PADUAANSCH FEEESTEN. UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 17 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 TENTOONSTELLING VAN CHRISTELIJKE KUNST. DE HOLLANDSCHE INZENDINGEN. JAARBEURS. (Van een onzer redacteuren). LISSE. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De uitslag van de gehouden stemming voor den gemeenteraad is als volgt: Stembureau I, uitgebracht 904 stem men, van onwaarde 12. Lijst 1. Lib. H. Ph. Sobels, 47; lijst 2. Alg. Volksp. S. Broekhuizen 17; lijst 3. R.K., J. Pynacker, 617; lijst 4. S.G.P., G. Tromp 30; lijst 5. A.R., J. P. Segers 78; lijst 6. Chr. Volksp. J. Kuipers 3; lijst 7. C.H., A. Ver- duyn Jr. 100. Stembureau II, uitgebracht 1017 stemmen, van onwaarde 11. Lijst 1 86; lijst 2 48; lijst 3 423; lijst 4 79; lijst 5 177; lijst 6 11; lijst 7 182. Stembureau III uitgebracht 909, van onwaarde 10. Lijst 1 29; lijst 2 30; lijst 3 372; lijst 4 105; lijst 5 189; lijst 6 6; lijst 7 181. Stembureau IV uitgebracht 512, van onwaarde Lijst 1 6; lijst 2 4; lijst 3 388; lijst 4 18; lijst 5 56; lijst 6 1; lijst 7 39. Kiesdeeler 255 6/13. Uitgebracht 3321 geldige stemmen. Vrij heidsbond 168; Alg. Volkspartij 99; R.K. 1799; S.G.P. 232; A.B. 500; Ohr. Volkspartij 21; GIL 502. Aantal behaalde zetels. Bestaande toe stand R.K. 7; thans 8; C.H. 2; thans 2; A.R. 2, thans 2; Vrijheidsb. 1, thans S.G.P. 1; thans 1. Voor de katholieken zullen in de nieuwe raad ziting nemen de heer J. Pynacker (aftr.); P. Warmerdam (aftr.); C. Lange- veld (aftr.); A. H. Schrama (aftr); P. Ro- mijn (aftr.); A. Th. v. Kesteren (aftr.); C. Schrama (aftr.) en L. Onderwater aftr Voor de Chr. Hist, de heeren A. Verduyn Jr. (aftr.) en Jac. Kingma. Voor de A.B. de heeren J. P. Segers (aftr.) en J. Noor- land (aftr.) en voor de S.G.P. de heer G. Tromp (aftr.) De verdeeldheid aan de overzijde met name in de protestantsche partijen heeft alzoo den Katholieken 'n zetel winst gegeven. Ook de Vrijheidsbond, waar voor de heer Sohels zitting had, heeft het niet tot 3/4 van den kiesdeeler kunnen brengen en zag alzoo zijn eenigste zetel verdwijnen. De aftredende heer J. Kuyipers, welke door de C.H. blijkbaar niet meer ge wild werd en voor wien thans een vrije lijst onder de naam van Chr. Volkspartij was ingediend, werd niet eens gesteund door zijn candidaatstellers, daar hij in to taal s'echts 21 stemmen behaalden. Het aantal Katholieke kiezers bedraagt als we goed zijn ingelicht 1857, terwijl zi,n r bracht 1799 stemmen, zoodat we daar zeer zeker uiterst tevreden kunnen zijn. Dat de S.D.A.P. hier nog geen vasten grond heeft is bij deze verkiezing weer gebleken. Even als bij de statenverkiezingen bedroeg het aantal stemmen 99. Voor de Katholieken komt als nieuw lid in den raad de heer P. Romijn op wien meer speciaal de bewoners van de Engel hun hoop hebben gesteld. VOORSCHOTEN. Cf eb or en: Hendrik, z. van I. Kraaij en G. A. van Os. GorneJia Theodora An- na, d. van J. W. A. Spiegelaar en P. M. van der Meulen. Ondertrouwd: W. L. van Breoht 22 j. en G. Kooijman 21 j. Overleden: W. J. M. van Haaster geb. de Vroomen 41 j. Gevestigd: S. van der Blom van Leiden. P. H. Dijkman van 's-Graven- hage. Ch. Bremmer van Duitschland. Vertrokken: J. Steen naar Maars- sen. J. Klink naar Meliaant. J. M. Brusse naar Hengelo. A. van Muijen naar Leiden. Jac. Kooien en gezin naaar Spaarndam. W0UBRUGGE. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert a.s. Donderdag 18 Juni des voorm. half tien. Punten van behandeling: 1. Notulen en Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Praeadvies op een verzoek om adhaesiebetuiging. 