UIT DE OMGEVING SPORT LUCHTVAART VRIJDAG 12 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 Voorzitter, de heer J. W. Groenewegen Hz., wethouder, plaatsvervangend burge meester. Secretaris de heer C. P. Blaauw- hof. Aanwezig alle leden. Bij loting wordt tot voorstemmer aangewezen de heer J. A. Duinisveld. De vergadering wordt geopend door voorlezing van gebed. Daarna verheffen de raadsleden zich van hunne zetels en spreekt de voorzitter de volgende gedachtenisrede uit: In memoriam Burgemeester Bos. Ik voel mij gedrongen tot den plicht, op dit oogeniblik een enkel woord te wijden aan de nagedachtenis van hem, wiens stoel hier verlaten staat, wien ik voor de eerste maal, gedurende mijn 18-jarig lidmaatschap van den gemeenteraad als onzen voorzitter moet missen. Op de eerste plaats een woord van dank bare herinnering aan het bijna 20-jarig tijdperk, waarin nu wijlen Burgemeester Bos de gemeente Zoetermeer heeft be stuurd. Veel is er in die jaren ontmoet, ge passeerd en tot stand gebracht. Ik wil slechts wijzen op het noodzakelijk verdwij nen van de Petroleum-Gasfabriek en als ge volg daarvan het sluiten van een contract met de gemeente Delft voor het leveren van electrisohen stroom. Wat heeft vervolgens de mobilisatietijd met annex distributiebe drijf geen hoofdbrekens gekost aan zijn Edelachtbare's eerlijk karakter. Het bou wen van de gemeenschappelijke openbare school, het vernieuwen van de Vlaming straat, de totale verbetering van de Leid- sohe- en Delftsöhe Wallen, de aanleg van de waterleiding, bij herhaling uitbreiding van het electrisch net. Helaas heeft zijn Edelachtbare de voltooiing van het laatste uibreidingsbesluit niet meer mogen be leven. Op de tweede plaats wil ik hier namens U allen en ook na-mens de ingezetenen on zen oprechten dank betuigen voor alles wat de overledene voor de gemeente heeft ge daan en ook voor de ingezetenen van Zoe termeer is geweest, namelijk een echte Bur gervader, die het werkelijk goed meende met de bevolking, die het leed deed als an deren getroffen werden of behoeften had den, die ook rekening wist te huoden met de beginselen van anderen. Hij had zich tot taak gesteld en tot ideaal gevormd, de naasten liefde en de saamhoorigheid onder ling in onze gemeente te bevorderen. Ook past ons, heeren raadsleden, waarvan de ■een la-nger en de ander korter met burge meester Bos hebben samengewerkt, nog een bijzonder woord van dank voor de royale manier waarop hij het mogelijk maakte dat ieder de bijeenkomsten en raadsvergade ringen kon bijwonen. „Wanneer willen de Heeren, wannec kunnen de Heeren", was steeds zijn woord. En hierbij gaat onzen dank ook aan Me vrouw Bos, de echtgenoot-e van onzen dier baren overledene, voor de vele avonden, soms tot heel laat, dat zij haar echtgenoot heeft moeten missen uit den gezelligen, huiselijken kring, alleen om ons ter wille te zijn. Na dit korte memorandum zal het overbodig zijn te consta-teeren. dat onze vriend, burgemeester Bos nog lang bij ons in dankbare herinnering zal blijven voort leven. Ik spreek den wensch en de hoop uit, dat hij, voor zij vele zorgen, het loon reeds van den ALmaohtigen, Rechtvaardi gen God zal hebben ontvangen. Het zou evenwel mogelijk zijn, dat hij onverhoopt nog voor de kleine onvolmaaktheden moet boeten Daarom wil ik eindigen met de bede „Heer, geef zijn ziel de eeuwige rust en het eeuwig licht verlichte hem, dat hij ruste in vrede. Amen." Hierna, worden de notulen der vorige ver gadering gelezen en onveranderd vastge steld. VAN ZOETERMEER Vervolgens wordt de agenda behandeld. 1. Mededeelingen. Diverse stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een schrij ven van den heer J. Brandhorst wordt ge- renvoyeerd naar burg. en weth. ter fine van advies. 