FONGERS ^AI ZATERDAG 13 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 5804 en geestesgaven, door God geschonken, moeten ook aan onze medemenschen ten goede komen. Doch ook de gave des ge- loofs, de grootste onzer aardsche bezittin gen, moeten wij aan anderen meedeeien. Dit alles naar de mate, waarin wij zelf ont vangen hebben. Aalmoezen worden gegeven aan degenen, die het meeste behoefte hebben. Zoo moe ten wij de gave des geloofs meedeele-n aan degenen, die in de duisternis van het hei dendom leven. Daarom is het zulk een mooie gedachte, dat een bond, die zich ten doel stelt het geloof en de zeden der eigen leden te beschermen, om zoodoende den groot-sten schat op aarde te bewaren, ook als bond die schatten wil meedeeien aan arme heidenen. Hoe zou de R. K. voetbalbond dit beter doen dan door zijn wedstrijden ten dienste der missie te stellen, door dit wedstrijden den missiegeest levendig te houden en door als gevolg van die wedstrijden missionaris een uit te zenden? Voorwaar een schoo- ne gedachte! Aan Nijmegen valt dit jaar de eere te beurt den interdiocesanen wedstrijd te or- ganiseeren. Hulde daarvoor aan de moedige ondernemers! God zal het hun loonen. Maar laten dan Zondag a.s. alle roomsen- katholieke voetbalbondera van Nijmegen en verre omgeving eraan meewerken het hooge doel der missiewedstrijden te bereiken. Zoolang het wedstrijd terrein niet te klein is om alle toeschouwers te bevatten, zullen er R. K. V. B.-ers zijn, die in hun plicht te kort schieten. Ieder moet Zondag in eigen ziel de missiegedachte bevorderen, in eigen gebed den zegen Gods over het missiewerk vragen, in eigen persoon aanwezig zijn om den missiewedstrijd te doen slagen. Uit dankbaarheid voor het vele goede, dat de R. K. voetbalbond aan ieder van ons geeft, dienen Zondag alle R. K. V. B.- ers met alle krachten mede te werken. Zondag moet alles wijken voor onzen mis siewedstrijd, bondbelang, clubbelang, eigen belang. Want we hebben een plicht te ver vullen van dankbaarheid tegenover God. Dat niemand dan persoonlijk op het ap pèl ontbreke! Dat niemand nalate bij an- deern de missiegedachte te bevorderen door hen naar den wedstrijd te brengen. Het zal uw eigen zielen eeren en de alge- meene roomsch-katholicke gedachte ten goeod komen. Zoo zullen op het Union-terrein het Haarlemsche en Bossche diocees tegen elkaar uitkomen. We publiceerden deze week reeds het vertegenwoordigend elftal van de Dioc. Haarlemschen Voetbalbond, dat nagenoeg geen verandering heeft ondergaan. Dit elf tal klopte den Bosch vorig jaar in Hoorn met 62 en won eenige weken geleden met 51 van het vertegenwoordigend elftal van den Kreis Rhein-Weser van Duetsche Ju- gend Kraft. R. K. S. V. „Leiden". A.s. Zondag gaat een gecombineerd 2e en 3e elftal naar A.S.C. te Zoeterwoude, om een nederlaag wed strijd te spelen. Een oude wedstrijd die eigenlijk vorig jaar al ge speeld had moeten worden. Jongens, met een 2O-overwinning komen jullie in het bezit van den eersten prijs. Dus je best doen! Het junioren I elftal gaat naar Lisse voor een ontmoeting voor de competitie. Vertrek half elf Stationsplein met stoom tram. De wedstrijd vangt aan om half één. Het junioren II elftal gaat naar Zoeter woude voor een vriendschappelijke ontmoe ting. Vertrek om kwart voor 12 vanaf Dou- zastraat; aanvang