UIT DE OMGEVING ACADEMIENIEUWS STADSNIEUWS Agenda DINSDAG 9 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 CHRISTELIJKE METAALBEWERKERS- INTERNATIONALE. In de vergadering, die het bes-tuur van de Christelijke Metaalbewerkers-Internatio nale op 2 en 3 Juni 1931 te Luzern onder \oorzitterschap van den heer F. Wieber, lid van den Duitschen Rijksdag, hield heeft het na bespreking van den internationalen sociaal-economischen toestand op grond van een rapport van zijn voorzitter en van de vertegenwoordigers der aangesloten orga nisaties, geconstateerd: dat de economische toestand der metaal bewerkers in alle landen nog weer ongun stiger geworden is, dat een algemeen streven naar loons vermindering zich doet gelden en de werk loosheid voortdurend toeneemt; lettend op het feit, dat de oorzaak van dit euvel ecnerzijds gezocht moet worden in de buitensporige technische ontwikke ling en overrationaliscering in de metaal industrie en anderzijds in den onzekeren politieker (oes-tand, die tengevolge van de vredesverdragen het stelsel van internati onale herstelbetalingen tot een ernstige vertrouwenscrisis geleid en de internatio nale credieten geschokt heeft, betuigt zonder voorbehoud zijn instem ming met de besluiten, die de bestuursraad van het. Internationaal Christelijk Vakver bond te Bordeaux heeft genomen en meent, dat het zijn plicht is, de aandacht van de openbare meening te vragen voor de groo- te gevaren, die onvermijdelijk moeten voortvloeien uit den ellendigen toestand waarin mi'lioenen metaalbewerkers gewor pen zijn, wijst op het feit, dat geen land in staat is voor de economische wereldcrisis een op lossing te vinden en dat daarom een ener- gische internationale samenwerking noodig herinnert aan de resoluties, door het- con gres der Christelijke Metaalbewerkers-In ternationale het vorig jaar te Salzburg ge nomen en spreekt de hoop uit, dat de In ternationale Arbeidsconferentie, die thans te Genève bijeen is, overeenkomstig den eisch van Salziburg zal besluiten, een alge meen onderzoek naar den toestand der me taalbewerkers in te stellen, waarvan de resultaten het uitgangspunt zouden kun nen vormen van internationale maatrege len die deze belangrijke tak van wereldin dustrie nieuw leven zou kunnen geven, ver wacht van aUe regeeringen een krachtige ondersteuning dezer enquête en verklaart 'zich. in naam der aangesloten organisaties bereid, eraan mee te werken. Na bespreking van een rapport over de internationale ontwikkeling van het arbeids recht, nam het bestuur de volgende resolu tie aan: Het bestuur der Christelijke Metaalbe werkers-Internationale, op 2 en 3 Juni 1931 te Luzern bijeen, constateert, na bespre king van den stand van internationale ont wikkeling van het arbeidsrecht, dat zoowel op het gebied van het collec tief als van het individueel arbeidsrecht in een aantal landen werkelijk vooruitgang bereikt is, van meening, dat een internationale uit breiding van dien vooruitgang een der meest belangrijke deelen der taak van de internationale sociale wetgeving is. opdat teruggang voorkomen en verdere ontwikke ling verzekerd worde, van meening, dat het bijzonder noodig is, de stelsels van collectieve contracten, be middeling en arbitrage bij arbeidsgeschil len, ondernemingsraden, economische raden een verdere ontwikkeling te geven en een eigen arbeidsrechtspraak te scheppen, lettend op het feit, dat het hier gaat om een taak, die alle arbeiders betreft en die dus valt. onder de bevoegdheid van de alge- meene Internationale, verzoekt aan het Internationaal Christe lijk