2. Wijziging gemeenschappelijke regeling toelating leerlingen openbare scholen te Voorburg. Tot de voorgestelde wijziging wordt be sloten. 3. Jaarwedden burgemeesters Secretaris sen en Ontvangers. Aocoord wordt gegaan met de ontworpen wijziging. 4. Verdoek subsidie Harmonievereeniging „Kunst en Vriendschap". Naar aanleiding van het verzoek, waarin 100.subsidie was gevraagd, wordt door burgem. en weth. voorgesteld 40.subsi die te verleenen. Nadat eenige inlichtingen door de raads leden worden gevraagd en door den voor zitter beantwoord, wordt met 5 tegen 2 stemmen besloten de voorgestelde subsidie te verleenen. 5. Verzoek subsidie Burgerwacht Kring Schieland. Het voorstel va-n burg. en weth. om 10.subsidie te verleenen wordt aan genomen. 6. Verzoek subsidie a-utobusdienst sta tion. Hierop is door burg. en weth. geen prae-advies uitgebracht. Het voor en tegen van het verleenen van subsidie wordt door het college van burg. en weth. belicht. Een verzoek om het voorstel te renvoy- eeren aan burg. en weth. wordt verworpen. Het verzoek wordt voor kennisgeving aan genomen. 7. Vaststelling vergoeding artikel 101 la ger Onderwijswet over 1928. Over dit punt worden eenige inlichtingen gevraagd. Deze worden verstrekt. Het voor stel om de vergoeding vast te stellen op 11.37 per leerling wordt aangenomen. 8. Ontheffing hondenbelasting en school geld. De gevraagde ontheffingen worden toegestaan. 9. Wijziging begrooting 1930 en 1931. Daarin is verwerkt eon post kosten van aansluiting aan net telefoonnet ten behoeve van de wethouders. Dit punt leverde nog al stof tot bespreking op. Met de stem van den heer J. C. van Dorp tegen wordt be sloten een bedrag beschikbaar te stellen. Vereeniging van Zoetermeer en Zegwaart. De heer Duinisveld 'brengt de vereeniging der gemeenten Zoetermeer én Zegwaart ter sprake. Hij maakt een voorstel, hetwelk door den heer Van Ree uw ijk wordt onder steund; aan den raad der gemeente Zeg waart een officieele vergadering aan te vragen, waarin beide Raden dit onderwerp gezamenlijk kunnen bespreken. Van ver schillende zijden worden bezwaren inge bracht, terwijl van andere zijde het voor stel wordt verdedigd. Het voorstel in stemming gebracht, wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen, voor de heeren Duinisveld. Van Reeuwijk, Van Staalduinen en Scheer; tegen de heeren Van Dorp, De Groot en Groenewegen. De gedachtenisrede. De heer Scheer bracht de wensch naar voren, dat de gedachtenisrede aan den over leden raadsvoorzitter, door den heer Groe newegen gehouden, ter nagedachtenis aan 't nageslacht, volledig in de raadsnotulen wordt opgenomen, hierbij de opmerking makende, dat hij op principieele gronden, het met het laatste gedeelte niet eens is. De voorzitter sluit hierna de vergadering met een woord van dank voor de aangena me wijze, waarop de vergadering is gehou den en de houding van de raadsleden om zijn taak als voorzitter te vergemakkelijken. ACHTTIEN D00DEN IN DE „P0SEID0N". Alle onzekerheid opgeheven. Het is thans zeker, dat de achttien opva renden van de gezonken Britsche duikboot „Poseidon", die zich nog in het vaartuig bevonden, om het leven zijn gekomen. Gistermorgen heeft de teraardebestelling plaats gehad van de twee matrozen van de „Poseidon", die na hun redding zijn over leden. De plechtigheid werd door alle over levenden van de duikboot bijgewoond, als mede door de bemanningen van de andere Britsche oorlogsschepen en deputaties van een Italiaansche kruiser en een Chineesch oorlogsschip. De „Northern China Daily News" heeft een inschrijving geopend voor de