UIT DE OMGEVING VALKERpURG (L.) ZATERDAG 13 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 Graanpakhuis te Oslo afgebrand. In het in het Oostelijk deed van de haven van Oslo gelegen groote pakhuis van de landbouwcoöperatie „Felleskjoepet", dat ge heel met graan en chemicaliën was gevuld, is gistermiddag brand uitgebroken, welke in korten tijd het geheele gebouw verniel de. De brandweer slaagde er slechts in te verhinderen, dat de brand naar een nabij gelegen opslagplaats van kolen zou over slaan. De schade bedraagt ongeveer twee millioen kronen. Groote brand te Koningsbergen. Gistermiddag brak in een magazijn, gelegen aan de Markt in de oude stad te Koningsber gen, een hevige brand uit. Het vuur breidde zich zeer snel over het drie verdiepingen hooge gebouw uit. Een groote hoeveelheid brandende tapijten en balen met 6toffen werd door de brandweer uit de vensters op straat geworpen. Velen maakten van de ontstane verwarring gebruik om zich onrechtmatig verschillende goederen toe te eigenen en verscheidene per sonen zijn ook reeds gearresteerd. Het verkeer werd op dit drukke kruispunt ten zeerste belemmerd. Na 2 uur van hard werken gelukte het de brandweer het vuur onder bedwang te krijgen. Groot gevaar ontstond door het instorten der torens, die op het dak van het warenhuis waren aangebracht. Deze kwamen terecht op de draden van de electrische tram en van de electrische verlichting, die afknapten. Gelukkig was de stroom reeds te voren uit geschakeld, zoodat geen verder onheil werd aangericht. Een brandweerman werd tijdens het blus- schingswerk licht gewond. De twee verdiepingen zijn geheel uitgebrand De schade is nog niet te overzien, doch is zeer belangrijk. Hittegolf in Spanje. In Spanje heerscht op het oogenblik een hittegolf, zoo hevig, als sedert 1908 niet meer is voorgekomen. Te Madrid steeg het kwik tot 40 graden, in Audulasië zelfs tot 50 graden. Te Madrid werden tot dusverre ruim 50 per sonen door de hitte bevangen, waarvan twee gevallen met doodelijken afloop. SCHILDERIJ GESTOLEN. Uit het kasteel van Versailles, De „Journal" meldt dat uit bet ka-steel van Versailles een schilderij gestolen is, voorstellend Lodewijk XIII als kind. De dief heeft het doek eenvoudig uitge sneden en de lijst laten hangen. De verdenking valt, zegt het blad, op een buitenlandsche bezoeker, wiens positie de affaire bijzonder opzienbarend maakt. HET UITSTERVEND INDIANENRAS.. Volgens de jongste telling bedraagt het aantal Indianen in de Vereenigde Staten nog slechts 245.000. Zooa'Ls men weet, zijn 'gepaalde streken door de regeering voor hen gereserveerd, ten einde te voorkomen dat'de laatste restanten van dit ras, dat eenmaal het geheele Amerikaansche wereld deel beheerschte, al te spoedig zullen uit sterven. Desondanks is, zooals uit boven staande cijfer blijkt, hun zielental in de Unie niet grooter dan dat van een enkele flinke stad. TWIST TUSSCHEN STAMMEN IN NATAL Groot aantal slachtoffers. Gisteren heeft in het district Greytown (Zuid-Afrika) een groote vechtpartij plaats gehad tusschen verschillende stammen. Te Muden en Weenen werden honderden hutten door plunderaars in brand gestoken. Men neemt aan, dat het aantal slachtoffers onder de inboorlingen zeer groot is. De twist was ontstaan bij de verdeeling van de goederen van het onlangs overleden stam hoofd Moenu. Negen Europeanen, die aanwe zig waren om de verdeeling der goederen te regelen, werden genoodzaakt te