LUCHTVAART Cf UIT DE OMGEVING ZATERDAG 20 JUNI 1931 Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Om het kampioenschap. N. E. O—H. M. S. Degradatie 2e klasse. LeidenP. F. C. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Spcrtvereeniging 0. V. V. De wedstrijd O. V. V. II—Leiden III kan morgen niet doorgaan, daar Leiden be richt heeft niet te kunnen uitkomen. R. K. Sportvereen. „St Bernardus". Na een ,ru«t van 7 weken zal Zondag weer eens een wedstrijd worden gespeeld op het V. V. B.-terrein, en wel het gecom bineerd eerste elftal krijgt te 2.30 uur be zoek van het tweede elftal der sportvereen. „Teijlingen". Dus, Supporters van St. Ber nardus, gaat allen eens een kijkje nemen, het zal zeker de moeite waard zijn, daar de Teijlingers als een goede ploeg bekend staan. Deze wedstrijd wordt vriendschappelijk gespeeld, de volgende week zal waarschijn lijk begonnen kunnen worden met de Se riewedstrijden, welkè door St. Bernardus zijn uitgeschreven. R. K. S. V. A.S.C. Zoeterwoude (Dorp). Zondag wordt er niet gevoetbald wegens Aanbiddmgsfeest. Den leden van de Gym- nastiekafdeeling wordt hiermede bekend gemaakt, dat er a.s. Maandag geen les is, daar de leider afwezig is. De deelnemers aan de demonstratiedag te Leidschendam hebben Woensdagavond extra oefening te 7 uur. Het bestuur. Junioren-competitie District Leiden. Programma voor Zondag a.s.: Afdeeling A. R. W. D. I—S. J. C. I (1 uur); Lisse I— O. V. V. I (12 uur). Afdeeling B. Lisse IIA. S. C. I (1.10 uur). KON. NED. VOETBALBOND. Wedstrijd programma voor a.s. Zondag. Kampioenschap van Nederland. Go-AheadF eijenoord. AFDEELING II. Promotiecompetitie 2e kl. XerxesFortuna (terrein Sparta). Promotiecompetitie 3e kL B. E. C.de Hollandiaan. Leidsche Pol. Sportver. Onder zeer groote belangstelling van de zijde van een zeer talrijk publiek,- ruim 900 toeschouwers woonden den wedstrijd bij, speelde Vrijdagavond het le elftal van de L. P. S. V. den wedstrijd om den fraaien beker tegen L.V.V. Niettegenstaande den regen bleef er bij spelers en publiek de animo goed in en als om 7.10 uur Hons'beek het teeken van den aftrap heeft gegeven, blijkt al gauw, dat een spannende strijd te wachten staat. Met af en toe de politieman nen in de meerderheid, golft bet spel vlug van aoel tot doel. Toch weet .na ongeveer 10 minuten spelen L.V.V. de score te ope nen en de leiding te nemen. Na ongeveer een half uur spelen dwingt een plasregen oe spelers het spel te staken. Doch en spe lers en publiek geven het nog niet op, na een kwartiertje wordt weuerom begonnen. Na tien minuten weet L.V.V. ten tweede male te scoren, doch nu zetten de politie mannen er alles op en weten al spoed.-g een tegenpunt te maken (12). De hoop op een overwinning leeft weer op. Doch een verkeeide manoeuvre van de politie-doei- man en L.V.V. maakt er 31 van. Edoch de L.PJS.V. geeft de kamp nog met gewon nen en als 10 minuten voor het eind de stand op 32 wordt gebracht, worut de spanning langs de lijn enorm. Vijf minuten voor het eina weten de mannen van Her mandad de score op 33 te brengen. Zoo komt het einde van dezen mooien wedstrijd met gelijk spel (3—3). Bij monde van den aanvoeruer der L.V.V. werd aan de L.P.S. V. de mooie zilveren beker aangeboden onder daverend hoera van het druipende publiek. De vele oefeningen der politiemannen doen zich