Erfra fflaandag'JlaiibiedircfseM STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING ACADEMIENÏEUWS LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 13 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 WAALS HAARLEMMERSTRAAT 130-132-134-136 GEBORDUURD SLOOP waarde 55 voor 38 C0C0SL00PER 45 cH. waarde 57V2VOOr 37/' BADMUTS waarde 12V2 voor 7V2 15 dig. THEESERVIES waarde 3.25 voor 2.38 COHGOLINNEN 140 cM. waarde 31 voor 19 WOLLEN MOHAIR TAFELKLEED waarde 13.75 voorlU.lü HEEREKOVE met extra waarde 2.36 voor FLUIT- WOLLEN ZOMER DEKEN extra reclame, - waarde 4.75 voor u.üu VELVET gCHOOR- STEENLOQP&ff waarde 1.95 voor 1.25 EaudepechgltUoSENS pritjiai.lfflllllTviilling vaarde 2.75 voor 2.25 THEEMUTSEN waarde 65, voor 32Va BAROMETER. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 19 Juni 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 766.8 te Zürich. Laagste barometerst.: 752.3 te Andaenes. Verwachting tot den avond van 13 Juni: Matige tot Zwakke Westelijke tot Zui delijke wind. Half tot zwaar bewolkt. Wei nig of geen regen. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR; 19.4 gr. C. LlÓHT OP VOOR FIETSERS e.a Van Zaterdagnamiddag 9.50 uur tot Zondagmorgen 4.10 uur en van Zondagna middag 9.50 tot Maandagmorgen 4.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Kijndijk: 7 uur: 19.5 en 12 uur 20 gr. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 18.5 en 12 uur 19.5 gr. C. Leidsche Politie-Sportvereeniging. De wedstrijd L.P.S.V. IBelastingambte naren, werd door de politiemannen met 21 gewonnen. Dinsdagavond a.s. om 7 uur speelt het le elftal van de L.P.S.V. een vriendschap^ pelijke wedstrijd tegen de Leidsche scheids rechters ver eeniging. Federatie van Woningbóuivvereenigingen. Aan het Jaarverslag over 1930 der Federa tie van de alhier en omstreken gevestigde wo- ningbouwvereenigingen is het volgende ont leend: Het jaar 1930 is een jaar geweest, waarin de Federatie verschillende malen getracht heeft de publieke belangstelling op zich te vestigen. Al is het niet altijd met succes geweest, toch kan met eenige voldoening op de gevoerde actie worden teruggezien. Een drietal adressen werd aan den Raad der gemeente Leiden gezonden o.a. inzake de verdeeling der rentewinst verkregen door de converteering der 6 procents leeningen, voor bestemmingen van terreinen onmiddellijk grenzende aan woningcomplexen van diverse bouwvereenigingen en omtrent de verscherpte voorwaarden gesteld door de gemeente bij het verleenen van bouwvoorschotten. Al is het nog niet zooals het wezen moet, het gemeentebestuur begint meer en meer re kening te houden met het bestaan der Fede ratie, maar voor een goede samenwerking is het noodig, dat het gemeentebestuur bij het nemen van maatregelen inzake volkshuisves ting overleg pleegt met de Federatie. Het aantal aangesloten vereenigingen heeft in 1930 geen wijzigingen ondergaan. De Federatie bestaat uit de woningbouwver- eenigingen: „De Tuinstadwijk", „Ons Doel",' „De Eensgezindheid", „De Eendracht", „Ons Belang" en de woningbouwvereeniging „Bui- tenlust' te Oegstgeest. Een drietal geschillen werden na overleg tot genoegen van de betrokkenen opgelost. Einde 1930 bestond het bestuur uit de na volgende personen: A. J. Schoneveld, voorzit ter, secretaris „Eensgezindheid"; H. van Don selaar, secretaris, 2e voorzitter „Ons Belang", J. A, Verkuylen, penningmeester, voorzitter „Buitenlust"; L. Hoogeveen, bestuurslid, secre taris „De Tuinstadwijk"; W. F. Smit, be stuurslid, Secretaris „De Eendracht"; Ph. J. de Leeuw, bestuurslid, 2e voorzitter „Ons Doel", Besprekingen werden gehouden met den di recteur-generaal voor de Volkshuisvesting, over de trage behandeling van de