WMTEVELT'S Lichtzinnige Jeugd VRIJDAG 12 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 rf 1.75 JXClUSjiT glaS 5944 ïRKRIJGBAAR! HET LOLLIGE GEKKENHUIS. Rumoer onder de taalgeleerden. Over de spellingtoestanden, waarin we zoo langzamerhand zijn geraakt door al lerlei oekases, aanschrijvingen en wat al niet meer, geeft „Het Katholiek School blad" de volgende persiflage: O Moedertaal, wat zij Gij schoon Te zeggen met een krop in de keel en een traan in het rechteroog. Van Ginneken huppelt door onze frisse landouen onder iedere arm een deel van zijn Handboek en neuriet: Beter ten halve gekeerd dan ten heele ge dwaald. Gerlach Royen vliegt hem achterop, zwaaiende met de Nominale klassifikatie. De Maasbode-abonné's schrijven dreig brieven aan de Direktie da-et-nou-uihmoet- weze-met-de-lange-kolommen k idem-zoveel- per-regel. Tij de Vries-Kollewijn-Terpstra-Kommis sie und kein Ende. De Gemeenteraad van Gaselternijeveen sebroekopdelingendijk neemt een motie aan, voorgesteld door het oudste lid 97 3/4 jaar alsdat ze het motte blijve doen zooals ze het in mijn tijd deje en £ls- dat de schoolmeesters met derlui vingers van onze moedertaal af zulle blijve. Burgemeesters, Volkenbond, professoren, vakvereenigingen, letterkundigen, liedjes zangers lopen gloeiend heet. Een trust wordt gevormd, die het alleen- beschermingsrecht zal verkrijgen van onze duurbare spelling: Van Ginneken wordt eerelid. Zimmerman penningmeester. Scharten sekretaris. Meyer van het departement voorzitter. Speenhoff maakt de maandrapporten op rijm, zet ze op muziek en draagt ze voor bij gelegenheid van de opening der Staten-Generaal. O moedertaal, wat zijt gij schoon. Heftige debatten verwijderen ons volk. Splijtzwammen tieren weliger dan ooit. Krachttermeii bliksemen door de stijle lage landen. Aanplakbiljetten van Kolle- wijnianen, Devriesentewinkeliers, Terp- straters. Leve de N Weg met de NI Daartusschen de gematigden. E>en nieuwe partij verschijnt aan de po litieke lucht. Zinnebeeld: de komeet van Halley. Zinspreuk: Neerlant let op u saeck. Krijgslied: En onze N gaat nooit verlo ren, falderalderiere De Vereeniging van Gemeenteraadsle den gaat op de fles door inwendige ver deeldheid. De onderwijzers verliezen hun kalmte en hun waardigheid tijdens de moordda- dige woordgevechten over de „kop" van hun vakblad. Leve de vrijheid Iedere gemeente een eigen spelling Ieder eksamen een aparte spelling Ieder departement een partikuliere spel ling De eksaminatoren druipen van het zweet. De eksamenslachtoffers worden en mas se krankzinnig. Chaos op alle fronten van het lollige gekkenhuis langs de Noordzee UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 13 Juni. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoom.pl. 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.30 Gods. Halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.00 Politieber. 12.151.45 Concert KIRK)-Sextet oJl.v. P. Lustenhouwer. 1.45 Postduivenber I.502.30 Gramofoonpl. 2.30 Vragenhalfuurtje. 3.004.30 Kinderuurtje. 4.456.00 Concert KRO Kunstensemble o.l.v. P. Lustenhouwer. 6.00 S. P. J. Borsten: „Roeien". 6.15 Jour. Weekoverzicht door P. de Waart. 6.35 Belastingpraatje C. B. Otte. 7.00 O. v. Eggermont: „Vleeschetende planten". 7.30 Politieber. 7.45 Gramofoonpl. 8.0011.00 Concert KR O-orkest o.l.v. P. Lustenhouwer. Mandolineclub „Inter Nos" o-l.v. B. C. Parreren. In de pauze Vaz Dias en van 9.109.30 C. H. Hebeis: „Radiostoringen". II.0012.00 Gramofoonplatenconcert. Hilversum 298 M. Uitsl. V AR A-Uitzending. 6.45 Ochtendgymnastiek. 7.307.45 Herhaling Gymnastiek. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitz. voor Arb. in de Continube drijven. 12.00 Concert VAR A-septet. I.45 K. Kasemier: „Met de natuurvrien den op reis". 2.00 T. Laudré: „Ons huis een tehuis". 2.30 Concert VAJRIA-orkest o.l.v. H. de Groot. 3.00 Mien Lansen: .Sport voor kinderen." 3.15 Vervolg concert. 3.45 Toespraak door P. J. Schmidt. 4.00 Vervolg concert. 4.30 Gramofoonpl. 4.45 Esperanto-cursus. 5.05 Radio Volks Universiteit. 5.35 Gramofoonpl. 5.40 Humorist Paul Durand. 6.10 Gramofoonpl. 6.15 SDAP-kwartiertje. 6.30 Literair halfuurtje. 7.15 Viool-recital. 7.40 VARA-Varia. 7.50 Bestuursmededelingen. 8.00 Concert V ARA-orkest. 10.15 Pers- en Voetbalnieuws. II.1512.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 1.05 Lezing. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. SPOORWEGONGELUK BIJ KALDENKIRCHEN 16 gewonden. Woensdagmiddag heeft op het baanvak AltonaKaldenkirchen (pr. Holstein) een botsing plaats gehad tusschen een motor wagen en een goederentrein. Bij de botsing werden 16 passagiers van het tramrijtuig gewond, voor het meerendeel aan hoofd en beenen. Geen der gewonden verkeert in levensgevaar. Zij zijn allen naar de zieken huizen vervoerd, terwijl eenigen hunner later naar huis werden overgebracht. De oorzaak van het ongeval is geleden in het feit, dat het personeel der tram niet gewacht heeft op het binnenkomen van den trein. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Met kar en paard de Waal in. Het paard te Nijmegen opgehaald. Te Gendt heeft een ongeluk plaats ge had, dat gelukkig geen menschenoffers gekost heeft. Op den Veerdam geraakte G. de Beijer met kar en paard in de rivier de Waal, door het achteruitrijden van kar en paard waarop hij gezeten was. Het on geluk geschiedde bij het Gendtsohe Veer, vermoedelijk doordat het paard door on- bekende reden geschrokken is. Toegesnelde hulp mocht het gelukken G. de B. in bewusteloozen toestand op het droge te brengen. De kunstmatige ademhaling werd met gunstig gevolg toe gepast, waarna de drenkeling naar huis kon vervoerd worden. De toestand van den patiënt is zeer gunstig. Het paard is verdronken. Kar en paard worden te Nijmegen aan wal gehaald. Angstige oogenblikken. Tengevolge van den vrij hevigen wind was het gisterochtend op de rivier te Rot terdam nog al woelig. Een motorboot van de firma Calvé uit Delft, die, geladen met zware lading spoorrails gisterochtend te ongeveer kwart voor zeven van de Lloyd- kade in de richting van de Parkkade voer, maakto door den zwaren golfslag op een gegeven moment zooveel slagzij dat de twee opvarenden de kapitein en zijn dek- knecht, vreesden, dat de boot zou kante len en daarom ijlings overboord sprongen. Dat deze vrees niet denkbeeldig was blijkt wel uit het feit, dat kort na hun sprong in het water een gedeelte van de lading over boord schoof en in de diepte verdween. Het schip, richtte zich daarna weer op en voer stuurloos verder. Toevallig waren, op het oogenblik, dat de twee opvarenden overboord sprongen, twee schepen dicht in de nabijheid, de Po- litieboot 3 en de sleepboot Appolonia, al dus meldt de „Msbd." De bemanning van iieze booten, slaagde er al spoedig in de beide drenkelingen aan boord te brengen. De kapitein, de 40-jarige A. C. v. G., wo nede aan de Voorhaven had geen letsel bekomen, doch de dekknecht, de 19-jarige W. M. v. d. M. uit de Huismansstraat, die in het water een houten trapleer had we ten te bemachtigen, had, drijvende op dit voorwerp een klap van den schroef van den motorboot gekregen. Hij klaagde over pijn in den rug