wedstrijd half één. Op Zondag 26 Juni zal er een nederlaag wedstrijd gespeeld worden voor ons eer ste en een medaille-wedstrijd voor een go- oombineerd Leid en-elftal te Volendaro. Gezien het buitengewoon succes van vo rig jaar heeft het bes-tuur gemeend, ieder lid van de R. K. S. V. „Leiden" in de ge legenheid te stellen om deze twee elftal len te vergezellen. Daarom is er besloten, een uitgaans-Zon- dag te maken, die aan een ieder zal vol doen. Naast de twee wedstrijden krijgen wij een boottocht naar Marken over de Zuiderzee. Verder worden alle mogelijke moeite gedaan, om auto-touringscar's te bu ren voor deze gelegenheid, die aan de meeste oomfort voldoen. Een ieder houdt dus Zondag 28 Juni vrij om gebruik te maken van deze gelegenheid. Om mee te genieten van de heerlijke auto- tour en te genieten van de twee wedstrij den. Om een dag ons te verplaatsen in het heerlijke rustige dorpsleven en te be won deern de leuke kleederdrachten en ge woonten van de bewoners van Volendarn. Vanaf heden kan men zich schriftelijk opgeven aan het secretariaat Jac. Janson, Pieterskerkhof 30. De kosten zullen pl.m. 2.50 bedragen. DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. A.V.V. Morgen zullen de serie wedstrijden, uit geschreven door A.V.V., een aanvang ne men. Voor deze serie hebben niet minder dan 22 elftallen ingeschreven, zoodab er voor voetballiefhebbers eenige Zondagen te genieten is; - wij verwachten dan ook veel bezoek. Het programma voor 14 Juni a.s. luidt: le Afd.: V.A.P. I—A.V.V. I, 2.30 u. 2e Afd.: A.V.V. 2Westlandia 2, 3.15 u. Jun. Afd.: A.V.V^-S.N.A.a, 1.15 u. Het beloven een paar mooie en interes sante wedstrijden te worden; een voorspel ling durven wij niet doen, doch wij zijn er van overtuigd, dat het spannend worden zal en een bezoek aan het A.V.V .-terrein wel aan te bevelen is. R. K. S. V. „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.). Om 2 uur 30 wordt morgen op het Meer burg-terrein de wedstrijd Meerburg II O.V.V. II gespeeld, een vriendschappelijke wedstrijd dus tusschen een 5e klasser en 4de klasser. Voor de Meerburgers dus een uitstekende oefening! Als er hard gewerkt wordt, zal door de Zoeterwouders best eenig succes behaald kunnen worden. Het eerste juniorenelftal moet naar Lisse om den strijd aan te binden tegen Lisse II, evenals Meerburg een gegadigde voor het kampioenschap van afdeeling B. Wint Meerburg I, dan is het kampioen, wordt er echter verloren, dan zijn de kam pioenskansen sterk gedaald en heeft Lisse II nog een beste kans. De Meerburgera weten dus wat er op het spe-1 staat, en we hopen, dat ze dienovereenkomstig hande len zullen door zich met enthousiasme in den strijd te werpen en te werken tot het einde toe. We rekenen op minstens 1 punt! Het tweede juniorenelftal moet ook al op reis en wel naar S.N.A. I uit Stomp- wijk. De gastheeren hebben de beste kans de beide pimten binnen te krijgen! Afd. gymnastiek. Aan alle gymnasten kunnen we mededeelen, dat te beginnen met Maandag aa. de lessen op de gewone uren weer hervat zullen worden. We kun nen dus volgende week weer met frisschen moed in een frissche zaal aan den gang gaan! R. K. V. S. A.S.C. Zoeterwoude (dorp). Morgen wordt voor de Nederlaagwed strijden gespeeld tegen LeidenlI. De Lei- den-spelers zijn reeds meermalen op het A.S.C.