vluchten en zich in een hoeve te verschansen, die door de inboorlingen met steenen werd bekogeld, daar hun beslisisng niet in goede aarde was geval len. Drie Europeanen werden hierbij gewond. Een sterke politiemacht is naar het oproerige gebied gezonden en is er in geslaagd de orde, althans tijdelijk te herstellen. De toestand blijft ernstig en er is dringend om verster king verzocht. Zijn vader en moeder neergeschoten. Om nog niet bekende redenen heeft de han delsreiziger Muller te Neumunster zijn moe der neergeschoten; hij wachtte daarna zijn va der op, dien hij doodde door een schot in den hals. De man heeft tenslotte zichzelf van het leven beroofd. De zwaargewonde moeder is naar het ziekenhuis gebracht, doch haar toestand is hopeloos. LEIDSCHENDAM. Vereeniging „Wilhelmina". Donderdag avond te 8 uur hield de Wilhelmina-Ver eeniging te VeurLeidschendam een alge- ïneene ledenvergadering in café „Het Wa pen van Veur". De voorz., de heer J. Meijer, opent de vergadering en heet allen welkom. Hij ver trouwt, dat de verschillende besprekingen en eventueele discussies op aangename en zakelijke wijze zullen gehouden worden. De notulen worden gelezen en onveran- j derd onder dank goedgekeurd. Tot lid der controle-commissie wordt na stemming en herstemming gekozen de heer J. Schuit. Punt 3 vermeldt bespreking der feeste- I lijkheden. De voorz. deelt mede, dat het bestuur het volgende voorstelt: de le dag, Dinsdag 25 Augustus, zal des avonds een Gondelvaart worden gehouden, waarvoor j de volgende geldprijzen zullen worden uit- geloofd: le prijs 40, 2e prijs 25, 3e prijs 15 en 4 troostprijzen van 5. Na afloop zal een schitterend vuurwerk worden afge stoken. De 2e dag worden des morgens de kinderfeesten en kinderspelen gehouden, terwijl des namiddags er tonnetje steken zal zijn voor heeren boven 14 jaar en boeg spriet loopen om geldprijzen van 10, 7.50, 5 en 2.50. Voor dames boven 14 jaar zal er ringsteken zijn op de fiets, eveneens om fraaie prijzen, bestaande uit luxe voor werpen. De 3e dag zal er des morgens ringsteken zijn met auto's en des namiddags ringste ken met paard en tilbury voor heer en dame. Het bestuur zal trachten bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan het feest zoo groot en luisterrijk mogelijk te maken, terwijl de winkeliers nog zullen worden bijeengeroe pen voor het houden van een etalagewed strijd. Tevens zal het bestuur trachten de Veenestraat en Damlaan te versieren; een commissie uit het bestuur zal dit plan uit werken. Een en ander wordt met alge- meene stemmen aangenomen. Van de rondvraag wordt een zeer ruim gebruik gemaakt. Lange besprekingen wor den gehouden over het koopen der kinder prijzen hier ter plaatse; de voorz. zet deze zaak duidelijk uiteen. Besloten wordt, dat het bestuur de winkeliers in de gelegen- heid zal stellen de kinderprijzen te leveren tegen het hiervoor uitgetrokken bedrag. De heer Schuyt brengt hulde aan het I bestuur voor het vele en goede werk en hun groote activiteit. Meerdeer vragen ko men nog naar voren en worden allen naar genoegen door den voorzitter beantwoord. De voorz. deelt nog mede, dat door het bestuur nog een collecte zal gehouden wor- I nen vieren. Enkele leden verklaren zich be de feesten zoo schitterend mogelijk te kun nen vieren. Enkele lede nverklaren zich be reid het bestuur in deze behulpzaam te zijn. Hierna sluit de voorz. deze geanimeerde vergadering, na dank gebracht te hebben voor de