Lichtzinnige Jeugd DINSDAG 9 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 De Raad dezer gemeente kwam in openbare zitting bijeen ten gemeentehuize. Voorz. Jhr. K. W. L. de Muralt, burgemeester. Afwezig de heeren v. d, Weijden en van Vliet. De voorz. opent de vergadering met gebed. Dc door den secretaris, den heer B. Hogen- boom, voorgelezen notulen werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, Volgde behandeling der ingekomen stukken: Voor kennisgeving werden aangenomen achter eenvolgens: 1. Goedkeuring besluit van Ged. Staten van de begrooting 1931. 2. Proces-ver baal van kasopname bij den gem.-ontvanger. 3. Dankbetuiging van de plaatselijke afd. van den L, T. B. voor het door de gemeente, aan genoemden bond in bruikleen geven van tafels, enz. 4. Goedkeuringsbesluit van Ged. Staten inzake de heffing van 80 opcenten op de ge meentefondsbelasting. 5. Adres gemeentebe stuur Smallingerland betreffende steun aan mobilisatie-slachtoffers, aangezien inmiddels een wettelijke regeling is tot stand gekomen. Vervolgens kwam in behandeling een schrij ven van Ged. Staten, waarbij dit College be zwaar maakte tegen de vastgestelde rooilijn langs den nieuw aan te leggen weg van de Oostzijde van het Aarkanaal. Ged. Staten wenschen dat deze verder uit den weg zal ko men, n.l, 20 M. uit het hart. Besloten werd, om, zoolang niet bekend is, hoe de weg precies komt te loopen, niet aan den wensch van Ged. Staten te voldoen. Nadat nog eenige stukken van minder belang onder den hamer zijn doorgegaan, volgde de benoeming van twee leden voor het Bestuur van de Woningbouwver. De aftredende leden J. v. Vliet en C. Kroon werden met algemeene stemmen herkozen. De sperklokkenhuur afgeschaft. Vervolgens werd met algemeene stemmen aangenomen een wijziging in de Beheersveror- dening van het electrisch bedrijf. Na eenige discussies besloot de Raad met 72 stemmen om de sperklokkenhuur af te schaffen. Tegen stemden de heeren Kroon en Kammeraat. Een tweetal verzoeken van ouders om gratis vervoer van hun kinderen naar de school hun ner keuze werden ingewilligd, terwijl werd vastgesteld dat in één geval 1/3 der kosten door den belanghebbende aan de gemeente moet worden vergoed. Hierop kwam in behandeling een voorstel van B. en W. om een hek te plaatsen nabij de woning van den heer C. J, Kempenaar, Als contra-prestatie wil deze een strookje grond in bruikleen aan de gemeente afstaan, hetwelk dan bij besluit van den Gemeenteraad kan wor den bestemd tot openbare weg. Aangezien verschillende raadsleden hierin bezwaren zien wordt het voorstel voor nader onderzoek gerenvoyeerd naar B. en W. Het kohier Hondenbelasting 1931 werd hier op vastgesteld op een bedrag van 580.000. Verpleging tuberculeuse ingezetenen. Door den' voorz. werd hierna medegedeeld, dat een tweetal verzoeken zijn ingekomen om bijdrage in de verplegingskosten van tubercu- leuse-patiënten in een sanatorium, NOOTDORP. Voetbal. Zondag speelde D.I.O. I den laatsten competitiewedstrijd op eigen ter rein tegen D.O.V. II uit Delft. Nootdorp speelde met den sterken wind mee, zoo dat het Delftsche doel dikwijls in gevaar was en ook den Delftschen keeper druk werk werd bezorgd. Het duurde niet lang of A. v. Dijk scoorde het eerste doel punt voor D.I.O. (10). Na een spannen- den strijd van ongeveer een kwartier, volgde een keihard schot van R. Linde man, dat doel trof (20). Alvorens de rust was aangebroken, had van Dijk voor de tweede maal het D.O.V.