EUITENL. BERICHTEN SPORT LUCHTVAART DONDERDAG 18 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Een smokkelauto. Bij de Duitsche grensbeambten is bekend een bepaalde vliegmotorauto, die steeds smokkelwaar vervoert. Gistermiddag is op de.i Rijksweg Strae.en—Libberich een ern stig ongeval door dezen auto veroorzaakt, wat een bewijs geeft van de •'eldzame bru taliteit in de smokkelwereld. Up den namiddag reed op dien Rijksweg de gzenscommissaris van Straelen met zijn adjudant te paard voor een inspectie, toen bovengenoemde auto in groote vaart na derde. Op een teeken om te stoppen, reed de auto met verdubbelde snelheid door en aangezien de beide ambtenaren met hun paard niet zoo spoedig konden uitwijken, werd op hen ingereden en beiden werden met de paarden van den weg gemaaid. De dieren waren bijna dadelijk dood. Beide in specteurs werden ver van hun paard langs den weg geslingerd en bekwamen ernstige verwondingen. De auto was in een oogeu- blik uit het gezicht. ONGELUKKEN. ViJF EN DERTIG KINDEREN IN HET WATER GESTORT. Slechts acht gewond. Gisteren heeft op een brug over de Sel- biiz een ongeval plaats gehad, dat door een gelukkige omstandigheid nog betrekkelijk goed afgeloopen is. Ónder leiding van een onderwijzer trok een troep leerlingen uit Helbrechts over den vonder, die het tien meter breede water overbrugt. Door de te zware belasting braken de toch reeds half vergane planken, met het gevolg, dat 35 kinderen in de Selbitz, waarvan de water stand gelukkig zeer laag was, terechtkwa men. Acht kinderen werden hierbij gewond. WRAK VAN DUIKBOOT ONTDEKT. Duiker doodelijk verongelukt. Door Italiaansche visschers werd in de buurt van Porto Recanuto op zee een hin dernis ontdekt, waarin hun netten verstrikt raakten. Zij rapporteerden hun ontdekking aan den haveiTcommandant van Venetië, die door duikers een onderzoek liet instellen. Hieruit bleek, dat het wrak op 26 meter diepte ligt en waarschijnlijk een gezonken Oostenrijksche onderzeeër is, die tijdens den oorlog te gronde is gegaan. De dui ker, die driemaal van de reeling van een sleepboot was gedoken, werd den laatsten keer dood aan boord getrokken. Hij was ge stikt. Merkwaardig ballonongeval. De bewoners van het Fransche dorpje Balma bij Toulouse maken zich zeer be zorgd over het toekomstige lot van hun kerk, die ernstig bedreigd wordt als gevolg van.... een bal.onongeval. Een afdeeling troepen van de Fransche luchtmacht was in de buurt aan het manoeuvreeren met een grooten ballon-captif, die met een ste- vigen stalen kabel aan den grond bevestigd was. Er stond een stevige wind met het gevolg, dat de kabel de torenspits raakte, die onder den ruk. uitgeoefend door de met den storm meedrijvenden balion merkbaar boog. Vóórdat men den ballon had kunnen binnenhalen, was er reeds drie ton metsel werk naar beneden gekomen. En nu ver toont de spits e-en onrustbarende kromming: men beweert zelfs, dat de spits nog slechts overeind wordt gehouden door den meta len bliksemaf eider Treinongelukken. In het New Yorksche voorstadstation Woodlawn is een geheel met passagiers be zette wagon van een trein ontspoord en tegen een goederentrein geworpen om daar na in brand te vliegen. Dertig passagiers werden gewond, van wie een levensgevaar lijk. In de nabijheid van Columbia in Penn sylvania zijn enkele wagens van een goe