opkomst en de aangename bespre kingen en na allen aangespoord te hebben tot groote medewerking. KATWIJK AAN DEN RIJN i Tuinbouw. De gevreesde aardappelziekte waarvan we de vorige week melding maakten, is van tamelijk grooten omvang geblekeD Ge- lukkig dat het weer niet gunstig was voor ver dere uitbreiding. Wel heeft het regenachtige weer ongunstig gewerkt op de bestrijding die door verschillende tuinders was ter hand ge nomen. Voor de bestrijding met Bordeausche pap moet mij bij voorkeur droog, liefst zon nig weer hebben. Ook met bollen rooien is een aanvang gemaakt. Zooals trouwens verwacht werd, blijken de bollen niet aan normale ver wachtingen te voldoen. Zeer waarschijnlijk zal het van invloed zijn op de prijzen. Bollenpellen. Zooals uil een advertentie ;n dit blad blijkt, maakt het Bureau der ar beidsbemiddeling er zeer ernstig werk van om ten opzichte van het plaatsen en vervoeren naar de diverse werkplaatsen in de bollen streek van bollenpellers dit zoo goed en zoo goedkoop mogelijk le doen zijn. Het heeft zich hiervan verzekerd door de medewerking der afdeelingen van Bloembollencultuur, verschil- I lende werkgevers, de arbeidsbureaux in de I verschillende plaatsen, de Directie der N.Z.H. T.M. Het ligt voor de hand dat de enkele hon- derde meisjes die dit werk verrichten van deze I prachtige gelegenheid, waardoor men van een I net en comfortabel vervoer verzekerd is, ge- bruik zullen maken. Het bureau verstrekt alle I inlichtingen. Men zie de advertentie. J Concert. Gisterenavond gaf de Harmonie Vereen. „Katwijk" haar tweede concert in dit i seizoen in de muziektent aan de Comman deurslaan. Er was flinke belangstelling. DE ENCYCLIEK-MEETING NAAR NOORDWIJKERHOUT. Wij ontvingen een schrijven van den se cretaris van den Volksbond te Sassenheim, waarin deze zijn leden oproept, om mor gen op te -trekken naar de encycliekmee ting te Noordwijkerhout. Dat is sympathiek. Maar als wij dit schrijven opnamen on der „Sassenheim" zouden misschien alleen de Volksbonders van deze plaats het be schouwen als tot hen gericht. En die oproep moet in breeder kring worden ter harte genomen. Uit alle afdeelingen van den N. R,-K. Volksbond, die deze encycliekmeeting heb ben georganiseerd, moeten in groote drom men de leden optrekken, om getuigenis af te leggen, dat hun program nog altijd is de Rerum Novarum, om daar in Noord wijkerhout te manifesteeren, èn om ver- jongste begeestering op te wekken in -zich zelf voor den goeden socialen strijd En niet alleen Volksbonders mogen van hun belangstelling, van him mede-leven blijk geven, al is t' ook speciaal morgen een Volksbondsfeest Morgen dan zal weer blijken, dat er nog Goddank o zoo velen zijn, die Katholiek in merg en been, hun overtuiging willen uit dragen naar buiten; die, zelf vurig voor de goede zaak, ook in anderer harten die geèstdrift willen overplanten Morgen zal het zijn te Noordwijker hout een feest van den arbeid, een feeBt van den diep-overtuigden Katholieken ar beidersstand, georganiseerd in onzen Volksbond. En met die arbeiders vieren alle andere Katholieken mede feest, in solidariteit, in waardeering en eerbied voor die echt Ka tholieke da ad Het programma is als volgt: 2.30 uur, Lof met toespraak in de St. Josephkerk optocht met ontplooide banie ren, opgeluisterd door vier muziekkorp sen, naar het terrein van het St. Bavo Ge sticht. De route is als volgt: Vanaf St. Josephkerk langs het nieuwe Raadhuis langs de Nieuwe Duinstraat, Ha venstraat, Dorpsstraat, Kortenbachstraat, Harde pad, Dorpsstraat, Langevelderweg, terrein St. Bavo. Op het terrein: 1. Opening door den voorzitter der af- deeling Noordwijkerhout. 