EFFEN ALPINS UIT DE RIJNSTREEK LIJST 10. LIJST 10 STADSNIEUWS Agenda iva&l /teg& VRIJDAG 19 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van den Burge meester, den heer Boddens Hosang, kwam de Raad der gemeente in openbare verga dering bijeen. Afwezig was de heer de Vette. Na voorlezing van de notulen, welke na een' opmerking van den heer Tondu werden vastgesteld, volgde niededeeling dat bij Kon. besluit de s-ciioolgcldverordening voor den land- en tuinbouwcursus is goedge keurd; dat Ged. Staten hebben goedge keurd het besluit van den Raad tot ver huring van een perceel grasland aan den heer A. Vergeer en het Raadsbesluit tot het bepalen van de plaats alwaar de o. i. school te Hoogmado zal worden gesticht. Ingekomen was een dankbetuiging van H. K. H. Prinses Juliana voor aan Hoogs t- derzelven op 30 April j.l. aangeboden ge luk wenschen; de niededeeling dat door den heer J. G. van Tol zijne benoeming tot lid van de Comm. van toezicht op het lager on derwijs is aangenomen. Deze stukkon wer den voor kennisgeving aangenomen. De bond voor - vereen igingen en stichtin gen, bedoeld in artikel 6 der landarbei- üerswet had den Raad verzocht adhaesie te betuigen aan zijn request tot den Minis ter van Financiën ten einde den rentevoet van 4 pet., geldende voor de door het Rijk verleende voorschotten ingevolge de Land- arbeideiswet verlaagd te krijgen. Waar echter reeds bereids door Z. E. een wets ontwerp terzake bij de Etaten-Generaai is ingediend, stelden B. en W. voor het ver zoek voor kennisgeving aan te nemen. Al dus werd besloten. Mevr. Frankhuijzen-Peters had zich tot den Raad gewend met liet verzoek, houden de hare vergoeding als onderwijzeres in do nuttige handwerken aan de o. 1. school te Hoogmade te willen verhoogen en te bren gen op 130.per jaar, omdat adressante een diploma alszoodanig heeft verworven. Hoewel B. en W. het billijk achtten na het verkrijgen van een diploma eenige ver goeding daarvoor toe te staan, meende dit Gollege ui verband met de vergoeding wel ke aan de bijz. scholen voor bedoeld onder wijs wordt gegeven en welken arbeid daar veel omvangrijker is, geen vrijheid te kun nen vinden tot inwilliging van het verzoek te adviseeren. De heer Tondu vroeg of B. en W. wel wisten welk bedrag daarvoor aan do bijz. scholen wordt betaald en deelde mede, dat dit 140.— per jaar bedraagt voor wat be treft de bijz. school te Woubrugge. Spr. stelde daarom voor de vergoeding voor adressante te verhoogen met 25.per jaar en alzoo te brengen op 100.het geen door den heer van Ruiten werd onder steund. De voorz. deelde daarop mede, dat het aan B. en W. niet bekend was, dat voor dezen arbeid aan de bijz. school te Wou brugge 140.per jaar werd betaald, waarop het voorstel van den heer Tondu door het College van B. en W. werd over genomen en vervolgens werd aangenomen. De heer Noordam wilde geacht worden te hebben tegen gestemd. Met algemeene stemmen werd vervol gens aan de heeren A. Vergeer, hulp-brug wachter en W. G. Terhorst, klokluider- doodgraver, eervol ontslag verleend uit hun betrekking alszoodanig, ingaande 1 Juli a.s. Dezen arbeid zal met ingang van dien da tum worden opgedragen aan den gemeente werkman. Bij de rondvraag bracht de heer Tondu ter sprake de zeer vervuilde toestand van eeu sloot te Hoogmade, liggende tusschen de woning van den gem.