ingediende bouwplannen. Voorts zijn er besprekingen gehouden met het volledige College van B. en W., met den wethouder van Financiën, met verschillende Raadsfracties, met de leden van de Commissie van Financiën en Fabricage en met den heer Bemmer, Secretaris van den Nationalen Wo ningraad. Deze besprekingen stonden in verband met de ingediende adressen. Alle Bouwvereenigingen, uitgezonderd „De Eensgezindheid" verleenden trouw hun mede werking aan „Volkshuisvesting". In onderling overleg wordt de hoofd-redac- tie waargenomen door den voorzitter, den heer A. J. Schoneveld, Zijlsingel 53. De .Volkshuisvesting" wordt, behalve aan de aangesloten Vereenigingen, regelmatig toe gezonden aan de leden van den Provincialen Woningraad, aan de Bouwvereenigingen van de omliggende gemeenten en verder nog aan eenige perspnen, die belang stellen in de zaak Ier Volkshuisvesting. GOUDEN JUBILEUM DER N. Z. H. T. M. De herdenking van het gouden jubileum der N. Z. H. T. M. heeft heden in Haarlem plaats. Maar ook te Leiden is het groot feest. De gebouwen en halte's van de tram zijn met bloemen, groen en schilden ver sierd, de trams rijden bevla-gd door de stra ten en als bizondere attractie is de paar dentram weer in gebruik gekomen. In onze eeuw van vooruitgang zijn we vand een kwart eeuw teruggezet. Tot groot rmaak van iedereen rijdt de paar dentram weer bellend door de stad. Voor de schoolkinderen, die gratis een ritje mo gen maken, is het een buitenkansje. Op het grasveld voor de administratie gebouwen aan den Rijnsburgerweg is een versierde oude locomotief geplaatst, waar mede 50 jaar geleden de stoomtram naar Katwijk werd geopend. De directie zal Maandag naar Leiden ko men om de versiering te bezichtigen. Voor de versierde en geïlumineerde gebouwen zal door de N. Z. H. Harmonie een con cert worden gegeven. ONDERSCHEIDING VAN PROF. DE SITTER. In de gehouden vergadering van cura toren der Rijksuniversiteit te Leiden is op plechtige wijze de gouden Catherine Wolfe Bruce medaille der Astronomical Society of the Pacific voor het jaar 1931 uitgereikt aan prof. W. de Sitter, hoogleeraar-direc- teur der Leidsche Sterrewacht. De toeken ning van deze medaille, welke geschiedt op voordracht van de directeuren der zes grootste Bterrewachten ter wereld betee- kent een zeer waardevolle onderscheiding voor dezen Nederlandsehen geleerde. Sedert haar stichting in 1S98 is de me daille thans 26 maal toegekend, de eerste maal aan Siinon ïvewcomb en verder steeds aan de uitstekendste astronomen van aller lei nationaliteit. In de lijst der bezitters ontmoet men de namen van Schiaparelli, Poincaré, den Ne derlander Kapteyn, Campbell, Russell e.a. Uit het feit dat de medaille thans voor de tweede maa aan een Nedeidandscben astronoom werd verleend, moge blijken, hoe hoog in internationale kringen de ver diensten der Nederlandsche astronomische wetenschap worden geschat, waarvan prof. de Sitter de voornaamste vertegenwoordi ger is. Kerkelijk feest op Endegeest Gisteren is zooals ieder jaar het feest van het Heilig Hart gevierd door de katho lieke bewoners van het gesticht „Endegeest". De kapel was keurig versierd met bloemen en palmen. 