-doel weten te vinden (30). Na de rust had ook het Nootdorpsche doel van sterke aanvallen te kampen. Menigmaal volgde een vluggen aanval, maar hij werd even vlug onschadelijk ge maakt. Na een half uur wist echter een D.O.V.-speler het eerste doelpunt te sco ren (31). Maar ook D.I.O. gaf, ondanks den sterken tegenwind, den moed niet op. want alvorens het einde was gekomen, VAN TER AAR B. en W. zijn van meening, dat het voor de gemeente ondoenlijk is hieraan te voldoen, aangezien bij inwilliging nog vele andere ver zoeken te verwachten zijn, hetgeen aan B. en W. gebleken is bij gehouden overleg met een der plaatselijke geneeskundigen. B. en W. zijn van oordeel dat moet worden gestreefd naar de oprichting van een plaatse lijke vereenigng voor t.b.c.-bestrijding, waarna subsidie van Rijk en Provincie kan worden ver kregen. Nadat de voorz. nog had meegedeeld, dat B en W. dr. Quartel bereid hebben gevonden hiertoe de noodige stappen te doen, besloot de Raad met algemeene stemmen zich in principe bereid te verklaren om een jaarlijk- sche bijdrage te verleenen, aan een eventueel op te richten vereeniging voor t.b.c.-bestrijding. De heer Kroon drong nog aan op spoed, opdat de daarvoor in aanmerking komende patiënten zoo spoedig mogelijk kunnen worden uitgezonden, terwijl de heer Hoogervorst waar- deerende woorden tot B. en W, sprak en hoopte, dat de plannen mogen slagen en ten spoedigste hulp kan worden geboden. Machtiging werd vervolgens aan B. en W, verleend tot verkoop van eenige gereedschap pen die gebruikt zijn voor den aanleg van de nieuwe Algem. Begraafplaats. Bij de rondvraag informeert de heer Hooger vorst, of er door B, en W. vele vergunningen verleend worden om op het Kerkpad te mogen rijden met een motorrijtuig, waarop de voorz. antwoordt dat zulks slechts sporadisch ge schiedt. De heer Kammeraat vroeg naar de reden, waarom op het verzoek van Verduyn om aan- sluting aan het electr. net afwijzend is be schikt, welke afwijzing door den voorz. werd gemotiveerd met mededee'ling van cijfers. Hetzelfde Raadslid vroeg inlichtingen om trent het feit, dat zoo weinig Ter-Aarders zijn te werk gesteld bij den aanleg van de water leiding. De voorz. deelde mede hierover reeds te hebben gesproken in de vergadering van het bestuur der stichting. Zoodra de werkzaamhe den binnen de gemeente beginnen, zullen zoo veel mogelijk ingezetenen worden te werk ge steld. Nog klaagt de heer Kammeraat over onvol doende isolatie van de spreekcel in het post kantoor aan de Aardam, waarvoor de voorz. verbetering toezegde. Den heer Kroon heeft het bevreemd dat, wanneer werkzaamheden buiten aanbesteding worden uitgevoerd, steeds dezelfde timmerman hiervoor in aanmerking komt. De voorz. antwoordt, dat zulks om practi- sche redenen geschiedt, aangezien, de andere ambachtslieden meestal niet aanstonds met de werkzaamheden kunnen beginnen. Ook de heer Kammeraat meent, dat niet de juiste gedragslijn wordt gevolgd en noodigt B en W. dringend uit om aan den gemeente opzichter opdracht te geven, om bij den aan vang van het jaar de werkzaamheden te be schrijven en deze daarna aan te besteden. Het overige werk kan dan tevens aan den laagsten inschrijver worden opgedragen. Hierna sluiting. had v. Wijk den eindstand op 41 ge bracht. Gratis autorit. Voor de ouden van dagen, die den leeftijd