BINNENLAND LIJST 10 Agenda SPORT ZATERDAG 13 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DUITSCHLAND DE STRIJD *M DE NOOD- VERORDENING. Er wordt geestdriftig met steenen en schietwapens gewerkt In verschillende straten te Wuppertal ontstonden gisteravond weer groote voiks- oploopen. In de Paradestrasse werden eenige straatlantaarns vernield, terwijl de bestra ting over de geheele breedte der straat on geveer een halven meter werd opgebroken, waarna van de steenen een barricade werd gemaakt. Verschillende malen moest de politie de straat van menschen zuiveren. Een aantal personen werd gearresteerd, doch na vaststelling van hun identiteit weer vrijgelaten. Uit Liineburg wordt gemeld: Toen na middernacht de Lüneburgsche communis ten uit Lauenburg, waar het zooals gemeld tot bloedige botsingen was gekomen, hier terugkeerden, werden 34 hunner door de politie gearresteerd. Een gedeelte van hen had zich in het struikgewas verborgen. Toen de politie hen sommeerde zich over te geven, gaf een der communisten aan dit bevel geen gevolg, waarop de politiebeambte een schot loste, dat hem in de borst trof. De eerstvolgende maanden zijn te Liine burg alle communistische bijeenkomsten en demonstraties verboden. Gisterenavond was het ook te Kassei we derom zeer onrustig en moest de politie herhaaldelijk optreden. De politie arresteerde 50 personen, waar onder één der communistische leiders, die ervan beschuldigd wordt, te hebben ge schoten. Bij het gevecht tusschen politie, nazi's en communisten dat gisteravond te Bremen plaats vond, werden twaalf politieagenten en een groot aanbal nazi's gewond, waar van de meesten ernstig. In totaal arresteerde de politie negen communisten, waarvan de meesten in voor- loopige hechtenis worden gehouden, omdat zij op heeterdaad betrapt werden, toen zij geweld tegen politiebeambten gebruikten. Gistermiddag is het-op de Schaarmarkt te Hamburg opnieuw tot opstootjes geko men. Een menigte van ongeveer 500 perso nen trachtte aldaar een betooging te hou den, wat de politie wilde verhinderen. Uit de menigte werd op de politie ge schoten, zoodat ook de politie van haar vuurwapenen gebruik maakte. Een arbeider en een vrouw werden door schoten licht gewond. Tien personen wer den in hechtenis genomen. De politie slaagde er na ©enigen tijd in de orde te herstellen. BRüNING IN MOEILIJKE POSITIE. De positie van het kabinet-Brüning is op het -oogenblik uiterst moeilijk, daar de rijkskanselier zich niet slechts heeft schrap te zetten tegen het verzet der partijen te gen de nieuwe noodverordening, maar ook tegen stroomingen van niet-officieele zijde, die tegen het voortbestaan der huidige re- ge ering zijn gericht. Naar in dit verband o-a. verluidt, wor den door een groep van vooraanstaande in- dustrieelen pogingen in het werk gesteld, den minister van Buitenlandsche Zaken, dr. Curtius, en diens collega, van Finan ciën, dr. Dietrich, uit het rijkskabinet te doen treden. Zeer krachtig is ook de druk, dien de po litieke partijen op de rijksregeering uit oefenen, ten einde wijzigingen in de nood verordening te verkrijgen. In verband hier mede ontving Brüning de ieiders van de so ciaal-democraten, van de Duitsche volks partij en van de plattelanderspartij. Hij deelde hun mede, met alle beslistheid tegen een bijeenroeping van den .Rijksdag of zelfs van de begrotingscommissie te zijn gekant,. Mocht het toch tot zulk een bijeenroe ping komen, dan zou de regeering de ver antwoordelijkheid aan de bij zulk een be sluit betrokken partijen moeten overdra gen. Deze verantwoordelijkheid zou te grooter zijn, daar in de eerstvolgende maanden de actie tot herziening van het Young-plan moet worden voorbereid TWEEDE KAMER. Stuwadoorswet. Interpellatie. De Liberalen hebben ten slotte het stemmen tegen de gewijzigde Stuwadoors wet maar overgelaten aan de combinatie van de Communisten en den heer Braat. De dag werd verder besteed aan de „Tribune"-interpellatie van den heer Wijn koop over het weren van de „Tribune" uit leeszalen en door de spoorwegen. Minister Terpstra heeft den interpellant op volkomen afdoende wijze beantwoord. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer Terpstra, merkt op, dat interpellant uitging van een onjuiste opvatting inzake het toezicht op de lectuur in de openbare leeszalen. Dat toezicht wordt niet uitgeoefend door de Begeering rechtstreeks.Een tusschenschakel is de alle leeszalen omvattende organisatie de Centrale Vereeniging van Openbare Leeszalen en Bibliotheken, die het toe zicht laat uitoefnen door een inspecteur. Deze inspecteur is echter geen Rijksambte- naar. De Begeering heeft slechts de èind- ENGELAND OPSTANDIGE ORGANISATIE IN ZU ID-IERLAND. Volgens de „Daily Telegraph" hebben po litiebeambten 'een inval gedaan in het hoofdkwartier der republikeinsche organi satie, dat in een schuilhoek in de bergen bij Duiblin is gelegen. Er werden documenten gevonden betreffende de activiteit van een militante opstandige organisatie, voorts groote hoeveelheden munitie, 50 geweren, 50 revolvers vele a/utomatische pistolen en een machinegeweer. Men vermoedde reeds eenigen tijd het bestaan eener onwettige or ganisatie, die streeft naar een gewelddadige omverwerping van den staat. SPANJE OPROEP DER SPAANSCHE GEESTELIJKHEID. Ter verdediging der Kerk. De gezamenlijke Spaansche kardinalen, aartsbisschoppen en priesters publiceeren een verklaring, waarin gezegd wordt, dat zij tot dusverre gezwegen hebben om de voorloopige regeering geen moeilijkheden te berokkenen bij haar opbouwend werk. Aangezien het optreden van de regeering het katholieke leven echter steeds meer in gevaar brengt, achten zij zieh genoodzaakt de Spaansche katholieken op te roepen ter verdediging van de rechten der Kerk. Zij eischen de aaneensluiting van alle Kat-ho- liken onverschillig tot welke partij zij be- hooren, ten einde voor de Nationale Verga dering slechts hen te kiezen, die bereid zijn de rechten van de Kerk en de sociale orde te verdedigen. En niet anders is gehandeld ten aan zien van „De Tribune". Er is geen sprake van een hetze der Be geering tegen de communistische beginse len. In vele. leeszalen is communistische lectuur té vinden. Spr. vermoedt dat men niet in alle lan den een zoo ruim standpunt inneemt. (Ge roep: „Buslanden vrooliikheid). ,,De Tribune" heeft echter op walgelijke wijze de godsdienstige gevoelens van anderen aangerand, en daarom kan spr. zich met het verbod vereenigen. Op de eerste vraag antwoordt spr. dat het hem niet bekend was, dat het aantal abonné's op „De Tribune" steeg en dat hij geen reden heeft om daarnaar een onder zoek in te stellen. Op de tweede vraag antwoordt Z.Exc. dat het niet de bedoeling was „De Tri bune" schade toe te brengen. 's Ministers antwoord op de derde vraag dat het verstandig is zich tegen ziekt6 kiemen te verweren. In antwoord op de vierde vraag ver klaart spr. dat hij openbaarheid goed vindt, maar dat het hier alleen ging tegev een ontoelaatbaar optreden. Van het in de vijfde vraag bedoplde bank roet van den godsdienst is geen sprake. In antwoord op de zesde vraag ver klaarde de Minister dat „De Tribune" het zelf in de hand heeft om weer te worden toegelaten. Zoodra het blad z'n houding verandert kan daarover worden overlegd. Minister B e ij m e r zeide, dat de Spoor- wegdiresctie contractueel verbonden is uit den spoorwegboekhandel voor de openbare orde en de zedelijkheid schadelijke lectuur te weren. Zij beslist over de toepassing zalf. De Minister heeft geen aanleiding de Directie te bewegen ten aanzien van „De Tribune" een andere houding aan te ne men. R.