derentrein ontspoord, waarbij twee beamb ten gedood en verscheidene andere gewond werden. HEVIGE AARDBEVING IN AFGHANISTAN. Vijftien personen gedood. In het district Pansjir, zestig mijl ten Noorden van Kaboel, heeft gisterochtend een hevige aardbeving plaats gehad, waar door 15 personen werden gedood en vijftig huizen geheel verwost werden. BRAND OP EEN PASSAGIERSSCHIP. De „Bermuda" ernstig gehavend. Aan boord van het motorschip „Bermu da' is in de haven te Hamilton (Bermuda- c*i land en) brand uitgebroken, die een zeer ernstig karakter aannam. De 360 passagiers zijn naar een andere mailboot overgebracht. De coiffeur en een stoker moeten in de vlammen zijn omgekomen. Een zestigtal personen, die aan het blusschings-werk deel namen, moest ten gevolge van een begin van verstikking naar het ziekenhuis wor den overgebracht. Men is er ten slotte in geslaagd het vuur meester te worden, doch de brand is nog niet geheel gebluscht. De ruimen in het achterschip zijn onder water gezet. Het schip rust thans gedeeltelijk op lea bodem, gedeeltelijk op den steiger. De „Bermuda", die naar West-Indië zou vertrekken, is een van de mooiste booten van de Bermuda and Wes tindies S. S. Co. Het schip heeft een bruto-tonnenmaat van 19086 ton en is in 1927 gebouwd. De oorzaak van den brand is nog niet vastgesteld. GOEDERENLOODS TE ANNEMASSE AFGEBRAND. Eij doode, twee zwaar gewonden. De stationsloods voor vrachtgoederen te Annemasse (Savoye), is door een hevigen brand vernield. De schade bedraagt ver scheiden millioenen. Tijdens het reddings werk stortte een groot deel van de loods in, waardoor drie reddingsmanschappen werden bedolven. Twee hunner werden zeer zwaar gewond uit de puinhoopen gehaald; de derde was overleden. TWAALFHONDERD HUIZEN VERBRAND. Honderden dakloozen. Een noodlottige brand legde gister te An- nadevararet, in de nabijheid van Rajah- inandry (Britsch-Indië), twaalfhonderd hui zen en anderen eigendom tot een geschatte waarde van meer dan vijfhonderdduizend gulden in de asch. Honderden personen werden dakloos. Drie personen worden ver mist. Groote garage-brand te Saarbrücken. In een garage te Saarbrücken is gister nacht een brand uitgebroken, die zulk een omvang aannam, dal verscheiden brand- weerafdeelingen werden opgeroepen. In de garage, die volkomen uitgebrand is, waren 25 a 30 vrachtauto's gestald, die alle een prooi der vlammen zijn geworden. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De oorzaak van den brand is niet bekend. De schade wordt door verzekering gedekt. DE ONDERGANG VAN DE „ST. PHI LI BERT". Thans de namen van 503 slachtoffers bekend. Gistermorgen is een derde lijst met de namen van slachtoffers der „St. Philibert" gepubliceerd. Deze lijst draagt 38 namen. De twee vorige lijsten bevatten tezamen 465 namen, zoodat thans de namen van 503 slachtoffers bekend zijn. Gisteren zijn de lijken van 71 slachtoffers, n.l. die van 52 vrouwen en 19 mannen, uit St. Nazaire overgebracht, waar zij sedert het oogenblik, dat zij uit het water zijn ge haald, opgebaard zijn geweest. In eenvou dige ongeverfde eikenhouten kisten wer den de eerste slachtoffers op militaire vrachtauto's, geëscorteerd door leden van de garde républicaine, naar Nantes ver voerd. Generaal De Parcourneau, comman dant van het district Nantes, had de leiding van het militaire deel dezer