Vakverbond zich ernstig met dit vraag stuk bezig te houden en in dezen geest bij het Internationaal Arbeidsbureau te Genè ve voorstellen te doen draagt de vertegenwoordigers der Chris telijke "Metaalbewerkers-Internationale op, in het a.s. Congres van het I.C.V. te Ant werpen, dit standpunt te verdedigen, verzoekt de aangesloten organisaties in hun nationaal Vakverbond en bij de open bare meening ten gunste van een uitbrei ding van het arbeidsrecht invloed uit te oefenen en daarmede de positie van de vak beweging te versterken en de vrijmaking der arbeiders te verzekeren. Koninklijke Besluiten. Bij Kon. besluit, van 5 Juni is benoemd tot burgemeester der gemeente Ritthem P. "NV. ter Haar. R. K. Handelshoogeschool. Het Curatorium der R. K. Handelshooge school heeft voor het schooljaar 1931/1932 benoemd tot recbor-magnificus prof. mr, E. Gimbrère. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Vrijdag 12 Juni des avond te 7.30 uur komt de Raad der ge meente Stompwijk in openb. vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling voorschotten 1931 vergodeing ex art. 101 Lager Onderwijs wet 1920. 4. Voorstel n. a. v. verzoek, in gevolge art. 13 L.O.-wet 1920. 5. Geroep G. de Groot, Delftsche Kade 38 naar aan leiding van door B. en W. geweigerde bouwvergunning. 6, Benoeming hoofd dei school aan O. L. school aan den Westvliet- weg. 7. Verder voorkomende zaken. Geboren: Jan, z. van W. van Wijk en W. S. Akkerman. Helena Theodora Marie, d. van Chr. van Oudheusden en A. Oudshoorn. Ondertrouwd: J. J. den Elzen en J. I. van Lochem. Gehuwd: J. C. Groenewegen en A. P. v. d. Ploeg. .Overleden: H. J. de Wit 37 j. He lena Hagen 15 j. N00RDWIJK. DE BISSCHOP TER BEDEVAART. Een toespraak over de devotie tot de vaderlandsche heiligen. De Amsterdammers houden vandaag hun 40ste bedevaart naar de martelplaats van St. Jeroen een van de pelgrims maakte deze tocht ook voor de veertigste maal mede. Deze jubileum-processie werd opgeluis terd door de hooge tegenwoordigheid van den Bisschop, mgr. J. D. J. Aengenent. In bijzonder groot getal er waren 570 pelgrims hebben de Amsterdam mers aan deze tocht naar de reliquieën van St. Jeroen deelgenomen. Met extra-trein en tram kwamen zij via Leiden naar Noordwijk, waar zij vanmor gen te half 10 aankwamen, en waar zich ook de Bisschop bij de bedevaartgangers voegde. In de weidsche St. Jeroenskerk droeg Mgr. een Pontificale Hoogmis op. Z.H.Exc. werd bij het opdragen van het H. Offer geassisteerd door den zeereerw. heer J. Th. Lagerwey, pastoor te Amster dam en oud-directeur der vereeniging als presbyter-assistens. Als troondiaken fun geerden deken J. M. Lucassen uit Beverwijk onder-directeur der vereeniging en pas toor J. M. II. Spoorman uit Halfweg; als diaken pastoor F. Filbry uit Amsterdam en als-sub-diaken kapelaan W. J. H. Polder van de Kathedrale kerk te Haarlem. De verdere assistenties werden waarge nomen als volgt: ad baculum kapelaan E. L. J. M. Meynders uit Noordwijk, ad can- delam kapelaan G. Heemskerk uit Noord wijk. ad mytram kapelaan W. Bosch uit Amsterdam, ad thuriferarium kapelaan H. F. Coppens uit Amsterdam, ad librum pa ter B. Trooster uit Amsterdam, ad gre- miale kapelaan H. Westdijk te Halfweg. Als ceremoniarius fungeerde de secreta ris van den Bisschop, de weleerw. heer Pichot. Na de H. Mis hield de Bisschop, in vol ornaat op de kansel staande, een predi- catie. Mgr. herinnerde aan het verhaal dat voorkomt in het Eerste Boek der Konin gen, waarin Samuel door zijn moeder aan den dienst des Heeren wordt toegewijd en door de stem uit het Tabernakel