en de linkerzijde en is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij is opgenomen. De verlaten motorboot is door personeel van de P. A. naar het bureau van de ri vierpolitie in de Schiehaven gebracht. Bij het verschuiven van de lading is de mast afgebroken. Persleiding te Zutphen gesprongen. Gisternacht is te Zutphen in den water toren aan den Wa'rnsveldschen weg op on verklaarbare wijze een verbinding in de persleiding losgesprongen, waardoor het geheele reservoir, gevuld met 600 kubieke meter water, is leeggeloopen. Het water spoelde de transformatorruimte geheel on der en heeft de daarin aanwezige toestel len geheel onklaar gemaakt. De plaatselijke storing in de stroomvoorziening, die daar van het gevolg was, was spoedig hersteld. Het water, dat een uitweg naar buiten zocht, onder de betonnen fundeering, van den toren uit,' voerde door zijn kracht groole brokken van het muurtje van het kanaal, waarin de kabels naar de trans formatorruimte liggen, mede. De watervoorziening van de stad Zut phen was een half uur na de ontdekking van het ongeval weer normaal door direc te aansluiting op de persleiding. FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 32) Het was voor Sir Reginald niet gemak kelijk te gelooven, dat Jim verloofd was met Marjorie Dale. Hij moest toegeven, dat hij, evenals alle ouders, in dit op zicht blind was geweest, ofschoon Jim anders nooit iets voor z'n vader verborgen hield. Totdat Jim was opgegroeid tot een man, waren ze voor elkaar steeds geweest als broers of trouwe vrienden. Jim had nooit de minste geheimhouding betracht met betrekking tot sommige zijner „bokken sprongen", zoodat z'n vader dan ook meer dan een keer had moeten bijspringen, als gevolg der vrijmoedigheid waarmede Jim „handelend" optrad. Jim had echter z'n verloving met Mar jorie geheim gehouden dit stuitte Sir Re- gianld tegen de borst, doch het is een fout van de ouderen te denken, dat de jongeren met dergelijke dingen steeds onmiddeiirk voor den dag komen. Doch afgezien van deze tragische ge schiedenis, zou Sir Reginald Crichton tot bezwaar hebben gemaakt tegen de verlo ving van zijn zoon met de dochter van John Dale. Op de eerste plaats van Jim nog veel te jong om nu reeds aan een huwelijk te Pech. Een dame die op een rijwiel door Ter- heyden reed, werd door de marechaussee aangehouden, omdat ze zich aan een mo torrijwiel vasthield. Een tweede verbaal volgde, omdat ze niet op het rijwielpad reed en toen haar naar het rijwielbewijs gevraagd werd, kwam zij tot de ervaring, dat dit verdwenen was met een tasch, wel ke ongeveer ƒ20 bevatte. De inbraak in een bontwinkel te R'dam. In verband met den inbraak in den bontwinkel van de firma C. aan de Jonker Fransstraat te Rotterdam deed de poli tie een inval in een pand aan het Oost- einde, waar de gestolen partij bont werd teruggevonden en waar een man gearres teerd werd. De andere verdachte zag kans over de daken van naastgelegen pan den te ontkomen. Het is de politie van het bureau aan de Meermansstraat thans gelukt dezen man te arresteeren. Gisterochtend in alle vroegdte heeft een drietal rechercheurs een inval gedaan in een pand aan de Korfmakerstraat en daar den voortvluchtige van zijn bed gelicht. Het is de 34-jarige varensgezel P. F. S. Humoristische inbrekers. Een bewaker van den Gecontroleerden Particulieren Nachtveiligheidsdienst te Amsterdam bemerkte gisternacht dat er was ingebroken in de woning van den di recteur van Kasper Hiddink's Wijnhandel aan den Amsteldijk 82. Bij een onderzoek ter plaatse waaraan ook de politie van het