droeve cere monie. Jeugdige recruten van het 65ste re giment infanterie droegen de kisten in en uit de wagens. Heel Nantes was op de been om den treu- rigen stoet op te wachten. Een vleugel van het 15de eeuwsche kasteel der hertogen van Bretagne was ingericht als chapelle ardente. In een hal van grijs, zilver en pal men stonden de lijken opgebaard. Buiten wachtten duizenden. De eerewacht stond opgesteld op de oude brug. Binnen werd de kapel in gereedheid gebracht en een volledige regeling getroffen voor de iden tificatie van de lijken. Tegen 2 uur 's mid dags was de menigte tot tienduizend men- schen aangegroeid. In rouwkleed gestoken familieleden der slachtoffers baanden zich een weg door de nauwe straatjes, welke naar het kasteel leiden. Om 2 uur werden de familieleden toege laten om de lijken te herkennen. Moeders in het zwart met witte puntige Bretonsche mutsen op, zusters, broers, verloofden, va ders, zoons en dochters trokken in een ein- delooze rij naar binnen. Talloozen moesten gesteund worden gedurende het tragische défilé langs de afgedekte kisten. Sommigen der familieleden smeekten onder tranen om een kleinigheid van het slachtoffer als souvenir. Vrouwenringen werden van de ge zwollen vingers geschoven. Horloges, sleu tels, geldstukken, die reeds door het wa ter waren aangevreten en ontkleurd, wer den eveneens als souvenirs van de lijken afgenomen. Op een tafel lagen vrouwen-* tassohen, mannenpetten, pakjes brood en lekkernijen van de ongelukkige Zondags- gangers. De tafereelen, die zich bij de identificatie afspeelden, waren volgens ooggetuigen ver schrikkelijk. Een meisje van 19 jaar zakte ineen bij het lijk van haar verloofde. Een moeder van vijf meisjes viel flauw bij het zien van haar verdronken kind. Veertig lij ken waren spoedig herkend en werden uit het doodenhuis overgebracht naar de cha pelle ardente, waar iedere kist met bloe men werd getooid. Tot de eerste slachtof fers, die herkend werden, behoorde mevr. Olive, de vrouw van den omgekomen ge zagvoerder. De meeste slachtoffers zullen Donderdag de civiele en kerkelijke laatste eer ontvan gen in de oude kapel van het kasteel der hertogen van Bretagne. Over de niet opge- eischte lijken zal door de marine-autoritei ten worden beschikt overeenkomstig een de creet van 1681, uitgevaardigd door den mi nister van Lodewijk XIV, Cobert. Sommi ge familieleden zullen hun eigen dooden be graven. De armen zullen op staatskosten ter aarde worden besteld. Levensmiddelenwinkels in Zuid-Polen bestormd. Gisteren hebben te Borislau groote be toogingen van werkloozen plaats gehad. Bakkers- en slagerswinkels werden door de menigte bestormd en geplunderd. De poli tie arresteerde eenige raddraaiers, doch slaafde er eerst met de hulp van de brand weer in, de betoogers uiteen te jagen. De Poolsche bladen meiden, dat de aan vallen op levensmiddelenwinkels, welke zich sinds eenigen tijd in het Zuid-Poolsche pe- troleumgebied hebben vÖorgedgan, georgn niseerd zijn door communisten. Aan dezo betoogingen nemen in hooflzaak vrouwen en kinderen deel. Ook uit verschillende plaatsen in Opper-Silezië worden berichten ontvangen omtrent botsingen tusschen be toogers en politie. OP ZOEK NAAR SPOREN VAN AMUNDSEN. De tocht van de „Malygin". Naar de Moskousche bladen berichten, zal de sovjet-ijsbreker „Malygin" binnen kort