-terrein geweest, en waren steeds sportieve tegenstanders. Het zal ongetwij feld een moeilijke strijd worden voor A.S.C. Toch kan er, wanneer alle A.S.C.-ers zich geheel geven wel een goed resultaat be reikt worden. Leiden zal er ongetwijfeld alles op zetten, om de mooie prijs, die ge wonnen wordt door de club die A.S.C. de grootste nederlaag toebrengt, te winnen. Het is daarom voor de Zoeterwoudsche voetballiefhebbers beslist de moeite waard om eens te zien wat onze jongens praescee- ren. De wedstrijd begint om 2 uur. (Zomer tijd). R. K. S. V. „D.O.S." Voor de nederlaagwedstrijden staan weel een paar mooie wedstrijden op het pro gramma. Om half twee speelt D.O.S. II tegen B.S. M. II, welk elftal voor de D.O.S.-reserven een onbekende tegenstander is, zoodat we geen voorspelling kunnen doen. Wanneer er echter zoo gespeeld wordt als tegen H.B.C., dan bereiken ze zeker een goed re sultaat. Om 3 uur D.O.S. I—B.S.M. I, welk elftal den laatsten tijd danig versterkt is, zoodat D.O.S. kan rekenen op een zwaren wed strijd. Het publiek kan daarom van deze gelegenheid profiteeren. Promotie en degradatie le klas se. Wilhelmus IP.F.C. I. Promotie endegrdatie 3e klasse. H.B.C. III-S.J.C. III. Junioren-competitie District Leiden. Programma voor Zondag a.s. Afd. A.: 1LW.D. I—O.V.V. I; S.J.C. I— Alphensche Boys I; Lisse ILeiden I (12 uur). Afd. B.: Lisse IIMeerburg I (1 u. 10); S.N.A. I—Meerburg II. Waar geen speciaal aanvangsuur ver meld staat, vangen de wedstrijden aan om 1 uur. Sportvereen. van v. Gend en Loos. Op Donderdag 11 Juni j.l. is opgericht een sport- en voetbalvereeniging van het personeel Van de A.T.O. van Gend en Loo^. Het bestuur is als volgt samengesteld: voorz. de heer J. A. A. v. d. Elskamp; s«er. de heer J. H. de Nier, Heerenweg A 53 Warmond (eventueel te bereiken Bree- straat 167 te Leiden); penningm. de heer J. v. Vliet. KORFBAL Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap van Nederland. D.T.V.het Zuiden. Promotie- en degradatie Eerste klasse N.-H. SportiefBlauw Wit. Eerste klasse Z.-H. FluksRozenburg. Zilveren Korf. EendrachtHercules. CRICKET NEDERLAND3CHE CRICKETBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klas. H.C.C.—V.R.A.; R.W.—H.C.C. 2, Haar lem—V.V.V.; P.W.—A.C.C.J H.D.V.—V.O.C. Overgangsklas. AjaxH.T.C.C.V.R.A! 2—Quick; H.B. C.Kampong; H.C.C. 3R.W. 2. Tweede klas B. ExcelsiorSparta; V.O.C. 2H.D.V.S. 2; L.C.C.—H.B.S. LAWN-TENNIS INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN Delft wint. Gisteren werd het laatste gedeelte^ van het Interacademiaal tennistournooi te Utrecht ge speeld. Zooals we gisteren meldden, werd het enkelspel tusschen Knottenbelt en Heyneker een zeer spannenden strijd. Knottenbelt was l-Jot) buitengewoon op dreef en wist Heyneker te slaan. In het dubbelspel faalden de Delftena ren. Hier verloren zij twee partijen, doch de overigen wisten ze alle te winnen. Met 23 ge wonnen partijen bleef Delft aan de spits. Een fraai resultaat: De ploegen waren als volgt samengesteld: Delft. Enkelspel: J. Knottenbelt, J. Boon en de Quant. Dubbelspel: Pasteur en Dreun, Kre- mer en Lambach. Leiden. Enkelspel: Marinkelle, Hollander en Schut. Dubbelspel: Karsten en de Ronde, Broekhuizen en van Dompselen. Amsterdam: Th. v. Eek, Rinkel en Entho ven. Dubbelspel: v. Waveren en Reesink, Tho- len en