-K. STAATSPARTIJ. Vergadering Partijraad. Na de rede van den voorzitter en de hoofdelijke oproeping van de stemgerech tigde leden van den Partijraad werden de notulen der partijraadsvergadering van en 2 November j.l. goedgekeurd. Voorts nam men kennis van een brief, waarin de heer M. van Hout te Helmond als lid van het dagelijksch bestuur wegens drukke werkzaamheden zijn ontslag in dient. Daarna bracht mr. C. Prinzen namens de kascommissie zijn gunstig verslag over de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1930 uit. Als lid van het dagelijksch bestuur in de vacature van mr. A.J. M. Leesberg werd mr. A. H. J. baron van Voorst tot Voorst te Beek bij Nijmegen gekozen. Bij de rondvraag vroeg de heer Knaa- pen te Geldrop, of deze vergadering niet kon bevorderen, dat een Tweede Kamer lid een initiatief-voorstel doet tot verla ging van de inkomstenbelasting voor groo te gezinnen. De voorzitter achtte dit niet oppor tuun, aangezien de minister zich al niet gunstig over een dergelijke poging in de Kamer had uitgelaten. De heer -Wolf informeerde er naar, hoe het stond met het Partijbureau en hoe de hiervoor bestemde gelden belegd worden. Hierop werd geantwoord, dat het bu reau er eerst zou komen, wanneer de ge heele vastgestelde som bij elkaar is. Daar ontbreekt echter nog wel wat i Wat de belegging betreft, zei de voorzitter, dat de desbetreffende gelden aan het dr. Schaepman-fonds behooren en de vergade ring hierover dus niets te zeggen had. De voorzitter trachtte den heer de Wolf ge rust te stellen door de namen van de be stuursleden dezer afzonderlijke stichting te noemen. De bestuursleden dragen de verantwoordelijkheid. Voor eenige vrees is geen aanleiding. De heer Schaper wees er on dat <te heer Keestra, burgemeester van Culem- borg het plan had te spreken bij de dissi denten in den Bosch. Wat is hiertegen te doen, vroeg spr., want de heer Keestra is zelfs plaatsvervanger voor het Kamer lid van Vuuren. De voorzitter merkte op, dat men nog niet weet, of de heer Keestra hier niet boete zal gaan prediken. Voor eventueele maaregelen er tegen moet men zich tot de kiezersorganisatie ter plaatse wenden. Nadat ook de heer Meyring te Den Bosch over deze kwestie het woord had gevoerd, zegde de voorzitter toe, inlichtin gen te zullen inwinnen. Na de rondvraag werd aan de orde ge steld de goedkeuring van de vredesresolu- tie, aangenomen en namens de delegatie van B.-K. Staatspartij mede ondertéekend op de bijeenkomst van het Comité executif van het Secretariat International des Par- KIEZERS VAN LEIDEN! De lijst der R. K. Staatspartij is op Woensdag 24 Juni Maakt rood het witte hokje voor den naam W1LMER. tis démocratiques d'inspiration crétienne op 5 Januari j.l. te Parijs- gehouden. Bij acclamatie vereenigden de leden zich met een en ander. Daarna werd de vergadering tot heden morgen geschorst. SPOORWEGTARIEVEN VOOR LAND EN TUINBOUWPRODUCTEN. De regeering wil het rapport der commissie- De Vries afwachten. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake Bekrachtiging van overeenkomsten met de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen en met de N.V. Hollandsche IJzeren Spoor weg Maatschappij, tot wijziging van de overeenkomsten 1920 S.S./H.S. en van de overeenkomst 1930 N.S., zegt de Begeering o.a„ dat zij in zake de vraag in hoeverre maatregelen omtrent tarieven voor land- en tuinbouwproducten noodig zijn, de uitkom sten van den arbeid der Commissie-De Vries, wenscht af te wachten. AUTO-NUMMERING. De Minister van Waterstaat heeft een aantal wijzigingen in de Motor- en Büjwiel- beschikking aangebracht. O.m. is bepaald dat .wanneer (in eenige provincie) voor een motorrijtuig het num mer 99.999 is uitgegeven, de nummering op nieuw met 1 begint, echter met toevoeging van de letter Z. Op het nummerbord komt dan te staan bijv. A Z-324. DE WERKLOOSHEID IN DE TEXTIELINDUSTRIE. Te Enschedé én Lonneker zijn minstens "7000 arbeiders door de crisis getroffen. Het begint er voor de arbeiders werk zaam in de textielbedrijven te Enschedé enz. zoo langzamerhand steeds hachelijker uit te zien. De werkloosheid neemt. n.l. steeds grootere afmetingen aan. Waar de fabrieken nog draaien, is in vele daarvan toch een kortere werkweek ingevoerd, of is het aantal te bedienen machines per ar beider zoodanig verminderd, dat dit óp een belangrijk loonver'ies komt te staan. Zelfs bedrijven, die tot nu toe nog geregeld kon den doorwerken, beginnen thans hun pro ductie aanmerkelijk in te krimpen, daar de voorraden in vele gevallen onverkocht blij- DE CRISIS IN DEN LANDBOUW. Renteverlaging voor de landarbeiders voorschotten. Verschenen