-veldwachter en de pastorie. Weth. Lieverse vroeg politietoezicht op het verboden voetballen op den openbaren weg te Hoogmade, meer v.n.l. ter hoogte van de R. K. Kerk aldaar. De voorzitter sloot daarop de openbare vergadering. SASSENHEIM. Bloemendag. Zondag na de H. Missen zal ten bate van de R. K. Kraamverpleging een bloempje ten verkoop worden aange boden. Niemand verzuime voor deze zoo nuttige instelling een offertje te geven, als de dames de bloempjes aanbieden. Aanbesteding. Voor rekening van het parochiaal R. K. Armbestuur St. Pancra- tius is, onder den bouwkundige C. J. Kie- bert, aanbesteed het bouwen van een lig- hal op een terrein achter het St. Bernar- dusgesticht. Er werd door vier R. K. aan nemers ingeschreven, waarvan de uitslag luidt als volgt: Th. Reeuwijk 7593, W. Olijs'lagers ƒ7440, Gebr. Meeuwissen 7300 en C J. Meiman 7209. Gunning is aangehouden. Koninginnedag. Het bestuur van de Oranje vereeniging heeft de eerste actie weer op touw gezet, en zal pogen de drie plaatselijke zangvereenigingen op den Koninginnedag 's avonds een uitvoering te doen geven in de gemeente. De besprekin gen hiervan zullen hedenavond plaats heb ben. Voetbal. Zaterdagavond zal een be spreking plaats hebben tusschen de plaat selijke besturen van de voetbalclub Te ijlin gen en Ter Leede om gezamenlijk het Sportpark te gebruiken, daar voor laatst genoemde geen gelegenheid tot spelen meer bestaat. Gevonden voorwerpen. 1 zwempakje, i ia-ba kspijp, 1 vulpenhouder, 1 rijwielbelas- tingmerk, 1 boodschappentasch met inhoud, 1 go'id*/i broche. Yeifc-ren voorwerpen: 1 zwart brume houd met half geknipte oorcu en korte staart. Nadere inlichtingen worden door de politie aihi*r verstrekt. Geboren: Sanou. z. van G. W. Re- wyk en H. Gaspers. Adriaan, z. van C. Luijk en L. M- Belle. Jacoba Theodora, d. vau P. Caspars en A. Caspers. Ondertrouwd: J. Moolenaar 31 j. 4 eu N. Kuaeuian 25 j. A. Wielink 33 j. en J. M. Rombaut 35 j. Gehuwd: G. J. Huijts 26 j. en O. van der Plas 22 j. M. Benschop 30 j. en H. Kooijman 24 j. Gevestigd: Mej. H. van Drunen, Hoofdstraat 209 van Dussen (N.-B.). Mej. A. A. M. Ruijgrok-Verkleij, Rijks straatweg 69 van Alkemade. Mej. A. Groenen, Hoofdstraat 224, van Leiden. Mej. J. M. Rombaut, J. P. Gouverneurlaan 52, van Leiden. Mej. G. Passchier, Beu kenlaan 29, van Noordwijk. Vertrokken: B. Bakker en gezin, van G'harbonlaan 14, naar Lisse. G. v. d. Stelt, van Kerklaan 49 naar Voorhout. Mej. J. Klimanek, van Hoofdstraat 302 naar Duisburg (D.) A. J. M. Floor on gezin, van Jac. v. Beierenlaan 1 naar Noordwijk. TER-AAR. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Woensaag had alhier de stemming plaats voor den Gemeenteraad. Zooals over al ontbraü het hier ter plaatse niet aan be langstelling. Inderdaad mogen wij tevreden zijn, al stonden wij aan den vooravond er huiverig voor. Door de verdeeldheid in de andere groepen kregen wij er één zetel bij, en is dus de Raad kumen te staan op 7 Katholieken, 2 Christelijk-Hist., 1 Anti- liev. en 1 Lib., voorheen was het 6 Kath., 3 Chr.-Hist., 1 A.-R. en 1 Lib. Op lijst 1 van de A.