Bureau Pieter Aertszstraat deelnam, bleek, dat de ongenoode gasten aan den kant van de Lutmastraat over een muur waren geklommen, waarna zij zich toegang tot de woning verschaften door uit de keukendeur een ruitje te snijden en met een of ander ijzer voorwerp de klink op te lichten. De bewoners, .die in dezen tijd te Hilversum wonen, hadden, teneinde de grootste kans te loopen, dat him meu bilair bij een eventueel bezoek van inbre kers onbeschadigd zou blijven, op alle kasten en op het dressoir de sleutels la ten zitten. Echter waren natuurlijk alle voorwerpen van waarde niet in huis, zoo- dat de buit zich bepaalde tot een flesch advocaat en een flesch likeur, waarvan de inhoud werd opgedronken. Te oordeelen naar een briefje, dat zij op tafel hadden achtergelaten, bleken de inbrekers gevoel voor humor te hebben. „Als u weer de stad uitgaat" zoo stond er ongeveer „zorg dan, dat er geld in huis is. Overigens heeft de drank ons goed gesmaakt Goede vangst. Onder Hulshorst (gem. Ermelo) is door jachtopzieners een vossenne&t uitgehaald met vier jongen, die bijna volwassen wa ren. In het hol bevonden zich de overblijf selen van tal van fazanten, witte kalkoe nen, korhoenders, eenden, Barneveldsche kippen, hazen, konijnen, enz. Verduistering door een armbezoeker. Do directeur van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Rotterdam, heeft aangifte gedaan, dat een van zijn ambtenaren zich aan verduis tering heeft schuldig gemaakt. De betrok kene iemand van ongeveer 45 jaar is reeds vele jaren bij de gemeente in dienst en genoot het volle vertrouwen. De verduisterde gelden heeft hij te eigen ba te aangewend. In totaal meet hij zich on geveer 1000 wederrechtelijk hebben toe geëigend. Cocaïne in beslag genomen. De politie te Groningen heeft een inval gedaan in een perceel in de Bruine Bui terstraat te Groningen met vermoeden, dat aldaar een partij cocaine aanwezig was Inderdaad werd door de politie een partij aangetroffen van ongeveer 10 pond en in beslag genomen. In verband hier mede zijn twee personen aangehouden en na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Het onderzoek wordt voortgezet. denken. Ten tweede, als hij trouwde, dan moest hij het doen met iemand van zijn rang en stand, iemand, die minstens de zelfde maatschappelijke positie bekleedde als hij, zoo niet hooger stond. Hierbij ver gat Sir Crichton echter, zijn eigen verlo ving en huwelijkuit liefde, hetwelk een gelukkig huwelijk was geweest. Ten derdehet leek wel of Jim met zijn be roep, namelijk dat van officier-vlieger was getrouwd. Hij had reeds prachtig werk verricht bij het vliegkorps, dat hij binnen kort promotie zou maken, stond vrijwel vast. Zoowel van officieele als van andere zijde was hem dank betuigd voor zijn diensten, aan de luchtvaart bewezen. Sir Reginald was van plan zijn zoon zonder verder dralen, bij diens terugkomst over de zaak te spreken. Hij was er van overtuigd, dat Jim het onaangename en onmogelijke van de situatie zou inzien. Het sprak natuurlijk van zelf, dat Jim Marjorie niet meer mocht ontmoeten, hun verhouding moest onherroepelijk worden verbroken. Het was wel jammer voor het meisje, doch ze was jong en zou ongetwij* feld later in haar eigen kring een geschik- ten echtgenoot vinden. Want Crichton hield zich vast aan de conservatieve op vatting, dat het beste beroep voor een vrouw een goed huwelijk is. Niet zoodra had hij Jim gesproken, of hij kwam tot de ontdekking, dat de toe stand ernstiger was dan hij aanvankelijk meende. Hij voelgde zich nu als man van eer verplicht naar Blackthorn-Farm te