reeds gelden; wij kunnen een groote vooruitgang in het spel constateeien. R.K.S.V. „Meerburg" Zoeterwoude (H. R.). Voor de promotieoompet-itie der derde klasse speelt morgen Meerburg I tegen S.J.C. 111 uit Noord wijk, op het mooie sportpark van S.J.C. De animo onder de Meet burgers om nu nog te voetballen scnijnt niet zoo bijster groot te zijn, vooral ornaat na den wedstrijd van morgen er nog twee gespeeld moeten worden, n.l. uit te gen H.B.C. Ill en thuis tegen S.J.C. 111. Deze wedstrijden nemen zeker nog drie weken in beslag, zeodat het el half Juii worden zal, voor Meerburg door de com petitie heen is. Half September begint de nieuwe competitie al weer, zoodat er slechts twee van de twaalf maanden aan de zomersporten besteed kunnen worden, wao onvoldoende geacht moet worden. Meer burg I komt dan ook morgen met eemge invallers uit, waardoor de kans op succes al gering wordt. Als de invallers echter hun beste beentje voorzetten, en daar zijn we niet bang voor, zal S.J.C. III op ernsu- gen tegenstand stuiten. De uitslag zullen we maar kalm afwachten! De athleten gaan morgen naar Bever wijk, om te gaan deelnemen aan de wed strijden, georganiseerd door de vereein ging D.E.M. Nu er in de D.H.A.K. ook een nieuwelingeiiklasse gevormd is, maken de Meerburgers een goede kans, eenige prij zen te veroveren. We wenschen onzen mcn- echen veel succes toe in Beverwijk. Aan de voetballers wordt meegedeeld, dat er voortaan iederen Vrijdagavond gele genheid tot oefenen zal bestaan onder des kundige leiding. Alle voetballers worden op die avonden verwacht, dus senioren zoo wel als junioren. Het zal wel overbodig zijn, het nut van een dergelijke training on der de aandacht te brengen! Wel willen we nog opmerken, dat voor voetballers de beoefening van de z.g. lichte athletiek van overwegend belang ia. Voetballers: doet aan athletiek! KORFBAL NEDERL. KORFBALBOND Om het korfbalkampioenschap van Nederland Zondag van 35 uur wordt op het terrein van Feijenoord de tweede wedstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen Het Zuiden (Rotterdam) en D.T.V. (Amsterdam) gespeeld. D.T.V. verloor Zondag j.l. te Amsterdam met 31, zocdat reeds een gelijk spel vol doende is om Het Zuiden wederom het kam pioenschap te bezorgen. Fluks ex-te klasser. Rozenburg promoveert Naar we in Korfbalrevue" lezen, wordt voor de promotie-degradatie competitie eerste klas se Zuid-Holland geen beslissingswedstrijd vastgesteld. Wegens beter doelgemiddelde promoveert Rozenburg en degradeert Fluks. Hiermede verdwijnt een eerste klasser uit Lei den, die een stuk geschiedenis voor den N. K. B heeft gemaakt. Er was van het begin af één man in Fluks, die de club heeft gemaakt, n.l. Van Zimmeren. Diens leiding in bestuur en spel heeft de club een eigen cachet gegeven en omhoog gebracht. Zijn heengaan naar Insulin- de was het begin van de daling. Nog jaren lang hielden enkele geestdriftige volgelingen van Van Zimmeren de zaak drijvende, maar dit jaar is de débacle ekomen. Rozenburg is in de eerste klasse geen on bekende. Eenige jaren geleden heeft 't reeds in de hoogste afdeeling vertoeft, maar kon het daar niet lang uithouden. Thans krijgt het weer een kans zich voor een reeks van jaren in de eerste klasse te vestigen. De competitie-indeeling 19311932. Op de laatst gehouden bestuursvergadering is