2. „Aan U, o Koning der Eeuwen". Te zingen door alle aanwezigen met begelei ding van de harmonie „Jeanne d'Arc". 3. „Laude Sion", R.-K. Gem. Zangver. „St. Gregorius", te Lisse. 4. Rede van den Zeereerw. Heer J. Hooiman. 5. Salve Regina. R.-K. Gem. Zangver. eeniging „St. Gregorius" te Lisse. 6. Rede van den heer Brouwer. 7. „Het Koningskind". R.-K. Gem. Zang- vereeniging „St. Gregorius" te Lisse. 8. Sluiting. „Strijdlied" Te zingen door alle aanwezigen met begeleiding der Har monie „Jeanne d'Arc". De muziekvereenigingen, welke mede werking verleenen, zijn: „St. Jeanne d'Arc", Noordwijkerhout, „Excelsior" te Noordwijk, „St. Cecilia", Voorhout en „Perosi" te Leiden. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. Mijnwerker door den bliksem gedood. Toen de 28-jarige gehuwde mijnwerker E. Jas'ke zich Woensdag in de gemeente Palenberg, in de onmiddellijke nabijheid van de LimburgS'dhe grensgemeente U'bacli over Worms gelegen, op weg naar huis bevond, werd hij door een zwaar onweer verrast. Jaske schuilde onder een dik ken boom. Plotseling sloeg de bliksem in den boom en trof den ongelukkige. J. werd vreeselijk verminkt. De linkerzijde van het lichaam werd geheel openge scheurd. De dood trad onmiddelijk in. Verdronken. Toen het vijfjarige zoontje van de we duwe De Boer te Ursem (N.-H.) Woensdag middag bij de ouderlijke woning aan het spelen was, viel hij van een brug in het wa ter. Zijn vriendjes liepen weg zonder iemand te waarschuwen. De moeder zag later een paar klompjes boven het water steken en haalde het ventje eruit. De le vensgeesten bleken reeds geweken te zijn. Te Spijkerboor (Anloo) is de 3-jarige koopman J. de L. met zijn fiets te wa ter gereden en verdronken. Hij laat een vrouw en één kind achter. HOTEL CONTINENTAL geh. gerestaur. Str. vpf?Schitt. serre. Mooiste punt v. Vkg. Tel. $2. Vr. prosp. Autogar. 5802 Eig. L. JENNEKENS. BRANDEN. Zomerhuisje door brand ver nield. De bewoner ernstig gewond. Vrijdagmiddag ongeveer 2 uur heeft in de gemeente Eemnes een ernstig ongeval plaats gehad. Ter hoogte van de Gooiers- gracht is een daar staand houten gebouwtje een zomerhuisje in brand geraakt. Op dat moment bevond zich in het huisje de acht-en-dertig-jarige de Bruin uit Hilver sum, die zich door het bliksemsnel vlam vatten niet meer bijtijds in veiligheid kon brengen. Met hevige brandwonden overdekt werd de ongelukkige uit het huisje gehaald en naar het St. Jans-ziekenhuis overge bracht, waar hij ter verpleging is opgeno men. Zijn. toestand is zorgwekkend. Het huisje is totaal afgebrand. Dergelijke zomer- en kampeerhuisjes staan er veel in dezen omtrek. Men veronderstelt, dat de B., terwijl hij een sigaret zat te rooken, in slaap is gevallen. Het vuur van de sigaret schijnt door deze omstandigheden voedsel te hebben gekregen met het voornoemde noodlottige gevolg. Uitslaande brand te Hoevelaken. Slapende kinderen nog tijdig gered. Donderdagavond omstreeks half tien bemerkte het 13-jar*ig dochtertje van een imelksltijter J. te Hoevelaken, dat boven het huis rookwolken uitkwamen. De moe der was uit werken terwijl vader aohter op het land werkzaam was. Ijlings is het meisje haar vader en eenige buren gaan waarschuwen, die terstond toesnel den en wien het