-R. Partij werden er 152 stemmen uitgebracht, wat vrijwel sta biel is. Op lijst 2, van de Kath. Staatspartij 741 stemmen, die hadden er wel een 90 meer kunnen zijn, maar deze zijn grootendeels gegaan naar lijst 3, van Hoogeboom, die 78 stemmen verwierf. Lijst 4, vrije lijst van P. Kroon, 118 stem men. Hiervan is wel de dupe geworden de Chr.-Hist, eu de partij Kersten, en de Lib. Partij. Lijst 5. Chr.-Hist. 252 stemmen; deze partij verloor 1 zetel. Lijst 6. Staatk. Gcr. Partij (Kersten) 55 stemmen. Deze hadden we zeer zeker op een grooter aantal verwacht, maar hiervan zal de lijst-Kroon wel geprofiteerd hebben. Lijst 7, Lib. Partij, 36 stemmen. Vooruit zag men aankomen, dat het hier een stiijd was, door de vrije lijst Kroon, afgevallen van de Lib. Partij. Doch dat de Lib. Partij zoo weinig stemmen kreeg kwam ons wel ietwat wonderlijk voor. De nieuwe Raad ziet er als volgt uit: D. v. d. Hoorn, M. v. d. Weijden, M. Höl- scher, P. HQoger vorst, Jac. Valentijn, P. A. Post, C. de Boer, alle Kath.; J. v. Vliet (A.-R.), H. Hendrikse en Apeldoorn (Chr.- Hist) en P. Kroon (Lib.). Niet meer in de Raad keeren terug Joh. v. Vliet (die niet meer in aanmerking wil de komen) en A. Kammeraat. Nieuwe leden zijn de heer P. A. Post en J. v. Vliet. De heer v. Vliet is voorheen ook reeds lid geweest van de Raad. OEGSTGEEST. Concert op „Rhyngeest". Gisterenavond gaf de R.K. Harmonie „Triumph", onder leiding van den heer Jac. Kroon, een con cert voor de verpleegden van het sanatori um ..Rhyngeest". De talrijke patiënten had den onder de groote veranda en op de bal- cons plaats genomen terwijl een groot aan tal personen op de Rhijngeesterstraacweg luisterden. Bij den aanvang verwelkomde D. Burger- hoff Mulder de vereeniging. Gedurende de pauze werden de muzikanten ververschin- gen aangeboden in de groote conversatie zaal en onderhielden de geneesheer-direc teur Dr. Stuurman en Dr. Burgerhoff Mul der zich met den directeur en leden. Na be ëindiging van het keurig gespeelde pro gramma, dat uit een 10-tal nummers be stond, dankte Dr. Stuurman de vereeniging voor haar optreden. Van deze gelegenheid maakte hij tevens gebruik de vereeniging nog geluk te wenschen met haar onlangs gevierde eerste lustrum en het behalen van een Isten prijs op het concours te Noord wijk. Spreker hoopte dat de vereeniging on der leiding van haar energieke directeur zoo mogen doorgaan en wens.cht allen een tot weerzien toe de volgende week op „En- degeest", waar de vereeniging voor de ver pleegden aldaar zal concerteeren. ALPHEN AAN DEN RIJN Openluchtconcert. Programma van het volksconcert, te geven door de Chr. Muziekver- eeniging „Arti et Religoni" op Dinsdag 23 Juni a.s., des avonds te 8.15 in de muziektent aan de Stationsstraat. Koraal Ps. 150:1. 1. Florentiner, marsch: J. Fucik. 2. Lustspiel Ouverture: Keler Béla. 3. Chor aus: Die Schöpfung: Jos. Haydn. 4. Mo- saique sur l'opéra „Martha": v. Flotow, 5. Sempre Avanti, marsch: Nico Gerharz. 6, Op een Perzische Markt: A. W. Ketèlbey, 7 Trans cription over Ps. 42: H. Broekhuysen. 