besloten de competitie-indeeling seizoen 1931'32 als volgt te regelen: Eén eerste klasse afdeeling, twee tweede klasse afd. van 7 ploegen en drie derde klasse afdeelingen. Naar de tweede klasse gaan over de kaïnpioenen van W. 1H F., G., H., en 1 en twee nummers twee dezer afdeeling. Gegadig den n.l. H.K.V. II, Rood Wit, Het Zuiden III en Sperwers kunnen deelnemen aan een halxe competitie om twee plaatsen in de tweede klasse Z.H. De nummers 1 en 2 dezer compe titie promoveeren. De tweede klasse afdeelin gen worden achtereenvolgens op 8 ploegen ge bracht. Aan het eind van elk der beide vol gende seizoenen spelen de laagstgeplaatsten van de tweede klasse-afdeelingen met de drie derde klasse-kampioenen om 3 plaatsen in de tweede klasse. Bij loting wordt uitgemaakt welke der 2e klasse-afdeelingen het eerst van 7 op 8 12-tallen zal worden gebracht. De kam pioenscompetitie derde klas Zuid-Hclland wordt stop gezet, nummer laatst van W. II C. behoeft geen degradatie-wedstrijden te spelen. De jaarlijksche algemeene vergadering wordt gehouden op 12 Juli in Amersfoort. Op die vergadering moet o.a. worden voorzien in vier vacatures door de periodieke aftreding van de heeen S. A. Wilson, K. J. Heijboer, A. Wubs en mr. H. Boekei. Een protest der tweede klassers. Naar aanleiding van het besluit van den N. K B. om het aantal vereenigingen der 2e klas se Zuid-Holland uit te breiden van 8 op 14 ploegen, hebben de vereenigingen Die Haghe, Het Zuiden en H. S. V. een actie op touw ge zet, waarbij zij de volgende punten als nadee- len aanvoeren: le. daling van spelpeil; 2e. het spelen van minder wedstrijden; 3e. verkleinde kans op promotie voor de 2e klassers en verhoogde kans op degradatie voor de le klassers; 4e. een nog slechtere verhouding tusschen het aantal 2e en 3e klassers. De bestaande toe stand is 8 tweede klassers en 25 derde klas sers, heigeen volgens het voorstel zou worden 14 tweede klassers en 21 derde klassers, waarbij rekening is gehouden met het promo veeren van de kampioenen van de Haagsche en Rotterdamsche Korfbalbonden; 5e. uitbreiding van het aantal degradatie wedstrijden; 6e. achteruitzetting van de bestaande twee de klassers ten opzichte van de zonder meer gepromoveerde derde klassers. Voor de derde klassers brengt deze bepa- ding de onbillijkheid mede, dat zij bij den aanvang der competitie niet geweten hebben, dat aan het bereiken van de tweede plaats een kans op promotie verbonden was. In het schrijven wordt voorgesteld een pro testvergadering te Rotterdam te doen plaats vinden, waarbij alle Zuid-Hollandsche vereeni gingen aanwezig zijn en elke vereeniging twee afgevaardigden zendt. Het officieel orgaan. Met ingang van Donderdag heeft „Korfbal- revue", het officieele orgaan van den Ned. Korfbal-Bond, opgehouden te bestaan als zelf standig weekblad en is opgenomen in de „Re vue der Sporten". Beide uitgaven zijn van den uitgever A. J. G. Strengholt. Naar de redac tie meedeelt, is de oorzaak van deze verande ring te vinden in het geringe aantal abonne menten, waardoor een loonende exploitatie onmogelijk was. Voortaan zal men dus het officieele nieuws van den N. K. B. in de kolom men van de „Revue der Sporten" vinden. DE LEIDSCHE COURANT CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse. H. O. C. II—H. C. C. I; H. D. V. S.