UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK IQ RECLAME AANBIEDINGEN 98 Ballons voor de kinderen VRIJDAG 12 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagmiddag ten 2.30 uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveran derd vastgesteld. Het reglement van orde. Aan de orde de agenda: lo. Vaststelling reglement van orde voor de vergadering van den Raad. De voorzitter deelt mede, dat, nu de Gemeentewet zoodanig is gewij zigd geworden, dat de artikelen dier wet een geheel andere nummering hebben ge kregen, het regie-ment van orde aan een herziening dient te worden onderworpen. Het ontwerp wijkt slechts in kleine onder- deelen af van het thans nog van krachs zijnde reglement. Enkele artikelen hebben wijziging ondergaan en zijn gebracht in overeenstemming met de praktijk. De heer Bontje wijst naar art. 8 van het oude reglement en art. 9 van het nieuwe. In het nieuwe artikel wordt niet meer gesproken, dat de woordelijke tekst der genomen be sluiten in de notulen wordt vermeld, doch slechts de korte inhoud. Spr. vraagt of deze wijziging wel in het belang der ge meente kan worden geacht. De voorzitter antwoordt, dat in de praktijk hieraan in zooverre wordt voldaan, dat de besluiten ingeschreven worden in een afzonderlijk besluiteuregister, hetgeen dit voordeel heeft, dat veel overzichtelijker wordt ge werkt. Dit register voldoet zoo goed, dat het nieuwe artikel hiermede in overeen stemming is gebracht. De heer Rietbroek maakt een opmerking op artikel 27, waar de tijd is opgenomen voor de inzage der stukken. Spr. weet, dat tegen het doet thuisbezorgen der stukken bij de leden finantieele bezwaren verbon den zijn, doch spr. zou gaarne zien, dat de gelegenheid werd opengesteld om de stuk ken des avonds in te zien. De voorzitter heeft hiertegen echter bezwaar. De leden van den Raad moeten zooveel voor hun lidmaatschap over hebben, dat zij gelegen heid kunnen vinden de stukken op de vast gestelde uren te komen inzien. Zij kunnen dan tevens voorlichting bekomen van de ambtenaren. Komt het een enkele maal voor, dat een lid wegens bijzondere omstan digheden overdag niet kan, dan kan hier van een enkele maal worden afgeweken. De heer Rietbroek is met deze toezegging te vreden, zoodat het artikel onveranderd blijft gehandhaafd. Het reglement wordt hierna z. h. s. vastgesteld. 2o. Vaststelling van een rechtstoestand- verordening voor de ambtenaren in dienst der gemeente, in verband met de bepalin gen der ambtenarenwet 1829 met vaststel ling verordening tot regeling van het ge organiseerd overleg voor de ambtenaren. De voorzitter wijst erop, dat de ambtena renwet aan de gemeentebesturen de ver plichting oplegt tot regeling van bepalin gen van materieel recht, als bedoeld bij ar tikel 125 dier wet. Deze bepalingen dienen vóór 1 September e.k. te worden vastge steld. Aan de hand van andere reeds vast gestelde verordeningen hebben B. en W. een ontwerp doen samenstellen, terwijl len einde te voldoen aan art. 5 van dit regle ment een verordening is ontworpen rege lende de samenstelling en de werkwijze van de commissie voor georganiseerd overleg. De voorzitter vraagt of de leden artikels- gewijze behandeling wenschen. De heer Rotteveel verzoekt de verordening te doen ©irculeeren bij de leden. De voorzitter voeit hiervoor niet veel. De heer de Koning heeft de verordening van begin tot het einde gelezen en kan met genoegen constateeren, dat geen enkele bepaling bezwarend voor de gemeente kan worden geacht. Vele ar tikelen zijn reeds in de instructies der amb tenaren geregeld. De heer Bontje sluit zich hierbij volkomen aan en adviseert tot on veranderde aanneming der verordening. Daar niemand artikelsgewijze behandeling van de verordening verlangt wordt deze on veranderd vastgesteld. 