van 65 jaar bereikt hebben, bestaat op Donderdag 18 Juni 1931 de gelegenheid gratis een autorit te maken. Verschillende ingezetenen heb ben voor deze oudjes hun auto beschik baar gesteld. Voor inlichtingen wende men zich vóór 18 Juni tot den heer J. La- mens, Stationsstraat, Pijnacker en den heer W. L. de Vreede, boterhandel, Veen- weg, Nootdorp. Het is voor onze oudjes te hopen, dat het weer deze dag schitte ren zal zijn en wij wenschen hun veel plei- zier. Groene Kruis. In de dezer dagen ge houden vergadering van de vereeniging het Groene Kruis werden in de door bedan ken ontstane vacatures-L. de Vreede en J. Janssen, als bestuursleden gekozen de heeren P. Vis en J. F. P. van Tilburg, xlan den laatste werd tevens de functie v. magazijnmeester opgedragen. Gevonden voorwerpen. Bij den ge meenteveldwachter Bolk is terug te be komen een gevonden sierspeld en bij den heer N. van Rheenen een gevonden zilve ren vulpotlood. TER-AAR. Vereeniging tot bestrijding van tuber culose. In het café van den heer v. d. Acker te Aardam was een vergadering be legd op initiatief van dr. A. Quartel. Hier bij waren uitgenoodigd het bestuur van het Wit-Gele Kruis en van het Groene Kruis. Dr. Quartel, onder wiens leiding deze ver gadering stond, heette allen van harte wel kom. De bedoeling van deze beijenkomst is, zegt spr., om te komen tot oprichting van een T.B.C.-vereeniging, die hier dringeud noodzakelijk is. Wanneer wij naar omlig gende plaatsen kijken, staat Ter-Aar hoog met het aantal T.B.C.-lijders, en daar derge lijke menschen niet financieel krachtig zijn, en toch geholpen moeten worden, is een opriohting van een vereeniging drin gend noodzakelijk. Maar om tot eventueele oprichting over te gaan is samenwerking noodig op de al lereerste plaats. Het doel is dan ook een algemeene vereen, op te richten, die hier ce Ter-Aar noodzakelijk is, om zoo voordeelig mogelijk te werken. Het doel is vooreerst om de Tuberculose te bestrijden, er moet een „Zuster" gedurig letten op de toestand en omgeving van zulke lijders, en verder het uitzenden van patiënten naar Sanatoria. De kosten van een Zuster zijn wel ie overkomen. Spr. had zich dit zoo voorge steld om de Wijkverpleegster van het Wit- Gele Kruis, als enquêtrice voor de T.B.C.- vereen. te doen optreden. Hiervoor zal zij dan jaarlijks ontvangen 600.en hiervan wordt betaald door het Rijk 400.dus de ver. zou maar 200 gulden behoeven te be talen. Het uitzenden van patiënten gaat met meer kosten gepaard, daar het gemiddeld per patiënt kost per jaar 1000 gulden in een Sanatorium. Hiervan zou dan worden be taald door de T.B.C.-ver. 1/3, door de faoi. van de patiënt 1/3 en door een Kerkgenoot schap 1/3. De Provincie geeft 100.subsidie aan elke patiënt. Om nu zoo'n vereeniging te laten werken zal er een contributie geheven moeten wor den, en dit is een belangrijke kwestie. Hoe te meer leden wij krijgen, hoe te minder wordt vanzelf de contributie, dus er is noodig propaganda, om leden te krij gen, en daarom heeft spr. uitgenoodigd het Wit-Gele Kruis en Groene Kruis, die te za- men wel al de inwoners als leden hebben. Dan kunnen deze twee vereen, zooveel mo gelijk propaganda maken onder haar leden. Nogmaals dringt dr. Quartel aan op het tot stand komen van zoo'n vereeniging. De heer J. Hogenboom stelde het op zeer hoogen prijs, dat dr. Quartel de noodige stappen gedaan heeft tot oprichting van zóo'n vereen., die van zeer groot belang is kier ter plaatse. Wat de samenwerking betreft, zegt spr., deze is in 't geheel niet onmogelijk. In beginsel is het bestuur van het Wit-Gele Kruis er voor, maar een defi nitief besluit kan momenteel nog niet val len. Den heer C. Lok was het nog niet duide lijk, of zoo'n T.B.C.