8. Krö- nungsmarsch aus der Oper. „Der Prophet": G. Meyerbeer. Koraal: Gezang 3:1. Vrijgesproken. De horloger S. M. alhier werd gisteren door het Haagsch Gerechtshof vrijgesproken wegens hem ten laste gelegde on eerlijke mededinging, waardoor hij door den politierechter was veroordeeld tot een geld boete van 50. Gevestigd: van Koudekerk: J. Vitters en gezin, los arbeider, Bloemstraat 39 Utrecht: W Huijssoon en gezin, procuratiehouder, van Dijkstraat 11 Rotterdam: L. I. van Zwieden, varensgezel, Steenstraat 19 Utrecht: G. Koelewijn en gezin, loodgieter, Gouwsl.weg 39 Woubrugge: Stephina van Beijeren, dienst bode, Gnephoek 3 Duitschland: Anni Ell- mers, Willemstraat 12 Doetinchem: H. J. Overbeek. wnkelbed., Julianastraat 28 Duitschland: Anna Ross, dienstbode. Raadhuis straat 206 Utrecht: Maria C, van Straalen, Groenewg 20 's Gravenhage: J. M. P. M. van Leeuwen, woonschip Culemborg: F. C. van der Vliet en gezin. ambt. bij de Posterijen KIEZERS VAN LEIDEN! De lijst der R. K. Staatspartij is op Woensdag 24 Juni Maakt rood het witte hokje voor den naam WILMER. Bloemhofstraat 36 Ter Aar: B, Morgenrood rood en gezin, veeh.kn., Ringdijk 2 Argen tinië, Amerika: J. M. Oppelaar, Steekterw. 294 Vertrokken: naar Swalmen: C. P. Splin ter Nieuwveen: Fr. J. J, Kamp Rietveld: D. Postma Amsterdam: P. Seebl Zwam- merdam: H. Knoppers Geldermalsen: P. J. Laus ëieuwveen: P. A. van Ballegooijen Vmkeveen en Waverveen: J. C. de Wit Ter Aar: J. A, Slootweg. HAZERSWOUDE Geboren: Maria Photina d. van W. v. d. Ploeg en M. C. Zuidwijk Wilhelmus Chris- tianus z. van J. Loomans en A. M. van der Meer Johannes Arnoldus Maria z van A. Th. de Ruijter en A. W. van der Meij Jo- sina Catharina Maria d. van E. A, Pennings en A E. Bisschop Josina d. van W. Matze en A A, Esseboom Gerardus Elias z. van A. Endeveld en N. de Groot. Ondertrouwd: J. H. A. Broer 24 j. en C A. van Veen 21 j. G. Burggraaf 30 j en P v. Leeuwen 26 j. G. F van Giezen 35 j. en J Amsterdam 29 j. Ph. de Gelder 27 j. en G van Hoff 25 j. G e t r o u w d: G. W van der Velde 22 j en V G. G. Wolvers 23 j. LEIDERDORP GEMEENTERAADSVERKIEZING De uitslag is als volgt: Lijst 1: R.K. Staatspartij; uitgebracht 114 stemmen. Lijst 2: Anti-Rev.; uitgebracht 483 st. Lijst 3: C.H.; uitgebracht 285 st. Lijst 4: Lijst Esmeier (vrije lijst); uitge bracht 51 st. Totaal aantal stemmen 933, van onwaarde 33. De kiesdeeler is 123 26/37. De R.K. Staatspartij 1 zetel: I. J. Klaver; Anti.-Rev. Partij 4 zetels: G. A. de Bruine, A. v Leeuwen, G. Groenendijk, D. de Haas. Chr.- Hist. Unie 2 zetels: M. P. Splinter, C, de Graag Pzn. De vrije lijst Esmeier kwam voor geen zetel in aanmerking. ZEVENHOVEN. GEMEENTERAADSVERKIEZING De uitslag van de Raadsverkiezing is als volgt: Lijst I (R.K.) totaal 239 stemmen: A. P. v. d. Weijden 233, H. J. de Groot HPzn, 2, W. J Blom 0, G. Maurits 1 (deze 4 cand. zijn ge kozen) J. C. Poel 3. Lijst II (C.H.), totaal 91: J. Brunt 77 (geko zen); G. Kool 9, J .van Woudenberg 5. Lijst III (Vrijheidsbond), totaal 61: Jac. Slin gerland fgekozen)S. de Graaf 1; L. S. Slin gerland 14. Lijst IV (A.R.), totaal 51: P. van Leeuwen Sr. 40 (gekozen), C. van Baren 10, A. Groene- weg 1. De Raad is dus samengesteld als volgt; 4 R.K, (voorheen 3); C.-H. 2; Vrijheidsbond 1; A.R. 1. Totaal uitgebracht 449 stemmen, waar van 7 van onwaarde. De C.H. verliezen dus één lid ten koste van de Katholieken. Het tweede zittendde C.H.