's Morgens werd er een gezongen H. Mis opgedragen door den weleerw. heer kapelaan N van Schaik, waaronder velen ter H. Tafel naderden. Om zes uur gisteravond was er een plech tig Lof. Behalve door de katholieke verpleeg den, katholieke verpleegsters en verplegers, werd de plechtigheid ook bijgewoond door den geneesheer-directeur, dr. Stuurman en mevr. Stuurman, en door het katholieke lid van het bestuur. Door eenige heeren uit Oegstgeest werden de gezangen uitgevoerd met orgel-bespeling op een inderdaad stichtende wijze. In menig kerk- Lof wordt minder zorg aan de uitvoering der liturgische gezangen besteed. Het Lof werd gecelebreerd door den pas toor der parochie, den zeereerw. heer P. M, de Vetten, met assistentie van de beide wel eerw. heeren kapelaans. Kapelaan v. Schaik die met zooveel toe wijding de zielzorg in het gesticht uitoefent hield een predicatie, waarin hij schetste de liefde van het Goddelijk Hart en alle Chris telijke bewoners van het gesticht opwekte om aan den Goddelijken Meester weder-liefde te betoonen. Voor en na het Lof zongen allen eenige ge zangen. Deze devote plechtigheid, in die omgeving, maakte wederom op ons een diepen indruk. Hoogheemraadschap Rijnland. Bij de gehouden verkiezing van hoofdinge land van Rijnland in het 12e district werden uitgebracht 1077 stemmen, waarvan 7 blanco. De heer R. van den Torren uit Hazerswoude verwierf 543 stemmen, de heer J. K. van der Maas 517 en de heer Vermaas 10, zoodat eerst genoemde gekozen is. Handelsregister K. v. K. Opheffingen. 1868. D. Dirkse Jaczn, Leiden, Bloemmarkt 23. Handel in binnen- en buitenlandsch fruit. 5286. E. J. Ober, v.h. firma van Hemert, Voorschoten, Leidsche weg 12, graan- en zaad- handel. W ij z i g i n g. 4449. R.K. Fonds voor Zie- kenhuisverpleging, Oegstgeest, Terweeweg 38. Uittr. Comm. C. van Dijk, Oegstgeest. Uittr. 2e Secr.: raej. M. H. C. van der Spek, Oegst geest. Uittr. 2e Penningm.: G. Hillenaar, Oegstgeest. Overl. Comm. G, A. den Dubbel den, Oegstgeest. N. Secr.: D. J, M. J. Spitzen- Gubbi, Oegstgeest. N. Vice-Voorz. W den Boer, Oegstgeest. N. Penningm.: J. W. van der Post, Oegstgeest. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is benoemd tot tijdelijk adjunct accountant der directe belastingen alhier, de heer J. J. Smeets, te Maastricht. De in deze gemeente woonachtige dienst plichtigen van de lichtingen 1919 en 1922, die aan het jaarlijksch onderzoek van dienstplich tigen moeten deelnemen, worden er aan her innerd, dat het onderzoek zal worden gehou den op 15. 16 en 17 Juni a^. in de Stadsge hoorzaal (Stemkamer), ingang aan de zijde van de Aalmarkt. Omtrent dag en uur van aanmelding raad plege men de van den burgemeester ontvangen kennisgeving. Onze stadgenoot, de heer S. Buys, slaagde aan de Amsterdamsche Gemeente-universiteit vcor het candidaats-examea in de Sociale Geografie. In een schuit, van de gemeentereiniging, liggend in het Galgewater nabij de Morsch- poortkazerne, is gisteravond brand uitge broken. Soldaten wisten het vuur, dat ver moedelijk door een weggeworpen sigaret is ontstaan, met emmers water te blusscheu. Te Den Haag is aangehouden G. J. uit Arnhem, die hier ter stede een fiets had- gestolen. De gestolen fiets was nog in zijn bezit. Op de markt is achtergebleven een lam lam (ram), een lam waarvan de pooten ver lamd waren. Het dier is naar het Slacht huis gebracht. Tevens werd na de markt oen groot schaap vermist. Inlichtingen bij de politie. De monteur L. v. T. uit den Haag, die gisteren in het Nieuw Academisch Zieken huis kwam te vallen en schijnbaar geen letsel had bekomen, is thans in het Dia- conessenhuis opgenomen wegens een her senschudding. Vele auto-bezitters hebben de gevaarlijke gewoonte bij het uitstappen het portier aan de verkeerde zijde te openen. Ken fiet ser C. van Th., die gisteravond op het Noordeinde reed, kreeg bij het passeeien van een auto plotseling het portier tegen den neus geslagen. Een toevallig passee- rend Belgisch geneesheer, dr. L. uit Gent, heer v. Th. verbonden. Men verzoekt ons nog mede te deelen, in aanvulling van het verslag Bedevaart Heilo, dat de kerkelijke gezangen op schno ne en correcte wijze werden uitgevoerd door het zangkoor der Maria-Congregal ie, afd. Mannen