door God- zelf geroepen werd. Gij zijt hier vandaag gekomen ter bede vaart, aldus Mgr., met deze bijzondere in tentie om door de voorspraak van St. Je roen bij God af te smeken, dat hij zijn roepstem aan vele uwer kinderen zal doen hooren, evenals Hij Samuel riep. Dat Hij vele uwer kinderen mag roepen tot het H. Priesterschap. Dat gij die intentie voor deze bedevaart gekozen hebt is mij een reden tot vreugde. Want hoe meer gij bidt om priesters, des te aangenamer is dit aan den Bisschop van het diocees. Er zijn zooveel priesters noodig. Op de eerste plaats om te voldoen aan de noo- den van onze eigen bevolking, vooral in de groote steden. Wij kunnen zooveel pries ters gebruiken om de afgedwaalden in ons eigen land op te sporen en terug te bren gen tot God. Wij hebben zooveel priesters noodig om de kloosters te bevolken. waar de kloosterlingen in een bespiegelend en be schouwend leven de armen dagelijks bid dend opheffen tot God voor de zonden der wereld. Wij hebben zooveel priesters noodig in de missie. Het is nog pas kort geleden, dat Z. H. de Paus verklaard heeft, dat Nederland juist zoo groot is in het uitzen den van missionarissen. Gij komt bidden, dat God vele zonen roeping geve tot het priesterschap, en gij komt daarvoor bidden bij onzen vader- landschen heilige, bij St. Jeroen. Het stemt mij tot vreugde, hoe meer of de de votie opleeft en het vertrouwen groeit in de voorspraak der Nederlandsche heili gen. Waarvoor zouden wij bij voorkeur onze toevlucht nemen tot heiligen, die eigenlijk vreemd zijn aan ons vaderland Waarom niet veel eerder tot die heili gen, die óf hier geleefd hebben, óf hier het H. Geloof hebben gebracht en daarvoor hun bloed hebben vergoten? We mogen er van overtuigd zijn, dat de heiligen, die met zooveel opoffering de Kerk hier in Nederland gesticht hebben, met de grootste belangstelling de ontwik keling van het Katholicisme in Nederland blijven volgen, en daarom zeker bereid zijn ons gebed te verhooren. Gij komt voor uw intentie de roeping tot het H. Priesterschap vandaag een beroep doen op de voorspraak van St. Je roen. Op hem mogen wij ten volle vertrou wen. Hij zelf was pastoor en zijn herder lijke functies heeft hij binnen dit diocees uitgeoefend. Moge, besloot mgr. zijn toespraak, God zijn rijkste zegen uitstorten over uw ge beden en moge St. Jeroen zijn gebeden met de onze vereenigen om meerdere pries ters voor dit bisdom te verkrijgen. Na. deze predicatie had de vereering van de reliquieën van St. Jeroen plaats. Vanmiddag begaven de pelgrims zich naar het Martelveld. Na terugkomst in de kerk zou bij goed weer in den tuin van de Pastorie de plechtige Sacraments-pro- cessie worden gehouden, waarbij Mgr. de Bisschop het Allerheiligste zal dragen. Politie. Tot tijdelijk agent van poli tie in onze gemeente is benoemd de heer C. N. van Asperen. Wegen. Bij besluit van Ged. Staten is wegens gebrekkig onderhoud en gevaar voor het verkeer afgesloten de 's-Graven- damsche weg, verbindende den Zwarteweg met den Heerenweg. Zondagswinkelsluiting. Naar wij ver nemen zijn B. en W. voornemens aan den raad voor te stellen ook de Zondagswinkel- sluting voor het seizoen op te heffen. GEMEENTERAAD STOMPWIJK—VEUR Gemeentelijke Aankondigingen Vrijdag 5 Juni 1931. des avonds te 7.30 uur kwamen de Raden der gemeenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineerde vergade ring bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer, secr. H. J. van Delft. Afwezig de heer Verheijen (wegens on gesteldheid). De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen na enkele opmerkingen van den heer Schmall, worden goedgekeurd. 