nagelaten betrekkingen van de omgekomenen ter er- I kenning van bet prachtige werk, dat door j de Engelsche vloot in de Chineesche wato- I ren en op de Jangtse is verricht. Slachtoffers van hittegolf te Calcutta. Ten gevolge van een buitengewoon hevi- I ge hittegolf te Calcutta zijn drie Euro peanen overleden. Er zouden nog meer Europeanen ten gevolge van de hitte over leden zijn. Brand in de vlieghaven van Malmö. De vlieghaven van Malmö, de grootste I vlieghaven van Zweden, is gisteren door een enorm en brand geteisterd. Het geheeie middelste gedeelte van de grootste hal, een driemotorig vliegtuig en nog andere voor werpen zijn vernield. Het vuur ontstond, doordat een monteur een lectrische lamp liet vallen, waarvan de glasscherven op in olie gedrenkt poetskatoen vielen. Dit begon te branden, waardoor ook de benzinevoor raad van genoemd driemotorig vliegtuig vlam vatte. Het vliegverkeer over Malmó zal ondanks den brand intact worden ge houden. N00RDWIJK. Wit-Gele Kruis. Moge de tijd van het jaar niet het gunstigst zijn om te vergade ren, dit mag toch niet voor allen een ver- schooning zijn en wij hadden toch zeker op een vergaderin gvan het Wit-Gele Kruis, een charitatieve vereeniging bij uitnemend heid, meer dan een twintigtal leden ver wacht, temeer daar deze vereeniging feijna 600 leden telt. Uit deze opkomst spreekt op geenerlei wijze de dankbaarheid- van zoo vele leden, welke ook dit afgeloopen jaar zijn bijgestaan door de liefderijke zorgen en hulpvaardigheid van Zuster Juliana. Een grootere belangstelling op deze vergade ring had zeker ten opzichte van de Eer waarde Wijkverpleegster èn van het vol ijverig bestuur op haar plaats geweest. Na opening door den voorzitter, den heer W. de Ruyter, die in het bijzonder welkom heette den Geestelijk adviseur kap. Meijn- ders en de zeereerw. Rector Elsenbroek, werden de zeer uitgebreide notulen onder applaus der vergadering onveranderd vast gesteld. Uit het 5e jaarverslag spreekt weder een zeer opgewekt vereenigingsleven en uit de zeer omvangrijke werkzaamheden willen wij het volgende resumeeren: Het ledental was in stijgende beweging en 31 December was dit getal 567, waarbij echter bijgevoegd moet worden, dat als algemeen werd inge zien, wat groote voordeelen het lidmaat schap van het Wit-Gele Kruis biedt, tegen een zoo lage contributie, Zou het ledental zeker nog aanmerkelijk hooger zijn. De Eerwaarde Zuster zag haar zorg uitgestrekt over 176 gezinnen, waarin zij 3837 maal hulp verleende; naast haar ziekenzorg, heeft zij voor de tuberculosebestrijding ook in 17 gezinnen 465 bezoeken gebracht, ter wijl ook de lighal veel van haar krachten vergde. Deze korte omschrijving van haar omvangrijke taak zal zeker tot ieder ge noeg zeggen en een woord van dank komt de Eerwaarde Zuster zeker toe. In het afgeloopen jaar werd 411 maal een verplegingsartikel in bruikleen verstrekt, terwijl na den 3en vervolgcursus voor E. H. B. O., onder de bekwame leiding van dr. Visser, verschillenden cursisten na. een afge legd examen de volledige bevoegdheid kon worden verstrekt voor eerste hulp-verlee- niïig. In Juni 1930 was men in staat liet pand van Gebr. Versteeg in de Zeestraat als Wijkgebouw in te richten, waar sinds dien meerdere patiënten dagelijks verblij ven; ook werd het magazijn naar dit ge bouw overgebracht, hetwelk in de eerste 4 jaren was gehuisvest bij mevr. P. de Groot, die dit al dien tijd keurig heeft on derhouden en alle verplegings-artikelen heeft uitgereikt, waarvoor een dankwoord namens alle leden zeker op zijn plaats is. Evenals voorgaande jaren was de samen werking met de afd. van „Het Groene Kruis" voortreffelijk, hetwelk vooral aan