3o. Vaststelling van een aantal pen sioensgrondslagen. Deze vaststelling houdt aldus de voorzitter, verband met de toe kenning van periodieke verhoogingen aan de ambtenaren. Z. h. s. besluit de Raad tot vaststelling hiervan. 4o. Vaststelling van den staat van onin baar en nog te verhalen posten. Na toelich ting door den voorzitter wordt deze staat onveranderd vastgesteld. 5o. Benoeming van twee leden van de commissie tot wering van schoolverzuim m deze gemeente, vacature-H. van Kan en C. E. N. Jagers. B. en W. bevelen voor de eerste vacature aan de weleerw. heer N. Bijl en A. J. Zwartelé. Voor de vacature C. E. M. Jagers bevelen B. en W. aan de hee- ren G. C. Borst en J. van Egmond. Eerst genoemde, die zich bereid had verklaard een gventueele benoeming te laten welge vallen, heeft zich bij schrijven d.d. 9 dezer teruggetrokken. No. 2 is niet gevraagd. De heer Heemskerk stelt voor de benoe ming van een lid voor de vacature-C. E. AI. Jagers aan te houden tot een volgende ver gadering. De voorzitter heeft hier tegen geen bezwaar. Na gehouden stemming voor de eerste vacature is met 10 stemmen en 1 van onwaarde benoemd de weleerw. heer N. Bijl, terwijl de tweede vacature wordt aangehouden. 6o. Wijziging gemeentebegrooting, dienst jaar 1930 en 1931. Na toelichting door den voorzitter wordt de wijziging onveranderd goedgekeurd. 7o. Reclames schoolgeld. Ingediend zijn een vijftal reclames, welke worden afgehan deld overeenkomstig voorstel van Burge meester en Wethouders. De speelplaats te Rijpwetering. 8o. Ingekomen stukken. Tot de ingeko men stukken behooren o.m. een aantal goedgekeurde besluiten door Ged. Staten; hte verslag van den boestand der gemeente Alkemade over het jaar 1930 en het bere deneerd verslag van hetgeen met betrek kin 'gtot verbetering van de volkshuisves ting in deze gemeente gedurende het jaar 1930 is verricht. Voorts een verzoek van het R. K. Kerk en Schoolbestuur van Rijpwetering om de noodige gelden beschikbaar te stellen voor vergrooting van de speelplaats. B. en W. stellen den Raad voor om de noodige gel den beschikbaar te stellen, en om de wer ken in eigen beheer uit te voeren. De voorzitter wil echter aan de beschik baarstelling der gelden deze voorwaarde verbinden, dat na vergrooting van de speel plaats de kinderen op de speelplaats blij ven en onder toezicht van het onderwijzend personeel, anders heeft het geen nut hier voor gelden te voteeren. De heer Rotteveel vraagt of heb schoolbestuur deze voor waarde heeft geaccepteerd. De voorzitter antwoordt, dat deze voorwaarde het school bestuur bij de onderhandelingen mondeling is medegedeeld, hetgeen na aanneming van het besluit nog schriftelijk ^al geschieden. Spr. brengt vervolgens een woord van dank aan den heer Heemskerk, voor den onder vonden steun, waarna met algemeene stem men wordt besloten: lo. tot demping van het door het schoolbestuur aangekochte perceel water; 2o. tot het maken van een betonnen afsluitmuur oveerenkomstig de reeds bestaande afsluiting; 3o. tot het ver harden van de speelplaats met daarvoor geschikt materiaal en bot beschikbaarstel ling van een maximum crediet groot 1U00 ten einde de uitvoering der werken moge lijk te maken, onder welk bedrag tevens is begrepen 44 voor twee nieuwe school banken. Het betegelen van de speelplaats wordt niet