2. Ingekomen zijn bericht Verificatie-bureau van controle, enz. der boeken van de lichtbe- drijven, contract tusschen gemeente en provin cie inzake verlichting der Sluis, enz. Alle stuk ken worden voor kennisgeving aangenomen. De commissie van beheer biedt den Raden aan de bedrijfsrekeningen 1930. In de commis sie van onderzoek tvorden benoemd voor Veur de heeren de Koning, Blonk, Borst, Hendriks en Raaphorst en voor Stompwijk: de heeren Mooijman, Schmall, Willemse, Hoogeveen en de Lange. Voorstel tot herziening jaarwedde boekhou der-kassier. De heer Schmall zegt met genoe gen het voorstel onder de oogen te hebben ge zien, doch hij vindt het van minder belang, dat de boekhouder in een particuliere betrekking een hooger salaris zou krijgen en dit moet niet de reden zijn, dat zijn salaris wordt verhoogd. Hij acht hel van grooter belang, of de boek houder goed is en dit is wel het geval en daar om wil hij de verhooging ook geven, doch wil dit doen los van drang, dat hij anders zou weggaan. De voorz. zegt, dat dit bij de commissie van beheer ook niet heeft voorgezeten. De heer Willemse maakt enkele aanmerkin gen op het voorstel zelf, daar hierin enkele fouten zijn geslopen; hij hoopt, dat dergelijke fouten niet meer worden gemaakt. Hij heeft zich afgevraagd, of in dezen tijd een salaris- verhooging is te billijken en dan moet hij zeg gen, dat dit niet het geval is, te meer, waar onze gemeenten in dezen aan den spits staan. De heer de Lange is het eens met den heer Schmal. Het verwondert hem echter, dat men nu in dezen tijd komt met salaris-verhooging en hij kan zich dan ook niet met het voorstel der commissie van beheer vereenigen. Waar hij echter overtuigd is, dat voorstel niet zal wor den aangenomen en hij toch iets wil doen. dient hij een tusschenvoorstel in om het salaris te brengen op 3000 met drie 1 jaarlijksche ver hoogingen van 100, ingaande 1 Juli a.s. De voorz. zegt, dat alle heeren vol lof zijn over den boekhouder-kassier en ook de com missie van beheer alle lof heeft voor zijn werk en daarom komt hem het voorgestelde salaris ten volle toe, daar hij dag en nacht werkt. De heer Hoogeveen kan zich aansluiten bij de heeren Schmall en Willemse: het is een beste boekhouder, doch hij is van meening, dat men hem toch niet houden zal. Als men een advertentie plaatst, krijgt men 100 anderen en daar zullen cok wel goede bij zijn voor dit salaris: hii kan nu niet voor het voorstel stem men. Nog meerdere heeren blazen de loftrom pet van den boekhouder-kassier, doch de heer Willemse, ofschoon ook hij de werkzaamheden van hem prijst, blijft bij zijn meening, dat het nu niet de tijd is de salarissen te verhoogen. Het voorstel der commissie van beheer wordt hierna in stemming gebracht en in Veur aan genomen met 42 stemmen en 1 onthouding en in Stompwijk verworpen met 64 stemmen. Voorstel tot verlaging meterhuur voor krachtstroommeters. De beer Willemse zegt een tweetal adressen te hebben gezien van De Hanze en L. T. B. Het antwoord, dat de Comm. aan de Hanze heeft gegeven, heeft hem geenszins bevredigd en hij zet in deze zijn meening duidelijk uit een. Hij vindt de klokkenhuur zeer onrecht vaardig: het dagstroomverbruik moet zooveel mogelijk uitgebreid worden en hij vindt hier voor de beste oplossing de klokkenhuur ge heel af te schaffen, waarvoor hij dan ook een voorstel indient. De voorz. zegt, dat het geenszins een on rechtvaardige daad is, daar men toch controle hebben moet. Bij de afschaffing van de klok kenhuur