met een gezelschap toeristen aan boord uit Archangel vertrekken naar het Noordpool-gebied. Van Archangel vaart het schip via Frans Josefsland naar de Flora- kaap en vandaar naar het meest noorde lijke punt van de Kroonprins Rudolf-eilan- den op 82 graden N.B. Wellicht zal de „Ma lygin" op dezen tocht de „Graf Zeppelin'' ontmoeten, die de laats-te post voor de over winteraars op Frans Josefsland zou afwer pen. De tocht van de „Malygin", welke onder leiding staat van prof. Wie se, zal, zooals reeds eerder gemeld, gelegenheid geven tot het zoeken naar sporen van de „Italia" en van Amundsen, die bij zijn poging, om No- bile c.s. te redden, verdwenen is. Dit onderzoek zal in het bijzonder ook de Kroonprins Rudolf-eilanden omvatten. Oe Amerikaansche Noordpool-onderzoeker An ton Vial heeft namelijk aan prof. Wiese medegedeeld, dat hij zijn vriend Amundsen vóór diens vertrek ervan verwittigd had, dat hij, Vial, op deze eilanden kort te voren een groote opslagplaats proviand had inge richt. Om verschillende redenen is Vial er vast van overtuigd, dat Amundsen deze eilanden bereikt zou hebben en thans nog in leven zou zijn. Hij verzoekt daarom den deelnemers der expeditie, vooral op deze eilanden zorgvuldig naar sporen van een verblijf van Amundsen te zoeken. Prof. Wiese heeft een dienovereenkomsti ge toezegging gedaan en verklaard, dat hij bovendien zal zoeken naar de eveneens verdwenen Alessandrini-groep. De snelheidsmanie in Londen. Om het woest rijden in de straten van Londen tegen te gaan. is de Londensche po litie op het idee gekomen met een aantal buitengewoon snel rijdende wagens de overtreders zoo spoedig mogelijk bij den kraag te pakken. Thans razen echter niet alleen de auto bezitters en chauffeurs met de sneiheid van den wind door de drukste straten van Lon en, maar de politieauto's doen het evenzeer en bedreigen de voetgangers door hun ach tervolgingen. door him plotseling te voor schijn schieten uit zijstraten, in plaats van ze tegen het gevaar van het verweer te be schermen. Velerlei bezwaren zijn door bet Londen sche publiek bij de politie ingediend en, wanneer het zoo doorgaat zai de politie- president van Londen zich genoodzaakt zien, weer door a-ndeien toezicht te laten houden op de al te snel rijdende politie agenten. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. Junioren-competitie District Leiden. Uitslagen van Zondag: Afdeeling A. R. V/. D. I-O. V. V. I 7-0; S. J. C. I- Alphensche Boys I 3—0; Lisse I—Leiden I 3—1. Afdeeling B. Lisse II—Meerburg I 20; S. N. A. I Meerburg II 11. Programma voor Zondag a.s.: Afdeeling A. R. W. D. IS. J. C. I (1 uur); Lisse I O. V. V. I (12 uur). Afdeeling B. Lisse IIA. S. C. I (1.10 uur). Competitiestanden, bijgewerkt tot heden. Afdeeling A. gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. V. V. B. I 14 10 3 1 37—11 23 R. W. D. I 13 9 2 2 40—11 20 Leiden I 14 7 2 5 27—18 16 O. V. V. I 13 5 2 6 30—30 12 Alph. Boys I 14 6 8 25—33 12 Teijlingen I 14 5 2 7 22—37 12 Lisse I 13 4 1 8 18—31 9 S. J. C. I 13 1 2 10 14—42 4 Afdeeling B. Meerburg I 12 10 1 1 43—7 21 Lisse II 12 9 2 1 34—0 20 V. V. L. I 13 8 3 2 3S5 19 A. S. C. I 13 5 3 5 33—38 13 V. V. B. II 13 4 3 6 13—32 11 S. N. A. I 14 4 2 S 17—19 10 Teijlingen II 14 2 3 9 12—46 7 Meerburg II 13 3 10 10—49 3 De competitieleider, P. J. A. DE VRIND. A. D. 0.