-vereen. geheel buiten het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis stond. Dr. Quartel zegt, dat de T.B.C.- vereen., geheel apart staat. Voorts waren allen er van overtuigd, hoe nuttig en mooi het zou zijn als zoo'n vereen. er eenmaal is, maarde financiën. En hoe krijgen we de leden, en hoeveel leden krijgen wij er. Dit waren vragen, waarover zeer lang gesproken werd, en waarbij meer schaduwzijden aangehaald werdén dan lichtzijden. Wij moeten alle inwoners hebben, zegt dr. Quartel, wij moeten elkander helpen. Niet alleen die menschen moeten lid wor den, die er belang bij hebben, neen allen worden verwacht als lid. Mocht de T.B.C.- vereen. niet kunnen draaien, ach, dan zal toch wel de gemeente het noodige er bij passen, ieder jaar. Ten slotte waren allen in beginsel er voor, om een Vereeniging op te richten. Er werd dan besloten, dat het bestuur van het FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. Ruby Strode ging plotseling overeind staan de advocaten, die haar hadden ga degeslagen, grepen haar bij de armen en dwongen haar te gaan zitten Daarna sprak de rechter het vonnis uit: Vijf jaren dwangarbeid. De stilte was verbroken. Onmiddellijk stond de rechter weer op. Enkele 1 schenen verwonderd over de zwaarte der straf; anderen zeiden, dat Dale deze wel dege lijk had verdiend. Voor het gvone publiek was de sensatie er nu echter af, de voor stelling was uit' en in de haast schonk rie- mand meer eenige aandacht aan lluby Strode. Zij was opgestaan en hief haar armen op naar den heengaanden rechter. Edelachtbare, ik.ik alleen heb 't gedaan. Ik zweer voor God, dat het zoo is Ze duizelde en verloor het bewustzijn. Zij zou zijn gevallen, had mr. Marshall haar niet gegrepen. Arm kindzei hij zacht bij zichzelf terwijl hij, geholpen door een der zaal wachters, Ruby naar een aangrenzende ka mer bracht. Arm kind, wat moet ze van hem hebben gehouden M'n hemel en dan zegt men nog, dat vrouwen niet zooveel durf hebben als mannen De uitsiag van de rechtszitting werd aan John Dale in het ziekenhuis overge bracht door mr. Redway. De vriendelijke heer kweet zich naar best vermogen van zijn moeilijke taak. Hij wist, dat het nut teloos was een of ander te verbloemen om den ouden man op een dwaalspoor te bren gen. Hij kon niets doen, waardoor de slag mind ér hard zou aankomen. Hij was alleen in staat alles te vertellen, hij kon slecuts door een hartelijken handdruk zijn sympa thie betuigen.... om Dale daarna te ver laten. Dale zei niets. Hij had zichzelf voorbe reid op het al!erergste. Toon was de tij ding op dat oogenblik meer dan hij kon verdragen. Hij bedekte zijn gelaat met de handen, opdat niemand hem zou zien. Het ongeluk had hem wel niet dieper kunnen treffen. Zijn zoon zijn eerstgebo rene zijn eenige zoon Hij bad God, dat Hij hem uit deze we reld zou weghalen. Alles, alles was voor hem toch verloren. Dit was de gemoedstoestand, waarin sir Reginald Cricnlcn den ouden man eenige uren later aantrof. De edelman had toe stemming gekregen om bij het bed te blij ven zitten tot laat in den avond. Hij zag