is het eindverslag der Twee de Kamer over het "wetsontwerp strekken de tot. wijziging van de artikelen 9 en 34 der Wet van 20 April 1918 (Landarbeiders- wet). Algemeen werd waardeering uitgespro ken voor de indiening van dit wetsont werp, waardoor het mogelijk wordt ge maakt de rente, verschuldigd voor de .voorsohotten, die ingevolge de Landarbei- derswet worden verleend, te verlagen. Verscheiden leden spraken daarbij het vertrouwen uit, dat de door de Begeerinv voorgestelde maatregel ook stimuleerend zou werken in de richting van verlaging van pachten voor landerijen, in particulier bezit. De vraag werd door eénige leden ge steld, of het geen aanbeveling zou verdie nen bij deze gelegenheid een vaste rente van 3 pet. in de Landarbeiderswet op te nemen, op welke vraag intusschen ver schillende andere leden een ontkennend antwoord zouden willen geven. Door verscheiden leden werd gevraagd, of de Begeering bereid is to een herschat ting van de landai'beidersplaatsjes over te gaan, omdat de waarde daarvan nu aan merkelijk lager is dan in den tijd, toen de wet werd ingevoerd. Natuurlijk zou als dan bij gebleken waarde daling afschrij ving moeten plaats vinden. DE TARWEWET. De vijf landelijke organisaties in het bak kersbedrijf hebben gister een vergadering te Amsterdam gehouden, waar de wenschen der Nederlandsehe balckerspatroons zijn ge- formuleer in verband met de invoering van de Tarwewet en met.het oog op de vergade ring van de commissie van advies van de Tarwewet, die vandaag voor het laatst zal vergaderen. Deze vergadering was bijeengeroepen door den Nederlandsphen Bakkersbond en werd geleid door den heer Staehle. Besloten is eenstemmig te ijveren voor: 1. Een percentage van ten minste 10 pCt. vrije, onvermengde bloem voor de beschuit en banketbakkerij van de gemengde bedrij ven; 2. Voor een zoo laag mogelijken prijs der onvermengde bloem; 3. Voor een niet hooger percentage dan 15 pCt. bloem en meel van inlandsche tar we; 4. Voor een sterke bestrijding van den invoer van Belgisch brood in Nederland; 5. Voor een broodprij'sverhooging van een cent per 800 gram voor elke ƒ150, waarmede de bloemprijs per 100 K.G. wordt verhoogd, in te gaan met 1 Juli a.s. en 6. voor de oprichting van een bakkers- centrale door de federatief samenwerkende bonden in bet bakkersbedrijf. Aan de bak kers-vertegenwoordigers in de advies-com missie is verzocht deze wenschen aan de regeering over te brengen. HOOFDINSPECTEUR K. H. BR0EK- H0FF NAAR NEDERL. INDIE. Als adviseur voor de organi satie van het Centraal Bureau ter bestrijding van de Vaische Munterij te Batavia. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Koloniën goed gevonden aan den heer K. H. Broekhoff hoofdinspecteur van poli tie, tevens commissaris van -Rijkspolitie te Amsterdam, op te dragen zich met het op 22 Juli a.s. uit Amsterdam vertrekkend mo tormailschip „Marnix van St. Aldegonde" voor den tijd van drie maanden naar Ne- derlandsch-Indië te begeven, teneinde van advies te dienen nopens de organisatie van het te Batavia gesticht Centraal Bureau ter bestrijing van de Vaische Munterij, als mede nopens andere daarmede verband houdende aangelegenheden. TEWATERLATING INSTRUCTIE- VAARTUIG „PRINSES JULIANA". H. K. H. Prinses Juliana verricht de plechtigheid. Heden heeft H. K. H. Prinses Juliana een bezoek gebracht aan de stad Groningen in verband met het doopen en tewater laten van het nieuwe instructie-vaartuig van het Onderwijsfond-s voor de Scheepvaart. Dit bezoek is voor Groningen aanleiding ge worden tot het brengen van een grootsche hulde. Hedenochtend omstreeks half twaalf ar riveerde H. K. H. Prinses Juliana per auto uit Het Loo te Groningen, vergezeld door haar Kamerheer mr. J. C. Baron Baud en de Hofdame Jkvr. A. M. Barones Bentinck. De Prinses begaf zich onmiddellijk^ naar de woning van den Commissaris der Konin gin Jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starken- borgh Stachouwer, alwaar de lunch werd gebruikt. Hoewel H. K. H. Prinses Juliana alleen naar Groningen was gekomen om het naar haar genoemde