—Wiener Sportclub 2—4. De Weensche eerste klasser W. S. C. Speelde Woensdagavond een uitstekenden wedstrijd in het Zuiderpark te 's-Graven- liage. Binnen twintig minnten hadden de profs met bliksemsnelle schoten een voor sprong van 30 behaald. Toen hersieldc A.D.O. zich en scoorde door van Eember- gen. Hierna voerden de gasten den stand tot 4—1 op, waarmede de rust inging. On middellijk na de hervatting scoord Wim Tap het tweede tegenpunt. Hoe de profs daarna ook zwoegden, de Hagenaars bra ken hun spel volkomen, zoodat de gasten hun score niet konden opvoeren. Oostenrijk—Zwitserland 2—0. Het Zwitsersohe nationale voetbal-elf tal heeft gisteren een landenwedstrijd te Weenen tegen Oostenrijk gespeeld en met —0 verloren. De stand met de rust was og 00. Het tweede Oostenrijksche doe! unt werd een halve minuut voor het einde ^emaakt. De beste Zwitsersche spelers van de Grashoppers en van Urania na men niet aan dezen wedstrijd deel. ZwedenDuitschland 00. Gisteren werd te Stockholm voor 17000 toeschouwers de landenwedstrijd plaats tusschen Zweden en Duitschland. Geen van beide ploegen wist tot scoren te ko men, hoewel vooral de Duitschers daartoe vele kansen hebben gehad, zoodat het einde kwam met 00. ROEIEN DE TELEGRAAFBEKER. Njord wint de finale van Triton. Gisteravond werd op den Amstel tus schen de beide winnende ploegen van de vorige dagen de finale verroeid van de wedstrijden om den Telegraaibeker. De Leidsche studenten hebben ook thans getoond wat zij waard zijn. De Jonge Acht legde eén sublieme roei- techniek aan den dag en wist in een rustig taai volhoudend tempo de Utrechtsehe ploeg met veel lengten te verslaan, even als dat Maandag tegen Laga het geval De Utrechtenaren, die wij in de race tegen Willem III niet ten volle konden taxeeren, daar zij hun maximum snelheid niet bereikten tegen een zooveel zwak kere ploeg, bleken thans niet opgewas sen te zijn tegen hun Leidsche tegenstan ders. De race kwam in groote trekken overeen met de eerste heat der voorwedstrijden toen Njord den strijd had aan te binden met Laga. De race. Van het begin af bleven de Leidenaars profiteeren van hun startvoordeel. Met hun fraaien langen doorhaal gingen zij er van door. Hun tegenstanders hadden reeds dadelijk groote krachtsinspanning noodig om het tempo te kunnen blijven volgen. De start van Triion, ingezet even voor de scherpe bocht bij Rozenoord kon niet verhinderen dat Njord het eerst om den hoek verdween. Om echter op alle gebeur lijkheden voorbereid te zijn, achtte de Njordploeg het blijkbaar raadzaam haar voorsprong tot een lengte te vergrooten, waardoor bij de tweede bocht Triton in het vuile water van Njord terecht kwam. Hoe de Utrechtenaren zich ook inspan nen, hun spurt wordt regelmatig door Njord beantwoord. Bij Zorgvliet is het verschil tot 3/4 leng te verkleind. Bij de Gasfabriek is er ech ter licht tusschen de booten. Aan den Omval is er als gewoonlijk veel water, waar Triton het meeste nadeel van heeft. Als dan het rechte eind komt gaat Njord er fier van door, waarbij de ploeg zich door haar volkomen eenheid sterk onder scheidt van de onrustig roeiende Utrechte naren. Bij Schollebrug is er een 1/2 lengte licht Triton is dan zoo goed als uitgeroeid en Njord vergroot geleidelijk zijn voorsprong om ten slotte met 4 a 5 lengten de Utrechtenaren bij de finish ac-hter te