der St.Jozefparochie, onder de bekwame Jeidiug van den directeur, den heer Jan Gordijn. Tijdens de plechtige Hoogmis voerde het koor de Missa „In Laud et Cadorat. Sanct. Nomini Jesu" van Ign. Mitteren; onder het Lof werd o.m. ge zongen het Tantum Ergo van Elbert Fransseu voor driestemmig koor. Programma van het Parkconcert Dins dag a.s., 8 uur. 1. „Yiribus unitus", marsch, Krol, 2. Ouverture „Le Poête et le Pay- dan", Suppé, 3. „Toréador", wals, Royle, 4. Potpourri populaire No. 8, Renaud, 5. a. „Albumblat", Wagner, b. Wals uit „De Schipbreuk", Geijp, 6. Fantaisie „La Mas cotte", Audran ,7. „Heil Holland", marsch (le uitv.), Geijp. BIOSCOPEN. Casino. Bovengenoemd theater beschikt deze week over een programma, dat de bezoekers voort durend boeit en in spanning houdt. Na een goed voorprogramma gaat het eerste deel van de film: ,De doodende straal". Deze straal is uitgevonden door prof. Eliott. Hij wil dien aanwenden tot heil van het menschdom, niet om het in ontzettende oorlogen uit te moor den. Zijn neef Mudock eischt een aandeel in de winst, die de exploitatie zal opleveren. Eliott weigert en nu zal Murdock trachten achter het geheim van den straal te komen. Hij stelt zich in verbinding met den vliegenier Santro, een echten luchtschuimer, die met de door hem uitgevonden vliegmachine bliksem snel en geruischloos het luchtruim kan door klieven en belooft dezen een aandeel in de winst, als hij hem helpen wil Eliott het geheim te ontfutselen. Santro gaat hierop in en zijn eer ste werk om Eliott te dwingen is diens doch ter met haar verloofde te rooven, die hij bei den afzet in een onherbergzame streek van Thibet te midden van een half wild volk. Hier maken ze allerlei avonturen door, doch San tro, die hen bedreigd ziet door den dood voert ze in zijn vliegtuig weer terug. Vervolgens... Maar laten we niet verder gaan. We zouden e enpaar kolommen kunnen vullen met de be schrijving van de verrassingen, die in deze boeiende film elkaar in bonte rei logisch op volgen, waarvan we nu het eerste deel zagen. Het tweede deel, dat de volgende week loopt, belooft nog sensationeeler te worden. Muziek en film droegen er toe bij den tijd om te doen vliegen, want ook de muziek op de London Electric in Casino valt te roemen. Een programma voor volwassenen. Lux or. Alweer biedt de directie van het Luxor- Theater haar bezoekers en bezoeksters een Ufa-toonfilm van bijzondere kwaliteiten. „Hare Hoogheid beveelt" is een super toonfilm operette een Ufa, waarin Kathe von Na.gy en Willy Fritsch hoofdrollen vervullen. Dat deze film moest slagen stond dus als het ware van tevoren reecis vast. Dit werd het temeer, nu de regisseur zulk een schitterende scenario er in te verwer ken kreeg. „Hare Hoogheid beveelt" geeft de ge schiedenis weer van Karl en Mizzi, die met elkaar kennis maken op het dienstbo denbal. Hij was „bediende in een delica- tessenwinkel", zij „manicure in Figaro's Kapsalon". Zij willen voor elkaar hun af komst en stand niet weten, hetgeen na tuurlijk aanleiding geeft tot aardige ver wikkelingen, want zij is prinses, hij luite nant van de lijfwacht, die een dag later on der bevel komt te staan van de prinses We behoeven het verhaal niet op den voet te volgen, 't Zij genoeg te zeggen, dat de film een schlager is, met pittig tempe ramentvol spel en melodieuze, pakkende muziek, een film die schittering geeft van hof of staat en bekoiing door beeldig spel. Het publiek was opgetogen en aan het slot konk een hartelijk applaus slot klonk een hartelijk applaus! Voor de pauze epn journaal, een tecken- het bekende volkslied uit de dagen der Fransche Revolutie. Voor volwaasenen. Trianon. Trianon vertoont deze week een pro gramma dat ieder