de tuberculose-bestrijding ten goede kwam. Na de behandeling van dit keurig jaar verslag, hetwelk ook nog aangaf een over zicht der werkzaamheden vanaf de oprich ting, verkreeg de Zeereerw. Rector Elsen broek het woord voor zijn rede: „Waarom het R-oomsche Kruis". De eerwaarde spreker deed in zijn gloed volle rede uitkomen, dat een goed opge voed kind zich gaarne schikt naar de wen- schen van zijn ouders, even zoo goed zullen wij ons daarom, als goede kinderen van onze Moeder de Katholieke Kerk, het woord van onze Bisschoppen opvolgen, daar zij toch de groote lijnen in ons geestelijk leven aangeven, door ons Katholiek te ver eenigen in het Wit-Gele Kruis. Het Chris- tuskruis. heeft ons redding gebracht en in dit teeken ligt ons aller heil en wat aan dit kruis is geënt kan ons schenken wat noo- dig is naar ziel en lichaam. Dit kan men vinden in het Wit-Gele Kruis, daar toch zij, die zich in deze vereeniging tot heil der kranke menschheid geven, naast de licha melijke verpleging, ook de arme zieken kun nen opwekken in hun lijden te leeren be rusten en dit ter heiliging hunner onster felijke ziel aan God op te dragen. En daar om, om deze principieele redenen is het Wit-Gele Kruis voor ons onmisbaar. In een korte resumé besprak de eerw. spr. nog de brochure „De zorg voor Moe der en Kind", waarna hij met de beste wen- schen voor deze afd. van het Wit-Gele Kruiseindigde. De voorzitter bracht dank aan spr. voor zijn geestdriftige propagandistische rede, welke zeker de liefde tot het W.-G. Kruis in groote mate zal verhoogen. De commis sie van kas-controle bracht bij monde van den heer J. H. v. d. Werf ter kennis, dat boeken en bescheiden van den Penning meester in correcte orde waren bevonden; de inkomsten bedragen 4896.15 en de uit gaven 3188.34 Yt, een batig saldo vorme-nd van 17.12 Het boekjaar 1930 werd be gonnen met een batig saldo van 1690'iS, zoodat het totaal batig saldo op 31 Dec. 1930 bedroeg 1707.80 De commissie stelde voor dr. Visser onder dank voor zijn keurige boekhouding te déchargeeren, waarmede de vergadering met applaus in stemde. Dr. Visser wilde nog eens met klem er op wijzen, dat de leden het we-rk van het W.-G. Kruis nog zooveel zouden kunnen vergemakkelijken als allen trouw en op tijd hun contributie voldeden en niet alleen lid willen zijn in den tijd dat zij het W.-G. Kruis noodig hebben, doch het steeds met terdaad blijven steunen en zoo mogelijk zorgen voor extra-giften of schenkingen, daar nog veel op het program staat. Spr. zou als medicus zoo gaarne hier zien een comfortabel eigen Wijkgebouw en hygië nisch Badhuis, waarvoor echter veel geld noodig is; dankbaar zal hij dan ook iedere wenk om tot verwezenlijking van dit plan te komen aanvaarden. De verkiezing wegens periodieke aftre ding van de heeren Job. Vink en J. H. v. d. We ij den had tot uitsla.g, dat beiden met groote meerderheid van stemmen werden herkozen. Na de gebruikelijke rondvraag, waarvan enkele leden gebruik maakten, sprak de Geestelijke adviseur nog een opwekkend woord, er tevens op wijzend, dat hij op dezen avond zeker meerdere belangstel ling had verwacht. De voorzitter bracht in zijn sluitings woord nog in dankbare herinnering het vele en onvermoeide werk van Kapelaan Hesp, den wensch daarbij uitend, dat Kapelaan Meijnders een niet mindere kracht moge zijn, waaraan spr. geen oogenblik twijfelde, tot heil en grooten bloei van het Wit-Gele Kruis in Noord wijk. VOETBAL Geen radio-uitzending uit Kopenhagen. Het plan bestond om den wedstrijd De nemarkenNederland, die Zondag a.s. te Kopenhagen gehouden wordt, via Hilver sum uit te zenden. Aa-n dit voornemen kan echter geen gevolg worden gegeven, daar