4. Idem op een verzoek van mevr. Frankhuizen. 5. Voorstel tot ver- leenen van eervol ontslag. 6. Voorstel tot vaststelling van een comptabelbesluit. 7. Rondvraag. TER-AAR. L. T. B. Maandagavond hield de L. T. B. een edenvergadering in het Patronaatsr gebouw. De opkomst was zeer gering. On geveer half negen opende de voorz., de heer C. v. d. Hoorn Azn., de vergadering met den chr. groet en heet allen van harte welkom. Ingevolge het besluit van de vo rige vergadering, aldus de voorz., zijn wij bijeen om de agenda te behandelen van de Centrale Veiling. Spr. betreurt het dat de opkomst zoo klein is. De secretaris, de heer H. Markman, leest de notulen van de vorige vergadering wel ke zonder op- of aanmerkingen worden vastgesteld. Als mededeelingen zijn er dat de „Kring" eenigszins gewijzigd is. Nu is hij als volgt: Ter-Aar, Kwakel, Nieuwkoop en Noorden. Dan krijgen we de behandeling van het bestuursvoorstel van de Centrale Veiling, n.l.aankoop grond en credietverhooging. De heer Jac. Valentijn vraagt voor welk doel en hoe groot het terrein is, dat aange kocht wordt. De voorz. heeft gehoord, dat cr een bedrag mee gemoeid is van 40.000. De heer H. v. Emmerik vindt ook inder daad de toestand aan de nieuwe Veiling niet ideaal, dit ontkent niemand. Maar kan het wel vallen om grond aan te koopen, wegens de financiën? Spr. wil het eerst nog eens afwachten. De heer A. C. Hogervorst wil de voor zichtigheid betrachten. Eerst eens kijken hoe het dit jaar loopt met den tuinbouw. Aan den anderen kant zegt de voorz. zijn wij toch met ruim 400 leden, en dan wordt het voor den man niet zoo'n groot bedrag. Geruimen tijd werd er over gesproken op zakelijke manier. Tot slot stelde het bestuur voor, om het agendapunt van de Centrale Veiling te verdagen tot in het najaar. Dan weten wij altijd meer, hoe het geloopen is enz. HILLEG0M. Uitslag voortuinen-wedstrijd. Gister avond hieild de afd. Hillegom der Alg. Ver. een goedbezookte ledenvergadering in Ho tel Sistermans. De voorzitter, de heer W. Jonkheer, opende de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom. De secro- taric brengt nu zijn jaarverslag uit. Er wer den 3 ledenvergadering gehouden en even veel bestuursvergaderingen. De afd. telt 482 leden en 21 lid-leerlingen. Een voor naam iets is de voortuintjes-wedstrijd, die tot stand kwam op initiatief van den heer Freriks. De penningmeester waa verhinderd de vergadering bij te wonen; van hem was een schrijven ingekomen, waarin als kassaldo vermeld werd 1130. Tot verificateurs wer den gekozen de heeren D. E. Nieuwenhuis en C. Freriks. Hierna kregen we te hooren het proces verbaal der jury van den „Voortuinwed- strijd". Dit luidt als volgt: De Jury deelt hierbij mede, dat zij tot den volgenden uitslag is gekomen: Als eerste prijswinner de heer W. Hop man, villa „Zonnehoek". Deze tuin muntte uit door steeds opvolgenden bloei van bol gewassen, terwijl door goedgetroffen kleu rencombinatie en door weloverlegde keuze van soorten, zeer aan te bevelen effecten werden bereikt. De 2e prijs werd toegekend aan den heer A. C. van der Schoot, villa „Vijverhof". Deze wensoht echter, als lid der jury, bui ten verdere mededinging te blijven. Deze tuin vertoonde een zeer goede architectuur en een welgekozen combinatie van andeie planten met allerhande soorten bolgewas- Derde prijswinner is de heer D. E. Nieu wenhuis; deze tuin legde-zelfs een schrifte lijk bewijs of van wat met bloemen is te bereiken. Een zeer passend opschrift in bloemen deed aardig aan. Vanaf Hillegoms mooiste punt in het voorjaar de Veenen- burgerlaan gezien, pas-te