la ten. De tijd van Njord was 15 mn. 47 sec. De ploeg bestond uit J. van Panhuys (bg), J. B. A. van Ballegoyen de Jong, van den Broek d'Obrenan, Deutman, Kuenen, van. Oosten Slingerland, Werdmueller von Ellg, A. van Panhuys (slag) en I. H. Sie (stuurman). Het lijstje van de prijswinnaars uit vo rige jaren luidt volgens de „Tel.'' als volgt: Jaar Winnaar Tijd 1898 De Amstel 17.19 1/5 1899 Laga 17.02 1/2 1900 Njord 16.05 3/5 1901 Niet geroeid 1902 De Hoop 15.42 1/2 1903 De Hoop Geen tijd. 1904 Niet geroeid 1905 Nereus 15.20 2/5 1906—'0 9 Niet geroeid 1910 De Amstel 16.14 3/5 1911 De Amstel 16.28 1912 De Amstel 17.07 1913 Laga 16.23 2/5 1914 Laga 17.24 1915 Laga 19.25* 1916 Nereus 17.05 1917 Nereus 18.32 1918 Maas 16.29 2/5 1919 Maas 16.36 1920 Laga 17.22 1921 Laga 17.12 1922 Laga 16.02 1923 Thames R. C. 16.42.3/5 1924 De Hoop 16 04 3/5 1925 Laga 16.37 1926 Njord 15.49 1927 Laga 16.44 1928 Laga 15.48 4/5 1929 Laga 16.36 1930 Laga 15.49 ZWEMMEN Nationale wedstrijden L. Z. C. Het programma van de nationale wed strijden van den L. Z. C. op Zondag 5 Juli zal eenige uitbreiding ondergaan door het invoegen van wedstrijden voor dames. De Hollandsche Dames Zwemclub (de club van mevr. Triebeis) heeft zich bereid verklaard dien' middag een tweekamp te verzwemmen tegen een Leidsche ploeg, samengesteld uit Zwemsters van „Dc Zijl", „Poelmeer" en L. Z. 0. en wel in de num mers 4 of 5 maal 50 M. vrijs slag, 4 of 5 maal 50 M. schoolslag, 3 maal 50 M. wissel slag en touwtrekken. WATERPOLO TRITON I (Weesp)—A. Z. C. I (Alplien) 0-3. Het is A. Z. C. mogen gelukken na zwa- ron strijd haar eerste uitwedstrijd in de 3e ki. N. Z. B. te winnen, ondanks het ge mis van een harer spelers. De invaller vol deed zeer goed. Na het beginsignaal ver kenden beide ploegen eerst het terrein en het bleek al dadelijk, dat deze goed tegen elkaar waren opgewassen. Het geluk was echter het eerst aan A. Z. C. na goed aangeven van achter scoorde de midvoor op prachtige wijze. Hierna bleek dat A. Z. C. over meer routine beschikte, zoodat dit al direct tot uiting kwam door een goal van denzelfden speler. Met dezen stand ging de rust in. Na rust volgde het zelfde spel, doch voegde de midyoor van A. Z. C. nog een doelpunt aan de score toe. DE ZIJL—D. W. R. 1-4. De tweede competitiewedstrijd van De Zijl is evenals de eerste op een nederlaag uitgeloopen, hetgeen trouwens niet te verwonderen is. De Zijl-ploeg mist de noo- dige routine, een gevolg van haar onge oefendheid. Een tijdje gaat het goed, maar dan volgt er een inzinking en de eene fout volgt op de andere, waarvan de tegenpar tij natuurlijk dankbaar gebruik maakt. Zoo was het ook gisteravond. De Zijl bracht het volgende zevental in het water. Chr. Rameau F. v. d. Horst A. v. Egmond K.Kraaijbrink. W. Snoeker H. Kramp F. v. d. Mark De leiding berustte bij den heer Loeven uit Den Haag, die uitstekend floot. Da eerste uitworp is voor de Zijl en reeds spoedig krijgt Snoeker een vrije worp te nemen, waaruit H. Kramp het eerste schot loste, doch de bal kwam juist in handen van den keeper. Achtereenvolgens schie ten v. d. Mark en Kramp dan naast. De gasten missen dan een prachtkans om de leiding te nemen als de rechtsbuiten vrij voor doel komt te liggen en nog over schiet. Toch is het slechts een kort uitstel, want even later lost de middenvoor een flink hard