in, dat hier geen woorden zouden batendoch Dale was alleen in Londen, zonder vriend of bekende; hij voelde, dat hij hem in dit groote hospitaal nu niet alleen kon laten. U hier?.... waarom bent u hier?.... vroeg Dale eindelijk. U, dien we zoo schan delijk hebben benadeeld. Ook ik heb 'n zoon, zei sir Reginald. Ook deze zoo is voor mij alles. Dit had hè-m kunnen overkomen, mr. Dale, hem, mijn jongen. Daarom ben ik hier. Wij zul len dezen slag samen moeten dragen. De oogen van den ouden Dale vulden zich met tranen, die over zijn wangen rol- den. Hij wilde iets zeggen, doch z'n lip pen beefden. Uw zoon is 'n man van eereen gentlemen.... zooiets zou hij onmogelijk kunnen doen, sir Reginald. Men kan nooit weten, antwoordde Crichton. Uw zoon moet wel een geweldi gen strijd achter den rug hebbenals hij het gedaan heeft. Dale ging rechtop in zijn bed" zitten en veegde de tranen weg. Hij heeft het ge daan, riep hij uit met harde stem en hij moet voor zijn misdaad boeten. Het is niets meer dan recht, dat hij zijn straf uit zit. Ik ben nu oud. Het zal niet gemakke lijk zijn het hoofd fier rechtop te houden, doch ik zal het doen. Ik blijf toch den strijd voeren I Goed zon zei sir Reginald op harte- lijken toon. U bezit nog altijd iets, waar voor u kunf, strijden u hebü nog uw dochter, mr. T)ale. Dale schrok op en liet het hoofd weer op het kussen vallen; andermaal verborg hij zijn aangezicht in de handen. Z'jn dochter MarjorieDe zoon van sir Reginald hield van haar en z>j hield van Jim. Een gevoel van haat bezielde hem plot seling ten opzichte van Rupert. Hij had niet alleen z'n vader ten val gebracht, doch ook het leven en levensgeluk van Marjorie stond op' het punt te worden vernietigd. Ik moet morgen reeds de stad verla ten, zei sir Reginald, even voor hij Dale verliet. Ik geloof echter, dat u reeds over een paar dagen weer naar huis zult icun- nen terugkeeren. Mijnheer Despard ver zocht me u zijn groeien over te brengen; hij zei, dat hij u zoo mogelijk moigen zou komen bezoeken. En wanneer u weer moogt reizen, dan zal hij zelf u vergezellen "rr DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 10 Juni, Huizen, 1875 M. (Uitsluitend N.C.R.V.-uitzending). 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0012.00 Harmoniumspel. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.302.00 Concert. N. C. R. V". 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Le^en van Chr. Lectuur door Mej. Wen tink. 3.00—4.30 Concert. 4.30 Gramofoonplaten. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.00 H. Pilon: „Worm en luis bij de huisdieren". 6.45 Gramofoonplaten. 7.00 Dr. F. J. Krop: „Pinkster-evangelie en Bolsjewisme". 7.40 Politieberichten. 7.45 Gramofoonplaten. 8.00—9.00 Concert door de Chr. Gem. Zangvereeniging „Excelsior", Ede. 9.00 L. W. J. van Hasselt: „De Bioscoop en het Kind". 9.30—10.30 Orgelconcert Jacques Bley. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend V.A.R.A.-uitzending). 6.457.00 Ochtendgymnastiek. 7.307,45 Herhaling Gymnastiek. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Orgelspel. 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Onze keuken door P. J. Kers. 11.00 Gramofoonplaten. 11.05 Koos Vorrink: „Wat moeten onze jongens worden". 11.35 Gramofoonplaten. 12.00 Concert V. A. R. A.-septet. I.45 Gramofoonplaten. 2.15 Gramofoonplaten. 2.25 Vrouwenuurtje. 3.15 Gramofoonplaten. 