Smits. Utrecht. Enkelspel: L. Heyneker, Havinga en v. Oordt. Oubbelspel: Leysen en Goslinga, Roëll en Voüte. Groningen. Enkelspel: B. L. Westerhuis, J. Hazewinkel en F. Stuyver. Dubbelspel: R. P. Westerhuis en G. Staverman, B. de Regt en R Vos. Wageningen. Engelspel: Schell, Juta en A. Wijatt. Dubbelspel: L. Meijer en Weber I, We ber II en v. Benten. De uitslagen van heden luiden: Enkelspel: Hollander (Lalden) sl. Havinga (Utrecht) 64, 5—7, 64; J, Knottenbelt (Delf) sl. L. Heyneker (Utrecht) 64, 1210; Hollander (Leiden) 6l. Rinkel (Arasterdam) 16, 61, 62; Enthoven (Amsterdam) sl. Schut (Leiden) 60, 60; W. O. A. Wijatt (Wageningen) sl. Enthoven (Amsterdam) 46, 10—8, 6—1. Dubbelspel: Broekhuizen en v. Dompselen (Leiden) sl. B. de Regt en R. Vos (Groningen) 62, 64; v. Waveren en Reesink (Amster dam) sl. Leijsen en Goslinga (Utrecht) 06, 62, 75; Roëll en Voüte (Utrecht) sl. Tho- len en Smit (Amsterdam) 64, 46, 64; Kremer en Lambach (Delft) sl. Tholen en Smit (Amsterdam) 61, 64; v. Waveren en Ree sink (Amsterdam) sl. L. Meijer en Weber (Wageningen) 64, 63; Broekhuijzen en v. Dompselen (Leiden) sl. Kremer en Lambach (Delft) 6—8, 8—6, 6—4. De eindstand is aldus: 1. Delft 23 p., 2. Leiden 18 p., 3. Amster dam 12 p., 4. Utrecht 12 p., 5 Groningen 5 p., 6. Wageningen 5 p. ATHLETIEK DRIE STEDEN-ONTMOETING VOOR DAMES. Den Haag—Leiden—Rotterdam. Morgen zal, zooal§ reeds vermeld, op het Henegouwerplein te Rotterdam een trialmeet voor dames worden gehouden tusschen den Haagschen Afhletiek Kring, om den Dagblad van Rotterdam-wissel beker. De samenstelling der ploegen is als volgt: 100 M. hardloopen: de dames L. Aenge- nent en N. Groos (Den Haag). B. Kuster, L Bakker (Leiden), M. Hasselman, T. Wijn malen (Rotterdam). 200 M. hardloopen: de dames T. Duym, I. Spaan (Den Haag), B. Kuster, G. Hoo- gendoorn (Leiden), M. Muller, N. Gebhart (Rotterdam). Hoogspringen met aanloop: de dames H. Leeksma, H. Kips (Den Haag), L. Bak ker, G. Hoogendoorn (Leiden), M. v. d. Velden, M. Hasselman (Rotterdam). Vèrspringen met aanloop: de dames G. Tonnon, W. v. Oostveen (Den Haag), A. Kellenaers, B. Kuster (Leiden, T. Wijnma len, M. Muller (Rotterdam). Speerwerpen: de dames H. Leeksma, M Budding (Den Haag), N. Gebhardt, M. Mul ler (Rotterdam). Discuswerpen: de dames H. Leeksma, A. Vletter (Den Haag), G. Hoogendoorn, A. Bremmer (Leiden), G. Smit, L. Smith (Rot terdam). Kogelstoot-en: de dames N. Kloosterhuis L. Aengenent (Den Haag), A. Kellenaers, G. Hoogendoorn (Leiden), D. v. Vliet, T. Wijnmalen (Rotterdam). 4 X 100 M. estafette: Den Haag met- de dames L. Aengenent, N. Grooss, H. Kips, G. Tonnon Leiden met de dames G. Hoo gendoorn, L. Bakker, A. Bremmer, B. Kus terRotterdam met de dames M. Hassel man T. Wijnmalen, N. Gebhart, M. v. d. Velden. R. K. Athletiek en Sportver. Rood-Wit. Zondag 14 Juni: Groote Atletiekwed strijden om het club-kampioenschap. Aan vang 2 uur: terrein N. Vaart. Seniores: Speerwerpen, Duitsche drie sprong. Junioren B: 1000 M., Duitsche drie sprong. Junioren A: Duitsche driesprong. Afd. Voetbal: 1 uur speelt R.W.D.