— A. C. C. Overgangsklasse. H. T. C. C.Ajax (L.); QuickV.R.A. II Tweede klasse B. H. B. S.—H. D. V. S. II; Sparta—Excel sior; V. O. C. IIL. C. C. ATHLETIEK R. K. Athletiek-Vereeniging „De Bataven". Woensdagavond is de eerste trainings avond geweest voor de nieuw opgerichte vereeniging. En met vreugde kunnen wij oonsiateeren dat het aan animo onder de leden niet ontbreekt. Behalve dat alle leden van de vereeni ging aanwezig waren, kon het bestuur nog twee nieuwe leden noteeren. Bravo, Bataven! Iedere week een of twee nieu we leden. En we zijn er. Voor de training begon, onder leiding van den gediplomeerden leeraar, den heer J. van Oerle, sprak de voorzitter, de heer Jac. Janson, een woord van welkom aan den heer v. Oerle en aan alle leden en hij sprak den wensc-h uit, dat allen hun plicht zouden begrijpen ten voordeele van hun eigen ontwikkeling in de athletiek en ten voordeele van de Roomsche Sport in het algemeen. A.s. Zondag zullen een tiental athleten reeds uitkomen op de wedstrijden van D. E. M. te Beverwijk. Voorspellingen zullen wij niet doen; daar kennen wij de kwali teiten van de athleten nog te kort voor. Alleen dit, jongens, zorgen jullie er voor als jullie uitkomen voor de Bataven dat de strijd eerlijk en fair is. En dat jullie op de terreinen een voorbeeld zijn voor d-e anderen. Als wij daarvoor zorgen en allen mede werken, dan kan het niet anders of de vereeniging „De Bataven" zal groeien en bloeien tot één van de grootste athletiek- vereenigingen. Het vertrek naar Beverwijk is vastge steld per autobus om halfelf vanaf Pieters kerkhof. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij het secretariaat P. van Dam, Koorevaar- straat 13. Contributie bedraagt 15 cent voor senioren en 10 cent voor junioren. ZWEMMEN ZWEMVEREEN. „DE ZIJL." Het voorloopig programma der te hou den volkswedstrijden op Woensdag 15 Juli 1931, des avonds om 7 uur, alwaar ook eenige kampioenschappen van Leiden wor den verzwommen (uitsluitend voor L. Z. C. en de Zijl-leden) luidt: 25 M. vrije slag voor meisjes tot 13 jaar; Idem voor jongens; 50 M. vrije slag voor meisjes 1316 jaar: Idem voor jongens. 50 M. schoolslae voor heeren boven de 16 jaar Tdem voor dames; 50 M. vrije slag voor heeren boven de 16 jaar: 30 M. vrije slag voor Heeren Veteranen (boven de 35 jaar) 30 M. reddingzwemmen Heeren. waarvan 20 M. met drenkeling; Popduiken; Water polo. Het voorloopig Progjamma der le hou den onderlinge wedstrijden op Zaterdag 18 Juni 1931 in de Zweminrichting „De Zijl" luidt 25 M. school en 25 M. vrije slag voor adsrt. jongens; idem voor meisjes: 50 M. vrije slag voor Dames; idem voor Heeren; 50 M. schooMac voor Dames: Tdem voor Heeren: 50 M-.Ruvs^g voor Dames: Tdem voor Dames; 50 M. rugslag voor Dames; idem voor Heeren: 100 M. vrije slag voor Heeren; 30 M. met bal zwemmen voor ad- spirant meisjes; idem voor jen eens: idem voor Dames; idem voor Heeren; 50 M. schoolslag voor Veteranen (boven de 35 jaar); 30 M. reddingzwemmen voor Hee ren, waarvan 20 M. met drenkeling; Pop- duiken: Demonstratie scboonsnringen door de Ned. Kampioen Heeren; Waterpolo. Wordt voor een nummer door minder dan 3 deelnemers ingeschreven, dan ver valt hiermede dit nummer. De volgorde der nummers wordt na de inschrijving bekend gemaakt. Inschrijvin gen worden ingewacht bij de Zwemonder wijzers aan bovengenoemde Zweminrichting BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP 71—2. De verdere resultaten van het to urnooi te Parijs zijn: pnt. brfc. h.s. gem. Agassiz 300 34 59 8.82 Foerster 225 33 31 8.81 Soussa 300 30 39 10.