de Deensche Voetbalbond de uitzending niet heeft -toegestaan. LAWNTENNIS Interacademiale wedstrijden te Utrecht. Gisteren zijn de interacademiale wed strijden te Utrecht voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Enkelspelen: Heineker, Utrecht slaat Westerhuis, Groningen, me-t 61, 32; Ha- zewinkel, Groningen, slaat Hazinga, Utrecht met 61, 60; va-n Oodt, Utrecht, slaat Suyver, Groningen, met 63, 61; Rinkel, Amsterdam, slaat Ha-zewinkel, Groningen, met 63, 16, 64; Enthoven, Amsterdam, slaat Suyver, Groningen, met 75, 63; Ent-hoven, Amsterdam, slaat van Oordt, Utrecht, met 7—5, 06, 8—6; Marinkelle, Leiden, slaat Westerhuis, Groningen, met 61, 62; Hollander, Leiden, slaat Haze- winkel, Groningen, met 63, 46, 75; Schell, Wageningen, slaat Westerhuis, Gro ningen, met 36 63, 64; Wyatt, Wage ningen, slaat Suyer, Groningen, met 6^2 62; Boon, Delft, slaat Hazinga, Utrecht, met 60, 62; Hazinga, Utrecht, slaat Juta, Wageningen, met 36, 61, 61; Boon, Delft, slaat Hollander, Leiden, met 63, 62; Holander, Leiden, slaat Juta, Wageningen, met 64, 64; de Quant, Delft, slaat Wyatt, Wageningen, met 61, 75; de Quant, Delft, slaat Eindhoven, Amsterdam met 4—6, 63 61. Dubbelspelen: Röel en Voüte, Utrecht, slaan de Regt en Vos. Groningen, met 63, 61; Westerhuis en Sta verman, Gronin gen. slaan van Waveren en Reerink, Am sterdam, met 46, 61, 62; Westerhuis en Sta verman, Groningen, slaan Meyer en Weber, Wageningen, met 2—6, 86, 63; Weber en van Deuten, Wageningen, slaan de Reg-t en VosvGroningen, met 61, 64; Lijsen en Goslinga, Utrecht, slaan Meyer en Weber, Wageningen, met 62, 6—3; Röell en Voüte, Utrecht, slaan Weber en van Deuten, Wageningen, met 63 46, 61; Pasteur en Dreun, Delft, slaan van Waveren en K'eerink, Amsterdam met 63, 62; Kremer en Lambach, Delft, slaan We ber en wan Deuten, Wageningen, met 62, 61; Broekhuizen en van Domselen, Lei,- den, slaan We'ber en van Deuten, Wagenin gen, met 75, 62; Karaten en de Ronde, Leiden, slaan van Waveren en Reerink Am sterdam, met 62, 61. ATHLETIEK Het programma voor Zondag. A.s. Zondag staat den athleten wederom veel te wachten. Behalve competitie-wed strijden te Utrecht en een ontmoeting tus schen ploegen van de kringen uit Rotter dam, Leiden en Den Haag worden provin ciale wedstrijden te Menaldum in Friesland gehouden, terwijl de 'Ktotterdamsche Wan- delsportvereeniging een afstandsmarsch over 65 km. organiseert. Het belangrijkst zullen echter wel de na tionale wedstrijden van A.V.A.C. zijn, die ter gelegenheid van het 12 1/2 jarig jubile um van deze club op de Sintelbaan te Am sterdam worden gehouden. Verschillende onzer beste athleten nemen daaraan deel, zooals Jaarsma en Beintema van „Hellas", Utrecht, Kok en Prins van B'-auw-Wit, Henning en Ras (A.A.C.), Gub- bels en Engelman (Pro Patria) Knol en Vergunst (A.P.G.S.). Veel belangstelling gaat uit naar de drie estafette-nummers, die ook vorig jaar de clou van het programma waren. Over 3 maal 1000 M. komen ploegen van Feyenoord, Haarlem, A.A.C., A.V. 1923, A.V.A.C. en G.S.C. inde baan. Vorige week te Haarlem werd er op de 4 maal 1500 M. een geweldige strijd tusschen Haarlem en Feyenoord gevoerd, waarbij Haarlem op het laatste stukje de zege wist te behalen. Geen wonder dus, dat Feyenoord zal trachten nu revanche te nemen. Op de 4 maal 200 M. komen uit o.a. A.V. 1923, Haarlem, V.E.L., Hellas A.V.A.C. en A.A.C. Al deze vereenigiiigen hebben de beschikking over verschillende goede 200 M. loopers, zooda-t men er van overtuigd kan zijn. dat ook hier een haarscherpe strijd zal worden geleverd. Ook de 10 maal 100 M. is een nummer vol afwisseling. Daarvoor komen uit ploegen van A.V. 