- een competitiewedstrijd tegen O.V.V. De leden worden nogmaals herinnerd op tijd aan wezig te zijn. BILJARTEN Nederlaagwedstrijden 't Gr. Laken II I. Brugman (O. G. II) 63 37 5 1.70 B. Brant ('t Gr. Laken II) 75 37 13 2.02 K. Choufour 75 43 6 1.74 P. Lagas 49 42 5 1.16 B. v. d. Burg 75 42 7 1.78 A. Hillebrand 53 41 10 1.29 I. Harteveld 65 56 6 1.16 P. Ju 75 56 6 1.33 D. Piket 75 44 8 1.70 I. Binnendijk 25 43 3 0.58 Totaal O. G. II 353 car.; 't Gr. Lak n II 277 car. ROEIEN DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. Gistermorgen zijn de wedstrijden van de Koninklijke op den Amstel aangevangen. Jonge Vier A. Het begin was sensationeel. Drie jonge- vier ploegen: Triton, Njord en Laga, gin gen in deze boei-volgorde van start. Daar er geen gelegenheid bestond om, zooals vroeger, vanuit een auto de race te volgen, waren wij alleen getuige van de finish, die een leidende Lagaploeg voor Triton en Njord in de laatste 100 M. bracht. De jeug dige, onnadenkende Njordstuurman was zoo intens bezig met de rhythmische verklan king zijner bevelen, dat hij een 2 M. hooge ducdalf over het hoofd zag, met het ge volg, dat een geweldige aanvaring plaats vond, die roeiers en boot schade opleverde, terwijl de laatste niet eens de finish kon passeeren. De uitslag luidde: le heat: 1. Laga- in 5 min. 40 sec.; 2. Tri ton op 1/3 lengte. De 2e heat- leverde onmiddellijk een groot voordeel voor Nereus en daar ook een for- midabelen snoek ving, was het Argo niet te verwonderen, dat de Amsterdammers met grooten voorsprong zegevierden. 2e heat: 1. Nereus in 5 min. 43 1/5 sec.; 2. Argo, op vele lengten. De verdere uitslagen van den ochtend luiden Overnaadsche vier. le heat: 1. Willem III, 5 min. 52 3/5 sec.; 2. Hunze. Tri ton gediskwalificeerd. Tweede heat: 1. Ca detten, 5 min. 49 1/5 sec.; 2. Nereus ander halve lengte; 3. Argo. 3e heat: 1. Laak, 5 min. 45 1/5 sec.; 2. Am- stel, iets minder dan 1 lengte. Jonge skif B: Eerste heat: 1. De Hoop, 3 min. 54 sec.; 2. Nereus. Jonge skif A: Derde heat: 1. Laga, 3 min. 56 sec.; 2. Laak, anderhalve lengte. 5e heat vervalt wegens ziekte van den Leythe soulier. lste heat: 1. Het Spaarne, 3 min. 55 2/5 sec.; 2. Amstel. Gisteravond werden de wedstrijden voortgezet. Het weer was niet zoo gunstig als des morgens, waardoor de publieke belangstel ling maar zeer matig was. Doordat de twee de boeg plotseling verhinderd was, moest Laga zich op het nummer Oude Vier terug trekken zoodat de beide heats van heden avond vervielen en morgenmiddag de fina le plaats vindt tusschen Njord, Laak en Nereus. J onge Skiff A. Het eerste nummer dat gisteravond verroeid werd, was de vier de heat van het nummer jonge skif A tus- sohen Triton (G. Vrijburg) en Nautilus (Bakker), welke zeer gemakkelijk door den Triton-man gewonnen werd in 3 min. 55 sec. Vervolgens werd van dit nummer de tweede heat verroeid tusschen Spaarne (Steenhuysen) en de Hoop (Hemminga). Beide skiffeurs gaan ongeveer gelijk weg. doch spoedig neemt Steenhuysen de leiding met een kleinen voorsprong. Als ongeveer 400 Meter geroeid zijn, even voor het club huis van Nereus, gaat de Spaarneman in de verkeerde baan en komt in aanvaring met Hemminga, waarvoor hij gedisqualificeerd wordt. De Hoop-man roeit daarop kalm zijn baan uit. Zijn tijd bedroeg 4 min. 29 3/5 sec. Jonge Twee met stuurman. De volgende race brengt voor de eerste he at van de Jonge Twee met stuurman de 'D.R.V. (Adam) de Hoop en Laga aan den start. De Delfteaaren gaan het beste van start. Na 100 Meter is het verschil tusschen de ploegen miniem en de volgorde: Laga-D. R. V.