toegestaan, omdat na demping de aan- gedamde grond nog jaren blijft zakken, ter wijl de Raad zich steeds bij andere verzoe ken op het standpunt heeft geplaatst, dat het betegelen van een speelplaats dient te geschieden langs den weg van artikel 101 der Lageronuerwijswet. Voorts is nog ingekomen een verzoek van het R. K. Kerkbestuur van Roelofarends- veen om de noodige gelden beschikbaar ie stellen voor aanschaffing van de noodige leermiddelen wegens toename van het aan tal leerlingen en de aanstelling van een achtste leerkracht. B. en W. stellen ook hier voor, de gevraagde gelden beschikbaar te steleln. De heer de Koning vraagt waar om het Rijk deze kracht niet voor zijn re kening heeft genomen. De voorzitter ant woordt, dat het schoolbestuur geen vol doend aantal leerlingen op 1 Mei j.l. had om hierop aanspraak te kunnen maken. De eerste klasse is echter wegens de grooto toename van het aantal leerlingen gesplitst moeten worden, zoodat de Zusters uit eigen middelen een achtste leerkracht hebben aangesteld. Tot slot is nog ingekomen de rekening 1 van het algemeen burgerlijk armbestuur van de Vrije en Lage Boekhorst sluitende met j een batig saldo van 444.08. B. en W. stel len voor de rekening goed te keuren. Aldus besloten. Rondvraag. De heer de Koning wijst op her- i verkeerspunt aan den Zuidhoek te Roe- lofarendsveen. Het komt herhaaldelijk voor, dat daar meerdere auto's parkeeren, waar- j door andere motorrijtuigen niet kunnen j keeren. De heer Rietbroek bepleit het aan- l brengen ter plaatse van een bordje, waai- i op staat: „Verboden te parkeeren". Do j voorzitter zal hiervoor zorg dragen. De heer de Koning bespreekt vervolgens j de Winkelsluitingswet. Spr. geeft B. en W. j in overweging het sluitingsuur voor de I café's te veranderen door in de zomermaan- j den de café's open te stellen tot 11 uur en gedurende de wintermaanden te slui ten om 10 uur des avonds. De voorzitter zegt deze aangelegenheid te zulen bespre ken in de vergadering van B. en W. en in de eerstvolgende vergadering met een voor stel te komen. Een onbewoonbare woning. De heer Rotteveel bespreekt de woning A 197 en vraagt voor hoelang deze woning is verhuurd. De voorzitter antwoordt, dat deze woning bij de week is verhuurd ge worden met de mededeeling, dat, indien de huurder een andere woning kan krijgen, hij de woning moet verlaten. De heer Rotte veel wijst erop, dat deze woning niet voor bewoning geschikt is, zoodat, hoe eerder de huurder de woning verlaat, hoe beter zulks is. Verder vraagt de heer Rotteveel hoe het staat met de tuinbouwschool. De voorzitter antwoordt, dat de goedkeuring nog niet is afgekomen. Zoodra goedkeuring tot stichting in de gemeente is verkregen, zullen B. en W. met nadere voorstellen ko men. De heer Los wijst op enkele zwakke plaatsen in den dorpsweg te Oude-Wer.e- ring; vooral nu men ter plaatse bezig is met het leggen der buizen voor de waterleiding is voorziening z.i. dringend gewenscht. De voorzitter zegt herstelling onmiddelijk toe. De heer Heemskerk vraagt hoe het staat met de overname van den weg Leiden Nieuwe-Wetermg. De voorzitter geeft de noodige inlichtingen. Met de voorwaarden isde provincie accoord gegaan, doch Leiden heeft als eisch gesteld dat de Spanjaards- brug mede in de overname wordt' begre pen. Hierover moest het advies worden in gewonnen van den hoofdingenieur, waarna deze zaak in de Staten zal worden behan deld. Het nieuwe Statenlid. Aan het einde van de vergadering geko men, richt de voorzitter een hartelijk woord van gelukwensch tot den