profileeren slechts enkele zakenmen- schen, doch hij zou willen, dat iedereen profi teert en zou dan liever bij de begrooting zoo mogelijk de lichtprijs wederom willen verlagen. De heer Raaphorst zegt met het voorstel der Commissie accoord te gaan; hij bespreekt nog maals de afschaffing der huurinstallaties. De voorz. zegt, dat hij hoopt spoedig hierop te kunnen terugkomen en tot afschaffing te kun- nenn overgaan. Het voorstel-Willemse tot afschaffing der klokkenhuur wordt dan in stemming gebracht en in Veur met 52 en in Stompwijk met 6—4 stemmen verworpen. Het voorstel der Commis sie van beheer wordt in Veur aangenomen met 61 en in Stompwijk met 91 stemmen. Het voorstel tot uitbreiding gasbuizennet aan den Oostvlietweg en tot vernieuwing Gasbui zennet in de Leidsche Kade wordt z.h.st. aan genomen. Een voorstel Willemse om aan de Comm. van Beheer op te dragen met den heer W te onderhandelen inzake levering gas naar zijn huis aan den Broekweg, wordt in Veur aangenomen met 61 en in Stompwijk met 91 stemmen. Voorstel tot den bouw van een nieuw kan toor met bovenwoning, annex magazijn, op terrein van de gasfabriek. De heer Willemse merkt op, dat hij er te gen is, dat een en ander tegen de fabriek aan gebouwd wordt, daar men het terrein bij de fabriek voor eventueele uitbreiding nog wel eens hard noodig kan hebben. Hij is geenszins tegen het voorstel, doch hij is tegen het zich vast bouwen, te meer daar de vereeniging der beide gemeenten thans vasteren vorm heeft aangenomen en uitbreiding der fabriek dan wel noodzakelijk zal zijn. Hij vindt het daar om beter voorzichtig te zijn en de zaak nog even aan te houden. De voorz. zegt er even stil van geworden te zijn. Z. i, moet de Comm. van Beheer maar geen plannen meer maken, want als zij met plannen komt, waarop in de vorige vergade ring met alle spoed is aangedrongen, heeft men weer wat anders. Als de Comm. komt om uitstel met het oog op de vereeniging, dan wordt dit als een smoesje beschouwd en nu komt men er zelf mee. Hij zegt de verantwoor delijkheid van de gevolgen van het uitstel niet op zich te nemen. De heer de Lange zegt verwonderd te zijn, dat nu juist de heer Willemse wil wachten tot de eventueele vereeniging, daar hij anders niet voor uitstel is. Hij zegt, dat het hoogst nood zakelijk is, dat kantoor, woning en magazijn er komen. Ook de heer Raaphorst is deze mee ning toegedaan. De heer Willemse zegt niet gemerkt te heb ben, dat de Voorz. er stil van geworden is; ook in de vorige vergadering heeft hij gezegd, dat hij tegen het vasthouwen was. Hij ant woordt den heer de Lange, dat hij ook niet voor uitstel is, doch dat de vereeniging der gemeenten nog niet in een zoo ver stadium was Het voorstel der Comm. van Beheer wordt dan èn in Veur èn in Stompwijk met algem. stemmen aangenomen. De vergadering wordt dan 10 minuten ge schorst, in welken tijd de Comm. van Beheer in Comité-generaal gaat. Na heropening komt het voorstel tot herziening jaarwedde ge meente-opzichter aan de orde. De heer Schmall zegt, gezien de werkzaam heden, gaarne met het voorstel van B. en W. accoord te gaan, waarbij zich ook de heer Borst aansluit. De heer Hoogeveen acht den tijd nog niet gekomen om nu tot salaris-verhooging over te gaan, ofschoon ook hij voor dezen functionaris allen lof heeft. De voorz. merkt op, dat hij van lof niet le ven kan, doch als er iets gepresteerd wordt, dat dit ook moet worden beloond. De heer Willemse zegt consequent te willen blijven en nu de een het niet krijgt, het ook den ander niet te geven De voorz. deelt dan mede, dat naar aanlei