schot, dat Rameau volkomen verraste (0l). De Zijl gaf zich niet ge wonnen en Kramp zwom dadelijk daarna vrij op en wist zelfs te doelpunten, doch hij had den bql onder water doorgehaald, zocdat het doelpunt terecht werd geannu leerd. Onveranderd komt de rust. Spoedig daarna scoort de rechtsvoor van D. W. R. het tweede doelpunt (0—2) en na een goed samenspel van de Zijl-voorhoede verkleint W. Snoeker den achterstand (12). Daar mede is het grootste gedeelte van de Zijl- ploeg uitgespeeld en de plotselinge inzin king is oorzaak dat de gasten nog twee maal scoren, zoodat het einde komt met 1—4. H. Z. en P. C. Il-L. Z. C. Ill 3-2. Bovengenoemde wedstrijd (res. 2e kl. N. Z. B.) is gisteren gespeeld in de over dekte zweminr. „De Regentes". Voor de rust, vooral in het begin wa ren de LZ.C.'ers sterker en al gauw was de stand'dan ook 02 in hun voordeel. Na de rut waren de bordjes verhangen. Eerst een misverstand bij het overnemen (1—2) gevolgd door nog twee doelpunten, waarvan de laatste een keurige doorslag- bal, zoodat H. Z. en P. C. den wedstrijd met 32 won. LAWN-TENNIS De Nederlandsche spelers naar indië. Gisteren waren er heel wat bekende fi guren uit onze tenniswereld aanwezig op het mooie schip van de Rotterdamsche Lloyd, de Dempo, om de heeren Scheur leer, Timmer en Ivarsten uitgeleide te doen bij hun vertrek naar onze Oost. De Nederlandsche Lawntennis Bond moge dan officieel buiten deze groote tennisreis staan, de voorzitter, de heer Broese van Groenou (en mevr. Broese) benevens het dagelijksch bestuurslid, de heer M. Du- tilh, waren aanwezig. Voorts was oud-mi nister Kan er, verschillende spelers (leer lingen van den heer Scheurleer, o.a. Wetse- laar, van Eek, Ruys), de Noordwijksche Sportvereeniging was vertegenwoordigd door mevr. Punt. en den heer Toussaint, enz. Officieele toespraken werden er niet ge houden. WIELRENNEN Internationale Wielerwedstrijden Stadion. Hedenavond worden op de Stadionwieler baan te Amsterdam om 8 uur wederom in ternationale wielerwedstrijden gehouden. Het hoofdnummer bestaat uit. een inter nationalen wedstrijd achter groote moto ren over 20, 30 en 40 K.M., waaraan wordt, deelgenomen door Möller (Duitschland), Laequehaye (Frankrijk), Sawall (Duitsch land), Thollembeeck (België), en de Hol landers Schlebaum, Blekemolen en van der Wulp. Verder bevat het programma een premie wedstrijd voor profs en onafhankelijken, een wedstrijd op trip'et en een sprintwed strijd voor amateurs, waar o.a. aan deelne men Van der Linden, van Steenbergen, Ilcmma. Engelmoer, Van Egmond enz. PAARDENSPORT De race om den Royal Hunt Cup. Te Ascot hebben gisteren courses plaats gehad, welke door de Koninklijke Familie werden bijgewoond. De grootste belangstelling bestond voor de race om den Royal Hunt Cup". Eerste werd Grand Salute (Lord Glanely); twee de Ellenborough Fleeting Mamory (Es- mond); derde Racedale (Lady Nunburn- holmes); vierde (Earl). De noteering was resp.: 5/1; 50/1; 28/1; 7/1. Mislukte start van de D0-X. De Duitsche vliegboot DO-X beproefde gisteren naar Bahia te starten. Het toe stel slaagde er echter niet in zich van den zeespiegel te verheffen. Daarop werd be kend gemaakt, dat de lading van het vlieg tuig verminderd moet worden. Het ver trek zal vermoedelijk thans vandaag plaat nebben.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6