de aanleg hierbij zeer aan. Met zeer gering verschil sluit zich als vierde prijswinner de heer L. Stassen aan. Een kleurig en levendig geheel voor het drukke verkeer, dat hier voorbijtrekt, een goede demonstratie, wat in het vroege voor jaar met bloembollen te bereiken valt. De vijfde prijswinnaar, de heer P. G. Valk, heeft slechts een kleine ruimte te zij ner beschikking. Hij heeft vanaf het eerste begin van het voorjaar een aardige en smaakvolle collectie bolgewassen aange plant, waarvan de goede groepeering cn gezonde stand naar voren trad. Voorts wil de jury zich de volgende op merkingen veroorloven. Het is haar opge vallen, dat eenige bezitters van tuinen zich niet voor dezen wedstrijd opgegeven heb ben; wanneer dit wel was gedaan, zouden zij ernstige mededingers naar de prijzen ge weest zijn de jury hoopt op inschrijving van deze liefhebbers de volgende maal. Onder de niet-prijswinners bevonden zich eenige tuintjes, welke zeer zeker aanmoediging verdienen, maar het beschikbare aan Uil prijzen veroorloofde niet, ook hieraan eene belooning te schenken. Hierna werden de prijzen (kunstvoorwerpen) uitgereikt en met een dankwoord aanvaard. Hierna sluting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Muziekuitvoering. Hedenavond bij gunstig weer zal om 8 uur de Chr. Muziek- vereeniging van Katwijk aan Zee onder leiding van haar directeur, den heer P. C. Langmuur, een concert geven in de muziek tent N. Commandeurslaan. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Betaald werd voor ro zen per bos van 20 stuks: Landia f 0.70 0.80, Hadley f 1.601.80, Columbia f 0,80 0.90, Miss Edith Helen f 2.2.40, Butterfly f 0.700.90. Snijbloemen: Pioenen rose f 2.602.90, idem wit f 3.3.50, idem rood f 2.202.60, Centaurea f 0.150.20, Gladio len Halley f 3.3.30, Mimi 6—8 ct., Juliaan- tje-s p. 100 1115 ct., Witte Margrieten per 100 f 0.400.47, Kleine Margrieten per 100 1614 ct., Ranonkels f 0.200.25, Pyrethe- rurn van de koude grond f 0.301.10, Anne- monen per 100 f 0.350.40, Iris Yellow Queen per dozijn 46 ct. Idem Imperator 57 ct., idem Palida 68 ct.,idem dr. Ha ring 35 ct., Anjers per 100 f 0.300.35, Bruidsanjers per 100 1215 ct., Lathyrus per 100 f 0.300.40, Campernella f 0.80 0.90, Korenbloemen per 100 f 0.150.20e Pa- pavertjes 46 ct. Groot papavers f 1.1.20. WASSENAAR. Tuinbouwvereenigïng. Dinsdag hield bovengenoemde tuinbouwvereeniging in het Wapen van Leiden eene ledenverga dering. Nadat deze op de gebruikelijke wijze door den voorzitter, den heer A. G. van Tol, met. een kort woord werd ge opend, werden door den 2en secretaris, den heer A. Bergman, de notulen voorgelezen, die zonder op- of aanmerkingen werden vastgesteld. Vervolgens werd mededeeling gedaan, dat de heer A. F. van Zetten, die dezen avond een lezing zou houden, plotseling door familieomstandigheden tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn. Verder wordt medege^eld, dat de leden dezer vereeniging door den heer D. Th. Buys worden uitgenoodigd om op 15 Juli a.s. deel te nemeu aan eene te houden excursie op zijn buiten. Op dien dag zul len nog eenige vereenigingen zoowel van hier als elders daar een bezoek brengen. Men hoopt van dit gastvrije aanbod een dankbaar gebruik te maken. Vervolgens worden tot juryleden be noemd voor dc uitgeschreven prijsvragen de heeren N. van den Heuvel, K. Honig en P. Midavaine en voor de keuring volgens het puntenstelsel de heeren L. Gaarkeu kens, A. A. de Rooy en van Fulpen. Een candidaat-lid wordt vervolgens met algemeene sternen tot het lidmaatschap toegelaten. Hierop doet de voorzitter