— Se villa 168 30 31 5.60 Sevilla 300 38 47 7.89 Ferraz 232 38 27 6.10 A gaesiz 160 27 22 5.92 Soussa 300 27 72 11.11 Zaman 124 31 30 4.— Dedoncker 300 31 46 9.67 Luypaerts 288 41 60 7.02 Albert 300 41 58 7.31 Foerster 300 34 49 8.82 Dommering 239 33 56 7.24 Zaman 300 29 52 9.64 Davin 236 28 45 8.42 SCHIETEN Leidsche Schietvereen. „Willem Teil". Einduitslag Kring wedstrijd voor Buks. Korps Willem Teil, Bodegraven 216 p. 1. s. 41; Wassenaarsche Politie Schiet- vereeniging 216 p. 1. s. 39; D. O. B. Voor schoten 209 p.; Juliana Wassenaar 205 p. Hoogste korpssohuter A. Dek Wassenaar 47 punten. Eerekorps Wassenaarsche Politie- Sohietvereeniging 137 punten; Juliana, Was senaar 132 punten. Bekerwedstrijd (wisselbeker)O. O. S. V. „Generaal Snijders" Leiden 133 p. RL ozenprijs Th. G. Barthen Lei den 79 rozen. Personeele Baan: J. Worst 48; L. J. van Mourik 4740; J. C. van Don gen 4647; A. v. Scherpenzeel 4635; W. Werkhoven 4547; A. Veelenturf 4541; P. J. v. d. Krogt 453S; H. Göbel 4536; A. van Vliet 4446; W. Valkenburg 4446 J. Keereweer 4445; H. Scboo 4335 p. Vrije Baan: Ph. G. Barthen 9030; A. Dek 894 x 29; J. Keereweer 892 x 29; W. Valkenburg 8929; P. J. v. d. Krogt. 88—20—10 x 28; L. de Witt 88—3 x 28; J. Worst 872 x 2916 x 28; L. J. van Mou rik 872928; M. C. Overduin 872 x 28; H. Göbel 863 x 27 punten. Vaste Baan: Ph. G. Barthen 141; W. Valkenburg 13948464545; J. C. van Dongen 13948464541; A. Dek 138; L. J. van Mourik 137; J. Reinders 136; M. C. Overduin 135; A. Veelenturf 134 46—454343—42 punten. PAARDENSPORT Concours-hippique te Hoofddorp. Het concours-hippique te Hoofddorp, dat aan vankei ij-k was vastgesteld op 15 Juli, zal gehouden worden op Donderdag 16 Juli. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Een wekelijksche vliegdienst op 1 October. Naar wij vernemen, is thans definitief vastgesteld, dat een wekelijksche post- vliegdienst tusschen Amsterdam en Neder- landsoh Indië zal worden ingesteld met in gang van 1 October, op welken datum het eerste vliegtuig van den nieuwen dienst van Amsterdam vertrekt. Het eerste retourvliegtuig van den wekelijksc-hen dienst zal op 16 October van Batavia vertrekken. De vertrekdagen blijven voorloopig dezelfde, nl. Donderdags vertrek van Am sterdam en Vrijdags vertrek van Batavia. DE D0-X ONDERWEG NAAR RI0. De vlieg-boot „Do-X" is gisteren van Ba- hia uit de vlucht naar Rio begonnen. Gis termorgen om 8 uur vloog zij boven de stad Beimonte Volgens een Havas-bericht uit Rio de Janeiro is de vliegboot Do-X te Caravel'as halverwege Ba-hia en Rio de Janeiro aan gekomen. Na een kort oponthoud heeft de vliegma chine den tocht naar het 200 mijlen verder ge egen Victoria voortgezet. DE GRAF ZEPPELIN". Experimenten ter voorbereiding der Poolreis. Het luchtschip „Graf Zeppelin', dat gis- teroohtend even na 8 uur, onder comman do van kapitein Lehmann, met 31 passagiers aan boord voor een tocht boven Zwitser land is vertrokken zou bij zijn terugkeer op het meer van Constanz tusschen Ro- manshorn en Frierichshafen een interessan te manoeuvre uitvoeren welke verband houdt met. de voorbereidingen voor den