- raadslid, de heer Breedijk, had zich voor de verkiezing niet meer candidaat laten stellen. Personalia. Benoemd is tot halte-chef aan het station der Ned. Spoorwegen alhier de heer D. Rijneke'r van Nieuwkoop. NIEUWKOOP. Afsuiting Wegen. Door Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente is bekend gemaakt, dat, in verband met het te leg gen buizennet der drinkwaterleiding, de weg in het Zuideinde dezer Gemeente van af 20 Juni a.s. tot nader aankondiging afge sloten zal zijn voor alle rijverkeer. Aanrijding. Woensdagavond had te Amstelveen de 56-jarige mej. van Soest, wo nende alhier, die eenige dagen te Amstel veen zou gaan logeeren, het ongeluk aange reden te worden door een auto. Hierdoor bekwam zij een lichte hersenschudding, een sleutelbeenbreuk en verwondingen aan hoofd en beenen. Per ziekenauto is zij huiswaarts gebracht. LETTEREN EN KUNST Willy Derby. Aneta medt dat Willy Derby met zeer veel succes opgetreden is te Batavia en te Bandoeng. Hij zal op 30 Juni a.s. optreden, voer den zenden P.L.E. waar hij zal zingen speciaal ten behoeve van de Hollandsohe luisteraars. Promotie mr P. G. Knibbe. Hedenmiddag promoveerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam tot doctor in de rechtsgeleerdheid mr. P. G. Knibbe, secre taris van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Leiden, op proefschrift getiteld: Telefoonverkeer en telcfoonbeleid in Ne derland. IN STIJGENDE LIJN. Onze propaganda-machine draait ge staag en regelmatig voort. Gisteren hiel den we onze Eerste Buurt vergadering in heb jeugdgebouw aan de Maria Gijzen- steeg waar onze fractie-voorzitter iWilmer en onze propaganda-secretaris Lombert een verblijdend groot aantal Katholieke kiezers toespraken. Een aangename gedach tenwisseling droeg er toe bij deze eerste bijeenkomst als geslaagd te mogen noe men. Do 2e en 3e Buurtvergadering zullen hedenavond gehouden worden te kwart over acht. De eene in de Romanuszaal (ingang Mare) Hartebrugskerk waar als sprekers zullen optreden 1. Mr. A. Tepe 2. Th. B. Wilrrer de andere in de gymnastiekzaal van de R.-K. school aan de Heerensingel waar 1. J. H. A. Manders 2. A. H. J. Engels de kiezers zullen voorlichten. Op beide vergaderingen is wederom gedachtenwisse- ling toegestaan. We vertrouwen dat het succes van dezo beide buurtvergaderingen niet zal achter staan bij dat van die welke gisteravond is gehouden. Morgen, Zaterdag, 20 Juni, des namid dags te 5 UUR begint onze 2e en laatste propaganda fietstocht. Deze moet de eerste nog overtreffen Dat niemand zich er van terughoude deel te nemen aan deze openlijke demonstratie langs Leidens straten. Ook nu mogen we ons niet laten overtroeven door de roode rangen die aan onze Roomsche rijen zullen voorafgaan, Denkt er aan dat het hier een Eerezaak geldt, waaraan niemand zich mag onttrek ken. Dus allen weer present op de Kaas markt De route zal morgen worden be kend gemaakt. Nog altijd hebben wij ge brek aan Stemopnemers. Toe, dames en heeren, weest nu eens erg tegemoetkoming jegens ons. Stelt ons nu eens in staat geen half maar heel werk te doen. Heusch, wat we van U vragen i-s niet zoo verschrikkelijk. LT zult zien het valt erg mee. Als U het één keer gedaan hebt bent U er enthousiast voor! We eischen niets. We vragen slechts in nede righeid. Even nederig, maar even dringend vragen wij om Auto's ten einde op den verkiezingsdag zieken en gebrekkigen hun stemplicht te kunnen la ten vervullen. Het getal stemmen dat wij op die wijze op de Katholieke lijst kunnen vergaren is telkens zeer beduidend en be draagt veel meer dan 100. Deze stemmen kunnen voor het behalen van de 8ste zetel beslissend zijn en wij vertrouwen dan ook dat wij weer kunnen rekenen op een rui me schare automobilisten met hun wa gens. Voor een goede organisatorische in- deeling verzoeken wij omgaande aanmel ding bij onzen secretaris H. Lombert, Sta tionsweg 8a, telef. 