gaan om Marjorie wat op te beuren en haar gerust te stellen in het geval ze zich over den gezondheidstoestand van haar vader ongerust zou maken.' Doch evenmin als hij den Bijbel goed kende, kende hij de vrouw. Hij vond het trouwens niet noodig dit thema te bestu- deeren. Hij vond, dat beiden nu eenmaal noodig waren voor den goeden gang van zaken en de orde in den staat. Beiden be hoorden thuis, hetzij in de huiskamer of de keuken, of in de kerk. Tot zijn niet geringe verwondering be groette Marjorie hem kalm glimlachend, terwijl ze hem krachtig de hand drukte. Hij zei een paar conventioneele woorden op even conventioneelen toon, zij bleek ech ter niet hyper-zenuwachtig en evenmin schoten haar oogen vol tranen. Ik verwacht, dat uw vader over een dag of drie wel weer terug zal kunnen komen, zei hij. Mr. Despard, eeneen van uw broeders vrienden, zal hem ver gezellen. Hij had bijna gezegd: een der laatste vrienden van uw broeder, doch hij be dacht zich nog bijtijds en hield z'n woor den terug. Het was natuurlijk beter ge weest als Rupert was gestorven. Sir Regi nald hoopte, dat hij nooit meer levend zou terugkeeren in Dartmoor. Waarom brengt mijnheer Despard m'n vader hierheen? vroeg ze. Het is mo gelijk, dat hij een vriend was van Ru pert, doch practisch is hij voor ons beiden een vreemdeling. Hij is toch buitengewoon vriendelijk geweest, verklaarde sir Reginald. Hij is de eenige vriend, dien uw vader in Lon den op dit oogenblik heeft. En ik mag go- rust zeggen, dat hij dit metterdaad ook be wezen heeft. Hij heeft bovendien iets ge daandatIk zeg er op dit oogen blik niets meer van, doch zoolang u wenscht te blijven wonen op Blackthorn- Farm, zal niemand u lastig vallen. U kunt uwe bezittingen weer als uw eigendom beschouwen, want de hypotheek zal wor den afgelost. Marjorie zweeg. Sir Reginald bemerkte echter een rimpel in haar voorhoofd. Ik geloof, dat mijnheer Despard het ongeval, dat uw vader is overkomen, niet zonder genoegen aangrijpt om hier weer terug te komen. Sir Reginald trachtte tact vol iets te laten doorschemeren. Met het vlugge begrip van een vrouw raadde Marjorie de beteekenis van dit gezegd: Mijnheer Despard is iemand, dien ik niet opnieuw wensch te ontmoeten. Ik betwijfel zelfs, of vader met zijn persoon erg ingenomen was. Men kan niet altijd oordeelen naar het uiterlijk. Tien ik hem voor het eerst zag, was ik evenmin gunstig gestemd te zijnen opzichte. Doch hij is vol belangstel ling voor uw vader, juist nu, in deze harde onverbiddelijke periode. Hij is een zeer hartelijk mensch en dit weet ik zeker hij wenscht u weer te ontmoeten. Het was een zwakke poging, doch nau welijks waren de woorden gesproken, of sir Reginald had er spijt van. Hij gaf Mar jorie de hand. Als ik u op de een of andere manier van dienst kan zijn, laat het me dan ge rust weten. Ik vrees, dat u uw positie hier tamelijk moeiijk zult vinden, doch ik ben er zeker van, dat we ons best zullen doen om uehhet leed, dat u door.. het leed, dat u ondervindt te doen verge ten. Marjorie nam zijn hand en hield deze vast. Toen hief ze haar hoofd op en keek hem recht in de oogen. Wilt u me ronduit- zeggen, of u m'n broer schuldig gelooft of niet Sir Reginald kuchte. Het was een zeer, i zeer moeilijke vraag. Had hij met het meis I.202.20 Orkes'tconcert. 3.50 Concert. 5.05 Orgelspel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 6.55 Strijkwartet. 7.20 Lezingen. 7.50 Cabaret-programma. 9.00 Berichten en Lezing. 