instructievaartuig tewater te laten, had de Oranje-vereeniging „Oran je Nassau" te Groningen toch gemeend, deze gelegenheid niet te moeten laten voor bijgaan zonder Haar hulde te brengen. Ie haff twee werd op initiatief van- deze ver- eeniging voor het huis van den Commissa ris der Koningin aan Prinses Juliana een vaandelgroet gebracht door leden van gym nastiek vereenigingen. De vaandelgroet werd gevolgd door een spreekkoor, terwijl daarna gezongen werden het eerste cou plet van het Vereenigingslied „Oranje bo ven" en een couplet van het „Wilhelmus". Ter opluistering van de plechtigheid op de scheepswerf werd op de werf aan H. K. H. Prinses Juliana een zanghuld-e gebracht door 1300 schoolkinderen. Te twee uur arriveerde H. K. H. Prin- sese Juliana aan de Oosterhaven, waar zij zich aan boord begaf van het instructie vaartuig „Prins Hendrik". Hier werd zij begroet door den heer G. de Jong, d.en di recteur van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. Nadat de aanwezigen aan H. K. H. Prin ses Juliana -waren voorgesteld, voer de „Prins Hendrik" naar de werf „Gideon". Voor deze, een dej grootste scheepswer ven in het Noorden van ons land, lagen eenige gepavoiseerde schepen, terwijl op de fabrieksgebouwen en werkplaatsen rood- wit-blauwe en oranje vlaggen waren ge plaatst. Met de standaard van H. K. H. Prinses Juliana in top, arriveerde het in structievaartuig aan de werf. Hier werd de Prinses begroet door den eigenaar van de werf, den heer J. Koster Hzn., wiens dochtertje H. Iv. H. bloemen aanbood. De schoolkinderen zongen daarop twee coupletten van het „Wilhelmus", waarna de Prinses zich begaf naar een op de werf ge plaatste verhooging, waar de plechtigheid der dooping en tewaterlating zou plaats hebben. Vóór de plechtigheid hield de Hoofdin specteur voor de Scheepvaart, vice-admiraal O. Fock, die den Minister van \Vaterstaat vertegenwoordigde, een korte rede, in wel ke hij een overzicht gaf van het bijzondere karakter en de belangrijkheid van de scheepsbouwnijverheid én de kleine vaart in Groningen, in het bijzonder in de achter ons liggende jaren der twintigste eeuw. Nadat de kinderen drie coupletten van het lied „Naar Zee" hadden gezongen, hield, de heer M. J. van Alphen de Veer, inspec teur van het Nijverheidsonderwijs, een rede, in welke hij wees op het groote belang van het-- schoolschip voor de opleiding voor de binnen-, zoowel als voor de zeevaart. Hij verzocht tenslotte H. K. H. Prinses Juliana d© doopplechtigheid te willen verrichten. De Prinses gaf hieraan gaarne gevolg, waarop gezongen werden drie coupletten van „Een liedje van de Zee". De eigenaar van de werf, de heer J. Kos ter Hzn., lichtte vervolgens H. K. H. Prin ses Juliana in, omtrent de wijze der tewa ter lating en bood haar voor dit doel een zilveren bijltje aan met inscriptie: „Aan H. K. H. Prinses Juliana, aangeboden door de Scheepswerf „Gideon" van den heer J. Koster Hzn., te Groningen op 13 Juni 1931 ter gelegenheid van de tewaterlating van het instructievaartuig „Prinses Juliana'. Onder luid gejuich van de vele aanwezi gen op de werf en het publiek aan de over zijde van het Winschoterdiep, liet H. K. H. Prinses Juliana daarop de grijs geschilder de „Prinses Juliana", het eerste in ons land gebomvde schoolschip, te wrater. Een muziekcorps liet het „Wien Neer- land's bloed" hooren, waarna drie couplet ten van „Holland's vlag" de plechtigheid besloten. H. K. H. Prinses Juliana betuigde haar groote ingenomenheid met het nieuwe schoolschip. Het haar aangeboden zilveren bijltje, waarmede zij de plechtigheid der te water- lating verrichtte, bood zij na gebruik aan den heer T. L. Mellema, als voorzitter van het Scheepvaartmuseum te Groningen aan, ter plaatsing in dit museum. Tevens bood de Prinses den heer G. de Jong, den direc teur van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, een persoonlijke bijdrage in Gemeentelijke Aankondigingen DANKDAG SLAG BIJ WATERLOO B. en W. van Leiden, s Gezien de circulaire AranSa en Staatsraad, Goucerneur van Zuid-I oll/nd, van den 21en Augustus 1831 (Provinc aal' blad no. 110), Brengen ter algemee: e kermis, dat ter vol doening aan het Koni Iflijk %esluit vpn den lsten dier-maand, noi 7 2) de'dankda^of gods dienstige viering der oi^érwinnimJJ'van Water loo ditmaal op Zond fg dpn 21sten dezer maand zal worden gehoudeir A. VAN DE SANDE BAKHUYSEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 Juni 1931. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius-, Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Woensdag. R.. K. Metaalbewerkersbond, Afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 u. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: Janssens, De Graa-ff, Muyzert en Veldhuijzen. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juni a.s. waargeno men door apotheek C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18. Tel. 523. de bouwkosten van het naar haar genoemde instructie vaartuig aan. Onder luid gejuich van de aanwezigen begaf H. K. H. Prinses Juliana zich met gevolg weer aan boord van het instructie vaartuig „Prins Hendrik", dat haar naar den overkant van het Winschoterdiep bracht. Uitbreiding verplichte ziekteverzekering. Door de uitbreiding der wettelijk ver plichte ziekteverzekering zullen van af 1 Juli a.s. verzekerd moeten zijn alle prsonen, die in dienst zijn van rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging.va, instellingen, stich tingen, kloosters e. d. Wij maken er de Zeevcerw. Pastoors en verdere •belanghebbenden opmerkzaam op, dat deNatiönale Federatie van het Wi-t- Gele Kruis bereid is een afzonderlijk ver zekeringsinstituut voor de nieuwe verzeke- ringsplichtigen in het leven te roepen. Daar de oprichting van dit instituut evenwel nog niet kan gereed zijn en de verzekerings plicht toch reeds aanvangt op Juli a.s., kuunen degenen, die van het eenmaal ge reed gekomen instituut willen gebruik ma ken, voorloopig verzekerdworden bij de Raden van Arbeid waarvan men zioh ieder oogenblik weer kan losmaken. J. D. AENGEINENT, Bisschop van Haarlem. Haarlem, 5 Juin 1031. „■S't. Bavo". De radiohandel contra Philips. Onlangs zijn de beide bonden van Radi ohandelaren, de Ned. Bond van Badiohan- delaren en de Bond van Ondernemers in de Radio-branche in Nederland, is een arbi traal proces veroordeeld tot betalig van schadevergoeding en de kosten van het ge ding aan Philips, totaal bedragende 13200. De vorige week heeft Philips beslag ge legd op de hondskassa, bank- en giroreke ning en op de aandeelen van de door de bonden opgerichte N.V. Investa. Naar aanleiding van den hierdoor ont- stanen toestand heeft de afdeeling Den Haag van den B. O. K'. N. het initiatief ge nomen tot de bijeenroeping van een spoed vergadering waartoe alle leden van B. O. R. N. en N. B. B. uit het geheele land zijn opgeroepen, op Maandag 15 Juni, des nam. om 2 uur in „De Kroon" op het spui te 's-Gravenhage. De heffing van 30 opcenten op tabaks accijns van sigaretten. Er bestaat van Maandag 15 tot en met Zaterdag 20 Juni van 912 en 14 uur en Zaterdags tot 1 uur ten kantore van den ontvanger der accijnzen, Buitenhof 38 te 's-Gravenhage, voor de gemeenten 's-Gra venhage, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar, Yeur. Leidschendam en Stompwijk gelegen heid tot het aanvragen van de noodige aan- vuUings-zegels, die later in volgorde van aanvraag zullen worden verstrekt. Omdat op 1 Juli alle doosjes sigaretten in de winkels van deze aanvullingszegels moeten zijn voorzien, hebben de winkeliers er belang bij, zich zoo spoedig mogelijk aan voornoemd kantoor te vervoegen. R. K. Sportvereeniging Teijlingen. Vanweg ons 7-jarig bestaan zijn er voor a.s. Zondag twee keurige wedstrijden vast gesteld. Om 3 uur speelt Teijlingen ID. E. M. I een medaille-wedstrijd. De Bever- wijkers zijn voor de Sassenheimers geen onbekenden doch de laatste twee jaren heeft geen ontmoeting plaats ge-vonden, zoodat het a.s. Zondag wat beloofd te worden. Om 1 uur speelt Teijlingen IIILisse IV ook een medaille-wedstrijd zoodat er den geheelen middag genoten kan worden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2