1923, A.A.C., A.V.A.C., V.E.C. en Haarlem Met record verbeteringen op deze num mers moet ernstig rekening worden gehou den. WIELRENNEN DE WEDSTRIJDEN OP DE STADION- BAAN. Groote belangstelling. Begunstigd door onverwacht mooi weer was er gisteravond groote belangstelling voor de wedstrijden op de Stadion-wieler baan. Het programma verdiende deze be langstelling alleszins. Begonnen werd met een wedstrijd voor amateurs over 6 K.M., die gewonnen werd door van Egmond. Het tweede nummer was een sprintmatch in 2 ritten tusschen den kampioen van Ne derland, onafhankelijken, v. d. Leur en den kampioen van Nederland, amateurs, v. d. Linden, een revanchewedstrijd voor den wedstrijd van drie weken geleden, die door v. d. Linden gewonnen werd. Ook nu werd v. d. Linden met een möoien voorsprong winnaar. Ook de tweede rit weet v. d. Lin den na een spannende spurt met een wiel- lengte verschil te winnen. Het derde nummer brengt voor het eerst van dit seizoen onze sprintkampioenen Moeskops en Meyer weer op de baan met den Duitscher Steffes en den Belg Ariet. De eerste rit gaat tusschen Steffes, Ar iet en Meyer. Arlet moet den kop nemen en Meyer komt middenin te zitten. Zoo blijft de volgorde tot in de laatste ronde Meyer naar voren schiet en vrij gemakkelijk eer ste wordt. Uitslag: 1. Meyer (laatste 200 Meter 12 1/5 sec.; 2. Steffes; 3. Arlet. Nog voor de pauze wordt de tweede rit verreden tusschen Steffes, Arlet en Moes kops. Langen tijd blijven de sprinters aan de start balanceeren om eindelijk elkaar voorzichtig beloerend in langzaam tempo de eerste ronde te rijden, waarna opnieuw een balanceerpartij begint. Dan schieten de rijders weg. Moeskops zit op de derde plaats. In de laatste halve ronde komt hij echter naar voren en neemt don kop, ge volgd door Steffes die echter gepasseerd wordt door Arlet. Uitslag: 1. Moeskops (laatste 200 M. 12 4/5 sec.); 2. Arlet; 3. Steffes. Een wedstrijd voor B-Stayers van 2 ritten elk over 15 K.M. AmsterdamDen Haag levert weinig interessants op. Voor den Haag komen uit: Lorie, Wildschut en van Rossum. Voor Amsterdam: de Graaf, Dora- hof en Bouquet. De Amsterdammers zijn verreweg de meerderen. Van Rossum moet aldra wegens bandenpeoh uitvallen en de Graaf blijkt verreweg de sterkste. Er wordt vrij slecht gereden en de stayers zijn her haaldelijk los. De uitslag luidt: 1. de Graaf, 2. Dornhof, 3. Bouquet, 4. Lorie, 5. Wild schut. De beide laatsten ieder een ronde achter. Het belangrijkste nummer van het pro gramma is de wedstrijd met motorgangma- king voor beroepsrijders, FrankrijkNeder land in 2 ritten elk over 40 K.M. Voor Frankijk komen uit: Grassin (Jubi), Uragox (Pasquie-r Jr.), Maronnier (Cittorie); voor Nederland: Schlebaum (Kaeser), Blekemo- len (Didier), Leddy (Schadebot). Na de start volgt een schermutseling om de leiding. Na eenige ronden is de volg orde: Schlebaum, Grassin, Blekemolen, Ma ronnier, Leddy en Urago. Blekemolen wordt echter spoedig van zijn plaats gedeveu door Urago en na een ronde of vijftien krijgen eerst Leddy en dan Maronnier hun eerste lap. Na 25 ronden krijgt Leddy zijn tweede lap en even later moet Blekemolen er aan gelooven, wat mede te wijten is aan een fout van Didier, echter niet geheel, doch een tiental ronden later krijgt Blekemolen zijn tweede lap. Als er nog 25 ronden te rij den zijn krijgt Schlebaum, Urago te pak ken. Hierop heeft Grassin gewacht. Hij gaat op Schlebaum af, maar zijn eerste po ging wordt door onzen landgenoot gedeci deerd afgeslagen. Grassin blijft echter Schlebaum opjagen met het gevolg, dat deze weldra Urago voor de tweede maal passeert. Grassin blijft gevaarlijk, maar Schlebaum is in prachtvorm en gaat met bijna 