3.20 K. de Boer: ..De bewecine in 1930" 3.35 Maak het zelf door C. Schaake Verkozen. 4.25 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 6.00 Concert door het V. A. R. A.-Man- doline-Ensemble. 6,45 Herdenking Giacomo Mattentti. Or gelspel door Joh. Jong en herdenkingsrede door Walter Schevenels. 7.00 Dr. J. v. d. Spek: „Erfelijkheid en ve ra n t woord elijkheid". 7.30 Vervolg Herdenking Mattentbi (Kor te rede in het Fransch-Duitsch-Engelsch). 7.50 En een en ander uit de V. A. R. A. door G. J. Zwertbroek. 8.00 Onzen Prometheus, spreekkoor door J. W. Jacobs. Door eenige leden van het Groot Volkstooneel. 8.40 Concert V. A. R. A. orkest. 9.50 Vaz Dias. 10.00 Blijspel. 10.30 Vervolg Concert. II.1512.00 Gramofoonplaten. Wit-Gele Kruis en van het Groene Kruis ieder apart e-en vergadering zal beleggen, en hierover gesproken zal worden. Daarna komen zij weer te zamen bijeen, en zullen de noodige stappen gedaan worden tot op richting. Er zal dan een comité gevormd en groote propaganda gemaakt worden, al is het nu daarvoor geen beste tijd-, daar veel men schen het nu te druk hebben. De heer J. Hogenboom, als tolk van het Wit-Gele Kruis, dankte dr. Quartel voor al de moeite, die hij gedaan heeft, evenals de heer C. Lok als tolk van het Groene Kruis. Laat was het geworden voor deze ver gadering afgeloopen was, maar het was er een die op een zeer hoog peil stond, en allen waren overtuigd van het mooie doel van de vereeniging. Laten wij hopen, dat de propaganda in gunstigen bodem valt. naar Devonshire. Onmiddellijk nadat de rechtszitting was afgeloopen. ueed hij mij een voorstel, hetwelk in alle opzichten voor hem pleit. Ik heb geen vrijheid me daar verder over uit te laten, doch ik hoop, dat u het voorspel zult kunnen aanvaar den.... zoo niet voor u zelf dan toch in ieder geval voor het welzijn van uw doch ter. Voor haar zuüen wij :iu moeten zor gen, mijnheer Dale. Wij komen daarbij op de tweede plaats, want voor haar begint het leven pas. Dale schudde met zijn hoofd, Er behoeft nu niets gedaan te worden, sir Reginald. Ik kan nauwelijks gissen, welke voorstel len mijnheer Despard mij zou moeten doen Doch zooals u daar zooeven zei, ik heb ook nog rekening te houden met de belangen van Marjorie. Voor m'n dochter moet ik le- van en strijden, trots de schande, die nu over mij is gekomen. Sir Reginald knikte. Dat is in orde. Ik vertrouw wel, dat uw mijnheer Despard's bedoelingen goed zult opvatten. Ik weet trouwens, dat hij u wil helpen.... voor Ru pert's welzijn. Hij wilde heengaandoch bleef plot seling staan. Heeft u aan Marjorie den uitslag van de rechtszitting reeds geschre ven of getelegrafeerd Dale schudde z'n hoofd. Ze is alleen. Als ze het •zou vernemen van vreemden.. Crichton knikte. Ik zal u vertellen, wat ik van plan ben. Het eerste wat ik mor gen doe is aan Jim een telegram zenden hem verzoeken zelf het nieuws aan Marjo rie mede te deelen. Zij zijn oude beken den en speelkameraden van vroeger. Het is beter zoo. dan dat ze de tijding in de dagbladen leest of het door het gepraat van de menschen verneemt. Dale ging echter overeind zitten en stak Üaventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten. 1.05 Orgelconcert door W. S. Vale. I.50 Orkestconcert. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.20 Lezing. 3.50 Concert. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 7.00 Strijkkwartet. 7.20 Lezingen. 