kan gaan zien. Voor de pauze draait een drama „De Zoon der Go den", een drama van rassenhaat. In het vooruitstrevende Amerika is men nu een maal met zijn vooroordelen en akeer van de gekleurde rassen buitengewoon af- tandsch. Het verrassende van deze film is, dat een Chineesche jongeman veel leed wordt berokkend door de afweer die som mige blanken van zijn ras hebben, terwijl aan het einde blijkt, dat die jongeman even blank van geboorte is als een ras echt Leidenaar. Een echte film van grove Duitsche hu mor is de tweede film „Wien der Stadt der Lieder". Van alle pretmakende steden der wered. soant Weenen met zijn „fesche Wiener madl" nog steeds de kroon. De film brengt ons in een bont gezelschap, dat feest viert omdat het de honderddui zend heeft getrokken, wat achteraf een drukfout blijkt. De ontgoocheling laat zich denken. Maar intusschen heeft het gezel schap er een vroolijke avond om gehad en ook de bezoekers van Trianon WARMOND. Frisch bad. Gisteren had mej. N. het ongeluk bij het instappen naast de boot te stappen, waardoor zij in de daar ter plaat se zeer diepe Leedo viel en in de diepte verdween. Door tegenwoordigheid van geest wist zij echter de uithangende roei spaan te grijpen en zich na veel inspan ning te redden. Inmiddels toegeschoten hulp behoefde geen hulp te verleenen, zoo dat de drenkelinge met een nat pak er ge lukkig afkwam. VOORSCHOTEN. Brand. Hedenmorgen is brand uitgebroken in de boerderij van den heer Van Vliet aan de Papelaan onder Voorschoten. Een steenen met riet gedekte koeienstal een hooitas en een hooisehelft brandden tot den grond toe af. De brandweer van Voorschoten was spoedig ter plaa tse en wist het vuur tot het verbrandde te beperken. LEIDENGeslaagd doctoraal eva men Romaansche taal- en leterkunde de heer H. Noordhof (Den Haag); doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heern: G. Beelacrts van Blokland (Den Haag) en C. P. Tuk (Lei den). Prinses Juliana naar Parijs. II.KH. Prinses zal een week langer dan de Koningin en de Prins te Parijs vertblij- ven om verschi'lende merkwaardigheden van deze stad te bezoeken. Ontspoord. Vanmorgen te omstreeks 6 uur kwam een zandtrein van de richting Rietlanden aan het 4e perron het Centraal Station te Am sterdam. Waarschijnlijk door verkeerden ■wisselstand ontspoorden twee zand-wagens, die midden in de treinformaties meereden. De materieele schade is betrekkelijk ge ring. Persoonlijke ongelukken kwamen niet Communistische betoogingen te Madrid. MADRID, 13 Juni (V.D.) Gisteren wer den in het centrum der stad verschillende communistische betoogingen gehouden, waarbij het aftreden van de huidige voor- loopige regeering werd verlangd. Eenige malen moest de politie hardhandig ingrij pen. Volgens de autoriteiten waren de in cidenten niet van groote beteekenis. Botsing met een smokkelschip. NEW TC'FIK 13 Juni (V.D.) Het uit Connecticut afkomstig -kustvaartuig „Ar cadia", dat een lading gesmokkelde rhum aan boord had, werd bij New Lonon door BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. LEIDEN. Geboren: Arie z. van H. C. E. Kranen burg en A. Bruné Jannetje d. van A. M. Berlemon en M. A. de Water Wilhelmina Gerarda d .van G. Werkhoven en W. N, de Winter Godefridus z. van J. H. Gommans en J. van dar Klaauw Oscar Adrianus Ma ria z. van F. M. M. Langezaal en L. F. E. Timmers Antoon Albertus z. van A. A. Vreeken en J. .C. Onvlee. Ondertrouwd: J. van der Plaat jai. 29 j. en G. W. Faas jd. 24 j. Overleden: A. Kranenburg z. 5 j. Messemaker ongeh. vr. 41 j. C. J. v. Aalst z. 3 d. H. Groeneveld z. 3 m. een vaartuig van de kustwacht aangehou den. Door een verkeerde manoeuvre kwamen de twee schepen mot e'kaar in botsing, waardoor de Arcadia" zonk. De beman ning, bestaande uit 10 koppen, kon aan boord van het politievaartuig worden ge nomen. LEIDEN, 12 Juni. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 25, komkom mers o14, bloemkool I f 616, bloem kool II i_s, pieterselie 1—3, prei 1—2, radijs 3—4, kropsalade 1—2, sel derie 12, wortelen 1022, per ino kg.: snijboonen 80—100, stamboonen 100—115, doperwten 40—50, peulen ƒ30 10 postelein fi9, spinazie 10^-15. 13 Juni. Boter. De prijzen van^ beter op de heden gehouden markt waren alT volgt: prima fabrieksboter (controle) l.'O .prima boerenboter 1.45—1.60 en gnele boerenboter 1.25—1.35 per kg. Aanvoer: 100 achtste en 16 zestiende vaten, wegen de 2195 kg. Handel goed. Eieren. Totale aanvoer 7237 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 3.70— 4.40 en eendeneieren 3.30—4.10 per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt van 8 tot en met 13 Juni. Lange turf geen aanvoer, prijs 78 per 100 stuks. ALPHEN a. d. RIJN,. 12 Juni. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie 1010.50 peulen 2.903.50, postelein 8.2010.70 per 100 bos: peen 11.60—12.70, andijvie 2.504.per 100 stuks: kropsla I 2.60 —3.—, kropsla II 1—1 80, komkommers I f 11.8012.30, bloemkool I 2026, idem II 1012, rabarber 3. Eierenveiling. Aanvoer 15600 stuks: Prijzen: kippeneieren 3.801.40 en een deneieren 3.00—3.80 per 100 stuks. BOSKOOP, 12 Juni. Bloemenveiling, Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 15— 25 cent, Golden Ophelia 20—39 cent, Mar cel Royer 40—60 cent, Hadlev 60—110 cent Claudius Pernet 3010 cent, Columbia 29— 48 cent, Butterfly 25— 39 cent, Mac Ivellcr 40—57 cent, Wilh. Kordcs 3019 cent. Mad Jules Bouohé 28 cent, Rosalandia 30—52 cent, Paul's Soarlet 2035 cente President Hoover 50—80 cent, Else Poulsen 55—66— 200 cent, van Rossen 3118 cent, Oranee Perfection 1.70—2.00, Poul Gramnel 1 —1.30, Gloria mundi f 1.70—2.50, Polyantha rozen 40—60 cent, Phnebe 50—66 cent. Kilham 47—61 cent. Florex 0F0—1.30, Helen 4060 cent, Winnet 0.501. German ia 30—49 cent. Drversen: Dahlia's grootbloemig 0.60—1.—, Gladiolen 22— 26 cent. Lathyrus 10—15 cent, Pioenen 40 80 cent, Pyrethrum 518 eent, A-SDara- gus 3044 cent, Lelies 4570 cent. Violie ren 4066 cent. Iris imperator 19 cent, Gerbera 1.02, Calla 1.10—1.50, Clema tis President 2.60, Papaver 13—25 cent. Clematis Prins Hendrik 2.40. NIEUW VENNEP, 12 Juni. Eierenvei ling E. N. V. Aanvoer 29.916 stuks. Prij zen: 28104 kippeneieren 3.80—5.00, 1812 eendeneieren 2.80—3.30 per 100 stuks; jonge hanen 5080 cent, oude hanen 1.05 1.60, ganzeneieren 11 «ent. en kalkoenen eieren 8 cent per stuk. Handel vlug, eieren groote vraag. R.'VEEN, 12 Juni. GroentenveiHng. Aardbeien 1016 cent per doosje, sla 0.50—2.30 per 100 krop, snijboonen 3.10 3.50, idem stek 2.202.70 per 10 pond, peulen 2.503.10, doperwten 4.204.70 per 20 pond. NIEUWVEEN, 12 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 1252 stuks. Prijzen: kippen eieren 4.103.60 en eendeneieren 3.20 3.15 per 100 stuks; kaas 2725 cent per pond. Verder groenten en bloemen. AARLANDERVEEN, 12 Juni. Eieren veiling. Aanvoer 6173 stuks. Prijzen: kip peneieren 3.604.60, eendeneieren 3 4 per 100 stuks, boter 65 cent en kaas 27 30 cent ner pond. VEUR, 12 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers f 7.9.50, 2e soort f 6.7.50, soort f 3.505.Kropsla le soort f 1.2.50, 2e soort f 0.401.Stoofsla f 1.504. Peen f 14.19.50, Bloemkool le soort f 10. 16.50, 2e soort f 4.9.uitschot f 1.3.50, Tomaten (mid.) f 2124.gr. ronden f 19.— 22.2e soort f 14.22.3e soort f 14. 20.bonken f 16.21.uitschot f 6.12. rijp f 14.24.Andijvie f 2.7.—, Andijvie per Kilo f0.030.07%.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3