1/3 baan-voorsprong als eerste over de eindstreep. Uitslag: 1. Schlebaum (Holland) 39 min. 26 2/5 sec.; 2. Grassin (Fr.) op 200 M. 3. Ura go (Fr.), 4. Maronnier (Fr.), 5. Blekemolen (Holl.) elk 2 ronden achter, 6. Leddy (Holl.) 5 ronden. Na"*de pauze wordt de tweede rit van de B-stayers over 15 K.M. verreden. De Ha genaars zijn er nu wat beter in, hoewc-1 de strijd wederom niet buitengewoon interes sant is. De uitslag is: 1. Lorie (12 min. 15 1/5 sec.); 2. de Graaf, 3. van Rossum, 4. Domhof, 5. Bouquet, 6. Wildschut. Totaal klassement: 1. De Graaf 3 punten, 2. Lorie 5 punten, 3. Domhof 6 punten, 4. Bouquet 8 punten, 5. Van Rossum 9 pun ten, 6. Wildschut 11 punten. Amsterdam heeft dus van Den Haag gewonnen met 17 tegen 25 punten. Van den sprintwedstrijd voor profs wordt de derde rit verreden tusschen Moeskops en Meyer en Steffes. In de eindspurt gelooft Moeskops het wel en Meyer wordt gemak kelijk eerste. Uitslag: 1. Meyer, 2. Steffes, 3. Moeskops. In den vierden en beslissenden rit zit Moeskops er echter weer boven op, na een zeer voorzichtige eerste ronde schiet hij in de laatste bocht van de achterste plaats naar voren en gaat als eerste over de eind streep. Een halve wiellengte- verschil met Meyer,.,die Arlet gepasseerd is. 1. Moeskops, 2. Meyer, 3. Arlet. Totaal klassement: 1. Meyer 4 punten, 2. Moeskops 5 punten, 3. Steffes 7 punten, 4. Arlet 8 punten. Tenslotte wordt dan de laatste rit over 40 K.M. voor profsstayers van den landen- wedstrijd FrankrijkNederland gereden. Na een Langdurige schermutseling om de volgorde is deze na ruim vier ronden Ura go, Krass in, Blekemolen, Leddy, Schle baum, Maronnier. Na een twintig ronden raakt Grassin door een fout van Jubi los, waarvan Bleke molen gebruik maakt om naar voren te schieten. Ook Schlebaum komt opzetten en in een prachtigen ren verovert hij1 de eer ste plaats, gevolgd door Blekemolen. Als deze dan een aanval op Schlebaum waagt maakt Didier voor de tweede maal een fout, waardoor Blekemolen afzakt tot de laatste plaats. Didier wordt tweede, ge- volgd door Urago en Leddy. Het is een in teressante en spannende race met wisselen de kansen, waarbij Schlebaum steeds de leiding houdt. Als er ongeveer 50 ronden gereden zijn lapt hij Leddy en vervolgens Blekemolen, Maronnier en Urago. Onbe dreigd gaat hij als eerste over de eind streep. Uitslag: 1. Schlebaum (31 min. 24 sec.), 2. Grassin, 3. Blekemolen (1 ronde), 4. Maron nier (1 ronde), 5. Urago (1 ronde), 6. Leddy (3 ronden). Totaalklassement: 1. Schlebaum 2 pnt., 2. Grassin 4 pnt., 3, 4 en 5 Urago, Maronnier en Blekemolen ieder 8 pnt., 6. Leddy 12 pnt. Eindstand: FrankrijkNederland 2022 punten. De D. 2000 te Londen aangekomen. Het Duitsche vliegtuig D. 2000 („De vlie gende vleugel") is gisteravond om tien voor zeven op het vliegveld Croydon vlot geland. Gistermorgen om 9.15 uur was het vlieg tuig van Berlijn-Tempelhof vertrokken voor zijn eersten tocht naar Londen. De D. 2000 heeft de vastgestelde tusschenlandingen gemaakt te Hannover en Amsterdam, van waar heb om 15.14 uur weer was vertrokken. Het vliegtuig heeft alvorens te landen eerst twee malen boven het aerodroom ge cirkeld. Er waren 12 personen aan boord. Heb zal in den dienst BerlijnLonden wor den opgenomen. Ruth Nicholls deze week over den Oceaan? Ruth Nicholls, de Amerikaansche vlieg- ster en houdster van he wereldhoogterecord voor vrouwen, die van plan is een transat lantische vlucht te maken, is te New York aangekomen. Indien het weer gunstig is, is zij voornemens voor het einde van dr week naar New Found'land te vertrekk en vandaar naar Frankrijk over te steken.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7