gelukte, twee kinderen, die rustig in het huis lagen te slapen, nog tijdig in veiligheid te brengen. Het vuur bleek echter niet meer te stuiten en spoedig stond het perceel in lichte laaie. Aangezien op het dorp geen 'brandspuit aanwezig is, trachtte men aanvankelijk de vlammen met eenige aninimaxapparaten te dooven, doöh het vuur had reeds te grooten omvang aan genomen dan dat dit kon baten. Ook de motorspuit uit Amersfoort, welke door den burgemeester was ontboden en spoedig ter plaatse was, kon niet voor komen, dat het geheele huis met den in boedel een prooi der vlammen werd. Een varken en een hit kwamen in de vlam men om. De boeken van den melkslijter zijn alle verbrand, hetgeen eeen schadepost voor hem beteekent, daar verscheidene half jaar- en jaarklanten daarin stonden ge noteerd. Huis en inboedel waren verze kerd. De oorzaalk van den brand is on bekend, „Msb." HOOG WATER. De Dommel buiten hare oevers. Men bericht uit Oostelijk Noord-Bra bant aan de „Tijd": Tengevolge van de buitengewoon hef tige regens van den laatsben tijd is de rivier de Dommel op verscheidene pun ten buiten hare oevers getreden. Meer dere aangrenzende weilanden zijn over stroomd. Terwijl we thans midden Juni schrijven is het water tot winterpeil ge rezen. Ouden van dagen verklaren, dat een dergelijke watertoestand in den zo mer een bijna nimmer voorkomend ver schijnsel is. Niet alleen in de oevergebieden der rivier is de waterstand abnormaal hoog, ook in de zoogenaamde „broeklanden" hebben verschillende gedeelten van den hoogen waterstand te lijden. Slooten en waterlossingen zijn boordevol en kunnen op sommige plaatsen het overtollige wa ter niet tijdig afvoeren. Zelfs in de den- nenbosschen staan hier en daar percee- len blank, terwijl de meeste vennen ge vuld zijn als ware het volop winter. In het hooibedrijf moeten herhaalde lijk wegens den regenval de werkzaam heden worden onderbroken; ook in de tuinderijen, o.a. in de aardibeiencultuur, waar de pluk der vroege soorten begon nen is, worden de nadeelige gevolgen van den weerstoestand ondervonden. HET VERGAAN VAN DE „VEERGAT". Het lijk van den machinist geborgen. Vrijdagmiddag ongeveer half drie is het gelukt de nabij Breezand op de Zuiderzee gezonken sleepboot „Veergaat" te lichten. In de machinekamer werd het lijk gevon den van den verdronken machinist A. Vis ser Sr. uit Hansweert. Het stoffelijk over schot is naar de Ver bandkamer van de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzee werken overgebracht. De sleepboot „Goe. ree" van den Stoomsleepdienst v.h. P. Smit te Rotterdam zal het stoffelijk overschot zoo spoedig mogelijk van Den Oever naar Hansweert overbrengen. De lijken der andere verongelukten zijn niet gevonden, zoodat men vermoedt, dat zij zijn weggedreven of wellicht in de tak ken der zinkstukken van den keileemdam zijn vastgeraakt. Het onderzoek wordt voortgezet. Beurs met 1000 gestolen. De 57-jarige graancont-roleur W. v. H. te R dam heeft aangifte gedaan dat hij gis terenmiddag ontdekt heeft dat uit een kast in zijn woning aan de Robert Fruinstraat een beursje is ontvreemd dat een bedrag van 1000 aan bankbiljetten bevatte. Het is 'n koralen beursje met-zilveren sluiting. De politie van het bureau aan de Witte de Withstraat heeft de zaak in onderzoek. GEVAREN, DIE MEISJES BEDREIGEN. Fantasieën van een onderwijzeres. Vorige week hebben wij uit de „Graaf schapsbode" overgenomen een gedeelte van een brief, waarin