ding van een verzoek van den heer Schmall de Comm. zoo juist heeft geconfereerd en heeft besloten een beroep te doen op de leden van Stompwijk om de zaak inzake salaris-verhoo ging van den boekhouder-kassier alsnog te heropenen en hun besluit te herzien, De heer de Koning beveelt den boekhouder ten zeerste aan, terwijl de heer Schmall ver heugd is, dat de Comm. de heeren nog de ge legenheid geeft hun besluit te herzien, waarop de heer Willemse antwoord, dat zij geen kwajon gens zijn en zoo maar niet in enkele minuten een besluit kunnen nemen en herroepen; er is voldoende over gesproken en hij blijft dan ook bij zijn besluit. De voorz. zegt, dat dit geen schande is, doch juist lof verdient. Er worden dan nog enkele besprekingen gevoerd; Veur wil zijn besluit in trekken, om alsnog gelegenheid te geven het voorstel-de Lange in stemming te brengen; doch de Comm. van Beheer handhaaft zijn voorstel. Ook de heer de Lange trekt zijn voor stel in om maar tot een oplossing te komen. Het voorstel inzake salaris-verhooging ge meente-opzichter wordt in Veur met algemeene stemmen aangenomen, terwijl in Stompwijk de stemmen staken 55. Ifitusschen heeft de heer Schmall nog een voorstel ingediend om een beroep te doen op den Raad van Stompwijk om hun besluit in zake salaris boekhouder alsnog te herroepen; dit voorstel wordt door de Comm. van Beheer overgenomen, De heer Willemse protesteert ten zeerste te gen een dergelijke manier van handelen; het voorstel is eenmaal verworpen en daarmede af Het voorstel-Schmall wordt echter in stem ming gebracht, doch ook nu staken de stem- men (5-5). Hierna gaat de raad nog in geheime zitting. RIJNSBURG. Bloemenveiling. Evenals April, lever de ook de maand Mei van dit jaar een klei nere omzet, van bloemen aan „Flora'Be droeg deze over de niaand Mei 1930 117.543.39, dit jaar was dit cjjfer 96.174.03. Over Mei dus een vermindering in omzet van 21.369.36. Met de aanzien lijke verlaging der bollen.prij.zen van heden wordt in den a.s. winter een nog aanmer kelijk grooter aanvoer verwacht dan vorig seifcoen. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen geneeskunde de heer A. L. W. Dekker (Leiden); doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heer G Kiès (Den Haag). Bevorderd is tot doctor in de geneeskunde, op proefschrift getiteld: „Onderzoekingen over functioneele albuminuric bij militairende heer H. J. P. ten Cate, geboren te De Wijk (Dr.). Zilveren professiefeest. Zooals wij reeds eerder meldden hopen de eerw. zusters Servatia en Melanie Don derdag a.s. haar zilveren professiefeest te herdenken. Waar naar verwachting vele ingezete nen uit Leiden en Oegstgeest de juibilares- sen uit hoofde van haar functie van wijk zuster, zullen willen gelukwenschen, ver zoekt men ons mede te deelen. dat hiervoor gelegenheid zal zijn Donderdagmorgen van 11—12.30 uur in het St. Elisaibethgesticht. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 5127. Bern. Knaaipen. Alphen aan den Rijn Stationsstraat 34, kassier en commissionnair in effecten. N. Proc.: R. Rietveld, Bodegraven. 