Pooltocht in Juli a.s Voor de eerste maal zou de Zeppelin op het water neerdalen. Tot dat doel zijn de stootkussens onder den commandogondel en onder de achterste ma chinegondels met gummi waterdicht ge maakt- Omstreeks vier uur verscheen het lucht schip boven het meer van Oonstanz. Nadat eerst het wateranker was uitgewor pen, had te 16.12 op ongeveer vier K.M. van Friedrichshafen de daling vlot plaats. Binnen enkele minuten lag het luchtschip stil op het water. Te 16.19 uur werd aan stuurboordzijde ©en sloep uitgezet, waarin twee leden der bemanning rondom de boeg van het lucht schip voeren. Daarna werden vier motoren aangezet en voer de „Zeppelin'' geruimen tijd over het meer. Sedert 1909 is dit de eerste keer dat een luchtschip o.p het water daalt- Directie en hoofdingenieurs van de Zeppelinwerf woon den het experiment bij. Start van Ruth Nichols uitgesteld. Miss Ruth Nichols, houdster vé,n het wereld-hoogterecord voer vrouwen, die het voornemen koestert over den Atlantischen Oceaan te vliegen, met. een tusschenlan- ding op New Foundland, heeft gister bij een landing op hef vliegterrein van New- York haar toestel beschadigd. Daardoor zal zij haar vertrek eenige dagen moeten uitstellen. VIERDE BLAD PAG. 14 echte ifkjjfcHE (/iïB SlHEERtjf BAAI 5804 AALSMEER. Zang- en muziekconcours. Het door het Aalsmeer's Chr. Mannenkoor uitgeschreven Groot Nationaal Zang- en Muziekconcours, zal aanvangen op 30 Juni a.s. en worden voortge zet op 1 en 2 Juli daaropvolgende. Wat betreft de deelname, deze heeft alle verwachtingen overtroffen. Niet minder dan 66 vereenigingen, met meer dan 3300 deelnemers, zullen zich op maken een bezoek te brengen aan 't alom be kende bloemendorp! Den lsten dag, 30 Juni, zullen uitsluitend de muziekvereenigingen wor den beoordeeld, terwijl 1 en 2 Juli is gereser veerd voor de zang. Behalve het groot aantal echter, mag worden aangenomen, dat ook bet geen ten gehoore zal worden gebracht veelal op hoog peil zal staan, daar een behoorlijk percentage der meedingende vereenigingen in schreef voor de hoogere en hoogste afdeelin gen. Zoo zullen o.a. optreden 4 gem. koren in de sup. afd., in de eere-afd.. en 6 in de afd. uitmuntendheid, mannenkoren in de sub. afd. en eere-afd., gem. dubbel- en mannenkwartet- ten in eere- en uitmuntendheidsafdeeling, eere- afd. fanfare, enz. Bovendien schreven 10 kin derkoren in, waarvan een drietal, resp. uit 150, 140 en 130 kinderen beslaande. Een attractie op zichzelf en een gang naar 't concoursterrein overwaard. Het concours zal een zuiver muzi kaal karakter dragen en beoogt o.m. bij te dra gen tot verheffing der zang- en muziekkunst onder dilettanten, 't Comité vertrouwt, dat zulks, gezien reeds den aard der inschrijvin gen door de massa zal worden geapprecieerd. De salonboot „Sonja" der Reederij v. d. Schuyt, Amsterdam heeft tegenover het con coursterrein ligging tot 't houden van rond vaarten op de Westeinderplas. In de jury heb ben zitting de heeren Frod. J. Rooske, J. R. v. d. Glas, Isr. J. Olman en Kuno Stierlin, Moge een talrijk bezoek aan het Aalsmeer- sche zang- en muziekfestijn mede aanleiding zijn, dat een en ander in alle opzichten slaagt. KAT.WIJK Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Maandag a.s., des namiddags 7.35 uur. 1. Vaststelling notulen. 