e>en 22-jarige onderwij zeres uit Nijmegen een avontuur verhaalt, dat haar overkomen zou zijn op een vacan- tie-uitstapje naar Keulen en dat haar ten slotte terecht deed komen in een villa, waain nog zes meisjes verborgen werden gehouden, klaarblijkelijk met de bedoeling, haar af te leveren aan niet nader aan te duiden gelegenheden. Reeds aanstonds hebben wij, schrijft de „N.H.C.", aan de geloofwaardigheid van 't geheele verhaal getwijfeld. Het daarin be schreven leek ons zoo ongehoord, dat wij ons om nadere inlichtingen hebben ge wend tot de Keulsche Kriminal-polizei, wel ke ons verklaarde, dat haar van het heele geval niets bekend is. Wel werd medege deeld, dat eenige weken geleden te Dres den iets dergelijks was yoorgekomen. Daar zaten twee jonge meisjes in een café, ter wijl haar begeleiders de stad waren inge gaan, om zaken te doen. Een ernstig uit ziende dame kwam plotseling op de meis jes toe met het verzoek, in de buurt voor haar een brief te willen bezorgen. Degene, voor wie(n) de brief bestemd was, woon de op een hoog gelegen verdieping en het viel de dame zelf moeilijk de trappen te beklimmen. De jonge meisjes lieten zich overhalen en willigden den wensch van de dame in. Gezamenlijk begaven zij zich naar het aangeduide huis, een van haar zocht de bewuste woning op, maar kwam niet te rug. De bij den ingang achtergebleven vriendin waarschuwde na eenigen tijd de intusschen teruggekeerde begeleiders en te zamen belden zij aan de woning aan. De bewoners deden alsof zij totaal verrast wa ren: aanvankelijk wisten zij van niets. De bezoekers lieten zich echter zóó maar niet wegsturen. Een poging om de deur toe te slaan, wisten zij te verijdelen en zij dron gen de woning binnen. Daar vonden zij het vermiste jonge meisje bewusteloos in een kamer liggen. De politie heeft het nest daarop uitge roeid. Tot zoover het Dresdener geval. We zullen wel niet ver van de waarheid a-f zijn, als we beweren, dat de Nijmeeg- sche onderwijzeres hiermede bekend wa-s en wellicht uit zucht, om interessant te zijn op deze „wetenschaphaar (inder daad rijke) fantasie heeft laten voortwer- ken, concludeert het blad. Inbraken te Eindhoven. De inbraken op klaarlichten dag duren in Eindhoven maar voort. Gisteren weer op 5 plaatsen. Bij v. d. H. in de Boeg straat, kwam men binnen na een ruit te hebben ingedrukt, vermist wordt er nietsbij J. aan de Roostenlaan wordt 50 vermist; bij diens buurman vond men niets; bij S. V. in de Geraniumstraat is 60 gestolen; bij J. H. in de Hei straat 6.50. Blijkbaar zijn het dieven, die weten, wanneer de bevjoners;; niet tlhuis zijn. Alle inbraken kwamen voor in dezelfde wijk. Rond de honderdduizend. Ze zaten met hun drieën in „Centraal", in Den Haag, en het gesprek kwam toeval ligerwijs op de Staatsloterij. Ze bleken er alle drie in te spelen. Welk lot heb jij? vroeg de een. Ik heb 7088; en jij? De ander haalde zijn loterijbriefje uit zijn portefeuille en las op: „17087". Ze hadden pleiizier over deze toevallige overeenkomst van de cijfers, maar de vroolijkheid aan het café-tafeltje steeg nog meer, toen bleek, dat nummer drie van het gezelschap 7807 had. Ze besloten, deze drie nummers geza menlijk te spelen. De een had. op 7807 slechts 1/10 lot, de anderen hadden halve loten. Ze rekenden uit, en het aandeel werd bijgepast. Toen ging elk van het drietal zijns weegs. Met spanning volgden zij de trekkings- lijsten der Staatsloterij, maar Fortuna had weer