heer P. de Jong, wethouder, die benoemd verklaard is tot lid van de Provinciale Staten van Zuid- Holland. Spr. gaat er trots op, dat wij uit deze gemeente den heer de Jong hebben afgevaardigd om zitting te nemen in een hooger College n.l. dat van het 'bestuur der provincie, en acht de gedane keuze ecu bijzonder gelukkige. Gedurende 21 jaren hebt gij, aldus de voorzitter, de belangen der gemeente als lid van den Raad op een uitnemende wijze behartigd en daarom twij De „PRINSES JULIANA" het opleidingsschip van het onder wijsfonds voor de scheepvaart, dat Zaterdag door H.K.H. Prin ses Juliana te Groningen, te water zal worden gelaten. fel en wij er niet aan, of ook in de Staten zult gij de belangen der provincie in het algemeen en die der gemeente Alkemade in het bijzonder weten te behartigen. Spr. hoopt, dat, als straks in den Haag de over name van den weg LeidenNieuwe-Wete- ring in behandeling zal komen, de heer de Jong met ernst- en klem deze zaak zal ver dedigen. Ten slotte spreekt de voorzitter den wensch uit, dat het de heer de Jong gegeven zal zijn nog vele jaren te mogen werken aan de behartiging van de belan gen in dit gewest. (Applaus). De heer de Jong dankt den voorzitter voor zijn waardeerende woorden en waar dit mogelijk is zegt hij gaarne zijn mede werking toe. Hierna sluiting. LISSE. Boottocht patronaat. Woensdag j. 1. hield het Patronaat haar jaarlijksche boottocht onder begunstiging van slecht weer. Des morgens om 6 uur werd door allen de H. Alis bijgewoond, waarna men onder de vroolijke toonen van „Adolf Kol- ping" naar de boot toog, welke gemeerd lag aan de Kanaalbrug. Ruim 140 jongens, onder begeleiding der Commissie-led en, namen er aan deel. Voorts de Directeur, kapelaan v. Zon, kapelaan Kuipers en Pa- Ier Bouman, alsmede de' dames der Com missieleden. Het plan was een tooht naar Volendam te organiseeren. Doch aange zien de boot voor volle zee minderwaardig bleek, toog men terug uit Spaarndam, en werd de reis volmaakt met een bezoek aan IJmuiden. Allen mochten getuige we ren van het vei trek van het s.s. „Johan v. Oïdebarneveld". Te ongeveer half tien werd Lisse bereikt en toog men onder het spelen van de mu ziek huiswaarts. Propaganda-avond gemeenteraads-v er- kiezingen. In een gecombineerde ver gadering der R. K. Kiesveiéeniging werd besïeten a.s. Maandagavond een groote propaganda-vergadering te houden in ver band met de a.s. Gemeenteraads-verkie zing. Voor dezen avond is als spreker uit- genoodigd webhouder P. Warmerdam. Het bestuur hoopt op aller opkomst. Komt al len als strijders voor uwe eigen partij, wel ke is Lijst 3. Pijnacker! SASSENHEIM. Een meevaller. Door een werkman al hier is op een twintigste Uniebriefje de 100.000 gewonnen op no. 7078. In de tijd van malaise en werkeloosheid in het gezin een appeltje voor de dorst. Zilveren wisselbeker. De zilveren wis selbeker gewonnen door St. Ambrosius, zal 14 dagen worden tentoongesteld in den win kel van den heer P. C. Meiman alhier. ZO ETER MEER—ZEGWAART. Collecte. De jaarlijksche collecte voor den gewapenden dienst zal in deze gemeen te worden gehouden op Donderdag 18 Juni ALPHEN AAN DEN RIJN. Verdwijnende brug. De brug langs den Rijksstraatweg, gelegen nabij de voormalige olieslagerij van Dros en Hoogeveen in wijk Hoo-rn, zal binnenkort verdwijnen. Dezer dagen werd een aanvang gemaakt met de gedeeltelijke demping van het doorvaartwa- ter naar de pas afgebroken steenfabriek der firma Piek, terwijl bereids met het afgra ven van het hooge weggedeelte werd be gonnen. Auto in de sloot. Langs het Goudsche rijpad nabij den Toegangschenweg is giste renmiddag de autobesauurder C. v. R\ uit Boskoop met zijn auto in de langs dien weg gelegen sloot geraakt. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat v. R.moest uitwijken voor een andere auto, waardoor zijn wagen in de weeke bodem zakte en in de sloot gleed. v. R. wist zich in veiligheid te stellen, terwijl de auto met behulp van een takel werd gelicht. Vergadering directeuren opvoedingsge stichten. In de Martha-stichting alhier werd de 23ste jaarvergadering gehouden van de vereeniging van directeuren en directrices van Rijks en particuliere op voedingsgestichten in Nederland. Gisterenmorgen werd in vervolg op deze vergadering door vele bezoekers de mor genaandacht der Martha-Stichting bijge woonde en na. een korte voortzetting der vergadering het Prinses Juliana Kinder huis der Martha-Stichting bezichtigd. Het volgende punt van het programma bevatte de bezichtiging van de inrichting van de firma N. Samson (inrichting voor ge meente administratie en uitgeverij). Te- rugkeerende naar de Martha-Stichting volgde nog bezichtiging der Koningin-Wil- heiminaschool waarbij de gasten veel be- lanstelling betoonden voor het vakonder wijs. Als slot volgde een boottocht over het Brasemer en Kagermeer, waarbij de bezoekers heerlijk genoten. Hoogst voldaan over de indrukken die men hier omtrent de inriohting der Mar- bha-Stichting had opgedaan keerden de bezoekers hierna allen huiswaarts. Gevestigd: K. Schwalm van Val- kenswaard Kinderen Bahnhofer van Valkenswaard Cornelia A. Streng echt- genoote van W. J. de Wit van Barwouts- waarder E. Ruller en gezin van Zeist W. J. A. van Leeuwen van 's-Hertogen- bosch J. G. den Hartog van Voorscho ten Willemina J. Voors van Heemstede E. Langelaar van Mijdrecht C. den Hartog van Amsterdam Willemijntje van den Ende van Rotterdam J. van den Post en gezin van Leiden Joostje A. Kranenburg van Bodegraven Anto- nia M. Honcoop wed. S. van Dam van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. V ertrokken Magrietba C. Over- dam naar Reeuwijk Teuntje E. van der j Ent Braat naar Nieuwer Amstel Alida Bijleveid naar Schiedam Antje de Bruijn naar Hazersvroude Dirkje van Driel wed. A. Affourtitt en gezin naar Loon op Zand L. Affourtitt en gezin naar Loon op aZnd Juliana Ori naar Ter-Aar Jannie E. Visser naar Terneuzen Jan- nigje van der Giessen naar Giessendam Wilhelmina de Graaf naar Waddinxveen W. C. den Hartog naar Voorschoten Cornelia Zevenhoven naar Reeuwijk H. van der Lee naar Zoeterwoude Maria Pijnacker naar Oegstgeest Cornelia W. Zwetsloot naar Amsterdam (Oost) J. K. F. Fafébre naar 's-Gr&venhage Siemke G. Blij'sma naar Emmen J. G. J. Wes- sels naar Wassenaar P. A. Kleinwee naar Harmeien. HAZERSW0UDE. Geboren: Paulus, zoon van A. Brem- mer en A. Marchand. Anna Theresia, dochter van H. J. de Jong en M. A. Kroft. Cornelis Johannes zoon van J. van Aalst en C. va<n Aalst. •Getrouwd: G. W.van der Velde, 22 jaar en V. G. G. Wolvers, 23 jaar. W. H. van der Bijl, 27 jaar en A. de Bruijn, 25 jaar. HAARLEMMERSTRAAT 245 NIEUWE RUN 58 Tricot Dames-Onder- PQ jurken, fijne kwaliteit Uü Prima Ontbijtlakens, nn 115/120, prachtranden Ou Velvet Tafelkleeden, II OC 120/150, mod. patronen T. lu Brab. bont Dames- schorten, flinke maat Zware Baddoeken 50/90 QQ gekl. streepen uü Effen Zephyr vjJurkjeS} JRYz pakjes en schj Gebloemde Kar 140/180 Jutte Looper sterke kwaliteit HAZERSWOUDE (Hooge Rijndijk). Café „De Posthoorn". Het alom be kende café „De Posthoorn" gelegen tegen over de Gemeeneweg