8.05 Piano-recital door Kathleen Dale. 8.20 Concert. 9.20 Berichten en Lezing. 9.55 „King John" van Shakespeare. II.1512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. I.25 Gramofoonplaten. 6.20 Gramofoonplaten. 9.05 Radio-Tooneel. 10.20 Gramofoonplaten. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonplaten. II.0011.20 Gramofoonplaten. 11.3512.15 Gramofoonplaten. 12.20 Gramofoonplaten. I.252.50 Concert. Orkest en sopraan. 5.206.20 Orkestconcert. 8.20—9.15 Orkestconcert. 9.20 Concert. Orkest en piano. Daarna: Berichten en tot 11.20: Concert. II.20-—12.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.505.30 Orkestconcert. 6.106.40 Gramofoonplaten. 7.50—8.50 Concert. Orkest en solisten. 9.2010.35 Vervolg concert. 10.5011.50 Vervolg concert. Brussel, 508 e n 338 M. 338.2 M.: 5.20 Gramofoonplaten. 6.05 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Kamermuziek. 9.20 Dansmuziek. 508.5 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.05 Solistenconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Solistèn-concert. Ze es en, 1635 M. 7.007.50 Gramofoonplaten. 9.2012.20 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonplaten. 1.152.20 Berichten. 2.203.05 Gramofoonplaten. 3.054.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.50—8.20 Lezingen. 8.20 Vroolijk uurtje. 9.20 Zang en declamatie o. 1. v. H. Dei- ters. 10.25 Berichten en daarna tot 12.50 Dans muziek. Auto te water. De heer E. uit de Kerk buurt reed met een luxe auto, waarin geze ten waren enkele jeugdige personen, langs de Geerdijk. Even voor bij v. Z. gekomen, raakte de auto door onbekende ooizaak r,e water. Spoedig wisten de inzittenden zich uit hun benarde positie te bevrijden; zij kwamen met eenige schrammen en do schrik vrij. Gelukkig was het een nauwe sloot, zoo dat gevaar niet zoo gauw aanwezig was. Men kan het zoo zoetjes aan wel dien plek het autokerkhof noemen, want dit is nu al de vijfde auto, die binnen een zeer korten tijd daar te water reed. N00RDWIJKERH0UT. Bollenveilng. De bollenveiling voor de St. Jozefkerk heeft opgebracht 3032.70. z'n hand op. Neen, dat moogt u niet doen, sir Reginald. Uw jongen mag m'n dochter nimmer meer terugzien.... nooit meer Waarom niet? vroeg sir Reginald, z'n hand op Dale's schouder leggend. Dale keek hem verbaasd aan. Weet u dat dan niet? Weet u niet, dat uw zoon van Marjorie houdt? Hij heeft zelfs het plan opgevat haar te huwen Sir Reginald Crichton stond verstomd. Ook dat nog 1 zei hij binnensmonds. Daar had ik geen flauw vermoeden van. U hebt gelijk, Dale, ook ik vind, dat het beier is, dat ze elkander nooit meer ontmoeten. Ik vind het pijnlijk, doch dit huwelijk is onmogelijk. Zelfs de gedachte aan 'n huwelijk is uitgesloten.... totaal uitgesloten HOOFDSTUK XIII. De ironie van het noodlot. Een verblijf van vier weken in de gevan genis scheen Rupert een mënschenleeftijd toe. Zijn ondervindingen, opgedaan in de Holloway-gevangenis, voor het proces, had den betrekkelijk weinig indruk op hem ge maakt, ofschoon hij zich toch dikwijls had geërgerd. Toch was de toestand daar slechts betrekkelijk hard of wreed ge weest. Op dien tijd terugblikkend, na vier weken de werkelijke gevangenschap te hebben doorleefd, bekeek hij hem nu meer met de oogen van den „vakman". Hij zag zoowel de humoristische als de dramati sche zijde er van in. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7