.H. Joan nes en Paulus, Martelaren: Multae tribula- tiones. 2e gebed v. h. octaaf. Kleur: Rood. De twee gebroeders, Joannes en Paulus zijn onthoofd, omdat zij weigerden te be- hooren tot de hofhouding van keizer Ju- liaan de Afvallige. Zij wilden niet zijn bij hem die Jesus Christus afvallig was ge worden. ZATERDAG 27 Juni. Mis van een dag onder het octaaf: De ventre (als op 24 Juni). 2e gebed v. d. Vigilie v. d. H.H. Petrus en Paulas; 3e Concede; 4e voor den Paus. Kleur: Wit. Ook is geoorloofd een H. Mis v. d. Vigi lie: Dicit. Geen Gloria. 2e gebed v. h. oc taaf. 3e en 4e als boven. Klem-: Paars. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Ales als in bovenstaande kalender, be- DINSDAG. Mis v. d. Z. Joseph Cafasso, Belijder. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Vigilie. Kleur: Wit. In de H. Mis v. d. Vigilie 2e gebed v. d. Z. Joseph. Kleur: Paars. ZATERDAG. Mis v. d. Z. Benvenutus van Gubbio, Belijder: Justus. 2e gebed v. h. octaaf; 3e v. d. Vigilie. Laatste Evangelie v. d. Vigilie. Kleur: Wit. In de H. Mis v. d. Vigilie 2e gebed v. d. Z. Benvenutus; 3e v. h. octaaf; 4e voor den Paus. Kleur: Paars. Amsterdam. ALB. M. KOK. Pr.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6