2429. Gebr. van Egmond. Oegstgeest, Hooge Morschweg 70, vaste plantenkwee- kerij. Uittr. Gevolm.: Mej. A. L. van Eg- mond, Oegstgeest. De wethouder van financiën, de heer T. S. Goslinga, is verhinderd morgen, Woens dag 10 Juni, spreekuur te houden. Hinderwet. B. en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat door hen aan P. Ver- lint- en F. H. van der Hurk en rechtver krijgenden vergunning is verleend tot het oprichten van een ondergrondshe bewaar plaats voor benzine, in het perceel Rijns- hu rgersingel No. 37. B. en W. van Leiden gezien het verzoek van: a. de N.V. Electrische Drukkerij v.h. Taconis om vergunning tot het oprichten van een drukkerij in het perceel Maredijk No. 7.; b. de Coöperatieve drukkerij ..Luc- tor et Emergo" om vergunnine^tot het op richten van een drukkerij irirnet perceel Nieuwsteeg No. 9, Sect;! üfft; c. de firma Gebrs. Lafeber om vergaiprang tot J^et op richten van een kiuperuftiri hVt peraplrl Oude Vest No. 79; d. H. vm Dalen^^i vergun ning tot het uitbreiden van d^immermans- werkplaats in het perceeL^Rloëlaan No. 2; e. W. J. Edelaar om.vergunning tot het oprichten van een bierLotte'arij en limona- defa.briek in het perceel Oude Singel No. 66 is verdaagd. Dinsdag, Alg. R.K. Propagandaolub: „Dr. Schaepman", ter bespreking en indeeling propagandisten voor de a. s. gemeenteraadsverkiezing, Burehtzaal 8.15 uur. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 8 tot en met Zondag 14 Juni a.s. waargeno men door apotheek C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18. Tel. 523. GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. In deze maand moeten alle verkiezingen van leden voor de dorps- en stadsparle- m611 ten hun beslag krijgen. Hieronder vol gen de data, waarop in stad en omtrek de verkiezingen plaats hebben, met daar bij vermeld het nummer, welke de lijst der R. K. Staatspartij in iedere gemeente heeft. De gemeenten Noordwijk en Voor hout hebben de verkiezingen reeds gehou den. 10 Juni: Riinsaterwoude, lijst no. 1. Nootdorp, lijst no. 3 15 Juni: Katwijk, lijst no. 5. 16 Juni: Lisse, lijst no. 3 Warmond, lijst no. 2 Noordwijkerhout, lijst no. 1 voor R. K. Kiesvereeniging Dorp, lijst no. 2 voor R. K. Kiesvereeni ging Zilk. 17 Juni: Alphen, lijst no. 3 Koudekerk, lijst no. 1. Rijnsburg, geen Kath. lijst. Hazerswoude, lijst no. 4 Zwamrnerdam, lijst no .5. Loimuiden, lijst no. 2 Nieuwkoop, lijst no. 1 Zevenhoven, lijst no. 1 Zoeterwoude, lijst no. 3 Zoetermeer, lijst no. 3. Ter Aar, lijst no. 2 18 Juni: Leiderdorp, lijst no. 1. 19 Juni: Nieuwveen, lijst no. 2 23 Juni: Wassenaar, lijst no. 3 Woerden, lijst no. 5 24 Juni: Leiden, lijst no. 10. Bodegraven, lijst no. 2 Sassenheim, lijst no. 2 Zegwaart, lijst no. 7 Hillegom, lijst no. 5 Oegstgeest, lijst no. 1 Uithoorn, lijst no. 2 Voorschoten, lijst no. 1 Woubrugge lijst no. 2 Boskoop, lijst no. 1 Alkemade, er zijn 5 Kath. lijsten ingediend: lijst no 1 C. Bontje (Nieuwe Wetering), lijst no. 2 J. S. Pennings, (Oud-Ade), lijst no. 3 G. H. Rotteveel (Oude-Wete- ring), lijst no. 4, P. de Jongi (R.'veen) lijst no. 5 Th. J. Heemskerk (Rijpwetering). 25 Juni: Leidschendam, lijst no. 1. Veur, lijst no. 3. Man bewusteloos gevonden. Hedennacht te kwart voor twee heeft een chauffeur op de Breestraat een man bewus teloos gevonden, die bij nader onderzoek bleek te zijn de 36-jarige H. v. d. B., vroe ger alhier, thans te Baarn woonachtig. Hij werd ter observatie naar het Aead. Zieken huis vervoerd. Aan misdrijf wordt niet ge dacht. De 31-jarige chauffeur B. J. H. heeft gis termiddag omstreeks 4 uur in de garage van zijn patroon aan den Oude Vest bij het aanslaan van den motor van een auto den sünger tegen den rechterpols gekregen, waardoor deze brak. In het Acad. Zieken huis werd de man behandeld. Gistermorgen is door een vrachtauto bij het achteruitrijden een spiegelruit stuk ge reden van den winkel van den heer Lange- zaat, Hooigracht 110. De chauffeur reed weg alsof er niets gebeurd was. Het auto- nummer is echter bekend.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2