vreemde nukken. Want hoewel het nummer van den hoofdprijs ook uit zevens, een acht en een nul was samengesteld, viel de honderdduizend op 7087, en het drietal had toevallig juist 7088, 17087 en 7807. Deze nummers kwamen er ook uit, maar.... als nieten. Ook toeval! »Tel." BIJ DARMTRAAGHEID/1 le^er- en galziekte, vetzucht en jicht, maag/ en darmcatarrh, gezwellen aan den dikkeidarmwand, ziekte verschijnselen aan den eyreldarm, verwijdert het natuurlijke „Franrfffsef" bitterwater op stopping in de organ erf van den onderbuik vlug en pijnloos. Bij Apojfcn. en Drog. verkrijgb. 5999 BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. Treinbotsing bij Altona. Op het traject Kal tenkirchen- Altona heeft gistermiddag om 3 uur 10 tusschen Tanneneck en Ulzburg een botsing tusschen een aantal motorrijtuigenen en een goede rentrein plaats gehad, waarbij 16 passa giers van de motorrijtuigen gewond werden, alsmede beide machinisten. Voor niemand bestaat echter levensgevaar. Na verbonden te zijn in het ziekenhuis, konden de mees ten naar huis vervoerd worden. Het onge luk is te wijten aan onachtzaamheid van het personeel van de motorrijtuigen. Acht mijnwerkers omgekomen. Uit Stamboel wordt gemeld, dat ten gevol ge van een ontploffing in een mijn bij Son- guldak acht personen zijn gedood. De raate- rieele schade is aanzienlijk. Songuldak ligt in Voor-Azië aan de Zwarte Zee. Hij wilde Hollandsche guldens koopen. In een bijkantoor der districtsbank te Recklinghausen verscheen gisterochtend 'n man, die Hollandsche guldens wenschte te koopen. Daar de bank geen Hollandsoh geld momenteel ter beschikking had, moest de bezoeker onverrichter zake weggaan. Hij kwam echter korten tijd later weer terug, deponeerde zijn aktentasch op tafel en hield den kassier, die alleen op de bank aanwezig was, een revolver onder den neus, met de woorden: „en nu vlug mijn geld- tasch vullen!" De kassier overhandigde hem noodge dwongen wat hij had aan baargeld, n.l. 1303,80 Mark, waarna de dief ijlings de vlucht nam. De nasporingen der politie ble ven zonder resultaat. Hevige sprinkhanenplaag in Zuid-Arabië. Sedert eenige dagen wordt Zuid-Arabië ge teisterd door een tot nog toe ongekende sprinkhanenplaag. Niet minder dan twintig duizend hectaren bouwland zijn door de zwermen geheel vernield. Ongeveer vijftien duizend man werken dag en nacht aan de be strijding van de plaag. OEGSTGEEST Klasse-indeeling wegen B. en W. dezer gemeente hebben in het belang van de in standhouding en bruikbaarheid van den weg het noodzakelijk gaecht voor ondergencemde wegen een klasse-indeeling vast te stellen, als bedoeld in art. 3 van het Motor- en Rijwiel reglement. De ligging van Leidsche Straat weg, Geversstraat en Endegeesterlaan eischen dat die wegen zijn ingedeeld in klasse I. De overige wegen in de lie klasse, met uitzon dering van de Van Weijttenbachweg, die om zijn geringe breedte en minder goede con structie in de Ille klasse is ingedeeld. Tram-jubileum. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der N. Z. H. T. M. zal het tramcorps een muzikale omgang maken a.s. Maandagavond en zich daarna begeven naar het kantoorgebouw te Leiden. De omgang vangt aan om 9 uur bij de O. L. School. Te snel gereden. Gisterenmiddag heeft de politie controle gehouden op het snel rijden der auto's aan den Rhijngeesterstraatweg. Een 26-tal procesverbalen werden opgemaakt.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9