mededeeling, dat er op Donderdag 18 Juni een excursie zal worden gehouden naar Den Haag om VENETIE, 14 Juni 1931. Behalve de tentoonstelling van Chris telijke kunst en., de jaarbeurs is er nog iets dat de St. Antonius-feesten te Padua luister moet bijzetten en dat is een ker mis. Voor ons is dit een overblijfsel uit vroe gere katholieke tijden, maar in geheel Roomsche landen en streken is dit gebruik nog in eere. De kermis, dicht bij de Chiesa del Sant Antonio heeft echter niets merkwaardigs of het moet dit zijn dat er in 't geheel geen belangstelling is voor de draaimolens, de achtbaan en al de „spullen", die onze ker missen eveneens met hun aanwezigheid vereeren. Het pleit bij de plotselinge intrekking der openbare feesten misschien voor de Paduanen, die overigens bij de plechtig heden in de kerk een eerbied toonen als alle Italianen, een eerbied, die ons heel vremd aandoet, maar die bij nader be schouwen toch werkelijk een echte diepe eerbied blijkt te zijn. Sint Antonius wordt er niet minder om. Wat er dan nog van de feesten te zien is, de tentoonstelling van Christelijke kunst, zijn wij gaan zien. Het expositie gebouw is opgebouwd en opgenomen in bet complex van Jaarbeursgebouwen en maakt bij het binnenkomen een prachti ge» indruk. Als wij uit de gloeiende hitte die reeds eenigen tijd hier heerscht, binnentreden is het hier aangenaam en koel. Het geraamte van het gebouw is geheel met wit linnen overtrokken, de zon is ge weerd en het vertoeven is er aangenaam. In 't midden is een prachtige groote zaal die het aanzien heeft van een kerk. Aan weerszijden ervan zijn loggia's ge maakt, die ieder een galerij vormen van prachtige schilderingen. Voorin staat een groot en prachtig or gel, maar.het is een soort van stand zooals de firma's op de Jaarbeurs die heb ben. In de vitrines beneden liggen de prach tigste producten van edelsmeedkunst en van naaldwerk. Prachtige bewerkte koor kappen, geheel van gouddraad liggen er uitgestald. In de zalen om deze groote zaal- heen hangen de schilderstukken, die door kun stenaars van verschillende landen zijn in gezonden, of er staan op sierlijke consoles beeldhouw en houtsnijwerken, biddende figuren, modern gestyleerd en kunstzinnig opgesteld. Kunstenaars van zeer veel lan den hebben werk ingezonden. Boven een der zijwanden vermeldt een bordje Olanda. Hier zien wij de bekende mozaiken van Anton Molkenboer, drie reproducties van de altaarstukken uit de kerk van St. An tonius Abbas te Scheveningen met de Soheveningsche visschersvrouwtjes in mo- zaik. Jammer is het eigenlijk dat het origineel ervan hier niet te zien is, want de Italia nen, vooral de naburige Venetianen, zijn meesters in mozaikkuast, dus moeten ook wel hun bijzondere belangstelling hebben. Lodewijk Sengers is er met een viertal re- ligieuse teekeningen zwart en wit, met langzamen overgang van schaduw in grijs. Er is een geschilderde St. Antonius van Joan Collete, die wat meer gestyleerd is, dan wij van hem gewoon zijn. Verder zijn er kerk in- en exterieuren van kerken gebouwd door Kropholler, Van Moorsel, Kraaijvanger, Jules Rayser, Nico Molenaar, Ruskens en Thunissen en Jan Stuijt. Van de andere talrijke, meerendeels zeer mooie schilderwerken noemen wij de An- nunciatione van Paulo Consolo, de Fugo in Egitto van Gigiotti Zanini, de Madonna het Zuiderpark te bezchtigen. Ter plaatse zullen de deelnemers door den directeur van Gemeentewerken persoonlijk worden rondgeleid terwijl ook de heer van Bom mel aanwezig zal zijn. Na de pauze wordt verslag gedaan van de gehouden keurin gen. Voor de prijsvraag 6 cacteën en 6 