heeft een geheele verandering ondergaan. Daar*de eigenaar den heer J. N. Verhaar beslag heeft weten te leggen op een naastbijgelegen pand is door de heeren Boers en Leenheer, aan nemers alhier, zeer tot genoegen van den opdrachtgever, een geheel tot stand ge bracht, wat met den tegenwoordigen tijd overeenkomt. Thans vindt men een pracht gelegenheid voor bruiloften, vergaderin gen partijen, enz. wat in deze omgeving sedert jaren een behoefte was. Belangstellenden kunnen een en ander in oogenschouw komen nemen. NOORDEN. Poldervergadering. Woensdag werd in café Sluitkade de jaarvergadering ge houden van stemgerechtigde ingelanden van de Gecombineerde Noordschebuurter en Voordijksohe Polders. Aanwezig of vertegenwoordigd waren 7 stemgerechtigde ingelanden tezamen kun nende uitbrengen 56 stemmen. Na opening door den Voorzitter, den heer P. Koot, werden de notulen gelezen en vastgesteld en werd den stand van za- Rose Damescamisoles, speciale reclame Geel Keper Mans- en Vrouwenbroeken ken medegedeeld omtrent de doorbraak- kosten en 'de kosten tot versterking van de kade. Gelezen en vastgesteld wordt een amb tenarenreglement overeenkomstig het voorschrift van de Ambtenarenwet. Overgelegd wordt vervolgens het rap port van de Commissie van ingelanden, bestaande uit de heeren J. Zuijdervliet en W. J. Groenendijk, afwezig was de heer M. P. van der Weijden, omtrent de reke ning van den polder over 1930. Zij is ge heel in orde bevonden. Daarna wordt zij gelezen en vastge steld tot een bedrag aan inkomsten van 90899.37 en aan uitgaven van 91649.84 1/2. Nadeelig saldo 750.47 1/2. Vervolgens wordt gelezen en vastgesteld de begrooting voor 1931, waarbij machti ging wordt verleend tot het doen van de noodige af- en overschrijvingen. De om slag blijft voor 1831 gehandhaafd op 16. per Hectare. Machtiging wordt verleend voor zooveel noodig of gewenscht tot ondergrondsche aanbesteding of uitvoering van werken in eigen beheer. Tot leden van de Commissie voor het nazien van de in het volgend jaar over te leggen rekening worden benoemd de hee ren J. Z. van Hellemond en W. Leliveld. De rondvraag leverde niets op. Tegelijk werd een verkiezing gehouden voor twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren J. Pietersen en H. Janmaat. Voor de vacature Pietersen werden uit gebracht 56 stemmen uitgebracht, welke allen waren uitgebracht op den aftreden de, zoodat de heeren Pietersen en Jan maat waren herbenoemd, zij namen deze benoeming aan en dankten voor het op nieuw in hen gestelde vertrouwen, waarna zij door den Voorzitter en aanwezigen werden geluk gewenscht. WOERDEN. Personalia. De Eerw. Zuster Lydia (in de wereld mej. H. Welp van hier) is te Ber gen op Zoom geslaagd voor het acte-examen L.O. WreedOp het exercitieterrein waren Woensdag twee jongens de 12-jarige D. en B. bezig zich met voetballen te ver maken, hetgeen daar verboden is. Behalve deze ontspanning hadden ze als afwisseling j een ander gekozen, van wel een zeer wree- den aard. Een dienstdoende agent betrapte I hen juist dat ze een schaap in 't nauw dre ven en de gracht injoegen. Gelukkig kon het beest nog worden gered. De jongens kwamen er deze keer met een geduchte schrobbeering af. ZEVENHOVEN. Bouwen. Door den landbouwer C. van Baren alhier is aan B. en W. bouwvergun ning aangevraagd voor den bouw van een boerenhofstede. Aangenomen. De heeren G. J. de Bruijn en C. Kooiman lmbben hun benoe ming tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim aangenomen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10