9.5012.20 The Aldershot Command Searchlight Tattoo. Intermezzo: Dansmu ziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 4.50 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonpl. 9.05 Orkestconcert en soli. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. 10.3511.05 Gramofoonpl. II.3512.15 Gramofoonpl. 12.3012.55 Gramofoonpl. I.25—2.50 Orkestconoert. 2.553.45 Gramofoonpl. 5.206.10 Concert. 8.20 Vroolijke awond. 9.35 Gramofoonpl. 10.35 Berichten en tot 11.50 Concert. II.501.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 10.1512.20 Zang en toespraken. 12.302.20 Orkestconcert. 2.503.20 Gramoofopl. 3.505.50 Orkestconoert en zang. 8.209.20 Orkestconcert en voordracht. 9.20—9.25 Zang. 10.0511.20 Dansmuziek. 11.2012.35 Dansmuziek. Brussel, 508 e n 338 M. 338,2 M.: 5.20 Orke&tconcert. 6.05 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert, orkest en zang. 9.20 Orkestooncert. 508,5 M.: 5.20 Orkestconcert en zang. 6.05 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert en zang. 9.05 Causerie. 9.20 Vervolg concert. 9.35 Radio-Tooneel. Z e e s e n, 1635 M. C.a. 7.007.50 Gramofoonpl. 10.552.20 Lezingen en Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.50 Lezingen. 4.50—5.50 Concert. 5.508.20 Voordrachten. *8.20 Vroolijke Avond. 9.20 Militair concert door vier kapellen van de Infanterie uit Weenen. 10.50 Berichten en daarna tot 12.50 Dans muziek door Dajos Bela en zijn orkest. ERNSTIGE OVERSTROOMINGEN IN KLEIN-AZIE. Een dertigtal dooden. Ten gevolge van de hevige regens welke gedurende de laatste 24 uren gevallen zijn, zijn de rivieren in Klein Azië buiten haar oevers geloopen. In de omgeving van An gora zij a 30 personen verdronken. 300 huizen moesten door de bewoners worden ontruimd. Dezen hebben thans on derdak gevonden in moskeeën. Vele perso nen hadden een toevlucht gezocht in hooge boomen, waaruit zij bevrijd zijn. CYCLOON BOVEN ADELAIDE. Het Noordelijk deel van Adelaide (de hoofdstad van Zuid Australië) is Donder dagavond door een cycloon geteisterd. Vele huizen en openbare gebouwen zijn verwoest. De cycloon was mijlen in den omtrok hoorbaar. Hij ging dicht langs een kinder- zieekenhuis. Nadere bizonderheden ontbre ken. je geen medelijden gehad, dan zou hij zich zeer zeker hierover geërgerd hebben. Natuurlijk, hebt u dan de dagbladen niet gelezen en ook niet het getuigenver hoor? Ik twijfel er niet aan, dat zijn schuld bewezen werd. Hij heeft zeer zeker een geweldigen strijd doorgemaakt. M'n beste juffrouw, de jury zou hem niet schul dig hebben bevonden, was ze niet ten voiio overtuigd geweest van de juistheid van de uitspraak. Ik vraag u niet, wat de juryleden misschien dachten; ik wensch alleen te we ten, wat uw meening is. Want ik weet, dat dat hij onschuldig is, dat hij de cheque niet heeft vervalscht. Sir Reginald drukte haar hartelijk de hand. Hij wist nauwelijks wat te zeggen. Wat waren vrouwen toch weinig logisch denkende wezens Rupert Dale was schul dig bevonden door een jury, samengesteld uit personen van zijn landstreek: dus was hij schuldig. Hoe komt u er bij om te zeggen, dat hij onschuldig is? Welk bewijs heeft u daarvoor? Als u een dergelijk bewijs Een eigenaardige glimlach was Marjo- rie's antwoord. Ze keek hem aan met be droefden blik. Wat zijn mannen toch wonderlijke we zens U gebruikt alleen uw verstand, nim mer uw intuïtie. Door de bezwarende ver klaringen van sommige getuigen is al me nig onschuldige ter dood gebracht. Bij in tuïtie weet ik en u weet, sir, dat het intuïtief vermogen bij de vrouw sterker ontwikkeld is dan bij den man dat m'n broer onschuldig is. U begrijpt dit echter niet. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6