555. Ten slotte vragen wij gespannen aandacht voor ons bulletin van morgen. Namens „De Schaepman". Mr. H. F. A. DONDERS, Voorz. H. LOMBERT, Secretaris. BUURTVERGADERINGEN Gisteren is de eerste der z.g. buurtvergade ringen gehouden, georganiseerd door de propa- gandaclub „Dr. Schaepman". De opkomst in het Jeugdgebouw Maria Gij- zensteeg was goed. Mr. Donders opende de bijeenkomst en vond daarbij gelegenheid om te wijzen op de mas sale hoeveelheid werk, die de heer H. Lombert een der sprekers van dezen avond verricht voor de propaganda! De heer H. Lombert, secretaris van de Alg. R.K. Politieke Propagandaclub „Dr. Schaep man". was de eerste spreker. Met geestdrift en verkiezingsijver voerde deze spreker het woord en hij wees erop, dat van ons als verantwoordelijke menschen mag werden verwacht, dat wij ons rekening weten te geven van de op 24 Juni te verrichten han deling. Spr. behandelde daarna de vraag: Hoe staan wij, Katholieken, tegenover de stemming op a.s. Woensdag? Om die vraag te beantwoorden behandelde spr. drie andere vragen en wel de volgende: 1. Moeten wij kiezen? 2. Waaruit hebben wij te kiezen? 3. Hoe zal onze keuze zijn? Naast den wettelijken plicht tot stemmen, heeft de Katholiek ook een moreelen plicht, die n:et door lauwheid of onverschilligheid mag teniet gedaan worden. Spr. noemt dat gebrek aan kennis en ver antwoordelijkheidsgevoel. Of ik het geen ge brek aan kennis en begrip, als men meent door niet te stemmen toch niet mede-verantwoorde lijk te zijn voor 's lands politiek of die van de gemeente zijner inwoning? Hoe vaak heeft de geschiedenis reeds ge- geleerd, dat het afzijdig blijven en rusteloos toezien mede oorzaak is geworden van de jam- De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 Juni tot en met Zondag 21 Juni a.s. waar genomen door apotheek P. de Croix, Ra penburg 9, Tel. 807. THANS WEER ALLE KLEUREN EN ALLE MATEN IN VOORRAAD 6190 nierlijke toestanden in zoovele landen voor Kerk en Staat. Door God geschapen en geplaatst in de sa menleving heeft iedere mensch zijn duren plicht als lid van die samenleving na te stre ven en is hij mede-verantwoordelijk voor God en zijn geweten, indien die samenleving door zijn schuld of nalatigheid gestuurd en gestuwd wordt naar het kwade. Als Katholieken rust op ons de plicht voor ons Katholiek-zijn uit te komen, niet alleen in kerk en gezin, maar ook in het openbare le ven, in staat en maatschappij. Spr. wijst dan op toestanden als in Spanje, waar een stormloop tegen de Katholieke Kerk niet is uitgebleven. Moge het een waarschuwing zijn en een les voor velen. iHerna weidde spr. verder uit over de vraag: „Waaruit hebben wij onze keuze te doen?" Spra gaat hierbij de geheele candidatenlijst voor den gemeenteraad na, bestreed de ver schillende partijen en kwam tenslotte tot de