vet- planten werden toegekend: le prijs V. van Tol, 2e prijs mej. M. Nijland en de heer N. Tiemstra. Voor de mooiste collectie in het wild groeiende bloemen en. planten met ver melding van naam werd aan een keurige inzending van de heeren A. F. van Zetten en H. A. N. Jansse een le prijs toegekend en aan mej. M. Nijland en N. Tiemstra ieder een 2e prijs. Voor het puntenstelsel werden toege kend aan: G. A. Henkes voor 2 witte kom kommers 9, 2 gele komkommers 8 punten C. Filius voor 1 Hortensia Moulliere 9 p., 1 Iselemo hirsilum 10 p.1. Hiamanthus Multiflora 10 p.Aianthum 10 punten met lof; D. de Gans voor Anthirinura 10 pun ten C. van Tol voor Cyprijudum 8 punten. Tijdens de rondvraag werd o.a. door den heer de Rooy de vraag gesteld of het juist is dat de Vogelmelk hier in deze streek zeldzaam voorkomt. Een en ander blijkt wel zoo te zijn, doch b.v. in de Haar lemmerhout tiert ze welig. Verder maakt de heer Jansse de aan wezigen opmerkzaam op eenige wilde in gezonden planten zooals de bremraap, een parasiet onder de planten, geeft alleen bloe men, doch heeft geen blad, verder de Keverorgus, een wilde orchiedee groeiende in de duinen in vochtige duinpannen, ook laat hij de hier zeer zeldzaam voorkomen de veenpluis zien. Hierop wordt door den -heer N. van den Heuvel een kort verslag uit gebracht van de gehouden excursie naar de Leidsche con Bambino van Beltrami om maar en kele van de talrijke soms ook zeer moder ne werken op dit gebied te noemen. Er is glas-in-lood-werk, die met elec- triseh ligt erachter een zeer gesoigneerden indruk maakt, veel mystieke uit hout gesneden figuren en onder meer nog een prachtig geweven kleed, waarop de Heilige Antonius ingeweven staat afgebeeld. In aparte nissen zijn zeer moderne, of moet het heeten liturgische altaren gebouwd, prachtig van stijl meestal met een toe passing van moderne bouwmaterialen. Zeer modern is wel het laatste avond maal van Tone Kralj, terwijl een ultra moderne kruisweg in helle kleuren zaal 13 versiert. De gezichten zijn op deze schil deringen weggelaten zoodat deze met de zeer opvallende kleuren als rose en licht groen den indruk geven van gekleurde paascheieren, die de kinderen op Paasch- Zaterdag zoeken gaan. Het meest opvallend is het prachtige doopvont, dat ontworpen is met de ge dachte aan oud-Christelijke tijden, loen de doop door onderdompeling plaats vond. Langs de vier marmeren treden van een cirkelvormige trap, daalt men af in deze doopkapel. Maar in plaats, dat dit doopbassin met water gevuld is, staat in het midden een doopvont in den vorm van een pauk, waaruit dan de priester nu natuurlijk water schept voor de doop plechtigheid. Maar de idee van onderdompeling is bij dit eenvoudig en toch zoo mooi uitge voerde doopvont duidelijk zichtbaar. Al hapert er natuurlijk veel aan de or ganisatie der tentoonstelling van Christe lijke kunst, catalogi vermeldend de in gezonden werken zijn er bijvoorbeeld niet, artistiek is zij zeer goed verzorgd en de prachtige inzendingen doen zien, dat er op het terrein der Christelijke kunst toch nog wel heel wat te doen valt. Van hier gaan we naar de Jaarbeurs, die grootsch is ingericht. Tal van zalen geven een indruk van de Italiaansche industrie en handel. Het aan tal stands is niet te tellen. Zelfs op een heelen langen dag zou men nog met bij machte zijn alles te zien. Buiten in de galerijen, waar de zondoor gordijnen zooveel mogelijk geweerd wordt, rijen zich tal van winkeltjes aaneen, maar vooral de vreemde bezoekers natuurlijk, die typisch Italiaansche artikelen kunnen koopen, als halskettingen en