2 Mededeeling van ingekomen stukken, w.o. behoort: a reke ning Gezondheidscommissie over 1930, ter vaststelling b. aanvraag subsidie Ned. R K. Po litiebond St. Michaël; c. prae-advies op het verzoek van C. de Best e a. om bestrating van een wandelpad; d. prae-advies op het voor- stel-P. Guijt inzake het opnemen van een be paling in gemeente-bestekken omtrent tewerk stelling van arbeiders. 3. Voorstel tot verhuur van de voormalige Geref. school. 4. Voorstel tot verhooging van het grondvoorsckot aan de Katwijksche Bouwvereeniging, met ontwerp besluit tot wijziging der gemeentebegrooting 1931. 5. Voorstellen tot toekenning van bij dragen in de kosten van steunverleening. 6. Voorstellen tot wijziging van de begrootingen 1930 en 1931. 7. Voorstel tot inbreng van gron den in het Grondbedrijf. 8. Voorstel tot onbe woonbaarverklaring van de woningen Parle- vlietslop 8a en 8b. 9. Voorstel tot verandering van de namen „Korte en Lange Dwarsstraat" in „Dwarsstraat". 10. Voorstel tot intrekking van het Raadsbesluit, houdende machtiging aan B. en W. tot het aangaan van overeen komsten. 11. Rondvraag. Commissie van plaatselijk schooltoezicht. Gisteravond vergaderde bovengenoemde com missie in het Gemeentehuis. Aanwezig alle leden. De voorzitter, ds. R. P. A. Rutgers, sprak een openingswoord, waarna de heer W. v. d. Akker de notulen der vorige vergadering las. Vervolgens werden de ingekomen stukken voorgelezen. Goedkeurir werd gehecht aan de regeling van het landbouwverlof, zooals dit door B. en W. is voorgesteld. Dit verlof zal gegeven worden twee weken voordat de groote vacantie begint. Ds. Rutgers bracht nu ver slag uit oevr de scholen, die door hem met een ander lid gebracht, bezocht waren. De heer R. P. Tjebbes hield daarop een in teressant referaat over: „In moeilijke jaren", naar aanleiding van een boekje voor ouders en opvoeders over jongemenschen van 1220 jaren, geschreven door dr. A. de Vletter. Daar het reeds laat was geworden, werd besloten het 2e gedeelte van het referaat in de vergadering van September te vervolgen. Naar aanleiding van het gesprokene ont stond een gsdachtenwisseling. Bij de rondvraag bracht de heer J. J. Kraal weer eens le berde den onhoudbaren toestand, waarin de Openbare Lagere School vekreert en waarin ook het Centraal 7e leerjaar der Herv. Scholen is ondergebracht. Daarna volgde sluiting der veradering door den voorzitter. KATWIJK AAN DEN RIJN Vroege aardappelen. Maandag zal de Tuinbouwvereeniging „Katwijk en Omstre ken" haar veiling6eizoen weer openen en zal de eerste veiling plaats hebben. Leden van K. en 0„ doch ook kooplieden, nemen nota vafc een desbetreffende advertentie in dit blad. Tuinbouwvereeniging. Het bestuur en le den der Tuinb.ver. Katwijk en Omstreken be sloten in het vervol bij het veilen van aard- sloten in het vervolg bij het veilen van aard- te staan dan van 5 kisten of zakken van resp. 25 of 35 K.G. Tevens om peen met een uni form gewicht te veilen van kisten, waarin 20 K.G., en uien met een inhoud van 30 K.G. Bij het veilen van blomekool zal den tuinder zelf het monster trekken, welk monster kenbaar is aan de afgekapte struik. Bloemkool zal in 3 kwaliteiten: le, 2e en 3e soort, worden ge veild. Het koopen van aardappelen aan de veiling door particulieren is hiermede dus on gedaan gemaakt.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14