conclusie, dat men moet stemmen op lijst 10, de partij van het recht krachtens beginsel en traditie. Wat de vraag der keuze betrof, meende spr., dat deze niet moeilijk te beantwoorden was, omdat er voor geen enkelen Katholiek ook maar eenige aanleiding kan zijn, om op een andere lijst dan die van de Kath. Staatspartij zijn stem uit te brengen. De heer- Wilmer, hierna als spreker optre dend, vulde het betoog van den heer Lombert aan met de bespreking van eenige punten uit de politiek van de katholieke Raadsfractie ge durende de laatste vier jaren en besprak in het kort: de gemeente en het onderwijs, de overheidsbemoeiing met particuliere bedrijven, de werkloozenzorg, de uitvoering van groote werken. Na de inleiding werd er een geanimeerde be spreking gevoerd over verscheidene zaken van de gemeente-politiek. Mr. Donders sprak tenslotte een vurig, en thousiast woord, om aan te dringen op nog méér propagandisten, nog méér schrijvers en telers op den dag der verkiezingen, die dan zoo hoog noodig zijn. Wij hopen en vertrouwen, dat aan dezen oproep evolg zal worden gegeven. HET A.S. ORIËNTALISTEN CONGRES- De Pauselijke Missie, Men meldt ons uit de Citta del Vaticanos Op uitnoodiging van het Coinité voor het 18de Internationale Congres van Oriën talisten, dat in September te Leiden zaJ gehouden worden, heeft Z. H. Paus Pius XI tot leden der Pauselijke Missie be noemd: Mgr. Eugène Tisserant, Pro-Pre fect der Vaticaansche bibliotheek, Pater Paul D'horme, O.P., Directeur der Bijbel- school en de Fransche archeologische School te Jeruzalem en Pater Bouyges S.J. Professor in de Arabische taal aan de Uni versiteit van Beyrouth. Gouden jubileum. Heden was het vijftig jaar geleden, dat de heer J. de Koning, bakker bij de N.V. Leidsche Broodfabriek als jongen van 18 a 19 jaar in betrekking kwam. Dit feit is op bijzondere wijze herdacht, wat wel moge blijken uit het feit, dat be halve de directie alle commissarissen de'r Vennootschap en de burgemeester mede aanwezig waren. De jubilaris werd hedenmorgen om streeks half tien met zijn echtgenoote vau huis gehaald en feestelijk in de fabriek ontvangen. De president-commissaris, de heer Cou- vee voerde het eerst het woord en over handigde den heer De Koning de gebrui kelijke enveloppe, terwijl hij tevens mede deelde, dat de feesteling in het genot van pension werd gesteld. Daarna sprak de burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen, die mededeelde, dat het H. M. de Koningin behaagd had den jubilaris te verleenen de bronzen me daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verleenen. Namens de afdeeling Leiden van het Departement van Nijverheid ontving de heer de Koning vervolgens de gouden me daille voor trouwen dienst. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den directeur, den heer M. Th. Mul der en den heer Venetië namens het per soneel, die hun wenschen vergezeld deden gaan van geschenken. De jubilaris dankte hierna zeer ge troffen voor de hem gebrachte hulde en kon het verdere gedeelte van den dag in huiselijken kring doorbrengen, als inzet van een rustweek met zijn echtgenoote ia Putten, welke, naar wij hopen, door een welverdiende rust op zijn ouden dag moge gevolgd worden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2