-de Hoop. Het wordt een spannende boord aan boord race waarbij de ploegen door spurten trachten uit te loopen. D.R.V. kan het tempo niet houden en zakt af. Bij de Amstelbrug otnspant zich een felle strijd. Laga en de Hoop liggen nu boord aan boord. Als de ploegen onder de brug uit komen is Laga voor. De Hoop tracht in te loopen, doch het gelukt niet. Laga wint met 3/4 lengte in den tijd van 6.24 1/5 sec. Twee de was de Hoop in 6.26 1/5 sec, derde Deut sche Ruder Verein. (A'dam) 3 lengten achter. De tweede heat brengt Willem III en Cadetten aan den start. Beide starten zeer snel. Bij Nereus zijn de Cadetten ongeveer 1/2 lengte vooj\ Willem III zet op en spoedig liggen de ploegen boord aan boord. Bij de A-mste'.brug hebben de Cadetten een voor sprong van 1 lengte. Willem III tracht in te loopen doch tevergeefs. De Cadetten winnen met 13/4 lengte voorsprong in den tijd van 6 min. 37 1/5 sec. Willem tweede in 6.42. Jonge Acht B. De eerste heat van bovengenoemd nummer gaf een zeer span nenden strijd te zien tusschen Njord en La ga. Tot bij de Amstelbrug bleven beide ploegen vrijwel gelijk. Als de brug gepas seerd is komt Njord opzetten en winnen de Leidenaren na een schitterende spurt in 4 minuten 50 3/5 sec. De tijd van Laga was 4.53. De tweede heat ging tusschen Nereus en Argo op en passeert met slechts een halven avond. Vrijwel de geheele race lagen beide ploegen gelijk. Op het laatste moment zet Arga op en passeert met slechts een halven Meter verschil in 4 min. 57 1/5 sec. als eer ste de finish. Nereus maakte een tijd van 4.58 1/5. Ongestuurde t w e e. De eerste heat gaf een fraaie sportieve race te zien tusschen de Amstel en Laga, welke door de Delftenaren in den tijd van 3 min. 42 2/5 sec. gewonnen werd. Amstel was 1/4 lengte achter. Vier zonder stuurman. Ook hiervan Nereus en Dare Devil Cluib zeer fraai. Aanvankelijk lag Nereus voor en waren zij bij hun clubhuis ongeveer 1 lengte voor. Dare Devil Club komt echter opzetten en weet den achterstand successievelijk in te halen, om tenslotte zelfs met een verschil van ongeveer 2 Meter als eerste door de finish te gaan. Tijd 3 min. 18 4/5 sec. De wedstrijden worden heden voortgezet. WATERPOLO WEDSTRIJDEN L. Z. C. Twee gelijke spelen. De Leidsohe Zwemclub is gisteravond de waterpolocompetitie begonnen tegen de Dolfijn, een der sterkste tegenstanders in de eerste en reserve eerste klasse. Het resultaat was: twee gelijke spelen. Beide partijen kunnen daarmede tevreden zijn, al was er zoo nu en dan nogal eens krachtsverschil merkbaar. Intense trai ning in de eerstvolgende dagen zal on getwijfeld noodig zijn, willen de L. Z. C. 'ers ook dit seizoen een goed figuur slaan, maar het gepresteerde van gister avond geeft daar wel moed op. L. Z. C. I—Dolfijn I. Scheidsrechter Plantenga floot het eer ste de eerste zeventallen in het water. De ploegen waren als volgt samengesteld: L. Z. C. Fleerkamp v. Ingen Schenau Elsinga v. Helvert J. Buys J. de la Court Ch. de Reede Stender P. v. d. Velden v. d. Kamp Muller B. v. Es F. Kuiper G. Rijke D o 1 f ij n. Als begonnen wordt is Dolfijn het eerst bij den bal en Stender lost dade lijk een schot, dat evenwel niets ople vert. De Amsterdammers zitten er da delijk fanatiek op, hetgeen tot gevolg heeft, dat de L. Z. C. twee vrije worpen toegewezen