armbanden, zijden kleedjes en allerlei snuisterijen en typisch Italiaansche gebruiksvoorwerpen. Deze dag is de Jaarbeurs de Fiera Campioni juist geopend en de drukte ia overweldigend. Wat kerkelijke feesten zooals een Lof, waarbij goed geteld 53 bisschoppen tegen woordig zijn en de electrisohe verlichting des avonds van vele gebouwen voltooien deze feesten, die wij bij zulk een geweldi gen opzet zouden kwalificeren als in het water gevallen. Maar wat er te zien was, hebben wij ge zien en wij hebben Padua verlaten met den wensch, dat andere pelgrims meer mo gen zien van deze feesten, die een heel jaar zouden moeten duren, maar die door Mussolini in de war zijn gestuurd. Wat ook zonder dat in Italië niet zoo heel moeilijk is. Maar hierover wordt niet geschreven in de kranten en ook niet gesproken, want Mussolini's arm reikt ver en misschien zijn ook de Paduanen be vreesd dat dan de stroom van pelgrims nog meer verminderen zal. Maar toch wij zijn alweer tevreden. We hebben met de hand tegen de graftombe van den heilige een oogenblik gebeden en die gedachte verdrijft de teleurstelling, die er in ons hart is, als wij heengaan uit Padua. Hortus. Ook werd nog gevraagd naar een bestrijdingsmiddel tegen loodglans bij abrikoos, perzik en pruim. Het meest suc cesvolle bestrijdingsmiddel blijkt te zijn in de aangetaste tak met een mes een kerf in de lengte van de tak te geven tot een lengte van 25 tot 30 c.M. zoo diep dat men net het hout raakt. Een volgend jaar is een dergelijke tak absoluut vrij van deze ziekte. Nadat verder nog over eenice zaken zooals bespuitingsmiddelen en de daarmede gedane ondervindingen werd ge sproken sluit ten slotte de voorzitter na eerst dank gebracht te hebben voor de groote opkomst en de inzenders voor hun medwerking deze wederom zeer geanimeer de vergadering. ALPHEN AAN DEN RIJN. Estafette-loop. De plannen tot het hou den van een estafetteloop door onze ge- gemeente nemen vasteien vorm aan. Uit de zeven deelnemende vereenigingen is reeds een commissie gevormd ten einde zich met de regeling van een en ander te be'asten. Behoudens goedkeuring van B. en W. zal de estafetteloop plaats hebben tusschen 1 en 15 Augustus. In de sloot. De motorrijder P. Z. uit Ter Aar kwam gisteravond nabij het zwem bad, doordat hij de bocht te kort nam, met zijn motor in de sloot terecht. Hij kwam met een nat pak en de schrik vrij. Fiets gevonden. Nabij de asphaltfabriek werd een onbeheerd heerenrijwiel gevonden. Inlichtingen zijn te bekomen bij de politie. 6089 Postkantoor. Lijst van onbestelbare brieevn en briefkaarten, terugontvangen in de le helft der maand. Juni '31. Brieven bin nenland: J. H. K. Ronkel, Uithoorn. L. Mellema, Alphen a. d. Rijn (geweigerd). Rotterdamsch Nieuwsblad, Rotterdam (ge weigerd). Letter A. Postkantoor, Zwijn- i drecht. Briefkaarten binnenland: J. Brou- i wer, Zwolle. P. Hartman, Den Haag. B. van Breen, Den Haag. BOSKOOP. Gemeenteraad. Vrijdag 19 Juni '31 des I avonds te 7 uur zal de raad dpzer gemeente in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeenkomen. Agenda: 1. Opening en trek king nummer voorstemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen van de ver gadering van 20 April 1931. 3. Ingekomen I stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel tob vaststelling van pensioensgrondslagen. 6. Aanbieding van het verslag van den toe- stand en de exploitatie der bedrijven over 1930. 7. Aanbieding ter vaststelling van de j kohieren der hondenbelasting voor het jaar I 1931. 8. Voorstel bot wijziging van de ver- I ordening op de heffing van een belasting op vermakelijkheden. 9. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst be treffende de waterlevering met de gemeen te Koudekerk. 10. Voorstel tot verhooging van het maximum der boegezegde bijdrage in de kosten van den zinker door den Rijn ten behoeve van de watervoorziening van de gemeenten Alkemade, Leimuiden en Rijnzaterwoude. 11. Voorstel bot vaststel ling van een rooilijn voor een gedeelte van de Burgemeester Oolijnstraat. 12. Aanbie ding ter vaststelling van vier concept-be- I sluiten bot wijziging van de begrootingon voor 1930 en 1931. 13. Voorstel bot het ver- leenen van medewerking voor de aanschaf- fing van leermiddelen ten behoeve van de j Chr. Ned. Herv. School. 14. Voorstel tot het j verleenen van medewerking voor de aan schaffing van meubilair ten behoeve van de I Vereeniging voor Chr. Schoolonderwijs. 15. Benoeming van een plaatsvervangend se cretaris. 16. Benoeming van een plaatsver vangend lid van het hoofdstembureau. 17. Voorstel bot onbewoonbaarverklaring van de woning plaatselijk gemerkt Badhuisweg i no. 37. 18. Voorstel tot aankoop van gron- den van den heer Turkenburg. 19. Benoe ming van een gemeente-opzichter, hoofd van publieke werken. 20. Rondvraag. 21. Sluiting. Te veel gevergd. De besturen van de Boskoopsche Burgerwacht en den Bijz. vrij- willigen landstorm hebben aan B. en \V. i een schrijven gericht met het verzoek aan I die vereenigingen gratis te willen versbrek- I ken de noodige electriciteit, gas en water I in hun oefenlokaal in de Biezen. B. en W. meenen echter, dat van de ge- I meente, welke nog niet lang geleden een oefenlokaal voor deze vereenigingen heeft gebouwd, en gratis ter beschikking stelt, niet kan worden gevergd, dat zij ook de kosten van electriciteit, gas en water, voor haar rekening neemt. Zij stellen derhalve voor op dit verzoek afwijzend te willen be schikken. BODEGRAVEN. Collecte. De collecte Zondag in de H.H. Missen gehouden voor de arme en nieuw op te richten parochies, heeft opgebracht de som van 285.De prediicatios werden gehouden door den zeereerw. heer v. Dijk, pastoor van Nieuwkoop. KOUDEKERK. Aanbesteding. De uitslag van de op Dinsdag door Burg. en Weth. dezer ge meente gehouden aanbesteding voor het bouwen van twee brugwaohterswoningen bij de Koudekerksche brug aan den Hooge Rijndijk, is ais volgt: W. Kleijn den Haag 10.272; C. Corver Leiden ƒ7.667; A. J. Langeveld Leiden ƒ7.511; N. va-n Digge- le Koudekerk 7.270; R. A. Meijer Koude kerk 7.200; J. L. van Bennekom Hazers- woude ƒ7.180; H. A. Niersma en Zonen Voorschoten ƒ7.093; C. A. van der Wiel Hazerawoude 6.788; J. A. en W. van Burik Nieuw Vennep 6.727; fa. van Duijn en Vink Noordwijk ƒ6500; fa. BarencLse en Schreuder Leiden ƒ6.488; D. Leenheer Koudekerk ƒ6.425; Gebr. Batelaan Hazers- woude ƒ6.421; W. Jongeneel Koudekerk 6.390; L. Groen en A. Bregman Benthuij- zen 6.260; Gebr. J. en P. van Wijk, Al- phen a. d. Rijn 5.922. De gunning is aan gehouden. WOERDEN. Jubileum V.E.P, De R. K. Voetbalver- eeniging V.E.P. viert dit jaar haar 12-ja rig bestaansjubileum, bij welke gelegenheid nederlaag- en jubileum wedstrijden worden gespeeld, tegen elftallen uit de Federalie. Door eenige personen werden hiervoor een paar fraaie bekers als prijzen beschikbaar gesteld. ZEVENHOVEN. Personalia. Tot deurwaarder bij de plaatselijke belastingen is benoemd de heer G. J. de Bruijn alhier, i Verbouwing. De verbouwing van het J transformatiegebouiw van het electrisch be drijf is opgedragen aan de heeren G. Hei- I kamp Jr. timmerwerk en L. Schellingerhout 1 metselwerk.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7