krijgt. Daarna komen de Dol fijnen weer in den aanval en ook zij krij gen een vrijen worp, daarna weer de L. Z. C., maar veel levert dit niet op. Bij eene L. Z. C. aanval probeert de Reede een kans, doch hij schiet naast. Dan weet Stender zich vrij te maken, maar hij ligt nog ver van het doel. Inplaats van den bal over te geven, schiet hij zelf, doch naast het doel. De Reede krijgt dan een kans, hij zwemt vrij op, doch wordt gehinderd als hij wil schie ten. De vrije worp heeft geen resultaat. Bij een plotselingen aanval van de Dol fijn maakt Kuipers het eerste doelpunt (0De Leidenaars worden dan wat vuriger, maar schoten van Elsinga en de Reede worden gestopt. De la Court probeeert het dan ook met een achter waarts schot juist boven de deklat; de keeper raakt nog even het leer, maar de scheidsrechter had dit niet gezien en gaf geen corner. Nadat de Reede een mooie kans niet had benut, wijl hij steeds zwaar gedekt werd, volgde een snelle Dolfijn-aanval; gelukkig voor de L. Z. C. werd juist tegen de lat geschoten, buiten bereik van Fleerkamp. Nadat de Dolfijn- nog een vrije worp had genomen kwam de rust in de tweede helft kreeg van Es spoe dig een mooie kans en reeds dachten we hem den voorsprong te zien vergroo- ten, als Elsinga zijn arm uitsteekt en den bal over het doel doet verdwijnen. De corner levert niets op. Ook de L. Z. C. krijgt even later een corner, eveneens zonder resultaat. Ht spel gaat dan eenigen tijd gelijk op en neer. De la Court kreeg eenige kansen, maar v. Es gaf hem geen gelegenheid zijn bekende felle schoten te lossen. Toch gelukte het hem eene minuut voor het einde den gelijkmaker in de touwen te jagen (ll) en onder groote spanning komt het einde. L. Z. C. II—Dolfijn II 3—3. De tweede zeventallen waren als volgt samengesteld L. Z. C. v. Driessum C. Walenkamp Hofsteenge A. Smink H. A. C. Walenkamp E. Munting H. v. d. Reijden Wieringa Stemriik Harte Brink v. d. Brom v. Tuyen Everts. D o 1 f ij n. Na den eersten wedstrijd moest deze ontmoeting begrijpelijkerwijs een teleur stelling worden. Zulks werd nog grooter, toen de L. Z. C.-reserves ondanks- een aanvankelijk niet slecht begin aan het einde van hun krachten geleken. Na en kele minuten opende Stemrik de score, toen hij Hofsteenge verraste (01). Even later lag Wieringa geheel vrij, hij greep den hem toegespee'den bal met twee handen, hetgeen den scheidsrechter ont ging, gaf over aan Stemrik en deze ver hoogde den voorsprong (02). Het wilde bij de L. Z. C. niet vlotten. Het plaat sen was slecht, v. d. Reijden zwom veel te langzaam en we dachten, dat de wed strijd voor de L. Z. C.'ers een debacle zou worden, toen v. Driessum door een ver schot, van Wieringa opnieuw werd gepasseerd (03). Met dezen stand kwam de rust. De tweede helft gaf een geheel ander wedstrijdbeéld. De wijze lessen, die de L. Z. C.'ers in de rust hadden gekregen, misten hun uitwerking niet en Munting verkleinde dra den achterstand (13). Daarmee kreeg hij er blijkbaar zin in. Nagenoeg alles werd op hem gespeeld en hij slaagde er zoowaar in den stand nog gelijk te maken. Nog enkele oogenblikken waren te speten. Munting kreeg nog een kans, maar tot een overwinning kon hij het niet brengen, zoodat ook hier met een gelijk spel het einde kwam.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14